Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19701) #94529552 válasza Nerazim (#19696) üzenetére


#94529552
törölt tag

Biztos megszokta ezt a fajtát, meg szeret vele szöszölni, porolni, meg tisztogatni. Néztem én is ilyeneket, és ennek a fajtának a fogantyúját gyengének tartottam. Majd nézz utána a szűrőknek(Kimeneti, Elő-motor), mert azokat időnként cserélni kell, meg ugye tisztán tartani. Nem túl jó minősítése van a gépnek: Por visszabocsátási osztály: E, Tisztítási hatékonyság: E [link].

(#19702) DeFranco válasza #40553216 (#19700) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szerintem ez meg tureshataron belul van. ennyit akartam leszögezni.

(#19703) Nerazim válasza #94529552 (#19701) üzenetére


Nerazim
őstag

Igen sajnos ezt elkapkodtuk, lóhalálában vettük meg, kapkodtunk stb. Én sem jártam utána most alaposabban. Mindenesetre az asszonynak tetszik és ez a lényeg :R Volt egy elektrolux is 30k ért lehet azt kellett volna...tip.nem tudom, mondjuk az már anyagilag nem fért volna bele.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#19704) Teodor52


Teodor52
senior tag

Szép estét Mindenkinek!

Egy aprócska információra lenne szükségem!

Vettünk egy Zanussi tűzhelyt aminek a hátoldala érintésre szürke poros lesz a kezem!Olyan mint a grafitpor!

Mi ez és mitől van?

(#19705) Teaway válasza Teodor52 (#19704) üzenetére


Teaway
veterán

A sütőtér belső hátlapja vagy a tűzhely külső hátlapja?

Nincs itthon csokid??

(#19706) Teodor52 válasza Teaway (#19705) üzenetére


Teodor52
senior tag

A tűzhely külső hátlapja!

(#19707) #94529552 válasza Nerazim (#19703) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ha tetszik neki, akkor annyi. :) E jelű és azért szívhatja a port ő is, nemcsak a porszívó. Azt a 30k-s Eluxot vettem[link], asszem már írtam is róla, zegzugos kicsi tartálya van, és a félévente cserélendő Hepa szűrője, amire azt írják, hogy mosható, holott papírból van :( , és ami 5-6 ezer Ft. Egyszer használtuk, kitisztítottam, és visszavittem. Ha online vettétek, akkor 14 napig visszavihető, hogy nem tetszik. De például kérdeztem az MM-nél, ott állítólag 3 napig vissza veszik, úgy is, ha a boltból vettétek személyesen. De ez csak akkor biztos, ha már megtörtént.

(#19708) Nerazim válasza #94529552 (#19707) üzenetére


Nerazim
őstag

Akkor mégiscsak jól tettük, hogy nem azt vettük meg. Egy pillanatra ott akkor elbizonytalanodtam.
Mi a Tescoban vettük, de ott is mondott vmit a nő, hogy 3 nap vmi csak nem értettem és lusta voltam visszakérdezni :DDD

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#19709) 4ron


4ron
senior tag

Üdv.

Használt mikrohullámú sütő vásárlásánál mire érdemes figyelni? Szegeden szeretnék vásárolni egyet, mindenképpen 10.000 forint alatt. Az alábbiak közül melyiket mernétek kép alapján megvásárolni? Előre is köszönöm :)

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#19710) Antonio válasza 4ron (#19709) üzenetére


Antonio
senior tag

Szia,

Hát ... :)
ha szigorúan csak kép alapján és tökmindegy hány literes, grillezős vagy sem és 10.000 alatt kellene akkor az alkuképes 6900 Ft os Samu, esetleg Privileg

viszont van 12000 Ft ért egy Philips/Whirlpool [link]

nekünk Ilyen volt gyerekkoromban, nem tudom hány évig szolgált 15-20 évet (90-es évek elején vehettük) ? de nagyon jó megbízható készülék volt, és szuperül melegített, én magamnak már csak nosztalgiából is ezt venném. :) durva hogy még mindig van ilyen működő példány (kicsit meg is hatódtam)

megvételkor ha megbizonyosodtál hogy melegít/és forog a tányér és nem rozsdás lyukas sehol, akkor elsősorban az ajtót/ajtó mechanikát nézd meg, tulajdonképpen ezek szenvedik el a legnagyobb igénybevételt (ajtó műanyag nem törött, repedt? ajtó zsanérok még a helyükön, nem lötyög?)

