Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19851) Spet válasza HXY (#19849) üzenetére


Spet
addikt

Neten rendelsz akkor bizonyos termekeknel olcsobb mint szemelyesen, csak szolok ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#19852) ribarszki válasza csasaKKP (#19850) üzenetére


ribarszki
őstag

Egyébként mennyire baj, hogy Jiaxipera kompresszor van benne? Értem, hogy kínai, de attól még lehet teljesen jó és megbízható. Már a kínai sem egyenlő a gagyival. Persze, sok a gagyi, de vannak nagyon komoly, minőségi termékei is, szóval ha akarnak tudnak ők. Arról nem beszélve, hogy a Jiaxipera a Bosch, Liebherr, Electrolux, Fagor, Indesit, Whirpool, Sharp, Toshiba, Gorenje beszállítója.

Van valami statisztika, hogy ezek hamarabb halnak, vagy csak a kínaiasan csengő neve miatt nem akarjátok? Azért nem egy sarki kínai sufniról van szó, hanem komoly gyáróriásról. Azzal pedig meg kell barátkozni, hogy a kínaiak jönnek fel mint a talajvíz és egyre inkább minőségi, sőt olykor prémium termékekkel.

Egyébként az említett kompreszorral az ég világon semmi tapasztalatom nincs.. :)

(#19853) Csabroncka válasza csasaKKP (#19850) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

A közép kategóriától van normálisabb kompresszor a Liebherrekben. A fenti kompresszorral szereltet nem, de a Secop-al igen. Ebből is van több változat, nekem Szlovákiában gyártott van. Inverteres és baromi csendes.

A Secop német alapról indul, még ha a gyártás nem is DE. A kínai esetén pedig szerintem kevés a tapasztalat itt a fórumon - igaz az enyém is csak 1 éve megy, az pedig semmi ;]

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#19854) DeFranco válasza ribarszki (#19852) üzenetére


DeFranco
nagyúr

a kínaiak mindent képesek legyártani, a legmagasabb minőséget is.

hogy mi jön le a szalagról, az attól függ, hogy mit fizet meg a megrendelő, és milyen minőségellenőrzést végez.

(#19855) csasaKKP válasza ribarszki (#19852) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Szia! Köszi a választ és a véleményt is. :R Igazából inkább csak meglepődtem, mert eddig soha nem hallottam erről, illetve furcsának tartottam, hogy ahelyett, hogy a köpésre lévő osztrák/szlovák kompresszorokat alkalmaznák, megéri nekik kínából beszerezni azokat. Jó-jó, tudom, fillérekbe kerül a szállítás ilyen nagy tételben, de akkor is fura. Azt sem mondom, hogy szar, mert nincs tapasztalatom. De biztos, hogy oka van annak, hogy az alsó/alsó-közép modellekben Secop helyett ez kerül.

Végülis ahogy mondtam, maradtam a Liebherr-nél, mert szüleimnek az tetszik a legjobban, én meg a márka miatt beleegyeztem. Néztünk persze mást is, eléggé leszűkítettük a lehetséges modelleket.

Találtam egy videót, ahol meghallgatható az egyik kompresszor hangja. Majdnem ua. típus, csak egy karakter különbözik. [link]
Ez egy Bosch gépben van, nem hangos, de azért halk sem.

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#19856) Zeki válasza DeFranco (#19854) üzenetére


Zeki
nagyúr

Naja, mert a nyugati csak úgy mehet kínába gyártani, ha vegyesvállalatot hoz létre. Aztán szépen lenyúlják a know-how-t.
Mondjuk brutál erős xenon (nem autós) lámpákat még nem tudnak csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#19857) PindurAnna


PindurAnna
Közösségépítő

Keresnék értelmes méretű (nem mini), akkumulátoros vasalót. Előny, ha az akkus működés opcionális, tehát ha kell, jön vele a vezeték. Valami ilyenre gondolok, csak komolyabb kivitelben.

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#19858) Dluinet válasza PindurAnna (#19857) üzenetére


Dluinet
nagyúr

bárhol, áram nélkül:

:DDD ;]

:R

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#19859) csasaKKP válasza PindurAnna (#19857) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Nem olvastam el teljesen, de ez nem akkus vasaló. Sőt, szerintem kivitelezhetetlen egy akkus vasaló. 1500-2000W teljesítmény akkuval nem biztosítható, főleg nem úgy, hogy az értelmes méretű és súlyú maradjon.

