Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94601) Tulku válasza :AMF: (#94599) üzenetére


Tulku
veterán

Tungsram egy részletes cső, a hosszú anódos a lényegesen jobb.
Kardos Teslát próbálj meg szerezni, mondjuk az egy vagyon...

(#94602) :AMF: válasza Tulku (#94601) üzenetére


:AMF:
senior tag

Ez nem a hosszú anódos Tungsram, de köszi az infót.

Egy vagyont nem akarnék a Spartan-ra költeni, akkor inkább szintet lépnék erősítőben. A CTH mondjuk kapott egy Teslat, szép tiszta hangú cső. De még így is háttérbe szorult, a vintage Beyerekhez jobban passzol a Spartan.

(#94603) fericske válasza :AMF: (#94602) üzenetére


fericske
addikt

Nekem frankón bevált 12au7-nek a Genalex csöve. Jóval drágább és ajánlott Mullard NOS csőnél is jobban.
Utólag vettem a Mullard-ot sok olvasás után, hogy tovább fokozzam a JJ->EHX->Genalex evolúciós hatást, de nem így lett végül. Tartalék cső lett belőle.

(#94604) fehér_ember válasza Tulku (#94601) üzenetére


fehér_ember
addikt

Ez azt jelenti hogy valami kard szimbólum van a csövön vagy azt hogy Kardos az pl. a gyártó neve :F

(#94605) Tulku válasza fehér_ember (#94604) üzenetére


Tulku
veterán

Kardszerű keresztezett kis ábra a csövön...

Fericske: Nagyon sokat hamisíják a MUllardokat....persze ha igazi sem biztos, hogy feltétlenül tetszik neked, lehet nem jó a szinergia...azt hiszem vastag, húsos hangja van, az nem biztos, hogy oda való...

(#94606) fericske válasza Tulku (#94605) üzenetére


fericske
addikt

Nem tudnám megmondani egyik csőről sem, hogy eredeti-e, bár megbízható helyekről vettem őket.
A hangja pont olyan amilyennek írod amúgy, és jó tetszik is, meg mindegyik tetszik, csak másképp.
Egyszerűen csak a Genalex hozta azt amit akartam. Mélyebb, teresebb hangzás a többinél, ami kell a Spartannak mert eléggé 2D a többiekkel.
Egy másik erősítőn lehet a Mullardot választanám.
Én a Spartanra vonatkozóan írtam, arra jött a kérdés.
Általánosság sajnos nem megy a cső ajánlás sem.
Erősítő specifikus dolog, és nem a kompatibilitás, hanem a szinergia miatt.
Mondjuk szerencsére csak az erősítő számít - ha igaz -, más komponenshez már nem kell igazodni, nem kell rendszerben gondolkodni feltétlenül.

(#94607) szaki58


szaki58
aktív tag

Hát a hálózati zavarhoz van egy friss élményem.

Adott a nem rég vásárolt Holo Spring. A gazdájánál olyan hangosan zúg, hogy messziről is hallható. Nem mindig teszi ezt, de az idő nagy részében zúg. El hoztam hozzám, több napig volt nálam tesztelésen, és egyetlen egyszer nem zúgott. Nálam régi Kádár kocka ház van, alu vezetékek, földeletlen konnektorok. Nincs zavar.

Holnap visszük vissza, és hozunk egy csere készüléket. Szerintem az is zúgni fog az adott helyen. Csodák nincsenek. Nagyon kellemetlen! Be hallatszik a nyitott fejhallgatóba. Minden fogyasztót kihúzott, és nem változott semmit. Ez tanya, és a többi tanya viszonylag messze van. A hálózata rendben van, nem rég cseréltek trafót, a feszültség rendben van.

Egy kis adalék, hogy a hálózat szelleme hogyan kísért. :DD

(#94608) bkercso válasza szaki58 (#94607) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ha zúg, valami nincs rendben a feszültséggel. Ha az értéke okés, akkor DC lehet rajta, vagy zaj.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#94609) szaki58 válasza bkercso (#94608) üzenetére


szaki58
aktív tag

Biztos, hogy így van, de nem tudjuk, hogy melyik környező házból jön. Amúgy két trafó van benne, és csak az zúg, amit a Kitsune tuning tett bele. Mind egy, költözni nem akar. Hozunk egy csere készüléket, ha az is zúg, akkor van gáz.

