Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31201) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Hobbit: Desolation of Smaug
euro 4k hundub

*** spoileres ***

gigászi. valami eszeveszettül élveztem. egy óriási mese, ami annyira magába tud szippantani, hogy hihetetlen. pontosan azt kaptam, amit kapni szerettem volna. a LotR trilógiát alapvetően is imádom(meg Tolkien egyéb műveit), odavagyok azért a világért, amit kreált, a Gyűrűk Ura trilógia nálam abszolút 10/10-es(könyvben 11/10). ennek fényében a Hobbit is nagyon tetszett anno, bár mesésebb lett, akkor is írtam, ami nem baj.

azt nem éreztem hosszúnak, ellenben sokakkal, itt viszont érdekes módon éreztem a film hosszát. nem sokalltam, csak valahogy annak ellenére, hogy benne voltam, éreztem, hogy hú, mennyi dolog volt már, és még mennyit várok. rengeteg dolog történt benne, a több szálat itt is jól csinálták. pár dolgot kiemelnék azért, ami messze leginkább megragadott. az egész filmet egy szép kövér 8-asra pontoznám, nagyon egyben volt, de ezek a részek elvarázsoltak.

1. az első komoly harc, amikor az orkok megrohamozzák a Bakacsin erdőt, és ezerrel száguld a tünde-ork-törpe fight, tejóég, az valami kegyetlen volt, annyira pörgött, és olyan jól meg volt csinálva, teljesen beleolvadtam én is. Legolas nagyon bad ass figura volt végig.

2. Smaug maga. döbbenetesen szépre csinálták meg, komolyan végig gyönyörködtem benne, egy igazán jó sárkány pont így nézne ki élőben szerintem. az egész Erebor rész tetszett, de ahol ott volt ő, hát alig bírtam betelni vele. amikor tüzet okádni készült, és felparázslott a tüdeje, és a tűz ami, és ahogy kijött a száján, basszus, megcsinálták a tökéletes sárkányt, komolyan annyira szép volt. és baromi hatásos, belepasszírozott a székbe.

3. Gandalf nagyon tökös volt, ahogy Dol Guldur-ba odaszambázott egyedül. a rész, amikor Szauronnal viaskodik, oh my, nem hittem hogy valaha ilyet vásznon fogok látni.

4. Tauriel. elvarázsolt. szerelmes lettem, egyszerűen gyönyörű nő, nagyon jó erdei tünde-alapanyag volt :)

9/10

örökgyerekek és LotR fanok szeretni fogják, és amúgy is kötelező.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#31202) bAtt001 válasza hoffman_ (#31201) üzenetére


bAtt001
addikt

na de hundub??? :U majd megyek letesztelem ov-ban tuti jobb :B

(#31203) hoffman_ válasza bAtt001 (#31202) üzenetére


hoffman_
nagyúr

LotR esetén még nekem is belefér :) nem szokásos uselesspieceofshit, azért ehető

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#31204) bAtt001 válasza hoffman_ (#31203) üzenetére


bAtt001
addikt

nah de smaug hangja, sherlock :D azt olvastam nagyon szidják a magyart... :)

(#31205) pohár válasza hoffman_ (#31201) üzenetére


pohár
félisten

na akkor most nézd meg Gergő videóját, a SMAUG RIADÓ-t :D (főleg a Legolas-os rész miatt)

bAtt001... itt senki se szidta emlékezetem szerint, be voltál tépve szerintem :D

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#31206) hoffman_ válasza bAtt001 (#31204) üzenetére


hoffman_
nagyúr

igen, amikor először hallottam, akkor ott én is néztem ihajj. de a végére teljesen elmúlt. összességében én aki elég szigorú vagyok ilyen szempontból, azt mondom, hogy egyben van, és élvezhető.

pohár:

az jön :D

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#31207) pohár válasza hoffman_ (#31206) üzenetére


pohár
félisten

készülj fel, én itt nyerítettem tőle, mint valami ló :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#31208) bAtt001 válasza pohár (#31205) üzenetére


bAtt001
addikt

nem csak itt szoktam olvasgatni :DDD

huffman nálam nem lesz gond, tuti élvezni fogom a filmet, tesóm fejét meg majd megnézem kifelé jövet ;] első résztől sem volt elragadtatva :DDD

