Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95651) kNG válasza Patice (#95649) üzenetére


kNG
senior tag

:R

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#95652) :AMF: válasza s4tch (#95647) üzenetére


:AMF:
senior tag

Nekem is a Spartan jutott eszembe az említett fejesek kapcsán. A Spartan oldalán főleg Sennheiser tulajok véleményébe botlani, de van egy SR225i tulaj is. Ő a JJ csövekkel használja.

Nekem is bejött a vintage Beyerekkel, de az SR80-al is nagyon bugis. Vettem bele egy Siemens csövet. Nagyon tiszta és részletes hangja van. Jobban tetszik, mint a drágább Tungsram. (Biztos azért, mert cryo treated. ;] )

(#95653) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

És erről a Clicktronik adapterkábelről mi a véleményetek, megéri ezt az árat?

[ Szerkesztve ]

(#95654) s4tch válasza Ba cy lus (#95650) üzenetére


s4tch
veterán

Borítékolom, hogy nem Spartan (vagy valami hasonló) volt az erősítő.

(#95655) Ba cy lus válasza s4tch (#95654) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Universal Audio volt.

(#95656) Zoliee válasza kNG (#95644) üzenetére


Zoliee
senior tag

"...a bőr fejpántja meg kínoz, borzalom..."
Vegyél rá ilyen: [link] ha jól emlékszem Sennheiser tappancsokat. Nekem azzal rendben volt a kényelem.

(#95657) csergyuri


csergyuri
tag

Kiszúrtam egy videóban, úgy néz ki készül egy még combosabb zen can verzió.

(#95658) btraven válasza Zoliee (#95656) üzenetére


btraven
őstag

Vagy ilyet: [link] :)

(#95659) lapalapa válasza kNG (#95634) üzenetére


lapalapa
senior tag

A forrás a dac előtt van. Na azzal lehet csodákat művelni.
Miről mennek a bitek a dacba Nálad?

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#95660) kNG válasza lapalapa (#95659) üzenetére


kNG
senior tag

#95656 Zoliee: Köszi a tippet, ez pontosan milyen néven található meg? Muziker-ről néztem még dekoni nuggetset , de aztán lebeszéltem magam róla, nehogy emiatt menjen tönkre a fejpánt szerkezet (pl. jobban nyúlna a nuggetsek miatt, ilyesmire gondolok). Első tulaj vagyok, szeretném nagyon megvigyázni ezt a fejhallgatót (ezért is szenvedek vele ennyit, egyszer majdcsak bepuhul az a kemény bőrpánt :D). Ma k371-eztem, úgyhogy ma a fejpánttól nem fáj a fejem. :D
#95658 btraven: Ilyet láttam csomó youtube-os videóban...ez elég szimpi, gondolom tekerős/átcsatolós módszerrel működhet, ami külön jó, hogy csomó fejhallgatóval kompatibilisnek tűnik. Egy pár ilyet lehet beszerzek. Sokszor (viccen kívül) a kényelem hiánya rontja el nálam a zenehallgatás élményét. A k371-gyel ma nem volt ilyen bajom (az nem szorít).
#95659 lapalapa: Na, akkor én ezt végig rosszul mondtam. :W Most jön a ciki: PC-ről hallgatok zenét (eddig ciki), TIDAL Masters-re fizettem elő anno (ezzel pedig kezdetét vette a hifi őrület), azt használom (ez remélhetőleg nem ciki, bár lehet már van jobb minőségű streaming szolgáltatás is). Ebből valahogy ki lehet jobb minőséget hozni? A PC-hez ragaszkodnék mindenképp...egy jóféle TMP Audio Réz USB A-B kábel köti össze a DAC-ot és a PC-t, számok váltása között 0 a zaj (szó szerint 0, semmi zajt nem hallok - mondjuk a gyári kábellel sem volt ez másképp). Számok illegális letöltése kizárt nálam, (valamint minden egyéb illegális letöltés, legyen akár szó filmről, szoftverről, mindegy...ez nálam elvi kérdés), ezért a TIDAL-hoz, vagy egyéb streaming szolgáltatáshoz ragaszkodnék.

Nagyon köszi mindenkinek a sok segítséget, tippet! :R

[ Szerkesztve ]

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#95661) -NoVa- válasza lapalapa (#95659) üzenetére


-NoVa-
őstag

Meg min. Ez a DD HiFi TC09S igen jól sikerült:

(#95662) lapalapa válasza kNG (#95660) üzenetére


lapalapa
senior tag

Szerintem nem ciki, én is, meg itt jónéhányan. Tapasztalatom csak helyben tárolt zenék lejátszásáról van, na meg youtube (szép kihívás abból kihozni az élvezhetőt), tidalt még nem hallgattam. Más lehet, főleg ha a dac csomagolja ki az mqa-t. Ami nálam nagyon bejött az az usb zavarszűrés, azzal lehet próbálkozni esetleg.
Az sem mindegy mi a player progi, de az Nálad adott.

