Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12501) emitter válasza Tulku (#12499) üzenetére


emitter
őstag

Köszi, végül párommal a Whirlpool mellett döntöttünk, mert abból van olyan sütő az olcsó árkategóriában (55e végül), ami tud légkeverést, míg a Zanussik nem tudnak. És akkor már legyen a főzőlap is ugyanaz a márka..

Más: lassan kiírják a mosógép pályázatot, 25-35 ezer Ft támogatással lehet így lecserélni a régit, érdemes olvasni a híreket, aki mostanában gondolkozik vásárláson..

[ Szerkesztve ]

(#12502) Acef válasza emitter (#12501) üzenetére


Acef
addikt

emitter
A+ 25e
A++ 40e
A+++ 45e

Tothgera30
Sok jó gép van, az LG is az.
Amennyiben teheted, akkor 2+ garral vedd, mert az LG is tönkremehet, és nem 2Ft javítani.

[ Szerkesztve ]

(#12503) emitter válasza Acef (#12502) üzenetére


emitter
őstag

valóban! :)
és itt a kiírás: link

(#12504) McAdam6


McAdam6
tag

Kinéztem egy mosógépet, megjegyzem az árát, kíváncsi vagyok júli.1. után mennyivel emelik meg...(ne legyen igazam)

(#12505) PainKiller13 válasza McAdam6 (#12504) üzenetére


PainKiller13
őstag

Le kell adni a régit, de ami működik azt el lehet adni 30 körül, ergo támogatás mértéke a 0 felé konvergál. (saját helyzetem szem előtt tartva)

(#12506) macilaci78 válasza Tulku (#12492) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én spec airsoftozok, Ni-MH és lítiumos akkuk vegyesen, de van egy komoly balanszeres töltőm.

A szerszámgépekhez adott töltő nem süti ki, vagy formázza az akkut, így ha folyamatosan rátöltesz, az hosszú távon odab@sz az élettartamnak. Ezzel szemben ha mondjuk negyedévente rátolsz egy formázást, akkor sokkal tovább húzza. Van olyan Ni-Mh akkupakkom, ami 8 éves és a mai napig hozza azt a teljesítményt, amire anno vettem.

Elismer, más dolog egy amúgy is meglévő töltő felhasználási körét bővíteni, mint egy új kütyühöz megvenni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#12507) Tothgera30 válasza Acef (#12502) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Úgy tudom most 10 év motor élettartam garanciával is árulják.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#12508) pjen válasza Tothgera30 (#12507) üzenetére


pjen
félisten

Sajnos legtöbbször nem a motor hal meg,dob csapágy,szivattyú.. :((

(#12509) PainKiller13 válasza pjen (#12508) üzenetére


PainKiller13
őstag

Nekünk is ahány mosógépünk volt, mindig a csapágy ment tönkre, aztán jött a szerelő és közölte a 40-50k-s összeget a javíttatásért, vicc.

(#12510) pjen válasza PainKiller13 (#12509) üzenetére


pjen
félisten

Igen,mert dob csapágy cserénél a házat és a simeringet is cserélik,legalábbis kéne. :)

(#12511) Tothgera30 válasza pjen (#12508) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Akkor ez csak ügyes marketingduma?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#12512) pjen válasza Tothgera30 (#12511) üzenetére


pjen
félisten

Egy gyártó általában olyan hosszú garancia időt ad a termékre ameddig az normál használat mellett hiba nélkül működik.Az esetleges garanciás időn belüli javítások benne vannak az árban.Tehát a fő motorok döntő többsége nem romlik el 10 év alatt.Végülis egy villanymotor igen egyszerű szerkezet.

(#12513) prsq válasza #25712384 (#11108) üzenetére


prsq
tag

Hálás köszönetem a tippért.

(Két hete én is Sencor svc8yl tulaj vagyok, én is az intersparban vettem hozzá 1200-ért aspico 701m-et.)

Kérdés: előző porszívóból (Samsung) maradt papírporzsák.
Megnéztem, mindkettő jó bele (aspico 700 illetve 564). Lehet a Sencort papírporzsákkal is használni, vagy inkább csak a mikroszövet/fiber-rel? Avagy elhasználhatom a papírporzsákot, de aztán inkább ne azt vegyek?

(#12514) istvankeresz


istvankeresz
aktív tag

Üdv!

