Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12601) -Dave-


-Dave-
csendes tag

No kissé utánanézve találtam "két" kiszemelt masinát.
Az egyik egy Gorenje volna (egyik, másik (cseppet erősebb, ám így többet fogyaszt)).

A másik pedig a többek által ajánlott Sencor SV-1030 lenne.

Szerintetek melyik lenne a jobb választás? A fő szempont, hogy egy kb. 100nm -es lakást kilehessen vele normálisan takarítani, valamint, hogy normális karbantartás mellett (teljese takarítás után kiporolni a filtert, ha szükséges ki is mosni azt, valamint a tartályt kiüríteni) azért kibírjon pár évet, főleg a motort tekintve.

(#12602) Tulku válasza -Dave- (#12601) üzenetére


Tulku
veterán

Én csak egyet nem értek (a mellékelt Sencor adatlapját böngészve):

Hogy lehet egy hepa szűrő mosható?
Eltávolítja a szűrőfelületről a víz a poratkákat és a mikroorganizmusokat?...

Költői kérdés volt....

Más...

MM-ben egy éltes hölgy kirobbanó formában volt a porszívó osztályon...kérdeztem hogy az általam vásárolni kívánt Miele-ből van-e bontatlan, egyből másfelé próbált terelni...mutatott egy Philps-et, mondván majd az megváltja a világot, mert ennek a mílének csak 450 w szívóereje van de a filipsz 600 wattos...na mondom megnézem...és láss csodát, kb fele akkora szívóereje volt.. a filipsznek. Ráállítottam a mílét fél erőre, mondom neki (voltak ott persze más zsákmányállatok is, ezért kétszeresen fontos volt a promó bukás mentessége) hogy emez félerőn akkor, erre kérte hogy forduljak meg, és úgy döntsem el hogy melyik nagyobb szívóerejű; a míle félerőn, vagy a filipsz teljes hangerőn...ráhibáztam, elkullogott és a többi zsákmányállatot tépkedte.

Megkérdeztem egy másik MM-est, ez ugye filipszpromóter? Igen volt a válasz, majd lealkudtam a mílét egy tizessel, így lett egy 2000 w-os turbó és kombi fejes porszívóm 50-ért...2 év míle garral...

Sajnálom a filipszet...még van hová fejlődnie.

Tanács:

Ne mindig a számoknak higgyünk, tapasztaljunk. Elindítjuk a porszívót (kérjünk segítséget, MM-ben annyira kevés a vevő, hogy vadásznak a zsákmányra) és a fejet vegyük le, majd kézzel nézzük meg a szívóerőt. Könnyen rá lehet döbbenni turpisságokra...
Ezen kívül fontos hogy felfelé lökje a kiáramló port, lehetőleg lágy indítású legyen (kevesebb poratka kerül a kezdetekkor a levegőbe), megfelelő kombi feje legyen (próbáljuk ki mindkét padlófajtán; szőnyeg és hideg burkolat), kábel felcsévélés működjön rendesen (legalább 5-6 m kábel tanácsos), ha lehet ne digitálisan programozhatót vegyünk (ha elromlik egy vagyon) és nézzük meg az alkatrész ellátottságot (porzsákok, szűrők kiemelten fontosak).
Szűrőt cseréljünk 4-5 porzsákonként, ha valamilyen allergén reakciót porszívózás után el akarunk kerülni....

(#12603) rhonin válasza Tulku (#12602) üzenetére


rhonin
senior tag

Melyik philipset hasonlítottad össze a mielevel?
Nekünk ez van: Philips FC9194
500W szívóerőt tud. Próbálgattam a mieleket, jó-jó minőségiek. Ránézésre is prémium kat., de a többlet árat nem éri meg a philipshez képest. Ez is lassan 2 éve van nyúzva. Kutya van tartva a lakásban és gyári zsákkal nem engedi el a port. A szűrök aránylag olcsók és könnyen cserélhetőek. A kábelcsévélő meg olyan erős, hogy egy gyenge tartású konnektorból kitépi a dugvillát simán. ;]
Ráadásul 3 év garit adtak a philips-re nagyon sokáig.
Nem vagyok filipszpromóter csak én kicsit túlhypeoltnak találom a mielet. Tisztelet a kivételnek mert a mosógépben ők a királyok...

