Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32051) zoltanz


zoltanz
nagyúr

A hobbit - Smaug pusztasága 8/10 Az angol eredetiben sokkal jobb Thorin hangja (igaz ilyen öblös hangja csak egy nagyobb darab embernek van) és a sárkányé is nagyon Zoráll. A díszletek rendben vannak nagyon és az akciójelenetek is. A film végi zenék is tetszettek amikor a készítőket írják.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#32052) S e t h válasza dokee78 (#26169) üzenetére


S e t h
nagyúr

Most is így megnézve az év végén, szinte azt kell mondanom, hogy az év filmje, elképesztően jó alkotás.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#32053) dokee78 válasza aizen92 (#32035) üzenetére


dokee78
félisten

Az eredeti angol verzió sokkal jobb.

(#32054) mayday00


mayday00
őstag

Rush.2013.BDRip.XviD... :C
Holnap jön állítólag a USBD50 :C

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#32055) troland26 válasza S e t h (#32052) üzenetére


troland26
őstag

semmi...

[ Szerkesztve ]

(#32056) dokee78 válasza mayday00 (#32054) üzenetére


dokee78
félisten

Ugrok is neki. :R

(#32057) #51177472


#51177472
törölt tag

You-re Next-et latta mar valaki?

(#32058) troland26


troland26
őstag

47 Roninon felbuzdulva megnéztem a 13 Assassins-t ....

Spoiler on

A 13. csapattagot nyakon dobja a nagyúr a kardjával rá 15 percre a zárójelenetben meg ott ugrál és társalog az életben maradt szamurájjal .. most akkor mi van ? :F

Spoiler off

Egyébként a film nem rossz , de még emésztem ..

(#32059) Pali1119


Pali1119
tag

Rush - Hajsza a győzelemért

Na, megvolt ez is és egyszerűen hatalmas lett! Ron Howard megint megcsinálta.Ilyen egy kőkemény f1-es film. Nem nagyon olvastam negatív kommentet a filmről és hát nem is érdemel. A színészek frankón nyomják, a Laudát játszó Daniel Brühl-t meg totál megöregítették. Bazzeg, utána ránéztem imdb-n és egy fiatal csávó nézett velem farkasszemet. Itt látszik, hogy abban az időben ment a nagy rivalizálás és ahogy a film ki is mondja, az életükkel játszanak egy sport miatt.

Látszik a filmen, hogy angol, nem amerikai, de de ez egyáltalán nem probléma. A látvány, főleg a film végi Japán az esős , lassítós kerékfelpörgéssel meg ezzel a zenével libabőr.

Ha összeállítanék egy év végi toplistát, magasan benne lenne.

[ Szerkesztve ]

"Akinek a legnagyobb a farka, az a bréking."

(#32060) S e t h válasza troland26 (#32055) üzenetére


S e t h
nagyúr

valami...

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#32061) bAtt001


bAtt001
addikt

wolf of wall street

na megvolt a kötelező mozi, és hozta amit hozni lehetett. nem érdemes sokat beszélni róla mert nézni kell, mindenkinek! :) akinek tetszett a shutter island vagy a departed, márpedig ezek kinek nem tetszettek volna? :D annak ez is tetszeni fog. simán megéri a 3 órát és a mozijegy árát is és a 16os karikát is megérdemelte. szép nők, szép autók, jó zene, kiváló operatőri munka, izgalmas történet, vicces karakterek, kiváló színészek. rosszat talán nem is tudok mondani róla, kötelező darab :)

9/10

(#32062) xenom0rph válasza bAtt001 (#32061) üzenetére


xenom0rph
őstag

köszi, hogy mondod, a Viharszigetet megakarom nézni egy ideje..!

halahala

(#32063) HuMarc


HuMarc
addikt

Walter Mitty titkos élete - The Secret Life of Walter Mitty (2013)

Na ennek köze nem volt minőségben a Forrest Gump-hoz :U Jó volt, szép volt, de a nagy elvárás miatt nem tudom azt mondani, hogy ez egy igazán jó film volt...

