Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94801) Gzula[HUN] válasza freelanced (#94794) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Loxjie D10-et. Legalább 3-an már próbáltuk X2HR-rel. Amíg még van, honlapjukon már nincs is fent. Talán Amazonon még van kék.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#94802) Dißnäëß válasza _drk (#94770) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Szia, elég összetett dolgot akarsz, én egy SB-re szavaznék, annak line kimenete a hangszórókra, egy másik sztereó kimenete a fejesnek, mikrofon bemenete a mikrofonnak és voilá.

Gyorsan árukeresôrôl: [link]

De egyébként átirányítanálak engedelmeddel ide: [link]
Kérdezd ôket :K

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#94803) Gzula[HUN] válasza freelanced (#94794) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Szerkeszteni nem tudok... Látom vezeték nélküliben gondolkodsz. Esetleg X2HR-hez MBQuart? Sajnos még nem hallottam, de már kezdek csábulni én is.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#94804) bkercso válasza Betonboy (#94796) üzenetére


bkercso
nagyúr

Kkor nincs mit kiszűrni, mert a hang a külső DAC-ban születik.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#94805) Betonboy válasza bkercso (#94804) üzenetére


Betonboy
csendes tag

Ahha , és akkor az úgy nézne ki hogy laptop-> dac+amp ->fülhallgató ? Másik kérdés hogy ami terméket te készítesz az alkalmas az én felhasználásomra ?

(#94806) btraven válasza Gzula[HUN] (#94801) üzenetére


btraven
őstag

Most vettem elő megint a Loxjie D10-et. Nálad is fémes hangja van? Annyira jó metálra, mintha valaki a keverőpulton előre tolná a szólógitárokat.

(#94807) Gzula[HUN] válasza btraven (#94806) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Pár hónapja már nem használtam a D10-est, de most rávettél, hogy újra "bedugjam". Így, hogy már több, mint fél éve nyúzom az Ifit, azt kell mondjam, hogy X2HR-nek jobban áll a D10-es. A magasait jobban helyre rakja a Fidelionak.
Nem tudnék választani egyébként a moddolt AT TAD-500 + Ifi, vagy az X2HR + D10-es között. Az AT-nak alapban sokkal szebb magasai vannak, de jól áll neki (személyemhez szabottan) a plusz melegség, amit az Ifi ad (meg a párna mod), de az X2HR alapban kószai magasait jobban helyre rakja a D10-es, és ott meg nem is hiányzik a plusz bass, meg a többi bohócság.

Arról meg nem beszélve, hogy összerakottabbnak tűnik, pedig a D10 ugye 90€ (amíg még kapható), az Ifi ára meg megugrott az egekbe.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#94808) liszi70 válasza Gzula[HUN] (#94803) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nekem 19k Ft-ot ír ki az ali. Nyilván ez a vezetéknélküli tartozék ára, de ez a hirdetés igencsak becsapós. Ügyes....... :) Ugye nem az X2HR fejhallgató kerül ennyibe? :D

20k körül létezik nyitott fejhallgató, "bugis" hanggal, akár kicsit V karakterrel, erőteljes mélyekkel?

[ Szerkesztve ]

(#94809) liszi70 válasza liszi70 (#94808) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ja, igazából ezt offba kellett volna, de csak félig sikerült, bocs. :B

[ Szerkesztve ]

(#94810) Gzula[HUN] válasza liszi70 (#94808) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Nem, csak az MBQuart BT adapter kerül annyiba. X2HR-t Black Friday környékén érdemes Amazon.fr meg .de oldalon vadászni. Akkor olyan 95-99€-ra le szokták árazni (Sennheiser HD599SE-vel együtt), az elmúlt 2 évben legalábbis az volt. Amikor év vettem majd 3 éve, akkor BF utáni hétfőn olcsóbb volt, mint BF-kor.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#94811) Ba cy lus válasza liszi70 (#94808) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Superluxok között érdemes nézelődni. Pl. HD330 már gyári állapotban is (a Beyer párnák is rámennek, sokan azzal használják részben kényelmi okokból).

