Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19251) ribarszki válasza DeFranco (#19250) üzenetére


ribarszki
őstag

Nekem is volt 2 évig, azért mondom. És mégis mi a baromság? Ki tudod teljesen takaritani? Nem szivod be a port mikor kirazod? Nem nyomja vissza a porszívó a lakásba? Akkor mi a negyed részt igaz? Nem 100x higenikusabb és egyszerűbb az eldobhato? Legalább a hülyeséget nem erősítsük és ne terjesszék! Köszi!

Cafe Gene kávépörkölő eladó - hardverapró

(#19252) jozsi252 válasza Laslow (#19247) üzenetére


jozsi252
veterán

Én tavaly ilyen tájban egy ilyen Samsung porszívót vettem, ami hát nem volt olcsó, de tökéletesen meg vagyok vele elégedve. Azért idegenkednek sokan a porzsák nélküli megoldásoktól, mert a kiürítéssel sok por visszamehet a lakásba?
Én mondjuk kiviszem az udvarra és ott ürítem ki, de lakásba is meg tudnám zacskóba oldani.

iPhone 13 Pro Max

(#19253) DeFranco válasza ribarszki (#19251) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ki tudod teljesen takaritani?

95%-ban ki.

Nem szivod be a port mikor kirazod?

Nem feltétlenül. Döntés kérdése.

Nem nyomja vissza a porszívó a lakásba?

Nem

Akkor mi a negyed részt igaz?

Kis port beszívsz havonta egyszer, ha széljárásba állsz és nem veszel egy 15 Ft-os maszkot a gyógyszertárban, és marad 5% por.

Nem 100x higenikusabb és egyszerűbb az eldobhato?

Nem. 2x higiénikusabb és egyszerűbb.

Legalább a hülyeséget nem erősítsük és ne terjesszék!

Így van. Egyébként te láttál már ilyen porvisszanyomást vagy csak a teleshopos videókat nézted a youtube-on? Mert én kacsavacsa kezemmel szétszedtem a porszívót és megnéztem a belső szűrőket és a motorteret ez ügyben. ~6 év textilporzsákozás után.

Én elhiszem hogy te hiszel és legyen meg a te örömöd, de ez már egyre inkább kezd átmenni iFag-oskodásba.

[ Szerkesztve ]

(#19254) Zeki válasza DeFranco (#19253) üzenetére


Zeki
nagyúr

Hehe... 95%-ban mit ki? Ha kompresszorral kifújatod minden alkalommal, akkor igen.
A kirázós porzsákos aljább mint az olcsóbb porzsáknélküli. Pedig az is elég lepra.
Objektívnek kéne maradni.
Persze ha nincs mit jobbhoz hasonlítani, mert sosem volt jobb, akkor nagyon szuper a kiürítős textilporzsák...

(#19255) DeFranco válasza Zeki (#19254) üzenetére


DeFranco
nagyúr

1: az volt a kérdés lehet-e lehet

2: Persze ha nincs mit jobbhoz hasonlítani, mert sosem volt jobb, akkor nagyon szuper a kiürítős textilporzsák...

van mit jobbhoz hasonlítani, és van mit rosszabbhoz hasonlítani is. kérdezem még egyszer: azon kívül, hogy beszélgettek az eladóval az euronicsban, meg youtube-on linkeltek egymásnak marketingvideókat, mennyire jártatok utána a témának?

jobb a "papír"porzsák, én sem vitatom. csak ez az ördögűzés felesleges, mert túloztok és mert részben hülyeségeket beszéltek a nagy önigazolási igyekezetben.

(#19256) Zeki válasza DeFranco (#19255) üzenetére


Zeki
nagyúr

Te beszélsz marhaságot, kardoskodva a textilzsák mellett, nekünk is volt anno, büntetés volt kiüríteni meg kirázni.

(#19257) DeFranco válasza Zeki (#19256) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ezt akkor úgy veszem, hogy elfogytak a valid érveid :R

(#19258) Csabroncka válasza Laslow (#19247) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Vegyél Menalux DURAFLOW zsákot, a fene sem kinlódna a gyári zsákokkal. Webshoppon keresztül még a lábad sem kell kitenni otthonról.

