Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32751) Tibiajax válasza Realradical (#32739) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

hozzád csatlakozom én is..

neem baj, nem kell beleegyez.
:D
zsidós vendéglátós rész über
illemoktatás a vacsoránál über
porcelánboltos rész über
szállodás rész brutál
zenéket imádjuk benne
én nem fél töled cigánylany, engem nem fogsz kicsinyíteni :D

szóval, tényleg szar film :) dehát kinek pap, kinek papné

(#32752) brownus válasza Tibiajax (#32751) üzenetére


brownus
veterán

ez így mind az :D

(#32753) LOTR válasza Zoli1222 (#32738) üzenetére


LOTR
addikt

pl a Hugo-ban is kifejezetten jó volt, A nyomorultakban szintén
az más kérdés, hogy a vígjátékai nem jók

One Ring to rule them all

(#32754) Tibiajax válasza LOTR (#32753) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

de, jók.. :)
nem mindenkinek jön be, tedd hozzá

mifffajta kutya ez, ez egy mácská kalapban?

(#32755) Zoo123 válasza jjeahh (#32747) üzenetére


Zoo123
senior tag

Esetleg Spectacular Now, biztos más is ajánlotta már, én még nem láttam, de jónak tűnik.

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#32756) Huma válasza Tibiajax (#32754) üzenetére


Huma
addikt

Én arra lennék kíváncsi hogy mennyi igaz abból, hogy a Boratot sokszor úgy forgatták, hogy a benne szereplő emberek nem tudtak arról, hogy ez egy vígjáték és azt hitték, hogy tényleg olyan az ember amilyen.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#32757) LOTR válasza Tibiajax (#32754) üzenetére


LOTR
addikt

valóban, rosszul fogalmaztam, "nem olyan jók" akart lenni - hasonlítva őket ahhoz a két filmhez

One Ring to rule them all

(#32758) mephi666 válasza Tibiajax (#32754) üzenetére


mephi666
nagyúr

...kezdek kedvet kapni ahhoz, hogy megnézzem kb 10edjére is :DDD

"Akarok autó, amiben jól ül kopaszra borotvált punci."

"Ha eljön Kazahsztánba, lakhat nálam, alhat a házamban, használhatja a húgomat."

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#32759) ígyvanferi válasza mephi666 (#32758) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Én is.
Én csak szinkronosan láttam eddig, de ha jól sejtem ez is azon filmek közé tartozik, aminél pluszt ad az élményhez a magyar hang, szöveg. Látta valaki eredeti nyelven?

(#32760) Tibiajax válasza ígyvanferi (#32759) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

szinkronnal tényleg jobb :) nagyon eltalálták
talán emiatt sem élveztem annyira a sorozatot, jó volt jó volt, de bár azt is leszinkronizálnák..

(#32761) cyberkind


cyberkind
félisten

Tudom hogy az Nfs széria már egy ideje le van égve meg szar, és a filmtől se várunk/várnak sokat, de a trailer alapján mintha, de csak nagyon halványan lenne valami, vagy csak én gondolom így?

Paranormal Cocktivity

(#32762) bobooo


bobooo
addikt

Ritkán járok erre, sőt eddig csak read-only-ba voltam itt, de hátha most ez egy kicsit ide kapcsolódik és valakit érdekel: [link] Remélem nem volt még

(#32763) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Ez már volt? De Niro VS Stallone

(#32764) bobooo


bobooo
addikt

(#32765) Integra


Integra
titán

filmbuziknak ajándék :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#32766) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

3 új poszter a Pókembernek! [link]
Látványra kíváncsi leszek, mert a Szilveszteri trailer elég gyenge volt CGI téren....

Adam Sandler ezúttal komolyabb arcát mutatja, mert neki olyan is van. Sőt, Thomas McCharthy dirigálta a The Cobblert, így tényleg esélyes, hogy ne egy megszokott Sandler-opuszt lássunk. A színész egy susztert játszik, aki metafizikai úton képes belépni az általa javított cipők tulajainak az életébe.
Remélem össze tud végre hozni mostanság egy jó filmet.

