Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5101) bajnokpityu válasza schawo (#5100) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ennyi erővel 10kból van itthon olyan ember,aki normális erősitőt is csinál.

és rájöttem 5e volt az ICm,mert 2 párat vettem 12ért anno.a hosszabbikat adtam el.
tehát van 1200Ftod 1 pár 50cm ICt venni használtan.

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#5102) schawo válasza bajnokpityu (#5101) üzenetére


schawo
titán

4db RCA csatlakozó: 4x250 = 1000 Ft
Így 2x0,5m = 1m kábelre jut 2-3000Ft

Nekem meg fog felelni, drágábbat úgyse veszek.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5103) schawo válasza schawo (#5102) üzenetére


schawo
titán

Apropó, milyen kábelt ajánlotok párezer forintos méteráron IC-re?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5104) bajnokpityu válasza schawo (#5102) üzenetére


bajnokpityu
félisten

most irtam az arányokat.
ráadásul még mindig nem sikerült megtalálni a DIY cuccok és a használt cuccok közötti 1.5 2x szorzót.

és igen,nagy nehezen levezettem,h mit is akartam mondani,erre jön a lekezelő:egyébként ennél drágábbat nem veszek,mert úgysincs különbség...

birlak Tégedet,nem kicsit,de ez azért sántit,legalább érzed,nem?

szted miért lehet elvinni szinte minden kábelkereskedőtől a kábeléből 1 darabot?
belefáradtak a győzködésbe...

eladó Kawasaki j300 robogó

(#5105) bigmasterg válasza bajnokpityu (#5104) üzenetére


bigmasterg
addikt

Viszont a használt diy cuccokat szinte lehetetlen eladni. :U

(#5106) schawo válasza bajnokpityu (#5104) üzenetére


schawo
titán

Oké, akkor kezdjük fordítva:

Nem értek a kábelekhez. Fingom sincs, hogy melyik lesz jó, vagy melyik lesz rossz. Az a nagy bajom, hogy kapok egy ajánlást valamire, hogy ezt a kábelt vedd meg, mert tuti buli, akkor két oldal múlva azt írják róla, hogy felejts el, az egy szar. Ezekkel kapcsolatban annyi egymásnak szöges ellentmondó írást olvastam, hogy nem tudom még most sem, hogy melyik jobb, mint a másik. Egy komoly gond, hogy ezeket nem igazán lehet AB-zni. Tehát egy kb pár perces emléket kell összehasonlítani valamivel, amit most épp hallok.

Viszont ha ennyi ellentétes vélemény van egy témában az egyes elemek jóságával kapcsolatban, akkor ott rögtön bevillan az agyamba a "placebo" szó.

Csak egy példa: Volt nálam egy Hivox Alces. (Még nálam van, egyébként, mert Zoli nem jött el érte.) Ezt legalább a többség isteníti, mégis én az ég egy adta világon semmit nem hallottam. Számomra se nem vett el, se nem adott hozzá a rendszerhez. Ebből két dolgot szűrtem le:
1. botfülű vagyok, és akkor ez nekem egy áldás
2. találd ki

Most akkor mit vegyek? Ami maradt nálam, hogy csinálok magamnak valamit, és ha szar is lesz, legalább nem költöttem rá sokat.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5107) contaxg válasza schawo (#5106) üzenetére


contaxg
veterán

Schawo,

Aktuális még a TV-hez a DAC beszerzése??

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#5108) bigmasterg válasza schawo (#5106) üzenetére


bigmasterg
addikt

"Most akkor mit vegyek?"

Erősítőt, dac-ot, K1000-et. ;)

(#5109) KMT válasza bajnokpityu (#5104) üzenetére


KMT
addikt

Technikailag azért jóval nagyobb különbségek lehetnek két erősítő közt.
Kábel esetén játszhatsz az alapanyagokkal (fém, szigetelés), és az elrendezéssel. Aktív eszközöknél nagyságrenddel több tényező van. Meredek ezt nem belátni.

