Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21701) emitter válasza #94529552 (#21699) üzenetére


emitter
őstag

Nálunk és szüleimnél is 1-1,5 éve teljesít szolgálatot az SVC 8YL, problémamentesen eddig. Igaz, a miénk 2000W-os, ez az edigitalos meg csak 700W ? Biztos nem elírás? Ugyanúgy néz ki, ugyanaz az árkategória.. Tud vki erről biztosat?
Az is érdekes, hogy a BF-n kívül már nem forgalmazzák, kifutott termék. Most mégis kaptak valahonnan egy adagot amit kiszórnak..?

(#21702) zoltan6 válasza #94529552 (#21699) üzenetére


zoltan6
őstag

2 éve ebben a topikban folyamatosan ajánlva van, kereső [link] ,de akkor úgylátszik nem egy csatornát nézünk.

(#21703) ribarszki válasza emitter (#21701) üzenetére


ribarszki
őstag

700w-os, Eco modell. 2kW-os csak addig mehetett, amíg ki nem ürültek a raktárkészletek.

(#21704) emitter válasza ribarszki (#21703) üzenetére


emitter
őstag

hm, kérdés az ECO szívóteljesítménye.. a 2000W-osnak 510W ez a paramétere. Az ECO-nál nincs feltüntetve..

(#21705) Sanki válasza ribarszki (#21703) üzenetére


Sanki
addikt

És akkor ez az eco ajánlott 20k-ért? Mert, ha jól látom van a sima tizio (http://www.arukereso.hu/porszivo-takaritogep-c3170/sencor/svc-8-tizio-p169092082/)
Illetve van ez a 20-as eco ( http://www.arukereso.hu/porszivo-takaritogep-c3170/sencor/svc-8-eco-p337098486/ )

(#21706) canniball válasza zoltan6 (#21702) üzenetére


canniball
nagyúr

Mint már az imént jeleztem azt hogy "folyamatosan ajánlva van" én nem mondanám.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#21707) _ATi_1


_ATi_1
senior tag

Sziasztok!

Mosógép vásárlásban kérnék segítséget.
Keskeny kivitelű elöltöltős gép lenne a cél 100e Ft körül.
Első körben a kiszemelt típus a pozitív vélemények és a halk működés alapján : LG F12B8NDA7
Vagy a mai napon hasonló áron megvehető SAMSUNG WF60F4E2W2X.
Valakinek van tapasztalata a fenti típusokkal?

(#21708) Mi5i


Mi5i
aktív tag

Sziasztok,

Kinéztem egy Bosch porszívót és most emag-on jó áron van, de nem mertem megrendelni. Szerintetek ha tőlük rendeljük meg, akkor tudom érvényesíteni a +3év garanciát, be tudom regisztrálni a porszívót? Mert hirtelen ahogy megnéztem először milyen adatokat kér a bosch, kérik azt is, hogy hol lett vásárolva a termék.
Szerintetek? :F Írtam emag-nak, bosch-nak de ezek ugye akkora urak, hogy több nap mire válaszolnak ;]

Köszönöm

(#21709) 7Sony7 válasza Mi5i (#21708) üzenetére


7Sony7
addikt

Melyiket nézted? A Media Marktban nincs hasonló áron? Az tuti működik.

-

(#21710) Mi5i válasza 7Sony7 (#21709) üzenetére


Mi5i
aktív tag

bgb45331 prosilence.
MM-ben 46+ :(

[ Szerkesztve ]

(#21711) Zeki válasza Leshrac (#21673) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ajánlom az aláírásomban lévőt!

(#21712) 7Sony7 válasza Mi5i (#21710) üzenetére


7Sony7
addikt

Hát igen.. Van különbség. A regisztráció folyamán ahol ki tudod választani, hogy hol vetted, nem hozza fel az emag-ot, sem a dante kft-t, úgyhogy nem biztos, hogy érvényes. Fene tudja.

-

(#21713) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Milyen mosógépet ajánlotok 60 alatt?