Van egy kb. 3 hónapos Zanussi alul fagyasztós, felül hagyományos hűtőm. Egy kb. 10 éves kis 150 literes Zanussit cseréltem le vele. A korábbi hűtőnek alig volt hangja és szinte észrevehetetlen volt, a bekapcsolás sűrűsége. Az új hűtő ezzel szemben elég gyakran kb. húsz percre kapcsolgat be. A legalacsonyabb értékre van a szabályzó állítva, mivel így is elég hideg a belső tér. Normális ez a működés?

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#12515) PainKiller13 válasza prsq (#12513) üzenetére


PainKiller13
őstag

Én nem használnám vele, a papír kevésbé légáteresztő, illetve nem is köti meg úgy a port mint a mikrofiber.

(#12516) vinpilu válasza istvankeresz (#12514) üzenetére


vinpilu
senior tag

Nekünk hasonló van csak Electrolux. A kezdetektől olyan hangokat ad hogy csak nézünk. Egyébként volt egy kis tájékoztató a hűtő mellé, hogy milyen hangokat adhat ki működés közben, na ezen az összes állat fel volt sorolva (bogarak), meg a jó ég tudja még mi.

(#12517) Feenyx


Feenyx
aktív tag

Sziasztok!

Porszívót szeretnék vásárolni, 30 ezernél nem szeretnék többet szánni rá. A lényeg az lenne, hogy naponta kellene használni, mert a kutya eléggé szereti hullajtani a szőrét :) Igaz nem nagy területen (panel lakás) kellene használni, de jó lenne valami energiatakarékosabb. Vagy ezeknek nulla szívóerejük van?

A másik, hogy porzsákos, vagy porzsák nélkülit érdemes ilyen feltételek mellé venni? Néztem ezt a mostanában ajánlott Sencor SVC 8YL, és az SVC 1030 Cat & Dog porszívójukat. Melyiket lenne érdemesebb szerintetek? Mondjuk az SVC 1030 porzsák nélküli, ezért kicsit afelé hajlok. Vagy túl sok nyűg van ennek a karbantartásával? Vagy más alternatíva ezen a két Sencoron kívűl van esetleg? Válaszotokat előre is köszi!

(#12518) koxx válasza Feenyx (#12517) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az SVC 1030 elég jónak tűnik. Szerintem minden porzsák nélküli porszívót érdemes kitisztítani egy-egy nagyobb takarítás után különben erősen romlik a szívóerő.

(#12519) Dluinet válasza Feenyx (#12517) üzenetére


Dluinet
nagyúr

porzsák nélkülivel többet kell foglalkozni, nehezebb tisztítani, és/vagy többször kell szűrőt bele venni

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#12520) Feenyx válasza Dluinet (#12519) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Szóval akkor ugyanott vagyok ahol a part szakad :) Akkor marad a porzsákos.

Amúgy esetleg valami más alternatíva ezen a Sencoron kívül?

[ Szerkesztve ]

(#12521) bigdee888 válasza koxx (#12518) üzenetére


bigdee888
tag

Mi most vettunk egy Bosch porzsak nelkuli porszivot (BGS3220). Ami miatt vegul megvettuk, az az, hogy van benne egy szenzor, ami figyeli a szivoerot, es ha nem megfelelo, akkor vilagit egy lampa, hogy takaritani kell a szuroket (a kezikonyv szerint egyebkent ez evente fog bekovetkezni).
Ha ez nem lenne, akkor en is inkabb porzsakos verziot vettem volna.

(#12522) Brave_86


Brave_86
aktív tag

Lehet nem pont ide való, de hátha tudtok segíteni kerti szivattyúval kapcsolatban.Tudtok ajánlani 30-40e körül?

(#12523) deathtania válasza pjen (#12471) üzenetére


deathtania
senior tag

nézegettem a dolgokat, és lehet, hogy ebből mindenképp egy porzsákos lesz. abból a Sencor SVC 8-a egy jó választás? Esetleg alatta van valami, amit megérné esetleg megvenni?
(sokat nem akarok költeni, egy-két éven belül egy robotot állítanék hadrendbe a mindennapi feladatra...)

www.brczart.hu

(#12524) AstraCDX válasza Brave_86 (#12522) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Hali !

Ajánlom az Elpumps szivattyúit, nézd át a kínálatot, és hogy árban is megfelel-e neked .

Azért ajánlom, mert robosztus, strapabíró kivitelűek, és van hozzá alkatrészellátás, ha el is romlik, nem kell kukába dobni, meg lehet javítani .

