Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#118851) Norbi 72 válasza Caldera1 (#118846) üzenetére


Norbi 72
veterán

Szia!

Nem nagyon találtam,de próbáld meg ezt.

(#118852) bendeguz76 válasza tremt (#118806) üzenetére


bendeguz76
aktív tag

Ez engem is érdekelne,hátha hallotta valaki a dali, dynavoice tipusúakat

bendeguz_HUN

(#118853) Norbi 72 válasza bendeguz76 (#118852) üzenetére


Norbi 72
veterán

Én hallottam őket,de lektor helyett inkább Zensorra voksolok,Dyna is jó,de meg kell mindet hallgatni,a saját fülednek higgy.

(#118854) Nemir Ombe válasza Norbi 72 (#118853) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Csak érdekelne, hogy miért inkább a Zensor?

(a Lektor azért egy kat.-val feljebb van, a hangja is jobb (saját vélemény) és árban is jobb a Lektor szett)

Hmm ....

(#118855) Norbi 72 válasza Nemir Ombe (#118854) üzenetére


Norbi 72
veterán

Hát,végülis mondasz valamit,mert a lektort(6-ost,a 8-ast más vassal hallottam,az már komolyabb)X1000-essel hallottam,nem tudom,milyen kábelezéssel,a Zensort LX60-assal,a kábelezést meg a tulaja elmondja majd. :D

Abban a formában nálan a Zensor(7) volt jobb.

[ Szerkesztve ]

(#118856) blakey válasza Norbi 72 (#118855) üzenetére


blakey
titán

Szerintem nincs akkor különbség a két széria között, én Zensor mellett voksolnék, feltéve, hogy mi mennyi, mert ugye az is döntő szempont lehet. Egy biztos, Zensorral sem jár rosszul, kellemes hangfalak.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#118857) Nemir Ombe válasza Norbi 72 (#118855) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Itt az lenne a lényeg, hogy aki érdeklődött egy kompakt rendszerről váltana és a dobozokkal kezdené.

Szerintem ne a (egyébként még nem létező) erősítőtől függjön az ajánlás, mert jelenleg a "kompakt" van. Úgy lenne fer egy ajánlás, ha "azonos feltételek" mellett hallott hang alapján történne. Ebben az esetben pedig vsz. a Lektor lenne a jobb és nem utolsó sorban az olcsóbb is.

(arról nem is beszélve, hogy bármelyik szett is lenn valszeg jelenleg a "kompakt" hajtaná, de ha nem így van akkor javítson ki már valaki :D )

(#118856) blakey

Ha a "mi mennyi" döntő akkor is Lekto győzőtt, 500e listaár helyett 299e. A Zensor 7 5.0 listaára 340e, akciós ár 340e. Szerinted melyik a jobb és melyik éri meg jobban!? :)

(de persze ízlések és pénztárcák ....)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#118858) Norbi 72 válasza Nemir Ombe (#118857) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ebben az esetben 40 ropi nem pénz a különbözetért.

Meg kell hallgatni őket,és kész.

Azt se felejtsük el,hogy később szvsz nagyobb vasra váltana,mert így lesz. ;]

[ Szerkesztve ]

(#118859) Nemir Ombe válasza Norbi 72 (#118858) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nem is a 40 ropi a lényeg, amit előtte írtam. Azért az a + 50% felár nem véletlen a listaárban. Ne a jelenlegi kifutó árát nézd, mert az nem ad valós képet.

(valójában mindegyiket együtt meg kellene hallgatni egy hozzá illő erősítővel a fer vélemény miatt, de pl. a Zensor-t egy Denon 7200-al, a Lektor-t meg egy 1100-al, az minden lenne csak nem valós ....de vélemény :N )

Szerk: .... és a nagyobb vassal nem a jobb doboz szólna jobban!!??

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#118860) Norbi 72 válasza Nemir Ombe (#118859) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ilyenkor az a kérdés,kinek mi a jobb: A szvsz túlárazott lektor,vagy a Zensor?

A vas kérdés meg egy új téma..

és a nagyobb vassal nem a jobb doboz szólna jobban!!??