Valóban nem a legjobb a samu terméktámogatása, ugyanakkor ne korlátozd (ez másra is vonatokozik) a vásárlásodat csak itthonra! Én Litvániából rendeltem eredeti HEPA kazettát, mert e-bay-en keresztül fél áron volt a gyári! De mostanában gondokozom, hogy rendelek egy túrbó kefét is, de biztosan nem itthonról.

DeFranco: a papírzsákot és a textilzsákot is felejtsd el! Ez már a múlt, most már olyan többrétegű mikroszálas zsákokat gyártanak amiben már aktívszéntöltet és a jó ég tudja mi van.
Ezért például már az illatosítót sem mindegy hova teszed! Ez mondjuk az én mániám, nem azért mert büdöset fúj a gép nélküle, hanem takarítás után szeretem a citrus illatot a lakásban.....

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#19259) polonic


polonic
félisten

Egyebkent egy indukcios fozolap mennyivel noveli meg az aramszamlat?
Heti 2-3 fozes es nem tobboras mutatvanyok.

Remelem azert tobb ezer ft-os plusz koltseg nem lesz.

(#19260) DeFranco válasza Csabroncka (#19258) üzenetére


DeFranco
nagyúr

én is menaluxot használok, ezért is tettem idézőjelbe a "papír" jelzőt :)

(#19261) Csabroncka válasza DeFranco (#19260) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Na, de ez sem nem papír sem nem textil - de zsák ;]

kb. 3 hete voltam a Király utcában, itt már az új DF-et kaptam a mi széntöltetes, kíváncsi vagyok mennyire bírja az "extrém" dolgokat büdösség nélkül.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#19262) DeFranco válasza Csabroncka (#19261) üzenetére


DeFranco
nagyúr

akkor egyutas zsák, mmkay? ;] :P

(#19263) Dluinet válasza polonic (#19259) üzenetére


Dluinet
nagyúr

mihez képest?
Általában csökkenti a számlát, az előző főzési módhoz képest.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#19264) Met válasza polonic (#19259) üzenetére


Met
nagyúr

Mihez képest?:)
A régi lakásban ahol a mosogatónál volt egy kis hajdú villanybojler, gáz tűzhely villany sütővel (kombi cucc) volt 184kW a július havi fogyasztás 2010-ben.
Idén az új lakásban ahol távhő adja a meleg vizet, villany sütő és indukciós főzőlap van (külön cucc) 163kW.
Mondjuk itt kevesebbet világítunk és azt is ledes cuccokkal, a régi lakásban kompakt fénycsöves égők voltak.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#19265) DeFranco válasza Csabroncka (#19261) üzenetére


DeFranco
nagyúr

a király utcai üzlet nagyon jó, rengeteg jó tanácsot és segítséget kaptam ott, erőn és igényen felül.

(#19266) #40553216 válasza polonic (#19259) üzenetére


#40553216
törölt tag

Mosmá’ mindegy, nem? :DDD Inkább azt nézd, hogy sima elektromos főzőlaphoz képest biztos, hogy kevesebbet használ, ahogy a gáznál is kevesebbet, itt azonban a gáz az ára miatt lehet alacsonyabb költségű. Viszont az esztétika (sokkal könnyebb takarítani, 9 év után is így néz ki egy egyszerű mosószeres–szivacsos lemosás után) és a biztonság, mert sem te, sem a csajod, sem a már meglévő vagy leendő gyerekeitek nem égetitek meg magatokat.
De ilyen kevés használatnál nem nagyon fogsz különbséget észrevenni.

(#19264) Met
A LED-es égők és a kompaktok között nincs akkora különbség, csak kb. 20%.

[ Szerkesztve ]

(#19267) Csabroncka válasza #40553216 (#19266) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

"(#19264) Met
A LED-es égők és a kompaktok között nincs akkora különbség, csak kb. 20%."

