Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19401) Antonio válasza sinick (#19394) üzenetére


Antonio
senior tag

Szia, így látatlanba nehéz okosat mondani, ha jól értem a "kuplung" alatt az motor rész és a felső kancsó rész között lévő 2 db, "fogakkal" egymásba illeszkedő műanyag -tárcsát érted. És ezen a fogak ledarálódtak?

Ha ez van akkor szerintem nem a kenő anyag hiánya/felmelegedése okozza (képtelenség hogy olyan rövid idő alatt akkora hő/hőmennyiség keletkezzen hogy a műanyag megolvadjon). Hanem a 2 fogas tárcsa illeszkedésével van baj, valahogy a 2 tárcsa nem tud már egymásba kapaszkodni és a fogak elcsúsznak egymáson és lenyírják/darálják egymást. Ennek az okát kéne megkeresni. 10 éves gépnél el lehet képzelni valami olyasmit hogy a függőleges tengely irányban valami kikopott/elhasználódott és ennek következtében valamelyik méret/paraméter megváltozott. Pl valami gyűrű,tömítés akármi megkopott és az alsó kuplung tárcsa pár tized mm el lejjebb került és ez már elég hogy ne legyen a kötés 100 -os. lehet ez már 3 éve történt csak most darálódott le annyira hogy már te is észrevetted ...

A kuplung problémát hogy oldod meg (feltéve ha ugyanarról beszélünk)? Az egy egyben fröccsöntött műanyag ...

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#19402) sinick válasza Antonio (#19401) üzenetére


sinick
senior tag

Köszi a választ. A kuplunk inkább gumi, mint fröccsöntött műanyag és nem a lenti fogasrészen sérült (szerencsére), ha a fenti sima részen, mert valamiért elkezdett hozzáérni a késházhoz. Annyit teszek, hogy egy plussz vagy magasabb alátéttel kiemelem és nem fog hozzáérni a késház aljához. Ld. ezen a sematikus rajzon, a piros vonal a kopás helye. Egyébként lehet, hogy az abból ledarlát műanyag szagát érzem.

(#19403) stickermajom


stickermajom
addikt

Sziasztok!

Samsung VCC4550 porszívóhoz honnan érdemes hepa szűrőt rendelni? Néztem ezt, de kicsit olcsónak tűnik, ahhoz képest ami a porzsákmesteren van pl. 9 ezerért (bár abban a tartó rész is benne van).

(#19404) Antonio válasza stickermajom (#19403) üzenetére


Antonio
senior tag

Azért "olcsó "mert ez csak a motortéri szűrő (szivacs+nano) amit te keresel az a kimeneti (HEPA) szűrő. Ha a linkelt oldalon ráklikkeksz a Helyettesítő termékek/SAM02- re na az már tartalmaz kimenti szűrőt is a kis sematikus ábrán láthatod ...

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#19405) stickermajom válasza Antonio (#19404) üzenetére


stickermajom
addikt

Értem, köszi! Külön hozzáadtam a kimeneti szűrőt is, de ez a pakk így olcsóbb.

A szivacsos volt fura, hogy majdnem harmad áron volt másik webshophoz képest, de akkor az valószínűleg csak az eltérő cég és a szivacs kerete miatt van.

(#19406) #94529552 válasza Jofi81 (#19398) üzenetére


#94529552
törölt tag

Electrolux-ot választottam elsőre, és annál azt írják, hogy mosható Hepa vagy higiénikus szűrője van, közben meg papírból van, azt meg nem bírja a mosást, mert eltömődhet, meg kiszakadhat, stb. A régi pzs. nélküli porszívónkba rendes mosható volt, ez ahhoz képest... Ezért repült is vissza az üzletbe az Elux, meg a kb. 1 literes(inkább fél liter az) zegzugos portartálya miatt is persze. A másik, hogy ajánlott cserélni fél évente, és csak gyári kapható ami 5k :( ;] körül van. Szóval ezért.
Egyébként sztem A és B kibocsátás közt nem valami sok különbség lehet. Szerintem.
Azt az emagtól veszed, mert én onnan nem mertem rendelni?
tomtyi Egyszerűen nem szeretem, ha a képembe fújja a meleg levegőt.(bár amennyit én használom :) ...)

stickermajom Szerintem nincs azzal gond, ha alul a helyettesítőre kattintasz, ott van a keretes is, vagy a kombó is, ami ilyen kimeneti szűrővel együtt van. Amott csak túlárazták, az már egy fél porszívó ára lenne.

(#19407) Jofi81 válasza #94529552 (#19406) üzenetére


Jofi81
őstag

Értem, köszi! Igen, az emagon néztem ennyiért, ott a legolcsóbb.

(#19408) #40553216 válasza #94529552 (#19406) üzenetére


#40553216
törölt tag

Értem. Én nem a porszívó felett állok, mikor használom. ;)

(#19409) Ryder1


Ryder1
senior tag

Sziasztok!