[ Szerkesztve ]

(#94812) s4tch válasza Gzula[HUN] (#94810) üzenetére


s4tch
veterán

Amazonról jut eszembe, évek óta használok egy hasznos programot, hátha másnak is beválik. Keepa a neve, amazon árfigyelő a funkciója. Működik standalone programként és böngésző kiegészítőként is, lehet vele egyszerre több amazon aloldalon figyelni ugyanazt a terméket, új és használt verzióban is. Az ingyenes verzió is király: árfigyelés mellett szól lightning deal akciókról (így vettem wiim minit múltkor), az értesítések jöhetnek mailben, telegram üzenetben, illetve még néhány csatornán. Részemről vastagon ajánlott.

(#94813) Gzula[HUN] válasza liszi70 (#94808) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Superluxok közt a 681EVO ilyen, bár az csak félnyitott. Nyitottak közt az Omnitronic SHP-600-as ilyen, Kínából (aliról) ISK HF2010, vagy Freeboss HF2010 névet tudod megvenni. Sajnos elszállt az áruk, másfél éve még épphogy 10ezer felett volt az ára. Most meg... Nekem az ISK volt meg (pontosabban haver kapta tőlem, de én is próbáltam), abban nagyjából annyi a mély, mint az X2HR-ben. Utóbbiban kicsit hangsúlyosabb és tisztább a közép taromány, az ISK inkább V hangzás volt. De nem szélsőségesen. Az EVO jobban V.

#94812s4tch: Köszi!

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#94814) :AMF: válasza s4tch (#94767) üzenetére


:AMF:
senior tag

Írtam róla néhány szót korábban. (Csak senkit sem érdekelt. :DDD) [link] [link] Itt pedig a Head-Fi DT880 topikjából olvasható néhány vélemény. [link]
A véleményem azóta sem változott vele kapcsolatban. Nagyon jól passzol a 600 ohm-os vintage DT880/990-hez és a Sextett-hez is. Aki fejhallgatózik és hangfalas rendszert is használ, annak szerintem remek választás, ha egyetlen kütyüvel akarja megoldani az erősítést. Nálam most hangfal van csak rákötve, mert a Spartan+DT880 párosítás jobban tetszik.

(#94815) :AMF: válasza fehér_ember (#94784) üzenetére


:AMF:
senior tag

Az R3 (és tőle balra az R4) a felirat szerint 47 ohm/3W. Mivel ott nincs ellenállás, azt gondolom az Emotiva ezt a kis nyák-ot több cuccban is használhatja.

Most nézem, hogy megszűnt az A-100 gyártása, már csak az utódja kapható. Ennél is a hangfalkimenetre van kötve a fejes kimenete. Viszont kidobták belőle az öklömnyi toroidot és kapcsüzemű tápot kapott +120 dollárért. :F

(#94816) bkercso válasza Betonboy (#94805) üzenetére


bkercso
nagyúr

Igen és igen. :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#94817) bkercso válasza :AMF: (#94815) üzenetére


bkercso
nagyúr

Hát agyon nem szűrték szegény tápot... :(

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#94818) Betonboy válasza bkercso (#94816) üzenetére


Betonboy
csendes tag

Ezt nagy örömmel "hallom " , és melyiket ajánlanád számomra ?

(#94819) bkercso válasza Betonboy (#94818) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ha DAC+AMP kell és elsősorban fejesre, és/vagy számít a hordozhatóság, akkor a DACtront, egyébként a kombómat. Mást most perpill. nem készítek.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#94820) s4tch válasza :AMF: (#94814) üzenetére


s4tch
veterán

Köszi! Anno lemaradtam róla teljesen... Kevés az ilyen megfizethető kombó eszköz a piacon, jó tudni, hogy ehhez is bátran lehet nyúlni. Mondjuk az Emotivánál is egyszer volt kutyavásár, az utódja hitványabbnak tűnik, és drágább is.

