Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50451) robi-k válasza spiky03 (#50444) üzenetére


robi-k
őstag

Nyugi, a pio-t a pio mérnökei úgy alkották meg, hogy FW-vel azt nem lehet "hazavágni", még a teljesen hibás FW-vel rendelkező lejátszó is relatíve könnyen helyreállítható. A bővebb leírást elküldtem levélben :)

(#50452) Ed Parker válasza BBéci (#50450) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

nem értelek,tökéletesen működik az lx55 és eszem ágában sincs visszaváltani médiajátszóra,ha egy készüléken belül minden működik.
ez picit olyan dolog mint a htpc,van aki szív vele,van akinek meg egy áldás mp után,lásd popcorn bugok.

(#50453) spiky03 válasza DjKoxi (#50448) üzenetére


spiky03
veterán

Lehet, hogy nálad rendesen megy majd.
Vannak olyanok a fórumon, akiknek nem volt gond az FW cserével, simán felment nekik rá.
Én nem akartam most másik eszközt venni, megvagyok a Pio-val. Csak javasolták, hogy frissítsem mert ugye akkor lesz ISO lejátszás is, ami azért nem egy rossz dolog. ;)

@#50451) robi-k
Thx, ment válasz is. :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#50454) Warter válasza Ed Parker (#50452) üzenetére


Warter
őstag

Hát igen, azóta se bánkódtam egyetlen percet se, hogy megszabadultam a Popitól. Az asszony kicsit morgott az elején a kezelés miatt, de az airplay megoldotta az ő gondjait is. :K

(#50455) Xmodule


Xmodule
őstag

Hello. Most igy néz ki a rendszer nálam. HTPC azon XBMC. HTPC TV között HDMI, HTPCböl optikai kábel az 5.1 logitech Z5500 ba. Most neztem egy ilyet YAMAHA YHT-399 112.000Ft. Az lenne a kerdesem, hogy erdemes lenne e lecserelnem? Masi meg amit nem ertek egyaltalan, hogy most ez a keszulek hogy is müködik? Marmint latom irja hogy 3D meg fullHD. A tvm 3D 50" fullHD plazma. Szoval akkor a HTPC-t HDMI vel rákötöm az erösitöre és azon keresztul fog jönni a 3D meg a kép is hang is? Vagy hogy megy ez? Sajat lejatszo programja van a Yamahanak? Nem tudom elkepzelni hogy megy ez. Akkor az XBMC-t nem is fogom látni? Xboxom is van azt is akkor HDMI vel kössem a házimozi rendszerre? Köszi

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#50456) Ed Parker válasza Warter (#50454) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

nyilván,a zsákom tele volt a folyamatos hibákkal,fagyásokkal,kilép,beragad.
nem beszélve arról,hogy a jobbakért elég súlyos árat kérnek,amiért már bőséges választék van másból.

(#50457) maestro87 válasza MasterMark (#50446) üzenetére


maestro87
őstag

Tv összekötése házimozival. Mondjuk 2m.

(#50458) MasterMark válasza maestro87 (#50457) üzenetére


MasterMark
titán

Ahhoz mindegy.

Xmodule: Erősítőre dugsz mindent HDMI-el, és egy HDMI-vel az erősítőt a TV-re. HDMI-ről leveszi a hangot, és azt szólaltatja meg.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#50459) ricsik válasza Warter (#50454) üzenetére


ricsik
őstag

Mi baj van a popikkal, konkrétan milyen bugról van állandóan szó? Nekem igaz régi A210-es van vagy 3 éve, de soha egy perc bosszankodást nem szerzett, de annál több örömöt. Egyik legjobb vételem volt.

(#50460) Oldfighter válasza ricsik (#50459) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Van azért néhány. Elég makacs tud lenni. Olykor sajnos kénytelen vagyok kihúzni a dugót a konnektorból.
Pl nálam filmnézést követően nem lehet Flac zenét hallgatni, mert újraindítja magát automatikusan. De előfordult olyan is, hogy a film vége felé egész egyszerűen lefagy a távirányító. Az utolsó negyed órában semmire se reagál a készülék. Nem ezt várom el egy ilyen volumenű készüléktől az új frissítések követően sem, leszámítva hogy kép- és hangminőségileg meg vagy elégedve vele.