(#12604) Tulku válasza rhonin (#12603) üzenetére


Tulku
veterán

Sajnos nem figyeltem...de úgy látom ez is 50 körüli áron fut(ott)..úgyhogy kvittek vagyunk :)

Komolyra fordítva; szerintem a míle nagyon minőségi darab és igen, a felső osztálya erősen túlárazott...de szerencsére észbe kapott, most is vannak mílék 40 környékén....

(#12605) rhonin válasza Tulku (#12604) üzenetére


rhonin
senior tag

Igen még 45ért vettük mi is, de követelmény volt a turbó fej. Viszont már nem forgalmazzák ezt a típust az újak meg fele erőt tudnak mert kell az A+-os tanusítvány... :W

Jók is az biztos. Nem nagyon tudsz velük mellényúlni. Használd egészséggel. ;)
Zsák mennyi a mieléhez?

(#12606) emitter


emitter
őstag

Sziasztok,

beépített konyhaszekrényhez ti mindenképpen beépített hűtőt vennétek? Azért drágábbak ezek, mind a normál kombi hűtők, és a választék sincs persze akkora..
Ha igen, van olyan szempont, amire érdemes figyelni vásárlás előtt?

Azt tudom, hogy beszereléskor alul ill. mögötte felül kell hagyni majd kb. 5-5cm rést, hogy szellőzhessen.

Egy ilyen hűtőt mennyire könnyű szerelni? (mármint gondolom nem olyan egyszerű, hogy csak kihúzom és már hozzá is férek a hátuljához...)

(#12607) Met válasza emitter (#12606) üzenetére


Met
nagyúr

Nem feltétlen kell hozzá beépíthető hűtő.
Mit akar a főnökasszony? Az számít ;)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#12608) Tulku válasza rhonin (#12605) üzenetére


Tulku
veterán

3700 4 porzsák (9 rétegű bivaly előszűrős, nem sima papír) 1 motor előszűrő és 1 kimenő szűrő.
Nekünk fél évre elég...

(#12609) rhonin válasza Tulku (#12608) üzenetére


rhonin
senior tag

Akkor te félévente veszel egy ilyen egységcsomagot?
Elvileg évente is elég a szűrőket cserélni vagy a mielénél másképp van ez?

4 zsák nálunk 2000, a készlet amiben minden van amit leírtál az viszont egy 10-es... :U

(#12610) deathtania


deathtania
senior tag

erről a sencorról esetleg vélemény?
a 900W-os ECO motor mit jelent? tudok én ezzel rendesen porszívózni? :F
van benne cyclon, meg porzsákkal is használható, ha úgy akarom.

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#12611) emitter válasza Met (#12607) üzenetére


emitter
őstag

Ő sem tudja :)

Azért gondoltam beépítettre, mert amúgy a mellette lévő konyhapultról mindenféle trutymó be tudna folyni a pult és a hűtő közé, nehéz takarítani.. Így meg rakok a hűtő mellé egy vízvetőt és kész.

Amúgy én jobban örülnék egy normál hűtőnek, ~110e a célösszeg rá, beépítettben ennyiért még csak A+ost kapni, normálban már A++ost is..

(#12612) deathtania válasza emitter (#12611) üzenetére


deathtania
senior tag

ikea forgalmazta Electrolux/Whirlpool hűtők 5 év garral? van itt beépíthető is.

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#12613) Met válasza emitter (#12611) üzenetére


Met
nagyúr

A beépíthető mellé kell egy függőleges bútorlap, ilyet tehetsz a rendes hűtő mellé is és akkor nem folyik le.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#12614) Tulku válasza rhonin (#12609) üzenetére


Tulku
veterán

Szerintem egy 2000 w-os 4-500 w szívó teljesítményű szerkezetnél még fél év is sok szűrőcsere intenzitásra....

Na mind1, csinálok beépített porszívót, fogom az iparit, megberhelem, beteszem egy olyan szekrénybe amiben van felszálló szellőző cső, kifúvás megy 50-es csővel oda, beszívó csonk és bekapcsoló szekrény oldalára...és 10 m gégecső preparálva lesz jelen a lakásban takarításnál...szűrőket meg elfelejtem, porkavarás nulla, mert csak beszívás van.

