Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95751) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Szerintetek ezek érnek ennyit? Mármint van közük egyáltalán a Meizu-hoz? Azt tudom, hogy az "eredeti" Meizu Hi-Fi Pro-t elég jónak mondják és CS43131 DAC chip van bennük. Erre "csak" CX31993-et írnak. Felejtős?

(#95752) Gzula[HUN]


Gzula[HUN]
őstag

Topping D30pro 298$ Drop

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#95753) Fleto93 válasza syrus1006 (#95748) üzenetére


Fleto93
tag

Fiio BTR3K? Én ezt vettem a TV-hez, kényelmesebb erre a Bluetooth mint a kábel, mellékesen meg tudom a laptophoz vagy a telefonhoz is csatlakoztatni USB-n.

(#95754) Zoliee válasza Gzula[HUN] (#95752) üzenetére


Zoliee
senior tag

Nem értettem miért linkelted ezt a terméket ilyen magas áron (amire még mindenfajta + jön)
Én max 100e ft körüli árra emlékeztem .
Aztán az árukereső: [link] segített. Bő fél éve 90 pénz volt.
Vicces árak vannak mostanában.

(#95755) Ba cy lus válasza Zoliee (#95754) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Hol volt ez 90k? :Y Kétlem, hogy bárki tényleg ennyiért meg is vásárolta pontosan ezt újonnan. Szerintem szimplán egy másik típust oda sorolt be az arukereso valami oknál fogva. :U Láttam már ilyeneket tőlük. :K

[ Szerkesztve ]

(#95756) Gzula[HUN] válasza Zoliee (#95754) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Vagy kevered (mint én már nem 1X) a TOPPING DX3 Pro Plus-al. Az volt viszont olyan 90ezer környékén akkor.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#95757) Ba cy lus válasza Gzula[HUN] (#95756) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Nem ő keverte, az árukereső árdiagramja szerint valóban ennyi volt a minimumár. Erősen valószínű, hogy egy másik típust, talán épp az általad említettet sorolt be oda a rendszerük. Megesik náluk.

A valóság az, hogy tavaly év végén, idén év elején ilyen 160k körül volt, amit én sokalltam érte, ezért nem is vettem meg az A30 Pro mellé. 90 ezerért ellenben örömmel megtettem volna.

[ Szerkesztve ]

(#95758) I.T.E.M


I.T.E.M
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy itt valaki tesztelt-e ilyet, de a HQplayer-nek ugye van egy olyan funkciója, hogy meg lehet adni neki egy bemeneti eszközt és akkor képes pl a következőre is.

Analóg forrás -- ADC -- HQP PCM/DSD felskálázás -- DAC
Eddig nem használtam ezt a funkciót, viszont meglepően tetszett a kapott eredmény. :K

Analóg forrás: JVC HR-S9850
ADC: KORG DS-DAC-10R
HQPlayer Beállítás: Mode: SDM -- Filter: Poly-sinc-ext3 -- Shaper: ASDM7ECv2 -- DSD256
DAC: RME ADI 2 DAC FS (AKM4490)

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#95759) Bogyó bá' válasza I.T.E.M (#95758) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ez egy VHS videomagnó? :Y

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#95760) I.T.E.M válasza Bogyó bá' (#95759) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

Bizony, és nem is akármilyen.. ;) Én még abba a korosztályba tartozom, akik anno vettek fel és nagy megelégedéssel hallgattak zenét Hi-Fi videókkal is. :B Nagyon nem akarom ezt ragozni, de biztos vagyok benne, hogy az itteni kollégák közül többen is tudják, hogy mire képes egy jó Hi-Fi SVHS/VHS rendszer. :K

[ Szerkesztve ]

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#95761) abéla válasza abéla (#91943) üzenetére


abéla
senior tag

Topping D70S vs iFi Zen DAC Signature V1 round II

Kénytelen vagyok revideálni az itteni véleményem.
Miért is?

Adott egy jól körbepakolt rendszer:
PC usb-ből iDefender+ (ennek tápja iPower5V, mert mégis jobb, ha ez is kap tápot), ebből egy Human Audio Nexu usb megy az iFi micro iUSB2.0-ba (táp: iPowerX 9V), ebből megy egy Paul Pang TZ Red Y-usb az ifi Zen Dac SV1-be(táp: iPowerX 5V), majd ebből megy a Pro-ject CC rca a Vincentbe.
(az A-B teszt idején még AQ Carbon usb volt a Human Audio helyén és Luxor/Fapaci Y-usb a Paul Pang helyén)

E fentieket alapul véve, egy mega A/B teszt során igen sok érdekes tapasztalattal lettem gazdagabb: dac-ok mellett erősítőket, rca/táp/speaker/usb kábeleket, hangsugárzókat is teszteltem, majd szelektáltam/ homogenizáltam/fejlesztettem a hallottak alapján.

