Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21651) attiati válasza Csabroncka (#21649) üzenetére


attiati
veterán

növényeket elkezdtem venni. Utánaolvasok a tárcsás légmosónak. Valami párásító is mindenképpen lesz.

Te használsz valami légtisztító, párásító berendezést?

(#21652) Zola007


Zola007
veterán

Van egy ilyesmi tapadókorongos szappantartóm, ami állandóan elenged 2-3 hét után
a csempe tiszta, alkohollal lemosom mielőtt felrakom.
kicsit nedvesítve rányomom cuppanásig, aztán becsavarom. Felrakás után letépni se lenne könnyű, pár hét után mégis leesik magától.
Ötlet?

Nem fúrhatom fel, mert nem az enyém a lakás

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#21653) Csabroncka válasza attiati (#21651) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

A tárcsás légmosó mellé nem kell párásító (működéséből fakadóan párásít) - na például ez is egy plusz előny

például

Nekem idén klímát kell szereltetnem, egyelőre azon gondolkozom (mert jó elszívás is van a lakásban), hogy a klíma kültéri levegő beömlőjére milyen légszűrőt tegyek....... ,de légmosót tervezek venni, már csak a klíma miatt is!

A virágoknál a Dracéna család nagyon jó (info 1., info 2., info 3.)

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#21654) pjen válasza Csabroncka (#21653) üzenetére


pjen
félisten

A kültérire miért akarszszűrőt tenni,csak lefékezed a légáramlást.

(#21655) Csabroncka válasza pjen (#21654) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Nem érted, vagy lehet rosszul forgalmaztam. Van olyan beltéri egység amihez lehet csatlakoztatni kültéri levegőbeömlőt, vagyis a kültéri levegőt szívja be a klíma, értelemszerűen ezt a beszívott levegőt akarom megszűrni.

Ez több okból praktikus, és ne elsősorban arra gondolj, hogy a kinti 40 fokos meleget akarom lehűteni!

-szabad szellőzés
-nyári hidegfront, vagy éjszaka esetén könnyen át lehet szellőztetni a lakást (anélkül, hogy maga a klíma hűtene)
-szellőztetés kánikulában megoldva
+sorolhatnám még, szóval hasznos

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#21656) pjen válasza Csabroncka (#21655) üzenetére


pjen
félisten

Erre nem gondoltam,bocs.Mondjuk én ilyenkor ablakot nyitok,van rajta szunyog háló.

(#21657) Csabroncka válasza pjen (#21656) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Gondolhatod, hogy nem a szúnyogok miatt :N Erős elszívás a fürdőben és a WC-ben, ezért passzívan is be fog jönni a beltérin keresztül a levegő.
Itt Gazdagréten nem mondom, hogy irgalmatlan retkes a levegő, de nem is tiszta, sőt ilyenkor ősszel, de még nyáron is néha előfordult, hogy gáz.

Nekem sem önmagában a szellőztetéssel (kinyitom az ablakot) van gondom :N

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#21658) pjen válasza Csabroncka (#21657) üzenetére


pjen
félisten

Végeredményben valami olyan szűrőre gondolsz mint ami a konyhai eszívóban,vagy a gázállarcban van?

(#21659) Csabroncka válasza pjen (#21658) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Gyakorlatilag igen, csak nyilván fordítva működne és elsősorban részecskeszűrő lenne, ezeket nézegettem. Nyilván légcsatornáznom kell, ebbe kell beleépítenem a szűrőt, illetve kitalálni, hogy hogyan tudom elrejteni, de mégis cserélni és tisztítani.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#21660) w.miki válasza gg72 (#21648) üzenetére


w.miki
veterán

Porszívózni milyen vele?
Írsz róla még egy kicsit bővebben?

Csabroncka: Milyen klímát tervezel venni?
írnál még a légmosókról? Mi a különbség a többi típus, a drágábbak közt?
Ez segíthet allergiás ember esetén?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#21661) gg72 válasza w.miki (#21660) üzenetére


gg72
veterán

Mire vagy kíváncsi? Több mindent nem tudok írni egy porszívóról azon kívül, amiket leírtam... :B

(#21662) margithid


margithid
veterán

Bosch hűtőnket most üzemeltük be, és az oldala langyos. Ezeknek az új hűtőknek igy van megoldva a hőelvezetése vagy ez valami rendelenesség lesz?

