Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50301) Dorian válasza aleister (#50296) üzenetére


Dorian
félisten

Nem is olyan egyszerű a kérdés. Én épp most csomagoltam vissza egy sub-ot, ami a specifikációja, felszereltsége alapján full-extrás, mégis marad a Heco Sub 30A

Tamoo:
Nem akarom még publikusan, amíg vissza nem kerül.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#50302) Tamoo válasza Dorian (#50301) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Mi járt Nálad?

[ Szerkesztve ]

(#50303) greike válasza aleister (#50288) üzenetére


greike
tag

Szia! Az Avx-en hirdetett Piot nézted? Mert ha igen arról akkor lemaradtál mert úgy látom szombaton viszik!Erről sajnos én is lekéstem! Yamahát nem ajánlanám a Jamo szetthez!Én is használtam egy ideig ezt a párosítást igaz más termékeikkel Jamo s708 és Yamaha rxv440 majd 757 és nagyon nem tetszett!Egy jó páran itt új kategóriában dicsérték ezt a szettet Wharfedale Obsidian 600 HCP!Nem tudom,hogy az illik a Yamahához csak egy ötlet volt..Ha érdekelne más márkájú erősítő az aláírásomban hirdetek egyet.Szerintem panelban 20-25m2-ig megfelelő lenne.

(#50304) BBéci válasza Tamoo (#50302) üzenetére


BBéci
titán

Be kellene zárni a topikot és nyitni egy újat!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#50305) aleister válasza Tamoo (#50300) üzenetére


aleister
veterán

Igen, tudom, hogy ez a 40-50k az alja. Ellenben a közeljövőben nemigen fogok tudni erre többet áldozni.
Szerintem azt fogom tenni, hogy veszek egy használt, akármilyen low-end mélyládát. Minél olcsóbbat, hogy kevés buktával tovább tudjam adni. Jövőre meg majd rászánok egy kicsivel többet (70-80-at), amiből használtan már tán kijön valami említésre méltó.

(#50301) Dorian:
Ugyeugye. :)

(#50303) greike:
Igen, arra. Látom jégre került. Ez van. :((
Természetesen nem zárkózom el egyéb márkáktól sem. Nekem október elején lenne aktuális a vásárlás. Ha számodra nem sürgős, és ez még belefér, akkor megbeszélhetjük.
Helyileg merre vagy? Meghallgatható a kicsike?

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#50306) cekkk válasza BBéci (#50304) üzenetére


cekkk
veterán

Már nincs ilyen. Engedik tovább 50000 felett is.

(#50307) MaUser válasza BBéci (#50274) üzenetére


MaUser
addikt

Ha a digitális koaxok és USB-k között Te is hallottad a különbséget, akkor miért lenne bármiben más egy HDMI viselkedése?

Hangra inkább már nem szólok (:D) de egy tippre a képre: mert hdmi estén tmds-sel kódolod és dekódolod a jelet, így a hiba látványosan jelenik meg, ha elcsúszás/hiba van, másrészt a hdmi specifikáció rögzíti az elérendő ideális eye diagrammot, amit a rendszernek tudnia kell.

bajnokpityu: Az csak simán szarul szólt. :) Jobban mellbevágott a digit kábeleknél a mélynél az a ~6db kiemelés mélynél.:)

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#50308) BBéci válasza cekkk (#50306) üzenetére


BBéci
titán

Ez jó hír, szerintem korábban sem kellett volna 50000-nél bezárogatni a topikokat. Már hatszámjegyűek lehetnénk!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#50309) Tamoo válasza BBéci (#50308) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Szerintem ennyire nem látsz mögé. Nem viccből volt így.

[ Szerkesztve ]

(#50310) eboostr válasza #75912448 (#50170) üzenetére


eboostr
aktív tag

ráadásul nincs 23,976 csak 24.000Hz

Hello, mert mi a különbség? Van olyan lejátszó ahol külön be lehet állítani hogy 23,976p v. 24p ?

(#50311) spiky03


spiky03
veterán

Nah nem jött össze ez a FW frissítés a BD lejátszón. :W
Az első FW felment rendesen, de a második nem akar. :O
Úgyhogy most angol nyelvű lett a menüm, meg lassabban kapcsolbe. :D

De robi-k még dolgozik az ügyön, remélem kitalál valamit. :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#50312) #09634560 válasza eboostr (#50310) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ezt automatice érzzékelik, nem kell állitani, de a 23,p76-ot nem tul sok lejátzó tud, ezen az oldalon épp délelőtt tárgyaltuk melyek azok a lejátszók.