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#21714) zsiz válasza canniball (#21706) üzenetére


zsiz
őstag

+1
A hiba nálam is jelentkezett az első évben.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#21715) w.miki válasza zsiz (#21714) üzenetére


w.miki
veterán

aztán mi történt?
Még mindig vennél Sencor SVC 8YL-EUE2-t 20eért, vagy ma már mást, többért?
Bosch BGB45331 ProSilence-t duplájáért, 40eért?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#21716) #94529552 válasza zoltan6 (#21702) üzenetére


#94529552
törölt tag

Lehet, de az első néhány hsz. mind negatív a linkeden, meg másik fórumon is, akkor mégse annyira ajánlott a Sencor, de lehet, hogy vannak jó termékei is, nem tudom.

w.miki Vagy inkább egy másik A porkibocsjtásút, amihez jár az 5 év gari is, és jóval olcsóbban.

[ Szerkesztve ]

(#21717) Ciccuka válasza w.miki (#21715) üzenetére


Ciccuka
veterán

1 hét múlva lesz emag BF is itthon. Románon ma ezek az akciók vannak.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#21718) zsiz válasza w.miki (#21715) üzenetére


zsiz
őstag

Aztán semmi. Írtam a szerviznek, elküldtem a videót is. Azt írták ismerik a hibát, cseréljek HEPA szűrőt, mert telítve van (-bár nem sokszor volt használva a gép), nem jut át a levegő rajta, ezért pattan ki a fedél a helyéről. Mondjuk ha nincs a helyén a szűrő, akkor valóban nem lövi le a fedelet, de akkor is mozgatja a kiáramló levegő. Amikor működött ahogy kell, akkor valóban jó gép volt. De nekem más probléma is jelentkezett, így én ezek után nem venném újra. Az ECO modellről nem tudok nyilatkozni. Ha most kéne vennem, bepróbálkoznék egy -itt nagyon dicsért- Miele géppel 40-50k körül. Kíváncsi lennék tényleg olyan jó-e, mint mondják.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#21719) w.miki válasza #94529552 (#21716) üzenetére


w.miki
veterán

nálam sok a szőnyeg, és legolcsóbban a Sencor-t, ill. az említett Bosch-t láttam, ami C osztályú szőnyegen.
Cicu: nem biztos, hogy ezt is beteszik az akcióba, illetve... lehet, hogy itt is csak 15%-ot engednek majd, miután feljebb vitték, mint az ED :(

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#21720) Zeki válasza Ciccuka (#21713) üzenetére


Zeki
nagyúr

Mindegy. Beko. :)

(#21721) HXY válasza Ciccuka (#21717) üzenetére


HXY
addikt

Ott az autók negyed áron voltak? Vagy az csak kezdő részlet?

(#21722) #94529552 válasza w.miki (#21719) üzenetére


#94529552
törölt tag

Persze, trükköznek azok is. C vagy D sztem nincs nagy különbség, de ha gyenge, vagy hibás, akkor nem sokat ér a C besorolás, de még az "A" se. Szőnyegre meg lehet, hogy a forgókefés fej lenne a jó. Én ilyen vékonyabb futószőnyegekhez is a kefés parkettafejet használom. Ha megveszed jól hajtsd meg, mint Singer a találmányát ;] . Mert 14 napig van az elállás de csak ha online rendeled.

[ Szerkesztve ]

(#21723) w.miki válasza #94529552 (#21722) üzenetére


w.miki
veterán

Nem tudjuk, mekkora a különbség a besorolások között (D-C), azt se tudjuk, milyen paraméterek alapján jön ki.
Hinni kell... Profitérdekelt cégeknek... elvégre miért hazudnának?
Forgókefés fej? Az, amin ilyen sörték vannak, és elvileg a beszívott levegő pörgeti meg? Egy régebbi porszívónkon volt olyan, de én nem láttam semmi értelmét, inkább csak akadályozta a beszívást...

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#21724) Kasya


Kasya
nagyúr

Sziasztok!

Szeretnek venni az unnepekre egy robotgepet. A fo funkcio ugyan a dagasztas, habveres lenne, de orulnek egyeb funkcioknak is, mint pl. husdaralo, vagy turmix.

