Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95051) lapalapa válasza Tulku (#95048) üzenetére


lapalapa
senior tag

A sima fbs szilikon 180-200 fokig bírja, de lehet kapni kémény tömítő szilikont, az 400-500-at simán bír, vagy többet, lehet öntök pár gyűrűt és rápróbálom az echora.
Milyen ötlet?
Skylake?

[ Szerkesztve ]

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#95052) fericske válasza lapalapa (#95050) üzenetére


fericske
addikt

A probléma ott kezdődik, mikor a cső rezgést vesz fel.
Trafó elszeparálás, és rezgéscsillapító alátétek a készülékek alá.
Csöves cuccoknál a leginkább szükségszerű dolog.
Mint a párba válogatott csövek a jobb és bal csatornához.
Ha ezek rendben vannak, a csőgyűrű már nem érdekes, szerintem, nincs tapasztalatom ilyen hekkeléssel, bár láttam alkalmazni.

[ Szerkesztve ]

(#95053) Tulku válasza lapalapa (#95051) üzenetére


Tulku
veterán

Ezek speciális szilikonok, erre lettek kifejlesztve...
Ez nem ezotéria, minden csöves készülékkel foglalkozó szakember elmodja neked a cső saját rezonanciájával kapcsolatban ha megkérdezed...

(#95054) lapalapa válasza Tulku (#95053) üzenetére


lapalapa
senior tag

Pedig szerintem csak tehetetlen tömeg, ami elhangolja a rezgést, de lehet hogy szenteltvizet kevertek bele, vagy kakasvért (lásd fent). Nem gondolom hogy egy ilyennél ötvözték a régi elfeledett egyiptomi Tudást a legújabb nasa kutatásokkal. A drágánák sincs ilyen szöveg.

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#95055) bkercso válasza lapalapa (#95054) üzenetére


bkercso
nagyúr

A jósági tényező fogalmának nézz utána, ha csillapításról van szó.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#95056) niof válasza lapalapa (#95050) üzenetére


niof
addikt

Például pont a rezgéscsillapítás egy olyan téma, amit feltétel nélkül én is vallok, hogy szükséges. Minden eszközöm alatt van, és annak teljesen egyértelmű a hatása. Egyszer már bkercso-nak is mondtam, talán épp ebben a topikban volt téma, hogy az oszcillátorokra lehet jó hatása, ha más frekivel nem interferál a környezetéből. Aztán ez biztos, hogy a csövekre is jó hatással van, mert ezt már nagyon rég olvastam, hogy vannak csövek, amelyikek imádnak mindenfélét összeszedni. Ahogy Tulku is írja.
Egyedül a rezgéscsillapítás módszerében nem vagyok teljesen egyöntetű véleményen. Én inkább az elnyeletésben hiszek, hogy valami igen rugalmas anyaggal szüntessük meg (alakítsuk hővé) a káros rezonanciákat. A kemény alátámasztás (tüskék) nekem nem vált be, viszont van olyan, ahol más nem alkalmazható (nehéz dolgok, pl. hangdobozok). Itt ugye bejön a képbe a stabilitás problémája is, egy ~50kg-os 1,5m magas, oszlopszerű képződményt nem biztos, hogy jó ötlet lágy szilikon pogácsákra ültetni.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#95057) bitrograde


bitrograde
senior tag

Én nem használtam még ilyen [...]gyűrűt, de ismerettségi körben előfordult már. Csőre, mármint. :DD
Az OTL alá az ebonfából készült kisebb tüskék papucsban jót tettek a hangnak, de az állvány is simán lehet tényező. A legmerészebb elcsatolás, amiről hallottam, az a plafonról lelógatott, valami válogatott kavicsokkal töltött láda. :DDD
S/M nap van ma?
És ha már: ez milyen rendszeren szól jól?

[ Szerkesztve ]

(#95058) lapalapa válasza niof (#95056) üzenetére


lapalapa
senior tag

Az echo most soundcare tüskéken áll, az is jól hallható javulást hozott:
"egyertelmuen, vegre helyere kerultek a hangszerek es kijott az enekesno a fatyol mogul" ;]

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#95059) lapalapa válasza Tulku (#95053) üzenetére


lapalapa
senior tag

Ilyet kell venni, mert itt leírják hogy minden sz@r (a Náza szilikon is!), csak ez a jó.
Photos photo uploaded by Norman G. on 2021-12-24T17:23:26.48Z

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#95060) lapalapa válasza lapalapa (#95059) üzenetére


lapalapa
senior tag

De van DIY is!

