Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31401) kenwood3


kenwood3
őstag

The Hobbit: The Desolation of Smaug

Spoileres lehet:

Tegnap este én is megnéztem végre, hát vegyes érzelmeim vannak vele kapcsolatban.

Előtte megemlítem, mint az első rész előtt is tettem, hogy imádtam a LOTR filmeket, talán nincs is olyan film, amit annyiszor láttam, mint a trilógiát. Bármikor, újra tudom nézni a 3 részt anélkül, hogy megunnám.

A hobbitnak viszont ez nem fog sikerülni úgy érzem. Meg kellene néznem még egyszer, mert lehet velem volt a baj tegnap. Az első részt imádtam, már akkor beszippantott magába, amikor megláttam a megyét az elején. Ennek viszont valamiért nem sikerült :U Az okát magam sem tudom. Tetszett a Gandalfos szál,bár úgy éreztem, hogy többet is ki lehetett volna hozni belőle, bár a Sauronnal való összecsapás azért ütött(szvsz a film legjobb része volt). Legolast jó volt újra látni benne, szétröhögtem az agyam, amikor leszólta Gloin feleségét, és a fiát Gimlit :DDD . Thorin valamiért most nem tetszett benne, nekem nagyon negatív irányba ment el a karaktere.
A sárkány meg olyan semmilyen volt, többet vártam volna tőle. Bár lehet nekem is csak a szinkron miatt nem tetszett.
A látvánnyal számomra nem volt gond

Összefoglalva: Nekem az első rész jobban bejött, ezt meg kell néznem még egyszer, de már csak itthon , ha kijön bluray-en.
Ha pontoznom kellene :

Lotr filmek: 10/10
Hobbit1: 9/10
Hobbit2: 7/10

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#31402) Huma válasza kenwood3 (#31401) üzenetére


Huma
addikt

"szétröhögtem az agyam, amikor leszólta Gloin feleségét, és a fiát Gimlit"

Jah. Az vicces volt. Bár kissé szakállas volt a poén. :))

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#31403) Integra válasza kenwood3 (#31401) üzenetére


Integra
titán

valaki korábban írta, hogy szerinte érezhetően mozgalmasabb lett a második rész, mint az első. szerintem is, csak bennem ez nem fogalmazódott meg amikor írtam a véleményem.
tényleg meglep, hogy ennyire fordítva látom a dolgokat vele, mert a többség teljesen enerváltan vélekedik a második részről. számomra is a második rész sokkal színesebb, szagosabb és tessék figyelni, "pörgősebb" volt az első részhez képest :D

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#31404) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Don Jon (2013)

Hát ez nagyon ostoba múvi. Azzal próbálják eladni, hogy ez valami iszonyatosan mély karakterelemzése egy szexmániásnak, de nem lehet komolyan venni. JGL karaktere is nagyon ostoba, Scarlett kisasszonyé pedig főleg. Még ha ez direkt is készült ilyennek, nekem nem jött át. Ez a folyamatos jelenetismétlés nagyon amatőr filmes húzás, a végére már kifejezetten idegesítő volt (1-2 ilyen elmegy egy filmben, de nem 10-20) 5/10.

[ Szerkesztve ]

(#31405) Ijk válasza Jhonny06 (#31404) üzenetére


Ijk
nagyúr

Én is tegnapelőtt néztem, láttam pár pozitív kritikát, hát egyáltalán nem erre számítottam. Szerintem teljesen középszerű, sőt még inkább rosszabb is. A Shame sokkal jobb film volt.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#31406) Csoffadalom


Csoffadalom
tag

I saw the devil. Most lett vége. Beteg egy film. 10/10

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#31407) pohár


pohár
félisten

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#31408) mayday00 válasza Csoffadalom (#31406) üzenetére


mayday00
őstag

mondtam :C

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#31409) Integra


Integra
titán

filmes arcmelegítő :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#31410) callmeakos válasza Integra (#31409) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Valahogy olyan ártalmatlannak néz ki így :D

All→M8

(#31411) #54715584


#54715584
törölt tag

Insidious - Chapter 2

Az elején kicsit unatkoztam, még utána is néha picit, olyan volt, mintha azzal próbálnának ijesztgetni, hogy nem történik semmi, aztán meg hirtelen valami.