[ Szerkesztve ]

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#32767) Jhonny06 válasza ViiiiktorOC (#32766) üzenetére


Jhonny06
veterán

Általában szar szerepeket vállal, de pl. a Reign Over Me remek volt.

(#32768) zolynet válasza Integra (#32765) üzenetére


zolynet
addikt

nagyon állat ... havernak meg is venném, pár éve húztuk be a gádfádör tirlódzsit, biztos örülne :D

Life is too short to stay stock!

(#32769) cyberkind


cyberkind
félisten

Mennyivel jobb gyári, eredeti szinkronnal és magyar felirattal nézni a filmeket mint szinkronizálva? :)
Mennyivel dobja meg a hangulatot az eredetisége?

Paranormal Cocktivity

(#32770) horush válasza cyberkind (#32769) üzenetére


horush
addikt

Próbáld ki. Ezt magadnak kell eldöntened.

(#32771) spammer válasza cyberkind (#32769) üzenetére


spammer
veterán

szinkron vs. eredeti vol. 187

;]

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#32772) somasz válasza cyberkind (#32769) üzenetére


somasz
addikt

Az esetek 95%-ban sokkal jobb eredetiben. Az akcentusok, színészi hanghordozások, stb. mind-mind csak hozzáad a filmhez. A maradék 5% a kuriózum, ahol a szinkronizáló színészek, szövegírók adnak hozzá a karakterekhez (ami nem feltétlenül helyes művészeti szempontból, mivel az eredeti szövegíró, színész munkáját torzítja, eredetiségét mindenképpen rontja. Ettől függetlenül simán lehet, hogy sokkal élvezhetőbb, ízesebb a produktum).

spammer: egy párszor már tényleg lement a vita ;] havonta kétszer kb.

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#32773) cyberkind válasza spammer (#32771) üzenetére


cyberkind
félisten

Pl a Paranormal sokkal jobb volt gyárival mint szinkronnal, csak az a baj ennyi filmet láttam eredeti nyelven, és ez minden csak korszakalkotó nem. :D

Paranormal Cocktivity

(#32774) Tibiajax válasza cyberkind (#32769) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

azért, ez most eléggé kis noob kérdés volt..
:)

(#32775) Integra válasza Tibiajax (#32774) üzenetére


Integra
titán

esküszöm szándékosan csinálja, a kékfejű trollkirály babérjaira tör... :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#32776) cyberkind válasza Tibiajax (#32774) üzenetére


cyberkind
félisten

Mivel nem tudok angolul, a feliratokat meg darálom, így az se esik le amikor egy jó szófordulatot vagy viccet tolnak, + oldalt fekve nem tudom elolvasni a szöveget mindegy milyen nyelven íródott. :D

(#32775) Integra
Most mé' mondasz ilyet?

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#32777) razzorr


razzorr
őstag

Hali. Segítsetek már abban, hogy nem jut eszembe egy film címe,amit láttam régebben, és most keresném a neten, de sehogyse találom.

Támpontok: távolkeleti (asszem Japán),kb.a 2000es évek közepén adták ki, a főhős egy fószer, akit elrabolnak és bezárnak egy szobába kb.10évre és ott képzi magát, hogy amikor kijut,akkor bosszút álhasson. A film végét nem lövöm le, hátha valaki meg akarná nézni, ha végre rájövünk hogy melyik is ez a film :)
Reméljük valaki emlékszik rá. Előre is köszi.

(#32778) darál0w válasza razzorr (#32777) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

Oldboy?

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#32779) Huma


Huma
addikt

Jack Reacher. Elmegy. Sokat dobna a filmen ha nem a szokásos "az egész világot legyakom, ha kell" sémára épülne. Kicsit uncsi ez a megállíthatatlan, magányos hős figura amit már több száz filmben láthattunk.

