Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12201) Dluinet válasza zoltan6 (#12200) üzenetére


Dluinet
nagyúr

mosógépben is kéne inox

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#12202) pjen válasza Dluinet (#12201) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Akkor nem rohadna szét 5 év alatt,ki venne újat?Mondjuk az energomat még 20 évesen sem rohadt,pedig a család nő tagjai használaton kívül még kis terítőt is tettek rá.

(#12203) Jaded válasza zoltan6 (#12194) üzenetére


Jaded
senior tag

Hát Samsungból, LG-ből, Sonyból sem vennék telefont sosem. Mondjuk Sony elvből nem jöhet semmilyen téren a ház környékére sem.

Én Bosch hűtőket nézegettem. Járt hozzánk egy Boschnál dolgozó srác, azt mondta, hogy az LG gyártja bele az elektronikát, meg kb 80%-ban meg is egyeznek teljesen. Csak nyilván az LG olcsóbb.

Renault Megane IV Limited

(#12204) zoltan6 válasza Dluinet (#12201) üzenetére


zoltan6
őstag

van belőle csak drágák 126000-3340000ft-ig :(
mondjuk felültöltőset nem igazán találtam. :N
nem tudom ha legközelebb vennem kéne mosógépet milyet vennék én is,szerintem nem sokat költenék rá,nekünk is rohad a 60 ezres whirpool,viszont 5 éves,meg nincs rá különösebben vigyázva,család sokszor úgyhagyja vizesen lecsukva,egyszer cseréltem benne ékszíjat mert elindították nyitott dobbal.de legalább olcsó hozzá az alkatrész.

[ Szerkesztve ]

(#12205) Acef válasza zoltan6 (#12200) üzenetére


Acef
addikt

Ott is csak az ajtó inox, és ott sem a saválló, nem az a cél

Indesitből kb minden terméknél jelentkezik a rozsdásodás (sőt, a mostani Zanussi sem a tartósságáról híres)

[ Szerkesztve ]

(#12206) zoltan6 válasza Acef (#12205) üzenetére


zoltan6
őstag

azt észrevettem,20 éves korában adtam el az előző két kompresszoros kombinált zanussit,csak ajtó tömítést kellett rajta cserélni,mai napig használja az új gazdája.a mostani szerintem nem fog addig elmenni.

(#12207) McAdam6


McAdam6
tag

Azon filózom (mert kiszámolni nem megy :U ), panelban (távhő) érdemes-e mosogatógépet melegvízre kötni ? (Távmelegvíz vs. áramdíj)

(#12208) macilaci78 válasza McAdam6 (#12207) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mosógép ugyan, nem mosogatógép, de ismerek olyan mosodát, ahol rendes lakossági mosógépek vannak (7-9 kg-osak), plusz egy recepciós hölgy. Adod a pénzt, és mosol magadnak. Ezek a mosógépek a hosszú programmal is végeznek 80 perc alatt, mert eleve meleg vizet kapnak és nem kell megvárni, amíg a mosógép felmelegíti azt.

Szerintem megéri meleg vizet adni a mosogatógépnek, mert hamarabb végez, mindamellett az extrán takarékos darabok 6 liter vízzel is futnak. Ilyen tételnél meg szvsz mindegy, hogy villanyba fizeted, vagy vízbe.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#12209) zoltan6 válasza macilaci78 (#12208) üzenetére


zoltan6
őstag

egy a gond a melegvízzel,ídőnként sárgás rozsdás nálunk panelba,na azt a fehér ruhából az életbe nem mossa ki többet az ember :(

(#12210) macilaci78 válasza zoltan6 (#12209) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egy mosodában azért tesznek rá szűrőt és ott külön kazán adta a meleg vizet.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#12211) LGLuke


LGLuke
őstag

Sziasztok!

Korábban kinéztem egy porszívót, de sajnos már nem nagyon kapható: Sencor SVC 1030 CAT & DOG
Tudtok esetleg ajánlani hasonló kaliberűt.
Olvastam, hogy a porzsákosoknál is ajánlott a Sencor. Esetleg porzsák nélküliek között van hasonló alternatíva?

Köszönöm szépen!