7/10

[ Szerkesztve ]

(#32064) Pali1119 válasza HuMarc (#32063) üzenetére


Pali1119
tag

"Na ennek köze nem volt minőségben a Forrest Gump-hoz"

Miért? Te el is hiszel mindent, amit a plakátokra írnak?

"Akinek a legnagyobb a farka, az a bréking."

(#32065) cyberkind válasza Pali1119 (#32064) üzenetére


cyberkind
félisten

A Conjuring-ot is ezért néztem meg én. :U

Paranormal Cocktivity

(#32066) pohár


pohár
félisten

hehe :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#32067) KisTücsök válasza pohár (#32066) üzenetére


KisTücsök
addikt

:DDD
_______

Ohh. Rush. Végre. Bár későbbre vártam.

(#32068) oriic válasza HuMarc (#32063) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Szerintem is kifejezetten szép volt, főleg a vége, bár titkon sejtettem hogy valami hasonlót kapunk.

Live-Die-Respawn

(#32069) Integra válasza HuMarc (#32063) üzenetére


Integra
titán

mi volt a nagy elvárás? fogalmazd már meg ezt kérlek, nagyon kíváncsi vagyok mi volt az elvárás, egyáltalán milyen az, hogy valamit elvársz. :U

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#32070) HuMarc válasza HuMarc (#32063) üzenetére


HuMarc
addikt

SPOILERES, de igazából nem annyira

Ha egy filmben ilyen hibák vannak, mint a Himalájában működő telefon, a hihetetlenül kiszámítható cselekmény, a nagyon buta dialógusok a főnökkel, stb. akkor az a film még lehet egy jó film, ahogy a Walter Mitty titkos élete az is. De semmiképpen sem hasonlítható a Forrest Gumphoz.

A cselekmény kiszámíthatóságához annyit, hogy több embert is megkérdeztem, volt akinek nem volt egyértelmű, de volt akinek szintén elég erős sejtése volt.

Remélem, ez válasz mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#32071) bAtt001 válasza HuMarc (#32070) üzenetére


bAtt001
addikt

hát ez egyik vígjáték a másik meg dráma, még jó h nem lett belőle forest gump. az már van 1 nemkell még1 :D a telefonos részt meg nem mondanám hibának mert a film szempontjából nem volt hiba. teljesen része volt hogy beszélgetett azzal a csávóval mindenről ami történik vele. és persze h kiszámítható volt. happy end mint minden másik hollywoodi film :DDD

(#32072) oriic válasza bAtt001 (#32071) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Egyébként is, meddig tart letenni egy átjátszótornyot a hegyre. :D Voálá, van térerő. :DDD

Live-Die-Respawn

(#32073) #54715584 válasza HuMarc (#32070) üzenetére


#54715584
törölt tag

Bár nem láttam a filmet és nem is fogom megnézni, de 2 dolgot nem értek:
1: mi köze ennek a Forest Gump-hoz?
2: ha jól tudom, az egésznek a fantázia az alapja, ezért nem értem mit vártál?

(#32074) Integra


Integra
titán

walter mitty is egy remake

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#32075) cyberkind válasza Integra (#32074) üzenetére


cyberkind
félisten

:D
Lassan mi nem az? :U

Paranormal Cocktivity

(#32076) adequate_cou


adequate_cou
senior tag

Pár film az elmúlt napokból:

Rare Exports - Nem mindennapi finn karácsonyi film, minden vígjáték és horror fannak kötelező darab
Ruby Sparks - Aranyos, ötletes egyszer nézhető romantikus vígjáték
The Perks of being a Wallflower - Dramedy a drama közelebbi fajtából. Jó színészi alakítások, főleg Emma Watson és a filmbeli testvére tündököl. Megéri megnézni.
The Way Way Back - Dramedy szintén, több víg elemmel. Mindenképpen megnézni való.
The Grandmaster - Anno az Ip Man nagyon tetszett. Ezt ki kellett kapcsolnom 30 perc nézés után. Teljesen a valóságtól és realitásoktól elrugaszkodott volt, nem tudtam élvezni.

