Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64051) tomic válasza gógyi (#64048) üzenetére


tomic
addikt

Azt nem mondom h nem jött be.A magas hangok sokkal szebbek lettek. A beszéd pl érthetőb,emberibb. Mint îrtam van most majdnem komplett Ikon szett eladó. Sokan emlegetik és ajànljàk zenére. Ezért gondoltam,h ha minimàlis az àrkülönbözet a cserekor akkor bele vàgok.
Zoli adott egy bemérésről készült diagrammot. Este felteszem hàtha valakinek többet mond mint nekem és tudja hasznàlni.

[ Szerkesztve ]

(#64052) bankjob válasza BBéci (#64030) üzenetére


bankjob
tag

A témával kapcsolatosan igazat adok és nem is okoskodok és ezzel egyet is értek, mert ahány ember annyi vélemény. Számítottam erre, hogy minőséget nem fogok kapni ennyiért, de ezek a cuccok piacon vannak. A sallangok nem lettek volna akkor nem lett volna ennyire felkapva ez a téma sem. :)

A többi nem oda illő hozzászóló meg mennyen a levesbe gyökérnek.

Én úgy gondolom és úgy látom, hogy ez nem az a fórum ahol a másikba belerúgunk.

Az én részemről nincs senkivel semmi bajom, de amiket le írtam azt le írtam.

Pontot raktam a végére. :R

[ Szerkesztve ]

(#64053) Vikthor válasza bankjob (#64052) üzenetére


Vikthor
nagyúr

pont ezért írta BBéci azt amit, mert nem akar Neked rosszat, ennyi lóvéból inkább berúgni vagy másra költsd vagy rakj hozzá még legalább ennyi vagy spórolj mint én vagy itt a többiek akár évekig, szted a jelenlegi gearemet egy csettintésrre szedtem össze? Elárulom, nem! Mármint, hogy nem egy csettintésre jönnek össze ezek a dolgok, legalábbis itthon magyarföldön nem. Tisztelet a kivételnek persze.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#64054) bankjob válasza Vikthor (#64053) üzenetére


bankjob
tag

Ezért szeretnék venni egy olcsó kezdőszettet, amiből kiderül, hogy nekem kell-e egyáltalán hosszú távra egy ilyen rendszer. Az meg már megint más kérdés, hogy elveszi a kedvem az alsó kategóriás minőség vagy arra ösztönöz, hogy jobb legyen. :)

(#64055) Festina86 válasza cecil (#64044) üzenetére


Festina86
tag

Úgy tudom a fő különbség a magas sugárzó anyagában keresendő.
A 890 DC esetén alumínium-mangán.
A 890.2 DC pedig már megkapta a reference sorozatnál használt kerámia magas sugárzót. Ez elvileg szebb magas hangokat eredményez.

(#64056) hétalvó válasza bankjob (#64054) üzenetére


hétalvó
addikt

jo ezt is megerti itt mindenki, de annyibol egy stereo front part se nagyon kapsz ami hasznalhato.

a jbl 178 szett a legalja amit szoktak ajanlgatni. volt nekem regen koda szettem az meg beleferhetne a keretedbe, de nem lattam eladot reg.

kellene legalabb 100000ft amit raszansz es meg akkor se ferne bele melynyomo. ez van sajnos, vagy kell venni geniust.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#64057) Patice válasza Dexar007 (#63974) üzenetére


Patice
nagyúr

Ilyen keretből én esetleg letennék az 5.1-ről, és sztereóban nyomnám:

Erősítő + hangfalak. :))

Végső elkeseredés esetén: Link :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#64058) bankjob válasza hétalvó (#64056) üzenetére


bankjob
tag

Értem és Kodából melyik típusra gondolsz, illetve a genius és hasonló rendszerek jobb választás lenne számomra? Mert ugye azokhoz erősítő sem kell, mert aktívak és így sokkal több lenne rá a keret..

