Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14601) Dr.Jones


Dr.Jones
csendes tag

Rozsda és csont (2012)

Ali (Matthias Schoenaerts) egy ösztönlény. Gondolkodásmódja egyszerű, lecsupaszított és nyers. Öt éves kisfiával a nővéréhez megy segítségért, mert jelenleg nincs hol lakniuk. Padlón van, alulról kezdi, mint mindenki más. Először biztonsági őrnek áll egy helyi klubban. A küzdelem és a fizikai harc azonban sosem kopott ki teljesen az életéből, mert egykoron bokszoló volt. Azóta sem ódzkodik a pofonoktól.

Bővebben itt.

(#14602) Dr.Jones


Dr.Jones
csendes tag

Kényszerleszállás (2012)

Robert Zemeckis (Forrest Gump) sok-sok hosszú év után végre visszatért az élőszereplős, komoly filmek világába és tette ezt rögtön egy komolyabbik fajtából származó drámával. A Flight egy profánul szimpla, egyszerű, három tizedesjegyig kiszámítható, nyílegyenes film. Megbánásról, tagadásról, döntésekről, megváltásról és az alkoholizmusról. És ezekért mind egy-személyben Denzel Washington felel. One man show, ez az ő filmje.

Bővebben itt.

Paranormal Activity 4 (2012)

[...] néhány apró információdarabkát leszámítva semmi újdonságot nem tartogat; sokkal inkább egy kiábrándító válogatást közöl az előző részek legunalmasabb jeleneteiből. [...] aki már az első három részben is félelmetesnek találta az amerikai kertvárosok takaros lakóházainak impozáns beltéri egységeit nézegetni különféle állóképeken, diafilmszerűen váltogatva, miközben ló**sz se történik, az a közelébe se merjen ólálkodni, mert garantáltan infarktust kap, noha a színvonal szemmel láthatóan még a legutóbbi, vagyis egészen eddig a legrosszabb részhez képest is csökkent, mint az agysejtjeim száma.

Bővebben itt.

Django elszabadul (2012)

A Django mindennemű megalkuvástól mentes, színtiszta Tarantino vér csörgedez az ereiben, amelyet olykor-olykor nagy lelkesedéssel spriccel a vászonra. És ez természetesen az egyik legszebb erénye, mert ezek a jól felvezetett erőszak-orgiák olyan gyönyörűen simulnak az amúgy kényelmes tempójú cselekmény szövetébe, hogy jobban már nem is ülhetnének.

Bővebben itt.

[ Módosította: koxx ]

(#14607) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Nem kap folytatást a Dredd

Ennyire tré lenne? Ahány kritikát olvastam/néztem az mind azt mondta hogy nem olyan rossz....

All→M8

(#14608) dokee78 válasza callmeakos (#14607) üzenetére


dokee78
félisten

Nekem nagyon bejött,több pénzből milyen lett volna vajon. :U

(#14609) 7 válasza Dr.Jones (#14605) üzenetére


7
addikt

Ezeket legközelebb szedd össze egy hozzászólásba, kérlek!
És légy szíves elfelejteni a linképítést! Vagy írd le az egészet, vagy ne írj semmit, de az nem működik, hogy a blogodat így reklámozod... :(

A linket szerepeltetheted az aláírásodban (konkrét megjelelöléssel, hogy mi is az), illetve az adatlapodon a "honlap" mezőben.

[ Szerkesztve ]

(#14610) joshua7 válasza callmeakos (#14607) üzenetére


joshua7
veterán

Szerintem eléggé zs-kategória volt. Olyan 5/10 nálam.

Semper Fi

(#14611) dokee78 válasza joshua7 (#14610) üzenetére


dokee78
félisten

Ezek szerint,csak nekem tetszett annyira a Dredd?