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#95663) lapalapa válasza -NoVa- (#95661) üzenetére


lapalapa
senior tag

Milyen hosszú ő?

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#95664) gianni85 válasza lapalapa (#95663) üzenetére


gianni85
veterán

TypeC-typeC van 10 és 50 centis, typeC-B illetve A-B van 50 illetve 100 centisben.

(#95665) btraven


btraven
őstag

Itt egy igazán balanced erősítő. [link] Douk U5
Csak balanced van rajta, ki-be.

Zeos Susvarához használja! [link]

[ Szerkesztve ]

(#95666) btraven


btraven
őstag

Ultra high-end csöves fejhallgató erősítő [link]
Még a hangerő tekerentyű is fából van.

(#95667) bkercso


bkercso
nagyúr

Hasznos.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#95668) Tulku válasza btraven (#95666) üzenetére


Tulku
veterán

Csak a bekapcsológombtól be lehessen dugni a 6,3-as jack-et...

Mondjuk az sem egy szuper tervezés ahol a kimeneti aljzat s.ggében van a váltóáramú kapcsoló....

(#95669) Bogyó bá' válasza btraven (#95666) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ebben viszont nagyon is látok fantáziát - max. a csöveket kell kicserélgetni valami márkásra benne: [link]

Toroid táptrafó, és az egész cucc rendesen megcsinálva.

Egyenáramú csőfűtés, ALPS poti, WIMA csatolókondik...
Csak az a qrva szállítási költség ne lenne egy kisebb vagyon.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#95670) :AMF: válasza Bogyó bá' (#95669) üzenetére


:AMF:
senior tag

DIY kit formájában 35,55 dollár (free shipping). Poti, csövek, trafó nélkül.

(#95671) Bogyó bá' válasza :AMF: (#95670) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Kell az a gyönyörű doboz! :D
A hálózati trafója hiába csak 6 ezer pénz, 10-ért jön - csak a trafó! - Magyarországra. (Tudom, van két ilyen 50W-os trafóm, az egyik az SE-t eteti, a másik még csak kísérletezős.

Alkatrészeiből összeszedve ugyanannyiba fájna szállítással - a doboz nélkül.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#95672) bkercso válasza Bogyó bá' (#95669) üzenetére


bkercso
nagyúr

Meg az elkókat vlm eredetire (és a csatolókondit :B )

Miért nem itthon veszel alkatrészt? Lomexben is van trafó.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#95673) Bogyó bá' válasza bkercso (#95672) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ha szeretném a fejhallgatózást - és volna fölös pénzem, ami most nagyon nincs mert elbaxtam kábelekre, epedve várom őket :O - eskü beneveznék rá, aztán modifikálgathatnám kedvemre ... :B

Ja, toroid trafó max. 12V-ra, 24V-ra. Csöves cuccokhoz (230-250V szekunder + fűtések) nincs itthon semmi sem, csak méregdrágán, egyedi kisipari gyártásban.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#95674) :AMF: válasza Bogyó bá' (#95673) üzenetére


:AMF:
senior tag

A méregdrágával vitatkoznék. Májusban 7400 (nettó) ft-ért csináltak nekem 160V+6,3V szekunderekkel toroidot. 1db-ot. Számlával.
A 35W-os R-core Aliról 2x220V + 2x6,3V szekunderekkel szállítással együtt 33 dollár volt szintén májusban.

A Douk-nak van német lerakata (Ebay-en rá tudsz keresni a német cuccokra.) Rájuk kell írni, hátha át tudnak dobni egyet Kínából.

Ne sajnáld azt a csúnya házat. ;]

[ Szerkesztve ]

(#95675) bkercso válasza :AMF: (#95674) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ennyi pénzért elképzelem, annak a háznak mennyi köze van a fotón látható minőséghez...

