Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12651) alázógyík válasza Motion_Blur (#12650) üzenetére


alázógyík
őstag

Ez a hűtőnk van már több mint 3 éve.
Tökéletes.
Jól hűt, halk, és semmi szag/illat nem marad meg benne. Nagyon jó választás. :K

A fogyasztása szinte semmi.

(#12652) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Egyajtós hűtőt szeretnék venni. A lényeg hogy jó nagy legyen. Így első blikkre a Bosch KSV33VL30-at néztem ki a Media Markt-ba, most épp akciós 155k-ba kerül.

Esetleg van bármilyen vélemény, ellenvélemény a Bosch hűtő(k) ellen, vagy ez tökéletes választás lenne? Ha mást ajánlotok, akkor azt vegyétek figyelembe, hogy legalább akkora térfogatú legyen mint ez ( 324l ).

Köszönöm!

iPhone 13 Pro Max

(#12653) Mate válasza jozsi252 (#12652) üzenetére


Mate
nagyúr

Nekünk Bosch hűtőnk van. Nincs vele komolyabb gond, bár baromi hangos.

(#12654) jozsi252 válasza Mate (#12653) üzenetére


jozsi252
veterán

És a tiéd is egyajtós sima hűtő, vagy fagyasztós? Esetleg egy típust tudnál mondani?

Köszi!

iPhone 13 Pro Max

(#12655) Dave™ válasza Mate (#12653) üzenetére


Dave™
nagyúr

A miénk meg tök halk (alul fagyasztós kombi, KGV39VL31S, elhiszem a ráírt 39dB-t. Nézd meg hogy vízszintben van-e.

(#12656) Mate válasza jozsi252 (#12654) üzenetére


Mate
nagyúr

Ja, most nézem, hogy ez csak hűtő. Igen, a miénk fagyasztós is. Olyan 120 körül vettünk, típust most nem tudok mondani.

(#12657) Tulku válasza K Norbi (#12648) üzenetére


Tulku
veterán

Aluszalag két-három rétegben...tökéletesen elég.
Valami ismeretségi körben találj csövest, klímást, mert tekercse húzós (2-3000) de ide elég összesen kb egy méter.

(#12658) Met válasza K Norbi (#12648) üzenetére


Met
nagyúr

Valami fém eszközzel kapartad?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#12659) tope


tope
addikt

Mosógép vásárlás előtt állok elveikben, de holnap remélem kiderül, hogy mégse. Viszont addig is érdeklődnék, mit érdemes venni, Nem akarok 100.000 Ft-ot rákölteni. Volt már Indesit ami kibírt 10 évet, majd a következő 3-at bírt, most meg Fagor 1FET-109 van, de 3 évesen úgy néz ki bemondta az unalmast.

(#12660) jozsi252 válasza Mate (#12656) üzenetére


jozsi252
veterán

Közbe találtam egy Siemenset amivel szerintem jobban járnék. Főleg hogy 5 év gari van rá. Méretre is, meg mindenre pont megfelel ez a hűtő.

Siemens KS36VVI30

Úgyhogy szerintem ennél fogok maradni. Valakinek esetleg van ilyen hűtője?

iPhone 13 Pro Max

(#12661) koxx válasza jozsi252 (#12660) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Szerintem Siemens/Bosch/Liebherr hűtőkkel nagyon nem lehet mellélőni, persze meg is kérik az árát.

(#12662) jozsi252 válasza koxx (#12661) üzenetére


jozsi252
veterán

Na igen, ahogy látom Bosch Siemens azért magasabb árkategóriába tartoznak mint egy Gorenje, Ariston, stb.. Annyi kell csak, hogy alapból ez balra nyílik, ami a konyha elrendezéséből fakadóan ez nem igazán jó, ajtónyitás irányát meg kell cserélni.
Gondolom nem vészes annyira?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#12663) koxx válasza jozsi252 (#12662) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Úgy tudom, hogy a legtöbb hűtőnek megfordítható az ajtónyitás iránya, de biztos ami biztos utána kell nézni a leírásban.

