Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19101) DeFranco válasza st6969 (#19100) üzenetére


DeFranco
nagyúr

egyértelműen lehet amiatt, hogy a sütő mellett van, maga az oldalfal is sok esetben hőleadó felület. de ebben az esetben nem is az, a sütő akkor is átmelegíti az oldalfalat (tökéletes hőszigetelés nincs) és emiatt fokozott a jegesedés. ami még ennél is rosszabb, hátul sem tud úgy szellőzni ahogy kellene, és az egész rendszer a megdöglés határáig van erőltetve.

bármit teszel oda, az a csoda ha pár évig bírja, szóval az eseted a siemens hűtőnek elég jó ajánlólevél.

(#19102) pjen válasza st6969 (#19100) üzenetére


pjen
félisten

Jó az a no frost,bár kicsit tényleg zajos,mindíg csinál valamit.

(#19103) Csabroncka válasza Cifu (#19099) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Azért az általad említett két hiba 10.000 forint alatt javítható!

Én direkt a legegyszerűbb megoldást kerestem (ha már javítani kell), részben st6969 -hoz kapcsolódva az a hűtő rossz helyen van! A mostani nem No frost hűtők is csak minimálisat jegesednek (otthoni használat mellett).

Mondom ezt úgy, hogy 1,5 éve vettem a Liebherrt és semmi gondom nem volt a jegesedéssel, azért kellett takarítani mert iszonyú zöldség szagú volt a fagyó a nyári betakarítás után.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#19104) st6969 válasza DeFranco (#19101) üzenetére


st6969
őstag

Szerintem azért ekkora dráma nincsen. Miért ne tudna szellőzni hátul? Nincs rátolva a falra (kb. 6cm légrés van, a sütő mögött még több, másik oldalról meg teljesen nyitott). Tény, hogy rendkívül rossz az elhelyezés, de a sütő nem megy 24/7-ben non-stop, hanem heti 2-3x1 órát kb.
Egyébként ilyen az elhelyezés (piros a sütő, kék a hűtő).

(#19105) Cifu válasza Csabroncka (#19103) üzenetére


Cifu
nagyúr

Azért az általad említett két hiba 10.000 forint alatt javítható!

Volt Samsung LCD TV-m, amelynek a tápjában elpukkant két kondi, egy Youtube videó (valami ilyesmi), két, egyenként 120Ft-s kondi, egy csavarhúzó, egy olvasztópáka, némi ón és egy ónszippantó segedelmével, bruttó másfél óra alatt megcsináltam magam. Akkor most az elektronika törvényszerűen drágán javíthatónak minősül? :U

A mostani nem No frost hűtők is csak minimálisat jegesednek (otthoni használat mellett).

Én nem állítottam ennek ellenkezőjét, de a No Frost-os hűtők egyáltalán nem jegesednek...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#19106) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Ide is bedobnám akkor, mert másik topikban nem jött válasz:

Új mosógép vásárlása előtt állok. Elöltöltős, megbízható gépet szeretnék 100 ezer körül. Milyen márkák és típusok ajánlottak ebben az árkategóriában? Mely márka kerülendő?

(#19107) hcs57 válasza Vasinger! (#19106) üzenetére


hcs57
őstag

Samsung.. a szerelő is ezt ajánlotta.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#19108) Zeki válasza Vasinger! (#19106) üzenetére


Zeki
nagyúr

Mindegy. Legyen hozzá hosszú gyári garancia.
100-ért is mindegy mit veszel, ahogy 80-ért is. Vagyis a 100 ezres nem a tartósság miatt drágább mint a 80 ezres. Azt meg hogy konkrétan melyik gép meddig él, nincs az az üveggömb meg jós....

(#19109) DrDobos válasza Teaway (#19097) üzenetére


DrDobos
őstag

Koszi, korbenezek akkor:)

Samsung Galaxy A55 5G

(#19110) Cifu válasza Vasinger! (#19106) üzenetére


Cifu
nagyúr

Én a Bosch, Elektrolux, LG márkákat ajánlom.
Kevésbé ajánlottak a Beko, Gorenje, Ariston készülékek.

Mi fél éve vettünk egy LG F12B8NDA7 mosógépet, ami most 100e Ft alatt van a Media Markt-ban. Csendes, szépen mos, eddig semmi negatívumot nem tudok elmondani róla.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#19111) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Akarok venni én is hűtőt. A régi korábban nem akart hűteni, megszerelték, egy ideig jó volt, azóta meg állandóan hűt, s kb. két nap alatt kemény jégpáncéllal vonja be magát, ráadásul azt sem a fagyasztó részen.