Klíma beltérijére veszek a teljes hőcserélőre fotokatalitikus szűrőt, az pedig olyan szűrést csinál hogy kiadom a lakást labornak :-))

Én ugyan nem érzek semmit de asszony és kölök allergiás, asztmás...ne tüsszögjenek állandóan :N

Emitter: zárd le a konyhát egy végzáróval, rakhatsz a függő és a munkalap találkozásához vízvetőt is, aztán oda rátolod a hűtőt a végzáróra kívülről és trárááá!

[ Szerkesztve ]

(#12615) kemsyt01


kemsyt01
csendes tag

Sziasztok!

Gorenje W6523/S elöltöltős keskeny mosógép. Euronicsban vettem, még 3 napon belül vagyok. Hallottam már jópár mosógépet (köztük Gorenjéket is), de egyiknek se volt ilyen nyöszörgő hangja. Ez mennyire lehet normális? Alap mosási fordulaton, mintha szenvedne a motor:
(a videó második felében hallatszik, ahogy hangosodik idővel a zaj)
[link]
Szerintetek reklamálhatok? Röhej, hogy egy friss új gépnek már olyan hangja van, mintha 5 éves lenne...

[ Szerkesztve ]

(#12616) deathtania válasza kemsyt01 (#12615) üzenetére


deathtania
senior tag

szerintem ennek tök normális "mosógép" hangja van. de én nem vagyok szakértő.
amilyen LG és Bosch gépekkel eddig dolgom volt, mindnek ilyen hangja van szerintem.

www.brczart.hu

(#12617) alázógyík válasza kemsyt01 (#12615) üzenetére


alázógyík
őstag

Ez tuti nem természetes. :(

(#12618) kemsyt01 válasza alázógyík (#12617) üzenetére


kemsyt01
csendes tag

Én is így gondolom, a mosógépnek alapból egy mély búgó hangja van, nem ilyen magas visító.
Szerintem ilyennek kéne lennie:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#12619) zoltan6 válasza kemsyt01 (#12618) üzenetére


zoltan6
őstag

nekünk az 5 éves whirpool-nak ilyen a hangja,de új korában is ugyanilyen volt.úgyhogy teljesen normális ez a hang a gorenje-nél.

(#12620) alázógyík válasza kemsyt01 (#12618) üzenetére


alázógyík
őstag

:K

(#12621) rhonin válasza Tulku (#12614) üzenetére


rhonin
senior tag

az azért extreme lenne... ;]
Meg bukod mobilitását a porszívónak. A mai világban már mindenki allergiás, hiába figyelsz rá otthon maximálisan. :U

(#12622) #03969024 válasza kemsyt01 (#12615) üzenetére


#03969024
törölt tag

Ez is olyan: [link] Valószínűleg a "csendes és elnyűhetetlen" szénkefe nélküli motorok így visítanak.

(#12623) plussuni


plussuni
csendes tag

Sziasztok!

Konyhai beépíthető gépek keresésével nyúttuk magunkat már egy ideje. Szempontok: üveglapos gáz főzőlap wok égővel; sütőnél csak árkorlát van(max 90-100), de különböző gyártók termékei a trehány leírások miatt összehasonlíthatatlanok; több év garancia.
Alapből sok év garancát a whirlpool és a gorenje ad. Asszonynak egy helyen azt mondták, hogy bármit csak Gorenjet ne. Pedig funkcióra és kinézetre is tetszenek. Valakinek tapasztalat velük?
Egyéb ötlet?

Köszi

(#12624) PainKiller13 válasza plussuni (#12623) üzenetére


PainKiller13
őstag

Nézd meg Ikea-s termékeket, 5 év garancia szinte mindre illetve jó áron is vannak.

(#12625) Dave™


Dave™
nagyúr

Nemrég költöztünk saját lakásba albérletből, így kellett egy komplett géppark, erről szeretnék tapasztalatokat/visszajelzéseket adni hátha segít másnak:

Hűtő: Bosch KGV39VL31S

Pro: halk, nagy, jól kombinálható, LED világítás, palacktartó, 5 év garancia (akcióban, jelenleg is tart), akciós ára 144 volt amit szerintem nagyon megért, minőségi minden szempontból, INOX ajtók, A++, remekül hűt, rejtett fogganytú, letisztult dizájn

Kontra: ujjlenyomatok meglátszódnak rajta elég könnyen, viszonylag mély, 67 centi mindennel együtt ha jól rémlik

Először Indesitet akartam venni a kompakt méretek miatt, de élőben nagyon gagyi volt, majd Electroluxot, de az sem győzött meg, végül a Bosch lett a befutó (de a Siemensre is ugyanezek igazak lehetnek, egy konzorcium, ugyanaz a dizájn és kialakítás).

