Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64251) xtremetuning válasza Dorian (#64250) üzenetére


xtremetuning
addikt

"Szóval a kettőből kéne egyet gyúrni." - én a csajokkal vagyok mindig így.... :DDD

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#64252) Dorian válasza xtremetuning (#64251) üzenetére


Dorian
félisten

Lehet ott nem lenne elég kettőből :DDD

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#64253) Dorian válasza Dorian (#64250) üzenetére


Dorian
félisten

Ja még annyi, hogy nyilvánvalóak gondolom az összefüggéseket:
tágabb mély - magas sávok <-> jobb közép
levegősebb -> jobb tér
jobb magasak -> jobb fúvós, vonós hangszerhangok

(Nem Fapaci új ezüst hangafalkábeléről van szó, hanem a korábbi Beldenről.)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#64254) Sefter válasza xtremetuning (#64251) üzenetére


Sefter
veterán

Na, megmondlak a nejednek... :DDD

Psn ID: sefter_hun

(#64255) gyurczy válasza Dorian (#64250) üzenetére


gyurczy
őstag

Biwire? ;]

(#64256) Dorian válasza gyurczy (#64255) üzenetére


Dorian
félisten

Nem, hetero-wire ;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#64257) xtremetuning válasza Sefter (#64254) üzenetére


xtremetuning
addikt

Itt ül mellettem és olvassa.... :P

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#64258) nebulo5 válasza xtremetuning (#64257) üzenetére


nebulo5
senior tag

erről a "kézalászoktatós" technológiáról hol lehet többet megtudni....? :DD Bár, így 34 év után... érdemes lenne egyáltalán :F

Üdv: nebulo

(#64259) xtremetuning válasza nebulo5 (#64258) üzenetére


xtremetuning
addikt

Az alapoknál kell kezdeni.... :D ...és alapvető, hogy alapnak sem mindegy, milyen a választás... ;)

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#64260) BBéci válasza t-bali3 (#64243) üzenetére


BBéci
titán

Van rajtuk XLR és RCA, ahogy szokás. Az előfok processzorok kifutottak, újat nem látok a honlapon.

(#64244) adodaniel
Melyik NAD? A T747 vagy a T757?

(#64248) Mankó
Hifihez, házimozihoz csak a félsüketek használnak túlfeszvédős elosztót. A távirányítós is mocskosul rontja a hangzást. De ezt már hússzor kitárgyaltuk itt a topikban.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#64261) adodaniel válasza BBéci (#64260) üzenetére


adodaniel
őstag

A 747, hiszen arra pályázok. :)

[ Szerkesztve ]

(#64262) Toobee


Toobee
veterán

Project Trio - Project trio (2010). Hatalmas album, hallgassátok meg! Youtube csatornájuk.

https://barbieripnk.hu/

(#64263) BBéci válasza adodaniel (#64261) üzenetére


BBéci
titán

A Denon AVR-2311 lehet hasonló kategóriájú.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#64264) t-bali3 válasza BBéci (#64260) üzenetére


t-bali3
senior tag

A Nad importőrrel nem beszéltél véletlenül még a korábbi M3 felvetések miatt?

(#64265) nebulo5 válasza Toobee (#64262) üzenetére


nebulo5
senior tag

:)) Délután, tőlük hallgattam éppen, egy albumot! Tényleg tudnak a skacok!

xtremetuning szép magas labda volt... le is csaptad rendesen, a finom vacsi reményében :DDD

Üdv: nebulo

(#64266) KL555


KL555
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi problémában szeretnék segítséget kérni Tőletek: adott egy laptop AMD 3850-es videókártyával (HDMI kimenettel, és elvileg 5.1 csatornás hang támogatással), illetve egy Denon AVR-1910-es erősítő. A két készüléket HDMI kábellel összekötve csak sztereó hangot tudok előcsalogatni a hangrendszerből. Neten sok panaszt találtam erre, megoldásnak elvileg azt, hogy a Realtek HD audio manager feltelepítése után kiválasztható az 5.1-es kimenet a hangszóró beállításainál, de nálam nem működik.
Tudnátok segíteni, hogy mit szúrhattam el, illetve mit kellene máshogy csinálni/beállítani, hogy működőképes legyen a dolog és ne sztereó hang szóljon?

