Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#125051) xxlongikaxx


xxlongikaxx
aktív tag

Mengeztunk egy par filmet a mult heten, amit ajanlok hangzas alapjan. Sicario akcio jelenetei iszonyat jol szolnak. Tovabba a Creed kozepen a box meccs, azon kivul hogy vagatlanul van felveve, a hangzas is hatalmas 5.1 ben.

(#125052) Tamoo válasza Dorian (#125050) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én nem félnék meghallgatni, csak sajnos ma délután cipekedés, holnap meg laminált padló lerakás. :D

Liszi a GS20-at választotta a kettő közül. Valószínűleg ízlés kérdése.

[ Szerkesztve ]

(#125053) BBéci válasza kpykpy (#125045) üzenetére


BBéci
titán

Ha a Geniusról lépnél picit feljebb, akkor még igencsak a bányászbéka hátát nézegetnéd, ami kétségtelenül kellemesebb jobb látvány lehet, mintha a fenekét lesnéd alulról. ;] Hiába fadobozos, az mindennek a legalja.
Miért lépnél vissza 5.1-ről 2.1-re? Pénzügyi okai vannak?
Milyen hangdobozokat csatlakoztatnál a megvásárolandó erősítőre?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#125054) dunkel válasza Patice (#125049) üzenetére


dunkel
őstag

Én felváltva hallgatom: egy hétig ezt, egy hétig azt, szóval nem "nekem" lenne. Szerintem amúgy nem lesz semmi, senkit nem érdekel, ez van. (Amúgy máskor is lehet jönni, még egy kis ideig itt vannak de azt inkább privátban.)

(#125050) Dorian
Nem kell félni, nem fog fájni ;]

(#125052) Tamoo
Liszi a GS20-at választotta a kettő közül. Valószínűleg ízlés kérdése.
Pont az ilyen valószínűleg kérdéseket lehet tisztázni egy személyes meghallgatással.

(#125055) Mezga Aladár válasza dunkel (#125054) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A konklúzió nyilvános lesz??

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#125056) liszi70 válasza Tamoo (#125052) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Liszi a GS20-at választotta a kettő közül."

Nehéz döntés volt, de a Focal enyhe magasba húzása és a GS20 ritka jó mély-tartománya sokat nyomott a latba. Mindkettőnek vannak előnyei-hátrányai, már írtam erről, ha jól tévedek.

Egyébként kategória és listaár szempontjából inkább a GS60 van egy szinten a 926-al, ugyanannyiba kerültek. A GS20 200k-val olcsóbb volt.

Azért egy 936-ot, de inkább egy 946-ot bepróbálnék. :K

[ Szerkesztve ]

(#125057) Mezga Aladár válasza liszi70 (#125056) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Focal enyhe magasba húzása

Tegnap egy kis tesóját halottam, nem hallottam magasba húzást.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#125058) liszi70 válasza Mezga Aladár (#125057) üzenetére


liszi70
nagyúr

Értem. Én meg hallottam a 926-on. Könnyű összetéveszteni a részletező-képességgel, felbontással, de egyes zenéknél kifejezetten zavaró tud lenni. De ez nyilván a rendszer többi elemétől is függ.

[ Szerkesztve ]

(#125059) BBéci válasza Mezga Aladár (#125057) üzenetére


BBéci
titán

Semelyik Electrától nem hallottam magasba húzást és egyértelműen jobbnak tartom, mint a hasonló áron kapható Monitor Audiókat. Utóbbira soha nem is vágytam, ellenben a Focalok mindegyike a kedvencem.
Hamarosan kezdem a jelenlegi kínálat tesztelését.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#125061) Ragadozó válasza dunkel (#125054) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Ha lesz időm elmegyek hozzád, egyszerre még úgyse hallottam :D
Többi majd privátban :)

BBéci: itt van az egyéni ízlés is, mert nekem pl. MA hangja tetszik jobban...sajnos platinumot még nem hallottam, azt azért hozzá kell tennem.

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#125062) Tamoo válasza BBéci (#125059) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

GS-t hallgattál már?

Szerintem mindkettőnek van magasa bőven, részletkérdés minek hívjuk. Az, hogy ez átcsap-e fárasztó kategóriába az kiszolgálás függő. Én szeretem mindkét dobozt, 926 is nagyon tetszett amikor hallgattam.

(#125063) Ragadozó


Ragadozó
Ármester

Közérdekű közlemény:

Az alábbi PH szabály pontosításra került: A hardverapro.hu, az Állásbörze és a városi LOKÁL topiccsoportokon kívül máshol terméket, szolgáltatást, munkát hirdetni tilos.