Valószínűleg igen.

[ Szerkesztve ]

(#118861) tomic


tomic
addikt

Én Denon 4310 és Arcam 400 hallgattam,használtam Lektor 8-asokat. Zensort "csak" boltban MM-ban hallottam. Egyértelmű,hogy ha újra ez a két példány közül kellene választanom a Lektort választanám. De ez csak az én véleményem.

(#118862) Norbi 72 válasza tomic (#118861) üzenetére


Norbi 72
veterán

A Lektor 8-as sokkal komolyabb fal,meg is érdemli az álltalad említett vasakat. :K

Egyébként 4100-assal hallottam,kíváló cucc.

[ Szerkesztve ]

(#118863) Nemir Ombe


Nemir Ombe
addikt

Kicsit elmélkedtem a tegnapiakon (mozis hangzás) és arra jutottam, hogy ha nem az a "mozis" hangzás, amit az emberek a moziban hallanak, akkor mi. Moziba azért járunk mert bazinagy a kép és "jó mozis" a hang.

De akkor hogy is van ez!!?? Valakinek ez jön be, valakinek ez egy trágya, valaki meg épít magának otthon valamit és arra mondja, hogy az az igazi mozis hangzás.

Akkor hogyan is lehetne ezt meghatározni. Biztos, hogy az árral (egy darabig) egyenes arányban nő a kapott hangminőség (utána csökkenő arányban :D ), de mi van, ha van egy tutijó rendszered és a hangmérnök/rendező/zeneszerző mégsem így képzelte el!? A példának okáért következzen egy hülye példa: Christopher Nolan meghallgatná/nézné a csúcsszuper több millás rendszereden az Interstellar-t és ennyit mondana "mi ez a sz@r, én nem ezt csináltam".

Ez nagyon is elképzelhető lenne, mivel lehet egy rendszer bármennyire drága, bármennyire jól marketingelt vagy agyonhype-olt, ha a hanganyagot egy teljesen eltérő karakterű rendszeren keverték/monitorozták, akkor a büdös életben nem lesz olyan hangja, mint amit ott a stúdióban kitaláltak/megálmodtak/kikevertek/visszahallgattak.

Tehát szerintem (ismétlem: szerintem) az igazi jó "mozis hangnak" neutrálisnak, teljesen semlegesnek, természetesnek kellene lennie, hogy azt a "valóságot" adja vissza, amit a rendező ott és akkor megálmodott.

Most már csak egy kérdés(em) maradt: ez a hang vajon kinek tetszene?

Hmm ....

(#118864) xtremetuning válasza Nemir Ombe (#118863) üzenetére


xtremetuning
addikt

Rosszabbat mondok : én nem csak mozin törekedtem erre, hanem sztereón is. ;)

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#118865) Norbi 72 válasza Nemir Ombe (#118863) üzenetére


Norbi 72
veterán

Christopher Nolan meghallgatná/nézné a csúcsszuper több millás rendszereden az Interstellar-t és ennyit mondana "mi ez a sz@r, én nem ezt csináltam".

Lehet,hogy nálam elismerően csettintene!De lehet,hogy ez is kevés volna neki.

(#118866) bajnokpityu válasza Norbi 72 (#118865) üzenetére


bajnokpityu
félisten

:D

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#118867) xtremetuning válasza bajnokpityu (#118866) üzenetére


xtremetuning
addikt

Bírom a csávó önbizalmát :D .

(#118850) BBéci : Hallom, beszóltál, hogy nem tudod nálam vagy ott az 'igazibb' Marcus Miller ? :DDD