(#31209) pohár válasza hoffman_ (#31201) üzenetére


pohár
félisten

amúgy az erdős harc az orkokkal nagyon durvára sikerült, a sok kaszabolás, fejlevágás, meg amikor egy nyíllal két fejet összeragasztanak, meg Tóvárosban amikor Legolal ugrálgat az egyik kis fahídon, eléugrik egy ork, annak meg úgy megy át a nyíl a fején 20 centiről, mint forró kés a vajon :D

a moziban mindenki sziszegett meg huhogott, amikor ez volt :D :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#31210) Realradical


Realradical
őstag

Már azt hittem csak én vagyok helikopter, hogy nekem tetszett a Smaug pusztasága :)

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#31211) hoffman_ válasza pohár (#31209) üzenetére


hoffman_
nagyúr

megnéztem, de annyira nem adtam ezt most, mert jobban lehúzta, mint az én véleményem. viszont azzal is tisztában vagyok, hogy kőkeményen szubjektív az érzésem, én nagyon nagy fan vagyok. azok a hibák, amiket felemlegetett, nos, maximum egy részük áll fent szerintem, és azok se tűntek fel. viszont a pozitív elemek tényleg kiemelkedőek voltak, mert zömmel elmondta azt is, amit énLEGOLAS BITCHES. na ja. ezt adtam :D

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#31212) brownus válasza Integra (#31183) üzenetére


brownus
veterán

az lesz komoly, ha bejelentik, hogy megint kötelező lesz az orosz nyelv :d ok, ez nem vicces..
amúgy ezek mindig tudják egymást überelni, legutóbb lézerjani a mérnökökkel ugye...

de ez! ezt ülve! omfg

a prezit nézzétek meg! nincsenek rá szavak

[ Szerkesztve ]

(#31213) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#31214) SOAD19 válasza oriic (#31213) üzenetére


SOAD19
addikt

Ez jóóó! :DDD

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#31215) mephi666 válasza oriic (#31213) üzenetére


mephi666
nagyúr

paukembör se nyomja rosszul :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#31216) bAtt001 válasza oriic (#31213) üzenetére


bAtt001
addikt

jaj de imádom az ilyen beteg embereket :DDD

(#31217) bok92 válasza oriic (#31213) üzenetére


bok92
addikt

Valamennyire vótmá... :P ;] Amúgy qrvajó. :DDD

(#31219) bAtt001 válasza gyuromoj (#31218) üzenetére


bAtt001
addikt

nah jó kis vígjáték lesz ez az antman, jó kis színész és rendező is megvan, kell is valami változatosság marveléknek :)

(#31220) bok92


bok92
addikt

Na akkor ma Hobbit nap lesz. :DDD Délután a bővített, este meg a 2.rész kerül a napirendre. :K

(#31221) callmeakos válasza oriic (#31213) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

baszki :D

#31215) mephi666
Paukembör mióta trollkodik így? :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#31222) pohár


pohár
félisten

mennyi tudatlan van, aah

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#31223) Huma válasza callmeakos (#31104) üzenetére


Huma
addikt

Nagyrészt egyetértek a kritikával. A tündékből túl sok volt, szerelmi szál felesleges bele és erőltetett. A sárkány szereplésének idejével viszont szerintem nem volt probléma.

(#31200) Kidus:
Én is hasonlóképp vélekedek a filmről. Arról nem is beszélve, hogy a hordós jelenetnél eléggé elviccelték a dolgot. Ami nem lenne akkora gond ha nem lett volna erőltetett.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#31224) Kidus válasza Huma (#31223) üzenetére


Kidus
őstag

Igen, en sok helyen ezt ereztem, hogy eroltetett volt. Es semminek nem volt akkora sulya, mint kellett volna.
Meg a poennak szant aprosagok sem jottek at sajnos.
De azert megnezem meg majd ujra ha megveheto lesz, hatha csak elsore volt ilyen.

Assuming Control

(#31225) Ijk válasza Kidus (#31224) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szerintem a legfőbb gond hogy ugyanakkora trilógiát csinál mint a LOTR egy jóval kisebb könyvből. Nem lehet megtölteni 3x3 órát tartalommal, marad a fanservice, aki szereti ezt a világot annak úgy is tetszeni fog.
Kíváncsi leszek a 3. részre, sajnos most nagyon elvágtak benne mindent, én speciel a Gandalf vonalra vagyok kíváncsi hogy bontakozik ki az egész.
Mondjuk megint nagy elvárásokat támaszt a következő rész felé, mint anno a gyűrűk uránál, ott kicsit csalódtam is a befejező részben először, egyébként ott pont a 2. rész a kedvencem.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#31226) hoffman_