Ez a mai mindent kínában gyártató világban, nekem erős szempont, ez hazai, és jó termék .

Nekem BT 4877 K szivattyúm van, jó munkaeszköz .

Ha segíthettem . . .

Üdv.

Astra

(#12525) Aidan85


Aidan85
aktív tag

Sziasztok,
az itteni hsz-eket megfogadva vettem egy Sencor SVC 8 porszívót. Kérdésem az lenne vele kapcsolatban, hogy bekapcsolás után pár másodperccel megváltozik a hangja, tompább lesz, ahhoz tudnám hasonlítani, mintha egy papír lap kerülne szívócsőre, amit nem tud beszívni. Ez normális? Másnál is ilyen?

(#12526) Sonja


Sonja
veterán

Tönkrement a hűtőm, így venni szeretnék (minél előbb) egy alul fagyasztós kombinált hűtőt. Milyen márkában érdemes gondolkodnom? Mivel van a legkevesebb probléma, és ha van is, akkor jó a hozzáállás a garanciális kérdésekben? :F Elsőnek Indesitet, és Bosch márkákat néztem (Samsung nem kell. :D). Köszi! :R

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#12527) Brave_86 válasza AstraCDX (#12524) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Szia
Köszönöm megnézem őket! :R

(#12528) pjen válasza Sonja (#12526) üzenetére


pjen
félisten

A Bosch gépspel nem nyulhatsz nagyon mellé.Indezitet nem ismerem.

(#12529) vinpilu válasza Aidan85 (#12525) üzenetére


vinpilu
senior tag

A turbó fej van rajta? Ebben van egy forgókefe, a hétvégén beszívtam egy papírzsebkendőt, de még a kefénél elakadt, akkor volt ilyen hangja.

(#12530) Aidan85 válasza vinpilu (#12529) üzenetére


Aidan85
aktív tag

Nem, a normál fej van rajta.

(#12531) Tulku válasza Brave_86 (#12522) üzenetére


Tulku
veterán

Szivattyú 40 környékén Pentax 800 w-os de 1300 w-os szívóerővel (nekem az volt évekig baromi jó darab)
Egyébként pentax-pedrollo ajánlott...

És persze maradjon pénz a perifériára is (lábszelep, megfelelő szívócső és nagyon ajánlott a nyomáskapcsoló)

(#12532) Brave_86 válasza Tulku (#12531) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Köszi megnézem ezeket is.

(#12533)



addikt

Kicsit beleolvasgatva a topicba, látom, hogy 30 ezer alatt mindenki a Sencor SVC8-as porszívót ajánlja.

De indoklást nem láttam sehol, hogy miben tud többet, mint a konkurencia. Engem érdekelne a miért is, szóval hálás lennék, ha valaki röviden összefoglalná.

Esetleg bármi más használható alternatíva ebben a kategóriában?

szerk: nálam elsődleges szempont, hogy minél kevesebb por jusson vissza a levegőbe porszívózás után. Szívóerő másodlagos, mivel csak kb 2 kisebb szőnyegem van, többi parketta vagy járólap. Kisállat nincs.

[ Szerkesztve ]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#12534) koxx válasza (#12533) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az biztos, hogy 30k-ért nem vennék porzsákos porszívót. Bár lehet, hogy ezek az újabb típusok már jók.

(#12535) vinpilu válasza (#12533) üzenetére


vinpilu
senior tag

7 fokozatú szűrőrendszer, mosható hepa szűrők. Ezek pont azért, hogy kevesebb por jöjjön ki. Mondanám a szívóerőt, mert nagyon erős, de nálad nem feltétlen szempont. Soft-start, 4 felé fej van hozzá. LINK

[ Szerkesztve ]

(#12536) válasza koxx (#12534) üzenetére



addikt

Én sem abban gondolkoztam eleinte, de úgy látom, a topic nagy része arra hajlik.

Te mit vennél vagy mennyiért vennél porzsákosat?

vin.pilu: köszi. ezek szerint ezeket a konkurencia nem tudja? vagy van bármi szóba jöhető alternativa?

[ Szerkesztve ]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#12537) pjen válasza (#12533) üzenetére


pjen
félisten

Ha az a fő szempont,hogy ne menjen át a por,vizeset vegyél.OK.drágább egy kicsit de szinte semmi nem megy át.Nincs az az égett porszag,ha készvagy lehúzod a wc-n és kiöblited.

