Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20151) ribarszki válasza Zola007 (#20149) üzenetére


ribarszki
őstag

Hol találtad még, hogy a c3as mielenek mennyi a szívó teljesítménye? És ez melyiket C3ra igaz amit írtál? 700w, 800w, 1200w, 1600w? Én még sehol nem találtam erről hivatalos adatot.

(#20152) Zola007 válasza ribarszki (#20151) üzenetére


Zola007
veterán

1200W

(#20150) w.miki : sehol
katalógusban ezt nem fogod megtalálni, mert nem fognak magukkal kitolni a gyártók, ugyanis ezek a valóban összevethető adatok és ezzel nem lehet marketingelni.
Mérni szokták teszteken.
A Miele 1200-as Vortex motorja 130-160 CFM között tud típustól függően
Itt egy tömör videó arról, hogyan lehet mérni a porszívók paramétereit: [link]

A vákuumból és légszállításból (cfm) számítható a szívásteljesítmény

Air Watts = 0.117254 * Airflow (CFM) * Water lift (inches of H2O = vacuum).

Remélem, hogy a porszívóknál is bevezetik nemsokára, hogy az E-címkén mérési adatok is szerepeljenek, mert a betűjelzés az nem elég informatív:

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#20153) Antonio válasza Zola007 (#20149) üzenetére


Antonio
senior tag

Tudom tisztában vagyok ezzel, csak leegyszerűsítve akartam a dologra rámutatni.
Persze és még azt is hozzávehetjük hogy egy porszívó a jó v rossz szívófejen (is) áll vagy bukik.

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#20154) Zola007 válasza Antonio (#20153) üzenetére


Zola007
veterán

Elsősorban nem neked írtam, hanem általános tájékoztatásul a fórumnak.

Még annyit, hogy ha gyártói adatot találsz is, az általában nem reális, ugyanis ők cső nélkül mérik a szívásteljesítményt és ahogy írod, a cső és a kefék nagyon sokat befolyásolnak a szívásteljesítményben.
Elég csak arra gondolni milyen mikor az ember elfelejti a behúzott kefét átállítani padló módra, mikor a járólapot akarja porszívózni :)

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#20155) #94529552 válasza Antonio (#20144) üzenetére


#94529552
törölt tag

Egyetértek, nem a W szám a lényeg, elég a minősítéseket megnézni. Nálunk is azt mondták, hogy nem jó az új porszívó, mert adaragad a szőnyeghez a szívófej. :DDD A régi zsák nélküli már alig szívott, annál nem volt ilyen "probléma".

tomtyi: Annyi az. Ha a használatival nézem, akkor is messze elmarad a költségem, az általatok felvázoltakkal szemben. Szóval ezt kitárgyaltuk. :)
pjen: Nem te kezdted, csak beírtál vicces képtelenségeket, de már mondtam hogy hagyjuk, és legyen a tiéd az utolsó szó. :O

[ Szerkesztve ]

(#20156) w.miki válasza Zola007 (#20152) üzenetére


w.miki
veterán

Abból mi igaz, hogy a címkén szereplő adatok sem közelítik a valóságot, a gyártók azt írnak rá, amit akarnak?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#20157) Dluinet válasza w.miki (#20156) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nincs erre semmilyen ellenőrző szerv

esetleg te elküldöd a TÜV-höz, jó pénzért bemérik, aztán mehetsz a gyártót beperelni

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#20158) Antonio válasza Zola007 (#20154) üzenetére


Antonio
senior tag

Oksi :)

Amúgy a nagyobb nevesebb cégek csővel/fojtással (is) mérik a teljesítményt ez alap a belső teszteknél.

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#20159) Antonio válasza Dluinet (#20157) üzenetére


Antonio
senior tag

ún. "self declaration", van azaz a cég a saját méréseit tünteti fel.
De bármikor megmérheti egy független cég, és ha nem jó a saját adat, akkor jól megbüntetnek + piacon is híre mehet, szóval nem jó reklám egy cégnek.

Németeknél /Usa ban jobban elterjedt (persze ott a vásárló piac is jóval nagyobb) a vevői teszt újságok/weboldalak ahol egy ilyen fals bediktál adat hamar kiderül oszt oda a márka/modell renoméja ...

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#20160) Dluinet válasza Antonio (#20159) üzenetére


Dluinet
nagyúr

aha,
autók kibocsátása és fogyasztása megvan

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#20161) Morris


Morris
veterán

Mondjuk jó nagy birka az aki a fogyasztás miatt vesz ilyen meg olyan porszívót.
Ezen sokaknak illene elgondolkodnia.

[ Szerkesztve ]

(#20162) #40553216 válasza #94529552 (#20155) üzenetére


#40553216
törölt tag

Rácsodálkoztam az árra, mert a miénk harmada nálatok nincs.