"szted miért lehet elvinni szinte minden kábelkereskedőtől a kábeléből 1 darabot?"
Mert másképp sokkal kevesebb fogyna belőle, és kárt sem nagyon tudnak benne okozni?

(#5106) schawo:
3. Vagy a szomszédban ott figyel egy erőmű nálad. :)

(#5110) schawo válasza contaxg (#5107) üzenetére


schawo
titán

Igen, ha tudnál szerezni, hálás lennék :)

(#5109) KMT Hmm, faluban lakom nem messze a trafótól...

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5111) schawo válasza bajnokpityu (#5104) üzenetére


schawo
titán

Erre nem kaptam választ tőled (sem mástól). Ez azért van, mert szerinted ennyiért nem lehet jó kábelt kapni? Mert ha így van, akkor plz ajánlj olyat, ami szerinted jó lehet.
Mint említettem, f..gom sincs a kábelekről, ha azt mondod, hogy érdemes növelni a keretet, akkor növelem. Vagy a csatik miatt már alapból bukta? Mert akkor legyen másik csati. De mindenképpen DIY jöhet csak szóba.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5112) KMT válasza schawo (#5111) üzenetére


KMT
addikt

Megy pü.

A kábeles témát meg lezárva, ez a kép nagyon illik most ide. :))

(#5113) Bodz válasza schawo (#5111) üzenetére


Bodz
nagyúr

5-ért lehet kapni 2x1m Qed Performance Audio ic kábelt. Igaz ezen már nincs mit forrasztgatni. :)

(#5114) slfln válasza need (#5072) üzenetére


slfln
senior tag

link

Közbe be is szerzek ettől az eladótól egy 240ohmos impedancia adaptert, kíváncsi vagyok mit művel a 32ohmos fejesből, meg iemekből.

[ Szerkesztve ]

(#5115) Bodz válasza slfln (#5114) üzenetére


Bodz
nagyúr

Hogy mit szerzel be? :Y Ez nekem még új.

(#5116) schawo válasza Bodz (#5113) üzenetére


schawo
titán

Azért is nem szeretem ezeket a gyári kábeleket, mert nem tudom mit kezdjek 1m-rel. Csak kanyarogna itt összevissza, hogy felvegye a sztatikus zajt. tulajdonképpen nekem 25-30cm is elég :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5117) KMT válasza slfln (#5114) üzenetére


KMT
addikt

Sima soros ellenállás? Sok reményt nem fűznék hozzá...

(#5118) contaxg válasza slfln (#5114) üzenetére


contaxg
veterán

Ilyen van az Amazonon...

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#5119) schawo válasza KMT (#5117) üzenetére


schawo
titán

Új projekt:
A héten meghallgatom a teljes Der Ring des Nibelungent. Szurkoljatok, hogy végigbírjam maradandó károsodás nékül :D

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5120) slfln válasza Bodz (#5115) üzenetére


slfln
senior tag

? Nem láttál még ilyet ?

Így lehet gyorsan megoldani baluka problémáját érzékeny fejhallgatókra.
Már régóta akartam venni egyet, de mostanra érett tettlegességgé.
Feltolom a Beyert 272ohmra.

Tegnap vettem egy ilyen hálózati zavarszűrőt is...

!

És képzeljétek....

!

....

semmilyen változás nem történt tőle :D.

KMT: Miért? Ha az Etymotic ER4P és S közötti különbséget ezzel át lehet hidalni, akkor miért ne csinálhatnék egy ilyennel másik impedanciás verzióját a Beyeremnek?

Bodz, contaxg: neednek linkeltem, mert ilyen kábelt keres hordozható erősítőhöz. Ez ráadásul free shipping jónak tűnik és olcsó.