Én az Ikeában vettem a szobákba ezt az 1000 lm-eset, kiváló, az étkezőbe is ezt tettem - jó a színhőmérséklete nagyon.

Met-nek csak annyit, hogy a legjobb fogyasztás amikor nincsen fogyasztás, ezért energiatakarékos égőnél is lekapcsoljuk a villanyt ;]

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#19268) Met válasza Csabroncka (#19267) üzenetére


Met
nagyúr

Tudom, nem is használom ha nincs rá szükség, barátnőm mondja is hogy ne legyek már vén szar amikor megyek utána és kapcsolgatom le ahol égve hagyta :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#19269) DeFranco válasza Csabroncka (#19267) üzenetére


DeFranco
nagyúr

v-tac égőket ismered? én végül azt vettem ikeás helyett, mert jóval olcsóbb volt és a ledes topicban ajánlották őket.

ami a nagybajom, hogy e14-ből nincs 600LM körüli megbízható márkából, főleg nem gyertya. pedig igény volna rá, mert a hagyományos 60W-os tejüvegesek már az utolsókat rúgják és nincs utánpótlás

@Met: mióta Elnök úr velünk lakik átszoktunk ezekre esti fénynek. szerintem zseniális. oda teszed ahova akarod, kapcsolhatsz egyet vagy többet, igény szerint. ha egyel akarsz bevilágítani egy szobát, akkor kevés fényt ad, kb. mint egy olvasólámpa, de szépen tudod irányítani, és estére pont elég ahhoz, hogy ellegyél a szobában, és szépen levezessen a nappali fényárról.

[ Szerkesztve ]

(#19270) Csabroncka válasza DeFranco (#19269) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Értem, nálunk elnök-asszony van :DDD a rózsaszín virágba még a 200lm is sok éjszakára, ezért valami sólámpásban gondolkozok.

ui.: ezekszerint mindannyian az elnök emberei vagyunk ;]

"in medias res"

(#19271) DeFranco válasza Csabroncka (#19270) üzenetére


DeFranco
nagyúr

vigyázz, annak súlya van, nem kicsi sokáig nem maradhat, ha mozogni kezd.

ez meg be tudod irányítani a bútor mögé, flexibilis a nyaka, az Elnöki lakosztályban is van egy, és ott így használjuk. ha nem fél tőle, hogy ismeretlen dolog világít a bútor mögül, akkor szuper.

éjszakai fénynek ezt néztük ki anno, ennél én nem találtam jobbat (biztonságosabbat) de aztán megoldottuk először sólámpával, aztán a jansjövel, most meg már elég a bébiőr fénye.

gyerekdologban eléggé verhetetlen az ikea :D

(#19272) #94529552 válasza Laslow (#19247) üzenetére


#94529552
törölt tag

Úgy látom, amit DeFranco is vett Samsung porszívót[link], azon már rugós, csapos rögzítésűek a csövek, tehát nem tudnak szétesni.
DeFranco Már csak az a kérdés, hogy amit írtál hozzá +ciklonszűrőt, annak mi a haszna?

[ Szerkesztve ]

(#19273) pjen válasza Met (#19268) üzenetére


pjen
félisten

Az energiatakarékosnak a halála a kapcsolgatás.

(#19274) Csabroncka válasza #94529552 (#19272) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

A nagyob kosz nem a zsákot tömi, hanem benne marad a ciklonban (amit persze ki is tudsz takarítani), a legóról és egyép apró elhagyott játékokról nem is beszélve :DDD

"in medias res"

(#19275) #40553216 válasza #94529552 (#19272) üzenetére


#40553216
törölt tag

Csodás tulajdonságok. Energia: G; kemény padló tisztítás: E; por visszabocsátás: F. Nem bántásiból, de ez egyszerűen: szar, sokat fogyaszt, ehhez képest viszont drága.

(#19273) pjen
Kompakt fénycsőnél ige. Led-nél nem jobban, mint a hagyományos izzószálasnál.

