Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#148051) Callisto válasza BBéci (#148046) üzenetére


Callisto
őstag

Ez esetben várok még egy picit akciózott kifutó vagy használt eladó FS 409-esekre. :)

Mindenkinek köszönöm a véleményét és tanácsát!

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#148052) bajnokpityu válasza Nemir Ombe (#148050) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ellenben a nagy membránnak meg van egy magabiztossága, tökössége, amit meg nem tud kis membrán. és ez a fölényesség rendkivül addiktiv, hosszútávon szerintem nélkülözhetetlen.

Callisto: nézz szét az árkategóriában, mielőtt belevágsz. valóban vidám a hangja, de szürke a közepe, mint minden elacnak.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#148053) Nemir Ombe válasza bajnokpityu (#148052) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Kéretik értelmezni a ()-es részt is .... ;)

(a hanggal kapcsolatban elég érdekesek a "tökös" és "magabiztos" jelzők, én inkább a pontos és semleges hangot szeretem .... a korábbi jelzőket meg inkább meghagyom pl. John McClane -nek .... :D )

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#148054) -KP- válasza Nemir Ombe (#148050) üzenetére


-KP-
addikt

Ez egy akkora nagy urban legend bullshit :) jó hangszóró nem lassabb semmivel. Szub tartományról beszélünk, nem 3khz-es középhangról :) mellesleg lehet hogy ugyanazt a hangot a 10 inches 2mm kitéréssel fogja kiadni, azalatt a 14-esnek 1 vagy 1,5 mm-t kell kimozdulni. Na most akkor melyik a lassú/gyors? Aztán az egész függ a mágnestől, a hangszóróperemtől, az alkalmazott membrán anyagtól. Szvsz ez egy nagyon sok tényezős egyenlet és csak így általánosságban kijelenteni bármit elég nagy lutri.

Épp nemrég olvastam a Rythmik audio fejlesztőitől egy ilyen beszélgetést avsforumon és ők is azt írták, ha jó a hangszóró, ember nem fogja észrevenni, hogy a nagyobb hangszóró lassabb lenne..

[ Szerkesztve ]

(#148055) Nemir Ombe válasza -KP- (#148054) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Teljesen igazad van .... csak sokan azt felejtik el, hogy az "olcsón, jót, nagyot" trióból többnyire csak 2 választható .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#148056) #98221312 válasza BBéci (#148032) üzenetére


#98221312
törölt tag

Nem tudom, de mindenesetre kissé furcsának találom, hogy akinek "több milliós" hangtechnikai eszköze volt, az belinkel egy ilyen képet mint "valódi házimozira" való hivatkozást... :U
Arról nem beszélve, hogy egy olyan személy akinek ilyen referenciái vannak, az miért adna egy ilyen vacakért ennyi pénzt...?? Nem értem. :(

(#148057) python1


python1
veterán

Nem minden esetben jobb a kisebb membrán felület,saját példámból kiindulva,de valóban léteznek rossz hangú
nagyobb membrán felületű hangszórók mint,ahogy kisebb membrán felületben is van hulladék,hallgathatatlan.

Más:
Agyi szívinfarktust kaptam már vagy 4x,egyszerűen nem haladok a mozi nappalimmal,és zenét sem tudok már hallgatni vagy 3.hónapja,elvonási tünetek jelentkeznek,.de legalább szomszédok a szép Magyar ékesszólást kezdik szokni. :DDD

(#148058) Snoop-y válasza #98221312 (#148056) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ez csak Mo-n penz. Amit fentebb linkeltek B&O szettet azt nalunk a mediamarktban aruljak...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#148059) BBéci válasza -KP- (#148048) üzenetére


BBéci
titán

Egyértelműen elvetem a mobiltelefonos hangnyomásmérést, hasonlítottam normális műszerhez, valóban durva eltéréseket tapasztaltam. De nem telefonos mérésről van szó, az ELAC rendszerének más a titka, olvasd el az AVO tesztet!
Na persze, majd megrendelek Norvégiából 2-3 Arendalt, hogy ki tudjam választani a nekem tetszőt. Aztán a másik kettőt küldjem vissza a saját költségemre. Soha!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#148060) #98221312