(#32778) darál0w:
Az lesz az. Koreai film.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#32780) Ijk


Ijk
nagyúr

The Wolf of Wall Street:
Tényleg jó film, bár kicsit túl van értékelve. Néhányszor fuldokoltam a nevetéstől, pl. amikor az elején Matthew McConaughey gyorstalpalót tartott a tőzsdéről. DiCaprio igazán jó színész, amiket láttam filmeket mostanában egyszer sem csalódtam.
A negatívumok: kicsit sok volt nekem a 3 óra hedonizmus. Nagyon hosszú a film, az utolsó jelenetnél már együtt sóhajtottam DiCaprióval.
Margot Robbie meg egy istennő.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#32781) jjeahh válasza cyberkind (#32769) üzenetére


jjeahh
nagyúr

én képes kihagyni egy filmet ha szinkronos, egyszerűen nem nézem meg, ha tetszik, beszerzem eredeti nyelven+felirat, és megnézem úgy... :DDD
amúgy sztem igény kérdése, ha filmőrült vagy, akkor ajánlott az eredeti nyelv

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#32782) ViiiiktorOC válasza Jhonny06 (#32767) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Az tényleg jó film volt! :)
Remélem most is mutat valamit. Nem úgy mint a Jack és Jill-ben. ;]

(#32778) darál0w: Nem rég láttam először, és nagyon de nagyon durva és jó film volt! :)
Most a City of god, ami fantasztikusan jó volt! :) Sokszorosan újranézős!

[ Szerkesztve ]

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#32783) razzorr válasza darál0w (#32778) üzenetére


razzorr
őstag

Isten vagy, köszi! Ez az! Meg is nézem holnap megint! Köszi még egyszer, ezen rágódok már napok óta :)

(#32784) bigdady


bigdady
nagyúr

Csak engem zavar az eredeti nyelvű angol filmeknél ez a hülye angol akcentus?

[ Szerkesztve ]

(#32785) Jhonny06 válasza bigdady (#32784) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nekem sem a kedvencem, mondjuk nem is nézek sok angol filmet. :)) De pl. Misfits-ben a "my" helyett "me"-t mond az egyik srác, az baromi idegesítő.

(#32786) pohár válasza bigdady (#32784) üzenetére


pohár
félisten

én hülyét kapok a brit akcentustól, ahogy kispórolják sokszor a szavakból a betűket, áááh :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#32787) Huma válasza pohár (#32786) üzenetére


Huma
addikt

Pedig jobban érthető mint az amcsi hadarás. És a szavak végét sem harapják úgy el. Én kifejezetten kedvelem a brit akcentust.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#32788) Ace owner


Ace owner
addikt

Iskolaban is britet tanulunk, gyulolom..

Galaxy Fold 4

(#32789) bAtt001


bAtt001
addikt

Only God Forgives

uh, érdekes érdekes. aki hozzászokott túlzottan a hollywoodi filmekhez az meg ne nézze mert gyűlölni fogja, akinek nem tetszett a drive arra is vonatkozik. nekem tetszett végül képi világ nagyon szép, történet nem sok van az is lassan jön de ezek mellett brutális. régen meg akartam nézni már és nem bántam meg hogy végül rászántam magam, jó hogy vannak ilyen filmek és nem mindig a sorozatgyártásban készülő "a hős megmenti a világot (amerikát)" filmeket kell nézni :)

7/10

Integra +∞ :D

[ Szerkesztve ]

(#32790) Integra válasza bigdady (#32784) üzenetére


Integra
titán

pedig inkább örülni kéne, hogy van még rendes angol, nem csak a prosztó amerikai röfögés... persze ehhez érteni is kell amit mondanak.. a legjobb angol nyelvű filmek nem véletlen brit (skót, ír, angol) angol filmek.
szóval nem hülye az az akcentus, csak kevesebb amerikai szemetet kéne nézni..

félreértés ne essék, szeretem nagyon az amerikai angolt is, letterman, chris rock, chapelle és a többiek standup comedy-jén és late night show-ján nőttem fel, de egyre inkább értékelem, hogy van nem amerikai angol, mert sokkal szebb és értékesebb.

filth, trance, 2 smoking barrels, snatch, byzantium etc... az kéne még, hogy ilyen remek filmekben amerikai angolt halljon az ember.... haza is vágná azonnal..