(#19276) DeFranco válasza #40553216 (#19275) üzenetére


DeFranco
nagyúr

én port szívok vele, nem betűket. ;) valamivel a drágább modelpalettát is el kell adni, nem írhatnak mindenre tripla-a-pluszt :)

nem mintha ez tripla-a-plusz lenne, ellenben jól szív, tiszta a lakás. és amikor azt mondom tiszta, akkor az alatt tisztát értek, nem csak féltisztát. innentől kezdve meg nem érdekel, hogy milyen betűt írtak a biletára amit egyszer (sem) néztem meg megvételkor. por visszabocsátást már megbeszéltük. onnantól kezdve hogy hujujujuj vászonporzsákkal 6 év után sem a kilépő szűrőn sem a motortérben nem találtam port megint csak nem érdekel a betű.

a fogyasztás részirül meg majd egyszer számold ki, hogy hány év alatt térül meg egy 600W-os modell 20+k-s felára ;)

mindenki azt vesz amit akar, én csak az élő példát hoztam fel, hogy a márka- és bilétafetisizmus mellett is van élet. soha nem szidtam egyik modellt vagy megoldást sem, csak szépen kitartóan felmutattam, hogy ehhez képest egy töredékárú modell hol helyezkedik el a palettán. nem azért, mert ez az ultimate megoldás, hanem mert van vele tapasztalatom és mert baromira szemellenzősnek tartom ezt a hozzáállást, hogy csakamiele, csakahasználtkiasutóárúporszívó. wannabe prospektuslapozgató hülyegyerekek szokták ezt csinálni a tévés, kávés, stb. topicokban.

@Pumma: ez még dugós, nem bajonettzáras. de még egyszer sem esett szét 6 év alatt. igaz brotip: nem lóbálom ki a szívófejnél fogva az ablakon és nem sétáltatom keresztül egy közepes nehézségű kutyakiképző akadálypályán a csőnél rángatva. de ha ez bárkit megnyugtat, szorul, nem esik szét.

[ Szerkesztve ]

(#19277) ribarszki válasza DeFranco (#19276) üzenetére


ribarszki
őstag

Vagy egyszerűen nagyon mások az igényeink. Valószínűleg ennyi a megoldás..

[ Szerkesztve ]

Cafe Gene kávépörkölő eladó - hardverapró

(#19278) DeFranco válasza ribarszki (#19277) üzenetére


DeFranco
nagyúr

lehet. mi alapján méred az igényeink közötti különbséget? mérjük meg.

(#19279) polonic válasza #40553216 (#19266) üzenetére


polonic
félisten

Egyebkent de. Most mar az. :D

Mi is a sok pozitivuma miatt dontottunk mellette, meg ha a lakasban lesz is szerelnivalo miatta.
Alig varom, hogy megerkezzen. Na meg, hogy kiprobaljuk. :DD

Dulinet & Met

Koszi nektek is!

(#19280) Zeki válasza DeFranco (#19278) üzenetére


Zeki
nagyúr

Elkapott a gépszíj, hogy már halmozod a hülyeségeket?

(#19281) fi:zi'k válasza Zeki (#19280) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ezt el se kezdjétek megint! :N

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#19282) #94529552 válasza #40553216 (#19275) üzenetére


#94529552
törölt tag

Jó, de csak a cső rögzítés miatt mutattam neki ezt, de azért ha abba is rendes Menalux, Aspico, Swirl, stb. zsákot raksz, akkor mindjárt megváltozik a besorolása, és a havi kb. 200 Ft-os az energiafogyasztás sem nagy tétel.
Nahát, most láttam egy 66 dB-es halknak mondható, AAAA besorolású: Rowenta Silence Force 4A RO6455ös porszívót. Tudom, drága, de legalább ilyen is van. :C

DeFranco Bocsi, de azt hittem, hogy új porszívód van.

[ Szerkesztve ]

(#19283) DeFranco válasza #94529552 (#19282) üzenetére


DeFranco
nagyúr

új, csak a régi is ilyen volt :D

nem pont ugyanez, de ennek egy típusa. ugyanaz a teljesítmény, ugyanaz minden, csak az nem volt teljesítményszabályzós.

de van az az új, hasonló árkategóriától induló gömbölyűbb modellcsalád, az már bajonettes tényleg. Édesanyámnak olyan van.

