Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19501) Teaway válasza zolnagy (#19499) üzenetére


Teaway
veterán

Igen, a dobozban van az elektromos mágnesszelep.

Nincs itthon csokid??

(#19502) #40553216 válasza nandow (#19500) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ennél a sütőnél nekem csak a kétrétegű üvegezés nem tetszik. Tízezerrel drágább csak az 5454-es, az már háromrétegű. Nekünk Gorenje van ugyan, de 3 rétegű üvegnél a maximális 275°C-os használatnál is rajta tudom tartani a kezem.

(#19503) MPowerPH válasza nandow (#19500) üzenetére


MPowerPH
félisten

Pedig a No Frost a modern, nem kell olvasztgatni, mindenhol ugyan ugy hut. Nalam a fagyo resz is no frost, es nincs benne mit pucolni, kivetel a jegkocka tarolo rekeszet.

Don't Tread On Me

(#19504) pjen válasza MPowerPH (#19503) üzenetére


pjen
félisten

+1,de valóban hangosabb kicsit.

(#19505) Zola007 válasza nandow (#19500) üzenetére


Zola007
veterán

én nem vennék már hagyományos hűtőt, ha csak nem egy szobában alszol vele :)
egy klímás szigetelt téglaházba még talán, de pl. nyáron 28-30 fokos panelba semmiképpen, mert nem bírnak hűteni.
inverteres, no-frostos hűtők sokkal egyenletesebben hűtenek, kevesebb páraképződés, nem kell olvasztgatni és emiatt nem is koszolódik belülről olyan könnyen.
Egyenletesen hűt, ha beállítjuk 3 fokra, akkor mindenhol 2-4 fok közötti a hőmérséklet.
Nem úgy mint a sima Zanussimnál, ahol hátfalon 1 fok, lent 3 fok, ajtóban 7 fok, középen 5-6 fok, felül meg 10 fok.Agyamra megy mindig, hogy én alkalmazkodjak a k*b*sz*tt hűtőhöz, mikor élelmiszert rakok bele.
Múltkor főztem egy csomó húsos ételt hétvégre, ott vakartam a fejem, hogy hogyan pakoljam be, hogy ne romoljon meg semmi 2 napon belül. Engem speciel marhára zavar.

Fogyasztásra pedig úgy 20-30%-al fogyaszt többet a 300 L-es LG no-frost inverter mint a 300-as Zanussi 1 kompresszoros sima. Ez éves szinten 3-5e Ft.
Nekem ennyit lazán megérne, ha tehetném vennék én is egy olyan LG-t, mint amit tesóméknak vettünk.
Samsungok hangosak valóban.
Bosch van unokatesóméknak, alig hallani, de Bosch dolgoktól kicsit ódzkodom mostanság.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#19506) Teaway válasza nandow (#19500) üzenetére


Teaway
veterán

„hangosabb a hűtő, és többet fogyaszt”

Ha ezzel együtt tudsz élni, akkor szuper a NO-Frost. A jegesedés-mentesség mindenek felett áll. 13 év tapasztalatról beszélek.

Nincs itthon csokid??

(#19507) zoltan6 válasza Zola007 (#19505) üzenetére


zoltan6
őstag

Egyetértek,nekem is zanussi van,nem akartam először elhinni,hogy a legfelső polcon nem alvad meg a zsír,hanem folyékony marad,a zöldséges fiókban alul meg megfagy minden.hihetetlen :(

(#19508) #94529552 válasza nandow (#19500) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ja, hogy most is alulfagyasztós van? Azt is néztem amit linkeltél, és a 185 cm magas hűtőbe csak 3 polcot adnak...Spórolás a gyártó részéről. Nekem csak 4 polcos kell és ha lehet 4 ajtórekesz, de utóbbi nem olyan nagy gond, ha 3 lesz.
Normál alulfagyasztósban még a Liebherr is szimpatikus, a polcokat oda rakjuk, ahova akarjuk, nem olyan korlátolt elhelyezésük van, mint a többségnek, és ezt a márkát nagyon jó minőségűnek mondják.