Konkréten a dac-okkkal kapcsolatos tapasztalat:
azt kell hogy mondjam, számomra bizonyosságot nyert, hogy
az iFi ZEN dac signature V1 és a Topping D70S dacokat összevetve, a korábban tapasztalt jelentős különbségeket leginkább a kettő közötti nagyfokú kimeneti jelintenzitás - hangerő eltérés adta!

Miután az intenzív A/B teszten hallván mindezt, hogy azonos hangerőállás mellett a D70s (sokkal) hangosabb, utána olvasván, valóban a D70s rca kimenetén van 2.5V, szemben az iFi 2.1V-jával(fixed állás).

Ezt követően, igaz fülre, de próbáltam azonos hangerő mellett (olyan 15-17%-os hangerő-csökkenés mellett volt kb egál), jól áteresztő, közép-jó környezetben összehallgatni őket: ekkor a korábbi csodás dinamikai különbségek, a Topping életteli, masszív, kiterjedt karaktere elolvadt kb. a hangkarakterek különbségére: az iFi mélydúsabb/sötétebb, testesebb, dögösebb, a D70s világosabb, szellősebb, részletezőbb, visszafogott, enyhén a tere is jobb, de nem a korábban leírt mértékben.
Összességében a D70s abszolut előnye leginkább a részletezőképesség, de ez is, azonos hangerő/jelintenzitásnál nem volt drámai.
A korábban leírt iFi karakter is változatlan: testes, dögös, melegebb tónusú, gördülő, analógosabb, ha úgy tetszik.
Hozzáteszem az iFi-t azóta, másodrendszerben járattam 40-50 órát, a legutóbbi figyelős hallgatást/tesztelést követően (akkor vadiúj volt).

Ezt követően nem éreztem szükségét, hogy a D70s-t megtartsam, már csak az iFi karakterének hosszútávú hallgathatósága okán is.
Viszont megmaradt a Signature V1.
És bár tény, hogy vannak fenntartásaim a Zen signature v1 dac részletezőképességével, nem kiegyenlített hangképével kapcsolatban, viszont e karaktert, a zene megközelítésének e módját egyre inkább érzem hozzám közelállónak.
Ellentétben a Topping elsőre -főleg ugye hangosabb előadásban :N - behízelgően részletező/világos, bársonyosnak -bár általam már egyre inkább csak kicsit tompítottnak érzett- mondott karakterével.

Végére egy kérdés: ha a Zen dac signature v1-hez hasonló karakterű, de összességében -zeneileg- minőségibb, sallang nélküli(pl MQA/DSD/I2S) alternatívát keresnék, merre induljak el?
R2R/multibit/ladder(AudioNote/Soekris/Schiit/Hifiman/Musician)?
FPGA(Chord Qutest/Audio-GD)? TDA1541? Human Audio? TMP? Kercso-MicroFluent?
...csak hogy -hiszem, hogy szigorúan csak árban- csökkenő sorrendet is írjak

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#95762) Ba cy lus válasza abéla (#95761) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Csak annyit jegyeznék meg, hogy a nagyobb kimeneti feszültség nem feltétlen parasztvakítás akar lenni. Az erősítőik 4V bemenő feszültség mellett adják le a max telljesítményüket, ami azt hiszem csak szimmetrikus összekötés esetén valósul meg. Személy szerint örülnék, ha a hivox dac-om nagyobb kimeneti feszültséget adna.

Plusz még talán a jel-zaj viszony, ami jobb. :F

[ Szerkesztve ]

(#95763) bkercso válasza Ba cy lus (#95762) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ez nagyon erősítőfüggő, és egyáltalán nem tartom jellemzőnek, hogy ilyen magas bemeneti jel kelljen a max. kivezérléshez. Érzékenységnek (sensitivity) hívják ezt a paraméterüket, és van, ami már 700mV(rms)-nél leadja a max. teljesítményét. :R

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#95764) Ba cy lus válasza bkercso (#95763) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Azt én sem állítottam, hogy általában jellemző, de pl. Toppingéknál igen.