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#95676) s4tch válasza Bodz (#95179) üzenetére


s4tch
veterán

Lett egy 1421 ;] Ma jött, egész nap szólt a hangfalas láncban, meg egy kicsit fejessel, fülessel is. Van hozzá táv, újszerű, tökéletes állapotú. Nyilván nincs még verdikt, de nagyon belekötni én sem tudok a hangjába. A kezelése megszokást fog igényelni, a Pio U05 iszonyat jól kézre állt már az elmúlt ~másfél év alapján. Illetve nyilván a Pioneer szebb - dehát az minél nem szebb. <3

A Soekris hangjáról első körben csak annyit, hogy még nem nagyon értem tetten a karakterét. Sima, neutrális, semmi elsőre megfogható mesterséges karakter nincs benne. Nem tudom még, hogy ezt kerestem-e, mindenesetre az hallatszik rajta, hogy minőségi, és egyáltalán nem fárasztó. Egyszer sem halkítottam le magamtól a zenét, csak amikor hívtak. Meglátjuk, hogy alakul hosszabb távon a viszonyunk.

(#95677) kNG válasza s4tch (#95676) üzenetére


kNG
senior tag

Ez R2R, igaz?

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#95678) kNG


kNG
senior tag

Egy kis vitaindítóként [ezt] bedobnám...mit szóltok? Mindenhol azt olvasni, hogy a HD650/6xx mennyire jól skálázódik (és ez bizonyára bizonyos szint fölött így is van), viszont a videóban szereplő erősítők/Delta-Sigma DAC-ok mozognak abban az árkategóriában, ami a legtöbbünk számára elérhetők... meglepő, mennyire minimális különbséget tapasztalt a tesztelő. :F

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#95679) s4tch válasza kNG (#95677) üzenetére


s4tch
veterán

Igen, erről van szó. Fejeshez is van benne erő rendesen, az Elearnek tetszik, a TinHifi P1-hez az Ant jobban illik így elsőre. Elsősorban a hangfalas láncban fogom használni, de jó tudni, hogy másra is befogható.

(#95680) bkercso válasza kNG (#95678) üzenetére


bkercso
nagyúr

Meglepő, mennyire nem derül ki számomra semmi abból, amit audióról összeírnak. :B Hallani kell!

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#95681) kNG válasza bkercso (#95680) üzenetére


kNG
senior tag

:R

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#95682) Ba cy lus válasza kNG (#95678) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Nem csak az árkategória számít. A HD650 egy magasimpedanciás fejes a 300 Ohmjával. Azoknak nagy feszültség kell elsősorban.
Meg azért a youtube-os megmondóembereket, "teszteket" nem árt a helyén kezelni.

Ilyen A90/D90 árkategóriáig kényelmesen ki lehet szolgálni a fejesek nagy részét, csak szinergia legyen. Mellesleg úgy is lehet tekinteni, hogy a dac-ot és erősítőt akarom kiszolgálni, miért pont a fejhallgatót kéne?
Az meg, hogy sigma-delta egy DAC, önmagában nem akkora érvágás. És az R2R sem varázsszer.

[ Szerkesztve ]

(#95683) btraven válasza kNG (#95678) üzenetére


btraven
őstag

Például nem próbálta egy csövessel se.
Minden relatív.
Mi derül ki ebből a videóból?
Lehet a MacBook olyan jó. Az is lehet, én még nem hallottam. De ez nem azt jelenti hogy minden integrált hangkártya meg minden okosteló olyan jó mint a Toppingok.
Lehet hogy a Toppingok nem szeretik a HD6xx-et.
Nekem sima Atom erősítőm van és nem jó a HD6xx-hez.
Bár az integrált hangkártyánál jobban szól. 1-2 fényévvel.
Cavalli Tube Hybrid már jól szól a HD6xx-szel. Olyan jó erősítő lenne? Rátettem a Monolith M565C-t. Hát nem volt egy nagy élmény.

Nehéz az audophile élete.

(#95684) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Ez a dac mennyire jó HiBy FD1 van olyan jó mint a FiiO E10K? Meg erre is lehet hangfalat kötni? Mert nem láttam rajta line out csatlakozást.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#95685) kNG válasza btraven (#95683) üzenetére


kNG
senior tag

:R

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#95686) kNG válasza Ba cy lus (#95682) üzenetére


kNG
senior tag

Igazad van! Sokszor jobb lenne, ha komplett szettekről lehetne olvasni teszteket (erősítő, DAC és fejhallgató), és még akkor sincs garancia arra, hogy ami a tesztelőnek tetszett, az nekem is tetszene. Audiofil szalont minden magyar nagyvárosba! (Mennyivel egyszerűbb lenne sokminden.) :D

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#95687) Ear001 válasza s4tch (#95676) üzenetére


Ear001
addikt

Írtam. ;]

Amit érdemes megfülelni, amire hajlamosak az R2R-D/A-k, hogy egy kicsit uniformizálnak, minden hangszín közelít az édeskellemeshez, minden dinamikai csúcs olyan szépenpontnemtorzítva ér véget. Persze ezt nagyon magas szinten csinálják, meg sokat számít a végükön az erősítő rész, de a legeslegjobb ténylegnemcsinánaksemmit D/A-hoz képest ilyeneket amit hallottam. Ettől függetlenül kéne nekem is egy jó R2R.