[ Szerkesztve ]

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#50461) Warter válasza ricsik (#50459) üzenetére


Warter
őstag

Nekem A300 volt, mint Ed-nek. Számomra a legidegesítőbb hiba, hogy a mai napig nem kezeli normálisan a HD hangokat, se TrueHD se DTSMA. Emellett a másik gáz, hogy a zene lejátszásnál bizonyos hangfájlok egyszerűen nem szólaltak meg vagy csak szörcsögtek. Aztán nem voltam megelégedve a videófallal sem, ott is, hol talált, hol nem, csomót kellett kézzel igazgatni + nem lehet neki több könyvtárat megadni csak hekkeléssel. Meg még voltak apróságok, de kb ezek voltak a legfontosabbak.

(#50462) maestro87 válasza MasterMark (#50458) üzenetére


maestro87
őstag

Így gondoltam én is. És kb. mennyit ér meg? 1000Ft az olcsónak számít?

(#50463) bajnokpityu válasza Warter (#50461) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ezt múltkor megállapítottuk, hogy popcornból az A210 messze a legjobban sikerült típus. Soha semmi bajom nem volt vele, és a képét is jobbnak mondták, mint a dünéket.

Az inkább a szégyen, hogy azóta se jön össze az új típusoknál ez a minőség.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#50464) gyurczy válasza ricsik (#50459) üzenetére


gyurczy
őstag

C300: trágya BD kezelés, még trágyább hálózatkezelés, random nem játszok le semmit míg újra nem indítasz, fw telepítési rituálék (mert ugye nem mindegy, hogy hogy teszed fel), stb.

Más, mindenkinek: Linn Majik DS Jó vételnek ígérkezik, napok óta nem változott az ár és 3 licitáló van rá. Szvsz sokkal feljebb nem fog menni.

[ Szerkesztve ]

(#50465) janos666 válasza janos666 (#50449) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ó, megvan! Auto Surround Mode -> ON
Ez megjegyzi nekem, hogy legutóbb melyik módot hazsnáltam x bemeneti formátumhoz, így ha egyszer beállítom kézzel a Stereo Direct módot miközben sztereó zenét hallgatok, és a Standard-et, mikor többcsatornásat (ez ugye inkább film), akkor a jövőben automatikusan átáll magától is arra, amin hagytam.
Szitkozódás visszavonva, bár a Multichannel Direct bass management viselkedése azért mégis fura egy kicsit.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#50466) t-bali3 válasza janos666 (#50449) üzenetére


t-bali3
senior tag

Nekem is 2808 van. Én azt csinálom, hogy a 2ch módot beállítottam Large-ra, Sub kikapcsolva. Az 5.1-nél értelemszerűen minden megy. Small hangfalbeállítás, Sub pedig LFE + main-en van.

Sajnos kapcsolgatni kell, de az 1 gombnyomás, nem a világ vége :)

Lenne egy kérdésem hátha valaki tudja. Mit kellene beállítanom a Foobarban vagy Win-ben, hogy ha több csatornás SACD-t játszok le, akkor kiadja az összes csatornát? Jelenleg csak sztereó hangot ad mindig? ASIO meg Wasapi nincs nálam.

(#50465) janos666:
Az nálam is be van kapcsolva, de még nem tűnt fel mit csinál. De így okosabb lettem én is, köszi!

[ Szerkesztve ]

(#50467) MasterMark válasza t-bali3 (#50466) üzenetére


MasterMark
titán

Mivel van az erősítőre kötve?

Switch Tax

(#50468) t-bali3 válasza MasterMark (#50467) üzenetére


t-bali3
senior tag

HDMI kábellel.

(#50469) bajnokpityu válasza gyurczy (#50464) üzenetére


bajnokpityu
félisten

kár,h nincs szimmetrikus kijárata...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#50470) MasterMark válasza t-bali3 (#50468) üzenetére


MasterMark
titán

És az erősítő tud DSD-t fogadni?
De amúgy LPCM-ben is sokcsatornásnak kéne lennie.