Zola007 Samsungok hangosak valóban. Ezt már én is olvastam több helyen, bár igaz, hogy a konyhában annyira nem is zavarna engem. A mostani Zanussi normál hűtőnk jegesedése az sokkal zavaróbb. A Bosch hűtő, No-frost-os nekik?
tomtyi Hűtőtér nettó űrtartalma: 395 l :R Ez remek! Lesz hova pakolni. :R

[ Szerkesztve ]

(#19509) Zola007 válasza #94529552 (#19508) üzenetére


Zola007
veterán

a bosch no-frostos de nagyon halk

papíron a Zanussi 300 és az LG 315, de az LG-be sokkal több minden fér, pedig papíron csak 15 literrel nagyobb
az LG típusa LG GBB539SWCWS

100 volt a Zanussi, 120e az LG akciósan. Sokkal jobb, mint amit az árkülönbség tükröz

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#19510) nandow válasza #94529552 (#19508) üzenetére


nandow
aktív tag

Igen, most is alulfagyasztós van, egészen pontosan ez: Electrolux EN2900AOW
Semmi bajunk nincs vele, 3 éve vettem, kb fél éve olvasztottuk le először, akkor is azért, mert éjszakára résnyire nyitva maradt a fagyasztó ajtaja, és jól bejegesedett :D
Egy dolog miatt szeretnénk lecserélni, az pedig a fagyasztó mérete. Kicsi, és sok fagyasztott cuccot tárolnánk, jobb lenne egy 3 fiókos.
Szóval olyan kombináltat keresünk most, aminek a hűtőtere kb 200 L, az alulfagyasztója pedig ~100 L, de minél nagyobb, annál jobb.

Az új kinézett Electrolux hűtőtere kb annyi, mint a mostaninak. Szerintem így magsaságilag sincs sok különbség a két hűtőtér között. A mostanit is 2 polccal (+ a bortartóval) használjuk, és 3 ajtórekesszel. Nekünk kényelmes így. :) A bortartót meg kifejezetten szeretem, nem lenne rossz, ha az újban is lenne.
Néztem 117e körül Bosch-t, tetszett is, csak pont nincs benne bortartó, meg ~15%-kal kisebb a fagyasztó része is, mint a kinézett Electroluxnak.

(#19505) Zola007

Gondolom akkor a mi mostani hűtőnkben is más-más a hőmérséklet a különböző helyeken, de én még ebből fakadó hátrányt nem tapasztaltam.
Akkor az hogy egy hűtő No-Frost-os, az azt jelenti, hogy nem kell leolvasztani a fagyasztó részét, az hogy inverteres, az meg azt, hogy a sima hűtőtérben biztosítja az állandó hőmérsékletet mindenhol?

Köszi mindenki másnak, aki reagált. :R

[ Szerkesztve ]

(#19511) #40553216 válasza pjen (#19504) üzenetére


#40553216
törölt tag

A fent már többször emlegetett (18 évesnek hitt, de valójában) 19 éves óriási No-frost hűtőnkre 38 dB van írva.

Más. A hűtőgép csere okán kitakarítottam a régi (fenti 19 éves) gép helyét az új Miele Classic C1 PowerLine-nal. Hat ábra mutatja a szíváserősséget. A harmadik fokozat (az első a leggyengébb) a szőnyeg. Erre állítva is olyan vákuumot csinál a fej, hogy rendes erőkifejtés kell a felemeléséhez. Ezzel álltam neki leporszívózni a hűtő mögötti és melletti falat. Az eredmény alább látható:

Miele Classic C1 PowerLine suction power in carpet grade

Jelentkezzen, akinek nem elég a szívóerő? :DDD

(#19512) Teaway válasza nandow (#19510) üzenetére


Teaway
veterán

„Akkor az hogy egy hűtő No-Frost-os, az azt jelenti, hogy nem kell leolvasztani a fagyasztó részét, az hogy inverteres, az meg azt, hogy a sima hűtőtérben biztosítja az állandó hőmérsékletet mindenhol?”

Mindkét kérdése itt az ► első bekezdésben van a válasz.

Nincs itthon csokid??

(#19513) #94529552 válasza nandow (#19510) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az igen, :R de nézd csak! 4 éve rendeltem a családba az Electrolux ERB 29233 W-t, ez majdnem ugyanaz, csak rosszabb fogantyúkkal. Egy nagy baj van vele, mivel 2 fagyasztó fiókos, ezért az ajtónyitók nagyon lent vannak, és görnyedni kell nekik, bármelyik ajtót is nyitnák. Amúgy minden ok vele, és majdnem full extrás, 4 fiók, 4 polc, FreshZone frissen tartó rekesz, és még az italtartó is benne van. Ők akarták ezt a kis fagyasztósat, mert van külön fagy. láda is.
Nekünk is van, amit le akarok állítani, ha meglesz az új kombi. Valahogy majd csak elég lesz a 80-90 literes fagyasztó rész.

