Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#127611) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Spongyát rá!

⭐ Stella

(#127612) dota1


dota1
aktív tag

Srácok [link] ezen a szetten filozom a tetőtéri 28nm mozimba. Subot később vennék hozzá.
A kérdésem az lenne, hogy egy arcam 280 avr jó páros lenne hozzá? Vagy esetleg egy régi sony 930qs? Csakis mozi/koncertek mennének. Ill. milyen márka vonalat szeretnek ezek a jbl-ek?

(#127613) Nemir Ombe válasza dota1 (#127612) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Őszintén!? Mindkét erősítő “túlzás” ezekhez a dobozokhoz. Szerintem hallgasd meg valahol,mielőtt megvennéd és az alapján dönts (ha még nem hallottad) ne az “akciós ár” és a méret alapján.

“Máshol” [link] mindig is annyi volt az ára,mint a “linkeden” jelenlegi “akciós ár”,de ha meghallgattad és tetszik vedd meg nyugodtan,elvégre Te fogod használni. ;)

Hmm ....

(#127614) dota1 válasza Nemir Ombe (#127613) üzenetére


dota1
aktív tag

A belépő jbl cuccokat mindíg lehuzzátok :) Te mit vennél a helyemben hasonló ársávban ebbe a térbe, ami mozira jó és hasonló elsöprő dinamikával szólal meg? Tudom izlések és pofonok, de mégis Te miben gondolkodnál?

(#127615) dgyuri0123 válasza dota1 (#127614) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

A JBL ES széria nem elsöprő semmiben sem. Hangosnak hangos, de se' mélye, se' magasa , se' közepe nincs. Cserébe viszont ronda a hangszíne és pufogó dobozhangja van. Akkor inkább Polk. Bocs, hogy beleszóltam... :)

"csak a zene van"

(#127616) Nemir Ombe válasza dota1 (#127614) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Irtam; hallgasd meg,ha tetszik vedd meg.

Amúgy Te kértél “véleményt”,nem értem a felháborodásod!? Ha megerősítést akarsz,akkor ird azt,valaki biztos válaszol arra is .... ;)

(Mit vennék kb. ennyiért!? Inkább egy Canton GLE vagy egy kifutó QAcoustic 2xxx szettet + (majd) egy “komolyabb” sub-ot,a 28nm miatt)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#127617) dota1 válasza Nemir Ombe (#127616) üzenetére


dota1
aktív tag

Ne viccelj, nyoma sincs felháborodásnak :D.
(Mondjuk visszaolvasva amit írtam, látom,hogy rosszúl is lejöhetett ahogy fogalmaztam, ne haragúdj :D)
Épp ellenkezőleg, tök jó akciókat szoktál linkelgetni néha, és úgy gondolom sokmindent hallottál már, ezért nekem sokat számít a véleményed.
Az van, hogy építkezésünk előtt eladtam minden mozi cuccomat és most szeretnék újra összerakni egy szettet.
Mivel most kiköltekeztem magam, picit szűkös a keret..

Gyuri: köszi! A polkot meglehet valahol Pesten hallgatni szerinted?

[ Szerkesztve ]

(#127618) dota1 válasza Nemir Ombe (#127616) üzenetére


dota1
aktív tag

[link]
Ezt a frontot én is nézegettem, tök jó áron van, kinntról meg jöhetne hozzá a favorizált 85-ös sub, a többit meg levadászom valahonnan.

(#127619) dgyuri0123 válasza dota1 (#127617) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Itt meg tudod hallgatni.

"csak a zene van"

(#127620) Nemir Ombe válasza dota1 (#127618) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ne viccelj,dehogy “haragszom” csak tisztázni akartam mit is szeretnél..... ;)

Canton-ból a 476 vagy a 496 (a 496 azért komolyabb,de drágább is mozihoz meg elég a 476 is 28nm -re,ugyis vágva lesz az alja) meg kell nézni,hol és hogyan olcsóbb (szettben vagy darabokban) vagy ott a linkelt Polk szett,esetleg ha találsz még a korábban emlitett QAcoustic 2xxx szett is jó áron lehet kifutóban.

Sub-nak a 85 is jó,kicsit drágábban (400€) szokott mostanában lenni as125.2 abban 30-as mély van,ekkora nm-re lehet jobban járnál azzal.

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#127621) kabar válasza dota1 (#127614) üzenetére


kabar
senior tag

Nálam volt egyszerre az ES100 mellett Polk RTi-A7, RTi-10, Mission 705 is. Két különböző erősítővel hallgattuk meg (RX-A2010, NR609), és négyünk közül egyikőnknek sem volt gyenge az ES. Sőt! De nem akarom a kedélyeket szítani, csak tudatni, hogy ízlések és pofonok, de leginkább helyiségméret, elhelyezés, stb, stb. De ami legfontosabb, hallgasd meg valahol, ne higgy senkinek vakon. Nekem se! Mondanám, hogy akár nálam is meghallgathatod, hogy van-e mélye magasa, de nem vagyok pesti.

