Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32551) spammer válasza Lauda (#32548) üzenetére


spammer
veterán

Én is tegnap láttam, tényleg aranyos kis film, de az időutazás téma nagy bukta benne. Persze tudom, hogy csak "kiegészítő", csak arra szolgál, hogy a film üzenetét eljuttassa/bemutassa, csak hát nálam levont az élvezeti értékből. Plusz szerintem kicsit hosszú volt, a vége felé már kicsit túlzottan erőltetett (és szájbarágós). De legalább valami újdonság a témában. :)

About Time SPOILER

Azért kíváncsi volnék, hogy a nézők közül hányan varrták volna le a szöszi csajt (mikor az beinvitálta a lakásba), miközben Rachel otthon várja. :D Mert hát egy menet után vissza lehetett volna menni az időben, így meg sem történt volna. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#32552) Huma válasza bigdady (#32523) üzenetére


Huma
addikt

Én is így jártam a New Worlddel. Koreai film és néha elvesztettem a fonalat hogy ki kicsoda mert eléggé egyformák.
Amúgy nem volt rossz film. Egyszeri megnézésre mindenképp ajánlott.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#32553) BéHGT


BéHGT
senior tag

Tegnap moziba a Coming Out-ot néztük meg a párommal, szerintem egyáltalán nem egy rosszul sikerült film. Elég jót alakít Mucsi. :DDD És teltház volt az Allee-ban, kíváncsi vagyok, mennyinél jár a nézettség...

(#32554) aizen92 válasza spammer (#32551) üzenetére


aizen92
addikt

Párommal mennyit vitatkoztunk azon a jeleneten. :DDD
amúgy nagyon jól sikerült a film. Szerintem tudott valami újat mutatni végre a kategóriájában ahogy írtad, és örültem is neki hogy elhagyta a romantikus amcsi filmek kliséit.
8.5/10

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#32555) oriic válasza Integra (#32531) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

FF7-et áttették 2015-re. Amúgy jó kis lista.

Pf, jól látom az Éhezők viadala 3-at is két részben adják majd le? . :U

Live-Die-Respawn

(#32556) aizen92 válasza oriic (#32555) üzenetére


aizen92
addikt

Ezt nem hiszem el, hogy 2 ( jó esetben ) részben adják le az utolsó Éhezők Viadalát.... eddig is eléggé átvezető film volt az elsö két rész számomra, de ezt harmadszorra végignézni....
A lényeg, a teljes forradalom kibontakozása és az elnyomó rezsim megdöntése tuti átcsuszik az utolsó részre....

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#32557) S e t h válasza Huma (#32552) üzenetére


S e t h
nagyúr

néha elvesztettem a fonalat hogy ki kicsoda mert eléggé egyformák
Hát ja.

hehe

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#32558) Huma válasza S e t h (#32557) üzenetére


Huma
addikt

Jól van na. Nem mindegyik ugyanolyan. Csak a többség. :)

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#32559) Lauda válasza spammer (#32551) üzenetére


Lauda
félisten

About Time SPOILER

:DDD Ne is mond, en miutan osszejott a csajjal vegig azon izgultam, hogy nehogy tortenjen valami rossz es a szokenel is pont arra gondoltam, te hulye nehogy belemenj. De most hogy mondod, teljesen igaz. :DDD Amugy ok ketten az idoutazas nelkul is osszejottek volna, talan pont a ket foszereplo kozos eleteben nem osztott-nem szorzott az idoutazas, mindig a csaladdal volt valami. Az kicsit fura volt, ugye az apja mondta neki, hogy csak olyan dolgokban utazhat vissza, amiket atelt, mason nem tud valtoztatni. Erre visszament es elment abba a buliba es elhivta vacsorazni a lanyt, holott oneki ahhoz korabban semmi koze nem volt.

[ Szerkesztve ]

(#32560) #54715584 válasza BéHGT (#32553) üzenetére


#54715584
törölt tag

100000+

(#32561) mayday00


mayday00
őstag

Torrente V: Misión Eurovegas (2014) :C

Cast ..:Imre Csuja :K

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#32562) Huma válasza mayday00 (#32561) üzenetére


Huma
addikt

Nagyon várós! Etalon a vígjátékok között.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#32563) oriic válasza aizen92 (#32556) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Pedig mindenhol azt olvaso hogy két részben adják le.