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#19711) Teaway válasza Antonio (#19710) üzenetére


Teaway
veterán

Philips/Whirlpool az jó cucc, ilyen mosógépem van, 1992-es és még mindig megy!

Nincs itthon csokid??

(#19712) hcs57


hcs57
őstag

Erről milyen vélemény van? [link]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#19713) Teaway válasza hcs57 (#19712) üzenetére


Teaway
veterán

Nettó szélesség (mm): 595
Amióta megkóstoltam egy 700-ast, soha többé keskenyebbet.

Nincs itthon csokid??

(#19714) #94529552 válasza Antonio (#19710) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nálunk is 15-20 éves a Whirlpool mikró minimum, de sajnos nincs rajta évjárat. Made in Sweden. Ennél már lemaradt a Philips név, mert az csak a bevezetéskor kellett nekik. De nagyon jól működik még mindig, a napokban kellett rajta csillámlapokat cserélni, mert szikrázott belül. 1000 Ft-ból meg volt. Találtam róla képet, így néz ki, ha valakinek hasonló problémája lenne, nem nagy ügy, és nem kell hozzá szerelő.

aaron111 Ez is olyan, mint Antonio mondott, de újabb és olcsóbb is. Nem pont Szeged, de elég közel van hozzá: Zsombó

(#19715) #94529552 válasza Antonio (#19710) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nerazim Ha hétvégén vettétek, akkor még 3 napon belül vagytok, egyébként a Tescoban rugalmasak szerintem, csak meg kell tisztítani, ha már használtátok.

[ Szerkesztve ]

(#19716) Csabroncka válasza Teaway (#19711) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

;] menj be egy boltba és válassz ki egy mostani WH-t sokszor szerintem még a Zanussi is lekörözi, mert a Fagor és a WH a német piac legalja :( .

A gépekre visszatérve üknagyapám kombi ekéje és áttételes szőlőprése még mindig nem rohadt szét, pedig előbbi a kertben a virágokat tartja (ennyit a tartósságról, kérésre csinálok képet, beszarás miket és milyen minőségben csináltak Ferenc Jóska idejében).

"in medias res"

(#19717) Teaway válasza #94529552 (#19714) üzenetére


Teaway
veterán

Először színtiszta Philips volt, majd betársult a Whirlpool (az most részletkérdés, hogy miért és hogyan), és közös névvel futott tovább. Majd a 90-es évek első felében a Philips elengedte a kezét...a többi már történelem.

Nincs itthon csokid??

(#19718) pjen válasza Csabroncka (#19716) üzenetére


pjen
félisten

Ahogy én tudom a Fagor Spanyol.

(#19719) st6969 válasza pjen (#19718) üzenetére


st6969
őstag

Így van, ma is működő gyáraik vannak Oñati-ban (Spanyolország, Baszkföld).

(#19720) #94529552 válasza Teaway (#19717) üzenetére


#94529552
törölt tag

Volt régen Philips mikró? Lehet, de én fordítva tudtam, és a végeredmény szempontjából mindegy. Vagy még úgy is megvehették azt a gyártó részleget(mikró, mosógép és hűtő gyártás), hogy a nevet is használják egy bizonyos ideig. Hasonló lehet az ITT-Nokia kóperáció is, ahol az amcsik hozták a technikát.

(#19721) Teodor52 válasza Teodor52 (#19220) üzenetére


Teodor52
senior tag

A megbeszéltek alapján leírnám a közel 4 hetes tapasztalatom!

A szívóerő továbbra is változatlan.

A portartály ürítése, szűrők tisztítása gyors és egyszerű!
Én max teljesítményen használom,a családtagjaim pedig módosítják a teljesítményt mert azt meg kell hagyni, hogy a magas szívóerő miatt én is beleizzadtam a porszívózásba.Csendes üzem!

A résszívó és a kefés szívófej használata során viszont nagyon hangos.Ugye a magas szívóerőnek köszönhetően a kisebb keresztmetszeten át felgyorsuló légáramlás miatt!

Egy negatívum, hogy a por egy része áthalad a szűrőkön,a motorteren(gondolom ez így is lett tervezve nem hiába kapott hátul két szűrőt is)!Részben ezért is kapott D besorolást a por visszabocsátási képessége!

A korábban általam említett Fagornál ezt a negatívumot nem tapasztaltam!

Összességében megvagyok elégedve a géppel!

(#19722) szjoci


szjoci
őstag

Sziasztok!