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#32791) szőröscica válasza jjeahh (#32781) üzenetére


szőröscica
addikt

Én angolul, angol felirattal nézem, mert néha a feliratok fordítása hogy kívánnivalót maga után. Annyira viszont nem vagyok profi, hogy mindent tökéletesen megértsek. 95%-át értem felirat nélkül is, de a maradék 5%-hoz annyira kellene koncentrálni, hogy lehet elvenné a filmnézés örömét.

(#32792) bigdady válasza Integra (#32790) üzenetére


bigdady
nagyúr

Sokkal jobban erteni az angolt mint amerikait de akkor is zavaró nekem. Misfits valoban tipikus pelda. Az elso szezonban amig volt a gondor haju gyerek benne imadtam utana kasza lett.

Sorozatban amugy Breaking Bad mindent visz nalam illetve Al Bundy es Jim szerint a vilag nagyon bejon még. (Lost is tetszett meg House ill Walking Dead, de Sherlockért már annyira nem vagyok oda. Lehet az akcentus miatt :)) )
Ajanlhatnátok is valami sorozatot a fentiek melle. ;)

[ Szerkesztve ]

(#32793) #54715584 válasza pohár (#32786) üzenetére


#54715584
törölt tag

Pedig jó az :K
Sokszor gyorsan beszélnek, de nagyon ízes, jó a hangsúlyozás :)

(#32794) varsam válasza bigdady (#32784) üzenetére


varsam
őstag

A magam részéről speciel imádom. Ahogy Integra is írja, sok film pont azért üt akkorát, mert ott az akcentus.
Én mostanában Top Gear-t nézek BBC Knowledge-en, nem tudom megunni, azok a hangsúlyok, odaszúrások, sokkal választékosabb.
Az amerikaival sincs baj persze, szeretem azt is.

[ Szerkesztve ]

(#32795) LOTR válasza Ace owner (#32788) üzenetére


LOTR
addikt

nem csak neked szól, de biztosan nem keveritek ti össze a brit (vagy inkább angol, mert a skót is brit, az pedig tényleg katasztrófa kiejtésben) angolt a többivel? - ez ilyen nem feltétlen kérdés akart lenni
nagyon kevés helyen beszélnek náluk szebben és érthetőbben, ha egyáltalán van olyan, talán esetleg a régi gyarmati területeken valahol

[ Szerkesztve ]

One Ring to rule them all

(#32796) Integra válasza LOTR (#32795) üzenetére


Integra
titán

nekem több skót kollégám is volt és sokkal jobban megértettem őket, mint a kőkemény british english-t orrból beszélőket :DDD kifejezetten élvezem a skót angolt, csodás számomra

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#32797) varsam válasza LOTR (#32795) üzenetére


varsam
őstag

A skót tényleg nagyon más, számomra sokkal nehezebben érthető, viszont abban is megvan a szépség, :) Hát nem édes?!? :B

[ Szerkesztve ]

(#32798) horush válasza Ace owner (#32788) üzenetére


horush
addikt

Az iskolai anyagokban olyan szépen, hibátlanul van általában kiejtve az anyag, amit a valóságban max. a híradóban hallasz. :DDD

Misfitsből a kövérebb csajnak (Kelly asszem') volt olyan kellemes brit akcentusa, Angliában rengetegen beszélnek úgy, legalábbis amerre én jártam.

[ Szerkesztve ]

(#32799) Integra válasza varsam (#32797) üzenetére


Integra
titán

imádom, csodás skót angolja van, cseng minden szava :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#32800) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Háttt őőőőő kreativitásból nincs hiány :DDD

All→M8

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.