Mosógép: Electrolux EWT41266TW

Pro: A+++, time manager, 1200-as centrifuga, kompakt, remek áron volt MM akcióban (90)

Kontra: eddig semmit nem tudok ide sorolni

Mikro: Gorenje BM300X

Pro: a legnagyobb pro, hogy kb. fele áron van, mint a többi belépő beépíthető mikro, ennek ellenére tud grillezni, 800/1000W, nagyon könnyen és egyszerűen kezelhető, alul van az ajtónyitó gomb (nem úgy, mint egyes Whirlpool modelleknél), INOX, nagyon minőségi érzetet nyújt, semmivel sem gyengébb/rosszabb a 2-3x ennyibe kerülő elux vagy wh modelleknél

Kontra: viszonylag kicsi belső tér (20L) és forgótálca, de ha ez elég akkor remek választás. Még egy kontra: az előlap picit jobban is rálóghatna lefele a polc aljára, lehet hogy ez állítható, de még nem volt energiám megnézni.

Páraelszívó: Gorenje DF6315X

Pro: kompakt, olcsó (19), ennek ellenére dupla zsírszűrős, minőségi benyomást kelt, halk a többihez képest (cserébe a kisebb teljesítményért), E14-es foglalat így könnyen cserélhető LED-es világításra a halogén helyett, INOX, könnyen kezelhető, elöl vannak a kapcsolók

Kontra: kis teljesítmény a nagyobbakhoz képest, max. fokozaton hajlamos rezonálni, még nem tudom mi és hol, sejtésem van, szerintem könnyen orvosolható házilag is, de jellemzően úgyis 1-2 fokozaton lesz használva a halkabb működés miatt. A beépítése kicsit nehézkes/körülményes, nincs hozzá sín, muszáj polcra csavarozni, vagy külön megvenni a sínt hozzá, ez azért igazán járhatott volna hozzá.

A sütő és a félindukciós főzőlapról (elux mindkettő) majd később, azokról még nincs tapasztalat. Még egy dolog a végére: szinte mindent az MM-ben vettem (a főzőlapot nem), alapból is a legolcsóbb ajánlatok között volt, de a hűtő kupnakcióval 10%-kal, a mosogép pedig közel 20%-kal volt olcsóbb akcióban, mindezt úgy, hogy a legtöbb dolgot ingyen szállították ki, tehát maximálisan elégedett vagyok velük.

(#12626) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Lock varrógépet (endlizőgépet, tisztázógépet, stb) szeretnék venni, ehhez kérnék gyakorlati tapasztalaton alapuló javaslatot. Körülbelül semmit nem tudok róla, mint ahogy nagyjából a varrógép-gyártókról se. A lényeg, hogy strapabíró legyen, ne fél év alatt széteső műanyag hulladék. Keretet direkt nem írok rá, ezt a szabadságot meghagyom :D Inkább hobbi célra lesz, nem 3 műszakos ipari használatra.

(#12627) Wa2x_


Wa2x_
veterán

Sziasztok!

Elszökött a gáz az Ariston márkájú hűtőnkből, kilyukadt a hátulja valahol, szerelő szerint kuka, mert ha meg is csinálja, nagy eséllyel ismét jelentkezni fog a probléma (tapasztalat).

Ezért is keresnék most új hűtőt, kombinált kellene és valami olyasmi technológiájút javasolt, ami a hideg levegőt keringeti a fagyasztóból felülre vagy épp alulra. Talán no frost-ot említett, de nem biztos. Márkának Samsungot, LG-t, Indesitet, Siemenset javasolt. Tudtok ajánlani valamit, ami az említett elven működik? 100k alatt keresnék. Köszönöm előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#12628) ngabor2 válasza Wa2x_ (#12627) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Minket a no frost fagyasztókról egyértelműen lebeszélt a szervizes és a forgalmazó. Kérésre tudott volna hozni, de több hátránya van, mint előnye.

megj.: ennek ellenére egy korábban vásárolt no frostos fagyasztóval teljesen meg vagyunk elégedve.