(#12664) Dave™ válasza jozsi252 (#12662) üzenetére


Dave™
nagyúr

A Bosch és a Siemens egy konzorcium, a legtöbb hűtőjük csak a logóban meg a színekben tér el, az 5 év garancia is ugyanaz a promóció. Elvileg meg lehet fordítani mindegyiken, én is így jártam el a Bosch hűtőmön. Kicsit csavarozgatni kell hozzá, de nem vészes, megvagy 10 perc alatt.

(#12665) ngabor2 válasza K Norbi (#12648) üzenetére


ngabor2
nagyúr

A hűtőközeg azon szépen elszökött, úgyhogy nem hiszem, hogy megérné javítani.

Jégmentesítésre egy fazék forróvizet szoktam használni, beteszem a rácsra a fagyasztóba, egy fél óra alatt a gőz leolvasztja. Azért az fontos, hogy ne közvetlen a hőcserélőre tedd az edényt.

(#12666) tildy válasza Dave™ (#12630) üzenetére


tildy
nagyúr

Plusz frissebbek az élelmiszerek benne.
Évente 2-3szor olvasztok hűtőt, egyrészt a forróvizes módszerrel is alsóhangon 3 óra, ráadásul minden tocsog a vízben, hiába van odarakva edény... Csak noüfrostosat vennék.

Sajnos az itteni nem no frostos, nem is szeretem, ráadásul itt angliában alapból magasabb a páratartalom, akármennyire rövid ideig van nyitva, nagyon lecsapódik belüla pára.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12667) deathtania


deathtania
senior tag

sziasztok!
mosogatógéphez volna szükségem valamilyen csúszózsanérra, mivel magasabb az ajtóm, mint a mosogatógép ajtaja. van ötletetek, hogy honnan tudnék szerezni egyet?
üdv
:R

www.brczart.hu

(#12668) Dave™ válasza tildy (#12666) üzenetére


Dave™
nagyúr

Low frostos modellekből is vannak ventilátoros modellek, pl. az enyém is ilyen, tehát ez így önmagábam nem igaz (ettől lesz ugye hatékonyabb). Meg eléggé hűtőfüggő, hogy milyen gyakran kell leolvasztani, az évi 2-3 kicsit soknak tűnik.

alexan: csak nem IKEA konyhabútorhoz?

[ Szerkesztve ]

(#12669) tildy válasza Dave™ (#12668) üzenetére


tildy
nagyúr

Tavasszal, meg ősszel. Nem sok az.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12670) vinpilu válasza tildy (#12669) üzenetére


vinpilu
senior tag

2012 oktoberében vettük a hűtőt, alul fagyasztó, felül normál. Most készülök az első olvasztásra. Gond, hogy eddig nem volt? Egyszerű Electrolux 90e körül volt az ára.

(#12671) zoltan6 válasza vinpilu (#12670) üzenetére


zoltan6
őstag

nekünk is másfél éve megy most készülünk leolvasztani,de még szerintem bírta volna,csak a gyerkőcök sokat nyitogatták a fagyi miatt.felesleges félévente olvasztgatni szerintem.

(#12672) PainKiller13 válasza vinpilu (#12670) üzenetére


PainKiller13
őstag

Mi nem is szoktuk leolvasztani, mikor olyan kedve van, akkor leolvassza magát, olyankor kihúzom, kipakolom és kitörlöm, de egyébként sosincs szaga.