(#95765) bkercso válasza Ba cy lus (#95764) üzenetére


bkercso
nagyúr

ÚÚ, bocs, félreolvastam! :B "erősítőik"... :R

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#95766) Pityu. válasza fericske (#95742) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Na majd meglátjuk össze jön e a tervem,bár van aki le akar beszélni a FiiO E10K-ról,hogy gagyi meg ilyesmi.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#95767) liszi70 válasza abéla (#95761) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nem meglepő, és nem egyedi a tapasztalatod. Kis hangerőkülönbség is tudja "minőségi" változás illúzióját nyújtani.

(#95768) syrus1006 válasza Bogyó bá' (#95749) üzenetére


syrus1006
csendes tag

Köszönöm, jónak tűnik, elgondolkodom rajta :)

#95753Fleto93 : Igen, úgy tűnik ez esetben a vezeték nélküli megoldás is megfontolandó..

Átgondolom aztán valamelyiket beszerzem. :) Köszönöm a válaszokat!

(#95769) bkercso válasza liszi70 (#95767) üzenetére


bkercso
nagyúr

Arra kell figyelni, milyen hangulatot, érzést vált ki belőled a hangzás. mennyire kellemes érzés hallgatni, "levehetetlen" a fejes. Ekkor szerintem nem számít annyit a hangerő. Pl. a magasak karcossága nem tűnik el a hangosítástól, ahogyan a hangok természetessége sem változik. A dinamika, mélyek mennyiságe stb. tűnhet másnak.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#95770) kNG válasza abéla (#95761) üzenetére


kNG
senior tag

A megfelelő OPA-kal a MicroFluentStacknek hasonló a karaktere, mint az iFi-nek (amit leírtál) - testes, dögös, melegebb tónusú, gördülő, analógosabb (az enyém pl. pont ilyen). Ehhez képest az Atom DAC hasonló hangú mint a D70S (valószínűleg alacsonyabb minőségben). IFi Zen Dac Singnature v1-et nem hallottam még, így azzal nem tudnám összevetni. Basszusban visszafogottabb, világosabb fejhallgatókhoz illik az MF Stack karaktere szerintem, a mélytartomány erős, dögös lesz, a középtartomány testes, a magastartomány visszafogottabb (ha a csengő hangokra, vagy úgy általában a magastartományra érzékenyebb vagy, ez jól jöhet). Abszolút egyéni preferancia, hogy kinek melyik hang tetszik (ahogy az is, hogy mikor melyik hangra vágyik az ember). Én ezért tartottam meg mindkét stackemet. Ha levegős hangzás, analitikusság és sok részlet kell, Atom stack, ha ebben elfáradtam, és zeneibb hangzásra vágyom, akkor az MF Stacket "veszem elő".

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#95771) liszi70 válasza bkercso (#95769) üzenetére


liszi70
nagyúr

Szerintem pedig sok minden függ a hangerőtől. Valószínűleg műszakilag is, de érzetben és szubjektív hangélményben mindenképpen.

(#95772) abéla válasza kNG (#95770) üzenetére


abéla
senior tag

Köszi a válaszod, MicroFluent felé, pont nemrég, tettem is lépéseket :K .
Egyébként igazad lehet a hangzás, annak szubjektív megélésének jellemzésében, de a Topping-ban nem láttam annyit, amennyit (még) ér a piacon, ezért is döntöttem az eladása mellett.
Viszont ha jól látom, pl MicroFluent-ben cserélhető az OPA, így lehet nem is kell egy teljes stack a hangulatingadozásaim lekövetéséhez. :DDD (bár nyilván az a kompromisszum-mentes verzió)
Fülesem már rég eladtam (hd660s volt, most a hd449/201 porosodik a polcon), mert amióta hifi/dobozvonalon mozgok, gyak. nem tettem a fejemre zenehallgatási céllal hp-t (gémelésre meg van vlmi wireless JBL -egyébként a célnak meglepően megfelelő- headset).

De amióta az erősítőt(sv227) is toltam kicsit a kevésbé testes vonal felé(csőcsere JJ-->Valvo, rca:Viablue nf-S6-->Pro-Ject CC és Isotek Syncro Oyaide Au/Pd dugókkal visszakerült az amp-ba), meg dobozok terén is az áradó mélytengert kicsit megzabolzáztam
(MA Gold100--> Usher SD500/Oberon1* + PB1000pro-->SB2000),
már nagyon jól áll az egésznek ez az analógosabb vonal; na meg meguntam ezt az elemzőbb stílust is talán.