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#95061) fattyu válasza Tulku (#95048) üzenetére


fattyu
veterán

te én nem értek a lovakhoz.

de egy másik műfajban a mikrofóniás csövet hibásnak deklaráljuk és cseréljük.
ott ahol 110+ decibeleket csiholunk csövekből. tehát ott aztán van rezgés. és mégsincsenek ilyenek. Akkor sem ha kristálytiszta és nem torzított.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#95062) Tulku válasza fattyu (#95061) üzenetére


Tulku
veterán

A mikrofóniás cső lehet hibás valóban..vagy arra nagyon hajlamos csőtípus...
Orosz meghajtó csöveknél szoktak mikrofóniáról, vagy hajamról beszélni pl...
Még egyszer leírom, még nem használtam, de ki akarom próbálni...ez egyféle csillapítás, majd megírom...viszont az hogy többen alkalmazzák, az hogy csövekhez értők is beszélnek róla és egyáltalán nem a shakti-kő kategóriába esik, az szinte biztos...

(#95063) lapalapa válasza Tulku (#95062) üzenetére


lapalapa
senior tag

Shakti kő, itt van egy elég hosszú lista, milyen hangmérnökök használják cégnevekkel, studiók, illetve vannak mérési eredmények is.
Úgy tűnik nem jó példa.

[ Szerkesztve ]

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#95064) -Skylake- válasza lapalapa (#95063) üzenetére


-Skylake-
addikt

ahh, ne mar, valahogy jezeld kerlek ha innen linkelsz, nem jo ezzel inditani a napot.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#95065) liszi70 válasza lapalapa (#95063) üzenetére


liszi70
nagyúr

Azért a stúdiók, konstruktőrök és hangmérnökök felsorolásának forrására kíváncsi lennék........ Esetleg nem-e véletlenül egy eladásban érdekelt cég honlapjáról származik. Láttunk már ilyet... :)

(#95066) liszi70 válasza -Skylake- (#95064) üzenetére


liszi70
nagyúr

:D
Hosszú évek alatt kialakult bennem egy védekező ösztön. A hifivel, házimozival, audioval foglalkozó fórumok linkjeit nem nyitom meg automatikusan, hanem csak ráviszem az egérkurzort, és megnézem mi az. Ha biztonságos, megnyitom. Ha Long, azonnal elhagyom a helyszínt. :D Most kivételesen telefonról vagyok, nem tudtam ezt megoldani, így sajnos beleestem a csapdába. (Még az AV-Online-al vagyok így, de némileg más okból.)

[ Szerkesztve ]

(#95067) lapalapa válasza -Skylake- (#95064) üzenetére


lapalapa
senior tag

Jó reggelt! :)
Mondjam, hogy nekem is van pár ilyen téglám itthon, és miattuk előlépett az énekesnő a függöny mögül?
Nem mondom, mert nincs, de azért előlépet...

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#95068) lapalapa válasza liszi70 (#95065) üzenetére


lapalapa
senior tag

Miről beszélünk, abszolút hiteles a forrás. :DDD

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#95069) Dr. 444Hertz


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Sziasztok!

Egy ideje szemezgettem a jószággal, de NoVa kolléga hittérítő írásainak köszönhetően most rá is vettem magam a beszerzésre :C
Brutál.
Egy Fiio M11 Plus csalódás után ez a bestia kész megváltás.

Gryphon mellett szegény Acoustune RS One fülesem picit meg van ijedve :C

Szerk: Aqua-ban volt 178k villámakcióval, utolsó percekben csaptam le rá :))

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#95070) -NoVa- válasza Dr. 444Hertz (#95069) üzenetére


-NoVa-
őstag

Pedig igyekeztem visszafogott ódákat zengeni róla, de TB támogatásra iratnám fel a háziorvossal bárkinek simán :) Az RSV-vel való találkozásodra kiváncsi leszek ezek után.

Gyakorlati hasznosság, friss firmwaret tedd fel, és kapcsold ki a hangerőszinkronizálást, ha nem akarsz véletlen +106dB Turbo baleseteket. Néha a Tidal induláskor, meg másik gépre átváltáskor meg tudott lepni ilyenekkel a korábbi FW-kkel. Szűrőből MQA / DSD meg egyéb high bitrate cuccoknál bitperfectet rakok, BT-n és alacsonyabb formátumokra a GTO jól sikerült.