[ Szerkesztve ]

(#19514) zolnagy válasza Teaway (#19501) üzenetére


zolnagy
őstag

Ok, akkor kell egy kb 1m-es olyan csövet összeraknom toldatnak, aminek egyik fele 3/4" külső menetes, a másik fele 3/8" belső menetes.

(#19515) Sinisi


Sinisi
senior tag

Sziasztok!

A képen látható retró melegítő párnának a kapcsolóját kellene lecserélnem mert szét van repedezve és már jócskán mozognak a darabkái. Így már nem biztonságos és kókányolni nem szeretném. Gondolom ilyen kapcsolót már nem gyártanak :) . Milyen kapcsoló lenne alkalmas a helyesttesítésre?

(#19516) Sinisi válasza Sinisi (#19515) üzenetére


Sinisi
senior tag

Olyasmiket találok, hogy Fokozatkapcsoló: 0 állással, 2 fokozatú, 1 pólusú, Fokozatkapcsoló 0 állással, 2 fokozatú, 3 pólusú.
Nekem milyenre van szükségem? 1 pólusúra 0 állással 3 fokozatúra?
Olyat sem sikeürl találnom aminek az alakja hasonlít az eredetire...

(#19517) zolnagy


zolnagy
őstag

A mosogatógép mellett lassan kell majd egy új mosógép is, mert a régi már a végét járja.
A hely kicsi, ezért egy normál méretű elöltöltős gép nem fér el.
Most felültöltős van. Ahogy olvastam itt nem favorizáljátok a felültöltőset.
Érdemes keskeny kivitelű elöltöltőset venni? Vagy akkor már felültöltős?

Konkrétan ezeket néztem mindkét típusból:
[link]

[link]

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#19518) Teaway válasza zolnagy (#19514) üzenetére


Teaway
veterán

3/4" külső menet kell a mosogatógépnek, de hova akarod tekerni a 3/8"-os végét?

Nincs itthon csokid??

(#19519) Acef válasza st6969 (#19100) üzenetére


Acef
addikt

Igen, a sütő miatti meleg miatt is gyorsabban jegesedik, valamit a Te hűtődben /fagyóban/ még ott van az a "fémborda", amit a mai hűtőkben már a burkolatba/szigetelésbe helyeznek el, emiatt sokkal ritkábban jegesednek, és a kiolvasztás is sokkal könnyebb/gyorsabb.

Szerk.:
Ja, hogy ez ilyen régi hsz volt? Ezek szerint aug elején voltam erre utoljára :B

[ Szerkesztve ]

(#19520) Acef válasza zolnagy (#19514) üzenetére


Acef
addikt

Amennyiben elektromos szelep van benne, akkor a csovet nem tudod levenni a készulékről. /túlnyomástól és túltöltéstől = vízkártól véd/

Amennxiben levehető a cső, akkor mechanikus szelep van benne, ez csak a túlnyomástól védi a gépet.

Ja, és a mosogatógépek többségén nincs 3/8-os csatlakozó. Neked a csaphoz kell?

[ Szerkesztve ]

(#19521) zolnagy válasza Teaway (#19518) üzenetére


zolnagy
őstag

Teaway és acef,

A 3/8" méretű hidegvíz leágazásra, amit anno a csőszerelő erre a célra csinált ( most rá van tekerve egy vak dugó

[ Szerkesztve ]

(#19522) Acef válasza zolnagy (#19521) üzenetére


Acef
addikt

Értem. Gondolom vettél egy toldócsövet, a végébe meg egy szűkítőt /itt figyelj a tömítésre, tömítettségre/

[ Szerkesztve ]

(#19523) #94529552 válasza zolnagy (#19517) üzenetére


#94529552
törölt tag

Itt se fért volna el, ezért EWT1062-es felültöltős van már 4 éve. Bírja a kiképzést.

(#19524) Teaway válasza zolnagy (#19521) üzenetére


Teaway
veterán

Az vmi elvetemült csőszerelő volt, ha ⅜"-os véget hagyott a mosogatógépnek :Y

Nincs itthon csokid??