Az érvényes szabályozás itt olvasható: [link]

Mostantól lehet linkelni terméket aprós oldalakról ajánlás címen, de ha valaki saját terméket hirdet vagy valamilyen formában érdeke fűződik hozzá, az tiltott továbbra is.

Kiemelten fogom figyelni a szabály betartását.
Mivel próbáltam az itteni közösség érdekeit védeni és nem szeretném ha vétóznák ezt a módosítást.

Köszönöm a figyelmeteket, további jó házimozizást kívánok!

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#125064) liszi70 válasza BBéci (#125059) üzenetére


liszi70
nagyúr

Hallottál már GS20, GS60-at? Hasonlítottad már össze közvetlenül azonos kategóriás Focal-lal?

Szerk.: Tamoo Egyre gondoltunk, csak én lassú vagyok ma reggel. :)

[ Szerkesztve ]

(#125065) Mezga Aladár válasza liszi70 (#125058) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Tegnap az is kiderült, nem toleráns a kiszolgálás minőségével.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#125066) BBéci válasza Tamoo (#125062) üzenetére


BBéci
titán

Igen, hallgattam és a kiszolgálás helyes megválasztása valóban nagyon fontos.
Sokan a régebbi Utopia TN 51 magassugárzót fárasztónak, tolakodónak nevezik, az is egyértelműen az előtte lévő lánctól függ. Ezer éve olyan muzsikál az autómban és semmi ilyesmit nem hallok, pedig az elődjét éppen ezen tulajdonságáért adtam el.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#125067) bajnokpityu válasza BBéci (#125059) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Szvsz több múlik azon, hogy mi van a cucc előtt. Ezt is bizonyítja, hogy a 936nak sok volt a magasa.
Ugyan egyik se problémás cucc, de kicsit másképp reagálnak a láncra. ami egyiknél bejön, másiknál meg nem biztos.

egy bonyolult lánc egyetlen szemét nemtom mennyi értelme van vizsgálni. 4-5 különböző láncban már talán van érelme relációt tenni. Ha valakinek az a célja, h a saját igazát bizonyítsa, össze tud rakni egy olyan láncot bármelyik elé, amivel megveri a másikat.

Nekem egyébként jobban tetszenek a régi GR, GS szériás MAk,mint a későbbiek. Ezek meg vagy 10-15éve kifutott cuccok.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#125068) liszi70 válasza Mezga Aladár (#125065) üzenetére


liszi70
nagyúr

Igen, ezt tudjuk, gyakorta előkerült itt a Focal-hisztisség közhelye. Biztos van benne valami.

Én a 926-ra nem váltanék vissza, nagyon szeretem a GS60-at, de ahogy írtam is, a 936, 946 izgatja egy kicsit a fantáziámat. Csak az már jóval húzósabb árban.

(#125069) BBéci válasza bajnokpityu (#125067) üzenetére


BBéci
titán

Nagyjából ezt írtam az előbbi hozzászólásomban.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#125070) Mezga Aladár válasza liszi70 (#125068) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Focal-hisztisség közhelye.
Nincs itt semmiféle közhely, pontosan megmutatja mi jön a kanócon. Minden komolyabb sugárzó ilyen.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#125071) liszi70 válasza Mezga Aladár (#125070) üzenetére


liszi70
nagyúr

A közhely (értelmezésem szerint) igazság, ami pont az igazságtartalma miatt válik túl sokszor használttá, elcsépeltté. Eszerint használtam a szót. :)

(#125072) lacima


lacima
tag

Sziasztok!

Pio SC-LX8x tulajokat kérdeznék, vagy esetleg mást aki tud megoldást az alábbi bajomra. Pio SC-LX88 egyik HDMI bemenetére van kötve a htpc-m, a kimenetére egy projektor. Összekötöttem a PC-t USB-vel is, mert szeretnék zenét hallgatni a pio dac-ját használva. Azonban ha átváltok a pio-n a dac üzemmódra elveszi a képet a hdmi-n. Ha simán hdmi-n hallgatom, akkor pedig a mélynyomót is használja hiába állítom pure módra az erősítőt. Milyen megoldást javasoltok? Emiatt vettem egy jobb minőségű USB kábelt is de úgy tűnik kár volt.

Laci

(#125073) Patice válasza lacima (#125072) üzenetére


Patice
nagyúr

Zenehallgatáshoz kell kép neked? "Nézed a zenét"?