A válaszokat köszönöm előre is!

(#64267) Patice válasza Dorian (#64253) üzenetére


Patice
nagyúr

Mindez lehet akár egy kábel is, csak az nem abban az árkategóriában játszik, mint amit próbáltál. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#64268) hétalvó válasza Dorian (#64253) üzenetére


hétalvó
addikt

fontos ezeket a hazi barkacs kabeleket eroltetni? mindig csak a baj van veluk. nekem nem szoktak osszeallni eggye.

valaki meg tudja nekem mondani, miert akkor szol legjobban itthon a mozi, ha az erosito nem mer be semmit?
ez mar sokadszor bebizonyitott keplet.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#64269) BBéci válasza hétalvó (#64268) üzenetére


BBéci
titán

Amikor elkezdtem használni a Pioneer CS-LX76 erősítőt, lefuttattam a mérést és beállítást, aminek az eredményével, a kapott hangminőséggel nem voltam elégedett. Aztán pár hét múlva beleástam magam a kezelési könyvébe és rátaláltam az MCACC Professional változatára. Miután azzal beállította magát, mintha kicserélték volna az erősítőt, annyival jobb hangot produkált. Még kb. 4 hónapig használtam lelkesen és örömmel.
Szóval lehet az jó, sőt kiváló is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#64270) Patice válasza hétalvó (#64268) üzenetére


Patice
nagyúr

Akusztika?

Ha nem túl jó az akusztika, akkor okozhat rossz mérési eredményeket, ami alapján persze, hogy nem fogja tudni az automata jól belőni a hangot.

Amikor nem méred be, akkor kézzel állítod be?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#64271) MasterMark válasza KL555 (#64266) üzenetére


MasterMark
titán

Lejátszóban kell beállítani a passthrought.

Switch Tax

(#64272) Dorian válasza hétalvó (#64268) üzenetére


Dorian
félisten

Nincs semmi különösebb baj velük. Ennyiért a gyári kábeleknek is van hibája bőven, a "Kácsás 4mm2-es lapos" kategòriájánál meg nagyságrenddel jobb mindkettő.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#64273) BBéci válasza Dorian (#64272) üzenetére


BBéci
titán

Nem ahhoz kellene viszonyítani, annál nem kunszt jobbnak lenni. Nagy gyártók kábeleit is ki lehet fogni használtan félár alatt, én is úgy vettem a Kimber 8TC-t és mások is a topiktársak közül. Szerintem érdemes a frontok és a center kábelezésére kiadni 100-150000 forintot és akkor nem fog az ember azon rágódni, hogy a fene enné meg, nem az igazi, az a leggyengébb láncszem.
Arra nagyon kíváncsi vagyok, mennyivel lesz jobb a Nordost Heimdall 2 [link], ha végre megérkezik. Tavaly nyár eleje óta ígérgeti a forgalmazó, hogy kapok egy teljes szettet, tápot és IC-t is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#64274) Tamoo válasza BBéci (#64273) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Most pár hete is volt fent 2x2m 8TC dugózva 30e-ért. Elgondolkoztam rajta, de én már maradok most a Supra Ply-nál. Elbírna a rendszer jobbat is, de úgy érzem ez most egy jó kompromisszum.

[ Szerkesztve ]

(#64275) BBéci válasza Tamoo (#64274) üzenetére


BBéci
titán

Annyiért ingyen van, mert 20000 Ft/m (64 euró) a listaára, dugó nélkül.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#64276) t-bali3 válasza Tamoo (#64274) üzenetére


t-bali3
senior tag

Én is sokat időztem felette, majdnem lecsaptam rá. Végül Supra MD06 lesz helyette, arra nagyobb szükség van most. Kíváncsi vagyok milyen lesz.

(#64277) tomic válasza Tamoo (#64274) üzenetére


tomic
addikt

Megkérdezhetem hol hírdették?

(#64278) t-bali3 válasza tomic (#64277) üzenetére


t-bali3
senior tag

Avx

Egyébként most nézem, hogy én egy drágábbon gondolkoztam még. Az 40 e Ft volt.

[ Szerkesztve ]

(#64279) robi-k válasza Tamoo (#64274) üzenetére


robi-k
őstag

:O Kár, hogy nem láttam a hirdetést. Na majd csak lesz még hasonló.