A gumitalpakra vigyázz, azok hajlamosak leesni ha szűkebb zsebbe teszed. Vettem egy Miter velúr tokot hozzá, azzal nyugodtabban viszem magammal, majd ha megjön, rakok fel képet.

(#95071) bkercso válasza Tulku (#95062) üzenetére


bkercso
nagyúr

Kábeleknél se sikerült még tudtommal kimérni a mikrofóniát, mégis hallani.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#95072) csergyuri válasza Dr. 444Hertz (#95069) üzenetére


csergyuri
tag

Grat, jó deal volt! :K

(#95073) lapalapa válasza Dr. 444Hertz (#95069) üzenetére


lapalapa
senior tag

Azta, jó zenehallgatást. :C

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#95074) Dr. 444Hertz válasza -NoVa- (#95070) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Köszönöm srácok :R

NoVa: köszönöm a jó tanácsokat, ezeken végigfutok :)
RSV-vel nem igazán szeretnék találkozni, ha ugyanarra gondolunk :DDD

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#95075) Tulku válasza bkercso (#95071) üzenetére


Tulku
veterán

FaXa...akkor nekem a sodrott kimber szedi össze állandóan a telefonzajt... :(((

(#95076) -NoVa- válasza Dr. 444Hertz (#95074) üzenetére


-NoVa-
őstag

A drágábbik és tartósabb, gyógyíthatatlan SoftEARS változatra gondolok. Gryphonról függőséget okoz :DDD

(#95077) Dr. 444Hertz válasza -NoVa- (#95076) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Jaaaaa :D :D
Nem igazán fogok azzal (se) találkozni egyhamar :C

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#95078) bkercso válasza Tulku (#95075) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem, a telefonzajt az OPÁ-k vagy egyéb feszültségerősítő fokozatok BJT tranyói szokták. A FET-es bemenetű OPÁ-kat ezért szeretjük jobban.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#95079) Tulku válasza bkercso (#95078) üzenetére


Tulku
veterán

Nálam nincs opa...majd besz privátban...

(#95080) Ear001 válasza fattyu (#95061) üzenetére


Ear001
addikt

A mikrofóniának is van mértéke. Ha már jól hallani, akkor persze, kuka a cső, de annyi minden rázhatja azt a csövet munka közben, hogy egy kis szilárdítás a házon bizony bele tud szólni a hangba. Ez nem is meglepő, ha belefutsz elektroncső tervezésről és kivitelezésről szóló írásokba, akkor látni, hogy a mechanikai szilárdság mennyire fontos, amibe beletartozik az üvegbúra milyensége is.

(#95081) Tulku válasza Ear001 (#95080) üzenetére


Tulku
veterán

Vass András Gyuri bácsi azt tanácsolta nekem, hogy minden előfokcsövet vmilyen hőálló szilikonos felfüggesztéssell helyezzek el a dobozra (már az is jó, ha egy hosszabb csavar és a foglalat közé szilikongyűrűt teszünk, de a legjobb a klíma kültéri egységeknél alkalmazott megoldás lenne, ahol a két csavarfej nem közös), azzal nagyban csökkenthetem a mikrofóniát....

Ő azért épített pár jó erőlködőt....

(#95082) btraven válasza Ear001 (#95080) üzenetére


btraven
őstag

Itt egy extrém mikrofónia eset: [link]

(#95083) dgyuri0123 válasza Tulku (#95081) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Volt egy RS dacom. Abban is oda volt "ragasztva" oladalról a cső valami kulimásszal az alaplaphoz. [link] Képen elég jól látszik. Nem is volt "hangja" kocogtatásnál.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#95084) Tulku válasza dgyuri0123 (#95083) üzenetére


Tulku
veterán

Hőálló szilikon...
Hát ha még elkezdenénk beszélni a kondenzátorok saját rezgéséről, amit szintén sokan csillapítanak valami merev felülethez odaragasztva....akkor lenne itt nemulass! ;]

(#95085) dgyuri0123 válasza Tulku (#95084) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Gondolom igen.. :)

"csak a zene van"

(#95086) gianni85 válasza Tulku (#95084) üzenetére


gianni85
veterán

Én nem vitatom ezeket, csak szimplán örülök, hogy nincs ilyen fajta, hogy is mondjam finoman, hóbortom :D

(#95087) lapalapa válasza Tulku (#95084) üzenetére


lapalapa
senior tag

A kapcsoló üzemű végfokomban, annak idején az elkókat rögzítgettem, az jót tett a hangnak (előlépett az énekesnő a függöny mögül...).