[ Szerkesztve ]

(#21663) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

beko hőszivettyús szárítógépekről van valakinek véleménye, esetleg tapasztalta?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#21664) zoltan6 válasza bajnokpityu (#21663) üzenetére


zoltan6
őstag

BF-ben lesz most pénteken edigitalba 160 helyett 110-ért [link] vagy azért kérdezted?

(#21665) bajnokpityu válasza zoltan6 (#21664) üzenetére


bajnokpityu
félisten

aham.pont ilyesmit akarunk venni,

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#21666) Csabroncka válasza w.miki (#21660) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Klímából Toschiba vagy Mitsubishi (ami 100%, hogy japán klímát). A légmosók pontos (márka) típusairól még nekem is pontosan utána kell olvasnom.

"in medias res"

(#21667) Gstyler


Gstyler
senior tag

Sziasztok!
Hűtőgép vásárlása előtt állunk.
Van olyan márka vagy konkrét típus ami kimondottan ajánlott vagy esetleg olyan, amit mindenképpen kerüljünk el?

Egyébként alulfagyasztós hűtőt nézünk, inox, min. A++ és a keret 150-200e.
Előre is köszi :R

(#21668) n@p@lm válasza zoltan6 (#21664) üzenetére


n@p@lm
őstag

Honnan tudod hogy annyi lesz?
Van valami listád mik lesznek leárazva?

(#21669) Voice24 válasza n@p@lm (#21668) üzenetére


Voice24
őstag

A regisztrálóknak csepegtetnek némi infót... ;] ( no nem kell nagyon örülni, eddig talán négy terméket írtak meg)

(#21670) zoltan6 válasza Voice24 (#21669) üzenetére


zoltan6
őstag

Tv-ben is orrba-szájba reklámozzák mindennap minden magyar csatornán termékekkel együtt.
De egyébként igen,email,meg black friyday topik. :K

(#21671) gg72 válasza w.miki (#21660) üzenetére


gg72
veterán

Ma hosszabb ideig használtam, összességében nagyon pozitív a véleményem a Bosch BGB45330 típusról: nagyon jól szív (szőnyegen, parkettán és járólapon egyaránt), könnyű lavírozni vele a lakásban, az univerzális szívófej remek, viszonylag halk, semmilyen kellemetlen szag nem jön át a szűrőkön, tényleg szinte csak a fényes fekete lakkozást tudom felhozni hátrányának. Remélem tartós is lesz. :)

(#21672) Voice24


Voice24
őstag

Kérdezni szeretnék:
Egy whirlpool mosógépünk van (természetesen elöltöltős ;] ), annak a tetejére elvileg bármilyen szárítógépet fel tudok tenni biztonságosan? Továbbá mindenképpen kell egy keret közéjük, vagy anélkül is megy a dolog?

(#21673) Leshrac


Leshrac
csendes tag

Sziasztok!

Mikróvásárlás előtt állok, van esetleg 30k-ig valami bestbuy? Milyen márkák ajánlottak? Legyen viszonylag nagy (22l körül), a teljesítménye legalább 900 watt és néha grilleznénk is benne. Az sem árt ha könnyen tisztítható :D

Porszívót is szeretnék venni, azt olvastam már a fórumban hogy a Sencor SVC 8YL az ajánlott, ez azóta sem változott? A keret itt is 30k lenne.

Köszi!

(#21674) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Az edigital korai black friday akciójában rendeltem egy Whirlpool ACM 750/BA főzőlapot.

Felmerült még a ma MediaMarktban akciós ACM 912 BF is, ami komolyabbnak néz ki (van rajta 2 összevonható főzőzóna, meg a típusszám is erre enged következtetni), viszont régebbi, már sehol sem árulják. Ez utóbbi 5 ezerrel lett volna drágább, de nem hinném, hogy valaha is tepsit akarnék a tűzhelyen melegíteni, illetve az előbbi 4 oldalon élcsiszolt, ami jobban tetszik.

