Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95101) s4tch válasza Stark95 (#95099) üzenetére


s4tch
veterán

Az RME fórumon garis problémának írják, ha többször előfordul...

(#95102) Zoliee


Zoliee
senior tag

A covid utáni első Rezső-show kevesebb kiállítóval, de megrendezésre került.
Audiopartner, a Muzix és a FiiO standján lehetett fejeseket, dap-okat, dac/amp-okat megfülelni. Sajnos évről évre kisebb a választék.
Amik érdekesek voltak a számomra: [Sennheiser HD 820]
[Ultrasone edition 15 ] [Grado Gs1000e]
A többi már vagy megvolt, vagy ismertem őket korábbról. Vicces, de a fentieken kívül volt még pár Hifiman, meg a Sennheiser 6-os sorozata. Oszt ennyi...
Ja: [Sennheiser HE-1] meg sem hallgattam, nem érdekel. 60e euró, szánalmas...

Hangsugárzós rendszerek: hááát a negatív élményből is tanul az ember.
Rövidebb is lett a bakancslistám. :DDD
Ami még lejött: jelentős különbségek vannak abban, ki mit gondol a "jó hang"-ról.

(#95103) Tulku válasza Zoliee (#95102) üzenetére


Tulku
veterán

Most is laptopról és Tidalról hajtották a HE1-et?
Jó múltkor épp megjegyeztem egy Sennheiseresnek, majd legyintett, hogy ez a legjobb meghajtás, mert köztudott, hogy pl az LP lemezeket pendriveról MP3 formátumban veszik fel manapság...nekem ennyi elég is volt.
Akkor számomra egyetlen elfogadható élmény a Harbeth hangzás volt, az AN szobában ugyan nyugalom volt, de rengetegen voltak egy kb 10 nm-es helyiségben és inkább kimentem...a Harbeth egy 50 nm-es szobát bérelt, meg is érte...

(#95104) Zoliee válasza Tulku (#95103) üzenetére


Zoliee
senior tag

Igen, laptopról ment.
És igen, nekem is tetszett a Harbeth rendszere, de csak a kisebbik, amelyik keresztben volt a helység hátulján.

(#95105) Ear001 válasza Stark95 (#95099) üzenetére


Ear001
addikt

Hát ez elég egyértelmű üzenet. Egyenáramot észlel a bemenetén, ezért bekapcsol a védelem. Mi van előtte?

(#95106) Ear001 válasza Tulku (#95103) üzenetére


Ear001
addikt

Volt AN szoba?

(#95107) Patice válasza Ear001 (#95106) üzenetére


Patice
nagyúr

Nem.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#95108) Ear001 válasza Patice (#95107) üzenetére


Ear001
addikt

:R

(#95109) Tulku válasza Ear001 (#95106) üzenetére


Tulku
veterán

Ez a pamfletem egy előző hájend sóról készült...tán 3-4 éve volt....
Most nem voltam...

(#95110) fehér_ember válasza Ear001 (#95106) üzenetére


fehér_ember
addikt

Nem volt és sajnos pl. Focal sem.

Most ez még elég picurka hifishow volt, legalábbis az előzőekhez képest ...
#16117; #16118

Amúgy persze nem minden lánc hozta azt a hangzást amit egyesek elvárnának.
De valószínűleg azért nem olyan egyszerű csak úgy jó hangzást varázsolni egy kicsi vagy épp a kelleténél nagyobb helyiségben ...stb. Illetve lehet néha nekünk túlzottak az elvárásaink.
Ilyenkor mindig azon morfondírozok, hogy ha a saját láncunkat tennénk be ott egy szobába, az vajon hogyan szólna :D
Azért akik elmennek, kiviszik a dolgaikat. Néha az ország távoli részeiből utaznak. Már előtte való nap kicipekednek, egész hétvégén fenntvannak. A kiállításon is ott dekkolnak, ha kell foglalkoznak az vendégekkel és mindez még plusz pénzükbe is kerül; illetve haza is kell hurcolkodni.
Szóval régen én is csak kapásból leszaroztam ami nem tetszett :B de mostmár nagyra értékelem a törekvést is, az áldozatot amit hoztak; és hálás vagyok azért, hogy legalább megpróbálták. Így legalább annak, aki el szeretne évente egyszer jutni itthon egy ilyen showra, annak van lehetősége.
Úgyhogy én köszönöm a szervezést, a kiállítóknak a hifistársaknak a részvételt.
Jó hogy van ilyen, remélem a jövőben is lesz. :R

Az is jó lenne ha az itteniek részvételével a fejestalálkozók is továbbra is meg lennének tartva legalább évente egyszer. Az is egy jó dolog; oda is szívesen megyek.