[ Szerkesztve ]

(#5121) Bodz válasza schawo (#5116) üzenetére


Bodz
nagyúr

Ha ilyen rövid kell, akkor nem is tudok nyugodt szívvel semmit (csak drágábban). Viszont lenne hallható különbség. :D

slfln
Ilyen jack-jack kábelt itthon is kapni értelmeset.
Még tényleg nem láttam impedancia adaptert. :N

[ Szerkesztve ]

(#5122) bigmasterg válasza slfln (#5120) üzenetére


bigmasterg
addikt

Illetve hasonló módon lehetne fejhallgatókat biztonságosan végfokra kötni. (csak nem jack-el)
Mondjuk anno én simán, közvetlenül rákötöttem a Senn HD580at egy próba erejéig. Csak ésszel kellett bánni a potival, nem szólt volna rosszul, csak túl érzékeny volt hozzá, így kicsit zajos volt. (meg az erősítő sem mai darab volt, de egy erősítővel működhet a dolog).

[ Szerkesztve ]

(#5123) schawo válasza slfln (#5120) üzenetére


schawo
titán

:Y

(#5122) bigmasterg Ebbe nem tudom milyen elektronika fér bele, de egy mezei ellenállásnál több kell, főleg tekercsek.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5124) slfln válasza schawo (#5123) üzenetére


slfln
senior tag

Na akkor amíg kiókumláljátok mi a csízió, addig nem nyomom meg a 'buyt'...
Egyéb ellenvetések?
Miért elszarhat valamit?
Mondom Ety füleseknél működik. Az ER4P 16ohmos az ER4S pedig 100. Egy ilyen adapterrel (75ohm) a P-t egy az egybe S-é lehet alakítani.
Tessék itt a gyártó árulta verzió marha drágán.

Nem csinálhatok a 32ohmos DT770-ből 80, 250 vagy akár 600ohmosat egy ellenállásal? Itt is csak a tekercselés száma más. Minden más ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#5125) schawo válasza slfln (#5124) üzenetére


schawo
titán

Ezt azért marhaság, mert a gyártó nem egy ellenállást tesz a fülesbe, hogy más impedanciát érjen el. Más tekercselést használ.
Az, hogy ezt a szart is megpróbálják eladni, szerintem nem jelent semmit.

szerk: A tekercselés a "minden", az nem "csak" szvsz.

szerk2: valaki itt a fórumon valamelyik topicban nemrég ecsetelte az illesztőellenállások készítésének módját

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5126) KMT válasza slfln (#5120) üzenetére


KMT
addikt

Szerintem az csak reklámszöveg. Vagy a két füles is csak abban különbözik, hogy az egyikben van egy (két) plusz soros ellenállás?

Fejeseknél nem tudom hogy megy ez, de ma már egy másik topikban is előjött, hogy a hangszórók előtti soros ellenállásokat nem szeretik az erősítők, kevésbé tudják "fogni" a membránt, amitől nem jó irányba fog elmozdulni a hangzás. JPÉ szerint ez itt sincs másképp. :U

szerk:
Ja látom, közben írtad, hogy gyárilag is van ilyen. Mondjuk nem azt írják, hogy ugyanolyan lesz a két füles.

[ Szerkesztve ]

(#5127) slfln válasza KMT (#5126) üzenetére


slfln
senior tag

Armatúrás füles, asszem' ennyi a difi köztük, amit írtál. A meghajtó elvileg ugyanaz mögöttük, a képen is látszik, hogy az ilyenekbe nehéz lenne belenyúlni. (Vagy majd jön valaki és kijavít.) HF-en is van direkt átalakítás és ott is plusz ellenállásokat tesznek be a füles háza elé közvetlenül (az a tag nem akart szerencsétlenkedni a plusz adapterrel.)

5. és 11. oldal javallott - Gyártó írja, hogy átalakítható vele 1 az 1-be. (Ezek okos japán fiúkák.)

[ Szerkesztve ]

(#5128) schawo válasza slfln (#5127) üzenetére


schawo
titán

Ez pont olyan, mint egy hangerőszabályzó potméter az erősítő után, csak fixálva. Bármilyen jó is a poti, jól lehet vele rombolni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5129) slfln válasza schawo (#5128) üzenetére


slfln
senior tag

"Rombolni"? Mármint tekerni a volumét fel?

ALPS Blue Velvet 27mm van, élmény csavargatni :U.

(#5130) schawo válasza slfln (#5129) üzenetére


schawo
titán

Az erősítő után kötve? És jónak találod?