(#64280) Mankó válasza BBéci (#64260) üzenetére


Mankó
veterán

A szunetmentesek egyertelmuen rontjak a hangzast, addig tiszta, de az egyszeru tulfeszvedos elosztok is? Egy somogyi modellrol van szo, egy tanithato es 3 slave dugaljjal. A szoba masik feleben levo subhoz pont jo lenne, hogy amikor lekapcsolom az erositot, akkor leveszi az aramot a subrol is. Igy nem kellene kulon kapcsolgatnom azt is.
Persze ha ti nem ajanljatok, akkor elobb meghallgatas es megfontolas targyava teszem a dolgot.

(#64281) BBéci válasza Mankó (#64280) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem világosan fogalmaztam. Somogyi a lehető legócskább bóvli, gagyi, bottal nem piszkálnám meg.
Ha olcsót akarsz, ami még jó is, akkor fémházas Kontaset.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#64282) pita74


pita74
újonc

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni tőletek,hogy a bose 301V hangfal mennyire alkalmas házimozihoz
frontként.Mozira,zenére. :F

(#64283) BBéci válasza pita74 (#64282) üzenetére


BBéci
titán

Centernek biztosan nem tennék be olyat. Ha csak frontként használnád, miféle hangdobozok lennének a center és háttérsugárzók?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#64284) MasterMark válasza BBéci (#64281) üzenetére


MasterMark
titán

A Kontaset-hez egyébként árban milyen tápkábel illik? Elé is, meg utána is?

Switch Tax

(#64285) pita74 válasza BBéci (#64283) üzenetére


pita74
újonc

Jbl es-re gondoltam,vagy így nem működne?

(#64286) Sefter válasza pita74 (#64285) üzenetére


Sefter
veterán

Legalább a 2 frontnak és a centernek egy családból kéne származni az egységes hangkép miatt... Az igazi az lenne ha az 5.0 lenne egy család

Psn ID: sefter_hun

(#64287) tjojo válasza hétalvó (#64191) üzenetére


tjojo
tag

Ejj! Focal-os létedre nem ismerni azt a szub-ot, nagy hiba. ;]
Sokáig akartam én is olyat, de letettem róla.

[ Szerkesztve ]

(#64288) Hooper válasza Hooper (#63940) üzenetére


Hooper
őstag

megannak a típusok
(előzmény)
Sony VA8ES + Sony ep90es
Center Cerwin Vega
front Jamo studio 160
rear magnat
sw: sony sa-w305
ez szól 5.1ben

Ha zene vagy stereo jelet kap akkor lehet hallgatni a lenti pár magnat 4way bass reflex-et. (ilyen)

(#64289) Sefter válasza Hooper (#64288) üzenetére


Sefter
veterán

Ez kb olyan, hogy beesett a király utcába az első bizibe, és ami épp ott volt azt elhozta...:DDD

Psn ID: sefter_hun

(#64290) Hooper válasza Sefter (#64289) üzenetére


Hooper
őstag

hát lehet :D
vmeik nap ránézünk, és megpróbáljuk beröffenteni. Meglátom mi jön ki belőle.
Természetesen nem várom h imax élmény legyen, de ami most van az egy 100cmes samu c650 tv meg egy logitech z5500 WD TV live streamingel össze kötve.
Ezt a hangzást csak hozza, rosszabb azért csak nem lesz. Tvt meghagyom, felrakom a vászon mögé, meg a WDt valahogy beintegrálom. Ha lesz pénz valami 720/1080ps projektort beszerzek a NEC helyett.

(#64291) Mankó válasza BBéci (#64281) üzenetére


Mankó
veterán

Ez a beszed a hm rendszer akkor valami kapcsolosra megy.
Ez a tulfeszvedos eloszto meg megy az aprora.

(#64292) BBéci válasza Mankó (#64291) üzenetére


BBéci
titán

Ezt nem hiszem el! :W
Ne legyen az elosztón kapcsoló!!!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#64293) Mankó válasza BBéci (#64292) üzenetére


Mankó
veterán

:DDD Te mit teszel, az áram spórolás érdekében? Minden használat után kihúzol, manuálisan lekapcsolsz mindent?
Az altalad ajanlott Kontaset eloszto sem ajanlott?