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#125074) kpykpy válasza BBéci (#125053) üzenetére


kpykpy
tag

szia.

mivel egy társasházi szobába lenne ami elég zsúfolt már most is és nem tudnám megoldani hogy tisztes távolságba helyezzem el a háttérsugárzókat. A jelenlegi genuis is a tv ill. pc montior körül helyzkedik el...

Csak azért lépnék vissza 2.1-re, hogy minőségibb eredményt kapjak ugyanazon árért. A tv hangszóróihoz képest még ez az olcsó genuis is fül-orgazmust okoz :) de tény, nincs viszonyítási alapom.

Mostanában elkezdtem flac formátumú zenéket hallgatni és ezért lenne jó egy olyan eszköz amivel minden igényt kitudnék váltani. Lassacskán már teljesen áttértem az eredeti bluray lemezes filmezésre mkv-k helyett és ha már a tévém is jó, akkor már illene egy normális hang is az egészhez :)

Ált. mindig jót akarok jó olcsón :) ezért laikusként arra gondoltam, h veszek egy jó erősítőt, az úgyis nagyon sokáig kiszolgál majd és amíg nem érzem égetőnek a drága hangfalak vásárlását, addig ráköttem volna a mostani genius hangfalait (gondolván fából vannak, nem lehet olyan rossz minőség).

Szerencsére az anyagi keret is rugalmas, a kiírt árakat azért írtam ki, hogy ne fél milliós erősítőt ajánljon vki :)

Azt érzem, hogy per pill megelégednék egy használt, régebbi felsőkategóriás erősítővel, amit 60-80e között megkapnék és ahhoz választanék a későbbiekben hangfalakat, aktív subot stb..

De ha pl a Harman olcsóbb 5.1es mostani szériás erősítői megbízhatóak akkor újan is megvenném a szettet mert jóval bolti ár alatt megtudnám szerezni.

tényleg ennyire rosszak ezek a genius hangfalak? :) hol van lehetőség esetleg összeállított rendszereket meghallgatni?

Oh long Johnson...

(#125075) kpykpy válasza BBéci (#125053) üzenetére


kpykpy
tag

mennyire lenne előre lépés egy használt 40-50e-s denon/onkyo 5.1-erősítő és a 40-50e-s használt 5.0. hangfalszett (pl Jamo) és egy 20-25e körüli aktív sub?

mennyivel szólna rosszabbul egy ilyen kb 100e-ből összerakott használt rendszer, mint egy 200-250e-s új hamran rendszer (ott persze a legolcsóbb 5.1, legolcsóbb hangfalszett...) ??

Oh long Johnson...

(#125076) dota1


dota1
aktív tag

Skacok már a megfelelő topikba feltettem a kérdést, de nem kaptam ott választ...., ezért hozzátok fordulok :)
Van egy dune tv-102w-m amiről szeretnék képminőségben előrelépni. Popcorn VTEN-t néztem az új sigma chip és vxp miatt. Dilemmázok még htpc összerakásán kodival, de attól tartok , hogy a VTEN árának kétszereséért sem biztos , hogy össze tudok rakni egy olyan gépet ami képminőségben túl szárnyalja.
Magyarul megéri a VTEN? Tudom a szoftvere nem a legjobb, de képben nincs tudomásom szerint semmi (oppo és 200k+ htpc-ken kívül) ami többet tudna. Vagy tévedek?

[ Szerkesztve ]

(#125077) BBéci válasza kpykpy (#125074) üzenetére


BBéci
titán

Nem ennek, hanem a Házimozi belépő szinten című topiknak a témája, amiket felvetettél, ott kellene folytatni!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#125078) lacima válasza Patice (#125073) üzenetére


lacima
tag

A htpc-ről játszanám a zenéket foobar-ral.

(#125079) Patice válasza lacima (#125078) üzenetére


Patice
nagyúr

És ehhez minek monitor/TV? Foobar-hoz is van távirányító telefonra...

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#125080) lacima válasza Patice (#125079) üzenetére


lacima
tag

Rendben, de az eredeti bajomra keresnék megoldást, hogy ne kapcsolja ki a hdmi kimenetet az erősítő.

(#125081) Patice válasza lacima (#125080) üzenetére


Patice
nagyúr

Ha vissza váltol HDMI-re, akkor sem kapcsol vissza?

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#125082) lacima válasza Patice (#125081) üzenetére


lacima
tag

Ha elváltok a dac-ról, hogy legyen kép hdmin akkor meg eltűnik az usb eszközök közül.

(#125083) Patice válasza lacima (#125082) üzenetére


Patice
nagyúr

Akkor úgy néz ki, hogy a Pio gyárban is úgy gondolják, hogy a zene hallgatáshoz nem kell kép.