[ Szerkesztve ]

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#127622) lemmy9 válasza dgyuri0123 (#127615) üzenetére


lemmy9
őstag

Egyetértek, félig. A magasai inkább rettentő bántóak.Viszont nagyon gagyi minőségű az egész.

Szerintem!

(#127623) Pazolini válasza BBéci (#127600) üzenetére


Pazolini
senior tag

Köszi, BBéci!

Gyönyörű monstrum ez az Aelite Sub, gyártó szerint a a high-end sorozat része, de ez inkább reklámszövegnek tűnik, "affordable", vagyis megfizethető HE, ahogy írta anno a brit Acoustic Energy cég a honlapján. 100-ért jutnék hozzá, újonnan (!), listaára 250 volt. 2005-ös modell.
Keresztváltási freki gomb 35Hz-nél kezdődik és 180-ig megy. Akkor nagy valószínűséggel lejebb tud menni, mint 35, ha kell? Audiocentrum szerint 18Hz-ig, de ezt a gyártói brosúra nem támasztja alá. Nyilván méréstől is, meg hangnyomástól is függ. Jut eszembe: 8 omhosnak van feltüntetve. És én a Marantzomat (SR7010) 4-8 ohm "csúszkán" masszív 6-ra lőttem be. De mivel aktívan használnám Y RCA-val kötve, nem direktben passzívan, talán ez a mutató nem számít annyira... Vagy nem lesz annyira hangos, gondolom.
Canton Ref 7 frontok közt szolgálna, amik elvileg (megint reklám?) 22Hz-ig mennek le. Ezeket (meg a malacot) mentesítené mozin ez a faszörnyeteg, 200W RMS, ez elégnek ígérkezik 19nm-en. Zenére nem használnám, max 5.1-es DVD-A és SACD lemezekhez Oppo 103eu-ról küldve. A centerem egyelőre egy KEF iQ2C.
Tudom, hogy tipikusan magyar, akciókhoz szabott low-end 7.1.2-őm van, de egyelőre ez van: így is van még mit törlesztenem a családnak. :o
(B)Nagyon gagyi lesz itt a mély a Cantonok mellett?(/B) Vagy mozin le tud menni az Aelite szintjére a Ref 7?
Esetleg a sub lehet olyan jó mélyen, mint a Canton frontjai lennének, vagy mivel a x.1 eleve dedikáltan külön csatorna, aktív subot téve a rendszerbe (egy bizonyos szintű sub fölött) szükségképpen jól kell járnom hangilag?
Referencia sub a Cantonnál 900E körül van :Y , nekem teljesen elérhetetlen, ez meg 100E. Ár/értékben jó, de vajon a rendszeremben is oké lesz? Vagy annak már úgyis mindegy... (Surroundjaim - félve írom le - a jó magyar Reflex Mega R-150-esek, az eredeti gyáriak, évi max 10 alkalommal iskolai hangosításban töltöttek pár évet: furcsa mód nagyon szépen szólnak)

Ma megyek meghallgatni az Aelite 8 mélyládát, azért kérdem: várjak-e, gyűjtsek-e inkább?

[ Szerkesztve ]

(#127624) robi-k válasza Pazolini (#127623) üzenetére


robi-k
őstag

Ne várj csodát ettől a sub-tól, pl. már a kép alapján is túl kicsi a hangsugárzó átmérője. Én nem venném meg.
Miért nem veszel egy jó zárt sub-ot (ha már zenéhez - SACD, DVD-Audio, koncert BD lemezekhez is akarod használlni) a bevállt gyártóktól, pl. az SVS-től?

[ Szerkesztve ]

(#127625) dgyuri0123 válasza lemmy9 (#127622) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Igazad van, rosszul fogalmaztam.

Inkább "értékelhetetlen"-t kellett volna írnom, minden tartományra. Így félreérthető lett, mert úgy tűnhet, egyáltalán nincsenek magasai, pedig vannak...de még mennyi. :)

"csak a zene van"

(#127626) Nemir Ombe válasza Pazolini (#127623) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Szerintem elképzelhető,hogy a Ref. 7-esek mélyebbre fognak menni,mint a subod és még “szebb” mélyük is lesz. ;)

A Ref. sorozathoz pl. tökéletes a Canton sub 1200r (még 19nm-re is),ami (jelenleg) nem éppen az elérhetetlen kategóriába tartozik (külföldön) bár nem is a legolcsóbb,de egy felsőkaregóriás rendszerhez ez “jár” és minden szemponból “passzol” a frontokhoz.