(#12212) Emu válasza LGLuke (#12211) üzenetére


Emu
őstag

Ha sencornál szeretnél maradni, akkor én bátran ajánlom ezt: [link]

Tavaly vettük anyósomnak, halk, jó a szívóereje, és akkor akcióban 20 alatt megkaptuk.

Mosógépből tudtok mondani konkrét típust ami jelenleg jó és tartós konstrukció? Elől töltős érdekelne 6+ kilós (ilyen eco bubblera, meg DD motorra magasról teszek, szerintem csak marketing fogás). Tudom, hogy a Miele a jó de azt nem a mi pénztárcánkhoz szabták.

(#12213) alázógyík válasza LGLuke (#12211) üzenetére


alázógyík
őstag

Édesanyám ezt használja. Eszméletlen, milyen jó gép. :K

(#12214) alázógyík válasza Emu (#12212) üzenetére


alázógyík
őstag

AEG ? :U

[ Szerkesztve ]

(#12215) Rivaul


Rivaul
addikt

Üdv.
Kaptam egy állítólag 1x használt kézi gőztisztítót. Aquapur valami. Kinyitottam és jól be volt vízkövesedve. Kiöblítettem 2x míg már nem jöttek belőle a kavicsok... Feltöltöttem. Forralt is rendesen de hiába nyomom gőz az nincs. A beöntőt kicsavarva tolja a gőzt így működik rendesen csak a csövön nem jön semmi. A használatijába külön jelzik hogy ne adjunk neki vízkőoldót vagy ecetet. Ilyenkor mit lehet tenni vele hogy működésre bírjam?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#12216) Zolás válasza Emu (#12212) üzenetére


Zolás
addikt

Samsung ecobubble mosógépünk van, de csak azért esett rá a választás, mert öt év garival adták. Jól mos de szerintem a szivattyú része hangos.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#12217) LGLuke válasza Emu (#12212) üzenetére


LGLuke
őstag

Szia!

Köszi a választ.

Én is gyorsan reagálnék a mosógépre:
Nekem keskenyítettre volt szükségem és szerettem volna A+++ változatot választani. A Bosch gépek 200 körül kezdődtek. LG F12B8ND1 gépet választottam végül. 10 év garanciát ad a motorra a gyártó, 2 év van a teljes gépre. Kifejezettem halkan mos és 6 Kg ruhát elnyel.
Van természetesen nagyobb változata is. Egyik rokonomnak és ismerősömnek Samsungok vannak és elégedettek vele. Szüleimnek és testvéremnek pedig 1-1 Bosch és azok is tökéletesek.

Én személy szerint az alapján döntenék, hogy éppen melyik akciós, és azt venném meg minél hosszabb garanciával.

(#12218) Zolás válasza LGLuke (#12217) üzenetére


Zolás
addikt

Volt bosch mosógép előtte, alighogy lejárt a gari rögtön csapágyas lett. A márkaszervíz 50k körül akarta cserélni, a megbízható szerelő meg sikeresen elqrta a csapágyházat, szóval kuka lett.
Tudom hogy egy készülék nem minta, mi soha többet nem veszünk ebből a márkából.
Típusszámot nem tudok de nem volt olcsó, faterom vette majdnem 150k környékén. Egy szerelő se merte elvállalni csak az a bal... aki sikeresen el is rontotta.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#12219) lkksioskdl3


lkksioskdl3
aktív tag

sziasztok!

Vásároltam egy gofrisütőt és első sütésnél elárasztotta az olaj az elektronikát.
Elvileg rendeltetés szerűen használtam és mind ez első alkalommal történt.
Itt van egy kép róLa: [kép]
Maga termék meg itt található: [gofrisütő]
innen is rendeltem.

A három nap már letelt mire kipróbáltam.

Ilyenkor visszalehet kapni a termék árát valahogy?

segítséget előre is köszönöm! :R

üdv: lkk

[ Szerkesztve ]

(#12220) zoltan6 válasza lkksioskdl3 (#12219) üzenetére


zoltan6
őstag

rossz a kép linkje,a másik meg hogy az egyik prohardveres kollégának úgytudom van valami köze a bolthoz vagy talán az övé,próbálj neki privátot írni.
ő lenne
közben megnéztem ott is van az adatlapján a bolt linkje,meg telefonszáma.
Ahogy elnézem nem olyan vészes ez,kikell törölni szilviával aztán jó is.