Jól döntöttem?

Illetve rendeltem még egy BOSCH BGL3A117 porszívót is (a hosszú gariidő miatt lett ez a Sencor helyett).

Mivel netes vásárlás, még el tudok állni bármelyiktől, ha van esetleg valamelyiket nem ajánljátok.

[ Szerkesztve ]

(#21675) w.miki


w.miki
veterán

Bosch porszívót akartam venni BF-ben, de nincs semmi jó akció.
Philips-ek vannak leárazva (picit), meg a korábban ajánlott Sencor 8yl, 19e, de az nem tudom, ajánlott-e még.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#21676) Csabroncka válasza Voice24 (#21672) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

(keret) Ennek utána kell járni, nem minden esetben van rá szükség!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#21677) Gstyler


Gstyler
senior tag

5:40kor elindult az ediginél a black friday. Sikerült a több száz hűtőből 6dbot betenni :D

(#21678) csemberlen válasza Voice24 (#21672) üzenetére


csemberlen
őstag

A mosógép teteje, és a szárítógép lábának kell stimmelnie, hogy keret nélkül is jó legyen. A mosógép tetején van egy kis szegély, ha a szárítógép lábai beleférnek akkor jó.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#21679) attiati


attiati
veterán

Whirlpool Zen TDLR 70230 ---- 100e ft, DD-s motor 20 év, minden másra 2+2év gari, ingyen házhozszállítás

Whirlpool Inverter 65220 ----- 90e ft, inverteres motor 10 év gari, minden másra 2+2, ingyen házhozszállítás

Electrolux EWT1276 ----100e, 1 év gari, elvileg ingyen házhozszállítás. Plusz gari nem tudom mennyibe kerül MM-ben.

Melyiket vinnétek? Első kettő gépről 0 vélemény van neten :(
Whirlpool-tól tartok, de ott a 4 év gari.
Elecrolux-ot szívesebben vinném, de csak 1 év gari.

[ Szerkesztve ]

(#21680) zoltan6


zoltan6
őstag

Ebben a topikban sűrűn ajánlgatott Sencor SVC 8YL-EUE2 porzsákos porszívó 19990ft edigitalnál BF-ben akinek kell.

(#21681) k.sanyi92 nemtudom,majd megmondják a szakértők.

[ Szerkesztve ]

(#21681) Sanki válasza zoltan6 (#21680) üzenetére


Sanki
addikt

Ez nem egy gyengébb verzió?

(#21682) canniball válasza zoltan6 (#21680) üzenetére


canniball
nagyúr

Én nem biztos hogy bevállalnám...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#21683) bajnokpityu válasza Gstyler (#21677) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Egészségedre. Biztos kell hat a háztartásba.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#21684) Gstyler válasza bajnokpityu (#21683) üzenetére


Gstyler
senior tag

Az edigitalnak sikerült a 400db hűtője közül 6 darabot betenni az akcióba, nem nekem ...

(#21685) canniball válasza Gstyler (#21677) üzenetére


canniball
nagyúr

Egyrészt honnan tudod hogy több száz volt belőle? Másrészt nem kell parázni (vagy épp örülni), úgyis csak egyet kaphatsz meg. Én annyinak is örültem volna (a szárítógépből), de jó szokásukhoz híven ismét megszívattak... :(((

Mod. (a (#21684) fényében)
Így már más, félreérthető volt az előbbi post...
De ugye nem gondoltad komolyan hogy majd mindegyiket leakciózzák? :D

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#21686) bajnokpityu válasza Gstyler (#21684) üzenetére


bajnokpityu
félisten

hú de félreérthetően írtad, elnézést.
de amúgy tényleg kiakasztó a sok keselyű.

cannibal:igen, nekem is az a rohadt beko kellett volna. wörpúl még van.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#21687) canniball válasza bajnokpityu (#21686) üzenetére


canniball
nagyúr

A Wh nem kell. Beko meg ezek szerint neked sem jutott. Gondolom volt belőle 3db ami 5 perc alatt elfogyott... :(((