Láttam, hogy volt mostanában téma a porszívózás, de nem igazán találtam konkrétat arra, amire szükségem lenne.
20 ezer körül vennék egyet, kb 20-25 m^2 szőnyegen lenne használva úgy 1-2 hetente.
Van ennyiért olyan, amit érdemes megvenni, vagy ilyen olcsón szinte mindegy?
Ha lehet, akkor konkrét típust ajánljatok!

Köszi! :R

(#19411) Zola007


Zola007
veterán

Kérnék ajánlást felültöltős mosógépre
Amire legalább 2 év garancia van és 80e Ft környéke vagy alatta.
Albérletbe kell, 2-3 év múlva úgyis eladom, nem akarok rá többet költeni, a másik Bosch is besz*rt pár év után.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#19412) Csabroncka válasza Zola007 (#19411) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Vedd a legolcsóbbat!

ennél olcsóbb nincsen ;]

Egyébként pedig ez

"in medias res"

(#19416) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Esetleg hasznal valaki LG F14U1JBS8(-2, 6) tipusu mosogepet? Felesegemet szeretnem meglepni egyel. Samsung (WW90K7615OX) volt tervben, de a boltban meglattam az LG-t, es a spec alapjan jobb.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#19417) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Üdv! Mosógépen centrifugálásnál vizköves szürke darabkákat bocsájt ki! Mivel és hogyan tudom vízkőtleníteni a mosógépem?

Battletag: hojszi#2983

(#19418) Csabroncka válasza Intel fan11 (#19417) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Szia, itt mindent megtalálsz >>

Érdemes évente egyszer trisóval és polly-val kitakarítani (ebben a sorrendben) akkor megkíméled magad ezektől a dolgoktól....

BMW001: A testvérem, nem pont ilyet, de DD-set vettek. Iszonyú halk gépek, lehetőleg onnan vásárold ahol a legtöbb gari van rá, én javaslom neked azért kiterjesztett garancia vásárlását egy ilyen árú gép esetén, mert a túl nagy okossága lehet hátulütő lesz hosszú távon.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#19419) Dluinet válasza Intel fan11 (#19417) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a topikban fent: Téma összefoglaló

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#19420) #94529552 válasza Ryder1 (#19409) üzenetére


#94529552
törölt tag

Most is beszéltünk róla, ott van linkelve 2 típus, meg Jofi81 is írta, amit vesz. Én 20 alatt oldottam meg, korábban mások is írtak típusokat. Egy Gorenje(26k körüli) és egy Samsung porzsákos rémlik innen. Online olcsóbban megkapod, mint amennyiért adják a kiállított készletből ezek: Euronics, MM. Eggyúttal érdemes zsákot is rendelni, ha nincs közelben porzsákos üzlet. Itt meg lehet nézni, hogy milyen filter meg zsák való hozzá.

(#19421) Intel fan11 válasza Csabroncka (#19418) üzenetére


Intel fan11
őstag

Az a baj az én gépem alapból centrifugával indít tehát ha bele öntök vmi löttyöt azt kinyomja 1ből! Vagy por alakut kell nekem venni és a mososzer adagolóba kell rakni? Báer az nem nagy mennyiségű fér bele!

Battletag: hojszi#2983

(#19422) MPowerPH válasza Csabroncka (#19418) üzenetére


MPowerPH
félisten

LG -nel most a 2 ev gari erre a keszulekre kiterjesztheto 5 evre. Ezert kezdtem el nezni ezeket, mert elotte a Samsungnal lattam a fix 5 evet, igy azokat preferaltam elsosorban. Megvarom, hogyt hazajojjon, es megkerdezem, hogy feher vagy fekete gepet akar.(az inox itt nem elerheto sajnos...)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#19423) Csabroncka válasza Intel fan11 (#19421) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Feltételezem ki tudod nyitni a mosószer adagolót menet közben? Értelemszerűen ha felültöltős akkor a program szerintem megszakítható és bele teszed. Ha elöltöltős akkor pedig az előbbi :F

(tudom mosógépe válogatja ki kell próbálni)

BMW001: Ha öt vére ki tudod terjeszteni az szerintem már oké!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#19424) Dluinet válasza Intel fan11 (#19421) üzenetére


Dluinet
nagyúr

- elindítod a gépet
- 5-dik percben kihúzod a konnektorból
- amikor nyitható az ajtó, akkor betöltöd a folyadékot
- visszadugod a konnektorba

minden mosógép fel van készítve áramszünetre

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#19425) Csabroncka válasza Dluinet (#19424) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Mi van ha elöltöltős ;]

"in medias res"

(#19426) Dluinet válasza Csabroncka (#19425) üzenetére


Dluinet
nagyúr

különben meg: RTFM

biztos hogy benne van a használati útmutatóban a program megszakítása

különben meg nem éri el a víz szintje az ajtó nyílását,
legalábbis mostanában nem láttam rá példát

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#19427) DeFranco válasza Dluinet (#19426) üzenetére


DeFranco
nagyúr

sok olyan felültöltős mosógép van (a whirlpoolok között pl. gyakori) ahol akármit csinálsz, leeresztéssel indít. ha kihúzod, akkor sem fog menni.

de linkelek neked hozzá manualt, aztán rtfelheted. én már megnéztem párszor.