(#19525) #40553216


#40553216
törölt tag

No, tegnap megjött a hűtőszekrény. Elég nagy. Elég halk, mondjuk, szinte hangtalan. Viszont visszatérek a korábbi felvetésemre: a becsukás utáni vákuumos ajtóbehúzásra. Ez látszólag akkor is csinálja, amikor még be sincs kapcsolva, és a benti hőmérséklet ugyanakkora, mint a kinti. Mert az ajtógumiban végig mágnescsík van, alapból ez húzza oda és zárja légmentesen az ajtót, és még erre jön rá a vákuum, de ez nyilván csak akkor, amikor már van hőmérsékletkülönbség. Még a mágnes is erős, nekem is – általam nem várt – erőt kell kifejteni, a nyolc éves lányomnak esélye sincs a hűtőben turkálni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19526) zolnagy válasza Teaway (#19524) üzenetére


zolnagy
őstag

Hát már megbántam, hogy Őt alkalmaztam, mikor ide költöztünk. Volt más "dolga" is. Egy öreg szaki, azt hittem jó szakember, de mindegy...

Acef, még nem vettem meg, majd jövő héten. Van Locite 542 menettömítőm, kávégépekhez használom, gondolom ide is jó lesz (?)

Pumma, köszi a véleményt, lehet, mégis felültöltős lesz. Közben visszaolvasva meg máshol is utánanézve az a benyomásom, hogy mindkét változatból van jobban és rosszabbul sikerült márka/széria. Tehát nem a kialakítás miatt lesz jobb vagy rosszabb egyik-másik. Így a hely miatt marad a felültöltős. Nekem az jött le, hogy márkából ezek közül az Electrolux és AEG ami jó. AEG kicsit drágább, kérdés ez megmutatkozik-e a beltartalomnál is. Azt hiszem élőben megnézem mindkettőt, úgy lehet meglátok olyat, amit így képről nem (pl praktikusság, mosószer és öblítő adagoló tisztíthatósága...stb)

(#19527) Teaway válasza #40553216 (#19525) üzenetére


Teaway
veterán

Jövő héten kezdi a második osztályt?

(#19526) zolnagy: ne csak képeket nézegess, van mindről bemutató videó is. ► itt egy példa

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#19528) zolnagy válasza Teaway (#19527) üzenetére


zolnagy
őstag

Köszi! :R

(#19529) #40553216 válasza Teaway (#19527) üzenetére


#40553216
törölt tag

Jaja. :) Már nagyon „várja”. :DDD

(#19530) Acef válasza zolnagy (#19526) üzenetére


Acef
addikt

Itt nem a menetet kell tömítened, hanem a szükítő/átalakító vége legyen normálisan megmunkálva, mert az nyomódik neki a hosszabbítóban lévő tömítésnek, így tömít.

Egyebkent egyszerűbb/jobb lenne 3/4-re cserélni a csapot

(#19531) denko


denko
senior tag

sziasztok!

Kérnék segitséget egy botmixer meghibásodiás miatt.

Most úgy néz ki elkopott valami alkatrész magában a az apritó nyelében és maga a kés ki-be jár, nincs rögzitve, így maga a készülék nem müködik, hiába jó a motor. Szétszedni nem sikerült mert nincs is mit rajta szerintem, legalábbis én nem találtam fogást. Meglehet ezt valahogy javitani házilag vagy kuka? ( Csak mert szervizben gondolom az egészet cserélek ami már nem ér annyit.)

Csatolom a képet hogy is néz ki: botmixer
Ahogy kint van a kés látni a mélyedés magán az alkatrészen, gondolom ebbe kell hogy megkapaszkodjon és ne menjen tavább, de valami elkopott ami tartotta.

Ennél megfelelőbb topicot nem találtam erre sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#19532) zoltan6 válasza denko (#19531) üzenetére


zoltan6
őstag

szerintem valami ilyesmi kis O gyürű volt rajta,a megfelelő átmérővel,filléres alkatrész,szerintem javítható.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#19533) Morris válasza zoltan6 (#19532) üzenetére


Morris
veterán

Szerintem nem lehet kihúzni a műanyag tokból a késes tengelyt, így szvsz kuka, ugyanis emiatt nem is lehet rárakni az o gyűrűt.
A miénk anno ugyanígy járt. :(

(#19534) zolnagy válasza Acef (#19530) üzenetére


zolnagy
őstag

Ok, akkor erre figyelek majd.
Nem egyszerűbb a csap, mert kétágú. Másik fele a víztisztítóhoz megy , oda meg 3/8 kell.
Tehát akkor meg vissza kéne alakítanom a víztisztítónál, ráadásul csapot is kéne cserélnem. Marad az 1. verzió. :)

(#19535) Teaway válasza zolnagy (#19534) üzenetére


Teaway
veterán

Van ilyesmi rendszerű ⅜"-os átmenet, ¾"-os mosogatógép kiállással ► link

Nincs itthon csokid??