(#12629) emitter válasza ngabor2 (#12628) üzenetére


emitter
őstag

Ez érdekelne, hogy milyen hátrányokat említett.. ugyanis mi is most állunk hűtő vétel előtt, és a no-frost-osokkal szemezek egyelőre.. :)

(#12630) Dave™ válasza emitter (#12629) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ami biztos, hogy hangosabb, többet fogyaszt és plusz egy hibaforrás, illetve felára van. A másik oldalon meg annyi van, hogy nem kell évente egyszer leolvasztani a fagyasztót, ami nem egy nagy munka.

(#12631) Draken


Draken
őstag

Sziasztok!

Milyen porszívók tartoznak mostanság az ajánlott vételek közé 30k-ig? Jelenleg egy ilyenünk van és szörnyű, pláne, hogy a kutyaszőrrel is meg kéne birkóznia!

Köszönöm!

(#12632) Dluinet válasza Draken (#12631) üzenetére


Dluinet
nagyúr

sencor svc 8

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#12633) ngabor2 válasza emitter (#12629) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Amit Dave írt, azon kívül a keringető motor elfoglal fél polcot, tehát nem helytakarékos. Ráadásul évente ezt a fajtát is ajánlott kitörölgetni, úgyhogy túl sokat nem nyersz vele.

[ Szerkesztve ]

(#12634) sittes79


sittes79
addikt

Sziasztok,

Tudnátok best buy hűtőt mondani vagy legalábbis, ami jó és max 150.000 HUF és media marktban kapható(kafatéria miatt). Alul fagyasztós kellene nekünk, samsungok mennyire jók?

Néztünk ezeket a hús frissen tartó modelleket, amik tetszetek az asszonynak..ezek mennyire marketing dumák?

Köszi

(#12635) deathtania


deathtania
senior tag

sziasztok!
porzsákos porszívó fronton ez az Electrolux milyen lehet?
20k a határom, addig kellene valamit találnom, de nagyon sürgősen.

www.brczart.hu

(#12636) Intel fan11


Intel fan11
őstag

üdv! Szárítógépet szeretnék vásárolni majd télire. Mire érdemes odafigyelni vásárláskor? Kondenzációs gépek azt jelentenék, hogy van víz gyüjtő tartálya amit üríteni kell? Egyébként Bosch-t szeretnék. Mosogató gépbe is ezt a márkát választottuk és nagyon jó! :)

Battletag: hojszi#2983

(#12637) Dave™ válasza sittes79 (#12634) üzenetére


Dave™
nagyúr

MM-ben vettem és maximálisan meg vagyok vele elégedve: Bosch KGV39VL31S (igaz jelenleg 160k, de 5 év garanciával adják). Samsungban nem bízom, de persze ez saját preferencia.

(#12638) ngabor2 válasza Intel fan11 (#12636) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Mi is tervezzük, erősen billegünk, hogy kondenzációs vagy hőszivattyús gép legyen. A hőszivattyús drágább, az árkülönbözetet a villanyszámlán nagyon sokára nyernéd vissza. Viszont nem fűti a helyiséget, a levegőt és a meleget is visszaforgatja. A kondenzációs olcsóbb, viszont a helyiség levegőjével hűti a benti meleg, párás levegőt, tehát a befektetett áram egy részével a helyiséget fűti.

Bosch-t is forgalmazó boltban az eladó mondta, hogy jó a Bosch, de olcsóbban lehet venni ugyan olyan tudású más gépet, pl. Siemens-t, ami konkrétan ugyan azon a soron készül. Hasonló a helyzet Electrolux-Zanussi-AEG vonalon, szerintem mi maradunk a végén egy hőszivattyús Electroluxnál.