Az a linkelt vasaló "hőtárolós" elvű, vagyis amíg a ruhát összehajtogatod, stb. és a vasaló az állomásán van, addig felfűti a talpat. Magyar oldalon nem is nagyon találok ilyet (lehet rosszul keresek), de angolul ("cordless iron") lehet találni párat.

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#19860) #40553216 válasza Dluinet (#19858) üzenetére


#40553216
törölt tag

Egyedül a felső áram nélküli. ;)

(#19861) #40553216 válasza Dluinet (#19858) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nem néztem meg jó, az alsó is. :B

[ Szerkesztve ]

(#19862) Antonio válasza PindurAnna (#19857) üzenetére


Antonio
senior tag

Szia,

Már leírták és én is csatlakozom hogy akkumulátoros vasalót ne keress jelen technológia szinten nem lehet aksival ilyen teljesítményt előállítani, kezelhető méretben. A linkelt vasaló meg inkább érdekesség vicc (tv shop) kategória. Pláne a gőz funkció (mikor az ember visszarakja a tartóra akkor elkezdi fejleszteni a gőzt, de mire eljutna odáig hogy gőz lenne te már le is veszed ?... áhhh stb.)

Inkább az érdekelne miért kell neked aksis vasaló ha nem titok? (sátrazáshoz?) nem tudo, elképzelni az élethelyzetet ami indokolná.

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#19863) Antonio válasza Elemental (#19835) üzenetére


Antonio
senior tag

Hát én max akkor pazarolnám ilyenre a pénzem ha heti szinten akarnék ablakot pucolni vagy nagyon nagy ablakfelületek vannak. akkor jól jöhet.

Illetve hozzá kell tenni hogy külföldön más ablaktisztító szokások vannak. Pl itt Magyarországon ha jól vettem észre (már ha az én igen szerény ablaktisztítási tapasztalataimra lehet hagyatkozni) inkább az alkohol tartalmú ablaktisztítók vannak forgalomban, ráfújod szétkened papírral /újsággal kicsit habzik aztán sitty sutty már el is párolgott nyom nélkül. mire ezzel a géppel nekiesnél már nincs mit felszívnia.

Vizes-bázisú tisztítószerek használatánál lehet értelme. (tehát pl nem veszel külön ablaktisztítót hanem pár csepp sima konyhai mosogatószert teszel a spriccelőbe/vízbe)

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#19864) PindurAnna válasza Antonio (#19862) üzenetére


PindurAnna
Közösségépítő

Már volt olyanom igaz nem magyar honból. De sajnos az albérlőmnek kölcsönadtam és kinyírta :(

Miért jó ez?

Mert ha te is havonta vasalnád a több méteres drapériát és függönyt, akkor nagyon jól jönne..

Mert nagyon széles vasalódeszkám van, de azzal is mire kivasalom a függönyök végét az eleje már össze gyűrődik...

Az ilyennel meg egyik kezedbe egy nagy törölköző összehajtva a függöny hátoldalán, a másik kezedbe a vasaló és fentről lefelé ahogy fel van akasztva ki tudom vasalni :)

Sajnos tisztaság meg vasalás mániás vagyok...fehérneműn kívül mindent vasalok, ezért szeretnék most egy jobb vasalót :K

Egyéb ajánlatot is szívesen várok, kinek milyen ami jó is és be is vált..

(#19858) Dluinet Köszönöm kedvességet, de ezeket meghagyom neked :D

(#19835) noklika Nekem van..egyszer kipróbáltam és azóta a szekrény ajlában pihen a szekrényben.

Szép ez meg jó a reklámban, de nem tudsz vele jól takarítani. Hibába a közepén jó. de a széleinél az ablaknak pl ott marad a párás víz azt úgy is kézzel kell letörölni, akkor meg már mindegy ha az egészet kézzel letörlöm amíg ez gőzt fejleszt..

[ Szerkesztve ]

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#19865) csasaKKP válasza PindurAnna (#19864) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Volt akkus vasalód? :Y Na, az engem is érdekekne...

Akkor valami ilyesmit keresel, ugye? Amazon

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#19866) Antonio válasza PindurAnna (#19864) üzenetére


Antonio
senior tag

Ajjajajajjjjjaj :)

Hát ha valaki ilyen mániás az vessen magára ;) függönyt vasalni? azt tényleg kell? nem lógja az ki magát? ja mondjuk én már a drapéria szó olvasása közben bambán néztem (néha hallok otthon hasonlókat de igazából nem tudom melyik az az anyag).