[ Szerkesztve ]

(#95111) dgyuri0123 válasza fehér_ember (#95110) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ne hagyjuk ki Soltész Rezsőt sem, mert nélküle a hazai hifi élet szegényebb lett volna egy olyan magazinnal, aminek évtizedig rendszeres vásárlója voltam és tűkön ülve vártam a következő lapszám megjelenését (Sztereó Magazin). Valamint ő az egyik mozgatórugúja a Hifi Shownak is.

"csak a zene van"

(#95112) Zoliee válasza fehér_ember (#95110) üzenetére


Zoliee
senior tag

"... néha nekünk túlzottak az elvárásaink..."
Ezek szerint ott voltál. Oké, nem kritizálok, de:
Kérlek oszd meg velem, mit gondolsz a Sonus Faber Extrema + Accuphase produkciójáról.

(#95113) niof válasza Tulku (#95103) üzenetére


niof
addikt

Én nemrég mondtam le a Tidal előfizetésem. Nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, túl kevés tartalom volt rajta abból, ami engem érdekel. Így csak heti 1-2 órát használtam. Meg elkezdték azt a hülyeséget ezek is, mint a Spotify, hogy összeállítottam egy playlist-et, hónapokon át bővítgettem, majd egyszer csak "kiszürkült" benne jópár track, és nem lehetett lejátszani. Ezt anno a Spotinál is utáltam. Így szépen befogtam a Raspberry-t streamernek, és visszatértem az offline zenehallgatáshoz. És amúgy nagyon úgy tűnik, hogy hifi előfizetés ide vagy oda, az offline zenéim szerintem jobban szólnak. Legalábbis igen nagy részük.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#95114) fehér_ember válasza Zoliee (#95112) üzenetére


fehér_ember
addikt

Én majdnem azt mondtam, hogy légyszíves tegyük már közelebb egymáshoz a dobozokat, esetleg hátrébb is, meg hogy miért nem hoztatok legalább egy cd lejátszót :D
Szóval én elhelyezési problémát illetve forrás + dac kombó "hiányt" tapasztaltam. Amúgy valami mini pc szerűségről nyomatták, ha jól áttam. Persze más oka is lehetett.
De ennek ellenére biztatnám őket hogy fussanak neki jövőre is. Lehet ez még jobb; tudnak ők ennél még jobbat is.
Amúgy nem volt rossz hang, de szinte mindenki aki hallotta, az többre számított.
Ez most így sikerült.

[ Szerkesztve ]

(#95115) niof válasza dgyuri0123 (#95111) üzenetére


niof
addikt

Azt a lapot én is sokáig vásároltam, éveken át, de szerintem nem az volt a legjobb lapjuk. Nekem a Sztereó mindig nagyon reklámszagú újság volt. Volt egy, ha jól emlékszem 6 számot megélt lapjuk, az audio high-end exclusive, én azt jobban szerettem olvasni. Na meg még a régi Hifi-Piac-ot, amíg az is át nem ment fizetett hirdetés magazinná.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#95116) Tulku válasza niof (#95113) üzenetére


Tulku
veterán

Nálam elég tetemes különbség volt a tidal és a merevlemezen található tartalom lejátszása között, pedig az egyiket Luminnal a másikat laptoppal műveltem...
Mondjuk a merevlemez tartalmak közül is a saját grabbelés volt kiemelkedő.

szerk: Sztereo magazinról én is hasonlóan vélekedek...a Hifi piac régebbi számai jók voltak...

[ Szerkesztve ]

(#95117) gianni85 válasza niof (#95113) üzenetére


gianni85
veterán

Mióta céges szifont kaptam, azóta apple music előfizetésem van, és kukáztam is minden mást miután összeraktam a tidal/spoty playlistemet rajta. 1490 havidíj, és nincs high-res felár. Nem tudom, hogy elérhető-e más platformon, de aki szifonos annak mindig ajánlom. Persze jó lenne minden offline lokál fájlokban, de az embertelen összeg lenne (no warez)