[ Szerkesztve ]

(#12221) macilaci78 válasza lkksioskdl3 (#12219) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én ezt nem nevezném elektronikának.

Ennyi olajon egy etióp falunak elegendő gofrit meg lehet sütni. ;] Szóval szerintem készülékcsere lesz, vagy javítás.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#12222) lkksioskdl3 válasza zoltan6 (#12220) üzenetére


lkksioskdl3
aktív tag

köszönöm írok neki! :)
köszönöm javítottam a linket.
Hát a kitörlés egy fél megoldás(amúgy megtettem), de inkább attól félek ahogy lejutott oda.

(#12221) macilaci78:
Elismerem nem kevés olaj, de nem is kevés gofri készült :U
Ezt szeretném elkerülni, még egy ugyanilyen eszközt nem szeretnék.

mindkettőtöknek köszönöm a választ :R

[ Szerkesztve ]

(#12223) Emu


Emu
őstag

Köszönöm mindenkinek a választ!

Tavaly egyszer már ide tévedtem, és akkor olvastam egy szaki hozzászólásait aki elég jól vágta, melyik mosógép tartós/jobb a csapágyazása stb., de az istennek nem találom a kommenteket. Valaki nem emlékszik a nevére, hogy rá tudjak keresni?

(#12224) Mate válasza lkksioskdl3 (#12219) üzenetére


Mate
nagyúr

Neten rendelted meg, vagy bementél, "lekaptad" a polcról és kész?

(#12225) bandi0000


bandi0000
nagyúr

hali
mosógépet szeretnék venni és kéne 1-2 tanács
80k-10% pénzem van rá és csak tescos játszik
elöl vagy felültöltőset?
milyen márka a jó? régebben indesit gépekre lehetett venni + garit 10k ért 2 évet ez van még?

Xbox One: bandymnc

(#12226) Tom5 válasza bandi0000 (#12225) üzenetére


Tom5
addikt

Nem tudom Tescoban van-e. Tavaj szeptemberben vettem őt. Teljesen megvagyok elégedve vele. A Direct Drive tényleg nagyon csendes!

(#12227) bandi0000 válasza Tom5 (#12226) üzenetére


bandi0000
nagyúr

mennyi volt?
nálunk f10b9qd van de 100k kicsit sok

Xbox One: bandymnc

(#12228) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Na kinéztem 2 mosógépet melyik a jobb vagy jobb vétel?

Indesit iwsc 61253 c eco eu
I desit xwa 61251 w eu

Xbox One: bandymnc

(#12229) Acef válasza bandi0000 (#12228) üzenetére


Acef
addikt

Inkább egy másik márka :B, vagy amelyik olcsóbb/több, + garral elérhető.

[ Szerkesztve ]

(#12230) Dave™ válasza bandi0000 (#12228) üzenetére


Dave™
nagyúr

Indesit hűtőt akartam venni, praktikus okokból, és bár méretre a Beko is jó lett volna, azt kizártam mondván noname gagyi. Aztán amint elmentem a MM-ba megnézni a kínálatot, az Indesitet reflexből lehúztam a jelöltek közül, olyan mérhetetlenül gagyi volt minden szempontból, a Beko-t viszont simán bevállaltam volna, ha olcsón kellett volna megoldani a dolgot, mert többet nézek ki belőle. Tudom ezek hűtők és nem mosógépek, de nem hiszem hogy ott sokkal jobb anyagokat használnának. Aztán Bosch hűtőt vettem végül és átterveztem hozzá a konyhát :D

(#12231) Dluinet válasza bandi0000 (#12228) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Indesit eben az árban nagyon rozsdásodó fajta van csak

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#12232) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Kösz mindenkinek akkor még esetleg ha feljebb megyek akkor van wirpool vagy az lg f10b9qd ami tetszik csak ugye azt mondják az lg tv t gyárt nem mosógépet :D