Upstream Color - Na ez az ami odabaszott, mintha felhímeznének a plafonra a beleiddel olyan érzés. A stáblista után egy órám azzal ment el, hogy magyarázatokat kerestem a sztorira. Nem semmi volt.

(#32077) oriic válasza Integra (#32074) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Na ezt pl tudtam, de mivel eredetit nem láttam, nem érdekelt.

Live-Die-Respawn

(#32078) vans?


vans?
őstag

Az mennyire altalanos, hogy a szajbavert CC torli az adott filmet eredeti nyelven (Wall Street farkasa)? Ha nem nezek ra ujra, sosem veszem eszre, mert egy emailt nem voltak kepesek kuldeni.. :W

hábm bábm

(#32079) Jhonny06 válasza vans? (#32078) üzenetére


Jhonny06
veterán

Mármint konkrét vetítést töröltek, amire már lefoglaltad a helyet?

(#32080) vans? válasza Jhonny06 (#32079) üzenetére


vans?
őstag

Igen. Es mar nem is valaszthato a feliratos, csak a MOM Parkban, Szegeden meg Pecsen van. En Gyorben vagyok, itt ugy latszik nincs ra igeny. :W

hábm bábm

(#32081) Jhonny06 válasza vans? (#32080) üzenetére


Jhonny06
veterán

Szerintem ha felhívod az ügyfélszolgálatot, ezek után simán adnak egy jegyet ingyen, ilyet azért nem szoktak csinálni. Ettől persze még feliratosan nem fogod tudni megnézni, de jobb, mint a semmi. :W

Egyébként nem csak ott, már sehol nincs rá akkora igény sajnos, hogy megérje a moziknak szórakozni vele. Üzleti oldalról érthető, de akkor is szomorú. 1-2 éve pedig még teljesen általános volt, hogy szinte mindenből ment eredeti változat is.

[ Szerkesztve ]

(#32082) Integra válasza vans? (#32078) üzenetére


Integra
titán

igen, van ilyen...
én a filth-nél jártam így, mentem volna az egyetlen kora délutáni feliratos vetítésre az arénába, aztán másnapra simán törölték és kész. most várom bluray-en a megjelenést. a cc meg megint lemaradt a pénzemről, nem kell nekik, gazdagok ezek :DDD

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#32083) vans? válasza Integra (#32082) üzenetére


vans?
őstag

Neked sem szoltak?

Jhonny06: koszi, felhivom majd oket, bar nem hinnem, hogy adnanak ingyenjegyet :)

hábm bábm

(#32084) Integra válasza vans? (#32083) üzenetére


Integra
titán

szarnak mindenbe bele. írtam már pár emailt, semmit sem számít, el sem olvassák, vagy ha valaki, akkor az egy utolsó senki és törli azonnal, mert ez a feladata, hogy törölje, telefon sem ér semmit.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#32085) Huma


Huma
addikt

Melyek az idei év legsikeresebb mozifilmjei? Olyanok érdekelnének amik már kijöttek dvd-n.
Valahol össze vannak esetleg gyűjtve? Imdb-n biztos rá lehet keresni, de nekem valahogy kínai annak az oldalnak a keresője.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#32086) cyberkind válasza Huma (#32085) üzenetére


cyberkind
félisten

IMDb lista?

Paranormal Cocktivity

(#32087) Jhonny06 válasza Huma (#32085) üzenetére


Jhonny06
veterán

Bevétel szerint itt: [link]

Ezek nagy része már kijött DVD-n.