(#64059) Vikthor válasza bankjob (#64054) üzenetére


Vikthor
nagyúr

nézd, anno én is úgy kezdtem, hogy "jó" lesz nekem a tökbelépő AVR 50e-ért, aztán ahogy nézegettem jobbra-balra és érdeklődtem a téma iránt, rájöttem, hogy a full belépős cuccoknál olyan elemi dolgokról kell lemondani, hogy inkább bele sem lett volna szabad kezdeni, mert nem csak a pénzed de még a kedved is elmegy az egésztől. Így lett egy Yamaha RX-V365 helyett egy Denon AVR-1910 3x annyiba kerül ugyan, de nagyon bölcs döntés volt, még megfizethető de nem a halál kategória. Persze akkor is hibáztam, mert új erőlködőt vettem anno és használtban ennyiért klasszisokkal jobbat tudtam volna venni, de sebaj, mert az idő orvosolta és már rég nincs nálam a 1910, mert egy 4310 szorította ki a helyét, szerencsére. Sajnos ez egy olyan hobbi ami a pénzt viszi, de cserébe ha okosan költöd el és hallgatsz ránk, akkor meghálálja a beleölt Deák igazolványokat... Szerintem most ott tartasz, hogy ez a téma felkeltette az érdeklődésedet, menj el hallgatózni/nézelődni és tapasztalatokat gyűjteni, javaslom vegyed meg a kedvenc filmedet blurayen és egy pár jelenetet válassz ki és azokat hallgasd meg a különböző rendszereken. Ne hozz elHAMArkodott döntéseket, ez a hobbi rendkívüli türelmet igényel, hidd el nekem is megvan az álomkonfigom ezen a téren, és még messze vagyok tőle, de már most ott vagyok, hogy a jelenlegi egész jól szól, de tudom hogy van mit reszelni rajta.

Üdv,
Vik

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#64060) mivamma válasza bankjob (#64058) üzenetére


mivamma
senior tag

Akkor megpróbálok én is segíteni egy kicsit.
Tapasztalataim szerint van az általad megjelölt kategóriában is jónak mondható vétel. Volt mind a két hangfalam tudom miről beszélek!
Tehát: ha 2.0 is elég, akkor keress egy használt Genius SP-HF 1250x-et kb: 10.000.-
Ha kell az 5.1, akkor pedig vegyél egy Logitech Z-5500-at. kb: 40.000.-

Tudom, hogy ezek nem HM készülékek, de amire te szeretnéd használni arra tökéletesen jó, akármelyiket is választod.

Vagy marad a pezsgő (bocsánat, nem tudtam kihagyni ;] )

Üdv

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#64061) #75912448 válasza BBéci (#64039) üzenetére


#75912448
törölt tag

Hm, kiv lennék mekkora különbség, előrelépés lehet az 590-es szetthez képest. :F A mahagóni még szépen is mutat.

(#64062) Teng válasza nubreed (#64049) üzenetére


Teng
aktív tag

Sajnos nem, ezért kell egy amcsi ismerős, de még úgy is simán megérheti mert közel féláron-jelentősen ár alatt lehet megvenni pl a subot...

(#64063) XtremLor válasza Teng (#64062) üzenetére


XtremLor
őstag

+10% ugyintezesi ktsg fejeben ismeros se kell.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#64064) bankjob válasza Vikthor (#64059) üzenetére


bankjob
tag

Köszönöm, hogy le írtad a tapasztalataidat ez sokat segített számomra. És igen jól gondolod nem rég keltette fel az érdeklődésemet ez a téma. Lényegében ez volt az 1. célom, hogy tapasztalatokat gyűjtsek itt fórumon. :R

(#64060) mivamma válasza bankjob (#64058) üzenetére

2.0 Nem igazán.

Logitech Z-5500 Nem tűnik rossznak és viszonylag tetszik is. :)

Köszönöm

Véleményt írni olyanról, akit nem is ismersz. Attól független, hogy én meg adtam egy összeget erre a rendszerre attól még nem biztos, hogy másra nem telik. (nincs semmi gond :) )

[ Szerkesztve ]

(#64065) nubreed válasza Teng (#64062) üzenetére


nubreed
veterán

Viszont most az Amazonon is akciózzák az ES sorozatot. És ott sanszos, hogy szállítanak hozzánk, attól függ.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#64066) gógyi válasza XtremLor (#64063) üzenetére


gógyi
aktív tag

azt hogy?

(#64067) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!