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#118868) Valkűr


Valkűr
őstag

Jah... és azt ki fogja tudni megmondani a hangmérnök mikor keverte mire is gondolt, mi volt az elképzelése, mit akart kihangsúlyozni? Mozin a dinamizmus baromi fontos, szerintem az egyik legfontosabb része a mozinak, a tiszta torzitásmentes elsöprő dinamika. Ellenben , ha ez nincs meg akkor kérdem én egy robbanás, miként fog szólni az adott rendszeren, vagy egy fegyver hangja, puska, pisztoly etc..Ezeket a hangokat szinte biztos vagyok benne, h a hangmérnök is kiemeli, hisz másként a büdös életbe nem lenne az a rendszer ami ezen dolgok eredeti hangjából akár egy kicsit is visszaadna. Aki lőtt már éles fegyverrel az tudja miről beszélek, hallgassátok meg a FaceOff-ban vagy a Sakál cimű filmben ezeket a jeleneteket mikor lőnek. Hallottam már ezt belépő szintű rendszeren és hallottam már a sajátomon meg ettől jobbon is. Egy belépő kategóriás rendszer mindent visszaad ebből csak azt nem aminek szólnia kellene. A nagy Martin Loganokkal és az Anthem elő végfokkal kegyetlen volt, persze mély is volt mellette kettő.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#118869) Norbi 72 válasza xtremetuning (#118867) üzenetére


Norbi 72
veterán

Az enyémet,vagy Nolanét? :D

(#118870) xtremetuning válasza Valkűr (#118868) üzenetére


xtremetuning
addikt

Ezért jártam lőtérre. ;) Teszteltünk párat fülközelből.
Itt a közelben szokták hatástalanítani a talált bombákat. Oda is bekönyörögtem magam párszor, hogy legyen meg az összehasonlítási alapom.

Offkórsz a Tiedet Norbi :D .

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#118871) Norbi 72 válasza xtremetuning (#118870) üzenetére


Norbi 72
veterán

Elméletben a subjaid alá tudok menni.. :B

(#118872) xtremetuning válasza Norbi 72 (#118871) üzenetére


xtremetuning
addikt

Ez boldogsággal tölti el a szívemet. Valaki engem tart mércének..... :D

...de sajnos ez még édes kevés....... :P ;] ;)

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#118873) Norbi 72 válasza xtremetuning (#118872) üzenetére


Norbi 72
veterán

Legalább egy apró dologban...remélem nem baj... :R

Tudom.

[ Szerkesztve ]

(#118874) bajnokpityu válasza Norbi 72 (#118871) üzenetére


bajnokpityu
félisten

;] minőségben biztos alá tudsz menni ;] :D

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#118875) Norbi 72 válasza bajnokpityu (#118874) üzenetére


Norbi 72
veterán

Rossz vagy!De igazad van! ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#118876) nobeige válasza Nemir Ombe (#118863) üzenetére


nobeige
tag

Nem csak az általad "mozis hang"-nak nevezett reprodukálás célja a rögzített anyag torzítások nélküli visszaadása, hanem a hi-fi célja is ez.

Ehhez adottak és könnyen hozzáférhetőek az alacsony torzítású és egyenletes frekvenciamenetű erősítők, a/d konverterek, normálisan elkészített kábelek.(Normális = nem szed össze elektromos zavart és nem változtatja meg a frekvenciamenetet.) Az erősítők szükséges teljesítményét természetesen az adott helyen elérni kívánt hangnyomás határozza meg.

Sajnos a termek/szobák és a hangsugárzók erősen rányomják a hangra a bélyegüket, ezért a helyiségeket lehet akusztikailag kezelni és hangsugárzóból is érdemes olyat választani, ami a lehető legkevesebbet vesz el és tesz hozzá a jelhez. Sajnos a hangsugárzóknál fokozottan igaz, hogy olcsó húsnak híg a leve...

Aztán ha nem tetszik az, ahogy szól egy adott felvétel, akkor lehet tekergetni gombokat, vagy tudomásul venni, hogy a felvétel ilyen és ha sikerül, akkor ezzel együtt élvezni a műsort.

Szóval, szerintem, a visszaadó láncnak annyira semlegesnek kell lennie, amennyire csak gyakorlatilag lehetséges. És ha ez megvan, akkor lehet ettől - alkalmanként, ha igény vagy szükség van rá - eltérni. Egyébként meg hagyni kell érvényesülni a rögzített anyagot.