(#95118) Zoliee válasza fehér_ember (#95114) üzenetére


Zoliee
senior tag

Forrás, rossz elrendezés, a helység akusztikája, esetleg a szinergia hiánya, stb... (sok mindentől lehet) DE amit tényleg nem értek: aki demózta ezt a láncot, az nem hallotta a "problémát".
Vagy csak egyszerűen bennem van a hiba? :F

(#95119) dgyuri0123 válasza niof (#95115) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Hifi Magazin (ha egyre gondolunk) 1992-ben megszűnt. Amíg volt, azt (is) olvastam és szerettem. De miután megszűnt, utána 2-3 évre rá jött a Sztereó Magazin. Tehát nem egy idősíkban voltak ezek a magazinok. Csak a pontosság kedvéért. Tudtommal... :)

"csak a zene van"

(#95120) niof válasza dgyuri0123 (#95119) üzenetére


niof
addikt

Nem, a Hifi magazin nekem már csak az online elérhető verzióban volt valóság. Amikor megszűnt, még általános iskolás voltam (akkor ballagtam). A Hifi Piac, ahogy Tulku is írja, a régi számai még hasonlóan értékes cikkekkel voltak tele, mint a Hifi Magazin. Nagyjából addig volt az is jó (a Piac), amíg még fekete-fehér volt. Mikor átmentek színes-szagos magazinba, nagyjából onnan esett a cikkek színvonala mind szakmai, mind tartalmi szinten a reklám/marketing irányába. Az Audio High End Exkluzív pedig ez a sorozata volt a Soltész műveknek. Megvannak a polcomon, az idő közben megtalált Hang&Techinkáimmal együtt is.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#95121) dgyuri0123 válasza niof (#95120) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

1995 után nem is nagyon érdekelt egy nyomtatott magazin sem. Nálam az "ős" "magazinok" jártak, pl. Magnósok Évkönyve, stb., de én 92-ben már 8 éve házas ember voltam... kicsit más korosztály vagyunk ezek szerint. :) A habos-babos fizetett cikkeket én sem szeretem különben.

"csak a zene van"

(#95122) s4tch válasza Zoliee (#95112) üzenetére


s4tch
veterán

Rettenetes volt. ;]

(#95123) s4tch


s4tch
veterán

Topping A30Pro (vagy A30 Pro)

Általában nem szeretem hallgatni a mérésre kihegyezett eszközöket, legyen szó dacról vagy erősítőről. Volt nálam kölcsönben több dac, vettem én is több ilyen eszközt, hátha. Utoljára az Audiophonics Ncore modulos végfoktól szabadultam meg. Azt pedig tudjuk, hogy a Topping gyakorlatilag erre építi az imázsát, úgyhogy ehhez is szkeptikusan álltam: na, ismét egy mérésnáciknak megcsinált eszköz, ami nem fog különösebben jól szólni. Kötöttem mobil dacra (Tempotec Sonata HD, Meizu Hifi Pro), cd lejátszóra (Onkyo DX-7355), asztali dacra (Pioneer U-05), gitár interface-re (Motu M2), dugtam bele fülest (AKG N40, Tinhifi P1, Hifiman RE400), fejest (Focal Elear, Pio MS5T). Nem olvastam utána a specifikációknak, mindenesetre úgy tűnik, hogy a szimmetrikus és normál jack kimenet ugyanúgy szól, úgyhogy gyanús, hogy ezen csak kényelmi funkció a balanced kimenet. Emlékszem, volt itt tulaj, aki írt a megbízhatóságával kapcsolatos gondokról a topikban, úgyhogy ez nem egy ajánló, csak egy vélemény a hangjáról.

Bivaly erős, high gainen a legtöbb zenével kb. 9 óránál van a kényelmes hangerő az Elearrel. A legendásan éhes P1-et is röhögve hajtja, végtelen tartalék lehet benne. Nincs egyértelműen tetten érhető színezése, megmutatja a forrás karakterét. A hasonló eszközöknek általában kellemetlen tud lenni a magas tartománya, ennek egyáltalán nem az. Pl. a P1 a hifi show-n nem tetszett igazán egyik Topping stackről sem, pedig vitt ki a muzix D90-A90 párost is, ezzel meg atom a P1. Az ncore modulos erősítőm a kiváló mérések ellenére láncba illesztve többször is sávhatároltnak bizonyult, ez nem. A high gain és low gain állások között dinamikában vélek felfedezni különbséget. A low gain mocsok jól áll akusztikus zenéknek, a high gain állás bizonyos felvételekkel kicsit kompresszáltnak tűnik. Halk, zongorára épülő felvételeknél néha elkerülhetetlen, hogy feljebb kapcsoljon az ember, pedig kellemesebb lenne low gainen hagyni az erősítőt. Talán ez a legkomolyabb kritikám néhány óra hallgatózás után. A D70s után ez a második chifi eszköz, amire azt mondom, hogy igen kellemesen szól, bármit is dugtam rá.

