Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95251) meri válasza meri (#95241) üzenetére


meri
aktív tag

No, találtam egy PD-s hubot, amivel a rendszer megfelelő inicializálás után (az app néha ugyanis hajlamos afféle "köztes" állapotban leledzeni, kicsit pattog a hang, stb - ilyenkor egy bemenet át- majd visszaállítás a DAC-on rendbehozza) szépen működik a töltés + lejátszás. Tesztelgettem "poénból" különböző DSD file-okkal is - bár nem hiszem, hogy ilyenekre állnék rá a méret miatt - és a DSD256/512 esetében azért még nem teljesen korrekt a dolog, de ez szimpla kábellel sem tökéletes. Ez egy általános célú tablet Android 12-vel, a háttérben több task fut, stb - így néha még a képernyő lesötétedésekor is hallható egy kis megreccenés. Ha előbb-utóbb bekerülnek a cache-be a megfelelő csomagok, akkor már jó. No mindegy, gondolom, egy dedikált streamer töbek között ebben veri a nem célhardvereket. A nem-DSD anyagokkal pedig szerencsére nincs gond.
Azon gondolkodom még, hogy hogyan lehetne az UAPP prioritását növelni a többi app ellenében, illetve a nem használtakat letiltani... van még mit tesztelni, optimalizálni. Bocs, ha kicsit off volt. Úton van még egy "normálisabb" USB-B ("nyomtató"-) kábel is, rövid, masszív, talán az is segíthet valamit.
Egyébként most a Sabaj A20h fejhallgató-erősítő féláron van a hifi-expressen; ASR-en jókat írtak róla. Nekem "illik" a láncomhoz, kipróbálom (hátha eladhatom az A30Pro-t)

[ Szerkesztve ]

uff

(#95252) Tulku válasza zolee3000 (#95242) üzenetére


Tulku
veterán

Milyen tv-d van?
Nekem pl egy olyan oled (azt hiszem mindegyik tudja de led-ek is) hogy van benne BT...és egy BT fejest csatlakoztatok hozzá és tádáám...
Ha nincs, akkor egy bt adót kell az analóg kimenetére kötni, így minden más esti bekapcsolását elfelejtheted (erősítő, egyebek).

(#95253) CragON válasza Tulku (#95252) üzenetére


CragON
aktív tag

De jó lenne ha a valóságban is mindegyik így működne. Én nemrég vettem a 75-ös Samsung Qled tv-mhez egy Sony XM4-et és bluetooth-on nem tudnak kapcsolódni stabilan. Nem gondoltam volna, hogy két ilyen eszköznek ez problémát jelent… mérges is voltam de megoldom valahogy persze további költségek árán.
Ezért kell nekem is egy bt erősítőt beszerezni és keresem melyikkel lenne jó stabil kapcsolat és lehetőleg a legkevesebb ajakszinkron késés.

Hogy érted azt, hogy “más eseti bekapcsolást elfelejtheted”?

[ Szerkesztve ]

(#95254) niof válasza CragON (#95253) üzenetére


niof
addikt

Odairta, erosito es egyebek. Ha sikerul parositani a TV-vel, es stabilan mukodik, akkor nem kell DAC es erosito, csak a medialejatszo. Rakuldi az anyagot a TV-re, az meg BT-n kitolja a hangot a fejesre. Szerintem.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#95255) BIGi75 válasza CragON (#95253) üzenetére


BIGi75
senior tag

Sajnos Samsung TV-hez csatlakoztatva másnak is van ilyen problémája ezzel a fejhallgatóval.

(#95256) Tulku válasza CragON (#95253) üzenetére


Tulku
veterán

Nekem eddig minden BT képes tv-m így működött...de akkor el vagyok kényeztetve...jók az LG-k ez kétségtelen ebből a szempontból is...

(#95257) fericske válasza Tulku (#95252) üzenetére


fericske
addikt

A BT fejhallgató használatával az lenne a gondja, hogy hangerőben nem lennének kielégítőek számára. A kérdező nagyothalló.

(#95258) CragON válasza niof (#95254) üzenetére


CragON
aktív tag

Igen, félre értettem...

(#95259) CragON válasza Tulku (#95256) üzenetére


CragON
aktív tag

Nekem sem volt problémám bt kapcsolattal csak ennél a tv-nél és ezzel a fülessel.
Van egy másik Samsung tv-m is, azzal gond nélkül jó a fülhallgató.