AZ MM lapjat bongeszve elegge elszomorodtam. Egy szimpla habkevero, dagaszto is 80-200k. A multifunkcios gepek viszont vegyesek. A Bosch termekei kozt nagy a valasztek, de nem ertem az arak valtozasat.

Ti mit ajanlanatok? A keret durvan 100k lenne max.

(#21725) ribarszki válasza w.miki (#21723) üzenetére


ribarszki
őstag

Nem bele akarok szólni, de mielőtt valaki téves infókat venne magához, helyesbítenék a leírtakon.

1, Pontosan tudjuk, hogy milyen mérési módszerekkel történik a teszt. Azt is mi a különbség A,B,C stb. jelölés között. Ebben a részletes leírásban az összes számítási művelet, tesztközeg, módszer le van írva. A vége felé találni.

Abban igazad van, hogy ezeket a teszteket a gyártók maguk végzik és nem egy független intézet. De a presztizs miatt nagyot buknának ha meghamisított értékeket látnánk. Ugyanakkor mindenhol vannak kiskapuk, trükkök. Hogy itt miként és milyen módon használják ha használják, azt nem tudom.

2, A turbókefének szőnyegen igen komoly létjogsultsága van. Pláne ha van háziállat, esetleg valakinek nagyon hullik a hosszú haja. De ezen felül is alaposabban tisztítja a szőnyeget, mert a szőnyeg szálai közül kiporolja a koszt. (Noha közel sem olyan hatékonysággal mint egy elektromos kefével ellátott fej.) Itt annyi a hátrány, hogy a kefe forgási sebessége a porszívó szívóteljesítményétől függ. Illetve turbókefe és turbókefe között is vannak különbségek.

[ Szerkesztve ]

(#21726) Zeki válasza ribarszki (#21725) üzenetére


Zeki
nagyúr

Turpisság mindenben van, mert a marketing sok mindent elbír. És egyik sem fogja a másikat perelgetni emiatt, mert lehet ő is sáros.

(#21727) Atesz 666 válasza Zola007 (#21688) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

-Vagy ez [link]? :U

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#21728) ribarszki válasza Kasya (#21724) üzenetére


ribarszki
őstag

Szia!

Itt a fórumon sokunknak van Bosch gépe. Nekünk is egy ilyen van itthon. Van belőle fém keverőtálas típus is, illetve talán erősebb motorral is. De egyébként teljesen jók, nagyon szeretjük. Dagaszt, habot ver, szeletel, turmix, húsdaráló, stb. Remek gép! Anyunak kb 15 éve megy egy ilyen otthon és használja is rendesen, de mintha új lenne. ;)

(#21729) Kasya válasza ribarszki (#21728) üzenetére


Kasya
nagyúr

Ezt orommel hallom, koszonom. Szemeztem is ezzel a geppel, de a fele ennyit sem tudo gepek tobbszoroson aron is vannak a piacon. Nem ertettem az okat. Azt hittem, konstrukcioban gyenge ez a Bosch.

De akkor nekifutok ennek :) Koszonom :R

(#21730) mzso


mzso
veterán

Magyarban milyen néven fut az ilyen tartály nélküli valós idejű vízmelegítő? (Angolban simán Tankless Water Heater)

Magyar oldalon viszont nehezen találok ilyet.

(#21731) 7Sony7 válasza mzso (#21730) üzenetére


7Sony7
addikt

(#21732) Dluinet válasza mzso (#21730) üzenetére


Dluinet
nagyúr

átfolyós vízmelegítő

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#21733) zsiz válasza mzso (#21730) üzenetére


zsiz
őstag

Átfolyós vízmelegító csaptelep, mellé egy kis olvasnivaló: [link]

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#21734) 7Sony7 válasza zsiz (#21733) üzenetére


7Sony7
addikt

12,6A !? Aztabüdös! Jó, hogy belinkelted, én sem számoltam volna utána... Jó, én nem is akarok ilyet venni, de akkor is.

-

(#21735) mzso válasza zsiz (#21733) üzenetére


mzso
veterán

Hmmm. Akkor zuhanyzáshos jóval erősebb kell a 3kW-osoknál. Bár gyanítom a szokásos pocsékolós ömlő zuhanyzással számolnak. Én csak a kézi fejet szoktam használni azt is csak akkor amikor kell. (Esetleg egy 5-6kW-os már jó lehet átlagosabb zuhanyzáshoz is.)