Viszont ez a The Collector elég jó,de nem derült ki miért csinálja vagy csak nem figyeltem. 7/10

(#14612) spammer válasza callmeakos (#14607) üzenetére


spammer
veterán

Ennyire tré.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#14613) rt06 válasza callmeakos (#14607) üzenetére


rt06
veterán

vilagszerte megbukott, a meglepetes az lenne, ha akarcsak gondolkodnanak a folytatason
nem is ertem, hogy ebbol hogy lett most (mikor honapok ota tudni, hogy hatalmas buko a film) hir...

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#14614) HuMarc válasza horush (#14587) üzenetére


HuMarc
addikt

A Life of Pi-t nem akarom megnézni. Nekem elég volt a trailer, és amit olvastam róla és nem érdekel. A Django Unchained-re meg el sem engednének, tekintve, hogy még jó 5 és fél év választ el a legális kortól :)

(#14615) koxx válasza HuMarc (#14614) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

6,5 éves vagy? ;] :DDD

(#14616) HuMarc válasza koxx (#14615) üzenetére


HuMarc
addikt

Igen. Mert mit gondoltál? :P Egyébként a 12 mióta legális kor? Az pont, hogy büntethető. 14-től legális a és 18-tól az ivás meg a cigizés.

[ Szerkesztve ]

(#14617) baluka26 válasza HuMarc (#14616) üzenetére


baluka26
veterán

14-től legális dugni, poresz 18-as. Fuck logic.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#14618) callmeakos válasza baluka26 (#14617) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

:Y :DDD

All→M8

(#14619) oriic válasza baluka26 (#14617) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Legális, ha a csaj is benne van,és 18 alatt van a másik is.

Silent Hill 2

Szerintem jó film volt, bőven hozza az első rész színvonalát, talán kicsit rövid volt, de az utalások meg az első részes magyarázatok tetszettek. A végén az Origins-es meg a Downpour-os utalás nagy királyság volt. Remélem jön 3. rész is.

Live-Die-Respawn

(#14620) baluka26 válasza oriic (#14619) üzenetére


baluka26
veterán

Akkor megnyugodtam, hogy legálisan szexeltem anno barátnőmmel ;]

18 éven felülivel 16 éven felüli dughat?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#14621) oriic válasza baluka26 (#14620) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

[link]

Rosszul tudtam akkor bocsánat...

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#14622) diablo1984 válasza baluka26 (#14620) üzenetére


diablo1984
veterán

kompatibilisek, csak ne filmen és ne közterületen.....

(#14623) Jhonny06 válasza baluka26 (#14620) üzenetére


Jhonny06
veterán

6 éven felül már bárki, bárkivel, bármivel.

[ Szerkesztve ]

(#14624) baluka26 válasza oriic (#14621) üzenetére


baluka26
veterán

Azért, mert én is így tudtam :)

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#14625) spammer válasza HuMarc (#14614) üzenetére


spammer
veterán

Djangora nem mehetsz, de a Die Hard 5-öt moziban akarod nézni... Most én nem értem a poént, vagy mi van? :DDD

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#14626) HuMarc válasza spammer (#14625) üzenetére


HuMarc
addikt

Szerintem a két film nem egy kategória, de lehet, hogy tévedek. És nem egymáshoz viszonyítva lettek korhatárba sorolva. Még egyiket sem láttam, de azt hiszem, hogy ha a Django-hoz viszonyítanák a Die Hard 5-öt, nem lenne 16-os. És gondolom, a Die Hard nem lehet olyan durva a Batman után.

(#14627) baluka26 válasza HuMarc (#14626) üzenetére


baluka26
veterán

Waitasec. Te azon problémázol 14 évesen, hogy túl durva lesz neked a Django?!?!?!?!

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#14628) HuMarc válasza baluka26 (#14627) üzenetére


HuMarc
addikt

*12. De mint mondtam, nem láttam a Django-t, így nem tudom, hogy mennyire durva. És nem én problémázom rajta (engem annyira nem érdekel) hanem ahogy anyát ismerem, ő nem engedne el.