(#94610) -Skylake- válasza szaki58 (#94609) üzenetére


-Skylake-
addikt

"Mind egy, költözni nem akar"

Mármint ez konkrétan felmerült, mint lehetséges opció ?

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#94611) bkercso válasza szaki58 (#94609) üzenetére


bkercso
nagyúr

DC-blockert lehet venni/építeni, illetve lehet egy leválasztótrafót betenni, ha nagy a fesz: primert 260V-ra, szekundert meg 10-15%-kal kisebb menetszámra tekerni.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#94612) szaki58 válasza -Skylake- (#94610) üzenetére


szaki58
aktív tag

Dehogy! :)

(#94613) szaki58 válasza bkercso (#94611) üzenetére


szaki58
aktív tag

Köszi, a DC blocker jó ötlet.

(#94614) Stark95 válasza fehér_ember (#94604) üzenetére


Stark95
tag

Így kell értelmezni a kardos verziót, van arany, és van fehér, nekem van mindkettő, az aranyt tartják jobbnak, de a gyakorlatban alig van különbség.

(#94615) Tulku válasza Stark95 (#94614) üzenetére


Tulku
veterán

Aggyá csak egy párat! ;]
:C

(#94616) Stark95 válasza Tulku (#94615) üzenetére


Stark95
tag

Hóógyis ne, gyere el hallgasd meg őket, de tudd, hogy én hangfalas rendszert használok 😜
Bár van egy Loxije P20 full csövi szimmetrikus fejes erősítőm is, de csak "porosodik", szerdán viszem is szaki58-nak, hogy minél több cső hang jusson a fülébe 😃

(#94617) Tulku válasza Stark95 (#94616) üzenetére


Tulku
veterán

Én is hangfalas vagyok, ma is döngtek az AN E/D hangfalak Gene Harris zongorajátékától...
Persze azért felveszem az Empy-t is de az máááás....

(#94618) Ear001 válasza fericske (#94606) üzenetére


Ear001
addikt

A Genalex nagyon jó cső tud lenni, vagy tök semmilyen. Az a baj, hogy marha nagy szórás van közöttük, de az áruk is ennek megfelelő.

(#94619) btraven válasza Stark95 (#94616) üzenetére


btraven
őstag

Nekem nagyon bevált a Loxjie P20 szovjet csövekkel.
Kell neki egy negyedóra amíg igazán belemelegszik a zenélésbe.
Kicsit időrabló készülék, mert van egy olyan mellékhatása hogy nem lehet abbahagyni vele a zenehallgatást. Na még egy számot..még egyet..még..

(#94620) fericske válasza Ear001 (#94618) üzenetére


fericske
addikt

Összesen kettővel volt dolgom. Egy 12au7 a Spartanhoz, meg egy gz34 a Wa6-hoz. Mindkettő bevált, bár azért ebből nem tudok statisztikát csinálni.

(#94621) Tulku válasza fericske (#94620) üzenetére


Tulku
veterán

JJ ecc802 meglepően jó!!!!
Nagyon pozitív csalódás...próbáld ki, fillérek....

(#94622) niof válasza btraven (#94619) üzenetére


niof
addikt

Majd a villanyszámlád eltérít tőle... ;]

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#94623) fericske válasza Tulku (#94621) üzenetére


fericske
addikt

82-es van. Nem költök már a Spartanra. Jó azzal ami van, a meglévő csőkészletek is majd 2x annyiban vannak mint az erősítő volt, meg fejesem sincs ami igazán hozzáillő lenne.
Mint mondjuk a hd600 és 650 amik nekem pl. jobban tetszenek a Spartannal, mint az Ant-al.
Gyanús, hogy hasonló lenne nekem még egy 600-as dt880 is. Meg nemtom mik még.
Csak ugye a kedvencem nekem csak 8 ohmos.
A másik 60 ohmos, de még azzal is kissé hullámzó a teljesítmény, talán csak mert planár.
Egy régi AKG dinamikus oké vele, de azt meg nem szoktam hallgatni már.