(#21736) mzso válasza 7Sony7 (#21734) üzenetére


mzso
veterán

Mi olyan meglepő? Nyilván nagy teljesítmény kell ha azon nyomban akarod melegíteni a vizet. Erősebbekhez olyan vezetéket is kell tervezni a falba, mint a tűzhelyhez is.

(#21737) Dluinet válasza mzso (#21735) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Gázos átfolyóból zuhanyzásra minimum 24kW-osat ajánlanak.
Csak viszonyítás miatt írtam.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#21738) Teodor52


Teodor52
senior tag

Mi nem rég beszereltünk egy delimano átfolyós vízmelegítőt és kifogástalanul melegíti a vizet.

A nagy teljesítmény az valóban kell hogy az áramló hideg vizet felmelegítse a kívánt hőmérsékletre.

[ Szerkesztve ]

(#21739) luciferk válasza Teodor52 (#21738) üzenetére


luciferk
senior tag

Hány fokos víz jön belőle,25- 30C? mert 60C vízre kevês az esély.

[ Szerkesztve ]

(#21740) Teodor52 válasza luciferk (#21739) üzenetére


Teodor52
senior tag

Nem mértem mert nincs is mivel, de a kezem nem bírja el!

Plusz annyit még hogy látni a állítókarját azzal nem az elektromos teljesítményét hanem az átáramló víz mennyiségét lehet szabályozni!

[ Szerkesztve ]

(#21741) mzso válasza Teodor52 (#21738) üzenetére


mzso
veterán

Mosogató, mosdó vagy zuhanyzó?

(#21742) 7Sony7 válasza mzso (#21736) üzenetére


7Sony7
addikt

Hát az, hogy ha valaki -mint én pl- nem számol utána, meglepődhet. Ha megy a mosógép, elkezdem engedni a vizet, és lecsapja a 16A biztit.

-

(#21743) mzso válasza Dluinet (#21737) üzenetére


mzso
veterán

Gondolom azzal nagyobb a nyereségük. :) Enyhe túlzásnak tűnik... Kéne 110A-t bíró kábel meg autómata...

(#21744) mzso válasza luciferk (#21739) üzenetére


mzso
veterán

Mi a halálnak 60 fok? Ez nem vízforralásra van.

(#21745) Teodor52 válasza mzso (#21741) üzenetére


Teodor52
senior tag

Egy tálcás mosogatóhoz van hozzá rendelve,ha kell gyorsan meleg víz,öblíteni stb.

1500ft-al növekedett a villanyszámlánk úgy hogy napi rendszerességgel használjuk kb 20 percet.

(#21746) mzso


mzso
veterán

Vákuum csomagolóban van olyan ami ér valamit 7-8 ezerig? Vagy legalább annyit mint egy ugyanannyiba kerülő kínából?

(#21747) luciferk válasza mzso (#21744) üzenetére


luciferk
senior tag

Ki mondta, hogy kell :U így hirdetik...."Akár azonnal 60C fokos melegvizet ad "

(#21748) Bandus99


Bandus99
őstag

Sziasztok

Hagyományos gaztuzhely esetében mik az ajánlott és mik a kerülendő markak?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#21749) fasyrt válasza mzso (#21743) üzenetére


fasyrt
őstag

Vaillant 18-27 kW
Persze nem 110A megszakitorol, hanem harom fazisrol horpasztja a halot.
Egy mosdot es egy zuhanykabint szolgal ki.

(#21750) oszy


oszy
veterán

Vettem használtan egy Philips Saeco Intelia HD8753/19 gépet. Meglehet tudni valahogy, hogy mennyi adagot adogtt eddig le? Van valami "trükk" erre?

Ti mivel és hogyan szoktátok karbantartani? Néztem egy olyan csomagot, amiben van két vízszűrő, tömítések, vízkőoldó, szilikonzsír. Érdemes ebbe beruházni? Egyébként én a Dolce Gustot citromsavval szoktam vízkőmentesííteni, de ezt nem merem. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.