Centernek a Vento 865-ot (a régit,nem a .2-est) javaslom majd,hátra pedig a 810-est (szintén a .2 nélkülit) vagy olcsóbban (de más dizájnal) a CL 510.2-öt (igen ebből a .2-őt),mert ezek rendelkeznek azonos hsz készlettel,hanggal\karakterrel.

(és ezt tapasztalatból írom,“hasraütésre” ;) )

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#127627) Pazolini válasza Nemir Ombe (#127626) üzenetére


Pazolini
senior tag

Köszönöm a válaszokat!!!

(#127628) Nemir Ombe válasza Pazolini (#127623) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Jav; a center Vento 856 nem 865,sikerült elírnom. :)

.... és ahogy nézem egy nem is kimaradt a “hasraütésre” elöl,kéretik odaképzelni. (k..va mobil) ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#127629) kabar válasza dgyuri0123 (#127625) üzenetére


kabar
senior tag

Mindezt minden elfogultság nélkül. :C De ezt már régebben privátban kifejtettük...

[ Szerkesztve ]

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#127630) Pazolini válasza Nemir Ombe (#127628) üzenetére


Pazolini
senior tag

Iróniának vettem, úgy jobb volt. :DDD

(#127631) BBéci válasza Pazolini (#127623) üzenetére


BBéci
titán

20 centis hangszóróval szerelt mélyláda nem való a rendszeredbe, szinte felesleges pénzkidobás lenne. A többit leírták előttem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#127632) dgyuri0123 válasza kabar (#127629) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Emlékszem, de nem változott a véleményem.

Gondoltam, hátha már eladtad... :B

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#127633) Pazolini válasza BBéci (#127631) üzenetére


Pazolini
senior tag

:R

(#127634) kabar válasza dgyuri0123 (#127632) üzenetére


kabar
senior tag

Miért is változott volna. Gondolom azóta sem hallgattad őket meg mással, tehát új tapasztalat nincs, csak a régi vélemény.
Nem adtam el, mivel azóta is keresgélem az utódjait, csak nem emlékezetből, hanem próbálgatással. :C

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#127635) axwel18 válasza dgyuri0123 (#127615) üzenetére


axwel18
senior tag

Ezzel egyet értek. Nekem sem tetszett a hangjuk ráadásul szerintem csúnyák is.

(#127636) kabar válasza axwel18 (#127635) üzenetére


kabar
senior tag

A csúnyasággal én is egyet értek, láttam már rengeteg szebb hangfalat. Bár számomra a legrondább hangfal, ami nálam volt a KEF volt. De volt olyan haverom, akinek meg az tetszett. Az Ikon 6 sem tetszett külsőre, de ahol hallgattam gyönyörű hangja volt. De hát ízlések és...

[ Szerkesztve ]

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#127637) ginola


ginola
addikt

Unokaöcsém Hivox tuningolt Wharfedale Valdusait elérte az idő vasfoga.
Mit ajánlanátok Denon 2809 mellé? Zensor 5 5.0 jó lehet, nem túl kevés a 13 cm-es frontokban levő hangszóró?
Mélyládát már vett Proson R10-et.

(#127638) BBéci válasza axwel18 (#127635) üzenetére


BBéci
titán

(#127636) kabar

Én nyertem, mert kettő és hármat, sőt többet is értek, nem csak egyet. ;]

Abban viszont egyetértek veletek, hogy nem szidalmazandó hangdoboz széria a JBL ES. Némi tuningolással, belső kábelek cseréjével sokat lehet javítani a hangjukon.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#127639) Nemir Ombe válasza ginola (#127637) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ha újonnan vennétek,akkor a Zensor szett áráért lehet venni jobbat is,ha használt,akkor is megfontolandó.... ;)

Hmm ....

(#127640) windlord válasza BBéci (#127638) üzenetére


windlord
őstag

Nekem ES dobozaim vannak.
Mely kabeleket javasolt cserelni bennuk?