(#95260) CragON válasza BIGi75 (#95255) üzenetére


CragON
aktív tag

Köszi a linket, elolvastam.
A leírt hibákból nekem csak a rossz bt kapcsolat van meg, ami pont elég is.

Azért vettem meg ezt a fülhallgatót mert kb mindenhol csak azt olvastam, mennyire jó stb, de ezek szerint nem voltam eléggé körültekintő. Hatalmas csalódás ez így.

A leírtakat elolvasva már kétségeim vannak afelől, hogy egy fejhallgató erősítő megoldja ezt a problémát. :F

(#95261) Tulku válasza fericske (#95257) üzenetére


Tulku
veterán

Sony BT fejesei baromi hangosak...

(#95262) zolee3000 válasza Tulku (#95252) üzenetére


zolee3000
tag

Jelenleg Pana plazma (szvsz abban nincs BT t-mogatás, de ha van is, még régi verzió). A cseréje am. tervben van... valószínűleg egy kortárs LG OLED lesz, fejlettebb BT-támogatással.
De #95257fericske jól írta, sajnos nekem egyedi problémám van, szóval még ha technikailag sikerül is összehozni a stabil BT kapcsolatot, és minden is klappol (nincs elsúcsúszás a kép-hang időzítésben etc.) még mindig ott van, hogy nekem nem biztos hogy lesz benne elég kakaó. Mindent átgondolva, szerintem maradok majd a vezetékes fejhallgatónál, mert kicsit macerásabb ugyan a hosszú kábel, de ott van mód a hangosításra egy nagyobb kapacitású fejes erősítővel.
Köszönöm mindenkinek, nem akartam vitát generálni a témában, sajnos az én helyzetem és a szükségleteim sem átlagosak.

[ Szerkesztve ]

(#95263) fericske válasza zolee3000 (#95262) üzenetére


fericske
addikt

Azzal a BT jeltovábbítóval amit linkeltél azt azért megcsinálhatod, hogy azzal kapcsolod össze a tévét és a fejhallgatós cuccod, amit valahova magad mellé helyezel, és nincs hosszú kábel stb.
Handminőségre nem jó megoldás, de most nem az a cél. Tévézni bőven jó minőség így is.

(#95264) zolee3000 válasza fericske (#95263) üzenetére


zolee3000
tag

Köszi, ezt is megfontolom még.

(#95265) letoltobeze


letoltobeze
aktív tag

Nemrég takarítottam és pakolásztam a padláson. Kezembe akadt egy régi Technics CD lejátszó. No, mondom, nézzük meg mit tud a mai streamerekkel szemben. A vege az lett, hogy elkezdtem a CD+ket is lehordani a padlásról. 😁

(#95266) letoltobeze válasza letoltobeze (#95265) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

De tényleg, hogy szólhat ez ennyiel jobban?

(#95267) migabi24 válasza letoltobeze (#95266) üzenetére


migabi24
nagyúr

Mint mi? :D

(#95268) letoltobeze válasza letoltobeze (#95266) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Ja, amúgy megérkezett a Holo Spring 3 level 3 DAC is Angliából végre. Elég meggyőző hangja van. A többi cucchoz képest mintha még egy pár réteg lepedőt leszedtek volna a zenéről. Meg lett egy végfok is a Vio Niimbus után, hogy legyen eleg kraft a Susinak: [link]

Ez így már eleg komoly lánc lett, meg a fűtést is le lehetett kapcsolni a szobában :D

Viszont egy érdekes dolog, hogy a Susi kicsit sistereg így, ha nem szól a zene, hasonlóan ahhoz, mint ahogy a kis in-ear füleseimet rádugom a Niimbus-ra. Aztán ha megszólal a zene, nem hallom már a zúgást, és elég jól szólnak a kis Linsoul 7HZ Timeless-ek így meghajtva.

Tud valaki mayarázatot arra, hogy ez miért lehet így?

(#95269) letoltobeze válasza letoltobeze (#95268) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Így mist azt hiszem, hogy a fortás lett a leggyengébb láncszem.
Annó a Hifiboltban lenyűgözött a ND5XS2 hangja, de mist ebbe láncba valahogy nem igazán passzol. Azt kell hogy mondjam, hogy a SOtM sokkal jobb, sokkal kevésbé színez és pontosabb is.

Lenne ajánlatotok egy ehhez a lánchoz méltó, padszoló forrásra?

Ear001, te melyiket is említetted?