Ez is egyszerű 90ezer forintos zanussi, 1-2 éves. (csak hűtő)

(#12673) vinpilu


vinpilu
senior tag

Zoltan6, PainKiller13, köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#12674) tildy


tildy
nagyúr

Azért vicces ám, hogy egy 1-2 éves Electrolux hűtőt (aki ismer , tudja mennyire szeretem az Electroluxot , mint márkát, még a porszívómat is kihozatta,m Magyarországról) hasonlítotok egy cirka 8-10 éves angol Caple-hez. Ezt biza felevente olvasztani kell, igaz lehet elmenne egy évig is, de akkor már nem 3mm-fél centi, hanem centis jégréteg lenne rajta.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12675) Dave™ válasza tildy (#12674) üzenetére


Dave™
nagyúr

Félreérted, itt most arról van szó, mennyire van létjogosultsága a no frost hűtőknek a low frost vagy "sima" társaikkal szemben. Az újakat (elvileg) sokkal ritkábban is elég, mint egy régebbi darabot, ez pedig annyiból érdekes, hogy aki most áll vásárlás előtt, annak ez lesz a relevánsabb információ. Tehát nem verseny volt az összehasonlítás, hanem az aktuális technológiai helyzet. Nekem a hangja miatt is kiesett a no frost, sokat számít az a 2-3dB is ha egy légtérben van a nappalival.

(#12676) deathtania válasza Dave™ (#12668) üzenetére


deathtania
senior tag

mi máshoz? :DDD
beszéltem a szerelőkkel, mondták, hogy a régi típust kivonták a forgalomból, mert könnyen törött, és voltak vele problémák. "hamarosan" lesz új, de kérdéses, hogy mikor, viszont az ajtót valahogy fel kellene raknom...
ahogy nézem, Svédországban sem kapható a Behjalplig, nem csak nálunk...

viszont most találtam egy ilyet. ez esetleg jó lehet nekem teljes ajtóra is?

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#12677) Dave™ válasza deathtania (#12676) üzenetére


Dave™
nagyúr

Éreztem. Ugyanebben a cipőben járok, 45cm-es mosogatógépet szeretnék, lehetőleg teljesen beépítettet, IKEA konyhába. A helye üresen lett hagyva, júliusi projekt, de még nem jutottam dűlőre. Bosch gépet szeretnék, de az IKEA-s konyhás munkatárs azt mondta, hogy megszüntették a tolóajtó pántját, mint külön terméket, persze a saját MEDELSTOR nevű gépükkel egybecsomagolva adják. Ergo ha beépítetten szeretnéd, választhatod azt, vagy semmi mást. Persze lehet barkácsolgatni is, én is ebbe az irányba nézelődök, de már ott tartok lassan, hogy inkább sima, szabadonálló gépet teszek be oda. Az előlapot (GREVSTA) megvettem, de lehet így vissza is fogom vinni, mivel nem igazán tudom mire használni.

Amit linkeltél az a félig beépítetthez jó, aminek felül kilátszanak a kezelőszervei, szerintem nem ilyet keresel :)

(#12678) deathtania válasza Dave™ (#12677) üzenetére


deathtania
senior tag

igen, ugyanez a probléma nálam is.

plusz az is, hogy a mosogatógépre (Ariston LST 329-es) való 80x45cm-es Edserum ajtót is elvileg csak augusztusban tudok majd rendelni, így egyelőre a csúszósínt próbálom megszerezni. ha az lesz, veszek majd ajtót is. ha nem, akkor valami más megoldás lesz. remélem változtatnak az üzletpolitikán és lesz egy másik sín, ami külön kapható (néztem svéd ikeát, ott sincs egyik áruházban sem).

esetleg gondoltam rá, hogy mivel antracit előlapú Realistik sütőt vettem, csináltatnék egy ugyanolyan színű előlapot a mosogatógépre, és probléma letudva, egymás mellett vannak, egész jól nézne ki szerintem.

a sínt, amit linkeltem, próba cseresznye alapon gondoltam megpróbálni, háta működne ezzel is a történet. az tény, hogy a Behjalplig lenne az igazi, vagy annak az utódja, ha tényleg lesz neki, és nem csak a Medelstor eladásait akarják feldobni...

addig meg nyomom Mad Max stílusban, előlap nélkül.... ;]