(#20163) Teodor52 válasza Zola007 (#20152) üzenetére


Teodor52
senior tag

Nem semmi értékek!

1 CFM=28,3 literrel.
Például a 160CFM-es motor 4528 liter levegőt hajt át a gépen percenként.Durva!

Az lenne csak a kérdésem az egyenlettel kapcsolatban, hogy az első tagja(0.117254) és a 3-ik tagja Water lift (inches of H2O = vacuum). miből származtatható?
Csak azért, hogy megértsem a képletet!

Még egy kérdés:

Feltételezésem szerint van a porszívóban egy vákuumszelep ami, akkor nyit, ha elér egy beállított negatív nyomáskülönbség értéket,ezzel biztosítva azt a minimális levegőmennyiséget ami a motor hűtésére elegendő.
Ekkor egyben szűretlen levegő fogja érni a motort igaz?

(#20164) #40553216 válasza Teodor52 (#20163) üzenetére


#40553216
törölt tag

A dokumentációból lehet, kiderül, csak az pénzbe kerül.

(#20165) pjen válasza Teodor52 (#20163) üzenetére


pjen
félisten

A motor jól elvan a szűretlen levegővel.

(#20166) Teodor52 válasza pjen (#20165) üzenetére


Teodor52
senior tag

Igaz még nem láttam szétszedve egy porszívót, de ezt megindokolnád?Gondolom be van burkolva fullra, de azért tömítésnek kellene lennie pl egy szimering-nek aminek nem jó a por.Hővezetés szempontjából sem jó.

De majd mondjátok, hogy hogy is van ez csak fejtegetek :)

U még egy kérdés:

Van egy Zanussi ZRA25600WA hűtőnk amivel megvagyunk elégedve az árával és a teljesítőképességével.(ide mindent beleértve)

Olyannyira energiatakarékos, hogy (egyben aprócska negatívum is) 2 havonta a kompresszor felett elhelyezett tárolóedényből, ahol a kondenzvíz összegyűlik a folyékony szappan pumpájával ki kellett szivattyúzni mert különben kifolyik a padlóra.Plusz ott vannak az elektromos csatlakozás relé miegymás.
Amióta kicserélték a tárolóedényt nagyobbra nincs probléma vele.

Ennek a hűtőnek a fogantyúja gyenge és véletlenül el is törtük.Az új ára 7000ft körül van.Nagyon drága.

A kérdésem az, hogy érdemes lenne megragasztani, ha igen milyen ragasztóval?

(#20167) pjen válasza Teodor52 (#20166) üzenetére


pjen
félisten

Általában egyáltalán nincs burkolva,pont hogy a levegő jól átjárja.Szimeringet folyadékoknál használnak,itt pórvédős csapágyqk vannak.egyébiránt a fúró gépben,flexben stb pont olyan rendszerű motor van és ott sincs szűrve a levegő.

(#20168) Teodor52 válasza pjen (#20167) üzenetére


Teodor52
senior tag

Köszi az infót! :R

Most hogy a porszívóról van szó volna egy kérdésem a porról:

Van egy film az egyik nagy kedvencem A Férfibecsület amiben elhangzik, hogy a közönséges házi pór alapvető összetevője az emberi bőr.

Ebbe van igazság?

[ Szerkesztve ]

(#20169) pjen válasza Teodor52 (#20168) üzenetére


pjen
félisten

Röviden?Igen.

(#20170) #40553216 válasza Teodor52 (#20168) üzenetére


#40553216
törölt tag

Van benne igazság. A poratka egyik fő tápláléka éppen ez.

(#20171) Teodor52


Teodor52
senior tag

Értem!

Nos a ragasztással kapcsolatban tudtok valamit írni?

Néztem ebay-en és van egy angol eladó akinek sok féle hűtőhöz van fogantyúja, de pont az enyémhez nincs. :(

(#20172) #40553216 válasza Teodor52 (#20171) üzenetére


#40553216
törölt tag

Szerintem a kétkomponensű műgyanták elég erősek. Csak legyen zsírmentes a felület.

(#20173) Teodor52 válasza #40553216 (#20172) üzenetére


Teodor52
senior tag

Megpróbáljuk!
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#20174) #40553216 válasza Teodor52 (#20173) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nincs mit. Hajrá!

(#20175) Met válasza Teodor52 (#20173) üzenetére


Met
nagyúr

Holt tört el?
Szerintem ha nem erősíted meg valahogy újra el fog törni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#20176) #94529552 válasza Teodor52 (#20171) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nálam is letört a régi Lehel fogantyúja, bementem egy Zanussi szervizbe a régivel, ott mutattak egy tucatot, és választottam egy olyan furatú és illeszkedésűt, mint a régi volt 1500 Ft. Valami hasonló gumírozott volt. Van ívelt és sarkos is[link], pl. Orczy szervizben is van minden féle, viszont utángyártott univerzálisat nem vennék, az gyenge.

