Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#108901) lemmy9 válasza Gergőke88 (#108899) üzenetére


lemmy9
őstag

Nem akarok, mert csak a véleményem írtam le. De amúgy az 5.0(.1)mozira való. 170-ért ne is legyen nagy elvárás iránta, a helyén kell kezelni.

Szerintem!

(#108902) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

Máshol is feltettem a kérdésemet....talán nem gond ha ide is belinkelem:
Kérdésem.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#108903) Vikthor válasza Borisz76 (#108902) üzenetére


Vikthor
nagyúr

system restore egy korábbi restore pointból?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#108904) #75912448 válasza lemmy9 (#108901) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nem a konkrét cuccra értvén, általánosságban. Néhányan durva tévedésben vannak mozihang kapcsán, vagy szimplán más hülyeségét hintik tovább. Itt ph-n többségében vannak akik sztereóból(tól) indulnak, nem házimozijuk van, hanem olyan 5.1-es rendszerük, amiben visszahallani kívánják a megszokott (2.0) rendszerük ízét és folytathatnám. Szvsz nincs átmenet a kettő között, ha nincs leválasztva a rendszer, kizárólag durva kompromisszumukkal, öszvérhanggal szvsz. Emellett tisztában vagyok vele, hogy sokan a nappalit áldozzák be mozizni, de zenélni is tudjak alapelven.

(#34504) Borisz76, ...HDMI kábellel van összekötve a HM erősítővel amiből megy tovább a TV-be, szintén HDMI-vel...

Nem tudom mi a probléma forrása, ebből a képből nem derül ki, de a fentieket figyelembe véve feltételezem bitstream menne a hang, tehát ha nem szándékos, akkor nincs szükség DRC-re (elvégzi az AVR mikor esti mozinál indokolt, ráadásul könnyebben mint az MPC menüjében bóklászva), vedd ki a pipát az Apply Dynamic Range C. elől. Ahogy a Use DTS-HD Framing for all DTS előtt sem kell pipa, nem látom indokoltnak.

Frissítettetek 64 bites video renderer és vagy egyéb miatt? Eddig 32-est használtunk. Láttam, hogy jött, azonban nem volt időm foglalkozni vele.

[ Szerkesztve ]

(#108905) cOxeR


cOxeR
Ármester

Erre a hangosítással kapcsolatos kérdésemre esetleg innen valaki tudna javasolni valamit, hogy milyen irányba érdemes tapogatóznom, haladnom?
[link]
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#108906) KisTücsök válasza spiky03 (#108889) üzenetére


KisTücsök
addikt

Chorusokkal mi volt a gond?

(#108907) spiky03 válasza KisTücsök (#108906) üzenetére


spiky03
veterán

Semmi. :)
Csak akkor így alakult az életem, hogy meg kellett tőlük válnom.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#108908) kabar válasza lemmy9 (#108895) üzenetére


kabar
senior tag

Korlátozott mértékben, de egyetértek veled. Szerintem nagyban függ attól, milyen erősítőt kap maga alá. De kétségtelen, hogy megvannak a korlátai.

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#108909) 0pityesz0 válasza cOxeR (#108905) üzenetére


0pityesz0
tag

Szia!

Ha egyszerre is szeretnéd hogy megszólaljon a streamelt zene illetve a mic, akkor egy keverőpult szerintem kelleni fog a hangosításhoz,egyszerűbb lesz vele..

Egyre gyorsabban lassulok...

(#108910) gabo01 válasza spiky03 (#108907) üzenetére


gabo01
senior tag

Válaszoltam AVX-en! :K ;)

(#108911) spiky03 válasza gabo01 (#108910) üzenetére


spiky03
veterán

Láttam, köszi. :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#108912) lemmy9 válasza kabar (#108908) üzenetére


lemmy9
őstag

Fene tudja, hogy segítene-e egy komoly elektronika. Nem vennék rá mérget.

Szerintem!

(#108913) Borisz76 válasza Vikthor (#108903) üzenetére


Borisz76
veterán

Köszi.

Visszaállítottam 04.15. -i dátumra mert akkor még tuti jó volt.

Regger
Köszi a tanácsot, pipákat kivettem.

Sajnos ezek után sincs hang DTS formátumnál.
AC3 setén pedig még mindig LPCM-et ír ki az erősítő.

Most megpróbálkozom egy restart-al.....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#108914) Dorian válasza lemmy9 (#108895) üzenetére


Dorian
félisten

Hasonlót éreztem én is, talán nem "gagyi hatásként" hanem "egyszerű hangzásként" jellemezném.
Ettől függetlenül ennyiért filmre, "egyszerűbb" zenékhez nagyon jó vétel.