(#95124) Ba cy lus válasza s4tch (#95123) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Na és a medium gain? Az mintha kimaradt volna. Vagy azóta már kétállásúra egyszerűsítették? :)

Mondjuk szerintem inkább 4-állásúnak kellene lennie, hiszen egy olyan erősítőt csináltak, ami nagy teljesítménnyel bír, de közben jó legyen IEM-mel, jó legyen kis-, és nagyimpedanciás fejhallgatókkal is, és van hagyományos RCA bemenete is a szimmetrikus mellett. De a nagyobb impedanciás, érzéketlenebb fejhallgatóval (pl. DT880 Edition 600 Ohm) a hagyományos bemeneten nagyobb dinamikatartományú ("halkabb") felvételekkel elfogy a hangerő. Nem a teljesítmény, hanem az erősítés. Szóval kompromisszumos. Ami önmagában nem meglepő, de hogy ekkora teljesítménnyel éppen a legnehezebben hajtható fejhallgatók esetén nem sikerült minden lehetséges felállást lefedni, az azért véleményes. :U

[ Szerkesztve ]

(#95125) s4tch válasza Ba cy lus (#95124) üzenetére


s4tch
veterán

A középső gain helyett szívesebben hallgatom vele a zenét a low vagy high állásban.

(#95126) fehér_ember válasza Ba cy lus (#95124) üzenetére


fehér_ember
addikt

Sőt nekem meg a legkisebb is túl sok az Anandához a 9038-as sabre mellett. Nem, nem a poti szempontjából, azt a legkisebb erősítés állásban akár már fullra is fel lehet tekerni, ha valaki kicsit hangosabban szereti hallgatni; viszont még mindig nem elég finomkodó a fejes hangja még további visszaváltást igényelne ilyen szempontból, de már nincs hová visszaváltani.
Azt akárki megfigyelheti ugyanis ha magasabb erősítés állásban használjuk az elektronikát akkor a hangzás kevésbé finomkodó. Egyszerűen a lágyabb részek is durvábban szólalnak meg a kelleténél. Szóval én nem ajánlom, és nem is szoktam a szükségesnél nagyobb erősítést használni. bkercsóén se volt szükség még a gain gombra, illetve a jelenlegi fejeseimmel rosszabb is ha benyomom. Sőt ha anandánál felteszem a legerősebbre, akkor fárasztó és szinte már sávhatárolt is a felső vég. Szóval számomra ez a toppingnál sem volt meglepi, mármint hogy itt se tegyem följebb a szükségesnél.
Régi AKM-es Impact Twinemnél nincs ilyen gond, azzal jó, elég finomkodó az Ananda is a legkisebb erősítés mellett a Topping A30 PRO-n. A DT770-hez meg már kötelező a középső erősítés állás.
Amúgy dögös hangzásúnak mondanám az A30 Prot, ezért akinek akm vagy olyan dacja van, aminél felötlött már a tulajban hogy esetleg nem-e túl unalmas az ő dac-ja, na azzal jó párosítás lesz a topping az tuti.
Viszont én sabre-hez nem annyira ajánlom, mert az már amúgy is dögösebb és azzal egy-két zeneszámnál már akár túl sok is lehet a jóból (átesünk a ló túloldalára). Persze nem biztos hogy erre egyformán érzékenyek vagyunk.
Én pl. Caitlin De Ville számánál vettem észre hogy már bántó lett a "hegedű" hangja illetve Katie Melua énekhangja is már néha ércesebb a kelleténél, ha a sabre dac van előtte.
Mint mondtam, ha a TC Impact Twinem van előtte, akkor nincs vele semmi gondom.
Amúgy én erőműnek mondanám, szóval nem semmi kemény dió lehet az a 600Ω-os DT880 Edition, ha az A30Pro is kevés hozzá.