A gondot én ott látom, hogy egyfelől nehéz elfogadni azt, hogy nem az elektronikákat meg a kábeleket kell cserélgetni, ha nem tetszik a hang, hanem a hangsugárzók és a szoba környékén érdemes keresgélni, másrészt meg gyakori az a szerintem alaptalan elvárás, hogy mindig, minden úgyanúgy szóljon.

(#118877) Norbi 72 válasza nobeige (#118876) üzenetére


Norbi 72
veterán

A gondot én ott látom, hogy egyfelől nehéz elfogadni azt, hogy nem az elektronikákat meg a kábeleket kell cserélgetni, ha nem tetszik a hang, hanem a hangsugárzók és a szoba környékén érdemes keresgélni, másrészt meg gyakori az a szerintem alaptalan elvárás, hogy mindig, minden úgyanúgy szóljon.

Amit kiemeltem,azzal nem értek egyet+vas és fal kombón sem,és nem csak azért,mert sok helyen nincs normális megoldás a rendszer elhelyezésére,hanem azért,mert egy komolyabb cucc bemérése pontosabb lehet a rossz körülmények ellenére.

[ Szerkesztve ]

(#118878) python1 válasza bajnokpityu (#118874) üzenetére


python1
veterán

Azért te sem panaszkodhatsz,majd! :N

(#118879) bajnokpityu válasza python1 (#118878) üzenetére


bajnokpityu
félisten

az a baj, h már hallottam a JLeket. nem az én ligám.

szerk: képen láttam egymás mellett a két motort. JLt ezzel nem lehet befogni. ahhoz sokkal komolyabb hangszóró kell. Okos a kiképzése, trükközik a gyártó, kihozta a cuccából a maximumot, de ha ennél jobb subot akarok, akkor zsebbe kell nyúlni. DE nem vagyok panaszkodós fajta, élvezem, amire van della. ha meg nincs arra della, ami megütné az igényszintet, akkor inkább a csönd :)

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#118880) python1 válasza bajnokpityu (#118879) üzenetére


python1
veterán

Majd megoldjuk azt is,idővel. :K ;]

[ Szerkesztve ]

(#118881) Nemir Ombe válasza nobeige (#118876) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Szerintem a hifi-t most ne keverjük ide, az azért (esetenként) más. Ott azért a legtöbb esetben (a hallgatott zenei stílustól függően) van viszonyítási alap. Hogyan szólal meg egy zongora, egy hegedű, az énekes hangja .... ez mind élőben is "csekkolható", ha veszed a fáradtságot és elmész egy koncertre.

A mozi ..... azért az egy kicsit más. (persze egyértelmű, hogy a lehető legnagyobb hűséggel és a lehető legkisebb torzítással kell(ene) visszaadni azt, de azért ez sem annyira egyszerű)

Példának okáért itt az általam korábban említett Interstellar. Sok embertől hallottam (ismerősi körömben is), hogy mekkora egy sz@r a hang, nem lehet érteni a beszédeket, túl sok a mély ..... nem hiszem, hogy a rendező ezt direkt így találta ki (a magyar hangsávot most hagyjuk) és emlékeim szerint a moziban sem volt túl sok a mély (pedig ott elméletileg sz@r a hang, de a beleim mégis a helyükön maradtak), mégis sok ismerősöm, helyenként elég drága rendszerén valóban rendesen csökken az "élményfaktor". Pedig itt nem belépő vagy középkategóriás cuccokról van szó, hanem helyenként drága, elismert márkák termékeiről, normális beállítással és lehetőségek szerint csillapított környezettel.

Akkor most a sokat fikázott "plázamozis" hangnak kellene a jónak lenni, mivel ott élvezhetőbb volt a hangzás vagy a (helyenként több milliós) semleges hangzásúnak mondott rendszerek hangjával lenne baj.