Néhány véleményt szeretnék kérni tőletek, ami segíthet nekem a döntésben.
NAD T741 utódot keresek megamnak. Alapvetően szeretem a hangját, és nézegetem egy ideje az aprókat, de nincs NAD a piacon, amire cserélhetném.
Hálás lennék, ha tudnátok konkrét gépet javasolni, ami érdemes lehet a kipróbálásra, és első sorban nem a mozi, hanem a zene, ami fontos számomra. Persze sokat mozizunk, de nekem fontos, hogy "muzsikál".
Illetve melyik márka az (azonos árkategórián belül), amelyiket inkább szokták ajánlani, ha nem az óriási robbanásokra, meg géppuska hangokra kíváncsi az ember? :U
Szemezek pl. egy mostani hirdetéssel (Yamaha RX-V1600), de emlékeim szerint ezt mintha pont nem zenehallgatáshoz találták volna ki... Jól emlékszem? :U
(A társai itthon: JPW 203, JPW CC60, JPW Sonata, Polkaudio PSW110-ezt hamarosan váltja egy Dynavoice T12))
Előre is köszönöm a hozzászólásokat, véleményeket. :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#64068) XtremLor válasza gógyi (#64066) üzenetére


XtremLor
őstag

Transatlantic vallalja hogy megrendeli neked, tavaly kerdeztem meg toluk, termeszetesen elore kikell nekik fizetni +10% kezelesi koltseget szamitanak fel, erre jon a tobb vam+afa+szallitas etc

[ Szerkesztve ]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#64069) Rebell


Rebell
senior tag

Sziasztok,
kellene 1 pici segítség Jumper kábel kérdésben! Az Obsidian Frontjaimat jelenleg Biwire bekötéssel használom, de Febr. elején jön az új kábel, VDH D352. (ez ugyebár csak Singlewire) , ezért nem szeretném visszatenni a gyári jumper lemezt, hanem úgy gondoltam , akkor legyen helyette kábel.

szóval, ha Jumper , akkor: VDH D352 vagy VDH Magnum

BBéci szerint jobb kábel a Magnum, de Jumper-nél is számít ez vajon?
Jó ha ugyanolyan a Jumper mint a hangfalkábel?

Melyiket vegyem? köszi a válaszokat. :R

üdv

(#64070) gógyi válasza XtremLor (#64068) üzenetére


gógyi
aktív tag

Ezt a céget elmentem. Köszi!

(#64071) Dorian válasza Rebell (#64069) üzenetére


Dorian
félisten

Vegyél ugyanolyant.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#64072) Patice válasza Dorian (#64071) üzenetére


Patice
nagyúr

+1 :K

Ugyan olyan kábelből legyen a jumper, mint amilyennel bekötötted a hangsugárzóidat.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#64073) Norbi 72 válasza Játékos (#64067) üzenetére


Norbi 72
veterán

Szia!

Sztereó végfokon nem gondolkodtál?Jobban járnál,anyagilag is.

Ha nem,a 4310-es ajánlott:[link]

[ Szerkesztve ]

(#64074) BBéci válasza #75912448 (#64061) üzenetére


BBéci
titán

Talán ez elmond róla valamit!

(#64054) bankjob
A 30-35000 forintért kapható hangdobozszettek nem az belépő kategóriába tartoznak, még azt a szintet sem érik el.
Úgy szoktuk mondani, hogy "neveddmeg", vagy "kidobottpénz" kategóriásak. Ezért ajánlottam valami valóban értelmes pénzelköltési lehetőséget.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#64075) Toobee válasza Patice (#64072) üzenetére


Toobee
veterán

Esetleg érdemes lehet a terminált is kivenni és megnézni, hogy nem lehet e belül közösíteni őket. Úgy tudom például az enyémnél lehet és nyom nélkül visszaállítható, mert nem kell hozzá forrasztani.

https://barbieripnk.hu/

(#64076) cintula187


cintula187
addikt

Sziasztok!

A Pio vsx 827 frontra biampolható?

köszi

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#64077) Patice válasza Toobee (#64075) üzenetére


Patice
nagyúr

Akár.

Tapasztalt usereknek ajánlott dolog. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#64078) bankjob válasza BBéci (#64074) üzenetére


bankjob
tag

Ezt 100%-an meg értem és nem veszem meg. :R
A Logitech Z5500-as rendszerről mi a véleményed vagy ilyen rendszereken sem gondolkozzak?

(#64079) Teng


Teng
aktív tag

Egy olyan kérdésem lenne, hogy Pio 2022 nél, a zona 2 csak 2.0 lehet vagy lehet 2.1 is?