Amúgy nem tudom hogy van ez. Mármint a gain mit is csinál pontosan és itt az A30 Pro-nál a 3 állású váltókapcsoló; mert pl. a TEAC HA-501-esnél nem ilyen dolgok történnek. Mondjuk ott valami damping factort változtatunk, akkor az ezekszerint nem ugyanaz, mint amikor benyomjuk a gain gombot vagy feljebb feljebb váltunk a topping gain váltókapcsolóján.

[ Szerkesztve ]

(#95127) Ba cy lus válasza fehér_ember (#95126) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Jó, de az én DAC-om (meg sok más DAC is) 2V-ot ad ki csak. Így ez az erősítés már tud kevés lenni a 600 Ohmos DT880-hoz. Nyilván a loudnesszes felvételekkel így sincs gond. :)

A HE560 kevésbé nehezen hajható, de ott sem nagyon tudom medium gain-en - ami 1x-es erősítésnek felel meg - használni. Ha 4V-ot adna ki a DAC-om, valószínűleg más lenne a helyzet.

Mármint a gain mit is csinál pontosan és itt az A30 Pro-nál a 3 állású váltókapcsoló

Low gain-en gyengít, medium gain-en semmit nem erősít/gyengít, egyedül high gain-en erősít ténylegesen.

[ Szerkesztve ]

(#95128) fehér_ember válasza Ba cy lus (#95127) üzenetére


fehér_ember
addikt

Low gain-en gyengít, medium gain-en semmit nem erősít/gyengít, egyedül high gain-en erősít ténylegesen.
Nem egészen erre gondoltam. Hanem arra hogy biztos van több módszer is. Valószínűleg lehet az opa erősítés értékével mókolni is, vagy pl. csak ellenálással visszaveszegetni, ...stb. De amúgy nem tudom, de biztos több módszer létezik. Mindenesetre ahol ki van írva a gain, na ott nem szoktam a kelleténél magasabbat alkalmazni , mert hallom hogy minimum bekeményszik/fárasztóbb lesz. Persze ha kell akkor kell. Szóval a DT770 Pronál át kellett váltanom középső állásba, mert ott már hallhatóan visszaesett a dinamika a szükséges/elégséges alá ha a legkisebben felejtettem.
A TEAC-en meg a high állás a legjobb számomra az összes fejesnél. Szóval ebből gondoltam hogy többféle módszer létezik, többféle módon oldják ezt meg. De majd felhomályosít (vagy mégnagyobb sötétségbe taszít :D) aki képben van.
Amúgy nem annyira lényeg. Próbálja mindenki ki a funkciókat és használja úgy ahogy számára OK.

[ Szerkesztve ]

(#95129) zolee3000


zolee3000
tag

Sziasztok,
Kizárólag otthoni felhasználásra, éjszakai filmnézéshez szeretnék egy fejhallgatót beszerezni a Denon AVR-X2700H erősítő mellé. (A fejes még nem tudom mi lesz, de olyan 100-150k-s kategóriánál nem mennék feljebb, szóval nem stúdió cucc.) Egyúttal szükségem lenne egy komolyabb fejhallgató erősítőre és talán egy külön DAC-ra is, ha az előrelépést jelentene.
Viszont felmerült, hogy a fejhallgató erősítőt vagy a DAC-ot hogy tudom egyáltalán az AVR-re kötni? Se analóg, se digitális kimenetet nem látok erre a célra.
Vagy ilyenkor teljesen ki kell hagyni az AVR-t a képletből? Tehát a médialejátszót (Zidoo Z1000 Pro), ami amúgy HDMI-vel van összekötve az AVR-rel, optikaival kössem össze a külső DAC-kal (azt meg ugye a fejhallgató erősítővel)? Ily módon a HDMI-n megy a kép, az optikain meg a hang? Ez esetben hogy kell beállítani: honnan tudja a rendszer, hogy a HDMI-n csak a képet küldje, a hangot ne? És hogy kell átállítani, akkor, amikor meg nem a fejhallgatón, hanem a hangfalakon akarom hallgatni a hangot? Egyszerűen válasszam le a lejátszóról külső DAC-ot?
Elnézést a triviális kérdésekért, de első hm-rendszer, még 0 a tapasztalat…

[ Szerkesztve ]

(#95130) fehér_ember válasza zolee3000 (#95129) üzenetére


fehér_ember
addikt

Van a hm erősítődön fejhallgató kimenet. Ha valami könyebben hajtható zárt fejest teszel rá, akkor nem kell fejeserősítő sem a film hangjához, és szerintem drága fejes sem.
Valami v karakterű fejes filmhez ideális lenne szerintem. Majd ajánlanak az olcsóbbak közül. Én azokkal nem vagyok képbe, max azt tudom mondani hogy 32ohmos dt770 + hosszabbító kábel. De biztos meg lehet ezt olcsóbban is úszni.