[ Szerkesztve ]

(#19284) Zeki válasza #94529552 (#19282) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ha még tartós is, akkor megéri az árát.
A markolatról vezérlés kényelmes dolog.

(#19285) Tony21


Tony21
tag

Sziasztok!

Tudtok olyan beépíthető mikrohullámú sütőről, ami befér 34 cm magas helyre?
Whirpool-ból találtam olyat, aminek a szokásos ~38cm körüli a magassága, a minimális beépítési magassága pedig 36cm (mondjuk ez nem tudom hogy jön össze :D ).

(#19286) pjen válasza #40553216 (#19275) üzenetére


pjen
félisten

Én nem is írtam ledet,kifejezetten ergiatakarékos fényforrásról írtam.(#19273) pjen :F

(#19287) #40553216 válasza pjen (#19286) üzenetére


#40553216
törölt tag

Az energiatakarékos egy kategória, amelybe manapság leginkább e kettőt sorolják az emberek. Ezért írtam, hogy az egyiknél igaz, a másiknál nem, amit írtál.

(#19288) pjen válasza #40553216 (#19287) üzenetére


pjen
félisten

Hát én nem ezt tapasztalom.Energia takarékosnak még mindenki a kompakt fénycsövet keresi,a leddel a nagy töbség csak ismerkedik.

(#19289) #94529552 válasza pjen (#19288) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ez itt kompakt, fénycső, és közben Led is egyúttal. ;]

[ Szerkesztve ]

(#19290) pjen válasza #94529552 (#19289) üzenetére


pjen
félisten

Erre most nem mondok semmit. :W :W Most már legalább tudom mért akar a tömeg 50W os fénycsövet venni,ha kiég a vonal izzó.

(#19291) M43g


M43g
aktív tag

Sziasztok,

félindukciós főzőlapon gondolkozunk a felújítás alatt levő konyhánkba. Az a kérdésem, hogy a legolcsóbb félindukciós főzőlap (2+2) tényleg annyiba kerül (szinte), mint egy 4es kerámia + egy 4es indukciós? Vagy csak én nézek valamit el?

Köszönöm a segítséget :)

(#19292) polonic válasza M43g (#19291) üzenetére


polonic
félisten

Vegyetek inkább indukciósat.

(#19293) fi:zi'k válasza M43g (#19291) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Gázos vagy indukciós. Ne szórakozz a hagyományos kerámialapossal. :N
Mi is megbántuk, igaz, nem is én erőltettem.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#19295) Dluinet válasza #46372352 (#19294) üzenetére


Dluinet
nagyúr

fogyasztásban
biztonságban
nem meleg

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#19296) fi:zi'k válasza #46372352 (#19294) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Mivel ki-bekapcsolással szabályoz, ezért nem egyenletes. Ráéghet, ami kifröccsen vagy lecseppen, illetve sokáig forró marad a használt zóna. Mondjuk utóbbi akár előny is lehet bizonyos esetekben, de inkább hátrány. Legalábbis én így látom.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#19297) M43g


M43g
aktív tag

A régi hagyományos kerámiás, megvoltunk vele, dehát költözés. Sárki ( :D ) meg nem akar csak indukciósat.

(#19299) fi:zi'k válasza #46372352 (#19298) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Manapság nem igazán jelent felárat, ha egy edény használható indukciós főzőlapon is, mivel ugye ez csak annyit jelent, hogy mágnesezhető. Mi nem figyeltünk rá korábban sem, de 1-2 kivételtől eltekintve minden edény és lábas használható lenne azon is.
Anyósom is múltkor elkezdte mondani ezt a hülyeséget, hogy de hát egy ilyen edény milyen drága. Hát pedig nem. :N

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#19300) polonic válasza #46372352 (#19298) üzenetére


polonic
félisten

Nem kell specko edeny. A regi zomancozott edenyek jok. Vasedenyek, acel es rozdamentes acel edebyek is jok. Amihez tapad a magnes.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.