hoffman_
nagyúr

mivel a Hobbitot magát, és a Szilmarilokat sem olvastam, csak a Gyűrűk Ura trilógiát, ezért biztosra nem merem állítani, de legjobb tudomásom szerint ezt nem csak a Hobbitból csinálta, hanem emelt át dolgokat a Szilmarilokból is.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#31227) mephi666 válasza Ijk (#31225) üzenetére


mephi666
nagyúr

épp ez az, amit írni akartam: a hobbitot gyorsabban végig lehet olvasni, mint 1 részt végignézni belőle :) a sok töltelék miatt én az első részen is be-bealudtam... oké, hogy a látvány szép meg tetszik a gyűrűk ura világa, de vontatott volt... majd a 3 részt egyben megnézem, de szigorúan úgy, hogy ott lesz legalább egy termosz kávé velem

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#31228) Kidus válasza Ijk (#31225) üzenetére


Kidus
őstag

Ize, spoiler.

A harmadik reszt varom, biztosan nagyon jo lesz, mert a hosszu atvezetes utan ( pont mielott a betuk jottek ) vegre elkezdett tortenni valami.
Elindult a sarkany, osszeallt a csapat, mindenki megtalalta a helyet, megjelent Sauron, Gandalf bajban.
Az lesz, hogy a harmadik resz majd karpotol a masodikert, ami nem szar tovabbra sem, csak kotelezoen szajbaragos amit probaltak nem tul sok sikerrel lazabba tenni itt-ott.
Ez a masodik resz kb. olyan volt nalam, mint a HarryPotter egyik resze, amit kotelezoen meg kellett nezni, de igazsag szerint nem tortent benne semmi sokkolo. A konyv sokkal jobb volt.
Bar ez szar hasonlat mert itt volt SARKANY!!! :D es ez vitte az egeszet, meg Legolas elo-tortenete, de a parhuzam azert megvan.

szerk:
Sauron abrazolasa kulon tetszett, mar azert megerte megnezni... meg a sarkany!

[ Szerkesztve ]

Assuming Control

(#31229) ViiiiktorOC válasza gyuromoj (#31218) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Ant-manre kíváncsi vagyok. :)
Avengers 2 után lesz 3 hónappal a premier. Hú, de messze lesz az még. 2015.07.31

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#31230) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Hobbit 2-höz annyit, hogy abban az időben a tündék hajtották főleg a sors kerekét, ők csatároztak, alkottak hatalmas dolgokat. (Tolkien mitologikus történelmében.)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#31231) S e t h


S e t h
nagyúr

Ma mennek a haverok hobbitolni, lemondtam, egyrészt nekem túl soft a tolkieni világ, másrészt most néztem meg az elsőt és átlagosnak mondanám, inkább csak a hibákat emeltem ki.
Az első rész szinkronjától a falra másztam, gondolom ez most sem lenne másképp.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#31232) bigdady válasza pohár (#31222) üzenetére


bigdady
nagyúr

:C

(#31233) bAtt001 válasza S e t h (#31231) üzenetére


bAtt001
addikt

szinkron nem kötelező de ez ízlés kérdése, de tényleg érdekelne hogy milyen univerzumokat kedvelsz ha a tolkien az soft, 1-2 példa mondjuk mert utánuk néznék szívesen :B

(#31234) S e t h válasza bAtt001 (#31233) üzenetére


S e t h
nagyúr

Nekem Forgotten Realms köntösben R.A. Salvatore-től Drizzt Do' Urden történetei az alap, Tolkiennél is van a karaktereknek mélysége, de számomra már kicsit infantilis a szőrőstalpú , esetlen hobbitok hősökké avanzsálása.Szó se róla, Salvatore regényeiben is vannak félszerzetek, mégsem akarja elhitetni velünk az író hogy a leggyengébb láncszem egyben a legerősebb is.
A tolkieni világ sokkal inkább humoros nekem mintsem komor, nem tudom átélni a törpék otthontalanságát, még a trollok is inkább esetlen és imbecil mumus utánzatok, mintsem félelmetes szörnyek.
Szeretem ha a gonosz gonosz és elhiszem, hogy na most tényleg besza-behu van, a hobbit inkább gyermekmese, némi felnőttes körítéssel.
Gyermekkoromban a Margaret Weis-Tracy Hickman féle őszi, téli, tavaszi éj sárkányai voltak a kedvenceim, aztán az abból folytatódó történetek, Tolkien nekem már lágy , de ebben komoly szerepe van hálivúdnak is, arany középutat akartak találni és számomra már túlzottan humorossá vált az egész, nem elég hardcore.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#31235) ígyvanferi válasza S e t h (#31234) üzenetére


ígyvanferi
addikt

A Hobbit konkrétan egy gyerekmese.

