Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19151) Teaway válasza mm00 (#19143) üzenetére


Teaway
veterán

Még sosem volt olyan, hogy tablettamaradék lett volna a gépben. Így értelmét veszti ez a funkció.

(#19150) stickermajom: :Y Két személyre 4 fióknyi evőeszköz?

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#19152) stickermajom válasza Teaway (#19151) üzenetére


stickermajom
addikt

Az evőeszközök csak a jéghegy csúcsa, ott van minden "aprólék". :))

(#19153) fi:zi'k válasza stickermajom (#19150) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nem akarok nagyon belevau, és nyilván jobb a nagyobb gép, de ha tényleg annyira pici a konyha, akkor nagy érvágás lesz a fiókok eltűnése. Gondoljátok át melyik a fontosabb.
Egyébként 2 emberre, pláne ha nem főzőcskéztek túl sokat, még elég is lehet az a kisgép. Ha bármi egyéb miatt viszont sok a mosatlan, akkor nem lesz akkora segítség, bár még úgy is több, mint a semmi.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#19154) #40553216 válasza stickermajom (#19150) üzenetére


#40553216
törölt tag

Kicsit drágábban kapsz külön evőeszközfiókosat is.

(#19153) fi:zi'k
Esetleg sok minden ki is dobható az ilyen összegyűlt szir-szarból. Gondolom, nem csak saját tapasztalat. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19155) fi:zi'k válasza #40553216 (#19154) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Hát igen, úgy is lehet "mosogatni", hogy a szennyest kidobod. Csak nem túl gazdaságos hosszútávon.
Vagy nem erre gondoltál?! ;]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#19156) ribarszki válasza fi:zi'k (#19155) üzenetére


ribarszki
őstag

Szerintem elbeszéltek egymás mellett :D Ő a felszabaduló fiókra gondolt, hogy abból ki lehet dobni: rajzszeget, régi "nyerj iphonet csokipapírt", használ elemet, spárgát, stb..

Cafe Gene kávépörkölő eladó - hardverapró

(#19157) #40553216 válasza fi:zi'k (#19155) üzenetére


#40553216
törölt tag

ribarszki kolléga találta el. ;)

(#19158) fi:zi'k válasza #40553216 (#19157) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Értettem én, csak magas labda volt. ;)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#19159) stickermajom válasza fi:zi'k (#19153) üzenetére


stickermajom
addikt

Jogos az érvelésed abszolút. Egyelőre úgy tűnik, hogy nem tudjuk megoldani a fiókok eltüntetését. Az evőeszközök még mennének, de a serpenyők nem.
Amit találtam, az egy 8 terítékes ilyen alacsony fazonú: [link]
Ez beférne a mosogató alá a szekrénybe, ahol most a vegyszereket tároljuk. :))

(#19160) DeFranco válasza stickermajom (#19159) üzenetére


DeFranco
nagyúr

felecsdel. ezek nagyon jól néznek ki képen, de gyakorlati hasznuk marginális. a tányérokat meg az evőeszközöket simán elmosogatod kézzel, sem nincs annyi, hogy megérje telepakolni érte a gépet, sem nem tud várni 3 napot mire megtelik.

amit fajlagosan több idő vagy több szívás mosogatni, és szívesebben túl lennél rajta, azok a főzőedények, műanyag dobozok poharak és bögrék, tehát azok, amik bonyolultabb, zugosabb formák és/vagy makacsabb rajtuk a szennyeződés.

ebből az utóbbi csoportból viszont semmi nem fér be az ilyen tücsökköszörűkbe. én a hagyományos 9 terítékesre is fújok emiatt, mert ott is szívod a fogad állandóan (a 12-esben is, csak nyilván exponenciálisan csökken a beszívott levegő mennyisége a méret növekedésével), de ezek már tényleg nem valók semmire egy átlagos háztartási felhasználásnál.

érzékletes példa: képzeld el, ha egy minibár méretű hűtő férne csak el a lakásban.

jó, beleraksz 4 tányért meg 4 bögrét, meg 8 evőeszközt. wow... so real, és már tele is van. ezeket ellögybölted volna 5-7 perc alatt, és most ránézel a két főzővajlingra meg a vágódeszkára, meg a tegnapi három ételesdobozra...

szerintem vagy oldjátok meg legalább a teljes 9 terítékest (de inkább a 12-eset) vagy ne vegyetek inkább semmilyet.