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#12679) Dave™ válasza deathtania (#12678) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nekem a konyhás néni (tehát akik a megrendelést intézik) mondta, hogy korábban önálló termék volt, de már nem kapnak belőle, leállították a terméket mint külön egységet, és egybecsomagolják (ugyanazt) a Medelstorokkal. Igen, azért hogy azt vegyék az emberek. Nem rossz gép egyébként az sem, Electrolux átcímkézve, 5 év garival adják. Még gondolkodom, hogy beadom-e a derekam vagy maradok a Boschnál. A paraméterei nem rosszak egyébként a Medelstornak sem, sőt, csak hát elveszik a választás szabadságát. Egyébként nekem is azért a Grevsta előlap (szálcsiszolt acél), mert a krémszínű Ringhultból nincs 45cm-es, így meg legalább megy a hűtőhöz, sütőhöz. Annyit még a fentiekhez, hogy az IKEA-s nő hosszasan ecsetelte, hogy sajnos nem nagyon lehet szépen megoldani a sínek nélkül, mindenki lelkesen nekiindul, aztán rájönnek hogy úgy nem megy.

(#12680) tildy válasza Dave™ (#12675) üzenetére


tildy
nagyúr

A low-frostosat mondjuk nem ismerem, az automatikus leolvasztosat igen, de en inkabb bevallalom azt a par plusz decibelt, minthogy akar evente egyszer is olvasztani kelljen.
Hiaba na, utalom nagyon, ha tocsog minden a vizben, es eddig meg egyik leolvasztosnal sem lehetett normalisan ugy megcsinalni, hogy ne kelljen kivenni a cuccokat belole, es ne folyjon valahogy szet, vagy ne kelljen leverni a jeget, mert meg 3 ora utan is rajta volt, annak ellenere, hogy melegvizzel probaltunk rasegiteni.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12681) emitter


emitter
őstag

Sziasztok!

Tudtok esetleg olyan nem beépíthető kombi hűtőt, ami 60 cm-nél nem mélyebb? Sajnos csak ennyi helyünk van, sőt még kevesebb is, mert nem tolhatjuk be teljesen a falhoz, 1-2 cm helyet illene hagyni mögött a szellőzéshez..

Egyelőre csak a beépített hűtők jönnek szóba, azok 54 cm mélyek. Gondolom ezeket eleve úgy tervezték, hogy beférjenek a 60 cm pultmélységbe (inkl. néhány cm hátsó légrés).

Ha nincs, akkor marad a beépített hűtő, csak hát ezekből a 100-110 ezres árkategóriában csak A+ost találtam, míg normál hűtőből már simán találni A++ost is.

(#12682) Dave™ válasza emitter (#12681) üzenetére


Dave™
nagyúr

Sajnos a második + az A mellett a szigetelésből adódik, amihez kell a hely. Vannak karcsúsított modellek, pl. az Indesit 54,5-es szélességű hőtői is csak 58 mélyek ha jól rémlik, de az is A+ csak. A beépíthetőknél ugyanez a helyzet. Egy konkrét típus: Indesit CAA55 és variénsai. Elég egyszerű darab, meg nem is túl nagy, de belefér a limitekbe. 60/60-as most nem rémlik, pedig sokat nézegettem a méreteket.

(#12683) emitter válasza Dave™ (#12682) üzenetére


emitter
őstag

Köszi! Közben pont ezt az Indesitet mi is megtaláltuk, de ez meg fölöslegesen keskeny. Viszont antibakteriális védelme van - ez nem tudom, számít-e valamit.

A Zanussi ZRB 23100 WA-hoz mit szólsz? 563mm mély csak.

(#12684) pjen válasza emitter (#12681) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem nincs számottevő különbség az éves vill számlában az A+ és az A++ között.