Tulku, megfülelnék egy Lampzator DAC-ot is valamikor. Abból melyiket ajánlanád? Azt olvastam, hogy régebben ő is r2r dacokat csinált, csak áttért a chipesre és hogy érdemes régieket vadászni használtan (amúgy is használtakban gondolkozok).

(#95270) s4tch válasza letoltobeze (#95269) üzenetére


s4tch
veterán

Cimbora málnázott, egy Auralic Aries LE hozott neki annyit, hogy megérje a váltás. SoTM is klassz, Earnek az van, de ott a roon nélküli kezelhetőséget szerintem szokni kell, elsősorban roon végpontként ajánlott.

(#95271) letoltobeze válasza letoltobeze (#95269) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Ja, CD keresgélés közben előkerült ez:

Van Morrison - Back on Top

Hogy ezzz mekkkora ZENE!!!

Főleg így meghajtva, azt a mindenit!!!

A többi albumát is nagyon szeretem (Avalon Sunset, Enlightement, stb.), de ez most valami elképesztő élmény...

(#95272) letoltobeze válasza s4tch (#95270) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Most úgy néz ki, hogy van egy teljesen külön kis hálózat ezeknek. Egy melco n1000- ba bebuheráltam egy ssd-t, az a szerver. A SOtM BubbleUpnp-el kezelve tökéletesen teszi a dolgát. Amúgy Bublival kezelem a ND5XS2-őt is mert a saját App-je egy fos (csak a kimenet-váltásra használom).

[ Szerkesztve ]

(#95273) letoltobeze válasza s4tch (#95270) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Az Auralic-okkak az a bajom, hogy csak iOs-ról vezérelhetők. Valahol kallódik egy iPhone7, lehet majd megsasolom, de úgy megszoktam a Bubblit már...

(#95274) letoltobeze válasza s4tch (#95270) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

A málna se rossz amúgy. A CocktailAudio X50D-et úgy veri hangban, hogy csak na. De azért a SOtM jobb nála...

(#95275) Ba cy lus válasza letoltobeze (#95265) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Melyik Technics?

(#95276) btraven válasza letoltobeze (#95268) üzenetére


btraven
őstag

Ilyen halk sistergést ha nincs zene/input, eddig csak D osztályú erősítőknél olvastam hogy előfordul. Egy időben akartam venni egy fillérest a konyhába, csak közben megjavult a boom boxom.

(#95277) letoltobeze válasza Ba cy lus (#95275) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Huhh, nem tudom, majd ha 2 hét múlva újra otthon leszej, akkor megnézem.

(#95278) letoltobeze válasza Ear001 (#94357) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Ennek az Innuosnak szerinted jobb a hangja, mint a SOtM-nek?

(#95279) sas55 válasza HELLAFLUSH (#94851) üzenetére


sas55
aktív tag

Szia csak jelezni szeretném hogy igen működik ez a megoldás.
Tv-ről HDMI ARC leválasztós [kütyü] és rákötve aktív [hangfal] tökéletesen működik a tv távval a hangerő kezelése.
Mivel felemás válaszokat kaptam berendeltem egyet és tökéletesen működik.

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#95280) migabi24 válasza letoltobeze (#95274) üzenetére


migabi24
nagyúr

Na ezt elég nehéz elhinni :Y 700 ezres streamert?

(#95281) Ba cy lus válasza migabi24 (#95280) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Lehet, hogy az a Technics is kijönne annyira ma. Másrészt, ha a hangminőséget magát keressük, megtévesztő lehet, ha árral indokoljuk valaminek a vélt felsőbbrendűségét a hallottak helyett.

(#95282) dgyuri0123 válasza migabi24 (#95280) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Málnások nagyon védik a cégért.

"csak a zene van"

(#95283) I.T.E.M


I.T.E.M
senior tag

Sziasztok!

Tudom, hogy ez nem idevaló, ezért előre is elnézést, feltettem már az AVX-en is a megfelelő topikban a kérdést pár nappal ezelőtt, de eddig senki sem szólt hozzá és egy ismerősnek próbálnék segíteni.

Szóval: BW 803 D4-es hangsugárzók mellé csöves erősítők közül merre nézegessen az ember, ha normálisat szeretne ? A plafon kb 4-5M, Illetve a MCINTOSH mennyire ajánlott, a fenti modell mellé ? Minden ötlet és megoldás érdekes lehet, szóval szívesen meghallgatok különböző érveket, ellenérveket is. Egy jobb analóg rendszer kialakítása a cél, és az erősítő még a kérdéses. Köszönöm szépen a válaszokat. :R

[ Szerkesztve ]

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#95284) Tulku válasza letoltobeze (#95269) üzenetére


Tulku
veterán

Majd keressél privátban...van streamarem is jó!
Beszéljünk...