Nem vagyok ijedezős, és nagyrészt a hasonló filmek untatnak, de ez marha jó volt. Sokszor libabőröztem, volt néhány rész, ami alatt visszafojtott levegővel ültem a kanapén, a kezdés pedig kifejezetten jó volt, csak néha leült egy kicsit az egész. Ennek ellenére élveztem a filmet és marha bosszús voltam, ahogyan véget ért. Ami annyiban jó, hogy simán lehet folytatás, és remélem lesz is. :) Plusz ugye az nem akadály, ha meghal valaki a filmben :DDD

Nekem ez bőven megér 9/10-et, még több ilyet szeretnék. Lehet, hogy moziban tényleg kettéfostam volna magam :DDD

(#31412) Kidus válasza Integra (#31409) üzenetére


Kidus
őstag

Have you hugged a face today? OMG :D
Szerintem meg igy is iszonyu, nem vinne ra a gyomrom hogy hasznaljam :)

Assuming Control

(#31413) zolynet válasza #54715584 (#31411) üzenetére


zolynet
addikt

Insidious - Chapter 2
6,5/10

Első rész után ( az nálam 8,5/10) ez egy kicsit elnyújtott volt, illetve már nem volt annyira ijesztő,
de azért még ez is a kategória jobbjai közé tartozik.

Conjuring újranézve is 9/10, egyszerűen bejön. :K

Life is too short to stay stock!

(#31414) Integra válasza Kidus (#31412) üzenetére


Integra
titán

vicces a szállítás ára.. pedig eléggé must have :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#31415) Kidus válasza Integra (#31414) üzenetére


Kidus
őstag

Ha nagyon kell rendelj egyet hozzam, jovore viszem.
Legalabb biztos lehetsz benne hogy nem bontom ki :DDD

Assuming Control

(#31416) bAtt001 válasza kenwood3 (#31401) üzenetére


bAtt001
addikt

gyanús nekem ez a szinkron.. aki azzal láttak nem igazán tetszett neki Smaug, pedig nekünk mindkettőnknek tetszett angol hanggal. nagyon kíváncsi vagyok arra a részre magyarul :D

(#31417) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Csak nekem nem jön át ez a Walter Mitty? :U

All→M8

(#31418) Jhonny06 válasza callmeakos (#31417) üzenetére


Jhonny06
veterán

Amikor először láttam a trailer-t, akkor nagyon bejött. Most moziba nem biztos, hogy megnézném. Inkább a Wall Street..

[ Szerkesztve ]

(#31419) negyven2 válasza callmeakos (#31417) üzenetére


negyven2
veterán

“I mean it’s one banana, Michael, what could it cost, 10 dollars?”

(#31420) Integra válasza Kidus (#31415) üzenetére


Integra
titán

zsír, fejben tartom :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#31421) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Az Alkonyatról szakszerűen

Ha nem Szirmai alkot, akkor jön Dancsó a kettes pályán :DDD

All→M8

(#31422) bagyulajuve válasza Integra (#31403) üzenetére


bagyulajuve
addikt

én abszolút egyetértek veled, nekem is "kalandosabb" a 2. rész, sőt nekem a sárkány is tetszett (szinkronnal együtt), még a szerelmi szál sem zavart (nyilván mert csak töredékét jelentette a filmnek, meg nem lett túl nyálazva)

Resistencia eterna

(#31423) Integra válasza bagyulajuve (#31422) üzenetére


Integra
titán

az a 3 perc romantikus szál, ami ráadásul részletekben volt 3 óra játékidőre.. ez semmi. nekem fel sem tűnt, olyan kevés volt :) meg aztán simán lehet, hogy a harmadik részben még lesz szerepe, mondjuk 6 percre, szerintem azt is kibírom :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#31424) bok92


bok92
addikt

Jobs-2013

Alapjában véve nem volt rossz, de azért többet vártam a filmtől. Azt hittem, hogy majd a 2000-es évek sikertermékeit is bemutatják, erre csak az ipodról volt 1-2 perc részlet, az is az elején. :U