Igazából 150 liter körüli, felülfagyasztós hűtő kéne. És kb. pár kiló gyümölcs szokott benne lenni, fél kiló kenyérrel. Meg a mélyhűtőben hazamenetelek után két napig toroskáposzta, de gyakran már hamarabb elintézem.

Ilyen hatalmas igények mellett van nekem bármi értelme no-frost, A++ és társaival játszani? Nem tűnik úgy. A++ és A között gondolom kb. évi 1-2 k huf fenntartási költség különbözet jöhet ki.

I am having fun staying poor.

(#19112) #03969024 válasza Cifu (#19110) üzenetére


#03969024
törölt tag

Gorenje miért nem? Azért egy lapon emlegetni a Beko-val badarság!

(#19113) ribarszki válasza Cifu (#19095) üzenetére


ribarszki
őstag

Nálunk évente látogatja a szerelő a 6éves Total No Frostos, kombi LG hűtőnket, amin minden tönkre ment ami lehet. egyszer már a cső is kilyukadt, az egészet szét kellett szedni és foltozni. Plusz random szökik a gáz, rendszeresen megakad az olaj a rendszerben, és olyankor leolvad az egész fagyasztó, emellett össze-vissza hűt -8-tól -22-ig, éppen ahogy érzi. Évente 14-18k-t fiezetek a szerelőnek ezért a foshalmazért.

De remélem neked semmi gondod nem lesz vele, szóval sok szerencsét hozzá! (Hűtő, fagyasztóban: AEG, Liebherr, Electrolux ami jó szívvel ajánlható)

lancerboy Semmi baj a Gorenjevel, csak hasraütésszerűen írt valamit.. (Elektrolux k-val!!) Kb olyan mint a Samsung, meg az LG mint ajánlott márka :W

[ Szerkesztve ]

(#19114) Teodor52


Teodor52
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni porszívót lehetőleg minél magasabb szívóteljesítménnyel a keret max 20000ft.

Fagor vce 1705 1600W/335W volt megvoltunk vele nagyon elégedve.

Árukeresőn van egy fagor, de 280W-os szívóteljesítménnyel alacsony.

Az a baj hogy sok márkánál nincs feltüntetve a szívóteljesítmény ami a legfontosabb illetve a szűrő típusa és annak osztályozása.
Így nehéz más márkából választani!

Mit tudtok ajánlani?

[ Szerkesztve ]

(#19115) rbalint88


rbalint88
addikt

Ez a Whirlpool AWSX 63213 mennyire best buy? Ma ránk ijesztett az 5 éves gépünk, de úgy tűnik elhárítottuk a problémát, csak elkezdtünk nézelődni, ha mégis pótolni kellene :)

(#19116) #94529552 válasza ribarszki (#19113) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ez így tényleg szívás, szerintem cserélj szerelőt.

(#19117) Teaway válasza rbalint88 (#19115) üzenetére


Teaway
veterán

Az a 4 év gyári garancia csak 2 év, mert július 31-én lejárt az akció :(

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#19118) rbalint88 válasza Teaway (#19117) üzenetére


rbalint88
addikt

a honlapon két helyen is a négy év szerepel, le kell verni rajtuk. nem árelírás.

(#19119) Cifu válasza ribarszki (#19113) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nálunk évente látogatja a szerelő a 6éves Total No Frostos, kombi LG hűtőnket, amin minden tönkre ment ami lehet. egyszer már a cső is kilyukadt, az egészet szét kellett szedni és foltozni.

Nem tudom rémlik-e, hogy anno írtuk, hogy 10-12 évet, amit például az előző hűtőnk kibírt, a mai hűtők nem nagyon szoktak. Nem csak az LG, más márka sem, legalábbis az olcsó kategóriában (ezt például Bosch szervizes mondta). Unokahúgoméknál 4 éves LG hűtő van, semmi probléma vele. Apáméknál két éves Bosch hűtő kétszer volt már garisan szervizelve. Ettől még én nem állítom, hogy a Bosch rosszabb, mint az LG, csak hát példák vannak mindenre, nem az egyének (akik évtizendente egyszer lecserélik a hűtőjüket), hanem azok véleménye fontosabb inkább, akik naponta 3-5 gépet szerelnek, karbantartanak. Szerintem...