(#95285) Ba cy lus válasza dgyuri0123 (#95282) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Nem mindenki sznob. :P

(#95286) dgyuri0123 válasza Ba cy lus (#95285) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Tényleg... :D

"csak a zene van"

(#95287) bkercso válasza letoltobeze (#95266) üzenetére


bkercso
nagyúr

Szerintem úgy, hogy nagyméretű DAC-chipek vannak bennük, amiket kevésbé szennyeznek a kapcsolási áramtüskék. A NOS is efelé mutat elméletileg. Amikor lefolytod a nagyfrekis áramokat egy moder DAC-chip analóg tápvonalán, nagy csoda történik: kisimul a hang. :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#95288) bkercso válasza letoltobeze (#95268) üzenetére


bkercso
nagyúr

A sistergést sokszor a nagy ellenállászaj és nagy erősítés együtt okozza.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#95289) fericske válasza bkercso (#95288) üzenetére


fericske
addikt

LP feeling :)

(#95290) letoltobeze válasza migabi24 (#95280) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Nyílván ez ízlés, fül, lánc kérdése is. Nálam egy napig volt a koktél: összedugtam, behangoltam, meghallgattam a teszt albumommal, és másnap ment is vissza oda ahonnan jött.

Igazi mindenes amúgy, de lehet ez is a baja, mert sokszor ami mindent tud, az semmit sem tud igazán...

(#95291) letoltobeze válasza bkercso (#95288) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Ilyesmire gyanakodtam kb.

(#95292) Ear001 válasza letoltobeze (#95268) üzenetére


Ear001
addikt

Például rossz a cső a Vincentben, ha jól értem, és arról megy a fejes.

(#95293) Ear001 válasza Tulku (#95284) üzenetére


Ear001
addikt

Itt is elárulhatod ám.

(#95294) s4tch válasza letoltobeze (#95273) üzenetére


s4tch
veterán

A beállításhoz muszáj, hogy legyen kéznél egy iOS eszköz, amúgy tud dlna-t, tidal connectet, roont, szóval használható droiddal is.

(#95295) Tulku válasza Ear001 (#95293) üzenetére


Tulku
veterán

Level 4 gen 5...ennek külön van PCM és DSD dekódoló része a Lampizator O betűje a váltó gombja...
Egy pár e802cc Tesla kardos és egy pár NOS RCA 6922 (E88cc) csövekkel. Egyenirányítása is csöves. MBM orosz kimenő kondikat kukáztam k40y-9-re váltottam, ez lényegeset hozott a hangon.
A hangja: én próbáltam előtte ezt-azt (Naim és Human nagy dac-om is volt) mikor ez bekerült, elhatároztam, ez nem fog menni, ha minden más változik, akkor sem.
Természetes, beleköthetetlen, nyugodt, baromi mélyre megy...úgy jó, ahogy van.

Streamer az Innous Zenith...előtte notebook volt mindenféle foobarral meg vmi fizetőssel (az tán jobb volt), mikor ez megjött, nem volt kérdéses, hogy melyik a jobb, azóta hallgatom...minden héten frissítenek valamit a szoftveren...ez nekik valami kötelességtudat vagymi, biztos aki hálózatot használ az észreveszi, én a benne levő merevlemezt hallgatom csak...

Na ennyi...

(#95296) letoltobeze válasza Ear001 (#95292) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Nem tudom, hogy rossz lenne...

(#95297) btraven válasza Tulku (#95295) üzenetére


btraven
őstag

Ugye milyen mókás?
Csak 0 meg 1 bitek jönnek-mennek, aztán mégis minden héten faragni kell a programot. (kisbaltával)

(#95298) Tulku válasza btraven (#95297) üzenetére


Tulku
veterán

Ezek ilyen hálózati megosztással meg anyámkínjával, cimkézéssel összefüggő dolgok, én nem használom...a tidalt sem...

(#95299) -NoVa- válasza Tulku (#95298) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ott kb a biztonsági frissítések heti kiadása a program, fejleszteni inkább csak ha jön az ihlet. Hálózat az ilyen.

(#95300) Tulku válasza -NoVa- (#95299) üzenetére


Tulku
veterán

Írni szokta, hogy milyen hibajavítás, de őszintén el sem olvasom...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.