#98221312
törölt tag

Lenne itt egy dolog amit tegnap próbálgattam....
Az AVR-ben van egy olyan funkció a Video beállításoknál, ami teljes mértékben kikapcsolja az erősítő képi információit... Ilyen pl a hangerősáv, vagy a beállítások menü. Ezek egy külön képformátumban jelennek meg, és nem a forrás nézése közben dobja fel..
Van itt felkonvertálás is még, amit szintén kikapcsoltam.. Így most a playerből érkező érintetlen jel megy a tv-re. Szerintem sokkal jobb lett így... :K
Ezzel kapcsolatban van valakinek tapasztalata, észrevétele?? :)

(#148058) Snoop-y

Ez így igaz, csak arra értettem, hogy ennyi pénzből akinek van egy kis tapasztalata (márpedig aki több milliós rendszerre rendelkezett, annak nyilván van), az egy sokkal jobb minőséget is összedobhat... :K

[ Szerkesztve ]

(#148061) Lacielvtárs válasza #98221312 (#148060) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

'márpedig aki több milliós rendszerre rendelkezett, annak nyilván van'
Azért vannak kivételek, pl én :C ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#148062) -KP- válasza BBéci (#148059) üzenetére


-KP-
addikt

Húha, látom itt a régi világ képviselteti magát. :) Amerikában és nyugaton egyre több gyártó erre az üzleti modellre áll rá, és a felhasználók imádják.

Nem rendelsz meg 2-3 darabot. felveszed a kapcsolatot a supporttal, és megírod mit szeretnél. Nem magyar cégekről van szó, ahol ha kérdezel se válaszolnak, sok usernek az akusztikai kezeléstől az erősítő beállátásáig mindenben segítenek :) Ráadásul korábban kismillió márkának voltak kereskedői, disztribútorai, elég jól ismerik őket

The return costs are calculated by 10% of the product price, with a minimum of 29EUR and maximum 99EUR. No matter the product size and weight.

Szóval fizetne kemény 30 eurót. Még egy 7.2.4 visszaküldése is megállna 99 euróból. Nekem a budapest és lakhely oda vissza benzin lenne kb. 30 euró. És akkor még nem parkoltam, stb. :) Plusz komplett napos program.

[ Szerkesztve ]

(#148063) BBéci válasza -KP- (#148062) üzenetére


BBéci
titán

Hifis és házimozis alkotóelemeket alaposan meg akarom hallgatni, mielőtt pénzt adok értük. Nekem ne a support mondja meg, hogy mit vegyek. Maradva a szubládáknál, bemegy az ember a Home Movieba és kipróbál 3-4 fajta SVS-t, plusz néhány másikat, ami raktáron van. Utána irány a Stream Audió, Velodyne és egyebek fülelése és így tovább.
Amikor tavaly elemlámpa vásárláson törtem a fejemet, kipróbáltam 5-6 darabot, mielőtt döntöttem volna. Nem rendeltem meg látatlanba pedig csak 100 eurós tétel, nem 1600.
Mi alapján számoltad ki a 30 euró szállítási költséget? Nálam 99-re jött ki.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#148064) Latitude


Latitude
tag

Sziasztok,

Van valaki aki hallota már, vagy esetleg rendelkezik is vele, hogy hogyan szólaltatja meg a Denon AVR 3802-es a Dali Concept szettet? A Denonnak erről a hm erősítőjéről jókat olvastam itt a fórumon. Egy Yamaha Rx V 459-et váltan, és fontos lenne hogy a zenék is szépen megszólaljanak. Az hogy műszaki szemmel kissé el járt felette az idő nem lenne olyan nagy baj, a lényegesebb, hogy jól kihajtsa a hangkeltőket, leginkább a két frontot.

OnePlus 6, Raspberry Pi3 OSMC; Raspberry Pi4

(#148065) Dorian válasza BBéci (#148063) üzenetére


Dorian
félisten

Nem mindenki (vagyis az emberek túlnyomó többsége nem) szán ennyi időt dolgok vásárlására.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#148066) -KP- válasza BBéci (#148063) üzenetére


-KP-
addikt

Nem a support mondja meg, közvetlen a gyártó tulajdonosával és mérnökeivel beszélsz. Ez egyre inkább bevett szokás kint. Magyar cégek supportja a béka segge alatt sincs, tisztelet a kivételnek, mert azért akad néhány.