Komoly elektronikával is csak a mélyek lesznek valamennyivel megfogottabbak (amennyi része ebben a stabil, nagy teljesítményű meghajtásnak van), más nem gondolom, hogy változik.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#108915) cOxeR válasza 0pityesz0 (#108909) üzenetére


cOxeR
Ármester

Köszi, én is ezt sakkoztam ki. Másik topikban még írok.

(#108916) Vikthor válasza Borisz76 (#108913) üzenetére


Vikthor
nagyúr

akkor lehet, hogy az AVR-en volt vmi tekergetés amire most nem emlékszel talán?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#108917) kabar válasza lemmy9 (#108912) üzenetére


kabar
senior tag

Én nem a komoly elektronikára gondoltam, hanem a más erősítő karakterisztikára, vagy nem is tudom, hogyan fejezzem ki, mivel nem vagyok szakértő. Csak azt tudom, hogy vannak olyan párosítások amik jól, és vannak olyanok amelyek meg rosszul szólnak. Ez meg ízlésfüggő is valószínűleg. Nálam a Denonnal 3806-al igen silányul szólt, míg a 906-tal meg sokkal jobban. Zenén viszont haldoklott. Ott meg a Yami hozta jól a helyzetet. Mindenesetre amiket eddig hallgattam hangfalakat egyik sem felelt meg jobban az ízlésemnek, annak ellenére, hogy érzem, hogy mit szeretnék, de nem tudom elmondani vagy megszerezni.
Sanci38 a megmondhatója, hogy próbálkozom más hangfakkal is, eddig sikertelenül...

[ Szerkesztve ]

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#108918) lemmy9 válasza Dorian (#108914) üzenetére


lemmy9
őstag

A kivitelére (is ;] ) értettem. Az az áttetsző, vékony, puha mélysugárzó igen gagyesznak hat.

kabar:"érzem, hogy mit szeretnék, de nem tudom elmondani vagy megszerezni."

Na ekkor jön el az Elacok ideje :P

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#108919) kabar válasza lemmy9 (#108918) üzenetére


kabar
senior tag

Én meg inkább név nélkül mondanám, hogy hallottam olyan itt szeretett hangfalat, ami külsőre nem keltett gagyi hatást, de meglehetősen sokolként szólt. Bár nem világítottam még át a mélysugárzót, de nekem még nem tűnt fel, hogy áttetsző lenne.
Lemmy9
Hallottam olyat is, jónak tűnt, de otthon nem volt alkalmam kipróbálni. Annyira viszont nem hengerelt le, hogy meg is vegyem.

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#108920) Borisz76 válasza Vikthor (#108916) üzenetére


Borisz76
veterán

Ott biztos nem mert csak kikapcsolom meg be...
Egyszer - kb 1.5 éve - beállítottam mindent hogy nekem jó legyen és azóta is úgy használom.

De sajnos csak nem megy....

Lehet újrarakom a rendszert mert már elég régi.
Igaz nincs vele - ezen kívül - más gondom.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#108921) dunkel válasza kabar (#108919) üzenetére


dunkel
őstag

hallottam olyan itt szeretett hangfalat, ami külsőre nem keltett gagyi hatást, de meglehetősen sokolként szólt
Azzal, hogy ebbe a topikba beírtál, már te is az "itt"-hez tartozol - ójaj :) . Írd le szépen mi nem tetszett, nem fog senki megharagudni. Ezzel együtt azt is írd le lécci abból a pénzből mi az ami szerinted jó hangú - csak, hogy tudjuk hova tenni "magunkat".

(#108880) BBéci
A kérdés arra irányult miért nem kapható már a 600-as sorozat, és tűnt el az elac honlapjáról is? (Nem mintha fenyegetne a veszély...)

(#108922) kabar válasza dunkel (#108921) üzenetére


kabar
senior tag

Ha nem írtam le melyik hangfalat, akkor annak megvan az oka. Bár nem sűrűn, de megfordul itt a tulaja, és amikor ott voltam, meghallgattam, és betudtam az ízlésbeli eltérésnek, hogy neki az a hangzás tetszik (nekem meg nagyon nem jött be). Mivel mint embert bírom, nem kívánom most sem, és akkor sem megsérteni. Itt sem és máshol sem. Én nem az a "megmondom a frankót" gyerek vagyok (amivel megbánthatok embereket) mivel nem értek hozzá. Az ójaj-os mondatoddal nem tudok mit kezdeni, mert igen beírtam ide, és ide (is) tartozom, de ugye ezért még nem biztos, hogy ugyanúgy is vélekedem, mint az itteniek jelentős része. De mégis követem azért, mert sok hasznos dologgal lettem gazdagabb az elmúlt időben, és mivel egy párszor úgy hallgattam magamra, hogy nem adtam az itteniek véleményére, és rosszul jártam, így most már picit óvatosabban ugrálok, megfontolok pár tanácsot. Ha abból a pénzből, amibe az ES100-as készletem került sokkal jobbat hallottam volna, akkor már az lenne a leírásomban. Szóval ha az új árára rádobsz ennek a készletnek még 1-2 kilót, olyanokat hallgatgattam és eddig nem adódott jobb. Hozzáteszem azért is, mert sokat csak a saját helyén és nem az én erősítőmmel. De próbálkozom.