Ha pedig van már ilyen, akkor minek mégegy ellenállás?

Ezzel legfeljebb lecsavarod a hangerőt. Illetve még pontosabban változtatod az ellenállást.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5131) slfln válasza schawo (#5130) üzenetére


slfln
senior tag

Mindegy... durván késő van már nekem...
Nem, ilyen poti van az erősítőn :D.
Mindegy, ha nincs fejhallgatós tapasztalat, csak jóslatok, akkor leszek próbanyúl, holnap rendelek egy ilyet és meglátjuk mi történik.
(Ha kb. délig ír valaki, hogy 'neeeee te hülyeee felrobbantod, tönkre fog menni!!' és megindokolja, (fejhallgatós tapasztalattal) akkor elállok tőle :U.)

A kérdés továbbra is: Impedancia adapterrel át lehet e hidalni a Beyer egy modellen belüli, különféle ellenállású verziók közötti különbséget (természetesen 32ohmosról indulok.)

[ Szerkesztve ]

(#5132) schawo válasza slfln (#5131) üzenetére


schawo
titán

Semmi baja nem lesz tőle, és mivel sokba sem kerül, egy próbát megér. :K

szerk: Szerintem semmiképpen. Szedtem már szét egy csomó fejhallgatót, egyikben sem volt semmilyen elektronikai alkatrész.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5133) paye válasza schawo (#5102) üzenetére


paye
tag

"Neutrik NYS352BG RCA dugó fekete fémházzal, aranyozott érintkezővel, 7,2 mm átmérőjű kábelhez
Rendelési kód: NE-NYS352BG

Ár: 250 Ft - Az Ön Ára: 250 Ft

Ebből a termékből az alapárhoz tartozó rendelési mennyiség: 50 darab, ha ennél kevesebbet rendel, akkor 100% felárat számítunk fel."

Így nem jön ki a 4 x 250 = 1,000 Ft...

(#5134) schawo válasza paye (#5133) üzenetére


schawo
titán

Pedig nem szoktak. Már többször vettem ott ilyet. Most is van itthon pár darab.

szerk: Hmm, ez valami új bunkóság náluk?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5135) schawo válasza schawo (#5134) üzenetére


schawo
titán

Sebaj, ezek a dugók már megvannak, és amikor kb egy éve vettem náluk, még nem volt ilyen baromság.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5136) bajnokpityu válasza schawo (#5106) üzenetére


bajnokpityu
félisten

tegnapi hurrogas után azon gondolkodtam, nem is irok a témáról. egy másik topicban a tap kabelek hangját kerdojeleztek meg, ott nem én voltam a szenvedő alany, csak hasonlitott a dolog.

összefoglalva:adott kategórián belül sok fele hangú ic van. a tök alap kacsa kabelektol én hamar elfordultam, ezekhez nem értek. efölött
nem ugyanaz fog mindenkinél bejönni. fulesen ami differenciakat abx teszten siman kihallanam az asztalin, nálam szinte eszrevehetetlen.

ezekert adják kiprobalasra a kábeleket.

alces a dacra nálam negatív hatással volt. az asztali erősítőn sokat segített, fulesen semmit.szintén v jó v nem. igazából direktben nem tesz hozzá zenéhez, csak a hálózat miatt kevesebbet veszitesz. kábel is ilyesmi...

de azért nem cserelni kábelt, mert a nincs hatása butaság. ha gondolod 15e környéki használt kabelekbol vásároltam, kilehet próbálni párat.ha meg Azt mondod, ugyanilyet csináltál 3e ből veled örülök.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#5137) slfln válasza schawo (#5132) üzenetére


slfln
senior tag

Találtam egy ilyet, rövid keresgetés után a Meier honlapján. (Impedance optimisation rész.)