[ Szerkesztve ]

(#148067) BBéci válasza Latitude (#148064) üzenetére


BBéci
titán

Van egy olyan Denonom, tapasztalatból mondom, hogy a CONCEPT-nél magasabb kategóriás, drágább hangdobozoknak is méltó párja. Nem tartom műszakilag elavultnak. Nincsenek HDMI csatlakozói és nem kezeli a veszteségmentes formátumokat, ami az ára tükrében teljesen elfogadható kompromisszum.
Erről jut eszembe, mennyiért vetted?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#148068) Snoop-y válasza Lacielvtárs (#148061) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nekem sincs ne aggodj. Orulok hogy vegre a stereo lanc kezd osszeallni nemhogy ugyanezt jatszam 3 vagy 4 X ennyi hangfallal :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#148069) Lacielvtárs válasza Snoop-y (#148068) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Hát ilyen ez a popszakma :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#148070) Quetz válasza -KP- (#148066) üzenetére


Quetz
őstag

De meg is lehet hallgatni, igaz, ezért ki kell ugrani Norvégiába :)

Emellett eddig minden évben voltak akciók, ingyenes szállítással mindkét irányba, az utolsó pont most Júniusban.

[ Szerkesztve ]

(#148071) Thom!


Thom!
veterán

Emotiva Airmotiv hangfalakat valaki próbálta már? Tapasztalat, vélemény?

(#148072) Hohocali válasza Quetz (#148070) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Azok a fali csatlakozók így világítanak mozi közben? :Y
Meg a centert is feljebb lehetne tenni a szubok vonaláig.
A fényes center meg szub felső lap nem tükrözi nagyon vissza a képet/fényt? Lehet valami matt fekete kéne rá szerintem. :)

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#148073) -KP- válasza Hohocali (#148072) üzenetére


-KP-
addikt

a magasfényű modellek szerintem mindig visszaverik a fényt. Ezért praktikusabb a matt szín. De hát minden egyéni preferencia meg tolerancia kérdése is.

Gondolom mozizás alatt le van kapcsolva minden, szerintem ezt felesleges volt megkérdezni kb :D

[ Szerkesztve ]

(#148074) -KP- válasza Quetz (#148070) üzenetére


-KP-
addikt

Az a szubláda igencsak méretes :D

(#148075) BBéci válasza Quetz (#148070) üzenetére


BBéci
titán

A képen rendkívül zavaró a monstrum hangdobozok látványa, dedikált moziszobába csakis falba építtetnék, például Synthesis vagy Focal szettet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#148076) -KP- válasza BBéci (#148075) üzenetére


-KP-
addikt

Ha a saját szobámba lenne engem nem zavarna :D Egyébként szerintem sokan örülnének ilyen zavaró szobának, most független attól milyen márkájú cuccok vannak a szobában.

Az más kérdés, hogy a hangfalak méretét szerintem se választotta meg jól. Úgy tűnik mintha a két szub belelógna a képbe...

[ Szerkesztve ]

(#148077) Vikthor válasza -KP- (#148076) üzenetére


Vikthor
nagyúr

vagy előre tudva miket vesz az ember és 5-10 cm süllyesztést a két subnak, hogy ne lógjon bele a képbe... eh minek is írok, nem az én problémám... :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#148078) -KP- válasza Vikthor (#148077) üzenetére


-KP-
addikt

Nekem itt egyébként van egy kicsit olyan érzetem, hogy a szuba tulaja direkt mutatni szeretné milyen holmija van :)

(#148079) Vikthor válasza -KP- (#148078) üzenetére


Vikthor
nagyúr

akkor meg erre mondom én, hogy mi ez a szar kéremszépen.... :DDD ha már dicsekvés, akkor tisztességgel lóbálja a méretes lasszót. Adja meg a módját... :D

[ Szerkesztve ]

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#148080) bajnokpityu válasza BBéci (#148075) üzenetére


bajnokpityu
félisten

és hogy forgatod irányba?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#148081) Vikthor válasza bajnokpityu (#148080) üzenetére


Vikthor
nagyúr

tervezéskor a fal eleve úgy van megferdítve, hogy a fő nézőpontból jó legyen... :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#148082) #72042496 válasza BBéci (#148063) üzenetére


#72042496
törölt tag

A Streamaudióban nekem azt mondták pár hete, hogy Velodyne-t októberig nem tudnak rendelni. (Engem az SPL Ultra érdekelt volna, leginkább az 1000-es.) Változhatott is közben a helyzet, de nekem van egy ilyen infóm.

Ezért is írtam most be, lehet esetleg modellfrissítés miatt? Vannak ilyenről hírek?