(#95688) gianni85 válasza Pityu. (#95684) üzenetére


gianni85
veterán

Fej- és fülhallgatóhoz biztos jobb a dual dac és szimmetrikus kimenet miatt, és rá lehetne dugni jack-rca kábellel aktív hangfalat is, de lehet nem lesz olyan jó/hangos mint egy rendes line-out. Az E10K-nak pont az az előnye, hogy viszonylag olcsón kapsz egy korrekt dac-ot rendes line-out interfésszel, de legérdekesebb a coax kimenet, kvázi digitális transzportnak használják sokan PC és usb-t nélkülöző források között.
Szóval attól is függ mi a célod?

(#95689) Pityu. válasza gianni85 (#95688) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nekem, hát vegyes a célom zenehallgatás, filmezés, netezés ,játék nem akarok 5.1 meg 7.1 házimozi rendszert összeállítani. A line outon keresztül igaz,hogy az első hangerő szabályzó meg a plusz basszus állítás nem működik a FiiO-n? Ezt olvastam valahol

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#95690) gianni85 válasza Pityu. (#95689) üzenetére


gianni85
veterán

Az könnyen lehet, a line-out fix kimenetet ad. Hangerőszabályozáshoz kell előerősítő funkció (pre amp)
Amit tisztázni kellene a megfelelő termék kiválasztása érdekében…
- fej/fülhallgatóval is akarod használni, vagy csak hangfallal? Jó lenne tudni, ha van már hangfal az melyik márka/típus
- akarod hordozni, vagy fix helyen pc-n használnád?
- keret?
Talán van az elvárásaidnak jobban megfelelő eszköz is.

(#95691) bkercso válasza kNG (#95686) üzenetére


bkercso
nagyúr

Audiofil szalont minden magyar nagyvárosba!
Vagy legalább fejestalit minden évszakban! Hátha kijutok... :))

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#95692) -NoVa- válasza lapalapa (#95663) üzenetére


-NoVa-
őstag

Jó megkésve, de bővebben. Ez itt Gianni 10 centis darabja, de pár óra hallgatózás után már úton az én 50 centisem is, M1 MacBook Pro és a Gryphon közé. Nagyon meglepett, amit hallottam vele, hasonlóan rövid ifi, FiiO, VE gyári hozzáadott USB kábelekkel összehallgatva. Tidal, 2L Highligts, Vol 1. playlist , 352KHz-es MQA válogatott igazán jó minőségű felvételekkel.

Három okból nem számítottam változásra:
- A Gryphon alapvetően a saját akkujára támaszkodik, nem külső tápra, ki is kapcsoltam az USB Data charging-et, így elméletileg nem kéne számítson a szeparáltan vitt adat - táp kábelezése a DDHiFi drótnak.
- MQA dekódolás, azaz a munka nagy része és elvileg az időzítés is a Gryphonon áll össze, alacsonyabb sávszéligényes streammel etetve, nem kéne ennek kihívásnak lennie.
- Alapvetően SW irányból közelítem meg a dolgokat, digitálisan, elnyomva a lappangó villamosmérnöki tanulmányaimat, képtovábbítási tömörítéseket fejlesztettem is sokat, és hajlamos vagyok nem belegondolni, hogy sok KHz-es környezetben nincs olyan sok idő bevárni, összerakni és feldolgozni a tartalmat, mint századmásodperces nagyságrendben gondolkozva.

Meg minek vennék drága digitális kábelt amikor az digitális. Ugye.

Na ezzel a mindsettel hallom sokkal definiáltabbnak pl ezt a felvételt, jobban összeáll a teremakusztika, a bőgő határozottabban szétválik a saját visszhangjától, én meg bosszankodva pakolom a webkártyára a kábel árát és nyomok rá a checkoutra. Nem nagy különbség, de egyértelmű, kézzel fogható akusztikai extra élményt adott egy rengetegszer hallgatott, jól ismert felvételhez.

