Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12401) pjen válasza Emu (#12399) üzenetére


pjen
félisten

Mi (asszony)be dörzsöljük a foltokat Vanish folt eltávolítóval mosás előtt és szépen kijön mind.

(#12402) PainKiller13 válasza Emu (#12399) üzenetére


PainKiller13
őstag

Hol vetted ennyiért?

(#12403) Surda- válasza PainKiller13 (#12359) üzenetére


Surda-
őstag

Nekem hasonló van,csak nem eco buble, a hosszú programok miatt nem szeretem igazán.

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#12404) PainKiller13 válasza Surda- (#12403) üzenetére


PainKiller13
őstag

100k alatt, az LG után ezt venném énis, ami neked van, csendes ez is?

Sajnos tisztára csak a hosszú programok mosnak, ez szerintem minden mosógépnél így van.

Ami meg tiszta annak elég a frissítő mosás is.

(#12405) Surda- válasza PainKiller13 (#12404) üzenetére


Surda-
őstag

Nekünk előtte egy whirpool volt, ezeréves,de volt benne 40perc körüli program, itt meg 1óra 12 perc a leggyorsabb teljes értékű mosás.
Azért baromira nem mindegy,hogy 1,5 óra alatt mosol kettőt vagy két és fél órát zúg a gép.

Szerintem az,hogy ezek csöndesek,max legenda.
Nem csöndes, vékony lemezekből is áll,nem tudom mitől lenne csöndes.
Pont olyan,mint a 10évvel ezelőtti gépünk volt, mintha felszállna egy repülő a fürdőszobában.
nekem még csöndes mosógépem nem volt, max azt tudom elképzelni,hogy a kétszer ennyibe kerülők motorja, vastagabb burkolata miatt csöndesebbek.

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#12406) PainKiller13 válasza Surda- (#12405) üzenetére


PainKiller13
őstag

Akkor kihúzva a listáról :DD Sajnos a mostani electrolux is ilyen, ezért is lesz lecserélve.

(#12407) Emu válasza Surda- (#12400) üzenetére


Emu
őstag

Tud 12 perces gyorsmosást, de az csak izzadság kimosására jó, illetve van 59 perces gyorsított pamut program. Teljes tölteten még nem próbáltuk, olyan 5-6kg közötti ruha volt benne, 40 fok illetve 1400es centri a gyári beállítás ennél a programnál.

@PainKiller13: MM-ben volt valami akció, és visszakaptam 15%-t a vételárból ajándékkártyán, amiből aztán megvettem a garancia kiterjesztést.

[ Szerkesztve ]

(#12408) PainKiller13 válasza Emu (#12407) üzenetére


PainKiller13
őstag

Az még mostis van, 25.-éig, mennyi egyébként ott a kiterjesztés?

(#12409) Emu válasza PainKiller13 (#12408) üzenetére


Emu
őstag

Húúú....15-20 között volt valahol. Több gépet is néztem, és a vételár függvényében változik a kiterjesztés ára, ezért nem emlékszem pontosan. (Talán 17k :U )

(#12410) Surda- válasza Emu (#12407) üzenetére


Surda-
őstag

Nekem 15perces van,ami semmire sem jó, a gyapjú 51p,de max 1,5 kiló ruhát ír hozzá a használati + csak 800as centrit enged.
1400al kicentrifugálni a gyapjút az határeset :D
Tuti engedi,nem nézted el?

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#12411) PainKiller13 válasza Emu (#12409) üzenetére


PainKiller13
őstag

Személyesen vetted a gépet, és ott egyből le is tudtad így vásárolni a kártyát?

(#12412) Emu válasza Surda- (#12410) üzenetére


Emu
őstag

A pamut program maximális terhelése "besorolás szerint" ami azt jelenti hogy 8kg. Ehhez lehet választani a "Turbo wash" opciót, amivel a mosás ideje 59 percre rövidül, a kijelző szerint. (a valóságban ez olyan ~50-52 perc volt kb. 6kg ruha esetén) A program alap beállítása 40fok illetve 1400as centri, ezen is indult el. Azt nem számoltam meg tényleg megvolt-e az 1400 fordulat percenként :DDD

@PainKiller13: Személyesen vettem, mert asszony pajti kiadta, hogy mosógép nélkül nem mehetek haza. :) Külön fizettem először a mosógépet, arra megkaptam az ajándékkártyát, majd a biztosítást kifizettem a kapott kártyáról.

