Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12753) Cheesy


Cheesy
őstag

Eletromos grillből van-e ajánlott típus?
- 4 emberre
- könnyen tisztítható (a hús sülés közben fröcsög, így minél inkább rejtettek a kezelőszervek, annál jobb)
- levehető sütőlap

www.vakbelmutet.hu

(#12754) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Porszívót kellene vennem, de teljesen tanácstalan vagyok. Kb. 6-7 éve vettem egy Samsungot, most kezdi feladni.
Nincsenek extra igényeim. Jól szívjon, egyszerű legyen használni (ne legyen dögnehéz), és ne legyen túl drága. Porzsák nélküliről mindenfélét olvastam, nem győzött meg :(

Előre is köszönöm a segítséget :R

(#12755) Met


Met
nagyúr

Porszívónál van még valaki rajtam kívül akinek szempont hogy merre fúj? Illetve nekem ez lesz az egyik szempont ha kell venni másikat.
Most van egy Bosch és az engem fúj ahogy húzom magam után. Nem hátra vagy fölfelé hanem előre. :W

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#12756) alázógyík válasza Met (#12755) üzenetére


alázógyík
őstag

Az komoly! :Y

(#12757) Tulku válasza Met (#12755) üzenetére


Tulku
veterán

Felfelé fújjon ne oldalra vagy alulra mert felveri a port és több kárt csinál mint hasznot...

(#12758) Dluinet válasza Jim74 (#12754) üzenetére


Dluinet
nagyúr

sencor svc8
szinte mindenhol kapni
pl: edigital

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#12759) SirRasor


SirRasor
őstag

Mosógépem behalt és panelba akartam csakis felültöltőset, ami kevés vizet és energiát használ és lehetőleg strapabíró motorja legyen. Max 85k a keret.

Aki hasonló cipőben jár, annak azt tudom tolmácsolni, hogy sok mindent végignéztem és egyedül 1 nyertes maradt; igaz 100k-ért:

Egy LG F12B8NDA7, ami DirectDrive-os (10 év gari a motorra), keskeny kivitelű (kb. annyi helyet foglal, mint egy felültöltős) és 1200-al centrifugál. Úgy néz ki, hogy 100k-ig ez a best-buy, de javítsatok ki, ha tévedek.

Make Love not war!

(#12760) meszi85 válasza SirRasor (#12759) üzenetére


meszi85
csendes tag

Én 5-6 napja keresgélek és olvasgatok fórumokat mosógép után.
Legtöbb meghibásodás nem a hagyományos motorból fakad, hanem a csapágyazásból és a vezérlésből.
Legtöbb helyen azt írják a márkák között nincs óriási difi egy ár szinten, inkább döntsön a hosszabb GARANCIA IDŐ.
Esetleg nézd meg a Panasonic-okat most 5 év gari jár hozzájuk. [link]
(persze itt az inverter motorosok drágábbak)
A Panák hátránya lehet esetleg a szervízhálózat és a drágább alkatrész.

[ Szerkesztve ]

(#12761) PainKiller13 válasza SirRasor (#12759) üzenetére


PainKiller13
őstag

Szerintem is ez a bestbuy 100kig, én is sokáig nézelődtem.

[ Szerkesztve ]

(#12762) Jim74 válasza Dluinet (#12758) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R

Érdemes alsóbb árkategóriában is nézegetni? 2 X 50 négyzetmétert (2 szint) kellene takarítani. Laminált padló, szőnyeg és járólap, amit tisztítani kellene.

(#12763) Dluinet válasza Jim74 (#12762) üzenetére


Dluinet
nagyúr

2×50 négyzetméterre ez a minimum

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#12764) Jim74 válasza Dluinet (#12763) üzenetére


Jim74
nagyúr

Öööö, akkor az eddigi Samsung volt alulméretezve :DDD

Úgy látom nem úszom meg olcsóbban a dolgot. Szerinted hol érdemes megvenni?