*Hangboboz terén pedig némi unortodoxiát követtem el: a mega A/B tesztem keretén belül, gondoltam összehallgatom az Oberon1-et az Usher SD500-zal, így felraktam a Dalit az sd500 tetejére (köztük rezgés és karcgátló anyag) és bekötöttem a Vincent A/B hangsug.csatijaira, A és B kapcsolgatás során(figyelvén a hallgatási pozikra), egyszer csak kipróbáltam az A+B verziót és hát nevetségesen/megdöbbentően jól szóltak így, egymás hegyén-hátán, hát biza' úgy is maradtak(itt már figyeltem a hangerő egyenlőségre is).
Kicsit kábelezésen/elhelyezésen finomítottam (Usher: qed sign. revelat.(+ nemos-3080 jumper), Dali: qed silverXT), meg fordígattam, fejjel lefelé, oldalirányba, távolság stb, végül beállt és nna: sosem szólt még így egyik doboz sem, mint ezek így együtt.
Tudom-tudom fázis, meg keresztváltás-diffik, meg freki-azimut, de amit hallok, az annyira meggyőzött, hogy vállalom, hogy akár hülyének is nézzenek e miatt :K .

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#95773) kNG válasza abéla (#95772) üzenetére


kNG
senior tag

Végeredményben ez a cél, ha tetszik amit hallasz, jó úton jársz! ;)

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#95774) bkercso válasza abéla (#95772) üzenetére


bkercso
nagyúr

Egy igazán jó láncban szerintem nem kell cserélgetni semmit, hiába a hangulatingadozás. De ez én vagyok. :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#95775) abéla válasza kNG (#95773) üzenetére


abéla
senior tag

...hát, volt pár vargabetű, de az eredővektort jónak érzem (de legalábbis már érzem, hogy merre tart :DDD )
De jja, fejlődünk: a rendszerem és én is ;) .

bkercso : alapvetően ez lenne a cél
...de most empatikus hangulatban vagyok, mindenkivel egyetértek :DDD

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#95776) Audison


Audison
senior tag

Üdv. Keresek 2db OPA2228P-t megvételre. Kérem akinek van az PM-ben írjon nekem. Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#95777) bkercso válasza Audison (#95776) üzenetére


bkercso
nagyúr

OPA2228 @Mouser
Ezt érdemes választani, mert olcsó és van raktáron.
A Mausel Kft. szállítja olcsón Mo-ra, emailben rendelhető tőlük a Mouser katalógusszámon.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#95778) Audison válasza bkercso (#95777) üzenetére


Audison
senior tag

Ilyen PA van itthon a HQ-nál. Nekem a P kellene. Azért köszi. Várok, hátha jelentkezik valaki.

(#95779) kNG válasza bkercso (#95774) üzenetére


kNG
senior tag

Na igen, a kérdés az, hogy létezik-e olyan lánc, ami minden zenei műfajhoz megfelelő, sőt, tökéletes.

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#95780) bkercso válasza Audison (#95778) üzenetére


bkercso
nagyúr

Hallasz diffit?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#95781) bkercso válasza kNG (#95779) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nincs tökéletes lánc. Egy láncot szerintem meg is kell szokni. lyan viszont van, hogy valakinek már nincs késztetése csereberélni, mert mindenevő az adott lánca.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#95782) kNG válasza bkercso (#95781) üzenetére


kNG
senior tag

Nagyon nagy igazság van abban amit írsz (meg kell szokni), a mindenevő lánc pedig már épp elég lehet, de nehéz(nek tűnik) összehozni (fejhallgatós lánc esetében legalábbis, elsősorban a fejhallgatók limitációi miatt). Hangfalassal szerintem ez könnyebben hozható lehet, de ott meg másfajta problémákba ütközhet az ember (szobaakusztika pl.). Nem egyszerű ez a hobbi. :D

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#95783) bkercso válasza kNG (#95782) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ha nincs éles karaktere egy láncnak, se bántó hibája, és még transzparens is, akkor szerintem el kell könyvelnie az embernek, hogy OK, ezt elérte, eladósodni emiatt (jobban ;] ) nem érdemes és meg is érkezett. Onnantól már csak meg kell barátkozni a felvételek hibájával, mert azok is a felvételek részét képezik. A hifizés egy ilyen műfaj...
Szerintem.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#95784) kNG válasza bkercso (#95783) üzenetére


kNG
senior tag

Nekem olyan elcseszett elképzelésem van (és ez a hibás gondolat), hogy minél inkább élőzenéhez közeli a számomra ideális állapot...de hát van erre is megoldás, koncertre kell járni. Na az első koncertélményem maradandó volt, iszonyat rossz (éles hangú) volt a kihangosítás. :D De amikor élőben (kihangosítás nélkül) hallottam zongorát és hegedűt (jó kezekben), szó szerint elsírtam magam. :) Az mesés volt.