(#12413) peti_s


peti_s
addikt

Üdv! Nagyon régen még én is irkáltam, olvasgattam a topicot, mostanában viszont sajnos időm nem engedte. Porszívóban tudnátok segíteni max 25K-ig mi ajánlott, és mi nagyon nem? :) Ha több lehetőség lenne nagyon hálás lennék, nem nekem kéne. További szép estét, üdv. peti_s :)

(#12414) Dluinet válasza peti_s (#12413) üzenetére


Dluinet
nagyúr

sencor svc 8

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#12415) Emu válasza peti_s (#12413) üzenetére


Emu
őstag

Nem mondom azt, hogy a Samsung nem gyárt jó porszívót, mert biztos gyárt jót is, de kollégák elég sokat panaszkodnak rá, így kerülném. A fenti sencor elég jó vétel.

(#12416) St3ven válasza macilaci78 (#12368) üzenetére


St3ven
addikt

Egy próbát valóban megér.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#12417) VÁMpír


VÁMpír
aktív tag

SENCOR SVC 8 YL-hez melyik porzsák ajánlott? hol a legkönnyebb beszerezni (Bp. vagy neten)?

(#12418) Ace owner


Ace owner
addikt

Üdv!
Mosógép vásárlása elött áll a család, tudnátok ajánlani valami gépet olyan 60-70k környékén? Tudjon mosni, kb ennyi az elvárás és ha lehet ezt a jó tulajdonságát minél tovább tartsa meg. A mostani kb 15-20 éves lehet, valami tárcsás rettenet. Hol érdemes megvenni ahol normális gari van és emberi árak? :R

Galaxy Fold 4

(#12419) vinpilu válasza VÁMpír (#12417) üzenetére


vinpilu
senior tag

Ahogy néztem az Auchan üzletek fel vannak sorolva a Hol kapható? szekcióban.

Én itt fogok majd szétnézni a hét vége felé.

(#12420) PainKiller13 válasza vinpilu (#12419) üzenetére


PainKiller13
őstag

Én mikor SVC 8 YL-t akartam venni, sehol sem volt, auchanban is néztem.

(#12421) vinpilu válasza PainKiller13 (#12420) üzenetére


vinpilu
senior tag

Csak a biztonság kedvéért, én nem a készülékre gondoltam, az már megvan, hanem kiegészítőre. VÁMpír is porzsákot keres.

[ Szerkesztve ]

(#12422) PainKiller13 válasza vinpilu (#12421) üzenetére


PainKiller13
őstag

Jah értem, hát az sem volt, én rendelni szoktam, 1500 ft 5 db ugye, ebből szoktam 2 csomaggal, + 2 hepa, aminek 990 dbja azthiszem, és akkor így mindenből van sok, vagyis eddig egyszer rendeltem :D Szerencsére sokáig elég, pedig nagy a ház.

(#12423) vinpilu válasza PainKiller13 (#12422) üzenetére


vinpilu
senior tag

Honnan szoktál rendelni?

(#12424) PainKiller13 válasza vinpilu (#12423) üzenetére


PainKiller13
őstag

Eddig csak egyszer rendeltem, tényleg sokáig elég egy alig 5ezres csomag (évekig szerintem), digitalko.hu-ról.

(#12425) deathtania


deathtania
senior tag

ismét két kérdés:

mosogatógép fronton van tapasztalat? vagy esetleg a Hotpoint-Ariston cuccokkal? kinéztem egy ilyen gépet, mert ebben van féltöltet program (ikeás Lagan-ban ha jól láttam nincs?), amit szerintem én sokat használnék (mégiscsak "szingli" háztartás...).

valamint

páraelszívó? szénbetétes kellene, mert nincs kivezetésem, és nem tudok kivezetést gyártani sehogy sem. erre az electroluxra gondoltam. vélemények esetleg?

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#12426) PainKiller13 válasza deathtania (#12425) üzenetére


PainKiller13
őstag

Pont azért mert szingli, nem használod sokat, ergo több naponta fog menni, amihez a félprogram kevés, koszos maradnak a dolgok.