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#21688) Zola007


Zola007
veterán

Nem gép ugyan, de konyhája van mindenkinek. :)
Valami olcsó asztal + 4 székes étkezőgarnitúrát tudnátok ajánlani, ami már használatban is bevált és nem esik szét azonnal? :R
Körülbelül 2 évig lesz meg, így sokat nem költenénk rá, 30e-max 40.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#21689) bajnokpityu válasza canniball (#21687) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Hát, én előtte levő nap beleraktam a kosárba. majd ma hajnalban megrendeltem, akkor már BF-ből elfogytak a cuccok. Imént hivtam ügyfélszolgálatot, h ezzel a rendeléssel mi lesz, mert úgy látszik, hogy sikerült a megrendelés, és beérkezés alatt van. De a webshopoknál csak azt hiszem el, ami már megtörtént. Szóval vagy lesz nekem bekom, vagy nem.

vörpúl is ad 4 év garit, nem hiszem, hogy annyira gyenge. de persze katelógusadatok, ár, és külső alapján is jobb a beko.

zola:jokkmokk ikeából.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#21690) polonic válasza Zola007 (#21688) üzenetére


polonic
félisten

Pl ez?

(#21691) canniball válasza bajnokpityu (#21689) üzenetére


canniball
nagyúr

Vagy mindketten benéztünk valamit vagy levették, mert most ránéztem még egyszer és Wh-ból csak mosógép van fent. Szárítógép már csak Candy van 120k-ért, 1 év garival.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#21692) bajnokpityu válasza canniball (#21691) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Whirlpool HDLX 70310/A+ hőszivattyús szárítógép, 2 + 2 év garancia 119 990 Ft

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#21693) canniball válasza bajnokpityu (#21692) üzenetére


canniball
nagyúr

A keresésed a "Whirlpool HDLX" kulcsszóra nem adott eredményt

Szárítógépek

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#21694) canniball válasza bajnokpityu (#21692) üzenetére


canniball
nagyúr

Megtaláltam, az a MM-ban van, 142k-ért. :(

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#21695) bajnokpityu válasza canniball (#21694) üzenetére


bajnokpityu
félisten

közben elfogyott. ez is az edigitalnal volt. nem gondoltam, h el fog fogyni, de ha a beko nekem összejön, akkor egy ilyen felszabadul.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#21696) Gstyler válasza canniball (#21685) üzenetére


Gstyler
senior tag

Félreérthetően fogalmaztam valóban :D
Tehát: az e-digi kínálatában van több száz féle hűtő, amelyből összvissz 6 félét árazott le. Valószínűleg azt a hatot, amik a kutyának sem kellenek.

Nyilván nem gondoltam, hogy mindet leárazzák, de felírtam 20 darabot és reménykedtem, hogy az egyiknél becsúszik egy kisebb nagyobb kedvezmény. Hát sajnos nem...

[ Szerkesztve ]

(#21697) attiati válasza attiati (#21679) üzenetére


attiati
veterán

erre valaki moosogep temaban?

(#21698) emitter


emitter
őstag

Zöldség/gyümölcsaprítót használ valaki? Milyet ajánlotok? Esetleg tapasztalat konkrétan ezzel kapcsolatban?
köszi!

(#21699) #94529552 válasza zoltan6 (#21680) üzenetére


#94529552
törölt tag

Mióta ajánlott a Sencor, az nem egy noname márka :F ? Én nem mertem megvenni, mert rossz kritikákat olvastam róla. Talán Bosch, Electrolux, Miele, meg a komolyabb Philips-ekre emlékszem itt, mint ajánlottak, és csakis porzsákos kivitelben.
attiati Amelyiknél a tetejében van a mosószertartó, azokkal gond volt, akár WP, akár Indesit márka.

[ Szerkesztve ]

(#21700) canniball válasza bajnokpityu (#21695) üzenetére


canniball
nagyúr

Jah, kugli megtalálta. Most megint ott van "elfogyott" plecsnivel, nem tudom az előbb hová tűnt...

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.