(#14629) #57919488 válasza HuMarc (#14628) üzenetére


#57919488
törölt tag

Alien collection kell neked :K ;)

;] :DDD

(#14630) baluka26 válasza HuMarc (#14628) üzenetére


baluka26
veterán

12 évesen inkább ne is.
Bár szerintem inkább vicces a szokásos, duplazsé kategóriás vérontás, ami megszokott Tarantinotól :D

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#14631) littlelion21 válasza HuMarc (#14628) üzenetére


littlelion21
addikt

M2 - 18:45 A kockásfülű nyúl* :K ;]

*nyugi csak görénykedek, én is szerettem valamikor a múlt században :))

(#14632) spammer válasza HuMarc (#14628) üzenetére


spammer
veterán

Azért gondolom a Call of Dutyban halomra lövöd az embereket ;] Én sem láttam a Djangot, de szerintem ma moziba nem kerül olyan film, amitől egy tizenéves megállna a fejlődésben, kár ezt annyira felfújni... Die Hardban is halomra lövik majd az embereket, loccsan a vér, felrobban a fél város, ennyi erővel az sem gyerekeknek való :))

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#14633) HuMarc válasza spammer (#14632) üzenetére


HuMarc
addikt

Nem Call of Duty-zom. De csak azért, mert sem konzolom (Ha a PSP-t nem számítjuk, amúgy is félig már a sírban van), sem Windows-om (Ubuntu rul'z).

De a Django szerintem nem feltétlen a látható brutalitásról szól, hanem leginkább a rasszizmusról. És szerintem az, hogy robban és lő (ami az Avatarban ugyanígy volt és azt 9 évesen láttam) nem olyan durva, mint amikor ostorral verik a niggert, azért mert nigger.

"szerintem ma moziba nem kerül olyan film, amitől egy tizenéves megállna a fejlődésben"

A moziba nem kerül, csak a Minimax-on, a Nickelodeon-on és a Disney Channel-en adnak ilyet 0-24...

@littlelion21 (#14631): :((( Milyen korban élsz? Az már nem is menő. Most a Tomas a gőzmozdony a trendi... Tudatlan...

[ Szerkesztve ]

(#14634) pohár válasza littlelion21 (#14631) üzenetére


pohár
félisten

ne tudd meg, hogy ezen hogy felvisítottam :C :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#14635) #57919488 válasza spammer (#14632) üzenetére


#57919488
törölt tag

Pontosan :K anno én is 10 éves korom környékén láttam az Ailen-t. Semmi gond nincs ezzel, néha félek egyedül a sötétben de semmi extra :DDD

(#14636) troland26 válasza pohár (#14634) üzenetére


troland26
őstag

én is :DDD

tekintve , hogy a kockásfülű összetett jellemrajza anno nagyban segítette az én és kortársaim szellemi fejlődését :D ;]

[ Szerkesztve ]

(#14637) #04441088


#04441088
törölt tag

hali.
tudnátok írni hasonló filmeket, mint az Elrabolva 1-2, Elárulva, Ismeretlen férfi? :R

(#14638) mephi666 válasza #57919488 (#14635) üzenetére


mephi666
nagyúr

jaja, én is kb olyan idősen :K még szüleimnél, fekete-fehér orion tv-n :DDD de mondjuk 12éves lehettem, amikor a könyvtárból kivettem a drakulát és azt olvastam, majd a '92-es coppola-féle filmet is akkor láttam... abban pedig van minden az erotikától a vérig... a hetedik-et meg még moziban láttam úgy 13évesen, nővéremékkel... ez meg aztán tényleg kemény volt... (ezek közül mind nagy kedvencem a mai napig)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#14639) hoffman_


hoffman_
nagyúr

ParaNorman
1080p engdub

Nem estem hasra. A látvány tényleg rendhagyó volt, illetve a zombik tetszettek, de annyira nem volt nagy eresztés, a Hotel Transylvania jobban tetszett. Persze azért nem bántam, hogy megnéztem, de többet nem fogom, míg az előbbit meg tudnám még nézni.