Akkor konkrétan erről lenne szó, ugye?: [link]

[ Szerkesztve ]

(#12765) Dluinet válasza Jim74 (#12764) üzenetére


Dluinet
nagyúr

kínlódás is volt vele a takarítás?
nekem fülvédő kellett a Samsung porszívóhoz, ráadásul alig szívott valamit

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#12766) Dluinet válasza Jim74 (#12764) üzenetére


Dluinet
nagyúr

kínlódás is volt vele a takarítás?
nekem fülvédő kellett a Samsung porszívóhoz, ráadásul alig szívott valamit

ennyiért ajándék, eddig 28K volt

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#12767) Jim74 válasza Dluinet (#12766) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nejem azt mondja, hogy nem szív (mármint a porszívó :DDD). Kezdhetném szétszedni, de már egyszer a motorjánál egy vezeték elszakadt, meg már kb. 7 éves. Ráadásul két gyereknél végigcsinálta az orrszívós időszakot, úgyhogy kapott szegény eleget....

(#12768) Jim74 válasza Dluinet (#12766) üzenetére


Jim74
nagyúr

Erről mi a véleményed?

[link]

(#12769) Dluinet válasza Jim74 (#12768) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nem tudom

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#12770) DonMenyet


DonMenyet
tag

Nekem Sencor SVC 8YL van itthon és bevált. Anno "ákciós" volt, és rendeltem hozzá plusz szűrőket és zsákokat. Bár halkan megjegyzem, hogy drágábban vettem mint amennyiért most linkelted. :)

(#12771) DonMenyet


DonMenyet
tag

Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata az oszlop ventilátorokkal? Elsőre nagyon szimpatikus, hogy kevés helyet foglal és relatíve stabilan áll. Kérdés, hogy hasonlóan hatékony-e illetve zajosabb-e mint a hagyományos "tányérlapátos" kivitel?
Múltkor az Auchanban volt kitéve 2-3 fajta de úgy minőségre egyik se fogott meg (asszem Lazer márkájú volt mind).
10-12k környékén főleg Ardes, Sal, Aeg márkákkal találkoztam egy árlistázós oldalon.

(#12772) Jim74 válasza Dluinet (#12769) üzenetére


Jim74
nagyúr

Megrendeltem az SVC8-at. Lesz, ami lesz... :DDD

(#12773) Dluinet válasza Jim74 (#12772) üzenetére


Dluinet
nagyúr

azért oszd meg majd a tapasztalataidat

interneten rendelt terméket 14 napig visszaviheted

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#12774) emitter


emitter
őstag

Egy gyors kérdés:

Ti egy gáz főzőlapot beraknátok az ablak alá (műanyag ablak)? Az ablakpárkány 5-10 cm-re van a konyhai munkalap fölött.
Sajnos ez az egyetlen lehetőség, vagy pedig az, hogy 45°-ban elforgatva a sarokba rakjuk a főzőlapot, de az eléggé megdobja a költségeket, meg a helykihasználása is rosszabb lesz.

Kollégám szerint még az ablakot a legkönnyebb tisztítani. Meg aztán ha a sarokba tennénk, ott lenne fölötte a felső szekrénysor, amit szintén erősen szennyezne a sok olajos gőz.

(#12775) tPedro_


tPedro_
őstag

Sziasztok!

Nincs valakinek kozuletek Zanussi ZAN2245 tipusu porszivoja?
Ugy nez ki, hogy a hetvegen tonkrement, megprobaltam szetszedni, de nem sikerul. 3 csavart talaltam, de az egyik sarkat meg mindig fogja valami, nem tudok rajonni. Eltorni nem szeretnem.

Koszi elore is.

Udv.