Xbox One: bandymnc

(#12233) Dluinet válasza bandi0000 (#12232) üzenetére


Dluinet
nagyúr

whirpool is rohad

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#12234) zoltan6 válasza Dluinet (#12233) üzenetére


zoltan6
őstag

5 éves a miénk most kezdett el rohadni,de csak a felső ajtó,múltkor szétszedtem mert ékszíjat cseréltem (elindították nyitott ajtóval) de a belseje nagyon patent még semmi nem rohad,pedig nem egy felsőkategóriás csak egy 60 ezres whirpool.szerintem ha vigyázunk rá rá meg letörölgetjük még ez sem rohadna,mert anyósék is akkor vették,nekik még nem rohad.
Átlagba szerintem 7 évente cserél az ember mosógépet,legalábbis a régit akkor cseréltük le.addig meg mindegyik bírja,nálunk elég sokat megy.

(#12235) kutymorg


kutymorg
tag

Sziasztok!

Kinéztünk 2 beépíthető, félig integrálható Bosch mosogatógépet (SMI65N05EU 165eFt valamint SMI53L65EU 160eFt), de egy váratlan kiadás miatt ~35-40eFt-tal olcsóbb gépet kell keresnünk. :(

Nézegettük a következő gépeket, de tanácstalanok vagyunk mit lenne érdemes venni.
Bosch SMI50L15EU 130eFt (kb ez a plafon, amit a gépre tudunk szánni)
Siemens SN55E505EU 125eFt
Bosch SMI50E55EU 120EFt

Ebben az árkategóriában mi ajánlott (és kapható legyen az edigitálban! :) )?
Nem kikötés a Bosch/Siemens, de megbízható masinát szeretnénk.
Köszi!

(#12236) sanzi89 válasza sanzi89 (#10457) üzenetére


sanzi89
addikt

Nos, nem jutottam előrébb. Ha valakit érdekel az előzmény kattintson a korábbi kommentemre, amire válaszolok. Fél évig ment a woodoo, hátha megjavul - áramtalanítás bekapcsolás előtt, áramtalanítom folyamatosan, mikor nem használjuk, összes lehetséges program kipróbálása, kiszárítás, stb. - de csak előjön a hiba a Bosch mosogatógépünknél. Régen egyszer-egyszer, most már nem mos el egy adagot se.

A Bosch szervizpartner keresőjében kikerestem két szervizt itt Békéscsabán, megpróbálok velük jövő hétre lebeszélni egy időpontot. Vannak esetleg tanácsok, hogy mire figyeljek szerelés közben? Gondolom nem fogják elvinni, beépített gépről van szó. Ami biztos, és ragaszkodom hozzá, hogy csak és kizárólag úgy engedem be a házba, hogy garanciát vállal a javítására. 30k-t dobtunk ki két turnusban egy Whirlpool automata mosógépre, mire kihajítottuk és vettünk 60k-ért egy Samsung mosógépet, ami lassan 5 éve vígan üzemel. Ezt akarom elkerülni, ugyanis ismerve a magyar kisvállalkozók/szakik hozzáállását/szakértelmét nem sok reményt látok arra, hogy ezt a mosogatógépet megjavítsák.

Itt volna a kérdésem második fele, hogy tudtok-e ajánlani valamilyen olcsó - 100k alatt - mosogatógépet, ami nem Whirlpool és Bosch? Semmi extra igény nem volna, a régivel 3-4 év alatt nem mostunk 200 adagot, de működjön normálisan. A Bosch pedig leírta magát egy életre, hiába tolja a marketing dumáját... életre tervezve, na persze. :(((

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#12237) PainKiller13 válasza sanzi89 (#12236) üzenetére


PainKiller13
őstag

Nekünk 60ezres beko van, inox belsős 12 terítékes, évente 400 adagot mosunk kb, 5 éves, külsején van néhány kezdődő felületi rozsda, de egyébként tökéletesen mosogat. Árát szerintem megérte.

(#12238) Habsteve válasza sanzi89 (#12236) üzenetére


Habsteve
tag

Whirpool mosogatókkal mi a gond? Most vettünk beépített ADG 6400-et amire 4 év gari van.

(#12239) z00li


z00li
senior tag

Sziasztok!