(#94821) liszi70 válasza Gzula[HUN] (#94813) üzenetére


liszi70
nagyúr

Gzula[HUN]
Ba cy lus
Köszi nektek, ezekre ránézek. Közülük melyik a legkönnyebben hajtható?

[ Szerkesztve ]

(#94822) Gzula[HUN] válasza liszi70 (#94821) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Az EVO. (Ha van még kérdés, szívesen segítek, de menjünk akkor át a fejes tocsikba. ;) )

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#94823) liszi70 válasza Gzula[HUN] (#94822) üzenetére


liszi70
nagyúr

:R

(#94824) duronx


duronx
senior tag

Sziasztok, RCA-RCA kábelre lenne szükségem olyan 6k értékig (itthoni web shopból) tudnátok ajánlani valamit? Köszi :R

"Jobb a sorból őszintén kilógni, mint a megfelelési kényszer miatt egy életen át hazudva kínlódni"

(#94825) pkaresz válasza duronx (#94824) üzenetére


pkaresz
senior tag

Szia!
Én Rolandot vettem Bodz ajânlásával, Nagy megelégedéssel használom.
Honnan is? Rég volt, talán Muziker, vagy Alza.
Roland RCC-3-2R2R 100 cm Audió kábel
Muziker, 6300Ft

[ Szerkesztve ]

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#94826) fehér_ember válasza duronx (#94824) üzenetére


fehér_ember
addikt

Már lassan több a fejeserősítőm mint a hangfalas.

Dizájnban nálam a Topping nyerő persze a Teac se utolsó, de annak a nagy sima teteje nem versenyzhet a Toppingéval (hallgatni még nem hallgattam a fotón lévő fejeseimmel). Jó vastag masszív aluminium. Van súlya, de annak ellenére a kábelem kicsit felemelte az elejét :) (persze a fotón nem igazán lehet látni és sajnos a színét sem jól adja vissza mesterséges fényben).

[ Szerkesztve ]

(#94827) duronx válasza fehér_ember (#94826) üzenetére


duronx
senior tag

Köszi mindkettőtöknek a tippeket :R

fehér_ember: irigylésre méltó felhozatal :D grat.

"Jobb a sorból őszintén kilógni, mint a megfelelési kényszer miatt egy életen át hazudva kínlódni"

(#94828) fehér_ember válasza duronx (#94827) üzenetére


fehér_ember
addikt

Szerintem is OK a Black Roland; túl szoros a csatija (legalábbis mikor nekem volt, akkor az olyan volt), de hangra éri az árát.
Kíváncsi volnék még pl. Feliks Audio Echo-ra is, ...stb. :)
De amúgy nem tudom végül mennyit hagyok meg.
Mind használtan lett vásárolva, szóval nem annyira óriási összeg. A 4db. pénzbeli értéke még "jóval" elmarad pl.egy ilyenétől.
Amúgy ha megvan a "szinergia" akkor az olcsóbb akár többet is hozhat adott fejesen.

[ Szerkesztve ]

(#94829) fehér_ember válasza fehér_ember (#94828) üzenetére


fehér_ember
addikt

Amúgy ha megvan a "szinergia" akkor az olcsóbb akár többet is hozhat adott fejesen.
Amúgy ha megvan a "szinergia" akkor az olcsóbb is lehet jó. Legalábbis vigasztalásnak/kapaszkodónak megteszi. :D

[ Szerkesztve ]

(#94830) fericske válasza fehér_ember (#94829) üzenetére


fericske
addikt

Nem kell kihúznod és kijavítanod azt a mondatot, mert az pontosan úgy van ahogy írtad. :K
A kevesebb néha több. Ami állítás nem is csak egyféleképp lehet igaz audióban.