[ Szerkesztve ]

(#95131) Ba cy lus válasza fehér_ember (#95128) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Azért kipróbáltam most egy hangosabb felvétellel (bár tettem már ilyet, de ismétlés a... :)): a HE560-nak kell a high gain. :K Itt nem is hallani, hogy a medium gain-nek bármi előnye lenne.

[ Szerkesztve ]

(#95132) zolee3000 válasza fehér_ember (#95130) üzenetére


zolee3000
tag

Próbáltam az AVR-re közvetlenül rádugni a mostani fejesem (egy ATH-M50X-t, amit a PC-hez használok egy Topiing E30 II+L 30 II kombóval), de nem túl acélos. Az nekem sem tetszik, hogy egy ilyen kategóriájú (árú) házimozi vevő nem képes egy fejhallgatót rendesen meghajtani, hanem még egy külön eszköz kell hozzá. Utóbbira nem is szeretnék még egyszer ennyit rákölteni, de sajnos kényszerhelyzetben vagyok, mivel nagyonthallóként kell a nagy hangerő. A házimozi meg a fő hobbim, így inkább rászánom a pénzt egy ésszerű határig.

[ Szerkesztve ]

(#95133) fehér_ember válasza zolee3000 (#95132) üzenetére


fehér_ember
addikt

Akkor mindened van (dac, fejeserősítő, fejes). Kösd rá a zidoo-ra optikaival az E30-at és kész is vagy.
Gondolom a pc usb-vel van rákötve.
A zidoo menüjében a beállításokban gondolom van olyan az Audio részen belül hogy SPDIF Audio és ott ha LPCM 2 Channel van kiválasztva akkor rendesen működni is fog a jelenlegi rendszereden keresztül.
A hdmi részhez nem kel nyúlnod, az maradhat ahogy eddig volt, az optikait/koaxot attól függetlenül tudja kezelni.

[ Szerkesztve ]

(#95134) bkercso válasza Ba cy lus (#95124) üzenetére


bkercso
nagyúr

70dB-t fog át a tisztes hangerőszab., míg a fejesek feszültégigánye kb., 20dB-t, így szerintem műszakilag indokolatlan a 2 állásnál több gain-re.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#95135) s4tch válasza bkercso (#95134) üzenetére


s4tch
veterán

Én csak praktikus (felhasználói) oldalról tudom megközelíteni: az összes eszközön, amin 3 gain fokozat volt, csak a két szélsőt használtam, a középsőt mindig valahogy fölöslegesnek éreztem. Szerintem is bőven elég 2, jól megválasztott gain.

(#95136) zolee3000 válasza fehér_ember (#95133) üzenetére


zolee3000
tag

Teljesen külön szobákban van a PC és a TV, egyrészt nem szeretném hurcolni a fejhallgatót, se a Topping cuccokat ide-oda. (Ennyit adnék a kényelemnek. :B ). Egyébként HM-re még a vezeték nélküli fejest se zártam ki, mert az praktikusabb lenne. mint 4m zsinórt keresztül vezetni a szobán. (Félreértés ne essék, az se tragédia, inkább a fejes legyen jobb minőségű, csak felmerült szempontként ez is.)
Ezzel a bypass dologgal lényegében ott vagyok, mint ha közvetlenül kötném a TV-re a lejátszót, nem? Mármint akkor semmit se profitálnék az AVR videós részéből. (De lehet, hogy azt csak én misztifikálom túl.)

Nem próbáltam még amúgy a jelenlegi Topping erősítővel, mennyit javul a helyzet filmnézéskor (még csak nemrég jött meg a Denon és a Zidoo is, nem sok időm volt kötögetni, próbálgatni.) A PC-hez, főleg játékhoz, zenéhez, videókhoz tökéletes az L30, a HM-hez valami még komolyabbat gondoltam. Bár az gond, hogy a Denon fejhallgató kimenetéhez nem találtam teljesítmény értéket, így nem tudok viszonyítani, melyik erősítő mekkora előrelépést jelentene.