[ Szerkesztve ]

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#108923) Borisz76 válasza Borisz76 (#108902) üzenetére


Borisz76
veterán

Közben sikerült megoldanom :

2 pipa kellett csak a helyére:

Most jó, megint.
Dolby Digital 5.1 , DTS 5.1, Dolby TrueHD 7.1......mind szépen megy.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#108924) lemmy9 válasza kabar (#108922) üzenetére


lemmy9
őstag

Az a fontos, hogy a tulajnak tetszen. Egy szubjektív (negatív) vélemény nem hiszem, hogy sértődésre adhat okot.

Szerintem!

(#108925) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

yamaha RX-A840el vagy ugy altalaban az RX szeriaval van tapasztalata?

hosszu tavra egy max 40nm2es nappalihoz kene, jellemzoen filmezni.

eppen le van akciozva kb 440 eurora es annyiert kifejezetten jonak nez ki.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#108926) Alx.Mercer válasza proci985 (#108925) üzenetére


Alx.Mercer
aktív tag

440 ajró?? :Y Annyiért nekem is kéne! :DDD

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#108927) #09634560 válasza proci985 (#108925) üzenetére


#09634560
törölt tag

Kabar használ rx-a-t.
De enyiért megéri.. enyhén szólva..

(#108928) proci985 válasza Alx.Mercer (#108926) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

akkor jol ereztem, hogy be kell rendelni amig meg van:).

Sanci38: jaja, igy akcioban alig dragabb mint a Xonar Essence One volt. gondolkodtam hogy ha ugyis ott a Xonar DACnak akkor lehet amoge kellett volna erositot, de az csak sztereo, filmek nagyreszenel meg ugyis a master messze a leggyengebb pont.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#108929) Ragadozó


Ragadozó
Ármester

Nem rosszak JBL hangsugárzók, de valahogy nekem se tetszik a hangjuk ES80 és az ES100-at több helyen is hallgattam...de így vagyok B&W-vel is...de az is igaz, nem mindegy mit hallgattunk rajtuk és milyen rendszer van előttük...
De ez az a szett, nem rossz azért ennyiért...igaza van Gergőke88 -nak...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#108930) #09634560 válasza proci985 (#108928) üzenetére


#09634560
törölt tag

Szerintem pure audio módban a Xonar mellett se fog szégyent vallani.

(#108931) Norbi 72 válasza proci985 (#108925) üzenetére


Norbi 72
veterán

Annyiért szuper vétel.Itthon 3 kiló..

(#108932) Janaboy válasza Norbi 72 (#108931) üzenetére


Janaboy
veterán

Csak 240 ;]

Janaboy

(#108933) Norbi 72 válasza Janaboy (#108932) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ja igen,már látom.Még mindig 100-al több..

(#108934) proci985 válasza #09634560 (#108930) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

meglatjuk, ha minden ok jovo hetvegere itt van a postaval:).

Norbi 72: igen, kb 300 euroval volt learazva.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#108935) kabar válasza proci985 (#108934) üzenetére


kabar
senior tag

Nekem volt 810, 820 és most 2010 van, de hallottam a 1030-at és a 830-at is, a régebbiek közül meg a 3800-at, de a 840-hez nem volt szerencsém. A források párosításán kívül a legtöbb dolgot szeretem rajta. A mostani RX-A-kból hiányolom a DAB+-ot nagyon. A hangjukat jó kompromisszumnak tartom. Szerintem ennyiért ajándék. Nekem használtan majd duplája volt a 2010-em. Nem mintha bánnám...

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#108936) Norbi 72


Norbi 72
veterán

Nyáron várható az Atmos rivális,DTS X.

Kíváncsi leszek,milyen.

(#108937) spiky03 válasza Norbi 72 (#108936) üzenetére


spiky03
veterán

Majd megyünk hallgatózni az Oktogonhoz, mint a múltkor. :D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#108938) Norbi 72 válasza spiky03 (#108937) üzenetére


Norbi 72
veterán

Rendben! :)

(#108939) proci985 válasza kabar (#108935) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

koszi :R

igen, en is azt neztem, hogy erositore a keretem kb 120-180k lett volna, tehat ennyiert tenyleg jonak tunik.

persze, kompromisszum, de szeretnem a teljes rendszert kevesebbol kihozni, mint amennyibol megall egy kompromisszummentes fules (pl HD800).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#108940) kabar válasza proci985 (#108939) üzenetére


kabar
senior tag

Amennyiért te veszed még kompromisszumnak sem mondanám. Hasonló képességekkel és hanggal szerintem a használt piacon is erősen kellene keresni jobbat. Legalábbis kis hazánkban ezek szerint. Még mielőtt a többiek rámugranának, egy 2 HDMI outos, MM Phonoval, HD-s 3D-s hálózati funkciókkal MHL-el ellátott erősítőről beszélünk, nem a legaljából, és itt most majd a különböző magasabb kategóriás de régebbi erősítőket ajánlókkal szemben mondtam, hogy ennyiért ez itthon ajándék lenne újonnan.