(#12538) koxx válasza (#12536) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Van jó minőségű porzsákos csak az sajnos megfizethetetlen kategória. Porszívókban annyira nem vagyok otthon, én egy (korábban linkelt) porzsák nélküli electroluxot vettem 21-ért. Ettől persze lehet jó ez a sencor.

(#12539) zoltan6 válasza koxx (#12538) üzenetére


zoltan6
őstag

a 10 éves porzsákos lg porszívómat(16000ft volt anno) semmiféle porzsák nélkülire nem cserélném le semmi pénzért,én még nem láttam normális porzsák nélküli porszívót,kollegám 2-3 naponta hozza be a munkahelyre a porzsák nélküli porszívójának a szürőit süritett levegővel fujatni,meg mosogatni.én meg évente kifujatom kimosom a textil porzsákot azt le van a gond róla.porzsák nélküli porszivó csak nyüg,nem való semmire. :N

[ Szerkesztve ]

(#12540) pjen válasza zoltan6 (#12539) üzenetére


pjen
félisten

Víz szűrőset próbáltál már?

(#12541) PainKiller13 válasza (#12533) üzenetére


PainKiller13
őstag

6 év garancia a motorra, 510 watt szívóerő, millió tartozék, olcsó hepa és porzsákok, ebben az árban verhetetlen. Persze ha van sok pénzed, akkor vizest vegyél.

(#12542) zoltan6 válasza pjen (#12540) üzenetére


zoltan6
őstag

parketta meg járólap van mindenhol,néha a szekrényeket meg az ágyat leporszívózom,a szőnyeg meg megy a mosógépbe.elötte padlószönyegünk volt,de arra is teljesen jó a porzsákos porszívó.

(#12543) pjen válasza zoltan6 (#12542) üzenetére


pjen
félisten

.porzsák nélküli porszivó csak nyüg,nem való semmire. :én csak erre reagáltam.Tudom,hogy drága,bár én a samut 40 ért vettem és nem kell hozzá semmi csak 1 liter víz alkalmanként....

(#12544) csemberlen válasza zoltan6 (#12539) üzenetére


csemberlen
őstag

1 hibás konstrukció miatt ne általánosíts, ne vonj le téves következtetéseket. Nekem is porzsák nélküli van, és nincs ilyen problémám.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#12545) macilaci78 válasza pjen (#12540) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én igen, és macerás volt a tisztán tartása, idomtalan tartály, hányingert keltő víz, nehéz ahhoz kézben fogjam, rövid a cső ahhoz, hogy a földön húzogassam...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#12546) pjen válasza macilaci78 (#12545) üzenetére


pjen
félisten

Hát igen a textil porzsák űrítése igazán felemelő.Mért kéne kézben tartani,van kereke.Szerintem a többinek sincs hosszabb csöve.Van egy zsákos Philips is a háznál a csöve tán még rövidebb,de én azt is húzom.

(#12547) zoltan6 válasza pjen (#12546) üzenetére


zoltan6
őstag

egyébként édesanyámnak van a többszázezer ft-ba kerülő hiper szuper zepter-es viztartályos porszívója(mert nyugdíjast könnyű rábeszélni mindenféle hülyeségre hogy kell az neki akár hitelre is) :(
engem az sem igazán győzött meg,igazából az is egy normál porszívó csak a víztartály fogja meg a port nem a szűrők.

(#12548) DeFranco válasza zoltan6 (#12547) üzenetére


DeFranco
nagyúr

van egy ~6 éve 14k-ba kerülő alap samsung porzsákos porszívóm, párszor már mutattam itt a topicban (SC4110)

két szűrő van benne, az egyik egy cserélhető mosható a motor előtt a másik meg egy elvileg fix. a motor mögött a kilépő oldalon.

most szétszedtem a hétvégén, a cserélhető szűrő külső fele koszos a belső fele, ami a motor felé néz fehér. a motortér teljesen tiszta pormentes, a kilépő szűrő szintén pormentes.

(#12549) zoltan6 válasza DeFranco (#12548) üzenetére


zoltan6
őstag

erről van szó,teljesen felesleges kiadni egy vagyont ilyen olyan víztartályos porszívóért,amikor a normális 10-20-ezres textilporzsákos is ugyanúgy ellátja a dolgát.

(#12550) DeFranco válasza zoltan6 (#12549) üzenetére


DeFranco
nagyúr

basszus, tévedtem

nem 14k volt, hanem 9k

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.