(#127641) kabar válasza BBéci (#127638) üzenetére


kabar
senior tag

Jogos. Elgépeltem, pedig szoktam figyelni.
Nem akarom sztárolni őket, mert van baja, nem is egy. Pl nekem a centere egy gyenge pontja a rendszeremnek. Nem is értem, hogy abból miért csak egyet épített a JBL. De nagyobb szobában nem egy, jóval jobb hangfalat (máshol gyönyörűen szól) hallottam már "elfogyni". És nem a hangerőről beszélek. Én annak idején így tanultam meg azt, hogy ki kell próbálni, meg kell hallgatni. Voltak már olyan cuccok, amiket nagyon jónak hallottam ott, megvettem, hazavittem és kopp. Vagy elmentem mondjuk Sancihoz, utaztattam az erősítőm 200km-t, és borzasztóan szólt nála a Paradigm hangfalakon az erősítőm. Ebből mégsem azt vontam le, hogy az akkor az a hangfal egy szar. Meg gondolom Sanci sem, hogy az RX-A az lenne. Arra kaptam fel a vizet, hogy hangos, de egyik tartományban sem szól. Rohadt fehéren világít, de se kék, se sárga, se pirosa nincs. Ráadásul az egész ES szériára. Egészen más a hangzása az ES20-nak meg a 30-nak, vagy a 80-nak és a 100-nak. A 100-as tök lomha, a 90-es, meg a 80-as jóval gyorsabb. De nem szabad hinni nekem én ilyennek hallom. Meg kell hallgatni!

(#127640) windlord
Kérdezd Fülelek-et! Ő már csinált párat, meg lehet, hogy az enyémet is fogja, ha nem találok másik falakat. Szerintem ügyes, de volt már olyan haverom is, akinek nem maradéktalanul tetszett a munkája.

[ Szerkesztve ]

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#127642) Gergőke88 válasza windlord (#127640) üzenetére


Gergőke88
addikt

Belső kábelezés.

(#127643) axwel18 válasza kabar (#127641) üzenetére


axwel18
senior tag

Hát nem tudom, nekem sem tetszett a szét égetett hangváltó panel az olcsó Wima kondik és a Habia szerű kábelezés. Az árából ha megveszed magadnak az alkatrészeket sokkal jobban jársz.

(#127644) liszi70 válasza windlord (#127640) üzenetére


liszi70
nagyúr

Óvatosan ezzel az átkábelezéssel, "tuninggal", mert a kockázat és az ár elég nagy, a valós eredmény viszont kétséges, ellenőrizhetetlen, tesztelhetetlen. Nehogy annyit költs rá, amennyit hozzátéve a jelenlegihez már egy jobb hangdobozt is megvehetsz! :D

(#127645) dgyuri0123 válasza liszi70 (#127644) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

+1 :)

"csak a zene van"

(#127646) Dorian válasza liszi70 (#127644) üzenetére


Dorian
félisten

"a kockázat és az ár elég nagy"
Nem hallottam még akinél rosszabb lett volna a végeredmény az eredetitől, ellenben az esetek túlnyomó részében sokkal jobb. Ha jól tudom kb. 20 papír egy hangfalpár tuningja, ebből nem veszel magasabb szintű hangfalat az biztos.

"a valós eredmény viszont kétséges, ellenőrizhetetlen, tesztelhetetlen"
A valós eredmény egyrészt hallható, másrészt mérve is vannak a hangfalak, nem csak ad-hoc "ahogy esik úgy puffan"

Szóval nem tudom, hogy ezeket a rosszindulattal fűszerezett kijelentéseidet honnét veszed.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#127647) ginola válasza Nemir Ombe (#127639) üzenetére


ginola
addikt

Mint pl.?

[ Szerkesztve ]

(#127648) liszi70 válasza Dorian (#127646) üzenetére


liszi70
nagyúr

Hol volt benne a rosszindulat??? Inkább a tiédben fedezhető fel némi személyeskedéssel fűszerezett, tudatos szurkálás!

Tuning és kábelcsere kérdésében ne csak a hivox-ra gondolj, meg a saját viszonyodra Zolival!

Én például a kezét törtem volna le annak, aki az electráimat "tuningolta"!

És igen, szerintem a valós eredmény kétséges, ellenőrizhetetlen, tesztelhetetlen. Ez az én véleményem, és minden rosszindulat nélkül!

[ Szerkesztve ]

(#127649) Nemir Ombe


Nemir Ombe
addikt

A “kábel és kondi tuning” még mindig valami “misztikus” dolognak számít a topikban,amivel “csodát” lehet tenni bármivel. :)

De azt sem kellene elfelejteni,hogy a tuninghoz “jó alapanyag” is kellene,tehát egy jó hangszórókészlet és egy kellően vastag,merevitett doboz. Namármost aki látott szétszedve ES-t,Studiot vagy a régebbi Northridge szériát (és kicsit is ért hozzá) az nem áll neki “kábelt + kondit cserélni” (max akkor,ha ezzel foglalkozik és anyagi haszna származik belőle) ;)

ginola:

“Pár hsz-el korábban” volt szó 200-300e közötti 5.0 szettekről,olvass vissza.

Hmm ....

(#127650) Nemir Ombe válasza Nemir Ombe (#127649) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Mellesleg a JBL is csinal és régebben is csinált jó dobozokat,de mint más gyártóknál is a jó az náluk sem olcsó pl.[link] az olcsó kategóriában viszont nincsenek csodák. ;)

Hmm ....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.