(#12776) macilaci78 válasza emitter (#12774) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én nem raknám a nyíló ablakszárny alá ilyen közel a nyílt lángú tűzhelyet. Ahogy egy kotyogós kávéfőző vagy füles edény bakelitfüle leolvad, leég, úgy az ablakszárny is, de legalábbis deformálódhat is.
Inkább indukciósat.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#12777) Dave™ válasza emitter (#12774) üzenetére


Dave™
nagyúr

Szerintem az 5-10cm nagyon közeli a gázlángnak egy műanyag ablak esetében. Elektromos főzőlap nem lehet opció? Energiatakarékosabb (igaz más energiahordozóról beszélünk), és az jóval kevésbé problémás, a legjobb viszont az indukciós lenne, mert ott gyakorlatilag csak az edény melegszik, nincs számottevő veszteség. Ha csak a gáz kivitelezhető, akkor valamivel le kellene szigetelni, szerintem ez járható út (már amennyiben beugróban van az ablaktok, de még úgy is necces), meg főzéskor ne nyissátok ki értelemszerűen.

[ Szerkesztve ]

(#12778) Met válasza emitter (#12774) üzenetére


Met
nagyúr

Nem.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#12779) emitter válasza Met (#12778) üzenetére


emitter
őstag

Ok, köszi a válaszokat, egyértelműen lebeszéltetek róla :)
Indukciós sajnos nem nagyon jön szóba, főleg az ára miatt és a betáplálás elégtelensége miatt (2,5-es vezeték, és a sütő már elektromos)

(#12780) Met válasza emitter (#12779) üzenetére


Met
nagyúr

Az indukciós nem fogyaszt annyit mint egy kerámia lapos főzőlap.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#12781) pjen válasza emitter (#12779) üzenetére


pjen
félisten

A 2,5 mm vezetékkel nemigen lenne baj.

(#12782) emitter válasza Met (#12780) üzenetére


emitter
őstag

Az lehet, de a sütőnk már elektromos (Pn=2500 W), ha mellette főzni is akarnánk az indukciós főzőlapon, akkor még a legkissebb (1200-1500W-os) főzőfelület is valószínűleg lenyomná a kismegszakítót.. Sajnos nem elektromos tűzhelyre terveztük a konyhát.

(#12783) pjen válasza emitter (#12782) üzenetére


pjen
félisten

Mekkora az a kismegszakító,hány fázis van,nem lehet nagyobbra cserélni?Egy 20A kismegszakítóval már jól el lennél.

(#12784) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Sziasztok.

Olaj nélküli légkeverős fritőzről van valakinek tapasztalata?

Konkrétan az érdekelne, hogy megsül e rendesen az étel, illetve, hogy időben meddig tart.

Lidliban van most silvercrest olaj nélküli fritőz, gondolkodtam, hogy beszerzek egyet, 3 év garanciával, 2.3 literes 1650 wattos.

(#12785) tildy válasza PainKiller13 (#12784) üzenetére


tildy
nagyúr

Olaj nelkulit nem lattam meg, de tefal actifryunk ( amibe 1 kanal olaj kell mar ketto is volt/van: azert csereltuk le, mert az ujban lehet plusz talcan hust es egyebeket is sutni.

Igen, megsul, kb 25-27 perc alatt a sultkrumpli, a csirkehus 17-18 perc alatt .

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12786) PainKiller13 válasza tildy (#12785) üzenetére


PainKiller13
őstag

Szerintem nincs is olaj nélküli, hiába írják rá, valamennyi mindegyikbe kell.

Köszi, tehát akkor alig több idő, mintha rendes olajban sütném.

(#12787) choco01


choco01
addikt

Sziasztok!

Garancia, minőség, megbízhatóság szempontjából mosogatógép téren a Bosch és a Siemens megbízható?
Esetleg Ikeás márkák?

Köszi! :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#12788) Motion_Blur válasza SirRasor (#12759) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Én is sokat nézelődtem és ezt vettem meg.
Kipróbálva még nem volt, de szép :))

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#12789) Dave™ válasza choco01 (#12787) üzenetére


Dave™
nagyúr

A Bosch az adatgyűjtésem után a listám első helyére került, szinte mindenhol ezt ajánlják a leginkább. A Siemens elvileg ugyanaz, mivel egy konzorcium a kettő háztartási nagygépek terén. Az IKEA gépei vagy Electrolux vagy Whirlpool gépek, az előbbi szerintem szintén jó, utóbbit már annyira nem tartom sokra. A 45cm-es Medelstor pl. elvileg Electrolux.