Switch Tax

(#50471) Warter válasza gyurczy (#50464) üzenetére


Warter
őstag

Nekem a hálózat kezeléssel soha nem volt gondom az A300-on, de a BD kezelés az tényleg egy katasztrófa párban a HD hanggal. El is felejtettem, már oly rég volt. Firmware telepítéssel milyen gondod volt? Én csak menüből elindítottam és rakta is fel...

(#50472) t-bali3 válasza MasterMark (#50470) üzenetére


t-bali3
senior tag

Szerintem kellene hogy tudjon. Úgy érzem valami szoftveres beállítás lesz a hiba, csak nem tudom mi. Megnézegettem Foobarban, de nem találtam ilyesmi beállítást.

[ Szerkesztve ]

(#50473) gyurczy válasza bajnokpityu (#50469) üzenetére


gyurczy
őstag

bajnokpityu: Ezért mentem rá az Akurate Renew DS-re, azon már van. Más kérdés, hogy kb a duplájába kerül, és nincs rajta kijelző. Amin van, az 2000GBP+ Amúgy koax van rajta, csak egy DAC kell mögé, az meg ott figyel a polcon, nem? Ha nem lettem volna besózva, akkor ez lenne az XDA-2-vel.

Warter: Ha netről telepítettem, utána semmit nem játszott le.

[ Szerkesztve ]

(#50474) janos666 válasza t-bali3 (#50466) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ha Vista vagy újabb a Windows, akkor a WASAPI Exclusive mód a legjobb. Így az audio renderer át tudja konfigurálni a HDMI kimeneti formátumot úgy, hogy ha lehetséges, akkor pontosan egyezzen a forrásanyagéval (persze a kitömörítés után, ha tömörített), csatornák számában, bitmélységben, mintavételi frekiben is, szóval szabványos forrásanyagnál automatikusan 1:1 megy ki (akár épp sztereó, akár több csatorna, két egymást követő szám közt is automatikusan átáll a formátum, ha kell).

Winamp-hoz és a Maiko plugint használom. Béta teszt verzió, de tökéletesen működik (talán ezért nem is jött újabb).

Most már ugye az erősítőnk is automatikusan vált, úgyhogy :C

---

Meddig mennek le a frontsugárzóid, hogy zenéhez kikapcsolod a sub-ot?

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#50475) bajnokpityu válasza gyurczy (#50473) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ebben még nincs dac se?
azért az akurate-t ne emlegessük még csak egy évben se az XDAval. szimmetria,ide-oda.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#50476) ricsik


ricsik
őstag

Akkor pont kikerültem a gondokat. Nem HD-s az erősítőm, nem gyári távot használok, nem hallgatok vele zenét. A gyári fal tényleg alig talál, de van PC-s progi rá, azzal se perc frissíteni, még a képeket is tetszőlegesen lehet cserélni, vagy bármit.

(#50477) gyurczy válasza bajnokpityu (#50475) üzenetére


gyurczy
őstag

Sima DS, csak hálózati lejátszó. Nyilván ezért ennyi az ára. DSI 1250-ért ment el pár napja.

Nyilván a helyén kell kezelni a kérdést, de a Majik-XDA-2 kombó nem pusztítja el a családi költségvetést. Az Akurate-al oda a nyugdíj alap. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#50478) BBéci válasza Ed Parker (#50452) üzenetére


BBéci
titán

Nálam volt másfél hónapig Robi Pio 450-ese, de inkább a Popi A-400-ról néztem filmeket.
Nekem az minden szempontból jobban tetszett, bár ben voltam vele teljesen elégedett. Most Dune Base 3.0 van a polcomon, régebben is használtam, semmiféle hiányérzetem nincs vele kapcsolatban.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#50479) bajnokpityu válasza gyurczy (#50477) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Hallani kéne. Ricsi-féle Akuratenek nagyon alacsony volt a jittere,mint forrásnak. Ha véletlenül az eleje 1:1ben ugyanaz ( ? ) akkor valóban jó megoldás lehet csomó embernek.