Rövid ideig lehet JBL cs178 al menne és ahogy a pénzem engedi beszereznék két jobb drágább álló frontot és azt használnám zenére, az 5.1et filmezésre.

És ellenállásba akármit befolyásolhat-számíthat hogy zóna 1 a JBL zóna 2 más ellenállású 2 front sugárzó?
Esetleg az ha a frontokat lecserélem a JBL szettbe valami komolyabbra és a többit meghagyom az számíthat valamit?

(ez alatt azt értem hogy emlékezetem szerint a JBL szettem 4ohm-os, és amit veszek 6ohm esetleg 8 ohm-os, és mindnek meg kell egyeznie, vagy zónánként, páronként vagy hogy is van ez pontosan)

Mert nem biztos hogy egyszerre lesz annyi keret, hogy 5.1et lecseréljem egy komolyabbra' de két jobb frontra lehet-valószínűbb, hogy futni fogja'.

(#64080) Vikthor válasza bankjob (#64078) üzenetére


Vikthor
nagyúr

A válaszért ide katt, pls!

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#64081) Rebell válasza Toobee (#64075) üzenetére


Rebell
senior tag

Erre nem is gondoltam, este neki is esek, hátha megoldható így is.

Mondjuk akkor innentől kezdve a hangváltó szerepe változik vagy sem?

Patice és Dorian köszi a megerősítést! :R

(#64082) Toobee válasza Rebell (#64081) üzenetére


Toobee
veterán

Én úgy gondolom, hogy innentől belül lesz a "jumpered". Ennyi változik.

https://barbieripnk.hu/

(#64083) hétalvó válasza Rebell (#64081) üzenetére


hétalvó
addikt

a belso atkotes szerintem is a legjobb, minel kevesebb kabel, csatlakozo. ahol tehetem kikotom a bika elezest.
sok esetben siman at lehet tenni belul a masik banan huvelyre.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#64084) hétalvó válasza hétalvó (#64083) üzenetére


hétalvó
addikt

milyen bika :) bi kabelezes

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#64085) bankjob válasza Vikthor (#64080) üzenetére


bankjob
tag

Haha. Értem. :DDD

(#64086) mclaren777 válasza zoom3s (#64043) üzenetére


mclaren777
senior tag

Esetleg nem fordított polaritással van bekötve a hangfal? Vagy az nem okozhat ilyen tünetet?

[ Szerkesztve ]

(#64087) xtremetuning válasza Dorian (#64071) üzenetére


xtremetuning
addikt

ugyanolyat - magyar...... ;] ezt csak úgy en bloc....

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#64088) Norbi 72 válasza Teng (#64079) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ez a hsz. szerint igen:[link]

Az ohm kérdésről Sanci majd megmondja a tutit.

(#64089) #09634560 válasza zoom3s (#64043) üzenetére


#09634560
törölt tag

Van egy olyan sejtelmem hogy kisült a piezo.. hamar tönkre szoktak menni.

(#64090) nubreed válasza #09634560 (#63924) üzenetére


nubreed
veterán

Yamaha RX-V663

Erre esetleg valaki? [link]

Amúgy utána olvastam, elméletileg nincs jelentősége ilyen néhány méteres kábelhossznál ha az egyik rövidebb mint a másik, de azért kíváncsi vagyok mit mondanak erre a fórumon.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#64091) #09634560 válasza cintula187 (#64076) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nem. Legalábbis vagy szélessségi vagy surround módja van.

Nubreed: lehet másfeles is, de ajánlott a vastagabb. 1-2 méter különbség hátra simán belefér, frontokénak kel passszolbiuk.

[ Szerkesztve ]

(#64092) kimi02


kimi02
őstag

Focal Chorus 800-as széria mekkora előrelépést jelentene ?

(#64093) #09634560 válasza Teng (#64079) üzenetére


#09634560
törölt tag

Elméletileg 2.0 lehet de nincs akadálya a 2.1-nek sem:

A hangszórócsatlakozókba bekötöd az erősitőből és a hangszóróba vezetett vezetéket és a vágást (100-120Hz ajánlott) és minden más beállitást a mélynyomón kell elvégezned, csakis ebben a formában lehet a 2. zónában 2.1
Nem probléma az Ohm eltérése, eltérhet, bár számolni kell melegedéssel és az eltérő hangosodással (hiába 4 Ohm a JBL, 86 az érzékenysége, igy kevésbé hagosodik a frontoldalinál).