Hanghűség mozinál már egy bajosabb dolog. Gengszterfilmek lövöldözős jeleneteinél, autós üldözésnél még nagyjából OK, tudod hogyan kell(ene) szólnia a hangnak, de mi van az Interstellar űrhajós jeleneteivel, az Oblivion drónjaival vagy a Bosszúállók idegenjeivel. Ott milyen hangokat kellene hallani (értsd: visszaadni a rendszernek)

És itt (hozzáteszem: szigorúan szerintem) mérhető le egy olyan dolog, amit korábban említettem, hogy ha valami jó zenén (zeneibb, valósághűbb) az jobb mozira, mivel egy "valóságosabb" hangot tud visszaadni, ami zenén össze is mérhető akár az eredeti hangszerekkel/énekhanggal. Ezért is írtam, hogy vannak dobozok (általában az alsó/közép amerikaiak) amik mozira "látványos" hangot képesek produkálni, de zenén nem igazán tudják visszaadni a valós hangszerhangokat. Tehát ezek alapján melyik lenne jobb mozira a"mozis" vagy a "zenei" hangzás!!??

Hmm ....

(#118882) Norbi 72 válasza bajnokpityu (#118879) üzenetére


Norbi 72
veterán

Mikor jössz át mozizni? :D

(#118883) bajnokpityu válasza Norbi 72 (#118882) üzenetére


bajnokpityu
félisten

igy, h állításod szerint megfogtad XT moziját, valszeg kerítek rá végre időt. Szólok, ha lesz kis időm..

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#118884) Norbi 72 válasza bajnokpityu (#118883) üzenetére


Norbi 72
veterán

;]

Várlak! :K

XT: . Ha vihar lesz a szobádban is, jól csinálsz valamit. Így van. :C :R

[ Szerkesztve ]

(#118885) xtremetuning válasza Nemir Ombe (#118881) üzenetére


xtremetuning
addikt

Szerintem túlkomplikálod.

Mozin is tesztelj zenei anyaggal. Minél valósághűbb a zenei eszközök hangja, annál közelibb lesz a mozié is.
És onnantól nem kell agyalni, mit akart a rendező.

Oblivion : ne a drónokat próbáld, hanem a vihart. Ha vihar lesz a szobádban is, jól csinálsz valamit.

Minden filmben találsz természetes hangot, amihez tudsz viszonyítani. SZVSZ

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#118886) bajnokpityu válasza Norbi 72 (#118884) üzenetére


bajnokpityu
félisten

aztán nehogy ventillátorokkal oldd meg :D
noés a pálinka tuning se működik, mert vezetnem kell :D

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#118887) Norbi 72 válasza bajnokpityu (#118886) üzenetére


Norbi 72
veterán

Milyen ventillátorok/pálesz?

Csak 50-es hazai szilva van,az se sokáig.. :D

Majd hozol,amit akarsz... ;]

(#118888) Valkűr válasza xtremetuning (#118885) üzenetére


Valkűr
őstag

Ezzel az albummal elég jól lelehet tesztelni a Mozit zenével is...

[link]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#118889) #09634560 válasza Nemir Ombe (#118857) üzenetére


#09634560
törölt tag

Szerintem ne a (egyébként még nem létező) erősítőtől függjön az ajánlás, mert jelenleg a "kompakt" van
Ez így ebben a formában nem állja jól a helyét: mert ha van terv, tudva van a felhasználási terület akkor -főleg nagyobb kategóriákban, alsó-középtől- igenis számít az erősítő fajtája/minősége. nem lenne jó ha az erősitő tudásától kvalitásától eltérő hangfalszettel rendelkezne.
Természetesen szerintem.
És természetesen ne kötekedésnek vedd. Sőt bármikor szívesen leülök veled tapasztalatcserére.
Mozis-zenei hanghoz: mozin is semlegesnek kellene lennie a hangképnek, de megfelelő energia, dinamika és térleképezés kell tehát kis szinezés-elkenés még nem annyira katasztrófa mint zenei előadásmódban ezen nem azt kell érteni hogy zenei nem jó mozin, hanem hogy nem teljesen lineáris átvitellel (pl.szobaakusztika javitása céljából) is megoldhat jó térérzet és jelenlétérzés. Ennek -mozisabb-zeneibb hangzás- a minőség, erősitő felépitése-jellege és az árkülönbség a mérvadója. Természetesen szerintem!