Amúgy mi a baj a simával rövid a vezetéke vagy micsoda? Egy sima hószabitóval már bárhova elérsz.
Az új vasalódeszkákon meg már van vezeték tartó is.
Gőz állomással próbálkoztál már annak talán hosszabb a vezetéke (?)

Mondjuk úgy nem lehet függöny vasalni ha állva macerás hogy fogod lefekteted a padlóra/szőnyegre és csak gyorsan átmész rajta vasalóval? :DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#19867) Dluinet válasza PindurAnna (#19864) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Tefal gőzállomás amelyiknek az oldalán van piros gomb.

Székre vagy vasalódeszkára rakva az állomás (asszem max 1,5 méter lehet a vezeték az állomás és a vasaló között), amiben a víz van. Negyed annyi idő alatt végzel, mint más vasalóval, igazából hozzá se kell nyomni a függönyhöz

használtan 20000Ft-ért már kapsz

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#19868) PindurAnna válasza csasaKKP (#19865) üzenetére


PindurAnna
Közösségépítő

Igen. Philips volt. Volt egy töltő-rögzítő állomása és nem a deszkára állítottam le a vasalót, hanem abba az állomásba amíg hajtottam a ruhát meg cseréltem.

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#19869) csasaKKP válasza PindurAnna (#19868) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Értelek. Az az állomás, amibe behelyezted "üresjáratban" a vasalót, az csak felfűtötte a talpat. Ahogy a linkelt vasalók is teszik, illetve ahogy itt írtam: #19859 hsz.

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#19870) amadeus11


amadeus11
senior tag

Szevasztok! Haldoklik a porszívóm (Hoover 2600 watt). Bekapcsoltam, köhög, kattog mindent csinál, idővel leáll a motor. Szerintetek érdemes javíttatni, vagy újat kell venni? Kb 4 éves, hetente kétszer 5 percig használtam. Látom az újabb porszívók "csak" 1500 wattosak. Gondolom ez valami EU-s szabályozás eredménye. 20ezer körül melyik az ajánlott darab?

[ Szerkesztve ]

There is a star

(#19871) zoltan6 válasza amadeus11 (#19870) üzenetére


zoltan6
őstag

meg kell nézni a szénkeféket,lehet egy szénkefe csere megoldja,de érdemes átnézni a motor csapágyait is,az sem egy vészes összeg. :K

(#19872) Elemental válasza amadeus11 (#19870) üzenetére


Elemental
addikt

Köszi a válaszokat. Most vettünk egyelőre valami teleshopos szutyit 5ezerért.

Más téma:
Konyhai páraelszívót (kürtős) szabad olyat venni, amelyiknek az alsó része kb 45 fokos szögben meg van billentve? Az is ugyanolyan hatékony mint a hagyományos?

(#19873) Sn00k


Sn00k
veterán

Hi,

NEm vagyok nagy kaverguru, de otthoni használatra vennék egy normálisabb kávéfőzőt. A családba egyedül en kávézok , de ettől meg szeretnék egy minőségibb terméket. Ezt néztem ki:
Vélemény ?

[link]

3njoy the Lif3

(#19874) polonic


polonic
félisten

A beepitheto mosogatogepek milyen bekotesuek? Fix vagy dugos?

(#19875) csemberlen válasza polonic (#19874) üzenetére


csemberlen
őstag

dugós

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#19876) csasaKKP válasza polonic (#19874) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Én még fixet nem láttam, igaz nemsok mosogatógéppel találkoztam.

Sn00k: Én is úgy látom, hogy kávéfőzőből csakis minőségit, de elég drágának találom ezt a Bosch-t. Én a közép- vagy felsőkategóriás Saeco-t ajánlom, minőségi kávék készíthetők vele. Természetesen ez a Bosch is jó lehet, sőt.

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#19877) Atesz 666 válasza Sn00k (#19873) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

-Anno még én is valami hasonló tudású kv főző kütyüre vágytam csak mindig az ára riasztott el.
-Úgyhogy végül is mivel nálunk is csak én iszom kv-t maradtam a kapszulás rendszernél abból is a minőségibb Tchibo-nál.[link]

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#19878) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Üdv! 30-40 K közt melyik típusú porzsákos Philips porszívót ajánljátok? Nekem van 1 régebbi philips, amivel nagyon megvagyok elégedve, ezért szeretnék vmi ma kapható philips porszívót tesómnak születésnapjára! Köszönöm a segítséget!