(#94624) szellem válasza niof (#94622) üzenetére


szellem
csendes tag

ugyan már.. nekem 9W-ot zabált a p20 meanwell táppal, és 10w-ot TMP táppal.

(#94625) bkercso válasza szellem (#94624) üzenetére


bkercso
nagyúr

Náluk sincs árlista?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#94626) bitrograde válasza btraven (#94619) üzenetére


bitrograde
senior tag

Az első OTL-em nekem is orosz csövekkel muzsikált, de azért az '50es évek végéről való Mullard meg az aranylábú Siemens kombója más dimenzió. Az a bizonyos vasököl bársonykesztyűben.

(#94627) BIGi75 válasza niof (#94593) üzenetére


BIGi75
senior tag

Na, megjött a Topping, és ezzel együtt megjött a teste a HD660asnak is :D.
Furcsa képzavar; de az volt az első benyomásom, hogy eddig csak a sziluettjét hallottam...járatom:))

(#94628) Phvhun


Phvhun
őstag

Sziasztok,

Otthoni egész napos zenehallgatásra szeretnék egy jobb hangrendszert összerakni (nagyon változatosak a zenei stílusok, így talán egy semleges hangzású megoldás lenne egy jó kompromisszum).

Jelenleg egy 2008-as Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 hangkártyával hajtok meg egy Superlux HD681-et.

Jelentős minőségbeli előrelépés lenne, jó ár/érték arányú, és minőségbeli összhangban lenne a következő kombináció?

Erősítő: FiiO K5PRO ESS (~85k)
Fejhallgató: Beyerdynamic DT 900 Pro X (~100k)

Ha nem, akkor ilyen ársávban mi lenne egy jobb megoldás?

Válaszotokat előre is köszönöm.

(#94629) Sinesol válasza Phvhun (#94628) üzenetére


Sinesol
veterán

A Fiio helyett inkabb egy Topping DX3Pro+, a fejes helyett pedig inkább egy Audio Technika R70X, vagy egy HD6xx, ez utobbi epp akcios is.

[ Szerkesztve ]

(#94630) Ba cy lus válasza Sinesol (#94629) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Aért ez nem ilyen egyszerű, mert ha valaki pl. feszes és dinamikus mélyekre vágyik, annak egyértelműen jobb választás a DT900 Pro X.

[ Szerkesztve ]

(#94631) HELLAFLUSH válasza Sinesol (#94629) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

Topping DX3 Pro+ jobb választás szerintem is, ráadásul csak ~82e Ft-ra jön ki ingyenes szállítással németből: [link] :K

(#94632) BIGi75 válasza HELLAFLUSH (#94631) üzenetére


BIGi75
senior tag

De jó, 100e-ért vettem itthon... :U

(#94633) Audison


Audison
senior tag

Üdv! Meg tudja valaki mondani, hogy mi a különbség a 2 opa között?

(#94634) niof válasza Audison (#94633) üzenetére


niof
addikt

Tippre az egyik eredeti, a másik hamis. De majd bkercso megszakérti.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#94635) bkercso válasza Audison (#94633) üzenetére


bkercso
nagyúr

A jobb oldali felirata vall az AD-re, ők használnak ilyen rikító fehéret. A bal oldani fényes lábai pedig a kínai hamisítványokra emlékeztetnek. De ettől még bármelyik lehet hamis vagy eredeti.
Sőt, néha a hamis jobban szól az eredetinél (másik, de eredeti OPÁ-t szoktak hamisnak tokozni), illetve olyan is van, hogy két eredeti, amiket másik soron gyártottak másképp szól.