(#31236) bAtt001 válasza S e t h (#31234) üzenetére


bAtt001
addikt

köszi :R utána olvasgatok de ahogy látom van elég sok anyag hozzá :D habár jobban szeretem a sci-fi-t egy igazi darkos fantasy is nagyon érdekes :)

(#31237) Huma válasza bAtt001 (#31236) üzenetére


Huma
addikt

Ha dark fantasy-t szeretnél akkor R.A. Salvatore helyett ajánlanám inkább Raoul Renier műveit.
De a Ravenloft sorozat sem rossz.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#31238) leslieke válasza bAtt001 (#31236) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Könyvajánló topkiban is érdemes körülnézni. :K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#31239) mephi666 válasza S e t h (#31234) üzenetére


mephi666
nagyúr

olvastam a drizzt könyvek nagyját és rohadtul bejönnek... a cadderly-s pap ciklus meg itt is van a polcon... :K annyira nem jártam utána, de nem értem miért nem csinálnak filme(ke)t a drizzt könyvekből? mostanában úgyis ezek a "dark" filmek mennek nagyon és simán el tudnám képzelni közöttük... akcióban sem lenne hiány (salvatore könyveinek nagy részét harcleírások teszik ki) ...a tolkien könyvek tényleg gyerekmesék ezekhez képest

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#31240) Hintalow válasza mephi666 (#31239) üzenetére


Hintalow
senior tag

Fölösleges összehasonlítani őket, A Gyűrűk ura egy másik kor szülötte, amikor még jóval lassabb volt minden.
Amikor Tolkien írta, ez még "akció dúsnak" számított.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#31241) Kidus válasza S e t h (#31234) üzenetére


Kidus
őstag

Kedvenc konyveim, szerintem kivetel nelkul olvastam mindet.
El is mosolyodtam mikor a sarkannyal bohockodtak annal a nyilasnal, beugrott a jelenet ahogy Bruenor utana ugrik a szakadekba es belevagja a baltat....
:)

[ Szerkesztve ]

Assuming Control

(#31242) pelenka35


pelenka35
őstag

The Family

8/10

pics@ba ;)

Gamertag:Rob3rt75

(#31243) Integra


Integra
titán

este berongyolok én is hobbitra végre. valahogy kibírom a szinkront, bár már most félek tőle :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#31244) Jhonny06 válasza Integra (#31243) üzenetére


Jhonny06
veterán

Füldugó be, a látvány a lényeg. :)) Mi is megnézzük holnap. Ha nagyjából hozza az első szintjét, én már elégedett leszek.

(#31245) Integra válasza Jhonny06 (#31244) üzenetére


Integra
titán

remélem kevés szöveg lesz és annál több a 3d meg a hfr :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#31246) kenwood3 válasza Jhonny06 (#31244) üzenetére


kenwood3
őstag

Én meg Szombaton :) . Egyébként lehetnének kényelmesebbek a mozi székei, mert az első rész után is úgy jöttem ki, mint akit seggbe..... :( Ezért is járok csak ritkán moziba

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#31247) Integra válasza kenwood3 (#31246) üzenetére


Integra
titán

pont ezért is megyek arénába és nem a westendbe (meg mert arénában kevesebb az ork:DDD). kényelmesebbek a székek, jobb a technika, újabb a mozi. westendben vannak olyan termek, ahol egyszerűen recseg-ropog/vagy nem szól a hangrendszer....

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#31248) kenwood3 válasza Integra (#31247) üzenetére


kenwood3
őstag

Ha pesti lennék, valószínűleg én is megválogatnám, hogy melyikbe menjek, de vidékiként nem sok lehetőségem van rá . Ez a legközelebbi mozi, de ez is 50 km-re van tőlem :(

Mi az az ekezet dragasag??

(#31249) Integra válasza kenwood3 (#31248) üzenetére


Integra
titán

igen, úgy nehéz sajnos :(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#31250) Tibiajax válasza S e t h (#31234) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Gyermekkoromban a Margaret Weis-Tracy Hickman féle őszi, téli, tavaszi éj sárkányai voltak a kedvenceim
istenem, végre valaki, aki nem a szros gyűrűkurát, hanem ezeket......
:R ahogyan én is

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.