(#50313) BBéci válasza Tamoo (#50309) üzenetére


BBéci
titán

Nem mondtam, hogy viccből történt, de ha most nem kell bezárni 50-nél, akkor a technikai változtatást, ami lehetővé teszi, előbb is elvégezhették volna.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#50314) JohannZimu válasza spiky03 (#50311) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Meglesz az...

(#50316) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Csupa meglepetés ez a sub válogatás.

Először arra figyeltem fel, hogy a Klipsch RW-12 is nyitott felépítésű, csak alaposan el van rejtve a portja. Részben emiatt, és mert potom ~20m^2-re kell (vagy 35-re, ha átpakolok egy másik szobába, de előbb nagyobbra kéne cserélni a TV-t, addig nem lenne sok értelme), illetve amiért nem értem el a Klipsch hirdetőt (mondjuk kemény 24 órát vártam, de nem volt megadva telefonszáma és ki tudja mikor néz be legközelebb AVX-re), így elhoztam egy használt Proson R10-et, csak hogy vásárlás előtt rádöbbenjek, hogy ez is nyitott. :DDD

Na mindegy, kipróbáltuk, az árához képest szépen szólt. Holnap megjáratom majd itthon is, de azért kipróbálok még egy zárt SVS sub-ot is ebbe a kis szobába.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#50317) winfier


winfier
senior tag

Valakinek van közelebbi tapasztalata ezzel a hangfallal?

Castle Knight 5

Rendszer nagyobbításon lennék, aztán szép lassan cserélnék. (mostani rendszer az adatlapnál)

Egyenlőre egy pio VSX-520-al hajtanám meg.
A kérdés, hogy a castle vajon melyik erőlködőt szereti jobban, ha váltanom kéne. Denon, pio, Harman Kardon vagy a Marantz-t

Köszönet a segítségért.
:R

"Végy egy erős motort, akassz rá négy kereket, és te győzöl!" - Régi szép idők

(#50318) spiky03 válasza JohannZimu (#50314) üzenetére


spiky03
veterán

Úgy legyen.
Ámen. :R

Este nekifutok még egyszer előröl.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#50319) Tamoo válasza janos666 (#50316) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

:K átlósan van benne a cső

(#50317) winfier: Sajnos nemigazán. De ha elmész meghallgatni, neked lesz. Majd számolj be milyen!

(#50313) BBéci: Előbb is kitalálhatták volna a HDMI szabványt, nem?

[ Szerkesztve ]

(#50320) sting2 válasza winfier (#50317) üzenetére


sting2
addikt

Hallottam, nekem tetszett nagyon.
Szép, igényes, kialakítás - amolyan fennkölt- arisztokratikus, finom - puha -nyugodt hangzás.
Bekapcsolod és elfelejted hová raktad a távirányítót olyan sokáig hallgatod.
Bár én nem lehetek mérvadó most jelenleg mert kifejezetten az "Angol útra" szeretnék most rálépni...

MÁS :

Szerintetek, " átmeneti " megoldásnak egy Denon 3805

Bő 1 évig - csak DD 5.1 és DTS - Mozi.
és akár a sztereót is rábízhatnám erre?

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#50321) MaUser válasza BBéci (#50261) üzenetére


MaUser
addikt

Egyrészt nem célozgat, szembe mond. Vagy ezt nem tanították a szüleid? ;)

Másrészt, honna tudod hogy ki hány és milyen rendszert hallott? Ez alapján olvasd vissza, amit írtál és te is fontold meg. ;) (Full memory based Sony master rendszer megfelel? Ott nem volt difi és érdekes módon azt mastering-re használják v. az már nem "audiofil" :F )

Harmadrészt, akkor te gondolom - bár minden addigi tapasztalatodnak, józan eszednek ellentmond - nem furcsán nézel a telefonon gerincműtőkre, hanem szeretteidnek is javaslod, hogy próbálják ki nyugodtan..

Negyedrészt, az itt digit kábelek különbsége miatt felszólalók 90%-a kereskedő. Pár hifi show és személyes fülelés finoman szólva is lehangoló tapasztalata után, engedtessék meg a negatív előítélet.

Ha ezeket összeadod, remélem látod, miért volt baromi nehéz elhinni, hogy difi van két digit kábel között. Peace. :)

[ Szerkesztve ]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#50322) #09634560 válasza winfier (#50317) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nekem van tapasztalatom: Pio 520 gyenge lesz hozzá és sztem se ez, se a H/K nem illik hozzá inkább Marantz 5-6xxx vagy Denon 16-21xx való hozzá de a nagyobbat meghálálja. Zenei jellegű részletgazdag hangfal, gyengébb mélyekkel, részemről a Castle Howard (már nem árulják) jött be jobban meg az 5-ös, szerethető, de egyáltalán nem mozis karakter. Látom polkod van, ez más világ. Ha erősitőt is cserélsz, akkor ne a saját hanem a nagyobb (Lincoln) centert vedd (tipp).
Sting: sztem jó ötlet a 3805 és látom egyetértünk hangfal megitélésében. :)

[ Szerkesztve ]

(#50323) xtremetuning válasza MaUser (#50321) üzenetére


xtremetuning
addikt

Nem szeretnék beleböfögni, ez a ti fightotok , de :

"Másrészt, honna tudod hogy ki hány és milyen rendszert hallott?"