Nem tudom egyébként ezt a megoldást miért találták ki. Hobbit, ID4 második része, Éhezők viadala 3, A nimfómániás, Avatar 2-3 (na jó ezeket csak együtt forgatják)

Live-Die-Respawn

(#32564) cyberkind válasza mayday00 (#32561) üzenetére


cyberkind
félisten

:))
Na már csak a remakre leszek kivi Sacha Baron Cohennel. :K

Paranormal Cocktivity

(#32565) pohár válasza mayday00 (#32561) üzenetére


pohár
félisten

jaj, még egy? már a 4 is fos volt :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#32566) #51177472


#51177472
törölt tag

Ez a Carrie jó film volt. Nálam simán egy 7/10.
És most jöhet egy Micimackó trilógia.. :DDD

(#32567) Huma válasza pohár (#32565) üzenetére


Huma
addikt

Monnyá le. Az összes rész maga a tökély. :((
Nekem olyasmit nyújt ez a széria amit máshol nem találok meg. Lehet mert Torrente egy kicsit emlékeztet önmagamra. Csak én nem vagyok kövér és kopasz.

Az a rendkívüli benne, hogy a főszereplő nem jó és nem is próbál az lenni. Mondhatni, hogy az összes negatív emberi jellemvonás manifesztációja. És ennek az alantas emberi lénynek követhetjük végig a kalandjait. Teljesen más mint a hollywoodi tucatvígjátékok.
Engem leginkább a Trainspottingra emlékeztet a karakterek terén.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#32568) bAtt001 válasza mayday00 (#32561) üzenetére


bAtt001
addikt

úú királyság :D csak igyekezzen a szinkronos változat is, ez az egyik film a kevés közül amit nem vagyok hajlandó "külföldiül" nézni :DDD

(#32569) cyberkind válasza pohár (#32565) üzenetére


cyberkind
félisten

Valóban, a 4 szokatlanul gyenge lett a többihez képest, de még így is felüdítő volt, a sok hollywoodi kacathoz képest. :K

Paranormal Cocktivity

(#32570) mayday00 válasza pohár (#32565) üzenetére


mayday00
őstag

4 fos volt? :D Én szarrá röhögtem magamat. akkora poénok voltak benne :D

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#32571) Huma válasza cyberkind (#32569) üzenetére


Huma
addikt

Szerintem nem lett sokkal gyengébb. Inkább csak más. De szerintem is jobbak a régebbi részek.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#32572) #54715584


#54715584
törölt tag

Cars 2 / Planes / Turbo

Nagyon csúnyán belenyúltam ebbe a hármasba. Nem tudom mikor láttam utoljára ennyire borzalmasan unalmas és közhelyes animációt, ráadásul mindhárom ugyanazt a sztorit nyomatja csak más köntösben.
A hip-hop zene meg már a fülemen folyik ki. Mindegyik nagy csalódás volt, még néhány poén ellenére is.

Egyik sem érdemel többet, mint 3/10, a gyerekek ezt biztosan jobban élvezték, még ha a poénok nagy részét nem is értik.

(#32573) pohár válasza #54715584 (#32572) üzenetére


pohár
félisten

a Turbo jó, főleg mikor kigurul a kiskölyök a triciklivel a garázsból, ez meg ott pattog :DDD :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#32574) MaciG


MaciG
addikt

Tegnap megnéztem a Családi üzelmek-et. Nagyon ott van a film, rég láttam már ilyen jó vígjátékot, csak ajánlani tudom! :R

BANZAII

(#32575) adequate_cou


adequate_cou
senior tag

About Time

40 perc után kikapcs, pedig nagyon vártam már és sokkal jobbra számítottam. SciFi fanként még ha a legalacsonyabbra is teszem a mércét akkor is elfogadhatatlan az időutazás szabályainak komplett hiánya. Nem az bajom, hogy nem tetszenek hanem, hogy nincsenek és főhősünk nem is kíváncsi rá. Mint romantikus film(nem kedvencem de megnézem és akár még élvezem is őket) is a legbénábbak között van, konkrétan nem tudnék felidézni rosszabbat.

Nagy csalódás.

[ Szerkesztve ]

(#32576) Huma válasza adequate_cou (#32575) üzenetére


Huma
addikt

Én ezért nem szoktam időutazós filmeket nézni. Sajnos a filmgyárosok sokszor nemigazán vannak toppon mikor használni kellene a fejüket. Ezért van ilyen sok, minden logikát nélkülöző sci-fi.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#32577) darál0w válasza Huma (#32576) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

neked kizálolag csak dokumentum filmeket kellene nézned. abban talán nincs logikai bukfenc.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#32578) hoffman_ válasza darál0w (#32577) üzenetére


hoffman_
nagyúr

az egy dolog, hogy ő itt már bar listás, de a többi nép is néha tud olyat villantani. az about time, mint sci fi, hát te fijú :D