(#12685) emitter válasza emitter (#12683) üzenetére


emitter
őstag

A Zanussi leírása szerint "a hűtő hátulja a faltól legalább 75 mm-re, a két oldala 100 mm-re legyen, míg a teteje felett legalább 100 mm szabad hely legyen".
Vajon ha oldalt egyáltalán nincs hely (beépítjük), és hátul is csak 3-4 cm-t hagyunk, az mennyire gáz? Viszont alul és fölül hagynánk 10-10 cm légrést, hogy a hátul termelődő hő keringéssel eltávozhasson.

(#12686) pjen válasza emitter (#12685) üzenetére


pjen
félisten

Ha más megoldás sehogy nincs én alul beszerelnék egy egészen lassan forgó,csendes ventit.Valami hengeres kialakításút.

(#12687) Dave™ válasza emitter (#12685) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nekem ezek soknak tűnnek. Amikor Indesitet néztem ott is csak pár centit írtak, aztán az Eluxnál is, meg a Boschnál is, ráadásul többnyire inkább hátul kell szabadon hagyni 3-4 centit meg felül, oldalt nem igazán számít. A hőcsere elsősorban hátul történik, a meleg meg felfele száll, tehát ez a két irány a fontos. Sőt, rendszerint leírják azt is, hogy a hátsó 3-4 centis távot sem kötelező betartani, csak akkor némileg romlik a hatásfoka. Oldalt szerintem annyi a fontos, hogy ne legyen sütő vagy hasonló. Ha tudod, ne told rá teljesen a falra, de ennyi. Én a konnektor miatt nem is tudom, pont mögötte van :)

A+ vs. A++: a gyári adatok alapján rendszerint olyan 30-40kWh/év szokott lenni a különbség, ami mondjuk olyan 1200-1600 Ft/év. Éppen ezért ha az A++-os hűtő 20 ezerrel több, akkor már nem igazán célszerű ezt figyelembe venni, ha csak emiatt választanád a hatékonyabb modellt. A legdurvább árrés az A+++-nál van, na az az ami sosem fogja behozni a takarékosság többletét.

(#12688) deathtania válasza Dave™ (#12679) üzenetére


deathtania
senior tag

nekem a szerelő, aki a bútort rakta össze mondta, hogy kivonták a sínt, mert könnyen törik, és még nincs meg az utóda. Arra is gondoltam, hogy a Grevsta ajtóból veszek egyet, és levágok belőle 3cm-t, akkor már elvileg jó is lenne. vagy maradok annál, hogy csináltatok egyet asztalossal, ami pont rá illik. a lábazatot nem tudom megoldani, hogy szépen nézzen ki, és szintben legyen, erre jó lenne a sínes megoldás, és persze kevesebb macera is.
másik dolog, hogy nem rossz a Medelstor, de ahogy mondtam a konyhás srácnak is, hogy 85k-ért vettem az Aristont, 14kért veszek rá garancia kiterjesztést, és ugyanúgy 5 év garanciám van rá, mint az Ikeásra, de 10k-val olcsóbb. Viszont az ajtóval szívok egy kört, de nincs lehetetlen, meg fogom oldani valahogy. :DDD ;]

www.brczart.hu

(#12689) Dave™ válasza deathtania (#12688) üzenetére


Dave™
nagyúr

Igazából most azon agyalok, hogy biztosan szükség van-e a sínekre? Mert a Grevsta 80cm magas, ugyanannyi mint a szekrények meg a mosogatógép. Lábazatot lehet állítani, tehát a magasság meg lesz oldva, így pedig ha az ajtó fixen van rögzítve a mosogatógépen, akkor elvileg ki kell tudnia nyílni rendesen, ezen a videón pl. sehova sem csúszkál, bár ez másik típus, mint amit én szeretnék: [link] Illetve amikor a márkaboltot felhívtam, ők is azt mondták hogy nem kell sín hozzá, de ezekben a gyors telefonos válaszokban nem szoktam bízni.