(Hűtő, fagyasztóban: AEG, Liebherr, Electrolux ami jó szívvel ajánlható)

Az AEG (és a Zanussi például az) Electrolux egy (al)márkája, volt már szó róla, hogy területtől függ, melyik van előtérbe tolva a márkák közül, és ha az AEG ajánlható, akkor a Zanussi is.

Semmi baj a Gorenjevel, csak hasraütésszerűen írt valamit..

Egen, abba a kategóriába tartozom, hogy hasraütésszerűen írkálok... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#19120) DeFranco válasza Cifu (#19119) üzenetére


DeFranco
nagyúr

akkor támaszd már alá légy szíves ezt a gorenjés elméletet mert anno utánajártam (és alapos fajta vagyok) és vállalható márkának ismertem meg.

ha lehet annál legalább egyel jobban, hogy a bosch szervizes mondta.

lehet az én figyelmemet kerülte el valami, de akkor tanulni szeretnék.

(#19121) Cifu válasza DeFranco (#19120) üzenetére


Cifu
nagyúr

Szlovéniába jártunk ki elég sokat, ott mesélték cirka két éve a helyi Gorenje-ben dolgozók, hogy a cégnek az utóbbi időben elég sok problémája van a beszállítókkal, illetve a szerbiai hűtőgyártó részleggel.

Ha ezt a gyakorlati tapasztalat nem támasztja alá, akkor megkövetem magam, és elnézést kérek, de én a fentiek miatt nem soroltam az ajánlottak közé.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#19122) Teaway válasza rbalint88 (#19118) üzenetére


Teaway
veterán

Bocs, most nézem, hogy:

A promóció időtartama 2016. április 1. - 2015. július 31.
[...]
A promóciót a nagy érdeklődésre való tekintettel
2016. DECEMBER 31-IG MEGHOSSZABBÍTJUK!

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#19123) Mercutio_ válasza Cifu (#19121) üzenetére


Mercutio_
félisten

Már csak azt kellene tudni ott konkrétan milyen típusokat gyártanak és a 2 évvel ezelőtti probléma fennáll-e még?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#19124) Teodor52 válasza Teodor52 (#19114) üzenetére


Teodor52
senior tag

Sikerült találnom két készüléket.

Az egyik egy Samsung VC15QVNDCNC a másik
ETA 7469 BIGGS

A samsung jó besorolásokkal rendelkezik viszont az eta-ról nem kapni ilyen infót ellenben 60W-al magasabb szívóteljesítménnyel rendelkezik!

Szerintetek melyiket érdemesebb megvenni?

[ Szerkesztve ]

(#19125) #94529552 válasza Teodor52 (#19124) üzenetére


#94529552
törölt tag

Biztos, hogy porzsák nélkülit vennél? Én úgy láttam, hogy több a macera vele, és egyes típusoknál nem is olcsóbb a használata sem. Néztem én is egy Electrolux Z9900EL AeroPerformer-t, aminek az ajánlás szerint félévente cserélni kell a motor előtti szűrőjét(szerintem papír, és nem is mosható), amit 5k körül adnak :U , és csak gyári kapható belőle. De van még egy másik Hepa szűrője is. A mini portartálya 1,1 literes(inkább 0.5) zegzugos egy valami.

Amit néztél Eta Biggs, az 2010-es modell, és 2013. 03. 10. óta kifutott termék.[link] Ha ez igaz: - a termék tömege: 9,30 Kg
- bruttó súly: 9,80 Kg
, akkor lehet kapaszkodni bele rendesen :DDD .
Néztem Samsungokat is, de például azt a felhajtható fogantyút én gyengének találom rajtuk, egy ismerősnek le is tört róla.

(#19126) ribarszki válasza Teodor52 (#19124) üzenetére


ribarszki
őstag

Ebben az ársávban inkább porzsákosat nézz. Abból is Electroluxot. A samsung, eta nem kimondottan ajánlott márka. Bár drágább kategóriában sem ajánlom a porzsák nélkülit, elég sok a macera vele, pláne ha sűrűn, sokat kell porszívózni.

(#19127) DeFranco válasza Teodor52 (#19124) üzenetére


DeFranco
nagyúr

[link]

én ilyet vettem, örök mint a nyomorúság, rádobsz egy ciklonszűrőt (6,5k márkaszervizben), rendes menalux porzsákot bele, 'szt napszemüveg. van hozzá kiskefe is, amit szörprájz szörprájz el is tudsz rejteni a belsejében, amíg nem kerestem másikat, nem tudtam hogy ez extra.

lentebb kellett vennem a szívóerőt ma 70%-ra, mert felkapta a szőnyeget, nem bírtam kiporszívózni.

szerk: persze nem egy miele, de van vele tapasztalatom és én szeretem. olcsó kategóriában (20k környéke az) ezt találtam a legkorrektebbnek.

eta nem volt szimpatikus.