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#32579) zolynet válasza adequate_cou (#32575) üzenetére


zolynet
addikt

pont tegnap néztem, én azért adok a filmnek egy 7/10-et, itt ennél a romantikus filmnél nem szabad azon gondolkozni hogy akkor most ezt így hogy mert ha oda visszament akkor ennek-annak bizony változnia kéne, pont ezt ecseteltem film közben a páromnak .... amikor néztem beugrott az idétlen időkig c film h ott is addig csűrte csavarta Bill az időt még csak behúzta a csajszit, nem keveset melótott érte :)
.
.
.spoiler
ettől eltekintve volt benne egy meglehetősen szívbemarkoló jelenet, azt szépen odatették :K

#32580 darál0w : ááá de barom :DDD :))
én majd a vitáknál próbálom el, hátha megoldódik ;]

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#32580) darál0w válasza hoffman_ (#32578) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

bnő vett rá hogy nézzük meg...ő elaludt, nekem meg megtetszett :DDD

aztán bementem a wc-be, ökölbe szorítottam a kezem, és megnéztem mégegyszer

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#32581) hoffman_ válasza darál0w (#32580) üzenetére


hoffman_
nagyúr

:DDD

én nagyon csíptem, nyilván ez szubjektív. azt nem értem, hogy több helyen olvasom, hogy fikázzák, lelkük rajta, de olyanok érted, akik nem szeretik a műfajt, totál nem. akkor mi a gyíkomért töltötte le/ment el moziba, sose fogom megérteni.

ui.:

movie 43at bezzeg csorgó nyállal nézted, mi? :DDD

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#32582) Pitterix válasza darál0w (#32577) üzenetére


Pitterix
őstag

Mintha azokkal kapcsolatban is írt volna már valamit...... :U

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#32583) Huma válasza darál0w (#32577) üzenetére


Huma
addikt

Az a baj, hogy rengeteg az olyan dokumentumfilm amelyik nem hiteles. Ember legyen a talpán aki mindig képes felismerni a rosszat és a helytelent.
A tudatlanságnál csak az a rosszabb ha valaki valótlan tudást hisz igaznak. Sőt mondhatni hogy sokkal rosszabb. Szóval alaposan meg kell válogatni, hogy mely dokumentumfilmet fogadjuk be az elménkbe.

Akkor már sokkal jobb ha fiktív történetet nézünk meg filmként mivel legalább tudjuk hogy csak kitaláció az egész.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#32584) darál0w válasza hoffman_ (#32581) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

itt a példa rá fentebb....másra számít a címkék alapján...

muvi43 meg....háááát....This is the end akkor már inkább ;]

#32583) Huma mert jelen pillanatban az időutazás nem kitalácio? de te keresed benne a logikát.

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#32585) horush válasza adequate_cou (#32575) üzenetére


horush
addikt

"az időutazás szabályainak komplett hiánya"

Milyen szabályai vannak az időutazásnak? :W Amíg a tudomány meg nem tudja oldani az időutazást, addig csak fantasy.. S ha jól tudom, a fantasynak nem igazán kell függenie a fizika törvényeitől.. :U

[ Szerkesztve ]

(#32586) cyberkind válasza horush (#32585) üzenetére


cyberkind
félisten

Micsodaaa? :D
Csupán kell egy fluxuskondenzátor, meg 1.21 GW aztán mehet a menet. ;]

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#32587) adequate_cou válasza horush (#32585) üzenetére


adequate_cou
senior tag

Olyan szabályai vannak amiket az adott film lefektet. Itt ez elmaradt és élvezhetetlenné tette a dolgokat. Olyan agyalágyult módon oldották meg, hogy ez 14 éves is csak fenntartásokkal tudja élvezni. Nem vártam egy Primer féle összetettséget, csak egy minimumot, egy picikét, de nem, nem volt semmi.

Nem kötözködésképpen írom, nem náci módon kötekedésből. Tényleg egy orbitális kalap szar lett és élvezhetetlenné tette. De nézd meg és írd meg ha nem értesz egyet kérlek.

[ Szerkesztve ]

(#32588) Huma válasza darál0w (#32584) üzenetére


Huma
addikt

Mindenben van logika. Még akkor is ha az elsőre nem látszik.
A terminátor filmek is megbuknak logikából ha az időutazást nézzük.

(#32585) fezlergabor:
Vannak elméletek az időutazásra, semmiképp sem fantasy kategóriába tartozik. Ráadásul a fantasynak is meg kell felelnie az önmaga által felállított szabályoknak.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#32589) darál0w válasza cyberkind (#32586) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

(#32588) Huma

ami nincs, annak logikája sem lehet.

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#32590) adequate_cou válasza darál0w (#32589) üzenetére


adequate_cou
senior tag

ami nincs, annak logikája sem lehet.