10/6

(#31425) Huma válasza callmeakos (#31421) üzenetére


Huma
addikt

Lehet nekem is kellene filmes youtube blogot vezetnem. :)

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#31426) ViiiiktorOC válasza gyuromoj (#31379) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Remélem lassan jön valami infó a filmről! :)
Köszi a képet! :)

Hirtelen azt hittem hogy eredeti poszter az Avengers, erre kiderül hogy fanart. :B

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#31427) kenwood3 válasza Integra (#31403) üzenetére


kenwood3
őstag

Engem most nem tudott beszippantani a film úgy magába, mint azt az első résznél tette. Mondjuk lehet a fájós térdem terelte el róla a figyelmem, ami végig fájt a film alatt (1 hétig ültem gépen előtte, napi 10 órán át), illetve a kényelmetlen ülőhely is zavart végig a film alat. Mindegy , majd ha kijön bluray-en, akkor megnézem itthon még 1x teljes kényelemben, hátha csak velem volt a baj :)

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#31428) TazLeacher válasza kenwood3 (#31427) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

semmi...

[ Szerkesztve ]

(#31429) kenwood3 válasza TazLeacher (#31428) üzenetére


kenwood3
őstag

Meg :D Rohadt közel van a gázpedál , és elég hosszú lábaim vannak, megváltásnak éreztem mindig, amikor le tudtam szállni róla egy kicsit :)

szerk: így már ez is értelmetlen lett :))

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#31430) pohár


pohár
félisten

ez a lyány nagyon kész van :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#31431) TazLeacher válasza kenwood3 (#31429) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Mind1, mert először azt hittem, hogy hülyülsz. Aztán elolvastam még egyszer, és leesett, hogy nem... :))

(#31432) Huma válasza pohár (#31430) üzenetére


Huma
addikt

És ez ki?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#31433) cyberkind válasza Huma (#31432) üzenetére


cyberkind
félisten

Nem Jennifer Lawrence?

(#31434) warcat
Pont ezért gondoltam hogy ő lehet az. :D

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#31434) warcat


warcat
veterán

Tényleg ekkora feladvány ekkora médiafigyelem meg a nagy Hunger Games logo mellett? :)

EA: It's in the crate!

(#31435) batai15 válasza negyven2 (#31419) üzenetére


batai15
félisten

ez komcsi?

(#31436) stvnppp válasza warcat (#31434) üzenetére


stvnppp
senior tag

Csak trollkodik... :( Van akinek semmi sem elég jó, legyen szó nagy bevételű filmről, vagy akár Oscar díjas alkotásról.

[ Szerkesztve ]

(#31437) batai15 válasza callmeakos (#31421) üzenetére


batai15
félisten

sírok rajta!

(#31438) bigdady


bigdady
nagyúr

Gravitáció

8/10 de csak a látvány miatt :)

(#31439) batai15 válasza bigdady (#31438) üzenetére


batai15
félisten

ennyire tré film?

(#31440) Huma válasza bigdady (#31438) üzenetére


Huma
addikt

Miről szól? Isaac Newton életéről?

Amúgy milyen volt? Látvány nélkül hány pont?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#31441) mayday00 válasza Huma (#31440) üzenetére


mayday00
őstag

látvány nélkül 0

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#31442) bigdady


bigdady
nagyúr

http://www.imdb.com/title/tt1454468/

Jobbra számítottam imdb 8.4 alapján. Látvány nélkül 6-os. :)

[ Szerkesztve ]

(#31443) Pali1119 válasza mayday00 (#31441) üzenetére


Pali1119
tag

Hangulatkeltésből jeles! Inkább maradj a Sorozatos topiknál... :W

[ Szerkesztve ]

"Akinek a legnagyobb a farka, az a bréking."