(#94831) Audison


Audison
senior tag

JRC NE5532 opa-t hol tudnék venni? Kellene 4darab.

(#94832) bkercso válasza fehér_ember (#94828) üzenetére


bkercso
nagyúr

Még szerencse, hogy audióban az ár egy laza mutató. ;)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#94833) Betonboy


Betonboy
csendes tag

Üdv mindenkinek , még 1 kérdéssel fordulnék hozzátok. Elvesztem a kábelkínálat tengerében, viszont szűkítettem a kört 2 típusra , szerintetek ezek már elfogadhatő minőséget képviselnek vagy érdemesebb jobbat választani ?

https://homemovie.hu/termek/norstone-jura-usb150-usb-a-b-dac-kabel-1-5m/

https://audiocentrum.hu/audioquest-Pearl-USB-A-B-kabel-150-cm

Köszönöm. :)

(#94834) bkercso válasza Betonboy (#94833) üzenetére


bkercso
nagyúr

Mi alapján szűkítetted?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#94835) Betonboy válasza bkercso (#94834) üzenetére


Betonboy
csendes tag

Hozzánemértésem révén annyit megfigyeltem ,hogy 700Ft-tól a 600ezerig van minden így merem azt feltételezni hogy az az ársáv ami kiválasztottam talán megüti a mércét . Na igen tudom minden kábel más és más paraméterekkel rendelkezik így van egy egyedi hangja is , ha ez számít az én zenei világom a modern elektronikus műfajban teljesedik ki .

(#94836) sting2


sting2
addikt

Sennheiser HD 599SE - Dualsense (USB-c type) közé keresek valami kicsi, kompakt USB Dac megoldást.
Nem panaszkodom mert így sem rosszak együtt
(pedig van itthon két " felső polcos" Gamer fejes is- Astro A50. 3.gen, Logi G933), de hiszem, hogy nem lenne kidobott pénz egy kis tuningra..

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#94837) niof válasza Betonboy (#94835) üzenetére


niof
addikt

Ha már jobb USB kábelt akarsz, én inkább Supra-t vennék. Semmiképp sem AQ-t. [link]
Van rövidebb is, ha nem kell 2m-es, csak te is másfeleseket linkeltél. Ez legalább hitelesítetten rendelkezik az USB szabvány összes paraméterével. Itt is többen ismerjük, használjuk, vannak róla tesztek is, ha rákeresel.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#94838) Betonboy válasza niof (#94837) üzenetére


Betonboy
csendes tag

Szuper , köszönöm szépen az ajánlást :R . Ha itt sokaknak megfelel az a márka akkor 100% hogy nekem is :D .

(#94839) gianni85 válasza sting2 (#94836) üzenetére


gianni85
veterán

Nem hiszem, hogy a dualsense usb csati támogat audio funkciót, de nem néztem utána a témának. Maga a PS5 természetesen támogat usb dac-okat, de csak uac 1.0 képes eszközöket. Dongle termékeknél Shanling, Xduoo ugrik be hirtelen, ahol kifejezetten reklámozzák a termékspecifikációk között, hogy uac1.0 képes és működik konzolokkal, switch-csel… ha ezekre rákeresel, akkor kidob még más gyártók más termékeit, ahol utánanézhetsz esetleges uac1 konzol támogatásnak. Én mindenképp olyat vennék ami tud hangerőt is szabályozni, ne a PS-en keresztül kelljen.

(#94840) HELLAFLUSH válasza sting2 (#94836) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

PS5 Dualsense-re gondolsz?
Mert ha igen akkor a rajta lévő Type-c csak a kontroller töltésére van, viszont magán a konzolon lévő USB-k már támogatnak külső hangforrást , de sajnos nagyon kevés olyan eszköz van ami működik is mert maga a konzol csak UAC1-et támogat amivel általában megfeleződik a DAC/AMP teljesítménye egyes eszközöknél.