Ez nagyon tudományosnak hangzik viszont nem igaz. Ha én kitalálok a fejemben egy képzeletbeli a világot annak igenis elképzelhetek egy belső logikáját ami mentén működik, attól függetlenül, hogy nem igaz. Ez igaz a filmekben az időutazásra is. Nem volt valóságalapjuk, de megvolt a saját belső - néha hibás néha nem - belső logikájuk.

[ Szerkesztve ]

(#32591) darál0w válasza adequate_cou (#32590) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

itt is megvolt az a minimális "használati utasítás", ami alapján használta a főszereplő az időutazást, ami nyilván, mivel nem egy tudományos sci-fi, eléggé gyerekes...de nekem bőven elég volt.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#32592) Huma válasza darál0w (#32589) üzenetére


Huma
addikt

"ami nincs, annak logikája sem lehet."
Tévedés.
Amúgy meg miből gondolod hogy az időutazás nem létezik? Az ősember sem ismerte az elektromosságot, akkor nem is létezik elektromos áram?

De amúgy az időutazás lehetséges. Ezt tudtommal már elég rég bebizonyították. Az egy dolog hogy jelenleg még nem vagyunk rá képesek.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#32593) hoffman_ válasza darál0w (#32591) üzenetére


hoffman_
nagyúr

nekem bőven elég volt.

de nekünk nincsenek nagy igényeik babzsák. egy rekesz sör és köszviszlát. ;]

mod@ #32594 bölcs döntés volna. :D

Huma:

megfogadtam, hogy nem pofázok bele, mert nem, de ez tényleg orbitális baromság. hogy bizonyították volna? senki nem igazolta kísérlettel. az, hogy a számok, és a fizika ezt valószínűsíti, az teljesen más. én is a fizikával vagyok. ez közel sem azt jelenti, hogy bizonyították, ne beszéljünk már marhaságokat.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#32594) darál0w válasza Huma (#32592) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

"jelen pillanatban kitalácio."

tehát MÉG nem létezik.

majd ha fog, akkor keress az időutazos filmekben a valosághoz hű logikát, addig meg csak szorakozz rajta.

(#32593) hoffman_

lehet megint megjárom a WC-t és nem kezdek ebbe bele.... :DDD

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#32595) oriic válasza darál0w (#32594) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

BTW ezért nem értem hogy miért szidnak az emberek egy két időutazós filmet, hogy tök logikátlan. :DDD

Live-Die-Respawn

(#32596) spammer válasza adequate_cou (#32587) üzenetére


spammer
veterán

Az időutazós része bukta (nálam is levont az értékéből, mert a saját szabályainak sem felelt meg), de ez alapvetően egy romantikus dráma, az időutazás csak arra kellett, hogy a döntéseket/eseményeket bemutassa több szempontból. Igazából a film lényege/üzenete jó volt és simán át is jött, sőt, a végén még össze is foglalták. Ez nem sci-fi, nem is érdemes úgy kezelni.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#32597) darál0w válasza oriic (#32595) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

a jövő egy sivár, filmek hiányátol szenvedő bolygo, ezért sokan visszautaztak már a jövőből...na ezért.

;] :DDD

#32598) hoffman_ :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#32598) hoffman_ válasza darál0w (#32597) üzenetére


hoffman_
nagyúr

erre csak annyit tudok mondani, hogy

vrunyik, davai vodka! :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#32599) adequate_cou válasza darál0w (#32591) üzenetére


adequate_cou
senior tag

SPOILER

Az apa az elején elmondja neki, hogy képesek rá de csak a múltba tudnak utazni. Ő visszautazik előző estére, ahol persze az ő múltbéli maga éppen nincs jelen, csak az időutazó aki éppen kibújik valamelyik szekrényből(tehát ha éppen tosz egy csajt a múltban és 2 év múlva visszateleportált a legközelebbi szekrénybe pont félidőben akkor ahhoz mit szól majd a csaj??)

Persze miután kijavította a kijavítanivalót visszautazik a jövőbe\jelenbe(most ebbe is beleköthetnék, hiszen jövőbe nem utazunk, persze ezt még ki lehet magyarázni).

De akkor ki a fészkes csicska fene maradt ott a buli hátralévő részében élni az ő életét??(addig a pontig amíg vissza nem tért az eredeti jelenbe ahonnan indult) :W

SPOILER

És a lényeg, hogy ne ezen rugózz már végre: Nem az a bajom, hogy az időutazás szabályainak nem felelt meg hanem, hogy a filmnek önmagának nem voltak legalább saját következetes szabályai.

[ Szerkesztve ]

(#32600) cyberkind válasza darál0w (#32594) üzenetére


cyberkind
félisten

És mennyien szidják a Sandler-es vígjátékokat, közben meg csak egyszerűek mint a faék. :D

Paranormal Cocktivity

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.