[ Szerkesztve ]

(#20177) Teodor52 válasza Met (#20175) üzenetére


Teodor52
senior tag

Levettem a fogantyút és látni a törésvonalat a csavarok mentén.

Két közelebbi fotó,de látom, hogy a panasonic is kezdi megadni magát. :(
(Nem tudom miért ilyen szürke fekete foltos pöttyös néhol a kép.)

1
2

(#20176) Pumma Én már felhívtam őket pontosabban a szervizet aki zanussi,electrolux,aeg-el foglalkozik és ők is csak rendelni tudnak nincs olyan lehetőség mint írtad! :(

[ Szerkesztve ]

(#20178) Met válasza Teodor52 (#20177) üzenetére


Met
nagyúr

Rossz a nyitási technikátok :)
Ha továbbra is így nyitjátok akkor újra el fog törni :U
Én ragasztanék egy vékony műanyagot a repedésre minél nagyobb átfedésben.

Univerzális fogantyú?

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#20179) Teodor52 válasza Met (#20178) üzenetére


Teodor52
senior tag

Rossz a nyitási technikátok

:D

Ez most komoly? :)

Tudod úgy szoktuk kinyitni a hűtő ajtaját hogy szemben állunk a fogantyúval és meghúzzuk :)

Amúgy leírom neked úgy tört el hogy felmosás közben a hurricane spin mop végével meglett nyomva! :)

(#20180) Met válasza Teodor52 (#20179) üzenetére


Met
nagyúr

Aha, a mop tehet mindenről ;]
Ha ahogy írod szembe álltok és meghúzzátok attól nem törik el, akkor törik ha oldalra is húzzák. Szoktam látni (nem nálatok) hogy húzzák, nyitják de a fogantyút is húzzák tovább úgy hogy már bent turkálnak a hűtőben:)
Orczy-ba menj be vagy telefonozz oda, lehet van univerzális fogantyú, csak ha telefonálsz előtte mérd le a furat távolságot.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#20181) pjen válasza Teodor52 (#20177) üzenetére


pjen
félisten

Szeintem ahhoz,hogy ne törjön el ragasztás után pár vékony fém csapot kéne bele fúrni,ha van elég vastag fala.

(#20182) JoolsNOS válasza Met (#20178) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Miért, te nem úgy nyitod, hogy rácsimpaszkodsz és lógsz rajta közben :D

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#20183) Teodor52 válasza Met (#20180) üzenetére


Teodor52
senior tag

Tudom hihetetlenül hangzik, de a mop az oka. :)
Ugyanis felmosás közben ami a hűtőtisztítást(eldugult a kondenzvíz kivezető furat és alul elől jött ki a víz) követően kellett pluszba a vége befűződött a fogantyúba és onnantól kezdve egy oldalirányú nyomás elegendő volt hogy törjön.

Hogy most volt-e azt megelőzően hajszálrepedés benne vagy nem azt nem tudom.

Sajnos nem tudok bemenni az Orczy-ba mert vidéki vagyok! :(

Ilyenkor mi a teendő?

[ Szerkesztve ]

(#20184) Met válasza JoolsNOS (#20182) üzenetére


Met
nagyúr

Nem vagyok majom és amúgy sem tudnék úgy csinálni mert süllyesztett fogantyús :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#20185) Met válasza Teodor52 (#20183) üzenetére


Met
nagyúr

Gonosz mop :DDD
Telefonálj, email-re is szoktak válaszolni.
Ha telefonálsz akkor azt is meg tudod kérdezni hogy postát tudnak-e.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#20186) #94529552 válasza Teodor52 (#20177) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ha nincs az egyiknek, akkor keresed másiknál, vagy amit linkeltem 2 helyet is, a Delta szerintem jó hozzá. Konkrétan a sarkost gondolom, de pontosítsd velükPl.. Ahogy néztem, régóta csinálják ezeket a hűtőket ilyen szabvány fogantyúkkal, 135 mm csavartávolsággal.
Met: Az uni nem jó, ilyet vettem elsőre. A csavarhelyeknél gyengébb, ezért rögtön nyegle volt, vissza is vittem. Na, ennek biztos nem fog letörni ;] . Nem mellesleg hibás az oldal, mert ez egy nagyobb hűtő fotója, ennek a típusnál eggyel kevesebb polc és fiók van.

(#20187) ribarszki válasza Teodor52 (#20183) üzenetére


ribarszki
őstag

Ma hoztam haza az új hűtőnket, egy nagyobb Zanussit a 4 év után elhalázott Total No Frost kombi LG helyett.