6/10

The Hunger Games
1080p engdub

Bevallom előítéleteim voltak a filmmel kapcsolatban rendesen, ehhez tartom is magam. Az alapszitu nagyon felbosszantott, ezzel nem tudtam mit kezdeni, ilyen körülmények között 74 év alatt nem lázadtak fel, ilyen a mesében nincs. A szülők szó nélkül hagyják a halálba sétálni a gyerekeiket, nyeh, itt nálam elhasalt. A kivitelezés amúgy rendben volt, a látvány tetszett, a lány érdekesen szép, de a sztori részemről gyenge.

6/10

7 @ #14609

Legközelebb azt is hozzácsaphatnád, hogy hagyja abba a saját blogjának reklámozását.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#14641) pohár


pohár
félisten

akik otthon nézték a Flightot, honnan szedték a feliratot? mert látok egyet, de hogy minőségre milyen, azt nem tudom...

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#14642) Jhonny06 válasza pohár (#14641) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ha angol elég, akkor az rajta volt a megvásárolt Blu-Ray lemezen.

Amúgy itt van minden verzióhoz: [link]

[ Szerkesztve ]

(#14643) varsam válasza pohár (#14641) üzenetére


varsam
őstag

én épp most néztem meg, szerintem teljesen jó volt a felirat: [link]

(#14644) spammer


spammer
veterán

Take This Waltz: Nem rossz kis párkapcsolati dráma, bár voltak benne uncsibb részek, klisék, meg pár jelenetet ki lehetett volna vágni, de alapvetően rendben volt. Volt benne pár nagyon aranyos és feelgood jelenet is, ami nagyon tetszett, a retro hangulat pedig adott neki egy kis "fűszerezést". Michelle Williams a Blue Valentine után ismét nagyot alakított. 7/10

Akira: '88-as kult anime, ami utat tört a nyugati piac felé. Jó alaptörténet/mondanivaló, de nagyon sűrű, masszív és súlyos darab egy "kezdő" számára. A vége felé monumentális és szerintem már erősen túlzó, nem is túl könnyen érthető. Amik nem tetszettek, azok a viccelődős részek, mert bár gyerekek a főszereplők, nekem kicsit komolytalanná tette a filmet (főleg, hogy jellegzetesen "animés" módon ábrázolják ezeket). Amúgy a Chronicle - Az erő krónikája szépen ebből koppintott. Első megtekintésre ez egy 7/10, a Ghost in the Shell sokkal jobban tetszett.

[ Módosította: 7 ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#14645) mondomén


mondomén
őstag

Flight

Hát az a zuhanás mi volt már. :Y Fel kellett ülnöm, rendesen izgultam rajta.:D Még nem repültem, de ha eljutok odáig, tuti ezt a filmet nézem meg útközben, nagy flash lehet. :D
Összességében egy igazán jó dráma, bár a közepe kissé leült. Denzel meg..., király az ember és kész.:)

7/10

Szerintem most berakom a Sinister-t, remélem jobb lesz mint az a Démoni doboz...

@spammer

Folyton az Akira ugrott be miközben néztem a Chronicle-t.:D Írtam is ide, hogy nagyon hasonlított ahhoz amit Tetsuo művelt...

[ Szerkesztve ]

(#14646) HuMarc válasza spammer (#14644) üzenetére


HuMarc
addikt

Rossz az Akira linkje :)

(#14647) Integra válasza HuMarc (#14646) üzenetére


Integra
titán

akinek link kell ahhoz, hogy tudja mi az az akira.... kickbankill :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#14648) oriic válasza Integra (#14647) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Egyetértek. Alapmű.

Live-Die-Respawn

(#14649) spammer válasza HuMarc (#14646) üzenetére


spammer
veterán

Hmm, érdekes, pedig belinkeltem, de akkor valami elszaródott. Na mindegy, aki nem tudja mi az, majd ráguglizik :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#14650) 7 válasza Integra (#14647) üzenetére


7
addikt

Javitva.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.