Arról viszont olvastam,h rettentő sok firmware-fajta létezik ezekhez, ami meg magában hordozza akár a win-mac méretű minőségi ugrást is.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#50480) BBéci válasza janos666 (#50474) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem barbárság zenéhez szubládát megszólaltatni, ha az embernek nem csak pici szatellit dobozkái vannak. Már az állványos Chorus hangdobozok is adnak annyi mélyhangot, ami a zenehallgatáshoz kell.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#50481) gyurczy válasza bajnokpityu (#50479) üzenetére


gyurczy
őstag

Ez a Majik és az Akurate Renew DS egy sorozatból van, de Ricsié ennél egyel frissebb. Szerintem nálad is adná, dynamik upgrade is benne, amiről igen jó véleménnyel vannak netszerte.

Igen, van pár FW, olvastam én is, hogy lehet variálni, mind máshogy szól.

Szerk: Ettől még jó vétel lesz, 670-ért Sneaky DS volt nemrég, meg van most is 800-ért. Akkor már sokkal inkább ez. Hackintosh vs HTPC volt a 900 rugós témánál?

[ Szerkesztve ]

(#50482) bajnokpityu válasza gyurczy (#50481) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ha lenne itt,kipróbálnám,900rugós htpc-t már hallottam,elmaradt a sajáttól. annyira azért nem ugrálok,hogy próbálgassam.

hack+tabla vs htpc volt. jitteresebb volt a htpc.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#50483) gorbep válasza t-bali3 (#50466) üzenetére


gorbep
senior tag

preferences/SACD/Preferable area/ stereo-t változtasd Multichannel-re.....

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#50484) Tamoo válasza janos666 (#50465) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Zenehallgatáshoz Pure Direct, nem kell itt semmiféle bass management.

(#50485) Xmodule válasza MasterMark (#50458) üzenetére


Xmodule
őstag

Értem es szerinted megéri cserélném? Mármint a Yamaha jobban szól-e? Vagy nincs olyan nagy különbség? Így hogy erősíton megy át a kép nincsen input lagg? Mert amugy pl a konzol direktbe menne a konzolra.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#50486) MasterMark válasza Xmodule (#50485) üzenetére


MasterMark
titán

Mit cserélnél rá? Ezek a hangsugárzók nem nagyon érik meg. Ennyiért használtból össze lehet rakni egy normális szettet.

Switch Tax

(#50487) Xmodule válasza MasterMark (#50486) üzenetére


Xmodule
őstag

Logitech Z5500-at cserélném erre: YAMAHA YHT-399. Eladnám a Z5500at es így kellene pluszba fizetnem 65ezer Ft -ot. Szóval jobb e hangzasba a Yamaha?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#50488) Tamoo válasza Xmodule (#50487) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Szvsz. korántsem biztos, hogy jobban szólna. Amivel előrébb lennél, hogy a hangdobozok cserélhetőek, lehet "fejleszteni" + több csatlakozási lehetőséged lenne. Hangminőséget tekintve szerintem biztos, hogy nem ér meg ennyi ráfizetést.

[ Szerkesztve ]

(#50489) MasterMark válasza Xmodule (#50487) üzenetére


MasterMark
titán

Erre inkább a helyedben nem költenék. Inkább nézz valami használtat.

Switch Tax

(#50490) gyurczy válasza bajnokpityu (#50482) üzenetére


gyurczy
őstag

1170 GBP lett a vége. Mégsem lett jó vétel. :N

(#50491) Goose-T válasza Ed Parker (#50438) üzenetére


Goose-T
veterán

Látszik, hogy bele sem olvastál, rögtön ott van az első tesztben a 10m-es kábel:

The cheap Premier AV cable is 10m long and we left it coiled on top of a four-way mains extension lead, so it should have performed the worst.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#50492) MasterMark válasza Goose-T (#50491) üzenetére


MasterMark
titán

De amin tesztelték azon, ha még volt is különbség akkor sem látszott, hallatszott...

Switch Tax

(#50493) Sup


Sup
tag

Sziasztok, egy igen egyszerű kérdésem/kérésem lenne a hozzáértőkhöz.Az alul említett 5.1 hány forintot ér, használtan, kifogástalan állapotban? (Venném, nem eladnám)Köszönöm előre is a segítséget.