[ Szerkesztve ]

(#95137) BIGi75 válasza zolee3000 (#95132) üzenetére


BIGi75
senior tag

Én egy sony 1000xm3-at használok mozira, BT-n kapcsolódva a lejátszóra. Kényelmes, kiszaladhatok ropiért, annélkül, hogy le kellene tennem, hangra pedig jobb mozira, mint a zenére használt HD660-asom.

(#95138) Ba cy lus válasza bkercso (#95134) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Azon peremfeltételek mellett, hogy érzékeny IEM-től kezdve dögnehezen hajtható fejesekig (mint a 600-as DT880, és még inkább a HE6) mind 2V-os, mind 4V-os kimeneti feszültségű DAC-okkal is jó legyen az erősítő, hogyan kellene megválasztani a két fokozat erősítésének mértékét? :F

(#95139) zolee3000 válasza BIGi75 (#95137) üzenetére


zolee3000
tag

Köszi az ajánlást.

(#95140) fehér_ember válasza fehér_ember (#95126) üzenetére


fehér_ember
addikt

Lehet sikerült mindent jól összemosni :). Szóval inkább kiemelnék 1-2 dolgot.

1.) -Topping A30 PRO-nál szerintem ne válasszunk nagyobb erősítést mint amennyi szükséges, mert az már a hallgathatóság rovására megy (de ez van pl. a microfluentampommal is). Szóval semmi különös, csak szóbakerült és elmondtam a saját véleményem.
Ha valakinek pedig mégis jobban tetszik a szükségesnél magasabb erősítési fokozaton, hallgassa úgy.

2.) Topping A30 PRO szerintem enyhén dögös hangzású fejeserősítő, ezért "unalmasabb" dacokhoz szerintem jobb választás mint olyanokhoz amik már alapból dögösebbek.
Nálam sabre 9038 prohoz nem volt teljes mértékben jó. Mert pl. Caitlin De Ville számánál kicsit már bántó lett a "hegedű" hangja illetve Katie Melua énekhangja is ércesebb a kelleténél némely számánál . Ezt amúgy nemcsak Anandával de a DT770 PRO-val is tapasztaltam.
Ha a TC Impact Twinem volt az A30 PPO előtt, akkor mindkettő fejesem hangja, minden zeszámnál rendben volt.

Viszont a microfluentamppal és a teac ha-501-el a sabrenál sincs ilyen gondom (a tmp antot meg még csak most kezdem el saját górcsövem alá vonni). Ezért meg fogok válni a Toppingtól (meg fogom hirdetni).
Amúgy ahogy pl. s4tch véleménye alapján lejött, neki ilyen gondja sincs vele. Szóval lehet ez is csak egyéni érzékenységi problémám.

[ Szerkesztve ]

(#95141) zolee3000 válasza fehér_ember (#95140) üzenetére


zolee3000
tag

Bocsi, hogy közbekotyogok, és nem is ehhez a gondolatsorhoz szólnék hozzá, de ha már felmerült az A30Pro... Én is nézegetem ezt a fejhallgatós mozizáshoz. Papíron brutál a teljesítménye (dupla annyi, mint az L30-nak). Szóval nekem jónak tűnik, de azért rákérdeznék, hogy ebben a kategóriában van-e más, esetleg jobb ár-érték arányú erősítő, amit ajánlanál.

Az A30Pro mellé milyen DAC-ot ajánlanál a fent említett házimozis felhasználásra? Házon belül a a D30Pro-val párosítják, de azt passzolnám a BT-támogatás hiánya miatt (nem akarom elvágni a vezetéknélküli fejes használatának lehetőségét). Így a D50s felé hajlanék, ami ráadásul feleannyiba kerül. Ezt amúgy mi indokolja? Ekkora lenne a "minőségbeli" különbség a D30Pro és a D50s között?

[ Szerkesztve ]

(#95142) Ba cy lus válasza zolee3000 (#95141) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Csak hogy bonyolítsuk: a Topping DX3 Pro Plus-t is érdemes nézegetni. :)

[ Szerkesztve ]

(#95143) fehér_ember válasza zolee3000 (#95141) üzenetére


fehér_ember
addikt

Tényleg nem annyira vagyok képbe ezekkel a modernebb smsl, topping, gustard ...stb. fejeserősítőkkel.
Az A30 PRO-t azért vettem, mert "Ba cy lus" jó véleménnyel volt róla, mert jó erőben van, mert szerintem egész tűrhető áron kínálták és mert ezüst színben nekem is tetszik.