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#95785) SunMount3r válasza kNG (#95784) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Technika MAX vs. Technika ZERO. ZERO = Wins!

(#95786) bkercso válasza kNG (#95784) üzenetére


bkercso
nagyúr

A hangosított koncert sem élőzene. :B

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#95787) kNG válasza bkercso (#95786) üzenetére


kNG
senior tag

Ezért volt rossz az élmény.

[ Szerkesztve ]

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#95788) kNG válasza SunMount3r (#95785) üzenetére


kNG
senior tag

:R

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#95789) btraven válasza kNG (#95784) üzenetére


btraven
őstag

Csak akusztikus zenéhez lehet hasonlítani.
Kedvenc metál együttesem koncertjén a dob+basszus+szólógitár hármasból a szólógitárt egyáltalán nem lehetett hallani. Így ment le a koncert.
Most képzeljétek el hogy én meg keresgélnék erősítőt+fejest ami olyan hogy kiszűri teljesen a gitárt a CD felvételből. Mert ugye az nem volt a koncerten.

(#95790) kNG válasza btraven (#95789) üzenetére


kNG
senior tag

Íjj..na ahol én voltam ott azért ennyire nem volt rossz a kihangosítás. Sajnálom! :(

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#95791) Bogyó bá' válasza bkercso (#95786) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A mai könnyűzene meg semmilyen formájában nem az. Nehéz benne keresni a "természetes hangzást". Tetszik vagy nem amit hallunk és kész.... :N

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#95792) -NoVa- válasza Bogyó bá' (#95791) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ezt már csak a használt stúdiótechnika miatt is érdemes megnézni, meg az egyik kedvenc hangú énekesnőm. Elborult avant-garde kontent warning!

(#95793) bkercso válasza Bogyó bá' (#95791) üzenetére


bkercso
nagyúr

Igen.
Ha színez egy rendszer, de nincs bántó hibája, akkor tetszhet egy műfajjal, míg a másikkal nem. Így értettem, hogy a nem-színezős rendszerekkel elérhető, hogy ne kelljen csereberélni. (És ez a csövesekre is igaz lehet, mert abből is van nem-színezős vonalbeli.)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#95794) Tulku válasza Bogyó bá' (#95791) üzenetére


Tulku
veterán

Na ja...mikor egy elvetemült bement egy svéd jazz klubba egy Nagrával, oszt kirakott két mikrofont, ráadásul az első szám még rendesen féloldalas is, ennek ellenére tesztfelvétel lett belőle, amit mindenki hallgat és élvez...na ez közel van a zenéhez...

A másik hülye svéd meg elment egy Revox-szal egy templomba oszt az is tesztlemez...ilyenek ezek...

Manapság amit ajánlok: Clapton Balcony lemeze...na az felvétel...ha valaki nem írtózik a lassú kezűtől...

(#95795) Bogyó bá' válasza Tulku (#95794) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A PawnShopot az előbb hallgattam végig éppen..... ÁLLAT! :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#95796) abéla válasza -NoVa- (#95792) üzenetére


abéla
senior tag

Jó ez a egész fuziós-izé, bár ő azért itt kicsit szomorú mindezek ellenére (vagy pont emiatt?) :DDD

/szerk/ ha már furiságok: én erre kattantam rá kicsit mostanéban
Lingua Ignota

bkercso: basszus, ez a rendszerfejlesztősdi nirvána, meg megérkezés/megnyugvás állapota legjobb esetben is addig tart nálam, amíg nem hallok valami brutál rendszert ..és akkor kész, megindul megint a bogarasság.

Pl legutóbb olyat hallottam amit talán, -mondom talán, ha ügyes leszek- összehozhatom életem alkonyára.
Sokba is került, okosan átgondolt/felépített is volt és olyan jelenlétérzet, valóságmimikri, zene volt ott abban a kis, akusztikailag rém szobában, hogy kiröhögtem magam otthon, amikor elindítottam a tzuccom.
Hát ez van, eddig tart a hideg ész és értelem, innentől meg már csak vágyak/érzelmek burjánzása, tudatos köntösbe bújtatva. :))

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#95797) Bogyó bá' válasza -NoVa- (#95792) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Legalábbis érdekes..... :D

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#95798) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Ez a DAC hogy szólhat? A tápja elég bíztató.... :D

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#95799) bkercso válasza Bogyó bá' (#95798) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ha gonosz lennék, azt mondanám, hogy ahogy a mikrokontrollerének az oszcillátora. :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#95800) Bogyó bá' válasza bkercso (#95799) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ne legyél gonosz! Rendes táppal még az oszcillátor sem zörög annyira. :DDD

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.