(#95693) lapalapa válasza -NoVa- (#95692) üzenetére


lapalapa
senior tag

Én ugyan nem értek hozzá, de itt nano meg piko secundumos problémákról van szó, ha jól gondolom.
Úgy érzem határozottan sodródsz a jitterbug-ipurifier vonal felé. ;)
Tetszik, jó az irány. :C
Változatlanul tartom, hogy a Gryphon olyan szintű kütyü lehet, ahol már minden ilyen szűrő cucc, kábel stb.. durván érezteti (jótékony) hatását.

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#95694) Pityu. válasza gianni85 (#95690) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ritkán szoktam fejhallgatót használni de leginkább ha játszok mert amúgy telefonon használom többet a fejhallgatót.A hangfal egy microlab solo 6c,nem akarom sehova sem hordozni csak ki szeretném váltani a mostani hangkártyámat ami most kis kellemetlenséget okoz nekem és így fix helyen lenne az alaplapi hangkártyát meg nem akarom használni max a mikrofonnak ha ugye dacot vennék.Ahogy elszálltak most az árak leesett az állam normális hangkártyát mondjuk külsőt nem is lehet jó áron vásárolni de pl dac árak is elszálltak fiio ek10 28EFt volt újonnan most 36EFt ez azért jelentős.De használtan találtam 28EFt-ért szóval a pénzem most max 30EFt lenne.Azért kérdeztem a HiBy FD1 et is mert az még van emberi árban pl újonnan 22EFt-ért de meghallgatok azért bármit.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#95695) -NoVa- válasza lapalapa (#95693) üzenetére


-NoVa-
őstag

Én is ettől félek, de szeretem kiélvezni a lépcsőfokokat, mielőtt mélyebb vízbe ugranék. Ez most így pont jó, majd egy Jitterbug FMJ odakerül ha már nagyon viszket a rég vettem hobbibármit agyterületem. Most ez így pont jó :D

(#95696) gianni85 válasza Pityu. (#95694) üzenetére


gianni85
veterán

Ekkora kerettel érdemes lehet a használtpiacon nézelődni. Hardveraprón pl van egy sokak által kedvelt smsl sanskirt 10th dac, azt hiszem az tud hangerőszabályzást, cserébe nincs fejhallgató kimenet :(
Esetleg a többiek tudnak még valamit ajánlani, én annyira nem kísérem figyelemmel mostanában a belépő szintet, de lehet van valami 30k-ig ajánlott.

(#95697) gianni85 válasza Pityu. (#95694) üzenetére


gianni85
veterán

Ha minden igaz ennek hangerőszabályozott az rca kimenete, de ha hülyeséget írok, akkor a többiek kijavítanak
nuforce udac3

(#95698) Bogyó bá' válasza bkercso (#95601) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

De, egyelőre úgy tűnik igazam lett. :)

Megjött ma a CD-mechanika Aliexpresszről, be is került a jó öreg Technics-be. Megjött a Toslink optikai mazzag is, ki lehetett próbálni, összehasonlítani. A lejátszó szerviz-menüjébe belépve automatikusan kalibrálta is magát: a fókuszt és a lézerfejet is. :Y

Bizony, nem egyformán szól a cucc, ha a CD-játszó (a benne lévő 1-bites DAC) analóg RCA kimenetét kötöm a csövire, illetve ha optikával az FXAUDIO X-6 DAC-on keresztül játszom le ugyanazt a zenét. A lejátszó a beépített, gyári DAC-jával picit mélyebb, testesebb a mélytartománya. Ami nem biztos hogy "igazi", viszont az alapból kissé mélyszegény rendszeremen (picike csöves végfok picurka kimenő trafókkal, illetve nagyon kicsike, de legalább érzékeny hangdobozok) feltétlenül kellemesebbnek tűnik. Aztán majd hosszabb távon derülnek ki a dolgok igazán, majd ha lesz analóg tápja az FXAUDIO-nak, illetve lesznek rendesebb kábeleim is.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#95699) bkercso válasza Bogyó bá' (#95698) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ja, akkor félreértettelek. Azt hittem, EAC+USB DAC fog versenyezni a CD optika + ugyan az a DAC-kal. :R
Sok olcsó elektronika azért világos hangú, mert magasban torzít. Kapcsolóüzemű tápok, vacak OPÁ-k. (OPA2134 pl. nem egy nagy eresztés, annál még a 60Ft-os ST gyártmányú TL072 is jobban tetszik.)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#95700) Bogyó bá' válasza bkercso (#95699) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Na, úgy az EAC nyer. :B Mélye egyiknek sincs így, de a PC-ről a rippelt lemez hangyamicsodányit teresebb, részletezőbb (-nek tűnik).

Kéne a CD-játszó saját DAC-jához digitális bemenetet kendácsolni.... :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.