[ Szerkesztve ]

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#95088) niof válasza Tulku (#95084) üzenetére


niof
addikt

Szerintem aki látott már szétszerelve akár konzumer, akár hifi készüléket, az nem lepődne meg rajta, hiszen döntő többségükben ezekben is oda van trutymózva elég sok kondi. Le nem törnének, ahhoz nem éri őket elég fizikai behatás, tehát más okból ragasztgatják oda őket. ;)

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#95089) Tulku válasza niof (#95088) üzenetére


Tulku
veterán

Na úgy látom ma nem megyek az inkvizíció színe elé...

De talán holnap...mert holnap beszélünk az ellenállatok hangjáról :))

(#95090) bkercso válasza niof (#95088) üzenetére


bkercso
nagyúr

A rezgéstől kifáradna a lábuk.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#95091) Zoliee válasza s4tch (#94918) üzenetére


Zoliee
senior tag

Most olvasom, milyen parázs vita lett ebből a bemelegedési időből.
Nem mindegy ki/mit/hogyan/mennyiidőután/stb.. él meg/át?
Különbözőek vagyunk, ezt kellene elfogadni.
(kb, mint mondjuk a szex. Nem gondolom, hogy ott is egyfajta igazság létezne. :DDD )

Csak, hogy Neked is válaszoljak (mert a fentieket csak úgy általánosságban szántam)
Ant amp: kell neki egy rövid bemelegedés, de nem érzékelek egyfajta "szint ugrást/váltást" a 10perc utáni, és az üzemi hőmérséklet elérését követő állapot között.
Ant dac: na annál meg kellett várni a legalább fél órát. (ezért is adtam el)

[ Szerkesztve ]

(#95092) Ba cy lus válasza Zoliee (#95091) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Nem mindegy ki/mit/hogyan/mennyiidőután/stb.. él meg/át?

A vita leginkább arról folyt, minek köszönhetően. ;)

(#95093) niof válasza bkercso (#95090) üzenetére


niof
addikt

Vannak 40-50-60 éves erősítők, amiben nincsenek odaragasztva, aztán nem tört le a lábuk. Mondjuk egy PA végfok esetén el tudnám képzelni, amit azok kapnak, de ott eléggé elterjedt a csavaros rögzítés is a forrasztás mellett. A forraszanyag meg a hőingadozás miatt amúgy is eltörhet, ezt a ragasztó sem gátolja meg.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#95094) Dorien válasza lapalapa (#94999) üzenetére


Dorien
veterán

"(Ok, operettig még nem fajultam, mindenkinek vannak korlátai.)"

Paul Anthony Romero and Karin Mushegain - Heroes V Haven theme

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#95095) bkercso válasza niof (#95093) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem illik elektromos vezetéket mechanikai igénybevételnek kitenni. Nem hiszem, hogy hallanák PA-ban az elkó rezgését és azért ragasztanák, amikor aktív hangfalak is divatban vannak arrafelé. Szerintem. :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#95096) niof válasza bkercso (#95095) üzenetére


niof
addikt

Na jó, de most arról volt szó, hogy elfárad - ahogy te írtad - a lábuk. A PA egy erős példa, de ott pont hogy erős és hosszan tartó mechanikus rezgésnek van kitéve minden, és bírnia kell!

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#95097) bkercso válasza niof (#95096) üzenetére


bkercso
nagyúr

Szereletem pár PA erősítőt egy időben. :R NYÁK-ot is terveztem némelyikbe.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#95098) lapalapa válasza Dorien (#95094) üzenetére


lapalapa
senior tag

Itt van ez, meg ez is.
(szerintem én nyertem)

[ Szerkesztve ]

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#95099) Stark95


Stark95
tag

Meg tudná valaki mondani, hogy az RME ADI-2 DAC fs, miért dobálja fel időnkét ezt az ablakot...?

[ Szerkesztve ]

(#95100) Stark95 válasza Stark95 (#95099) üzenetére


Stark95
tag

És persze ilyenkor el is némul.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.