Ahogyan írod, a fogója a leggyengébb pont. Nagyon hitvány anyagból van, ráadásul bénán is van rögzítve. Mozog az egész, előbb utóbb le fog törni.. A többi részével meg vagyok elégedve, bár a polcok lehetnének kicsit hosszabbak. Jó persze Zanussi, kis pénz - kis foci.. (legalább erre van 5 év garim.)

[ Szerkesztve ]

(#20188) JoolsNOS válasza #94529552 (#20186) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Itt jó a kép. Kár, hogy meghaladja a keretem, már venném is.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#20189) #94529552 válasza Zeki (#19903) üzenetére


#94529552
törölt tag

:R Kösz az infót, én most zsákoltam be az akciós, mikrofilteres, aldi féle porzsákokat.(250/db)
JoolsNOS Igen, nekem is tetszik :) . Akkor mi lesz helyette, esetleg egy olcsóbb felső fagyasztós kombi hűtő?

[ Szerkesztve ]

(#20190) Zeki válasza #94529552 (#20189) üzenetére


Zeki
nagyúr

Szívesen!
Én holnap a Sony elem megapackot fogom megvenni.

(#20191) Teodor52 válasza ribarszki (#20187) üzenetére


Teodor52
senior tag

Figyelj majd oda a kondenzvíz gyűjtőre ami a kompresszor felett van!
Mert olyan energiatakarékos, hogy alig kapcsol be és így nem termel annyi hőmennyiséget, hogy a lecsurgó vízmennyiség eltudjon párologni!
Ahogy írtam orvosság az az volt hogy kicserélték nagyobbra!

(#20186) Pumma: Megkérdeztem a furatközép távolság az esetemben 132mm így jó lesz a delta.
Köszönöm!

(#20192) maajsz


maajsz
senior tag

Sziasztok,
beépíthető mosogatógép után nézelődök, kb 150k-ig. Mivel még nem volt így csak spec alapján tudok tapogatózni zéró tapasztalattal. Nem is a fogyasztás meg a zaj lenne a fő szempont hanem hogy rendesen dolgozzon meg kb bug mentes legyen, tehát az ilyen hajtépő hibáktól mentes. Valaki tapasztalatból tud e ajánlani valamit? Előre is köszi.

(#20193) pjen válasza maajsz (#20192) üzenetére


pjen
félisten

Bosch t vegyél.Nekem kiváló.

(#20194) Morris válasza pjen (#20193) üzenetére


Morris
veterán

+1 a Bosch-ra.

(#20195) ribarszki válasza Teodor52 (#20191) üzenetére


ribarszki
őstag

Ami még nagyon furcsa és negatívum, hogy a hűtő ajtaja amikor kinyitod nem áll meg, nem akad meg hanem kicsapódik egészen a sarkáig, sőt neki a hűtő oldalának. Erre találtál valami megoldást? Tenném be az edényt a hűtőbe, kinyitom, majd az egyi kézzel tartanom kell az ajtót, mert ha elengedem akkor pufff nekicsattan az oldalának. Ez is gagyi nagyon.. :(

(#20196) Teodor52 válasza ribarszki (#20195) üzenetére


Teodor52
senior tag

Nekünk megáll!

[ Szerkesztve ]

(#20197) ribarszki válasza Teodor52 (#20196) üzenetére


ribarszki
őstag

Mármint megakad valamiben? Nekünk a súlya elhúzza.. mindjárt csinálok róla videót mire gondolok..

[ Szerkesztve ]

(#20198) Teodor52 válasza ribarszki (#20197) üzenetére


Teodor52
senior tag

Nem akad semmiben.

Nem lejt egy kicsit a padló? :F

Állíts a lábakon.Elülső oldalt szabályozható.

[ Szerkesztve ]

(#20199) pjen válasza ribarszki (#20195) üzenetére


pjen
félisten

Próbáld egy picit valamerre kimozdítani a vizszintesből,hátha javul.Az ajtó pántján nem lehet állítani?

(#20200) ribarszki válasza Teodor52 (#20198) üzenetére


ribarszki
őstag

Teodor52

Pjen

Kipróbáltam amit írtatok. Feljebb vettem az első lábakat, így kihoztam a vízszintesből. Mivel kicsit hátra lejt, így ha nincs teljesen kinyitva az ajtó, akkor visszacsukódik. Viszont ha túlmegy a holtponton, akkor baromira kivágódik.

Itt egy videó a nehéz ajtónyitásról, ami minden alkalommal kimozdítja a hűtőt a helyéről, annyira vákumozódik a gumi. Videó a nehéz ajtónyitásról

Itt meg az igazi problémám. Ha kinyitom a hűtő ajtaját, hogy betegyek valamit és túlnyílik, akkor így csapódik ki. Semmit nem lökök rajta, a súlya viszi ilyen durván.. Hiába állítom a lábakat, nem cáltozik: videó a csapódásról

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.