Battletag: hojszi#2983

(#19879) VIPowER válasza zoltan6 (#19871) üzenetére


VIPowER
senior tag

"de érdemes átnézni a motor csapágyait is" Csapágyait? Én még csak csúszócsapágyast láttam porszívóban, de egyébként igen, ha a kialakítás engedi érdemes csapágyat tenni bele.

(#19880) ribarszki válasza Sn00k (#19873) üzenetére


ribarszki
őstag

Szerintem erről a konkrét típusról senki nem fog tudni véleményt mondani, de úgy általában a Bosch kávéfőzőkről sem. A Saecoval van tapasztalat, de ott se a régi tartóságból indulj ki, mert nagyot változott a világ. Szerintem óriási különbség nincs a gépek között, de inkább külföldi fórumokat kéne elolvasni. Egyébként egy tisztességes Saeco gép 60k csésze kávéra van tervezve. Az enyém most tart 27k csészénél, mondjuk gőzcsapot már cserélni kellett rajta.

Ugyanakkor ha egyedül kávézol, és ez nap 2-3 csészét jelent, akkor szvsz fölösleges ilyen komoly gépet venned.

[ Szerkesztve ]

(#19881) zoltan6 válasza VIPowER (#19879) üzenetére


zoltan6
őstag

csúszócsapágyas? nem is láttam még olyat,nemrég cseréltem az itt sűrűn favorizált kis bosch porszívóban csapágyat,sima 608 ZZ-s porvédős csapágy van benne,de cseréltem már samsungban,meg lg-ben is.

(#19882) Csabroncka válasza Sn00k (#19873) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Konkrétan ha van rá keret akkor Jura, Gaggia, vagy Saeco gépek közül választanék.Én Saeco-t használok a sokkal egyszerűbb Odea-m van. Ezek minőségi cuccok, ezért nem feltétlen kell megijedni a használt vagy felújított gépektől sem, amik nagyjából 50-60%-al olcsóbbak. Van itten kávé topik, szerintem ott nagyon sok sok jó tanáccsal (konkrét típusokkal) el tudnak látni!

"in medias res"

(#19883) VIPowER válasza zoltan6 (#19881) üzenetére


VIPowER
senior tag

Ebből látszik hogy nem vagy elég öreg, én meg nem vagyok már fiatal hogy ezeket javítsam. (bár nem üzletszerűen javítottam annak idején, de nem láttam csapágyasat) De megnyugtató hogy már csapágyakat is tesznek bele.

(#19884) Csabroncka válasza zoltan6 (#19881) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

De miért? Nem jelent ám túl jót ha pár év alatt muszáj kicserélni, mert az azt jelenti, hogy rossz minőségű zsákot használsz! Persze 10 éves porszívó esetén, naná, jöhetnél hozzám is a mosógépben cserélni :)

"in medias res"

(#19885) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok!
15 körül lehet valami jó porszívót venni? Nem kell bivalyerős, csak ne legyen a legrosszabb energiaosztály és a lényeg, hogy ne legyen büdös. A mostani marha rossz szagot enged ki magából...

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#19886) zoltan6 válasza Csabroncka (#19884) üzenetére


zoltan6
őstag

nem az enyémek voltak,meg sajnos ingyen munkák voltak,rokonoknak,szülőknek ismerősnek szivességből.a kis bosch-t egyik ismerősöm hozta, a kuka mellé volt kirakva,meg lett csapágyazva,aztán jó lett.elég sokat elment szerintem mindegyik,csak már szerintem a nagyobb gyártók is spórolnak mindenen,aztán belerakják a gyatrább minőségű csapágyakat a készülékeikbe,szerintem nem zsák függő,ezek zárt porvédős csapágyak,kiszárad belőle a zsír azt elkezdenek a golyók kopni.

(#19887) Zeki válasza JoolsNOS (#19885) üzenetére


Zeki
nagyúr

15-ért nincs normális gép. Olcsó gépekből porzsákosat kell venni. Aztán ha büdös, ki kell hajítani a porzsákot. Kajától, homoktól egyéb szerves anyagtól hamar büdösödik.

(#19888) Jofi81 válasza Csabroncka (#19884) üzenetére


Jofi81
őstag

Mennyire fontos egyébként, hogy milyen zsákot használunk? Most vettünk egy Bosch porszívót, rendeltem hozzá rögtön egy doboz gyári porzsákot, de ahogy nézem, vannak harmadáron is különböző gyártóktól. Azt gondolom, hogy a sima papír nem olyan jó, de az utángyártottakból is van mikroszálas. Van ezeknek valami hátrányuk a gyárihoz képest?