Ha a pityunál történt látogatásod volt életedben az első alkalom, ahol tesztelted (vetted a fáradtságot) egyáltalán ! , a kábelek közti különbséget, miközben hirdetted az igét, hogy nincs difi (és valljuk be, ez így volt), akkor olyan sok rendszert nem hallhattál...ergo helyes a megállapítás egy része.

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#50324) BBéci válasza MaUser (#50321) üzenetére


BBéci
titán

Őszintén szólva, nem gondoltam konkrétan senkire, általánosságban emlegettem a folyton egyeseket és nullákat szajkózó kockafejűeket. Nem szándékoztam személyeskedni, fogalmam sincs, miért vetted magadra. Úgy érzed, inged?

Egy éve egyetlen hozzászólóról nem is gyanítom, hogy kereskedő. Te honnan tudsz ilyesmiről?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#50325) krx21 válasza janos666 (#50316) üzenetére


krx21
nagyúr

Kíváncsi vagyok, hogy tetszik a R10, nekem is az van 2db... Szerintem az árához képest egész zenei...

(#50326) Toobee válasza krx21 (#50325) üzenetére


Toobee
veterán

Szerintem egyáltalán nem zenei, az árához képest sem. Inkább "mozii". Túl lassú zenére.

https://barbieripnk.hu/

(#50327) Norbi 72


Norbi 72
veterán

Üdv!

Milyen 1 méteres HDMI kábelt ajánlanátok 7-16 ezres kategóriában?

Pár példa:
Inakustic Premium(Flat)/Exzellenz
Qved Performance/Superspeed/Graphite
AQ Forest/Cinnamon

Más márka is jöhet.

Olvasgatom hogy jelentős különbség lehet kábelek között,a jelenlegi 1-2 ezres gagyik helyett kellene.

[ Szerkesztve ]

(#50328) xtremetuning válasza Norbi 72 (#50327) üzenetére


xtremetuning
addikt

Fontos infókat hagysz el :

- hangra ?
- képre ?
- esetleg mindkettő ?
- ha kép, milyen megjelenítő, mekkora méret ?

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#50329) ginola válasza krx21 (#50325) üzenetére


ginola
addikt

Ahhoz azért igencsak lassú! A kettő árából vehettél volna olyat, ami zenére is jó!

[ Szerkesztve ]

(#50330) Goose-T válasza Norbi 72 (#50327) üzenetére


Goose-T
veterán

Mi a bajod a gagyikkal? Azt tutira veheted, hogy a drágával sem lesz színesebb, kontrasztosabb, élesebb a kép, és a hang sem lesz teresebb, teltebb. Ha szerinted sok környezeti zajt vesz fel (színes artifaktokat látsz, szétesik vagy villog a kép), akkor vegyél ferritmagosat. Ha drága csillogós kell, akkor ilyet.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#50331) Norbi 72 válasza xtremetuning (#50328) üzenetére


Norbi 72
veterán

Mindkettő.Egyik BD lejátszóbol erősitőbe,másik onnan a tv-be.50-es plazma.

(#50332) MasterMark válasza Goose-T (#50330) üzenetére


MasterMark
titán

Hitetlen. :D

Switch Tax

(#50333) Sefter válasza Goose-T (#50330) üzenetére


Sefter
veterán

Titeket minden nap kiengednek...? :(

Psn ID: sefter_hun

(#50334) Norbi 72 válasza Goose-T (#50330) üzenetére


Norbi 72
veterán

Semmi bajom a gagyikkal,de ha azt írod,hogy jobbat nem lehet kihozni képből-hangból,akkor marad minden.
Mindkettő Hama,az egyik pont olyan,amit linkeltél(vagyis nagyon hasonlít rá),ferritmagos,a másik sima.