[ Szerkesztve ]

(#118890) python1


python1
veterán

Gyerekek!
Lényege a mozinak,hogy legyen odabaszós ne csak szóljon valami. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#118891) Nemir Ombe válasza #09634560 (#118889) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A kérdés 3 különböző 2-300e Ft-os szettre vonatkozott, Azért "szavaztam" a Lektor-ra, mert az "egy jó mindenes" (ami a másik 2-ről nem igazán mondható el). Ehhez viszonylag komoly AVR-t is lehet tenni, tehát dettó amit írtál, az erősítő vásárlásával kapcsolatban.

(az hogy Lektor vagy Zensor meg úgy is a dizájn meg az anyagiak döntik el szerintem)

Megjegyezném: tök jól elbeszélgetünk egy olyan valaki kérdéséről aki azóta sem járt itt. :D

A mozi vs. zene témát csak azért vetettem fel, mert tegnap szóba került, de "érdemben" szinte senki nem nyilatkozott, hátha ma .....

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#118892) Norbi 72 válasza Nemir Ombe (#118891) üzenetére


Norbi 72
veterán

Szerintem a vasam egész jó mozira és zenére is,várom az ellenkezőjét. :)

Csak bátran,nem vagyok sértödős.

[ Szerkesztve ]

(#118893) #09634560 válasza Nemir Ombe (#118891) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nyugi, én is lektorra szavazok :D nem is egy kategória..
Arról tudsz-e hogy a németeknél és svájcban is hangfalszett de sokszor a frontok párja is gyakran 3-4 szeresébe kerül az erősitőnek? Ott ekora ajánlásssal koooperálnak.

(#118894) Nemir Ombe válasza Norbi 72 (#118892) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Most erre mit írjak!!?? :D

(elégedett leszel annyival, hogy Yamaha-ból volt, az utóbbi időben: A730, A1020, V1073, A2020 és A3030 jelenleg meg sztereóra használók egy A-S1000-et)

Gonoszságból ideírhatom, hogy az A és V "egész jó" mozira, az S meg "nem rossz" zenére! :DD

(#118893) Sanci38

Én is úgy gondolom, hogy dobozokból nem lehet elég jót venni (ésszerű határokon belül), a kapott hangot jobban befolyásolja, mint a vas (persze az sem elhanyagolható). Nálam is volt már úgy cucc, hogy az erősítő 5öde volt a doboznak, mégis jó hangja volt (sztereóban volt)

A Zensor-t nem is te írtad, bocsi! :)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#118895) blakey válasza kope0808 (#118848) üzenetére


blakey
titán

Kalibráció után, a SUB-ot -12-re vette, ettől függetlenül minden mást egész jól beállított, hangja, fél óra hallgatás után nagyon jó, még alig van benne 1 óra működés, ebből kalibráció, stb. kb. 20 perc volt. Madonna, Metallica DTS-HD nagyon ütős volt, Lady GaGa DD már gyengébb volt, majd este, holnap nagyobb tesztelés lesz. Szerintem jó lesz. :) Egyelőre tetszik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#118896) Norbi 72 válasza Nemir Ombe (#118894) üzenetére


Norbi 72
veterán

Semmit! :D

A3010--esem van,a többit nem mondom... ;]

A sub: D osztály 1500 watt
12 Hz az alja..

(#118897) blakey válasza Nemir Ombe (#118857) üzenetére


blakey
titán

A listaár egy dolog, véleményem az, hogy nem akkora a különbség mint amekkora az árkülönbözet. Ettől függetlenül nekem mindkettő tetszik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#118898) #09634560 válasza blakey (#118897) üzenetére


#09634560
törölt tag

Erre nem vennék mérget..:) Jó a lektor 8 nem véletlen az árkülönbség. De meg kell hallgatni mert mindkettő MÁS! Anélkül nem szabad eldönteni ebben a helyzetben, de ha hallottad és egyenlően teszik akkor lektor.

(#118899) kope0808 válasza blakey (#118895) üzenetére


kope0808
csendes tag

Jó hírek!☺
Köszönom szépen a linket, a közelben dolgozok így a vásárlás nem lesz probléma! Amit én találtam az kb 80 €-val drágább volt.
További jó játszadozást!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.