[ Szerkesztve ]

(#19128) Teodor52 válasza #94529552 (#19125) üzenetére


Teodor52
senior tag

Hát srácok az igazat megvallva pórzsák nélkülit vennék,megmondom miért!

Könnyen tisztítható és nem fogja a motort telítődésekor mint a porzsákos.
A költség mit említesz most nem tudom mi a jellemző a jelenlegi kínálatra, de ahogy fentebb írtam a fagor vce 1705-ös volt és 2008 körül vettük egyszer sem cseréltem ki a szűrőét.Mindig takarítottam, ha volt olyan lehetőségem, akkor sűrített levegővel is kifújtam.

Azért kell lecserélni mert a feje eltört a csonknál és nem marad meg a hosszú csövön.

Rendkívül megvoltunk elégedve a Fagorral!
Nagyon nagyon sajnáljuk hogy nincs gépük a kínálatban,csak jót tudok írni róla.

Ezért nem tudok elvonatkoztatni a pórzsák nélküli gépektől mert erős pozitív élményt nyújtott!

Ui:

Nézegettem ebay-en van-e hozzá alkatrész(fejrésze használati útmutatója szerint a pontos megnevezése padlókefe, de nincs :( )

Itt is nézegettem de :(

[ Szerkesztve ]

(#19129) ribarszki válasza Teodor52 (#19128) üzenetére


ribarszki
őstag

Nem akarlak elkeseriteni, de jobb ha nem tudod meg, hogy abból a fagorbol milyen kosz, atkaürülék, por ment vissza a levegőbe. A kimeneti szűrőt akár hepa akár nem, max 2 évente illik cserélni. A porzsák nélküliek amúgy is nagyon rosszul tömitenek. Egyébként azért van pozitív véleményed a fagor zsák nélkülről, mert soha nem próbáltam jó zsákos porszívót. Tudom, mert én is ebben a cipőben jártam. Majd a zsakossal egy új világ nyílt meg. :D

[ Szerkesztve ]

(#19130) ribarszki válasza DeFranco (#19127) üzenetére


ribarszki
őstag

Egy dolgot őszintén nem értek. Először a tartályos után ilyen zsákos, ciklon szűrős Samsungot vettem. Az elején minden öröm boldogság volt, míg fel nem tűnt, hogy baromira csökken a szívóerő. A motor visított, égett szag jött ki belőle, és semmit nem szívott. A porzsákbab ami gyapjú Aspico volt, kb 10% kosz volt. Ciklonszűrő végig fent, csak a szőnyeget és a metkalit szívtam vele. Ok, új porzsák, megint előjött 2 porszívózás után.

Cseréltem Swirl, majd Menalux porzsákra, mindkettőnél ugyan az. 2 porszívózás után visítás, és porzsákcsere.

Kínomban már papírporzsákot vettem hozzá, de ugyan az az eredmény...

Szóval ha ez nem lett volna, akkor nem váltok Mielere. (ahol tényleg tökig lehet szívni a porzsákot, gyakorlatilagszívóteljesítmény csökkenés nélkül) De ez a probléma baromi idegesítő volt.

De amit nem értek. Hogy lehet, hogy másnél, pl nálad szuperál egy olcsóbb zsákos samsung, nincs szívóerő problémád, én meg beleőszültem. Nem tartom valószínűnek, hogy a gép lett volna hibás, mert amikor új zsák került bele, bika módon szívott... :F :F

(#19131) DeFranco válasza ribarszki (#19130) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem tudom.

egyrészt ez más modellcsalád
ismerem, mert Édesanyám ennek az egyszerűjét vette, amit linkeltél (az én tanácsomra)

másrészt sem nekem a sajátommal, sem Édesanyámnak nem volt ilyen problémája. tökig nem lehet vele szívni a porzsákot, csak kb. félig, de tudod mit... ez legyen a legnagyobb baja. papírral próbáltuk, ott ez az eredmény, most a menalux speckó nemtudommilyen zsákkal nem tudom milyen lesz, valószínűleg jobb.

addig viszont jól szív, teljesen rendben van.