Amúgy főleg a hifiman Anandámhoz kerestem/próbálok fejeserősítőket amivel esetleg mégjobb volna mint a jelenlegi TEAC HA-501-esemmel + maradnék a zidoo uhd 2000-esem 9038-as sabre dac chipjének hangjánál, mert szerintem részletesebb hangzású mint a TC Impact Twinem.

Többen itt jobban képbe vannak azzal hogy mit lenne érdemes számodra venni.
A fórumon amúgy sem szabad hirdetni. Szóval véletlenül sem azért említettem; nem neked szólt. Majd felteszem és elviszi az, akit pont ilyen érdekel. Ha 1 hét múlva akkor akkor, ha 1 hónap múlva akkor akkor. Illetve menni fog még más is, mert 4db/féle van és max. 2 marad. Az volt a kiindulás is.

Várd meg amíg azok ajánlanak számodra, akik képbe vannak a most kapható ár/érték/teljesítmény bajnokokkal.
Amúgy én tényleg nem gondolnám hogy filmnézéshez valami drágát kellene venni.
Persze az nehezíti a dolgot hogy neked valami különösen hangos fejes kellene.
Lehet úgy járnál a legjobban ha elmennél hallgatózni üzletekbe, és a hangosság lenne a fő szempontod. Ez azért elég speciális eset, fogalmam sincs milyen hangerőre van szükséged és azt hogyan lehet elérni. Gondolom nagy driverrel könnyebb, hangfalas rendszernél is az számít.

[ Szerkesztve ]

(#95144) Ba cy lus válasza fehér_ember (#95140) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Valószínűleg fejhallgatóról fejhallgatóra változik a vélemény. A HE560 ki van éhezve az erőre, anélkül nem szól igazán jól. De amúgy mostanában gondolkodóba estem, hogy az A30 Próra hosszabb távon majd mennyire támaszkodhatok, nem jók a megérzéseim. :U Lehet visszatérek majd az asztali erősítőről hallgatózáshoz, de nem biztos, hogy a Dynaco marad. Eleve javíttatni, karbantartani kell, ami bonyolítja a helyzetet (eredeti állapot vagy tuning, megéri-e...?).

[ Szerkesztve ]

(#95145) fericske válasza fehér_ember (#95143) üzenetére


fericske
addikt

A JDS Labs Element II is jó cucc amit még árul, és az ára is baráti, beleszámítva a kis hibáit is.

(#95146) fehér_ember válasza fericske (#95145) üzenetére


fehér_ember
addikt

Még a TMP ANT-ot letesztelgetem magamnak, aztán szerintem egyelőre ennyi. Mindenre azért nem vagyok kíváncsi (max még egy Feliks Audio Echo-ra). Nem olyan egyszerű a nüanszokat fellelni :D + elkopnak a kábeleim a sok cserélgetéstől :DD illetve zenét is kéne már hallgatni :))
Meg amúgy jó volt az is, ami eddig volt.

[ Szerkesztve ]

(#95147) zolee3000 válasza Ba cy lus (#95142) üzenetére


zolee3000
tag

Megvolt, köszi. :) Néztem a DAC+AMP kombó eszközöket még, amikor a PC-hez kerestem (pl. TOPPING DX3Pro+/EX5/DX5/DX7Pro+, FiiO K5 Pro ESS, iFi ZEN DAC V2), de ezeknek az erősítő része jóval gyengébb, mint a dedikált (asztali) eszközöké. Lehet, hogy még így is jobb, mint az AVR-é, de a nagyothallásom miatt szvsz nekem semmi sem lehet overkill, szóval inkább a minél erősebbre mennék. Az kevésbé rossz, mintha alálövök.Így utólag a PC-hez se bántam meg az E30+L30 megoldást.

@#95143fehér_ember: Világos, köszi az eddigi hasznos infókat. Igen, a speciális helyzetem okozza a nehézséget. Máskülönben nem szórnám a pénzt feleslegesen az AVR mellé még fejes erőssítőre.

(#95148) fericske válasza fehér_ember (#95146) üzenetére


fericske
addikt

Ohh, ez egyáltalános megjegyzés volt, nem neked szántam ajánlásnak :)

(#95149) bkercso válasza Ba cy lus (#95138) üzenetére


bkercso
nagyúr

Szerintem 2x és 10x. Miért?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#95150) Ba cy lus válasza bkercso (#95149) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Te írtad, hogy elég kettő. Csak nem látom, miért jobb ez a leírt peremfeltételekkel. :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.