(#5138) schawo válasza slfln (#5137) üzenetére


schawo
titán

Igen, ez stimmelhet, ilyesmire gondoltam én is, mint eredmény, de jól látszik, hogy nem az történik, mint egy alapvetően magasabb impedanciás membrán használatával. A 32 ohmos ohmos és a 600 ohmos DT990 között nem az a különbség, hogy a 600 ohmos veszettül kiemel mély tartományban, és 10k fölött sávhatárolt lesz.
Gyakorlatilag megöli a füles hangzását egy ilyen előtét ellenállás.

De lehet olyan impedanciaillesztőt készíteni, ami nem csinál ilyen csúnyaságokat, de az nem egy szóló ellenállás.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5139) audi100td


audi100td
nagyúr

Sziasztok,

úgy 20e Ft-ig milyen füles erősítőt érdemes választani? Használt is jöhet nyugodtan vagy külföldi rendelés, HD250 Linear II-t szeretnék róla hajtani.

(#5140) Shufny válasza slfln (#5137) üzenetére


Shufny
őstag

[link] A linkelt válasz közepe az érdekes, hogy miért nem lesz így soha egy az egyben 600 ohm -os DT -d. (nem beszélve arról, hogy azok között is annyiféle van...)

Az Ety manual -ban is ER-4S response van. Hogy ezt utána head-fi -n hogyan emlegetik az fülesük egyenrangúságát bizonygató tulajok, az mindegy. Egy ilyen adapterrel valószínűleg kevésbé hallod az erősítő alapzaját, vagy így már olyan a terhelés, hogy tudod használni a potmétert, nem csak az első 2 mm -ert.

(#5141) Zolcsy82


Zolcsy82
csendes tag

Bocsi az OFF-ért de sehol nem találok info-t!

Mi ennek a számnak a címe? [link]

(#5142) slfln válasza Shufny (#5140) üzenetére


slfln
senior tag

Az igazság nemsokára kiderül ;).
Nem akarom a Meieres ábrát előállítani, így némi olvasgatás, mérlegelés után most bepróbálok egy 100ohmosat a fejes elé.

Jön a linkelt összekötő kábel is tőlük. Rövid, jónak is tűnik... megy a cmoy elé.

(#5143) schawo válasza Shufny (#5140) üzenetére


schawo
titán

Magyarul az előtét ellenállás pont ellenkező hatást fejt ki, mint a nagyobb impedanciás tekercselés.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5144) slfln válasza slfln (#5142) üzenetére


slfln
senior tag

Vagyis izé... 120ohmosat kértem, így lesz 152ohm.
Ha nem emel alul és romlik el a teteje tőle, csak a volume állítás lesz finomabb, akkor már annak is örülök és megérte nekem.
Ha meg jobban bejön majd így a hangja, akkor meg pláne heppi leszek.

(#5145) bigmasterg válasza Shufny (#5140) üzenetére


bigmasterg
addikt

Akkor ez a múltkori CanAmp-os problémámra akár jó is lehet ?

Azaz nagyon érzékeny fejesekkel volt egy zavaró alapzaja, míg K500al, Senn 580al, 800al teljesen jó.

[ Szerkesztve ]

(#5146) audi100td válasza audi100td (#5139) üzenetére


audi100td
nagyúr

valaki? senki :F

(#5147) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Ez a kombó érdekesnek tűnik. 4W / 100 ohm teljesítménye, és itt beta22-vel hasonlították össze.
ahol "I preferred the Beta 22 sound by a small margin on the LCD-2's, on the HD-800's it was much closer, really pretty much of a toss-up."
ami azért nem hangzik rosszul, meg a dac részről is jókat írnak.

[ Szerkesztve ]

(#5148) p_adam válasza bigmasterg (#5147) üzenetére


p_adam
addikt

Én arra tippelek azért nem volt nagy a különbség mivel az audio-gd belső DAC-ja volt a forrás. A kombinált megoldás szerintem nem praktikus (igaz egyszer egy olyan dolgot linkeltem be, beismerem)

(#5149) schawo válasza audi100td (#5146) üzenetére


schawo
titán

Talán egy p87, vagy valami hasonló DIY.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5150) bajnokpityu válasza schawo (#5149) üzenetére


bajnokpityu
félisten

pl

eladó Kawasaki j300 robogó

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.