(#19889) Antonio válasza JoolsNOS (#19885) üzenetére


Antonio
senior tag

Hát ha büdös jön a porszívóból az nem feltétlenül a porszívó hibája ... hanem inkább khm a rendetlen gazdájáé :U

tessék porzsákot / szűrőket cserélni vagy tisztítani. (általában az összegyűlt el nem távolított állatszőrök tudnak goromba szagot kelteni) szívó fejtet csöveket is érdemes átnézni oda is beragadhat ez az.

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#19890) makro


makro
aktív tag

Sziasztok,

láttam páran már küzdöttetek vasaló vásárlással :))
Végül mit sikerült venni?

Én is most tervezek beruházni egy új vasalóra, de nem igazán van ötletem. Olcsó gagyikat kerülném, de több tízezer forintot sem szándékozom kiadni. Ami jelenleg biztos, valami normális talpbevonatú példányt keresek.

Philips GC1026/30 eddig egész szimpatikus, van esetleg még ötletetek ebben az árkategóriában?

(#19891) hcs57


hcs57
őstag

Ezt a hűtőt néztük ki, van valakinek ilyen?
Mi a tapasztalata? Samsung RB33J3205WW [link]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#19892) Zeki válasza Jofi81 (#19888) üzenetére


Zeki
nagyúr

A mikroszálas lehet jobb, de nem biztos hogy annyival olcsóbb.

(#19894) csasaKKP válasza hcs57 (#19891) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Samsung hűtőkkel úgy általában nem lehet mellélőni. A két koreai egyaránt jó szerintem.

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#19895) Intel fan11 válasza Intel fan11 (#19878) üzenetére


Intel fan11
őstag

erre tud vki vmit?

Battletag: hojszi#2983

(#19896) ribarszki válasza Intel fan11 (#19895) üzenetére


ribarszki
őstag

Az, hogy régen mivel voltunk megelégedve, sajnos semmit nem árul el a készülékek mai minőségéről, tartóságáról. Fogyasztói társadalom, tervezett elavulás, pörgetett piac, mindet sokkal durvábban mint akár 10-15-20 évvel ezelőtt. Egyébként én biztos nem vennék Philips porszívót, pláne nem ennyiért. De ez magánvélemény.

Egyébként mekkora lakásra kell a porszívó? Heti hányszor? Van-e állat? Van-e allergiás? Milyen a szőnyeg-keményfelület aránya? Fontos-e a készülék halk üzemelése, illetve energiafelhasználása?

Ha Phipilset akarsz, akkor az árukeresőn pár pillanat alatt le tudod szűkíteni a keresést az adott anyagi lehetőségedire. Utána a fenti kérdések alapján mérlegelj.

(#19897) Intel fan11 válasza ribarszki (#19896) üzenetére


Intel fan11
őstag

Köszönöm a választ! Panelba lenne kb 35 nm hetente lenne porszívózva. Állat nincs. Laminált parketta lesz de lesz némi szőnyeg is. Fontos az energia felhasználás is! Mit ajánlassz egyébként más márkában?

Battletag: hojszi#2983

(#19898) ribarszki válasza Intel fan11 (#19897) üzenetére


ribarszki
őstag

35nm nem túl nagy, de attól fontos, hogy ne lökje vissza a port a levegőbe. Én ekkora lakásba vennék egy 700w-os Electrolux porszívót, aminek A az energiafelhasználása, csendes, de A a porszűrése is. S-bag rendszerű, bárhol kap bele porzsákot. Kicsi, erős, csendes, kis helyen elfér, 6m-es kábel és A osztályú padlótakarítás! Ekkora lakásba tényleg felesleges drágább porszívó.

Ezt találtam az árukeresőn, 29k-ért. Tisztességes darab!

[ Szerkesztve ]

(#19899) Intel fan11 válasza ribarszki (#19898) üzenetére


Intel fan11
őstag

köszönöm! Tetszik :)

Battletag: hojszi#2983

(#19900) #94529552 válasza JoolsNOS (#19885) üzenetére


#94529552
törölt tag

Alsóbb árkategóriában szerintem ezek egyike biztos megfelelő lesz. A papír porzsák helyett rögtön mikroszűrős vagy szintetikus porzsákkal érdemes használni.

Intel fan11 Itt van például néhány db Philips porszívó. Ezekhez ilyen s bag nevű porzsák való.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.