[ Szerkesztve ]

(#148083) Hohocali válasza -KP- (#148073) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Erre én is gondoltam, hogy lekapcsolható, de most nem írom inkább le, mi jut eszembe arról, ha valaki ilyen kék fényekkel vesz körbe minden sz@rt... Azt hittem, lecsengett már ez a "kék LED-et mindenhova" divat... :)

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#148084) VoidXs válasza Hohocali (#148083) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Demóképeket így szokás lőni, legyen kép is, fény is, látszódjon minden. Ha tudok, én is így fotózok mozit. Tud hangulatos is lenni, nálam például ha nem megy film, a PC, egér, stb. így díszeleg, de az MPC megnyitása mindet lekapcsolja, filmet tényleg csak teljes sötétben lehet nézni. Majd térdmagasságban szeretnék a szobán körbevezetni egy kék LED-et, Dolby Cinema stílusban, szintén csak üresjáratban, az nagyon jól néz ki.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#148085) BBéci válasza bajnokpityu (#148080) üzenetére


BBéci
titán

A Synthesis nyomókamrás, tölcséres magas- és középsugárzói egészen kellemesen hallgathatók akkor is, ha nincsenek beforgatva.
Hallottam beépített Focalokkal mozit, ott sem volt semmi negatívum.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#148086) Hohocali válasza VoidXs (#148084) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Értem és logikus. Lehet, hogy csak az én tudatomba épült be az említett divat miatt a kék=gagyi képlet. :) Én sokkal szívesebben látok más színű LED-et pl. a készülékeken.
Az én szobámban is LED világítás van két oldalt végighúzva felül, egy fehér LED-sor fővilágításnak, egy dupla RGB LED-sor hangulatvilágításnak. Javaslom, fontold meg, hogy RGB-t teszel, így váltogathatod a színeket.

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#148087) Krisztian101 válasza Hohocali (#148086) üzenetére


Krisztian101
tag

Tesztben is legagyizták már az Onkyo erősítők kék hangerő szabályzó ledjét és a zöld kijelzőjét. Nekem meg pont így tetszik és hiányozna ha nem lenne :)

(#148088) VoidXs válasza Hohocali (#148086) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Persze, hogy RGB lesz, mindenem az. Most a zenelejátszóm vezérli, az utoljára játszott zene címét hasheli 24 bite, az lesz a szín.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#148089) MasterMark válasza VoidXs (#148088) üzenetére


MasterMark
titán

Nem vagy normális. :DDD

Switch Tax

(#148090) VoidXs válasza MasterMark (#148089) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Miért? Ha már teljes hatalmam van minden felett (én írtam a lejátszóm és a procim is), akkor szeretem kihasználni. :D Persze biztos elérhető mástól is, de csak PC-n. :P

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#148091) kelna91


kelna91
senior tag

Sziasztok ismét!

Kicsit előrébb léptem a házimozitervezésben. Már tudom, hogy nagyjából mit szeretnék, már csak a hogyan a kérdés. Egy 5.1.2 Atmos-képes rendszert szeretnék -- idővel, merthogy valószínűleg apránként fogom megvenni, de már most meg akarom tervezni teljesen.

Ami adott: két db JBL LSR305 referenciamonitor. Azt gondoltam, hogy ezeket bevonhatnám a házimoziba, így a két frontsugárzó már meglenne. A lehetőség adott lenne, hogy később kiváltsam őket, de addig sem kéne erre költeni, és hamarabb meglenne a teljes térhangzás. Csakhogy nem tudom, hogy ez megoldható-e, lévén hogy ezek aktív hangfalak, a többi viszont passzív lesz. Az elképzelésem ugyanis a többi hangszóróra:
- Klipsch R-14S pár hátulra. Azért ezt gondoltam, mert hátul nagyon korlátozott a hely, a jobb hátsó ráadásul sarokba fog kerülni, úgyhogy ide nem is lenne jó az erős basszus. Ez kicsi is, kevésbé zavaró a kanapé fölött.
- Klipsch R-10SW mélyláda
- Klipsch R-15M pár előre, ha a JBL-eket nem tudom befogni
- Onkyo TX-SR444 erősítő

Plafonhangszórókat nem tudtam választani. Csak "pattintósat" találtam, de mivel szívesen barkácsolnék a jobb hangzás érdekében, ezért inkább valódi plafonsugárzót keresnék. Viszont lehetőleg nem beépíthetőt, hanem egyedülállót, amit csak rögzíteni kell, nem kell álmennyezetbe süllyeszteni. Esetleg ide is egy pár Klipsch R-14S?