(#19536) zolnagy válasza Teaway (#19535) üzenetére


zolnagy
őstag

Köszi! Ha hazaérek megnézem, mert 3 csatlakozónak is rá kell menni. A mosogató csaptelep, a víztisztító és a mosogatógép. Majd lefényképezem.

(#19537) denko válasza Morris (#19533) üzenetére


denko
senior tag

hát ezaz, tényleg nem lehet kihuzni, probáltam már :((
DE Ha valakinek sikerült, szoljon:)

(#19538) zolnagy válasza zolnagy (#19536) üzenetére


zolnagy
őstag

Lefényképeztem. A linkelt fotón látható, hogy van most.
Majd körülnézek a csőszerelő boltban, mert lehet, hogy mégis meg lehet ezt oldani máshogy.

[link]

(#19539) #40553216 válasza zolnagy (#19538) üzenetére


#40553216
törölt tag

Kreatív. De miért nem egy sarokszelep?

(#19540) canniball válasza #40553216 (#19539) üzenetére


canniball
nagyúr

A link nagyon félrement. :(

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#19541) Melack válasza canniball (#19540) üzenetére


Melack
veterán

Jó hogy nem vmi poresz ;]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#19542) polonic


polonic
félisten

Egyebkent indukcios lapnal mennyire szamit, hogy passzoljon az edenymeret a fozozonahoz?
Kisebb, mint a zona gondolom nem baj. Ha nagyobb?

(#19543) #40553216 válasza canniball (#19540) üzenetére


#40553216
törölt tag

:DDD
Beillesztés volt, és korábban, máshová ez ment. Bocsi.
Ez lett volna.

(#19544) st6969 válasza Acef (#19519) üzenetére


st6969
őstag

Na igen, a fémborda...borzasztóan utálom. De a másik, ami miatt csakis no frost-osat tudok elképzelni, az az, amit egyik fórumtársunk írt a napokban: most különböző hőmérsékletek vannak a hűtő különböző területein, 1-től 8 fokig minden van...

(#19545) #40553216 válasza polonic (#19542) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nem számít. Ha csak a felére rakod, akkor csak az edény alatti tekercsrészt használja.

(#19546) polonic válasza #40553216 (#19545) üzenetére


polonic
félisten

Az edeny szempontjabol kozelitettem meg a kerdest.
Ha mondjuk 16-18 centis a zona es rarakok egy 24-es edenyt vagy nagyobbat, akkor is normalisan atmelegszik az edeny?

(#19547) st6969 válasza #40553216 (#19545) üzenetére


st6969
őstag

Nem minden típusnál. A régebbieknél, ha jóval kisebbet raksz rá, el se indul.

(#19546) polonic
Érdemes megfelelő méretű edényt használni, úgy gazdaságos. Ha nem is pont akkorát, de 2-3cm-nél nagyobb különbség szerintem ne legyen. Ha jóval nagyobbat raksz rá, nem biztos, hogy elég lesz az a teljesítmény.

(#19548) Dinter


Dinter
addikt

Üdv!

Mosogatógép vásárlását tervezem. Vaterán tetszenek ezek a németből behozott jó(nak tűnő) gépek. Csak az a bajom, hogy ezek be voltak építve, és ronda a tetejük. [link] Azzal lehet valamit kezdeni? Van valamilyen típus, amit ajánlotok?

(#19549) zolnagy válasza #40553216 (#19543) üzenetére


zolnagy
őstag

Ez így elég jónak tűnik. Valószínű ilyet veszek meg 3/4-es toldócsövet. Köszi!

(#19550) #40553216 válasza polonic (#19546) üzenetére


#40553216
törölt tag

Átmelegszik, bár akkor ott nyilván melegebb, ahol alatta van a zóna, a tekercs.

(#19547) st6969
Ez a „ha jóval kisebbet raksz rá, el se indul” éppenséggel védelmi funkció, hogy ha egy kanalat raksz oda, és véletlenül bekapcsolod, akkor ne égesse meg a kezed.
A teljesítmény az első felmelegítésnél, forralásnál lehet csak kevés, a szinten tartáshoz már bőven elég.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.