sőt, a régi, ami ilyen volt, mint a mostani enyém (remélem még követhető vagyok), az kirázós textilporzsákkal is teljesen jól szívott. nem úgy mint ez, de rendben volt. nem véletlen vettem megint ilyet, 10 éves bika konstrukció. össze lehet hasonlítani az általad linkelttel (mondom, Édesanyám is olyat vett, nem ellened beszélek) sokkal masszívabb megoldások vannak benne, mind a zsanérok, mind a kerekek, mind a csőcsatlakozás sokkal jobb.

a régit azzal vágtuk tönkre, hogy eléggé megtelt textilporzsákkal max teljesítményen (nem volt rajta szabályzó) orrszívó-proszívóztunk (95% fojtás) kb. 10 percig, majd lekapcsoltuk forrón és egy perc múlva vissza. itt köszönt el, sajnáltuk, jó ügynök volt.

mondom, nem egy száraznedves makita, de lakást rendben tartani ok. az áráért nagyon jó. azt meg már párszor leírtam, hogy mennyi port találtam a motortérben amikor szétszedtem.

[ Szerkesztve ]

(#19132) Teodor52 válasza ribarszki (#19129) üzenetére


Teodor52
senior tag

Igen írta a használati útmutató, hogy cserélni kell megadott időközönként, de gondoltam, ha mosok egyet,meg 2 atmoszférával fújok egyet, akkor jó lesz! :)

Pl amikor a szűrőt 2 bárral célirányosan (kint az udvarban természetesen:) ) belülről kifelé ugye megnyomattam, ne tudd meg mi jött ki a hepábóóóó :)

Gondolod ott maradtak volna az atkáááák? :)

(#19133) customer114


customer114
senior tag

Sziasztok,

Erről a porszívóról tudnátok írni pár jó szót, hogy miért vegyem meg ennyiért?

Köszi.

(#19134) Dluinet válasza customer114 (#19133) üzenetére


Dluinet
nagyúr

olcsó

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#19135) ribarszki válasza customer114 (#19133) üzenetére


ribarszki
őstag

Nem :D

(#19137) mm00 válasza #46372352 (#19136) üzenetére


mm00
aktív tag

Én végül ezt a listát raktam össze a konyhatervezőm ajánlásával/segítségével:
Sütő: Bosch HBA74S360E
Hűtő: Gorenje NRKI4181CW
Indukciós főzőlap: Bosch PIA611F18E
Mosogatógép: Siemens sn65d080eu
Mikró: Gorenje BM6250ORAX

Sütő, főzőlapnál a Siemens kb ugyanaz, mint a Bosch csak más a köntös egy picit.

Sütőnél nálam alap volt, hogy legyen pirolitikus tisztítás.
Hűtőből a Gorenjét nekem nagyon dícsérte ebben az árkategóriában, no-frost fagyasztós.
Mosogatógépnél azt mondta, hogy mindenképp Siemens legyen, mert ennél a tabletta nem tud beesni a mosandó edények közé, mert felül valami háló tartja. Továbbá ennél van felül még egy sor, ahova az evőeszközöket rakni lehet.

Beépíthető mikrók nagyon drágák. Szerintem itt mindegy a márka, mind ugyanazt tudja 100e alatti kategóriában. Nekem ez tetszett kinézetre, meg használhatóságra.

Tapasztalatom sajnos még nincs, mert még nincsenek beépítve :)

(#19138) Teaway válasza mm00 (#19137) üzenetére


Teaway
veterán

„a tabletta nem tud beesni a mosandó edények közé, mert felül valami háló tartja.”

A dosageAssist funkciónak köszönhetően a tisztítótabletta közvetlenül egy kis felfogó edénybe hullik. Egy precízen irányított vízsugár gyorsan feloldja.
(Siemens)

Nincs itthon csokid??

(#19139) pjen válasza mm00 (#19137) üzenetére


pjen
félisten

Mért baj az ha bele esik, az én Bosch OM nál is bele esik.

(#19140) mm00 válasza pjen (#19139) üzenetére


mm00
aktív tag

Bele tud esni pohárba vagy valamibe és akkor nem oldódik fel a tabletta teljesen. Legalábbis nekem ezt mondták... :)

(#19141) Teaway válasza mm00 (#19140) üzenetére


Teaway
veterán

A gépben mindent fejjel lefelé kell pakolni.

Nincs itthon csokid??