Sony DAV-DZ260

(#50494) janos666 válasza BBéci (#50480) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A Chorus 726s a gyártó, és a kis Audyssey miki szerint is kb. 40Hz-ig tud lemenni, így abból szerintem még nem lehet nagy baj (*de egyelőre még "tesztelés alatt"), ha Stereo Direct módban 40Hz-re állított crossover frekivel bekapcsolva hagyom a sub-ot, mert nagyjából csak olyankor fog bármi jelentényken dolgot csinálni, ha a frontok már kb. semmit sem kezdenének azzal a hanggal, csak elveszne.

Élő hangszeres felvételben nem igen lesz <=40Hz, de elektronikus zenében nyudogtan lehet bármi. És jó, tudom, itt a többség még elvi feltevés formájában sem képes/hajlandó értelmezni az egymás mellé pakolt elektronikus és zene szavakat, de én ezt használom arra a digitális effektezésre, ami nem a titnidiszkós, ViVa TV-s, Rádió1-es tucc-tucc-swap-swap---hujujujuj (ezeket szívből gyűlölöm már csak azért is, mert nagyban segítik a műfaj környékéről is idegenekben az elektronikus zene skatuja szerű negatív diszkriminációját), hanem a maga nemében szépen, a maga módján már művészien komponált digitális effektezés (ami alapulhat többek közt élő hangszeren és énekhangon is, de túl is léphet rajta). Nem sok ilyen létezik (főleg 10 évnél régebbről, illetve az utóbbi 1-2 évben nem igazán születik ilyen), de párat én önkényesen ilyennek nyilvánítok. És ilyet nem fogsz TV-ben, rádióban hallani, csak úgy találod meg a CD-ket, ha tudod mit keresel (bár néha egy-két számot talán kiragadnak egy időre és készül "radio edit"). :P

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#50495) Ed Parker válasza BBéci (#50478) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ennek nyilván olyan oka is volt hogy popcornrol írni is kellene valamit a piorol meg nem.

Azt azért vegyük figyelembe hogy ez egy bd lejátszó,némi mediajátszó funkciókkal.
Továbbá az ár,mennyibe is kerül egy a400,bd meghajtó nélkül?

(#50496) #09634560 válasza MasterMark (#50492) üzenetére


#09634560
törölt tag

az 1 sz. tssztben Panasonic 42-es átmérőjű LCD-n nem is hiszem hogy lenne különbség (talán 50-es G vagy GT széria) és Onkyo 308 sem épp ideális tesztalany (808-ig ugrani kellene), hangfalak se mindegy). Többit este nézem meg jobban mert ezezn a teszten kiakadtam. hiába a 140 ezer eurós oszcillométer, ha a többi teszt is ilyen "célgépekkel" lett elvégezve...

(#50497) #09634560 válasza janos666 (#50494) üzenetére


#09634560
törölt tag

És jó, tudom, itt a többség még elvi feltevés formájában sem képes/hajlandó értelmezni az egymás mellé pakolt elektronikus és zene szavakat
Azért én Vangelis, J.M Jarre, Solaris, Kraftwerk, Tangerine dream nevét megemliteném, de Chicane (főleg első időszakbéli),York, Dead Can Dance az újabbak közül is alkotnak jót.

(#50498) robi-k válasza BBéci (#50478) üzenetére


robi-k
őstag

A pio előnyeit nem is tesztelted végig (pl. az SACD.ISO lejátszás), a lényeg a hálózatkezelés, ahhoz pedig sajnos nincs otthoni hálózatod.
Amúgy egy cseppet sem bánom, hogy a Dune BD prime 3.0 lejátszót lecseréltem a Pioneer BDP-450-re, hisz a Dune nem tudta sem au SACD-t, sem a DVD-Audio-t. És a képe is jobb a 450-nek a Prime 3.0-hoz képest, ez sem utolsó szempont.
És bár a hálózatkezelés a pio-n elmarad a Dune-hez képest, de már nem sokkal. A következő FW-ben már lesz flac+cue és egy yadis-ra hasonló katalogizáló is :)

[ Szerkesztve ]

(#50499) Ed Parker válasza gyurczy (#50490) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Emlékszel mit mondtam? ;)

Goose t:azt a linket már másfél éve mutattam Peak-nek akinek sokáig ott volt az aláírásában.

[ Szerkesztve ]

(#50500) ginola válasza spiky03 (#50444) üzenetére


ginola
addikt

Majd azért írj, hogy sikerült e javítani!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.