Porallergiás ismerősöm keres porszívót. Tudnátok ajánlani valami jófajtát?

Köszönettel,
Joci

(#19723) Teaway válasza #94529552 (#19720) üzenetére


Teaway
veterán

Persze hogy volt, és hűtőgép és ► mosógép is!

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#19724) pjen válasza szjoci (#19722) üzenetére


pjen
félisten

A Samu-nak van egy víz szűrős amin rajta van az anti allergén matrica.

(#19725) ribarszki válasza szjoci (#19722) üzenetére


ribarszki
őstag

A vízszűrős valóban jó allergiásoknak, feltéve ha van ideje, kedve minden porszívózás előtt felönteni vízzel, utána takarítai, száríatni, elpakolni az alaktrészeket. Ha ezek beleférnek, nincsen gyerek, hetente fixen 1x -2x veszik elő a porszívót és mindent átporszívóznak, úgy jó választás a vizes porszívó. De csak úgy összeszívni az elejtett ropit, kiborult sót, széttört poharat,stb.. és mindent amit egy gyerek hagy maga után, arra nem a legjobb választás az említett részletek miatt.

Ha nincs kedve a vizeshez, akkor egy A porkibocsátás besorolású !porzsákos! Hepa szűrős Electrolux porszívót néznék 30k körül.

Ha többet szánna rá és igényesebb porszívót szeretne (40k-tól), kimondottan allergiásoknak, akkor a SEBO márka összes porszívója nyugodt szívvel ajánlható, a Brit Allergiaintézet ajánlásával, illetve a Miele porszívói, ott van külön Allergy modell is. De ez az utóbbi két mára prémium kategória, ami az árán de a minőségén és a működésén is nagyon meglátszik.

A sima száraztartályos (zsáknélküli) porszívót nem ajánlják allergiásoknak, mert az ürítéskor temtes mennyiségű allergén anyag kerül a levegőbe.

[ Szerkesztve ]

(#19726) Jofi81 válasza szjoci (#19722) üzenetére


Jofi81
őstag

Mi ilyen Bosch-t vettünk, pont a múlt héten. "A" por-visszabocsátási osztályú, HEPA szűrős, elvileg nem engedi ki a poratkákat. 25 volt akcióban az emagon.

[ Szerkesztve ]

(#19727) 4ron válasza Antonio (#19710) üzenetére


4ron
senior tag

(#19710) Antonio: köszi szépen a tippeket, megfogadjuk :) Koliba kell, 6-an dobjuk rá össze, szóval az ár az elsődleges szempont :)
(#19714) Pumma: meg akartuk venni, elkelt már :/

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#19728) Antonio válasza szjoci (#19722) üzenetére


Antonio
senior tag

Már amúgy is gondoltam hogy felteszem ezt a kérdést, de most hogy te is megkérdezted duplán aktuális.

Mondjuk most esik le én pollen allergiára gondoltam te meg por allergiát említettel na sebaj :) azon is segít ...

Szóval van már régebb óta gondolkozom főleg így magas parlagfű koncentráció idején ( a feleségem nagyon durván szenved és én is érzékeny vagyok rá néha)

Hogy kellene venni valami por ill pollen szűrőt, de olyat aminél nem kell szűrőket cserélgetni hanem csendben teszi a dolgát csak nekünk kell néha vizet cserélni vagy lemezt lemosni.

ilyenkor az ember

vagy vehet valami komolyabb légmosót
(és itt elsősorban a szűrés por/pollen megkötést helyezem előtérbe a párásítással szemben)
ezt találtam amire azt mondom leírás alapján hogy talán még meg is csinálja amit leírnak róla
[légmosó]

vagy esetleg egy komolyabb ionizátort (nem kínai vackot)
[légtisztító inoizátor]

érdekesség: [ ionizátor elmélet] itt azt írja a jóember hogy az Ózon termelődés miatt ő nem ajánlja, de megnéztem a linkelt gép certificat jat és ott az előállított ózon az határérték alatt van (azt nem tudom hogy azért mert nagyon ügyesek vagy mert nem olyan erős hatékony mint egy házi ionizátor)

talán a légmosó tűnik biztonságosabbnak csak az se 2 forint ...

szóval van valakinek tapasztalata valamelyik típusú eszközzel?

[ Szerkesztve ]

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#19729) havri1


havri1
félisten

Helló!