Egyszer meg vettem olyan hamisat eBayről, ami nagyon tetszett, de biztosan nem volt eredeti a mérések alapján. Sajna azóta se sikerült ugyan olyat venni, ugyan attól az eladótól. Mindig valami tök mást katam, azonos felirattal...

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#94636) Tulku válasza bkercso (#94635) üzenetére


Tulku
veterán

Miért nem írtad meg neki, hogy ne igyon annyit, próbáljon visszaemlékezni, mit tokozott neked az első körben? :DDD

(#94637) bkercso válasza Tulku (#94636) üzenetére


bkercso
nagyúr

Mert nem ők tokoznak. Ezek a kereskedők sokszor szó szerint nem is tudják, mit árulnak. Amit sikerült szerezni. :C
Meg hát kínai logikával, ha a felirat ugyan az rajta, akkor az ugyan az. További érv, hogy még a szín, sőt, a méret is stimmt, tehát kétség fel sem merülhet.

Ennél érdekesebb, amikor a Philips NE5532 másképp szól DIP8 tokban, mint SMD SO8-ban. Például.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#94638) niof válasza bkercso (#94637) üzenetére


niof
addikt

Nem te mesélted egyszer, hogy valamelyik nagykerbe is eljutottak a hamis kínai OPA-k?

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#94639) Audison válasza bkercso (#94635) üzenetére


Audison
senior tag

A bal oldali HQ elektronika rendelés. A jobb oldali meg kitudja.

(#94640) bkercso válasza niof (#94638) üzenetére


bkercso
nagyúr

A Kontha szopt. be egyszer, igen, még régen, 15 éve kb.
(Azóta megszűnt nemrég.)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#94641) Melorin


Melorin
addikt

LM4562 helyett tudnátok ajánlani valami opát egy magasabb szinten? Főleg részletező képességben kéne előrelépni.

(#94642) niof válasza Melorin (#94641) üzenetére


niof
addikt

Részemről az OPA1612. Lényegében zajtalan, a hordozható fejeserősítőmben (C-Moy) ezt használtam évekig. Viszont SOIC tokozású, DIP foglalatba ültetéshez adapter kell. Én kicsit kihajtottam a lábait, és simán ráforrasztottam egy DIP foglalatra.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#94643) CyberFriend válasza Melorin (#94641) üzenetére


CyberFriend
tag

(#94644) bkercso válasza Melorin (#94641) üzenetére


bkercso
nagyúr

Olyat, amit kapni is, sajna nem nagyon tudok. Egyedül az AD827 eBay-ről. Ez eredeti
De amúgy a kedvenceim az OPA2604, OPA2140, OPA1678, OPA1642, OPA1612, AD8620, AD8066

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#94645) bkercso válasza Audison (#94639) üzenetére


bkercso
nagyúr

A HQ megbízható. Sanszos akkor, hogy az eredeti.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#94646) Audison válasza bkercso (#94645) üzenetére


Audison
senior tag

Szerintem eredeti, mert hangban sokkal jobb a másiktól.
Tetszik amúgy ez az op275. Kellemes, nem emel ki sehol, kiegyenlített.

(#94647) bkercso válasza Audison (#94646) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ismerem. Akkor az AD8066 is nagyon tetszene, meg az OPA1612.
Az AD827 meg kifejezetten nyugodt, és nagyobb felbontású ezeknél.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#94648) Audison válasza bkercso (#94647) üzenetére


Audison
senior tag

Csatornánként 1-1 db op275 és AD827AQ van. Szerintem jó párosok együtt.
A fotón op275 és opa2228 van párosban, ez sem rossz. CD játszóban.

A 827aq részletezőbb a 2228-tól. Jobb az AD8066 mint az op275? Ha igen, mennyivel?

[ Szerkesztve ]

(#94649) bkercso válasza Audison (#94648) üzenetére


bkercso
nagyúr

Számomra az OP275 nem összemérhető infoáteresztésben a többi említettel. Nem lehet, hogy nálad vlm. lefogja a hangot?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#94650) Audison válasza bkercso (#94649) üzenetére


Audison
senior tag

Passz. Op275-öt még nem helyettesítettem semmivel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.