[ Szerkesztve ]

(#19161) Laslow


Laslow
senior tag

Sziasztok!
AEG mosógéphez AEG szárítógépet tervezünk vásárolni. Ez utóbbi helye a mosógép tetején lesz. Kérdés, hogy szükséges-e közéjük összeépítő keretet vásárolni, vagy elég, ha egyszerűen egymásra tesszük őket, és stabil lesz úgy is működés közben? (A keret ára nem valami baráti: 15-20e Ft környékén láttam.)

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#19162) Voice24 válasza Laslow (#19161) üzenetére


Voice24
őstag

Mondjuk erre én is kíváncsi lennék, csak whirlpool vonatkozásában.

(#19163) ribarszki válasza stickermajom (#19159) üzenetére


ribarszki
őstag

Ahogyan DeFranco írja, értelmetlen. Erre tényleg ne költsetek pénzt.. Minimum 45cm széles kell, de az is kompormisszumos, ahogyan már írtam.. Illetve még mosógépre is tehetitek a fürdőszobába a 12 terítékeset :D

[ Szerkesztve ]

Cafe Gene kávépörkölő eladó - hardverapró

(#19164) fi:zi'k válasza ribarszki (#19163) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ha meg felültöltős, akkor kicsit kényelmetlen lesz mindig levenni, de legalább 12 terítékes van. :DDD

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#19165) ribarszki válasza fi:zi'k (#19164) üzenetére


ribarszki
őstag

Akkor a felültöltős megy felülre, csak gumipókokkal jól le kell rögzíteni :C

Cafe Gene kávépörkölő eladó - hardverapró

(#19166) DeFranco válasza ribarszki (#19165) üzenetére


DeFranco
nagyúr

mielét kell venni az nem ugrál. meg el is mosogat. ;]

(#19167) stickermajom


stickermajom
addikt

Köszi mindenkinek! Akkor egy megoldás maradt: szétvágni a konyhabútort. :D A dupla mosogató helyett elég egy szimpla, és akkor befér kb. a 45 centis, mehet a tetejére valami csöpögtető a mostani helyett. És akkor megmarad a fiókos szekrény a kacatoknak..

(#19168) DeFranco Délután lövök párat.

[ Szerkesztve ]

(#19168) DeFranco válasza stickermajom (#19167) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ha tennél fel egy pár képet, akkor lehet tudnánk okoskodni valamit.

[ Szerkesztve ]

(#19169) doc


doc
nagyúr

sziasztok!
porszivobol milyet vegyek?
lattam lejjebb hogy nagyon ajanlottatok a Sencor SVC 8YL-t, amibol talaltam egyet 36ezerert, meg egy csomo "EUE2" jelzesut ami joval olcsobb, viszont a teljesitmenye az adatlap alapjan joval kevesebb.
Szerintetek melyik eri meg megvenni, vagy van esetleg mas 'favorit'?

Nem kell semmi extra, mukodjon megbizhatoan, nem kell raktarcsarnokot porszivozni vele, csak 1-2 helyiseget.

(#19171) szürke válasza Kalandor (#19170) üzenetére


szürke
tag

Onlinemarkabolt.hu. ár+3x4900 ft.
Kedves telefonos néni/bácsi biztos elfelejtette említeni.

http://m.onlinemarkaboltok.hu/marka-garancia

"A Hivatalos Garancia Plusz egyik feltétele, a gyári garanciás időszak lejárta előtt 90 nappal az INGYENES éves felülvizsgálás, amelyet munkatársunk telephelyünkön, vagy egyszeri kiszállási díj ellenében lakásán DÍJMENTESEN végez el.
A Hivatalos Garancia Plusz szolgáltatás részletes igénybevételi feltételeit itt olvashatja.

FELÜLVIZSGÁLATI KISZÁLLÁSI DÍJ

Felülvizsgálat DÍJTALAN!

Kiszállási díj 4.900 Ft / cím (egész Magyarország területén), melyet AZONNAL visszaadunk Önnek
vásárlás utalvány formájában."

(#19173) Laslow válasza szürke (#19171) üzenetére


Laslow
senior tag

Opsz, a kiszállási díj elkerülte a figyelmem (tőlük van a mosogatógép). Kellemetlen apróság, de köszi, hogy felhívtad rá a figyelmünket. Vásárlás után beállítottam egy naptárbejegyzést a garanciális idő lejárta elé 90 nappal, ez a része megvan.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#19174) szürke válasza Kalandor (#19172) üzenetére


szürke
tag

Nem azt mondom hogy ne vedd tőlük, csak ezt az apróságot vedd figyelembe! :)

Nem tudom mennyire fontos a teljes körű gari, de ha a lényeg a lényeg akkor ez lehet alternatíva:

[link]

Vagy pl. a MM-nál épp nem a legolcsóbb, de vásárlástól számított fél éven belül van lehetőség ilyenekre:
[link]

+nem elhanyagolható a 60 napos visszavásárlási gari ha netalán mégsem tetszene a gép.