(#19143) mm00 válasza Teaway (#19141) üzenetére


mm00
aktív tag

Tisztában vagyok vele, csak azt írtam meg amit hallottam. Személyes tapasztalatom nincs.

Ebből látni a Bosch mennyire ugyanaz, mint a Siemens: [link]

(#19144) ribarszki


ribarszki
őstag

Talán 4 év alatt 1x jártunk úgy, hogy valamibe beleesett a tabletta és nem oldódott fel. Viszont! Sokkal hasznosabb újításnak találom anyósomék Bosch gépében azt a tablettakiadó rendszert, hogy a kis ajtó nem kinyílik, hanem egy sínen felcsúszik. Abba viszont már többször belefutottuk, hogy egy edény, fazék, söröspohár, stb miatt nem tudokk kinyílni a tabletta kiadó ajtaja, és bent maradt a tabletta. Ha ez felcsúszik, akkor semmi ilyen gond nincs.

Egyébként meg Mülleres mosogatóport kell használni, 1000Ft és fél évre elég :D

(#19145) stickermajom


stickermajom
addikt

Sziasztok!

Mosogatógépet szeretnénk vásárolni. Ami viszont a gond: a konyha mérete, illetve a hülye beosztás miatt rendes 9-12 terítékes gép elhelyezését teljes konyha felújítás nélkül nem tudjuk megoldani. Egy ismerősnél láttunk ilyen mini 6 terítékest: [link] Ez nagyjából beférne a mosogató alá. Szerintetek érdemes ilyen picivel szórakozni, vagy nézelődjünk másfele? Ketten vagyunk, de nem vagyok benne biztos, hogy egy vasárnapi ebéd maradéka belefér ebbe.

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#19146) ribarszki válasza stickermajom (#19145) üzenetére


ribarszki
őstag

Hát, ha abba gondolok bele, hogy a 2éves ksilányommal hárman vagyunk és a 12 terítékes gépet 2 naponta idítjuk... kicsi lesz..

Ha valakit meghívsz vacsizni, ebédelni. Vagy csak főzöl, és be akarsz rakni zsíros edényt, fazekat, stb.. Nincs helyed. Akkor már úgy leszel vele, hogy inkább elmosogatod.

Persze ha nincsen semmi helyetek, ez is több mint a semmi, de azt tutira veszem, hogy nagyon-nagyon kevés lesz a gép.. (Talán egy legénylakásba..)

(#19147) stickermajom válasza ribarszki (#19146) üzenetére


stickermajom
addikt

Egy megoldás még lenne egy 9 terítékesre: ha asszony hagyná, hogy az evőeszközöket tároló fiókos szekrény menjen a kukába, akkor a mosogató és a gáztűzhely közé beférne egy 45 centi széles. A gond csak annyi, hogy maximum 1-2 centi helyet tudnék hagyni a tűzhely és a gép között, nem vagyok benne biztos, hogy szerencsés ha a sütés közben átmelegedő oldalfal melegíti utóbbit. :F

(#19148) ribarszki válasza stickermajom (#19147) üzenetére


ribarszki
őstag

Ha hűtő lenne akkor ciki lenne, de nem az :) Szerintem az ég világon semmi baja nem lesz, ha 1-2 cm-re van a sütőtől ami ráadásul ritkán megy. (De ezt hozzáértőbbek majd megerősítik) A 9 terítékes már egy vállalható kompromisszum, de 6-osra szvsz ne menjetek le, nem fogjátok szeretni..

[ Szerkesztve ]

(#19149) DeFranco válasza stickermajom (#19147) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nálunk öklömnyi hely van a mosogatógép meg a sütő között, nem aggódtam még miatta. ha közel van az elektronika, akkor az gondot okozhat, de ezt kis utánajárással be lehet lőni.

ha nagyon aggódsz vannak hőszigetelő lapok amik felragaszthatóak ilyen helyre, csak ne azt a kamu buborékfóliásat vedd, hanem azt, aminek az egyik oldala ezüst, a másik oldala valami filc-szerű anyag, és minősítve van x100 fokra.

(#19150) stickermajom


stickermajom
addikt

Köszi mindkettőtöknek!

Ki is néztem egy Whirlpool-t 4 év garanciával. Ennyiért szerintem nem rossz. Ez a hőtükrös megoldás eszembe se jutott, pedig mennyire jó ötlet. Már csak otthon kéne eladnom a tervet, hogy igazából nincs is szükség arra a 4 fiókra, ami kikerülne.. :DD Ez lesz a legnehezebb része.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.