Ezeknél a Klipscheknél semmiképpen sem szeretnék drágábbat. Már ez is drágább, mint amennyit eredetileg gondoltam, de ezek legalább nagyon tetszenek, és úgy voltam vele, hogy ha már kiadok egy csomó pénzt, akkor ne csak jól szóljanak, hanem legyenek a szoba díszei is. :) Azért az érdekelne, hogy vannak-e tapasztalaitok ezekkel a Klipschekkel.

Pár további infó: Gyakorlatilag az egyetlen médiaforrás egy PC, innen mennek majd a filmek, zenék. Van még egy XBoxom, de az részletkérdés. Ha laptoppal is rá tudnék valahogy csatlakozni az AVR-re, netán Spotifyt is támogatna, az szuper lenne, de ez mind részletkérdés, a PC a fontos. Azért erre az Onkyo erősítőre gondoltam, mert ez képes 4k-átvitelre, ami fontos, mert 4k kijelzőm (TV) van. De mivel AVR-t még nem kötöttem össze PC-vel, így azt nem tudom, hogy ez mennyire szempont. Nem lehet a TV-ből vagy a hangkártyából optikán átvinni a hangot az AVR-re? Mindenképpen úgy kell bekötnöm, hogy a gépből megy a HDMI az erősítőbe, és onnan a tévébe? :F Előbbi esetben nem is lenne fontos a 4k átvitel.

A mennyezeti sugárzók miatt lenne még egy kérdésem, mivel nem túl ideális a szoba elrendezése ebből a szempontból. Egy 4x4 méteres, kb. 330cm belmagasságú szobáról beszélünk, a kijelző az egyik falon, a kanapé pedig a szemben lévő falra tolva, fölötte pedig 2m magasságban egy 120cm mély galéria húzódik végig a szoba szélességében (tehát a kijelzővel szemben van ez). Emiatt a fölső hangszórókat nem tehetem valóban a plafonra, mert takarná a galéria. Vagy előrébb kell tolnom őket a kijelző felé, vagy a galéria aljára kellene szerelnem őket. Melyik megoldás lenne ideálisabb?

Előre is köszi a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#148092) VoidXs válasza kelna91 (#148091) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Gyártókat ne keverj, nagyon nehezen születhet belőle elfogadható eredmény. Akkora szobába jó a Klipsch szett, talán a sub portzajába se futsz bele, de a plafonra nehogy dipólt tegyél. Olyat is lehet, hogy a PC-d egyik HDMI-je a hang, másik a kép, de optikait ne használj, mert tömörít.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#148093) Borisz76 válasza kelna91 (#148091) üzenetére


Borisz76
veterán

Nálam a Pc-ből megy egy HDMI kábel az erősítőbe.
Erősítőből szintén egy HDMI megy a tv ARC képes HDMI csatijába.

Tehát így kivitelezhető és tutira átmegy a HD hang....DTS-HD Master Audio, Atmos....stb.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#148094) -KP- válasza kelna91 (#148091) üzenetére


-KP-
addikt

Az a JBL sokkal jobb hangsugárzó mint a Klipsch. Érdemesebb lenne egységesebb szettet csinálni. Vagy JBL menjen hátra és a plafonra is, 15 ezer JBL modell van, biztos találni hozzá hasonló mennyezeti hangsugárzót. Vagy add el a JBL-t és legyen egységes. De Klipsch helyett én más márkát néznék inkább. Pl. Quadral. Vagy legyen Klipsch ha, nagyon ragaszkodsz hozzá,de azt tudnod kell, hogy az olcsó Klipschek több sebből véreznek.

Úgy tűnik a centert ki akarod hagyni, az egyik legfontosabb csatorna lenne kb.

[ Szerkesztve ]

(#148095) Hohocali válasza kelna91 (#148091) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Aktív hangfalat az AVR pre-out kimenetéről működtethetsz, de ez az olcsóbbakon nincs.

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#148096) VoidXs válasza Hohocali (#148095) üzenetére


VoidXs
nagyúr

De a PC-n lehet, és nevetséges áron kapsz sokkal jobb minőséget. Igaz, akkor jelen állás szerint nincs Atmos.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#148097) kelna91 válasza VoidXs (#148092) üzenetére


kelna91
senior tag

Köszi a válaszokat mindenkinek! Máris tanultam pár fontos dolgot. A HDMI-összeköttetés működni fog. Viszont: Egy gyors kereséssel nem találtam Atmos-képes hangkártyát, és a szoftveres támogatásban sem vagyok biztos. Ezek szerint nem is tudnék Atmos hangot PC-n lejátszani, csak BD-lejátszón?