(#64294) BBéci válasza Mankó (#64293) üzenetére


BBéci
titán

A Kontaset kínálatában legalább negyvenféle elosztó található, egy részük kapcsolós, de azokat egyáltalán nem ajánlom hifis, házimozis célra. A többit sem, csak kényszerhelyzetben és ideiglenesen, amíg nem tudsz venni egy speciálisat.
Távirányítóval kapcsolom ki a készülékeket, a készenléti állapotban felvett 0,3-0,5 W teljesítmény említést sem érdemel. Ezzel szemben a teljes áramtalanítást a legtöbb szórakoztató elektronikai készülék nem szereti, megrövidíti az élettartamukat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#64295) hétalvó válasza tjojo (#64287) üzenetére


hétalvó
addikt

ez az avx-es kerdesemre jott :)
gondolom sw800 ha nagyon akarom tudni, de inkabb az erdekelt elado-e :)
nem vagyok nagy focalos, meg csak izlelgetem.

dorian-nak pedig tenyleg csak annyit, ugy nem lehet kabelezni, hogy ebben abban jobb ez-az. mert sose lesz elegedett az ember es csak bosszantja. igy ertem, hogy nem all ossze az egesz eggye.

egyebkent mordaunt shortos vagyok a szivem melyen meg mindig :P

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#64296) hétalvó


hétalvó
addikt

néha az embernek meg kell követnie magát ;)

szoktam szidni a saját erősítőmet. többek között, mert a szoftvere elég érdekes dolgokat képes csinálni. nem vagyok amatőr az első dolgom mikor hazahozok valami új készüléket frissítem a szoftverét és időnként ellenőrzöm. így volt ez az lx-76-ommal is. pár napja már kezdett nagyon elegem lenni belőle. dehát erősítő szerint nincs szoftver upgrade mondja az Ő. nem adtam fel felmentem a weboldalukra support-firmware 2012.dec a legújabb ááá mondom ez már régóta fenn van, de azért nézzük már össze mi van a gépben, megjegyzem 2013 nyarán vettem és láss csodát a weboldalon frissebb volt.
nem írnám le, hogy a telepítésével is megszívatott, de csak összejött reset, kihúz konnektor combo után.
egyenlőre úgy tűnik amivel nekem bajom volt azt megoldották, akkor úgy tűnik most boldog vagyok :K

szóval PIONEER tulajok érdemes megnézni a weboldalon a firmware-ket nem értem miért, de írja is ,hogy csak usb-ről tehető fel. kérdezem én, átlag user hol teszi ezt meg?

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#64297) Mankó válasza BBéci (#64294) üzenetére


Mankó
veterán

Hat ez a resz eddig is tiszta volt, csak ugye a sub nem megy le keszenletibe, vagy csak en nem tudok rola. Vagy esetleg van ra megoldas a manualis lekapcsolas helyett? Valami egyszeru, de hatasos.

(#64298) kufirc


kufirc
tag

Sziasztok
Hangfalszett és erősítő vásárlás előtt állok . Nem szempont a nagy hangerő , inkább a minőségre mennék .
Csatornánként 70-80 W megfelelne. Erősítőnek egy Pio-ra gondoltam valami középkategóriába.
Az ár amit ráfordítanék 300-350 ezer forint.
Ha volna ötletetek ,esetleg személyes tapasztalat alapján, nagyon megköszönném. :R

(#64299) ricsik válasza Mankó (#64297) üzenetére


ricsik
őstag

A legtöbb sub ha nem kap jelet automatán lemegy standby-ba egy idő után.
Három fokozatú bekapcsolón az auto mód. Kikapcs, bekapcs, auto.
Ilyen a subod? : [link]
Ha ez sem jó, akkor kapcsold ki a billenő kapcsolóval, az csak van rajta.

(#64300) ricsik válasza kufirc (#64298) üzenetére


ricsik
őstag

Ha újat akarsz, amit itt senki nem javasol, akkor ennyiért sajnos csak belépő kategória környékén kapsz (persze nem a legalját, de azokat ugye nem árt kerülni), ha jöhet a használt is, akkor lehet már tisztességes rendszert összehozni, több kategóriával magasabbat.
Alacsony hangerőn jó minőséget csak komolyabb rendszerrel kapsz, belépővel nemigen.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.