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#108941) PrinceHerceg válasza Norbi 72 (#108936) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

:C

(#108942) proci985 válasza kabar (#108940) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

:R

ja a felreertesek elkerulese vegett: egy akciofigyelo topikbol jott az otlet es par ora alatt elkapkodtak a keszletet, enyem az egyik utolso volt este 8kor. egyebkent 740 euronal olcsobb ez a modell meg nem volt, a kifuto 830as elodmodell uj aron meg mindig dragabb, mint amennyiert vettem.

igazabol ami miatt nagyon kivancsi vagyok, hogy nem nagyon talaltam teszteket a nemet lite-magazin kivetelevel, ok viszont ugy nez ki imadtak az eredeti araert is. ugy nez ki jol is szol.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#108943) #09634560 válasza kabar (#108940) üzenetére


#09634560
törölt tag

+1.

(#108944) Smiley


Smiley
őstag

Sziasztok,

Remelem jo helyre irok. A napokban vettem egy Yamaha RX V457-es erositot, es egy kicsivel nagyobb mint amire szamitottam. :) Soha nem volt meg hazimozi erositom. Szerintetek ki kene onnan operalnom azt a polcot, vagy ha nagyon melege lesz majd ugyis lekapcsol. Ma szinte egesz nap ment, erzesre ilyen kellemesen meleg, de nem forro. Osszesen 2 darab videoton hangfalat hajt, tehat akkora terheles nincs rajta.
Lenne meg egy masik dolog is, amihez viszont egyaltalan nem ertek, ezek a videoton hangfalak valamikor 4 ohm-ak voltak, a mely es a magas es a hangvalto viszont mar cserelve lett 8 ohm-ra, a kozep-et meghagytuk, mert meg mindig jol szol, szoval az tovabbra is 4 ohm. A yamaha manual-ban azt irja hogy elso lepeskent valasszam ki az impedanciat 4-6-8 ohm. En ezt 8 ohm-on hagytam, ez okozhat valami problemat?

Elore is koszonom a segitseget!

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#108945) #09634560 válasza Smiley (#108944) üzenetére


#09634560
törölt tag

Hát nem árt feljebb helyezni.. :) de neked elég lehet egy valamirevaló laptophűtő.
Semmi problémát nem okoz de a te esetedben szerencsésebb lenne 4 ohm és semmi más oka nincs csak a kevés szellőzés: többek közt a védelem fokát változtatja és a koppanásgátló áramkört szabályozza.

(#108946) Smiley válasza #09634560 (#108945) üzenetére


Smiley
őstag

Koszi a gyors valaszt! Akkor ki fogom szedni azt a polcot. Valami remlet, hogy az a dolog egyik iranyba mukodik, tehat akkor a 4ohm-os erositore kothetek nagyobb ellenallasu hangfalat, csak forditva nem szabad.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#108947) #09634560 válasza Smiley (#108946) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nem tudom honnan veszik.. nincs se 4 se 6 se egyéb Ohmos erősitő, csak minden ohmnál más teljesitményt ad le, azt irják rá az adatlapra...4 ohm az alsó határ amit ráköthetsz erősitőre.. anyi hogy 4 ohmmal jobban melegszik az erősitő, védelem mértékét, koppanásgátlót, damping faktort, leadott teljesitményt, melegedés, torzitás mértékét változtathatod az Ohm váltásokkal.... többi urban legend. És nincs kőbe vésve hanem csak átlagérték: frekvenciával, hangerővel is arányos pl a mértéke, egy 8 ohmos hangfalo simán mérhetsz 5.5 ohm átlagértéket.

(#108948) Smiley válasza #09634560 (#108947) üzenetére


Smiley
őstag

Igy mar teljesen ertheto :R

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#108949) #09634560 válasza Smiley (#108948) üzenetére


#09634560
törölt tag

Örülök ha segithettem.. ha valami nem tiszta kérdezz vagy az 1 sz hsz választ ad. És ajánlom a házimozi belépő 1 sz hozzászólását: az közérthetőbben ír le mindent.

(#108950) carpediem007


carpediem007
tag

Új Castle Knight 3 hangfal 75e ért mennyiért éri meg? Ezeknek a típusoknak milyen a hangzása?
Köszönöm :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.