(#12690) deathtania válasza Dave™ (#12689) üzenetére


deathtania
senior tag

konzultáltam egy asztalossal a múlt héten, és ő mondta azt (jópár ikeás konyhabútort is összerakott már, szóval van tapasztalata), hogy csináljam azt, hogy lenyitom teljesen az ajtót, és amikor vízszintesen van, mérjem le, hogy mekkora a hely az ajtó tetejétől az aljáig, befelé, a gép testig. mivel állítható a gép magassága 5 cm-t, így lejjebb tudom engedni a mosogatógépet, szóval felfelé "túllóghat" az külső ajtó a gép ajtaján. ha a lenyitott állapotban megvan 75 cm, ahhoz hozzájön a leengedés 5cm-e, így 80cm-es ajtónak jónak kell lennie.
no nálam pont az a baj, hogy lenyitott állapotban is 72cm a max távolság, ahhoz jön hozzá az 5cm leengedés, így van 77 cm-em, amire felszerelhetem az ajtót, szóval semmiképpen sem tudom rátenni sínek nélkül.
mérd le te is, akkor talán működhet a dolog, ha a méretek engedik.

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#12691) Dave™ válasza deathtania (#12690) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nekem még csak ajtóm van, mosogatógépem nincs, pont fordítva mint nálad :D De próbálom összerakni fejben hogy lehetne megoldani.

(#12692) deathtania válasza Dave™ (#12691) üzenetére


deathtania
senior tag

jobb helyzet a tied. nekem már megvolt a mosogatógép, mire rendeltem a konyhabútort. ha tudom, hogy ennyi nyavaja van vele, inkább egy szabadonállót rendeltem volna... ha van esetleg valami ötleted, szívesen fogadom én is!

www.brczart.hu

(#12693) K Norbi válasza ngabor2 (#12665) üzenetére


K Norbi
addikt

Sziasztok! beragasztottam a hűtőt holnap jön a szerelő feltölteni 5cm átmérőbe körülötte felcsiszoltam és beragasztottam ezzel [link]
100% biztos vagyok benne hogy jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#12694) pjen válasza K Norbi (#12693) üzenetére


pjen
félisten

Szia.azért majd írd meg az eredményt. :)

(#12695) K Norbi válasza pjen (#12694) üzenetére


K Norbi
addikt

Az majd csak hetek hónapok után derül ki mennyire lesz tartós! de ha nem! nincs para van hozzá komplett egység 8000Ft :)
Azt tudom hogy ez az epoxi nem piskóta ha ráköt le nem veri senki. ;] ;]
Ja és beszereztem egy jégkaparót! :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12696) emitter válasza Dave™ (#12687) üzenetére


emitter
őstag

Köszi a részletes választ, megnyugodtam :)

pjen: lehet, hogy az lesz, kösz a tippet!

(#12697) Acef válasza emitter (#12696) üzenetére


Acef
addikt

emitter
A+ beép hűtőt vegyél, mert a szabadonállót megbánnád. Fogyastásban nincs nagy különbség az A+ és az A++ között.

alexan
Vágasd le az ajtó alját, és szereld fel lábazatként.

(#12698) Dave™ válasza Acef (#12697) üzenetére


Dave™
nagyúr

Miért bánná meg a szabadonállót?

(#12699) Acef válasza Dave™ (#12698) üzenetére


Acef
addikt

Mert nagy, nem tud 60cm helyigény (mély) alattit venni. Pl. ilyenkor nyáron nagyon fontos a megfelelő szellőzés. Amennyiben oldalt nincs, akkor legalább hátul legyen meg a megfelelő (extra) hely.

(#12700) Dave™ válasza Acef (#12699) üzenetére


Dave™
nagyúr

És a beépíthetőt használja csupaszon, vagy mi? Nem tudom mennyire általános, de az én hűtőmnek oldalt semennyi hely sem kell,, csak hátul, és ott is valami 3-4 centi. A kisebb méretért cserébe pedig kisebb lesz a belső tere is meg a hatásfoka is. Nem egyszerű max. 60 mély szabadonállót találni, de tuti van.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.