Porszívót szeretnék venni, mert pár hónapja nagyon mellényúltunk a samsung porzsák nélküli verziójával..jó, meg minden, de ez a kis szivacs ami a tartály alatt van, eltömődik szinte minden porszívózásnál, és mosás után nagyon nehezen szárad, hamar tönkremegy, 10 rugó az új ára..vicc.

Szóval szeretnék egy normális, porzsákost, lehetőleg minél erősebbet, és fontos, hogy könnyen lehessen hozzá kapni porzsákot! Auchan, emag stb..
Ár? 50k alatt jó lenne megúszni.
Olvasgattam a hsz-eket, de elég nagy a szórás ahogy nézem.
Tudtok segíteni?

Pl Electrolux EEQ20 porzsákos porszívó, S-bag Clasic 3 l, Teleszkópos cső, 1400 W, Allergia szűrő, Piros és ez a porzsák jó hozzá? [link] esetleg ez? [link]

:R

[ Szerkesztve ]

havri

(#19730) Teodor52 válasza havri1 (#19729) üzenetére


Teodor52
senior tag

Szia!

Én felvettem a kapcsolatot a hivatalos Samsung szervizzel és nekem ehhez a készülékhez ezt DJ97-01040C a szűrőt írták 2500ft az ára.

Neked is ilyen szűrő való a porszívódba?

(#19731) havri1 válasza Teodor52 (#19730) üzenetére


havri1
félisten

Nem, én a már nem tudom..porzsákos weblap, fene tudja mi volt, emailoztunk velük. Végül lefotóztam az "alvázszámot", és megírta, rendelni tudnak 9900ft + posta.
Sajnos semmi infóm a szűrőről.

havri

(#19732) #94529552 válasza havri1 (#19729) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem rossz az a porzsákos Elux, én is nézegettem nemrég, de van itthon is és akár olcsóbban. Ezek szinte mindegyik ugyanaz, csak a színük, a tartozékok és a szűrők közt van eltérés. S bag mindenütt kapható, ebay-től kezdve Auchan, MM, vagy egy közeli porzsákos boltban stb. De én nem a papír szűrőt venném, hanem a mikroszűrőst, hasonló árban van az is.[link] [link], stb. Jobban szűr és tartósabb.

Teodor52 Hol adják 2500-ért, mert itt 4000-től van [link]

[ Szerkesztve ]

(#19733) havri1 válasza #94529552 (#19732) üzenetére


havri1
félisten

Köszönöm!

havri

(#19734) Teodor52 válasza #94529552 (#19732) üzenetére


Teodor52
senior tag

Emailben kaptam a választ az Oktogon-Szerviz Kft-től miszerint az említett árakon tudnak rendelni!

Van egy másik szűrő is DJ63-00672B - bruttó 5500 Ft-ért így a kettő 8000ft!

[ Szerkesztve ]

(#19735) #40553216 válasza havri1 (#19729) üzenetére


#40553216
törölt tag

Hát akkor megint a „minél erősebb”-re, nem a márka, hanem a szíváserő miatt:
1300 W-os, hat fokozatból a harmadikban parketta állású szívófejjel. Szerinted kell ennél erősebb?

(#19736) Csabroncka válasza havri1 (#19733) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

A porzsák akkor Menalux DF, teljesen fölösleges a sokkal többe kerülő "gyári"... Ha Pesten vagy, érdemes elmenni a Király utcába ide, mindenben segítenek, vidd a gépet!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#19737) Zeki válasza Antonio (#19728) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ezeket a noname légtisztítókat felejtsd el. Sanyo, Daikin, Sharp. A japán márkák nem parasztvakítanak.
A Daikin meg a gyártói képviselet miatt garantáltan jó supportos.

(#19738) Zeki válasza havri1 (#19729) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nézd meg a Miele porszívókat is. Van pár 50 alatt.

(#19739) szjoci válasza ribarszki (#19725) üzenetére


szjoci
őstag

Köszönöm szépen mindenkinek az ajánlásokat, továbbítom az illetékesek felé :R

(#19740) havri1 válasza Zeki (#19738) üzenetére


havri1
félisten

Emag-on nem láttam, máshonnan meg nem szívesen rendelek, innen szoktam,m ismerem, gyors. :R

havri

(#19741) #40553216 válasza havri1 (#19740) üzenetére


#40553216
törölt tag

Érdekes a gusztusod. :DDD
Márkabolt vagy a márkakepviselet Weboldal számít?