(#31444) bAtt001


bAtt001
addikt

insidious 2 spoiler

nem az én műfajom a horror eléggé ráparázok mindig ezért is nézek csak ritkán ilyesmit, de az első rész tetszett nagyon emlékszem olyan rejtélyes volt és érdekes. na gondoltam másodikkal is megküzdök akkor :D addig a részig amíg nem volt semmi konkrétum, tudás, sejtés addig fenntartotta rendesen a feszültséget és a félelmemet, aztán ahogy egyre többet tudunk meg a végére annyira nem lesz félelmetes :)
összességében ez is tetszett mert lekötött a történet és a karakterek is mondjuk h rendben voltak. mondjuk ez a lánynak öltöztetem a fiamat és terrorizálom ezért örült gyilkos lesz eléggé furcsa volt, de végülis meg lehet érteni :D gondolom ezzel a befejezéssel meg tuti jön a harmadik rész, nyugodtan lehetne a címe "modern ghostbusters"

olyan 7/10 inkább, újra viszont nem nézném. legközelebbi horror projekt a conjouring lesz ha összeszedek elég bátorságot :B

(#31445) DelArco


DelArco
aktív tag

The Hobbit: The Desolation of Smaug
Nem lett volna baj ha kicsit jobban sikerül. Az első rész nagyon tetszett ez inkább csak közepes szerintem. Ennél többre számítottam. Majd a harmadik rész.
Annyiban viszont jó volt hogy eredeti nyelven is meg lehetett nézni.

Youth hides the key to salvation

(#31446) #54715584


#54715584
törölt tag

Ink

Az történt, hogy megnéztem a filmet, a Stop the Flow 5 percét még vagy 10x utána, lenyomtam a soundtracket vagy 3x és most újra megnéztem a film második felét.

Egyszerűen zseniális a film, látszik rajta, hogy nem hollywoodi szemét, hanem független filmes csinálta. Ezt már az elején látni lehet, lehet ez másokat zavarna, vagy emiatt lehúznák a filmet. A világok megmutatása fantasztikus, mindegyiket másképpen jeleníti meg vizuálisan, teljesen elkülöníthetőek, és a végén mégis mindegyik egyszerre jelen van. Ilyen hangulatú filmmel még nem találkoztam, talán a Single Man volt hasonló, de ez az alkotás annyira szokatlanul jól van megcsinálva, hogy nem is tudom hová lehetne sorolni. Talán még szürreálisabb, mint a Love.

A zene is fantasztikus, a K-PAX és Love óta nem ragadott ennyire magával filmzene. Azt sajnálom, hogy nem 5.1 volt a keverés, még ennél is jobb lett volna. Nagyon sokat hozzátesz a filmhez.

A Stop the Flow-t is ezért néztem meg utána rengetegszer, az az 5 perc eszméletlenül jól meg lett komponálva és Jacob szerepét is nagyon jól eltalálta az őt játszó színész.

Teljesen a film hatása alatt vagyok még órákkal utána is, és bizony a végét mind a 2x megkönnyeztem.

Még egyszer sem adtam ilyen magas pontszámot, de ez nálam 9.9/10-et simán ér.

Aztán rájöttem, hogy Winans bácsi 2 rövidfilmjét (Uncle Jack, Spin) már régebben is láttam és nagyon-nagyon tetszettek. A 11:59-et még nem láttam, de most már tervben van, a The Frame-et meg várom nagyon, bár fogalmam sincs az miről fog szólni.

Aki szeretne egy teljesen más alkotást látni, mint eddig bármi, az nézze meg. :K

[ Szerkesztve ]

(#31447) Huma válasza #54715584 (#31446) üzenetére


Huma
addikt

Szerintem is remek film.
Durva hogy mit képesek kihozni egyesek alacsony költségvetésből. Sokkal jobb mint egy átlagos hollywoodi 100+ millás vacak.
A zenéje pedig fenomenális.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#31448) #54715584 válasza Huma (#31447) üzenetére


#54715584
törölt tag

:K

(#31449) pohár


pohár
félisten

:DDD :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#31450) #54715584


#54715584
törölt tag

Walking with Dinosaurs

Nekem ez egy az egyben Dinosaur koppintásnak tűnik, csak jobb a grafika. :F

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.