Ha fontos a mikrofon csak a Schiit Fulla vagy Schiit Hel az amivel működni fog.
Ha viszont nem fontos a mikrofon használata akkor azért már több a lehetőség.
Az iFi Zen Air, iFi Zen DAC V1(V2-is) támogatja a PS5-öt, a honlapjukról letöltött firmware telepítése után.
Illetve ott van még az XDUOO MU-601 (ez csak DAC) amin van egy kapcsoló amivel lehet állítani UAC1-re vagy UAC2-re.

Viszont van egy költséghatékony megoldás amit én is használok. :D
Én pl a mikrofont csak nagyon ritkán használom, olyankor csak simán bedugom a kontrollerbe a fejest, viszont amikor nincs rá szükségem akkor a fejhallgató erősítőbe landol a vége.

Én pl olyan DAC-ot használok aminek van optikai bemenete is ami a TV-vel van összekötve, a DAC pedig a fejes erősítővel.
(TV-n a hangkimenetet PCM-re kell állítani, hogy működjön)

Egyébként ha csak telefonos kisméretű DAC-on gondolkodsz akkor felejtős. :N
Samsung type-c DAC-al próbáltam már, működik is a dolog de csak fele akkora teljesítményt tud mint egy telefonnal.

[ Szerkesztve ]

(#94841) s4tch válasza niof (#94837) üzenetére


s4tch
veterán

Kár, hogy a monoprice az európai boltból kivezette a saját márkás usb kábelt. Nekem van belőle 1, anno Bodz ajánlására vettem, nagyjából supra nívót nyújt 10 euró alatt. [link]

(#94842) bkercso válasza s4tch (#94841) üzenetére


bkercso
nagyúr

Én is ilyet használok, vettem 2db-ot. :DDD

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#94843) s4tch válasza bkercso (#94842) üzenetére


s4tch
veterán

Én is kettőt vettem, sajnos az egyiket odaadtam egy eladott gitár interface mellé... Jó drót az áráért. Remélem, egyszer lesz belőle ismét az európai boltban.

(#94844) bkercso válasza s4tch (#94843) üzenetére


bkercso
nagyúr

Csak mechanikailag merev.

Forward2me vagy hasonló csomagküldővel lehetne csoportos rendelést csinálni.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#94845) sas55


sas55
aktív tag

Sziasztok érdeklődni szeretnék hogy használ-e valaki hasonlót aktív hangfallal: [HDMI Audio Extractor HDMI ARC]
A kérdés az hogy szerintetek a tv távjával tudom kezelni a hangerőt?
Útvonal:
TV--Hdmi arc--Extractor--Rca---Aktív dobozok
Tudom fejes kimenetet használhatnék de nem akarok, ha ez járható lenne.

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#94846) s4tch válasza bkercso (#94844) üzenetére


s4tch
veterán

Írtam az EU shophoz tartozó ügyfélszolgálatnak, hátha...

(#94847) HELLAFLUSH válasza sas55 (#94845) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

A kérdés az hogy szerintetek a tv távjával tudom kezelni a hangerőt?

-nem, csak az aktív dobozokon tudsz hangerőt szabályozni.

(#94848) sas55 válasza HELLAFLUSH (#94847) üzenetére


sas55
aktív tag

Akkor konkrétabban teszem fel a kérdést. [Ilyen ] dobozt tennék a tv mellé és közé a hdmi arc-s átalakítót. A tv távval tudnám kezelni a hangerőt?

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#94849) HELLAFLUSH válasza sas55 (#94848) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

Csak a TV hangerejét tudnád továbbra is állítani.
A legjobb megoldás valószínűleg egy házimozi erősítő lesz, ha aktív mélyládáról van szó.

(#94850) sas55 válasza HELLAFLUSH (#94849) üzenetére


sas55
aktív tag

valamit félre értesz, nincs szó szubról

Eladó Harman/Kardon AVR-355

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.