(#19742) havri1 válasza #40553216 (#19741) üzenetére


havri1
félisten

Én ezért nem megyek el márkaboltba, 2 kattintás, és holnap csenget a futár.

havri

(#19743) #40553216 válasza havri1 (#19742) üzenetére


#40553216
törölt tag

Reménytelen vagy. A miele.hu-nak és a szetei.com-nak is van webáruháza, pár kattintás, és ha másnap nem is feltétlenül (bár ez is lehet) másnap, de pár napon belül. És biztos helyről.
De te tudod.

(#19744) BaLee válasza havri1 (#19740) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Kíváncsi leszek a véleményedre azután, mikor próbálod majd bonyolítani az Emaggal az első garanciális ügyintézésedet. ;)
Bár inkább ne kerüljön rá sor.

(#19745) havri1 válasza BaLee (#19744) üzenetére


havri1
félisten

Kínából rendelek évek óta, a garancia mint fogalom számomra irreleváns :DDD
Hozzáteszem, ha jól emlékszem, az említett meglévő Samsung porszívóra gyári garanciapapír van, gyanítom azt nem az emag intézi. Megnéztem, nem, a saját futáros viszi hozza van rá.
Kényelmes, megszoktam, PayPal véd ha gebasz van, megszoktam. Edigital, Emag, innen szoktam ilyesmit rendelni ha kell.
Eddig nem volt gondom szerencsére műszaki dolgokkal.
De úgy érzem elkanyarodtunk vastagon a témától, nem a vásárlási szokásokban kértem tanácsot. :R

[ Szerkesztve ]

havri

(#19746) Antonio válasza Zeki (#19737) üzenetére


Antonio
senior tag

Az AIR-O-SWISS (Boneco) az svájci,
Airvitamin pedig Dél-Korea

Egyiket se mondanám gagyinak, csak jobban specializált termékeket gyártanak.

Az ismert légkondis márkáknak nincsenek -tisztán- ilyen termékeik csak valami kombináció és tuti van benne szűrő ...

A legolcsóbb Daikin is több mint 2x ennyibe kerül min ezek, és persze HEPA szűrős amit időnként cserélni kell és gondolom kicsit drágább mint egy porszívóba. Az biztos hogy nagyon hatékony ill hatékonyabb mint a másik két egyszerűbb technológia, na de szűrővel a "hülye" is megtisztítja a levegőt :DDD

A kérdés az általam említett szűrő nélküli légtisztító rendszerek mennyire hatékonyak (légmosó ill ionizátor) erre kerestem tapasztalattal rendelkezőket. Nekem nincs szükségem 100% steril levegőre (amit egy komolyabb pl Daikin jó pénzért ad) de ha már jelentősen tudom csökkenteni a por pollen koncentrációt, hatékonyan csendben takarékosan szűrő cserélgetés nélkül nekem már az is megfelel.

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#19747) Zeki válasza Antonio (#19746) üzenetére


Zeki
nagyúr

A Daikinban van ionizátor, flash stream szűrő is. És nem hepa szűrő van benne, hanem speciálisabb.
Az airvitamint beírtam az ebay-be, nulla találat légtisztítóra. A google szerint észt.

De mindegy is, nekem egyikkel sincs tapasztalatom, csak a Daikinnal, egy régi LUX-szal, egy Philipssel.
Az hogy listaárban mit írnak a Daiknra egy dolog, személyesen biztos jobb árat kaphatsz.

Ha csak erős ionizátor kell, őt keresd.

(#19748) Antonio válasza Zeki (#19747) üzenetére


Antonio
senior tag

Igazad van! a szertifikációk készültek Koreában, ez maradt meg bennem ...

Igen olvastam erről az emberről. de sajnos ő nem hiszem hogy tudja garantálni a limit alatti ózontermelést ... bár egy próbát megérhet

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#19749) #40553216 válasza havri1 (#19745) üzenetére


#40553216
törölt tag

Bocs, de az lemaradt az előbb az "emagon nincs"-re, hogy nekem ez inkább garancia, ahogy az is, hogy a calgon reklámokban a "mosó/gatógép gyártók is ezt ajánlják" listában nincs a Miele.
Az edigital.hu-n is van Miele. ;)

[ Szerkesztve ]

(#19750) havri1 válasza #40553216 (#19749) üzenetére


havri1
félisten

Igen, és tényleg.
Jobb annyival a MIELE, hogy 2x annyiba kerül mint az Electolux?

havri

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.