Az árukereső pedig téves árat mutat a mall.hu-val kapcsolatban, jelenleg ott 109 899 Ft. Sajna itt nem találtam lehetőséget kibővíteni a garit.

Nem egy könnyű dolog az tény :)

(#19175) fi:zi'k válasza Kalandor (#19172) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Mondjuk ez alapján nem tudom miért nem ajánlott az onlinemarkaboltok.hu (csak, hogy a keresőben is meglegyen)?! Mi is onnan vettünk gépet, igaz ott ténylegesen gyártói garancia kiterjesztés volt, de még ettől függetlenül sem hiszem, hogy emiatt ne lehetne ajánlani.
Ezzel az "extra garancia éves felülvizsgálati díjért" megoldással egyre több helyen lehet találkozni. Jelen esetben nem is egy elborult összeget kérnek (van ahol 10-15e egy ilyen) és mégha csak utalvány formájában, de vissza is kapod.
Egyébként nem tudom pontosan mit kínálnak, de simán lehet vkinek megér évi 5e-et az utalvány.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#19177) BaLee válasza Kalandor (#19176) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Majd erre a MALL.HU-s vásárlásra kíváncsi leszek. Majd írd meg milyen garanciát adnak. Rendes, hivatalos, magyarországit? Mivel a mall.hu azt hiszem szlovák, addig az emag az román és utóbbi csak valami saját papíros kamugaranciát ad a legtöbb dologra amivel a hazai szervizek kiröhögnek... Anno egy Samsung tv-t vettünk tőlük, mikor írtam hogy nem kaptam garancialevelet, akkor egy A4-es papírra gépeltek egy szöveget, hogy ez a garancia és xy számlával együtt érvényes meg volt rajta egy emag-os pecsét...

(#19179) BaLee válasza Kalandor (#19178) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Ez jó hír, én sokszor pont a gari miatt vetettem el azt az oldalt, de akkor szemmel tartom mert vannak jó akcióik néha!

Bár azért egy kérdést megeresztek, mert egyedül náluk látok 45cm alatti keskeny elöltöltős Bosch mosógépeket, kapásból 3-at, amiket sehol máshol nem lehet kapni Magyarországon....

[ Szerkesztve ]

(#19180) stickermajom válasza DeFranco (#19168) üzenetére


stickermajom
addikt

Még annyi jutott eszembe, hogy ezek a gépek milyen messze lehetnek a csaptól? Szülővárosomban relatíve közel került a caaphoz, de ha egy 3-4 méter nem gond, akkor lenne még egy ötletem.

(#19181) ThodEE


ThodEE
őstag

Sziasztok !

A zakanyszerszamhaz.hu -ról vásároltam Töltőt és akkumulátort Makita géphez a garanciánál azt írja hogy regisztrálni kell a regisztrálásnál meg Garanciajegy számát kéri, csak egy sima számlát kaptam. Én keresem rossz helyen vagy nem magyarországi vásárlás és emiatt nem tudom regisztrálni :F

Köszönöm szépen előre is a tanácsokat! :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#19182) doc válasza doc (#19169) üzenetére


doc
nagyúr

valakinek otlet porszivora?

(#19184) polonic válasza doc (#19169) üzenetére


polonic
félisten

Miele C1-et megnézném. Pár ezerrel drágább és nem nyúlsz mellé.

(#19185) Zeki válasza ThodEE (#19181) üzenetére


Zeki
nagyúr

Hívd fel a boltot.

(#19186) DeFranco válasza doc (#19182) üzenetére


DeFranco
nagyúr

írtam a sajátunkról, nézd vissza ha gondolod, én az alsó árkategóriában válogattam

@stickermajom: nézd meg a használatit, a bejövő víznél nem gond, a vízelvezetésnél viszont probléma lehet, mert nem biztos, hogy megbírja a szivattyú. a használatiban biztosan írnak erről, de ha lehet én minnél közelebb tenném állagmegóvási okokból is.