Lehet akkor,hogy a "gagyi" jelző erős volt,sorry. :U

[ Szerkesztve ]

(#50335) Toobee válasza Goose-T (#50330) üzenetére


Toobee
veterán

Te is menj már el valakihez, aztán hallgasd meg a digit kábelek közti különbséget. Nem pont a HDMI-re gondolok, de nagyon gáz, hogy ezt csinálod. Ha jól emlékszem nem egy világbajnok a rendszered, amivel semmi baj sincs, félre ne értsd, de nem kell ótvar nagy butaságokat terjeszteni. A legnagyobb ellenző: cekkk is megtért...

https://barbieripnk.hu/

(#50336) Goose-T válasza Sefter (#50333) üzenetére


Goose-T
veterán

Elnézést kérek, hogy majdnem tíz éve mérnök-informatikus diplomát szereztem, még annál is régebben a szakmámban dolgozom, és nem dőlök be minden parasztvakításnak.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#50337) MasterMark válasza Goose-T (#50336) üzenetére


MasterMark
titán

*facepalm...

Switch Tax

(#50338) xtremetuning


xtremetuning
addikt

Popcorn mode : on. :D

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#50339) Norbi 72 válasza Toobee (#50335) üzenetére


Norbi 72
veterán

Megkérdezhetem,hogy akkor mi az igazság?

Én bevallom,nem értek a kábelekhez..

(#50340) Toobee válasza Goose-T (#50336) üzenetére


Toobee
veterán

Itt voltál tegnap, mikor a mérnökök megmérkőztek egymással és a hifi került ki győztesen?

https://barbieripnk.hu/

(#50341) Tonyo válasza Goose-T (#50336) üzenetére


Tonyo
őstag

Én azt mondom, h Te azt használsz, amit akarsz, de legalább az "újonnan" idejövőknek ne mondjunk hülyeségeket...

[ Szerkesztve ]

(#50342) MasterMark válasza Norbi 72 (#50339) üzenetére


MasterMark
titán

Elhozol többfajtát a Kácsából, ha látod a különbséget, akkor ha kell is azt tartod meg.

Switch Tax

(#50343) Toobee válasza Norbi 72 (#50339) üzenetére


Toobee
veterán

Az az igazság, hogy a digitális kábelek között VAN különbség. Tőlem lehet linkelni a bitek ide oda szaladgálását, attól még hallható, ez tegnap be is bizonyosodott azoknak is, akik eddig kételkedtek benne. Az más kérdés, hogy az én megjelenítőmön nincs szignifikáns különbség a Cinnamon és a ThatCable között, azonban a sztereó láncomon ordító különbségek vannak a digitális kábelek között, legyen az USB, vagy koax. Részemről ennyi, nem is megyek bele mélyebben, még a végén Guszti úr elvágja az ujjam a diplomája élével.

https://barbieripnk.hu/

(#50344) #75912448 válasza Norbi 72 (#50339) üzenetére


#75912448
törölt tag

50" plazmához megtérten is elég lesz max 10k/kábel, főleg 1 méteresben.

(#50345) Goose-T válasza Tonyo (#50341) üzenetére


Goose-T
veterán

Éppen hogy próbálom megvédeni a többi hülyeségtől, amit itt olvashat. Inkább olvassa ezt helyette.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#50346) Toobee válasza #75912448 (#50344) üzenetére


Toobee
veterán

Én a Cinnamon helyett egy Alces-t vennék, meg egy ThatCable kábelt. Nagyjából ugyanannyi árban, ha van használt Alces, de az sokkal többet hoz, mint egy HDMI.

https://barbieripnk.hu/

(#50347) xtremetuning válasza #75912448 (#50344) üzenetére


xtremetuning
addikt

Egyetértek. El kell hozni és kipróbálni, de 10k a max. határ.
50"-on nehéz kiszúrni a képi különbséget.
Én is csak a hang miatt próbálnék ki többfajtát.

Persze kérdés, hogy a hang rész van e olyan szinten, hogy kihallatszódjon a difi....

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#50348) #75912448 válasza Toobee (#50346) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ja, és a maradék mehet a tévé kalibrálására (ha még nincs), s ezzel 10x annyit nyer mintha AQ Forest helyett Cinnamon-t venne. Vetítővel majd visszatérünk a kérdésre ;)

(#50349) Norbi 72 válasza #75912448 (#50344) üzenetére


Norbi 72
veterán

Köszi!

Esetleg egy márka?

Az előző hsz.-ekben nem említettem,hogy néha szétesik a kép rövid időre,vagy folyamatosan mozog egy picit.Mintha a kamerát mozgatnák.Ezért gondoltam,hogy a kábel a ludas.Ha közvetlenül a tv-be dugom a vinyót,akkor jó.De BD-nél is előfordul.

[ Szerkesztve ]

(#50350) Sefter válasza Goose-T (#50336) üzenetére


Sefter
veterán

:F
Én pedig 4 éve AmStaff-okat tenyésztek....és kihallom a különbséget két digitális kábel között egy jobb rendszerben...

Psn ID: sefter_hun

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.