Szeretném meglepni a felségem egy mosogatógéppel, ebben kérnék egy kis segítséget. :B Elvárások: pult alá építhető, 60cm széles, 12 terítékes, lehetőleg minél halkabb, A+, minél hosszabb gari, ár 100k környéke, inox. Villamos hálózat milyen kell egy ilyen masinának? :F Csak mert a konyhai részen van pár nagyobb fogyasztó (fagyasztóláda, kombi gáztűzhely), de a kábelezésről nincs infóm. Segítségetek előre is köszönöm! :R

Üdv, Z

(#12240) sanzi89 válasza Habsteve (#12238) üzenetére


sanzi89
addikt

A családban volt korábban 4 darab Whirlpool mosógép, és kivétel nélkül mind tönkrement pár év alatt. Ezek után a márkát 100%-ban ignoráljuk, bármilyen termékről is legyen szó.

@PainKiller13
A Beko-t én is néztem, 70k-ért van már ugyanúgy 2 év garanciával, mint a több százezres gépek...

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#12241) PainKiller13 válasza sanzi89 (#12240) üzenetére


PainKiller13
őstag

Én anno vettem rá 5 évet 6ezer ftért, de most 5 éves és nincs semmi baja látszólag.

(#12242) Emu


Emu
őstag

Nekünk Siemens SN65....... nem tudom mi a vége (jelenleg is megy) mosogatógépünk van. Kicsit több mint két éve, egy nagy akcióban vettük 90k-ért. Azóta 4-500 adagot ment és abszolút nincs kímélve (először sima öblítő program, majd utána 65C-s nagy program).
Viszont ha tudom, hogy ennyit fog menni, tuti megveszem hozzá a +2 év garanciakiterjesztést. Szüleim Whirlpool mosogatógépe hasonló árkategóriás volt, egy évvel idősebb mint a miénk, de azt már többször kellett szervizelni, pedig ott csak hétvégente megy...

(#12243) forceberg


forceberg
veterán

Automata darálós kávégépek közül mi az ajánlott 100e alatt. Sokat lenne használva, napi több 10 kávéra.
THX!

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#12244) macilaci78 válasza forceberg (#12243) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Bérelni esetleg? Hasonlóan a fénymásolókhoz: lefőzött kávé után fizeted a díjat, cserébe töltik, karban tartják, stb.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#12245) forceberg válasza macilaci78 (#12244) üzenetére


forceberg
veterán

Nem, a vételre lenne csak lehetőség.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#12246) cekkk válasza forceberg (#12243) üzenetére


cekkk
veterán

Van kávés topik. Esetleg ott kérdezz rá, de lefognak beszélni róla.
Nagyon sokszor és könnyen meghibásodnak ezek a gépek.
Hozzánk is hoztak be szerelni baráti alapon egy 100K-s Saeco automata gépet ami csak otthoni használat mellett szart be.

Vegyetek podos esetleg kapszulás gépet.

(#12247) bandi0000


bandi0000
nagyúr

mosógépeknél a nyers adatokon kívül más különbség lehet?

whirlpool awe 66710 és awe 66610 között vacillálok, de 1 árban vannak és gyanús

Xbox One: bandymnc

(#12248) Andris837


Andris837
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy zanussi mosógépem. A helyzet az, hogy a mosási program közben elkezd sípoló hangot kiadni és pirosan villog az indító gomb. Mi lehet a baj?

[ Szerkesztve ]

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#12249) pjen válasza Andris837 (#12248) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem először áramtalanidst,nyisd ki nézd meg forog e könnyen a dob,van e benne víz.Ha ezek rendben próbáld indítani.

(#12250) pit stop


pit stop
addikt

Üdv Urak,
Porszívó témában fordulnék hozzátok, mint jobban hozzáértők. Két porszívót néztünk ki az alapján amit itt ajánlottatok korábban, valamint máshol amit nagyon jónak értékeltek:
Philips FC 9170
Sencor SVC 8
Utóbbit itt többen használjátok elégedetten azt láttam keresőből. Philipsnél nagyobb a porzsák, valamint minőségibben össze van rakva vélemények alapján.
A kettő közötti árkülönbözet megéri? Pro és kontra tudna még valaki véleményt formálni?
Nagy családi házba, sok allergiásnak kellene a porszívó :R

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.