(#64094) Tamoo válasza Patice (#64072) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

De amúgy mért kell ugyanolyan? Pont jól lehetne jumper-el is hangolni nem? Ha már az is számít, hogy a kábelt magashoz vagy mélyhez dugod közvetlenül (vagy keresztbe)... jumper-el való hangolás sem különbözik lényegében ettől. :F

(#64095) Dexar007 válasza Lajos1966 (#64022) üzenetére


Dexar007
veterán

Plazma tv topik ismerek olyat is aki a VT50 hangszoroival is meg van elegedve,szoval nem vagyok kirivo eset. :)

Sanci38: 2.1-es valaminek lehet meg jobban is örülnek.Utalom a sok vezeteket.

(#64057) Patice : Csunyan nez ki.Nem raknam a nappaliba akarmilyen jo. :D

Hangprojektorokrol mi a velemenyetek?

Give me your cum,bull!

(#64096) BBéci válasza bankjob (#64078) üzenetére


BBéci
titán

PC-s hangkeltők között talán a legjobb, de a házimozihoz nem sok köze van, zenére egyenesen elviselhetetlen.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#64097) #09634560 válasza Tamoo (#64094) üzenetére


#09634560
törölt tag

Arra gondolsz hogy létezik olyan hogy ugyan a vastagabb vezetékkel (példánkban Vdh 2.5-ös) viszik ugyan a jelet a hangfalhoz, de a jumper az másfeles vagy 0.75-ös (méret/hosz arányban helyes) ezüsztözöt vagy nagy tisztasáágú 15 centi hosszú rézvezetékkel oldják meg? Köztudomású hogy a vékonyabb vezetékek jobban, nagyobb hatékonysággal "viszik" a magasabb hullámhoszakat mert kisebb a hullámimpedanciájuk.

Dexar007: rendben is lehetne de mi van ha a zone 2 eleve erősitett tehát végfokról megy át, mint a pionernál, akkor azt hogy köti rá 2.1re??

[ Szerkesztve ]

(#64098) Teng válasza #09634560 (#64093) üzenetére


Teng
aktív tag

A melegedés-erősítés beli eltérés részét értem az elmondásod alapján, viszont olyan kérdésem lenne jelenleg az erősítőre a sub csak egy rca kábellal van kötve és a frontok is csak az erősítőbe mennek, minden esetben rá kell kötni a frontokat a vágás miatt, tehát most alaphelyzetben is rá kellett volna kötnöm? vagy hogy van ez pontosan?

És egy korábbi itteni leírás alapján elvileg tudja a zona 2 be is a 2.1 et, nem elképzelhető hogy rca val rákötött sub megoldással is lesz 2.1 belőle a fenti bekötés nélkül?

"SC-2022 - Same as above plus
- Zone2 Subwoofer output"
ez alapján gondoltam a korábbit

(#64099) vizimento


vizimento
senior tag

2db videoton 100w hangfalat szeretnék meghajtani egy erősítővel (a mostani tönkrement)
Ami elvárás lenne: Tisztán, és a hangfalakkal elérhető legnagyobb hangerőn meg tudja szólaltatni őket, valamint távirányítóról lehessen vezérelni. Legalább 2 bemenet legyen ratja (TV+számítógép). És legyen rajta mikrofon bemenet amminek a hangját rá tudja "keverni" a zenére. (Nem kell profi keverés, csak itthoni iszogatás utáni/melletti karaoke lehetősége)

Természetesen mindezt szeretném nem túl drágán megúszni, de nem is akarok spórolni rajta. Amolyan best buyt, ár/érték arányban jeleskedő készüléket keresek.
Mit ajánlotok ilyen használathoz? Használtat vagy újat? Valami bevált tipus esetleg?

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#64100) #09634560 válasza Teng (#64098) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nem: csak 1 rca-val kösd rá, lehetőleg az LFE-re kösd azt, és semmi mással mert nagy kavarcot okozhatsz!!!!l

Ja ha tudja a subwofer zone 2-öt akkor tiszta sor, mehet, akkor ez nem is kérdés, akkor nem is értem miért kérdezted. :)
És akkor a Zone 2-re is csak 1 RCA menjen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.