Én Boscht vettem, és újra is csak azt vennék, egyszerűen tökéletesen mosogat, 50C-on fél programon is.

(#12790) pjen válasza choco01 (#12787) üzenetére


pjen
félisten

Ha teheted Bosch t vegyél vagy Siemenst.Nekem Bosch van 5-6 éve semmi baja.

(#12791) Jim74 válasza choco01 (#12787) üzenetére


Jim74
nagyúr

+1 a Boschra, vagy Siemensre. Electrolux sem rossz, de inkább az előbbiek. Első mosogatógépünk kb. 6 éve egy Siemens volt. Aztán elköltöztünk, a gép maradt, az új házba pedig egy Electroluxot vettünk. Ez sem rossz, de a Siemens szerintem szebben mosogatott...

(#12792) choco01


choco01
addikt

Köszönöm szépen a tanácsokat!
Egyértelműen akkor maradhat a Bosch, elég nagy a választék is, úgy hogy az jóó! :C

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#12793) zoltan6 válasza choco01 (#12792) üzenetére


zoltan6
őstag

bosch-ról nekem nincsenek jó tapasztalataim,többet bosch-t soha. :( tele van elektronikával ami sajnos elég sűrűn meg is hibásodik,és németországból rendelik horror drágán hozzá az alkatrészt.szervízhálózatuk kritikán aluli.a mostani whirpool 60 ezres mosógépünk ugyanannyi használattal már most tovább bírja 5 évesen.az előző bosch-nál 2 éves korában csapágycsere,3 évesen elektronika hiba cserealkatrész 60 ezer ft a 100 ezres géphez egy panel :Y ,ment is a kukába.
Rokonnál mosogatógép garancia után elektronika hiba 40 ezer,hütőgép elektronika hiba 60 ezer,pestről jöttek a bosch szakemberei 20 ezres kiszállással,majd alkatrészcsere után ugyan az a hibajelenség,végül egy helyi szaki csinálta meg 5 ezerért kicserélt az ajtóban egy hőérzékelőt.úgyhogy én nem ajánlom. :(

(#12794) konci79


konci79
őstag

Sziasztok!
Nem tudom ez ide tartozik-e de ha igen akkor melyik a jobb választás,megéri a felárat a drágább?
Wok
Esetleg ilyen árban máshonnan normális wok...

(#12795) vzozo


vzozo
senior tag

Lehet buta kérdés, de egyszerűen ötletem sincs, hogyan keressek rá... Modern kerámia főzőlapokon lehet látni, hogy az egyik zóna kb. másfél környi területen melegszik fel. Ez pontosan mire jó, mi célt szolgál, illetve van-e valami hivatalos neve anak a félkörnek?

Talán ovális (hőálló) üvegedényeket lehetne rátenni, de egyébként ötletem sincs.

Köszi...

(#12796) Acef válasza vzozo (#12795) üzenetére


Acef
addikt

Bővíthető zóna, bármit rátehetsz.

(#12797) Matykoh


Matykoh
tag

Sziasztok!

Felültöltős mosógépet keresek szüleimnek vidékre. Minél jobb energiafelhasználásút (A++ vagy A+++) keresnek, kb 6 kiló ruhára :DDD
Olyan gépet keresnénk, mint mindenki, ami jó sokáig jól fog működni. Tudnátok segíteni a választásban?

Köszönöm ;)

(#12798) Dave™ válasza Matykoh (#12797) üzenetére


Dave™
nagyúr

Egy tipp: Electrolux EWT41266TW.

(#12799) koxx válasza Matykoh (#12797) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nálunk egy Whirlpool WTLS 66812 üzemel.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.