(#19187) ThodEE válasza Zeki (#19185) üzenetére


ThodEE
őstag

Várok még egy csomagot tőlük, utána telefonálok. :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#19188) doc


doc
nagyúr

koszi mindenkinek, Miele C1 lett a kivalasztott :R

(#19189) ribarszki válasza doc (#19188) üzenetére


ribarszki
őstag

:C Remek választás! Arra figyeljetek, hogy mindig gyári porzsákot használjatok hozzá, és akkor nagyon-nagyonn hosszú évekig jó társatok lesz :K

Cafe Gene kávépörkölő eladó - hardverapró

(#19190) szürke


szürke
tag

Miele:
[link]

15313 hsz

Hétfőn érdeklődtem is a magyarországi vevőszolgálatnál hogy nincs-e tervbe nálunk is valami hasonló akció, de eddig több mint két nap kevés volt hogy válaszoljanak is.

(#19191) Csabesz666


Csabesz666
aktív tag

Sziasztok! Vettem egy Ariston hotpoint cx65sfa kombi gáztüzhelyet, az egyik gázrózsája, nem akar égni, pontosabban, begyullad, majd amikor elengedem a gombot, elalszik, ha hosszabban nyomom, kb 40 mp-ig, akkor normálisan ég t. tehát, a mágnesszelep biztos jó, a termo elemre gondolok, hogy bibis.....Ha hosszabb ideig égetem, úgy megjavulhat a termo elem, vagy cserélni kell?

(#19192) Zeki válasza Csabesz666 (#19191) üzenetére


Zeki
nagyúr

Lehet a termoelem érzékelője nem jó helyen van. Vagy belül a másik vége ami bent tartja a mágnest, az nem jól áll.

(#19193) #94529552 válasza BaLee (#19177) üzenetére


#94529552
törölt tag

A mall.hu az Electrolux hűtőre és mosógépre is rendes 2 év magyar garit adott. Úgy tudom, hogy holland tulajdonú cég és van magyar, szlovák, lengyel, és cseh részlege is.

(#19194) BaLee válasza #94529552 (#19193) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Én rákérdeztem tegnap a mall.hu-nál a Bosch mosógépekre, amire azt a választ kaptam, hogy ezekre Mall garancia vonatkozik (hogy az összesre-e vagy csak arra amit én kérdeztem nem derül ki 100%-osan, de mintha általánosságban írta volna) ha gond van vele futárt küldenek érte aki elszállítja a szervizbe, majd vissza hozzám és a javítás várható időtartama 15-30 nap.

Ez nem valami jó dolog, főleg hogy a szervizek többsége próbálja helyben megoldani az ilyen nagyobb háztartási gépek esetén a problémát....

Ezek szerint jobb rákérdezni vásárlás előtt.

(#19197) Teaway válasza #46372352 (#19196) üzenetére


Teaway
veterán

Trójai parafa ló? :D

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#19198) DeFranco


DeFranco
nagyúr

darálóknak van-e valahol normális fóruma? én ezt találtam, elég döglött, de mielőtt megvenném ezt még lenne pár kérdésem a témában jártas netes emberektől?

(#19199) Teodor52 válasza Teodor52 (#19124) üzenetére


Teodor52
senior tag

Sziasztok!

Nem is meséltem el mi történt most hétfőn.

Nem egyszer rendeltem már neten,de még nem voltam ilyen mértékű dilemmába mint a porszívó esetében.

Hétfőn reggel érkezett egy dpd futár a szomszéd és a mi házunk közé.
Hirtelen átfutott az agyamon, hogy mi nem rendeltünk semmit,bár volt már rá példa, hogy elfelejtettem, hogy az adott napon érkezik egy termék.

Ment is a szomszéd az autó rakteréhez ahol a sofőr átad egy samsungos dobozt neki, de még nem váltott pozíciót, addig nem tudtam kivenni mi is az,de zöld színű volt.
Amint fordult a doboz megláttam mi is az.Ilyet én még nem éltem, hogy pont az a porszívó aminek a vásárlásán gondolkozok többek között, érkezik a szomszédhoz!

Akkor döntöttem el, hogy az általam linkelt Samsung kell nekem,mivel megkaptam az ilyen jelet.

Ma reggel meg is jött a készülék.

A szívóereje fényévekkel előrébb van mint a fagor újkorában!
Egy kézzel nem tudtam porszívózni! Szó szerint!

Megemelte a szőnyeget!

Nagyon erős gép,kicsi,könnyű és szép!

[ Szerkesztve ]

(#19200) pjen válasza DeFranco (#19198) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem drága,ennyiért már jó elektromosat is kapsz.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.