(#19428) Intel fan11 válasza Dluinet (#19424) üzenetére


Intel fan11
őstag

Felültöltős van! Sztem ez a verzio menni fog, mert volt már rá példa megállítottam a gépet, mert találtam még 1-2 büdös zoknit! És hogy csináljam 90 fok és mondjuk 1 liter 20 %ékos ecet?

Battletag: hojszi#2983

(#19429) Csabroncka válasza DeFranco (#19427) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Igen ez a szívás, azóta sem sikerült a hadművelet? (mármint a mosószer adagolón való betöltés)

(#19426) Dluinet: RTFM ;] mit akarunk ha hozzászólás linkjéig nem jutott el az olvasottak alapján :F

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#19430) Dluinet válasza DeFranco (#19427) üzenetére


Dluinet
nagyúr

rengeteget tudok linkelni
start/szünet gomb
persze nem azonnal nyitható az ajtó, kell várni pár percet hozzá

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#19431) DeFranco válasza Dluinet (#19430) üzenetére


DeFranco
nagyúr

rámutatnál, hogy hol van leírva a megállítás, nyitás-csukás, továbbszalajtás módja?

mert én itt csak olyat látok (nyilván a hiányzó infókat tapasztalati tényekkel vegyítve) hogy megállítod (szünetelteted), és vagy elindítod vagy mókolsz a programmal és elindítod.

vagy megállítod (megszakítod) és akkor nyithatod, de elölről indul a móka (szivattyúval)

de nyitott vagyok még mindig az ötletekre.

(#19432) Dluinet válasza DeFranco (#19431) üzenetére


Dluinet
nagyúr

"Ha valamilyen okból meg kívánja szakítani a
programot bizonyos időre, majd később folytatni:
1. Nyomja meg a “Start/Szünet” gombot.
A jelzőfény villog.
2. A kívánt szünet leteltével nyomja meg ismét a
“Start/Szünet” gombot."

- nem elölről indul

- és a konnektorból kihúzás is működik

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#19433) DeFranco válasza Dluinet (#19432) üzenetére


DeFranco
nagyúr

hol írnak itt nyitásról?

(#19434) Atesz 666 válasza zoltan6 (#19414) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

+1 :C :C

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#19435) Zola007 válasza Csabroncka (#19415) üzenetére


Zola007
veterán

valószínűleg whirlpool lesz, csak másik típus
van másnak is olcsóbb Whirlpool mosógépe?
szépen mos?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#19436) #33253120


#33253120
törölt tag

Jó reggelt.
Van különbség a palackos gázzal üzemeltethető tűzhelyekhez használható reduktorok között?
Került egy használt Orion th hozzánk, és kicsi a lángja minden égőfejen. Gyakorlatilag a legkissebben 20-30mp után kialszik egy diszkrét kis pukkanás mellett.
Elvben csővel, reduktorral kaptuk, a rege szerint már fúvókacserével.
Gáz van a palackban bőven.
Ha hazamentem kitakarítom a fúvókáit, de várom az ötleteket mi lehet még a baj.

(#19437) devil-k


devil-k
nagyúr

Üdv mindenkinek!

A következő problémával fordulok hozzátok:

Van egy Whirpool ADP5656 típusú mosogatógépünk. Valamelyik nap program közben áramszünet volt, így sajnos, félbemaradt a mosogatás. Amikor visszajött az áram, akkor az aktuális programot folytatta, viszont már új programot nem tudok bekapcsolni. A bekapcsoló gomb világítása kétszer villan, majd szünet, ismét kétszer villan. Van valakinek valamilyen ötlete, hogy milyen "titkos" kombinációval lehet ezt a problémát orvosolni? Mivel már volt régebben is ilyen...
Kihúztam a konnektorból, majd visszadugtam, de az sem segített.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#19438) zoltan6 válasza devil-k (#19437) üzenetére


zoltan6
őstag

Itt a szervízkönyve, [link] azt írja a hibakódodra hogy vízszivárgás,annyira nem jó az angolom,de mintha azt írná,hogy start gombot nyomni kell pár másodpercig a folyamatosan a törléshez.
get manual feliratra kattintva tudod letölteni.
ennyit tudtam segíteni.