USB használatakor egy külső hangkártya lesz csak az erősítő, képet szerintem soha nem fog így kiadni magából.

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#125084) MasterMark válasza lacima (#125082) üzenetére


MasterMark
titán

Nem lehet a HDMI-hez más hangforrást rendelni?

Switch Tax

(#125085) lacima válasza MasterMark (#125084) üzenetére


lacima
tag

Sajnos nem, van ilyen beállítása de a dac-nál nem enged hdmi hozzárendelést. Úgy látszik nem gondoltak erre. :(

(#125086) gabo01


gabo01
senior tag

Uraim! Azt szeretném kérdezni, hogy visszalépés lenne-e hangban az Onkyo tx-nr818 a Denon 3808-hoz képest vagy feljebb kellene nézelődni az Onkyo kínálatában? :U
Kizárólag mozira lenne használva!
Csak a 2 hdmi kimenet és a 3D miatt gondolkodom rajta amúgy elégedett vagyok a 3808-al! :DDD

(#125087) BBéci válasza gabo01 (#125086) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem visszalépés lenne, de a Te ízlésed, hallásod alapján kell dönteni, a miénk lényegtelen.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#125089) liszi70


liszi70
nagyúr

Nnnna, kezdődik.......... :D

(#125090) dgyuri0123 válasza liszi70 (#125089) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Úgyis "gyenge" a PH ma. Legalább lesz mozgás... :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#125091) Tamoo válasza Leslie67 (#125088) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Elég lett volna a hozzászólást linkelni. [link] :U Vagy leírni kitől származik.

(#125092) Leslie67 válasza Tamoo (#125091) üzenetére


Leslie67
tag

Hidd el, hogy így sokkal olvasmányosabb, mintha csak egy linket tettem volna be. :)
Én pl feltétel nélkül hiszek neki és Hiccusznak is, aki szintén nem tapasztalt képi változást kábel és kábel között. Nekem volt egy 15 méteres HDMI pontszóráshibás kábel, de amióta ezek a kábeleim vannak (15+5 m) nem foglalkozom a hdmi mizériával:

http://kacsa-audio.hu/webshop/kacsa.b.6/home_audio__video.c.20/szerelt_kabel.c.153/hdmi_kabel.c.111/kcehh15__14.p.583

Béndzsa vagyok linkelni ... :)

[ Szerkesztve ]

(#125093) Tamoo válasza Leslie67 (#125092) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

De legalább a szerzőt illik megnevezni.

(#125094) #75912448 válasza dgyuri0123 (#125090) üzenetére


#75912448
törölt tag

Gyenge? Egész nap vitázunk. :D

(#125089) liszi70

Azért mostanában többen AB-ztük és hasonlóra jutottunk képm tekintetében. Hang még mindig nagyon eltérő vélemények, nálam is, és olyanoknál is akikkel beszélek róla.

Szerk: Pontosítva HDMI hang, nem analóg stb. Nyilván egyértelmű, de mégis. ;]

[ Szerkesztve ]

(#125095) Smiley válasza liszi70 (#125089) üzenetére


Smiley
őstag

Most miert... minden honapban kell egy ilyen. Let's Rock!
Amugy meg nalam lehet fogadni a nyertesre. ;]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#125096) Norbi 72 válasza gabo01 (#125086) üzenetére


Norbi 72
veterán

3008-as,picit alkudj belőle.

(#125097) bajnokpityu válasza #75912448 (#125094) üzenetére


bajnokpityu
félisten

:) nálunk pl éppen asszony abz két hdmi kábelt..

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#125098) Patice válasza Leslie67 (#125092) üzenetére


Patice
nagyúr

Erről az jut eszembe, hogy bekötöttem a htpc-met egy jobb táppal és jobb lett a kép hdmi-n. Nem sokkal, de én észrevettem. Nem tudnám A-B-zni, de egy USB-DAC-kal megfülelem majd, hogy hangban is van-e változás. A DAC az usb-ről kapja a tápfeszt. Kíváncsi leszek a végeredményre, csak kerüljek haza. :))

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#125099) Norbi 72 válasza Leslie67 (#125088) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ezt a tesztet 10-15 méteres kábelnál is tegyétek meg,légyszíves.

(#125100) gabo01 válasza Norbi 72 (#125096) üzenetére


gabo01
senior tag

Köszi! Már néztem de valamiért abban a hiszemben voltam, hogy ezen még csak 1.3-as hdmi van! :W
Erre most látom, hogy 1.4-es! :C
Ez hangminőségben tudja kb. amit a 3808?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.