(#12427) deathtania válasza PainKiller13 (#12426) üzenetére


deathtania
senior tag

de én utálom, ha rohadnak a koszos edények, csak naponta nincs időm mosogatni. erre kellene a félprogram, hogy naponta/kétnaponta elindítom. ;] :))

www.brczart.hu

(#12428) Dave™ válasza deathtania (#12425) üzenetére


Dave™
nagyúr

A páraelszívóhoz: én egy gorenje alapmodellt vettem, először a két kis elux-szal szemeztem, de amit te is linkeltél az csak egy zsírszűrős és nagyon low-end, a nagyobbik modell pedig már hangosabb (nyilván nagyobb légszállítás mellett), meg drágább is, míg gorenjéből 18-ért kapsz egy az olcsó eluxnál minőségibb elszívót dupla zsírszűrővel, elég halk üzemmóddal, és szerintem sokkal jobb kezelőszervekkel, teljesen hülye megoldás hogy oda hátra kell nyúlkálni a kapcsolókhoz. A sütő, főzőlap és a mosógép nekem is elux, de pl. mikróból meg páraelszívóból nem tudtam igazán érvelni mellette saját magam számára.

(#12429) PainKiller13 válasza deathtania (#12427) üzenetére


PainKiller13
őstag

A félprogram arra jó, hogy megebédeltek páran, berakjátok a frissen koszolt dolgokat, és elmossa ha nincs túlságosan sok benne.

Ami már bent van fél vagy 1 napja arra rászárad a kosz és csak teljes programmal lesz tiszta.

(#12430) deathtania válasza Dave™ (#12428) üzenetére


deathtania
senior tag

(#12428) Dave™: melyikre gondolsz? tudsz konkrétan ajánlani?

(#12429) PainKiller13

ennél amira te gondolsz, az a rapid funkció szerintem.

"Rapid gyorsmosás

A nemrég használt, gyengén szennyezett edények, rövid időn belül, újra az asztalra kerülhetnek, hála az Ariston LST 329AX/HA mosogatógép nagyszerű Rapid Gyors módjának, mely az átlagos mosogatási idő töredéke alatt, 25 percen belül hajtja végre feladatát.

Intenzív program

Erősen szennyezett fazekakhoz vagy serpenyőkhöz, az Intenzív program használata ajánlott. Az Ariston LST 329AX/HA mosogatógép ebben az opcióban megnövelt hőmérsékletű és nyomású vízpermettel tisztítja az edényeket, a makulátlan eredmény biztosítása érdekében.

Féltöltet opció

Ha nincs időd kivárni, míg az Ariston LST 329AX/HA mosogatógép teljesen megtelik mosatlan edényekkel a Félterheléses program lehetővé teszi, hogy a készülék félig megtöltött állapotban, kevesebb időt és energiát igénybe véve végezze dolgát."

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#12431) PainKiller13 válasza deathtania (#12430) üzenetére


PainKiller13
őstag

Valóban, akkor elnézést kérek :)

(#12432) Dave™ válasza deathtania (#12430) üzenetére


Dave™
nagyúr

Erre gondoltam: [link]

Élőben is nyomkodtam, kipróbáltam, csendes, kényelmesen kezelhető, minőségi darab benyomását kelti, és jóval több garanciát kapsz mint az electroluxhoz.

[ Szerkesztve ]

(#12433) deathtania válasza Dave™ (#12432) üzenetére


deathtania
senior tag

köszönöm a tippet! tényleg jobbnak tűnik, mint az electrolux.

nézem az MM-ben még egy évet rá is dobnak a garira.

szénszűrőt ehhez hol lehet szerválni? nálam sajna kivezetésre nincs lehetőség, szekrény alá akarom beépíteni.

www.brczart.hu

(#12434) Dave™ válasza deathtania (#12433) üzenetére


Dave™
nagyúr

Elvileg van a MM-ban is, legalábbis csövet meg egyebeket is árulnak. Szerintem valamennyire univerzálisak a szénszűrők is, mint a csövek.

(#12435) vinpilu válasza PainKiller13 (#12424) üzenetére


vinpilu
senior tag

Köszönöm, már nézem is!