(#19439) devil-k válasza zoltan6 (#19438) üzenetére


devil-k
nagyúr

Köszönöm! Vízszivárgás az tuti nem lehet. Ebből hátha kitudom bogozni! :R

- mozi bolondéria -

(#19440) #40553216


#40553216
törölt tag

No, múltkor büszkélkedtem, hogy a 18 éves Tadiran Apollo hűtőgépünk gond nélkül ment. Eddig. Tegnap elkezdett kelepelni a ventilátor, kikapcs, bekapcs, kelepelés nincs. De hűtés sem. Megpróbálom szétszedni, hátha működésre lehet bírni, de alkatrészt már nem lehet venni hozzá. Szurkoljatok! :DDD

(#19441) Met


Met
nagyúr

Olajsütőt keresek, van valami best buy? Ezt néztük ki.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#19442) BaLee válasza Met (#19441) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Ha rám hallgattok nem vesztek ilyen olajsütőt. Most, amikor már 4-500Ft egy liter olaj, ebbe nyugodtan beleönthetsz egyet, vagy kettőt és elég hamar cserélheted is az olajat ha olyan dolgokat sütsz benne...

Anno egy kollégám mondta, hogy emiatt ők sem használják az olajsütőt de vettek egy Tefal ActiFry olajsütőt amibe elvileg elég 1 kanál olaj és egy lapáttal + forró levegővel süti meg a krumplit + húst + amit kell.

Használattól függően akár 1 év alatt behozhatja az árát egy hagyományos olajsütőhöz képest.

(#19443) devil-k válasza zoltan6 (#19438) üzenetére


devil-k
nagyúr

Közben írtam a Whirpool Magyarországnak is, akik a következőt írták vissza:

"Kérem, hogy törölje a hibaüzenetet a TÖRLÉS/KI gomb 3 másodperces
megnyomásával és csukja be az ajtót. A mosogatógép ezt követően
automatikusan elindul (szivattyúzási fázis).

Vagy: Kapcsolja ki a készüléket a BE/KI gomb használatával, majd húzza
ki a csatlakozódugót az aljzatból. 10 perc elteltével dugja vissza a
dugót az aljzatba majd kapcsolja be a készüléket. Amennyiben a riasztó
jelzés továbbra is látható, a vízkárok elkerülése érdekében zárja el a
vízcsapot és húzza ki a csatlakozó dugót az aljzatból és hívja
ügyfélszolgálatunkat a 06-40/109-109-es számon. A munkalap
felvételéhez szükség lesz a készülék típusára, verzió- és gyári
számára (a mosogatógép ajtajának a peremén található Service matricán
lévő 2 db 12 számjegyű kód), valamint a számla sorszámára, amit
vásárláskor kapott."

- mozi bolondéria -

(#19444) Met válasza BaLee (#19442) üzenetére


Met
nagyúr

Ez drága (lélektanilag most) meg kell másra a pénz...
Keveset használjuk.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#19445) st6969 válasza BaLee (#19442) üzenetére


st6969
őstag

+1 :K
Emiatt nem vettünk mi sem olajsütőt. Borzasztó sok olajat "zabál", macerás takarítani, foglalja a helyet. Legtöbb ismerősöm, akinek van ilyen, ezek miatt nem használja.
Viszont tény, hogy sokkal szebben megsül benne a panírozott cucc, meg a krumpli.

Met, ha keveset használjátok, akkor méginkább megbánnátok szerintem. Én sem sütök sokat olajban, krumplit, saját panírozott ételeket megoldom jó minőségű bevonatos serpenyőben, ha nagy ritkán fagyasztott, panírozott húsfélét, halrudat veszek, akkor sütőben süthetőt keresek.

[ Szerkesztve ]

(#19446) Mate válasza Met (#19441) üzenetére


Mate
nagyúr

Hidegzónásat vegyél. Már ha mindenképp olajsütőt akarsz. Nekem végleg elegem lett belőle.

[ Szerkesztve ]

(#19447) sinick válasza Zola007 (#19435) üzenetére


sinick
senior tag

Nekem van másfél éve. Elöltöltős, négy év garral. Kimos, de hülye módon hangos a szivattyúja (zörejes womm-wommm-womm hangja van) és centrinél kényes a súlyra és a különösen nedvszívó cuccokra (pl. takaróval teli dobot egyszerűen nem tudja kicentrizni). Nejem már tud vele bánni, őt nem zavarja.

(#19448) zoltan6 válasza devil-k (#19443) üzenetére


zoltan6
őstag

és próbáltad? jó lett?

(#19449) fi:zi'k válasza Met (#19444) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Mostanában dobálták teszkóban vagy sparban 12-15e körül a kisebbik actifry-t.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#19450) devil-k válasza zoltan6 (#19448) üzenetére


devil-k
nagyúr

Most dolgozom, csak késő este tudom kipróbálni. :B

- mozi bolondéria -

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.