(#32088) Pikkolo^^ válasza spammer (#32012) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Az beb.na :(((

(#32089) dokee78


dokee78
félisten

Szortíroztam a gépen a celeb képeket és találtam Blake Livelyről aktképeket (nem fake),hát azért ő sem gyengusz nő.

(#32090) Jhonny06 válasza dokee78 (#32089) üzenetére


Jhonny06
veterán

Jöhet privátban :DDD

(#32091) Huma válasza cyberkind (#32086) üzenetére


Huma
addikt

Thx!

(#32087) Jhonny06: Neked is.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#32092) jjeahh válasza adequate_cou (#32076) üzenetére


jjeahh
nagyúr

The Grandmaster-ben én is csalódtam, kar-wai egyik kedvencem amúgy
Upstream kellemes meglepetés :)

amúgy ha már itt vagyok ajánlhatnátok pár jó filmet így ünnepekre :)) komédia, akció, horror hátrányban :B

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#32093) cyberkind válasza dokee78 (#32089) üzenetére


cyberkind
félisten

A tükrösre gondolsz, vagy azóta szintet lépett? ;]

Paranormal Cocktivity

(#32094) dokee78 válasza cyberkind (#32093) üzenetére


dokee78
félisten

Tükrös,de pucér persze.

Sehol nem találok a kölcsönzőkben Bővített Sin Cityt.
Meg kellesz vennem. :K

(#32095) szpal17 válasza Pali1119 (#32059) üzenetére


szpal17
őstag

+1

Brutálisan eltalálták ezt a filmet. 10/10 (F1 fan-ként)

(#32096) oriic válasza dokee78 (#32094) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Pedig van. Ment pm.

Live-Die-Respawn

(#32097) negyven2 válasza Integra (#32074) üzenetére


negyven2
veterán

Ráadásul egy könyvadaptáció is (pontosabban egy novella).

“I mean it’s one banana, Michael, what could it cost, 10 dollars?”

(#32098) HuMarc válasza bAtt001 (#32071) üzenetére


HuMarc
addikt

Én nem azt mondtam, hogy ez nem Forrest Gump, ezért az egész film egy szar, hanem hogy ha már ráírják a plakátra, hogy a legjobb a Forrest Gump óta, akkor az legyen is igaz! Mert a film amúgy jó, csak együtt emlegetni a FG-vel hülyeség. Szvsz.

A telefonhoz meg annyit, hogy két mondattal a forgatókönyvben megoldhatták volna (műholdas telefon).

figure85: Pontosabban csak könyvadaptáció. De nem remake. Sőt, azt is el tudom képzelni, hogy Ben Stiller nem is látta az előző filmet, vagy ha látta is, alapvetően a könyvre épített.

(#32099) adalbert1 válasza vans? (#32080) üzenetére


adalbert1
veterán

Én ma megyek megnézni, remélem jó lesz. Viszont én azt tartom felháborítónak, hogy Budapesten csak a Mom-ban megy felirattal ez a film... Igaz, hogy egy másik mozitól kb. 10 percnyire lakom, de így utazhatok kb. 1 órát, hogy megtekintsem eredeti hanggal... És akkor még csodálkoznak, ha a legtöbb ember inkább torrenten szerzi be a műveket.

(#32100) Integra


Integra
titán

gomorra (2008)
ez nem egy gyerekmese, piszkosul jó dokumentáris megvalósítással dolgozó kemény dráma az olasz maffia helyzetről a szegény emberek között, ahogy belülről és alulról rohad olaszország, kíméletlen és nyers, teljesen reális. kendőzetlenül mutatja be a rendszer működését több élethelyzeten keresztül.
a legtöbb színész színházi múlttal rendelkezik, olyan nápolyi akcentus van, hogy állítólag még feliratozták az olaszoknak is, fantasztikusak a teljesen ismeretlen színészek. operatőri munka is profi.
fura, hogy ez kimaradt, abszolút alapmű a film.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.