-KP-: Mi a baj a Klipsch-sel? Nem tudom, hogyan maradhatott ki, természetesen nem akarom kihagyni a centert sem. A Klipsch R-25C-re gondoltam.

VoidXs: Arra gondolsz, hogy az AVR-t ki lehetne hagyni, és csak aktív hangszórókból kiépíteni a rendszert? Ez sem tűnik rossz ötletnek. Más: Mi az a portzaj? Ez jellemző a Klipsch subokra?

(#148098) VoidXs válasza kelna91 (#148097) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Az Atmos dekódolást az AVR végzi, a forrás mindegy, amíg tud bitstreamelni. PC-n a lejátszótól függ ez a képesség, az általam ajánlott MPC-HC mindent tud.

Az R-25C egy nagyon rossz center. Romlani fog az egység, de inkább RP-250C legyen az, alig kerül többe, sőt, néhol semmivel.

A portzaj általában a reflexcsövekre jellemző, nem csak Klipsch-ek esetében, viszont a hangnyomás-fétisük miatt itt elég gyakori. Olyan, mint a fingás, nincs rá jobb szó, mert konkrétan az átáramló levegő zaja. Az R-110SW már szinte tökéletesen megoldja ezt a problémát, egyszerűen azzal, hogy a reflex egy lapos téglalap. Mondjuk az ára dupla, de a minősége is.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#148099) kelna91 válasza VoidXs (#148098) üzenetére


kelna91
senior tag

Az Atmos dekódolást az AVR végzi, a forrás mindegy, amíg tud bitstreamelni. PC-n a lejátszótól függ ez a képesség, az általam ajánlott MPC-HC mindent tud.
Értem, tehát ha a passzív rendszer mellett döntök, akkor kell AVR és van Atmos, ha viszont aktív hangszórókat használok, akkor ki lehet hagyni az AVR-t, de valószínűleg nem lesz Atmos, vagy legalábbis nem mostanában, cserébe viszont sokkal jobb hangminőséget kapok, ahogy fentebb írtad. Szóval akár JBL LSR305-ökből is építhetnék egy 5.0-ás rendszert. Elgondolkodtató.

Az R-25C egy nagyon rossz center. Romlani fog az egység, de inkább RP-250C legyen az, alig kerül többe, sőt, néhol semmivel.
A 250-es nem jöhet szóba, mert portolt, és hátul van a lyuka, márpedig falra fog kerülni. Mégpedig a kijelző fölé, ami talán nem túl ideális, de sajnos nem tudom máshogy megoldani. Esetleg felrakhatok egy polcot a falra, és arra a centert, de úgy is közel lenne a falhoz. Miért olyan rossz az R-25C? :F Ugyanakkorák a hangszórók, majdnem mindenben megegyeznek.

A portzaj általában a reflexcsövekre jellemző, nem csak Klipsch-ek esetében, viszont a hangnyomás-fétisük miatt itt elég gyakori. Olyan, mint a fingás, nincs rá jobb szó, mert konkrétan az átáramló levegő zaja. Az R-110SW már szinte tökéletesen megoldja ezt a problémát, egyszerűen azzal, hogy a reflex egy lapos téglalap. Mondjuk az ára dupla, de a minősége is.
Igen, így már értem, ilyet hallottam már. :DD

[ Szerkesztve ]

(#148100) alphamooncam válasza kelna91 (#148099) üzenetére


alphamooncam
őstag

Építhető vegyes aktív-passzív rendszer is pl. Denon DN700-AV-val, bár én annak idején a full egyforma aktívok mellett döntöttem.

Rendszerem 5.1 (jelenleg) : 5.db.JBL LSR305-ös és egy 310-es.
Forrás: PC, WIN10 (APO), Kodi VoidXS azt írta, hogy MPC-HC tudja az atmost is.
Processzor: fenti Denon ( mindent a PC dekódol, még a szobakorrekciót is )
Kábelezés: Supra HDMI, Denon után Klotz XLR.

Szoba 18nm.

Nem tervezek csereberét, fejlesztést, úgy jó ahogy van.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.