(#12436) fausto


fausto
addikt

Sziasztok,

A Dimarson 50C82 típusú mosógépemnek eltört egy műanyag dobbordája. Nem tudjátok, hogy honnan tudnék hozzá alkatrészt beszerezni? Nem tudom, hogy ezek szabvány méretűek-e vagy lehet-e utángyártottat kapni. Írtam 1-2 boltnak, akik alkatrésszel foglalkoznak, de eddig csak olyan választ kaptam, hogy nem tudnak ilyet szerezni.
Ha van valakinek olyan szaki ismerőse, aki tud segíteni, megköszönném, ha az elérhetőségét privátba elküldenétek.
Köszönöm előre is a segítséget!

(#12437) Surda- válasza fausto (#12436) üzenetére


Surda-
őstag

Náluk esetleg?
"dobborda" kifejezésre ad egy csomó találatot.
Csak tipp.

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#12438) fausto válasza Surda- (#12437) üzenetére


fausto
addikt

Köszi, írtam nekik. Ehhez a típushoz konkréten nincs alkatrészük, de bemegyek a kitört bordával és megnézzük, hátha van másik, ami jó hozzá. Remélem, azért valamennyire "szabvány" méret és találok helyettesítő alkatrészt...

(#12439) pohár


pohár
félisten

üdv!

milyen mosógépet ajánlanátok 100, maximum 105 ezres értékig? lehet felül-, és elöltöltős is, különösebb kívánság sincs, de azért nem lenne baj, ha 3 órán át mosna 5 kiló ruhát :))

körülbelül 3-4x lenne használva egy héten (max), 2 embert szolgálna ki

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#12440) reimerm


reimerm
csendes tag

Sziasztok!

Kaptam a munkáltatómtól ajándékutalványokat a shopline-hoz és porszívót szeretnék venni.
Porzsákos verziót keresnék. Láttam egyszer egy ciklonszűrős samsungot aminek egész jó szívóereje volt és meg is lepett.
Sajnos ugyanazt nem találom a shopline-nál.
Erről esetleg van valakinek véleménye vagy esetleg tapasztalata?

Samsung VCC61E3V3K/XEH

Vagy lenne jobb választás is?

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#12441) Dluinet válasza reimerm (#12440) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ha visszaolvasol, akkor ez

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#12442) reimerm válasza Dluinet (#12441) üzenetére


reimerm
csendes tag

És ezen is van ilyen ciklonszűrő?

A Samsung felejtős akkor?

(#12443) Dluinet válasza reimerm (#12442) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nincs, de ajánlottam egy jó porszívót, aminél van jobb, de többszörös áron

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#12444) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Sziasztok!
Régi gazkonvektor kellene lecserélni mi az ajánlott típus, beszerzési forrás, kell-e valamire figyelni?
:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12445) reimerm válasza Dluinet (#12443) üzenetére


reimerm
csendes tag

OK, köszönöm az ajánlásodat!! :R

(#12446) Alex91 válasza Mercutio_ (#12444) üzenetére


Alex91
félisten

Nekem Lampart-ra lett cserelve...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12447) deathtania


deathtania
senior tag

Sziasztok! Panasonic gépekről mi a véleményetek? Néztem egy mosógépet, de ötletem sincs, milyen lehet.

http://m.edigital.hu/Eloltoltos-mosogep/Panasonic-NA-107VC5WGN-eloltoltos-mosogep-p413528.html

www.brczart.hu

(#12448) Mercutio_ válasza deathtania (#12447) üzenetére


Mercutio_
félisten

Annó én is kérdeztem, de nem jött válasz.

Viszont +10k-ért 5 év garral adják máshol a panákat.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12449) deathtania válasza Mercutio_ (#12448) üzenetére


deathtania
senior tag

Köszi a tippet!

Az 5 év eddig a legtöbb, amit találtam garira, ideértve az IKEA-t is. Alaphangon nem tűnik rossznak a gép, 100kért 5 év garral.
Gondolkozom egy felújított Miele-ben is, de a srác nemnagyon reagál a mailjeimre, nekem meg kellene a gép. Vennék tőle 110kért gépet, de így nehéz.

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#12450) sonar


sonar
addikt

Sziasztok,

Takarítógépből ki mit ajánl?
Milyen tapasztalatok vannak?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.