(#12639) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Na, ki van tűzve az időpont a lakásfelújításhoz (augusztus-szeptember)
Ami lesz: új vizesblokkok (fürdő és különálló WC), új elektromos hálózat, új ajtók, festés
- gázbojler helyett villanybojler.
- kád helyett épített zuhanykabin (kb 70×110 cm)
- különálló WC-ben új csésze és tartály
- új CPL fehér ajtók (kamra, konyha, WC, fürdő (2 db), nappali, háló (2 szárnyú tolóajtó)

Ami kelleni fog:
- villanybojler (ajánljatok valamit, jelenleg 2 személyre, de ha bővül a család, ne kelljen cserélni)
- zuhanykabinajtó: Ravak CSDL2-100
- csempe, kb 26 m2 nettó (sok a falban a kiugró, beugró, mennyi kálóval /százalékban/ számoljak padlóra és falra?)
- üvegtégla, kb 1,3-1,5 m2
- zuhanycsaptelep (milyet szabad megvenni? karos, tekerős, falba épített is játszik)
- mosdócsaptelep + pultba építhető mosdókagyló (fehér)
- WC-tartály (mostani 9 literes, takarékos, felső, zsinórhúzós)
- WC-csésze, hátsó kivezetésű (platós, nem a pottyantós-seggmosós)
- WC-ülőke, MDF kell, rá lehessen állni
- Legrand Valena termékcsalád kapcsolói, konnektorai (Esetleg a Kopp is játszik)

A terv, hogy ami akciós, azt előbb megvesszük és tároljuk a kivitelezésig. Mit hol érdemes, hol vannak akciók, melyik termékkörnél mire érdemes odafigyelni?

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#12640) ak05


ak05
tag

Sziasztok

Mi a véleményetek a [GORENJE-RK-6191-AW alulfagyasztós hűtűről? Most 80ezer a media-ban

[ Szerkesztve ]

(#12641) rhonin válasza Intel fan11 (#12636) üzenetére


rhonin
senior tag

A hőszivattyús ráadásul jobban kíméli a ruhát az alacsonyabb hőmérséklet miatt.
Szerintem azért aki használja legalább heti 1x annak 3-5 éven belül megtérül a befektetés.
Mi 5 év garis AEG-et vettünk. Csak ajánlani tudom bár még csak 3 hónapos. Azért egy 1000essel ez is megdobta a villanyszámlát kb.

(#12642) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

üdv!

LG mosógépeknél miért nincs 30 fokos program?
20 vagy 40 fokon tud mosni, de 30-on nem :F

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#12643) pjen válasza Motion_Blur (#12642) üzenetére


pjen
félisten

Az én Bosch om 30-50-70 fokon mos.20 és 40 nincs.Ahány annyi program. :)

(#12644) macilaci78 válasza Motion_Blur (#12642) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Állítsd be a 20 fokot, adj neki 30 fokos vizet és kész...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#12645) Mate


Mate
nagyúr

Lassan konyhafelújítás lesz. Hajlok afelé, hogy gázt elfelejtsük és indukciós főzőlapot vegyünk.

Milyen árkategóriát érdemes nézni? 70K-tól csillagos égig találni készüléket.

(#12646) sittes79 válasza Dave™ (#12637) üzenetére


sittes79
addikt

Köszönöm, jó választásnak tűnik.

(#12647) Intel fan11 válasza rhonin (#12641) üzenetére


Intel fan11
őstag

Rendben. Köszönöm mindenki segítségét! Akkor hőszivattyús Bosch-t keresek! Mi csak télen használnánk! Vagyis míg jó az idő kinn teregetünk! Télen nagyon nehézkes a szárítás helyünk sincs benn, ezért gondolkodtunk el a szárítógépen! októberig döntünk!

Battletag: hojszi#2983

(#12648) K Norbi


K Norbi
addikt

Sziasztok! kapartam a tegnap a jeget a hűtőből, és sajnos kilyukasztottam,, csináltam egy képet róla felül van a lyuk, [link] szerintetek ez javítható valamivel? pl epoxi?

(#12649) pjen válasza K Norbi (#12648) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem ez hűtő csere lesz. :(( Nem tudom milyen hűtő,mennyi idős?Nem hiszem hogy megéri a javítás.

(#12650) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Én a következőket választottam:

hűtő: Bosch KGV36UL30S
mosógép: LG F12B8NDA7
mikro: AEG MFC3026S-M

Várhatóan jövő hét végén tudják szállítani, majd írom a tapasztalatokat :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.