Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14251) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

The Dark Knight: Rises

második nekifutásra

A véleményem nem változott sőt. Talán most még jobban is tetszett a film mint elsőre. Nem okozott a Bosszúállóknál lévő katarzist (nálam) de abszolút élvezhető.

Viszont a végét én sem tudom hová tenni. Én nem háborodok fel mint oly sokan, egyszerűen értetlen vagyok. De azért nagyjából sejtem mi volt ott valójában.

8/10

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#14252) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Hotel Transylvania

Kellemes, aranyos mese volt.

8/10

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#14253) mephi666 válasza #54715584 (#14233) üzenetére


mephi666
nagyúr

azért egyelőre ez a 7.8 nem rossz :) 18 alatti lány(ok)nál 10ponton áll :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#14254) rt06 válasza mephi666 (#14253) üzenetére


rt06
veterán

annal az egy egesz 18 ev alatti lanynal? (nem kell oda a zarojeles resz ;p)
ami erdekesebb, hogy a 45 ev feletti nok magasabb pontszamot adtak, mint hasonlo koru ferfitarsaik

amugy az, hogy megbukott-e, nem ezen mulik, hanem a boxoffice statisztikan

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#14255) oriic válasza #54715584 (#14246) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Zseniális film lett szeritnem.

Ezt a hszt meg ajánlom elolvasásra, még tavaly linkeltem. Egy ismerős volt Johannesburgban, és így teljesen másképp ítélte meg a filmet mint alapból:

[link]

Live-Die-Respawn

(#14256) spammer


spammer
veterán

Love (Szeretet)

Nem túl okos sci-fi dráma, ami még egész jó is lehetne, ha nem nyúlna erősen a 2001-ből és a Moonból. A készítő lehet, hogy azt gondolta, hogy ő is tud valami hasonló remekművet alkotni, de csak másolnia sikerült (tisztelgésnek azért nem nevezném). Azért van benne egy kis eredetiség is, de a mondanivalója annyira szájbarágós, hogy talán még egy 10 éves is megértené, hogy "love, peace and unity". A látvány viszont nagyon rendben van az űrjeleneteknél (bár egyeseknek már túl giccses is lehet).

Egyszereplős, élet igazságait megmondós, filozofálgatós, elmélkedős, unatkozós. Ha valaki nem bírja az ilyet, felejtse el, ha tetszett a Moon/2001, akkor egynek elmegy, de sokat nem kell várni tőle.

5/10

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#14257) littlelion21 válasza mephi666 (#14253) üzenetére


littlelion21
addikt

jah, csak ezer szavazattal...

(#14258) spammer válasza callmeakos (#14251) üzenetére


spammer
veterán

"Viszont a végét én sem tudom hová tenni. Én nem háborodok fel mint oly sokan, egyszerűen értetlen vagyok. De azért nagyjából sejtem mi volt ott valójában."

Mármint mire gondolsz?

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#14259) oriic válasza callmeakos (#14251) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Mi a gond, mit nem értesz?

SPOILER

Megmenekül a város, a bomba felrobban, Bruce túléli, mert megcsinálta a robotpilótát, legvégül meg Alfred találkozik Bruce-al meg a macskanővel egy kávézóban, ami azért érdekes mert hogy korábban Alfred pont ezt akarta, hogy legyen jövője a főnökének Batman után is. A denevérmanus meg hős lett az emberek szemében.

Live-Die-Respawn

(#14260) Dani82


Dani82
senior tag

The Divide / Hasadás 2011

Nagyon jó film volt, ajánlom mindenkinek, aki szereti a katasztrófa filmeket, de nem a látványos CGI, robbanás, űrhajó stb, hanem az emberi oldalát, a jellemek változását ilyen helyzetben.
8/10 :R

(#14261) #54715584


#54715584
törölt tag

Looper

Öööö....izé

Úgy érzem sokat akartak, de nem bírták...Valahogy ez szerintem félresikerült. A hangkeverés tetszett, a mutánsokat nem értem, miért kellettek...

[ Szerkesztve ]

(#14262) HuMarc


HuMarc
addikt

The Hobbit (2012)

SPOILER ALERT

Ezen a képen jól látszik, hogy a Hobbit története milyen hosszú. A könyv 4/7 részét már láttuk az 1. filmben. És még lesz kettő :Y

(#14263) leslieke


leslieke
Jómunkásember

A Hatfield-McCoy viszály remek vadnyugati történet, szerintem érdemes volt megnézni. Nálam 8/10.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#14264) koxx válasza HuMarc (#14262) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Tényleg jó film lehet, alig várom.

(#14265) leslieke válasza HuMarc (#14262) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem csak az a könyv lesz a következő két filmben. :P

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#14266) gyuromoj


gyuromoj
veterán

The Adjustment Bureau

Érdekes történet, nem is rossz kivitelezéssel. Nekem tetszett.

8/10

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#14267) callmeakos válasza oriic (#14259) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Hát ezaz:

Spoiler

Azt a robbanást isten se élné túl és a film szinte az összes szereplővel el is hiteti hogy Wayne meghalt. Hősnek is kiállták ki. Alfred is megsiratja rendesen a temetésén. És amikor megpillantja őt meg Selinat akkor teljesen nyugodtan viselkedik. Túl nyugodtan. Annyira hogy az már hihetetlen. Én egyébként arra tippelek hogy Alfred ezt beképzelte, mert ugye előtte már mondta Waynenek hogy elképzelte hogy egyszer megpillantja őt annak a kávézónak a teraszán egy másik asztalánál.

All→M8

(#14268) LOTR válasza callmeakos (#14267) üzenetére


LOTR
addikt

lehet, hogy "sok" Nolan filmet láttál, de szerintem ezt most túlgondolkodod
aztán meg Robin Batman nélkül? ugyan már

ne csak off legyek
Abraham Lincoln: Vampire Hunter - Abraham Lincoln, a vámpírvadász (2012)
azt kell, hogy mondjam nekem tetszett, jó kis kosztümös "történelmi" film, vámpírokkal megfűszerezve, lehetett volna kicsit komorabb hangulatú, ha már egyszer a vér fröcsög benne rendesen, tehát rendben volt

[ Szerkesztve ]

One Ring to rule them all

(#14269) callmeakos válasza LOTR (#14268) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Nem mondható hogy túl sok Nolan filmet láttam mostanában, de lehet hogy túlgondolom. De továbbra is tartom az elméletem. :)

All→M8

(#14270) hoffman_ válasza hoffman_ (#14249) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nem térek napirendre ezen a filmen, oltári. Már fél napja láttam, de azóta ezen(és Tarantino-n, meg a Brigantikon és a Ponyván) kattog az agyam. Ez már valami.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#14271) dokee78


dokee78
félisten

A Holdfény királyság-ot melyik filmhez tudnátok hasonlítani?

(#14272) HuMarc válasza leslieke (#14265) üzenetére


HuMarc
addikt

A komment nyomokban SPOILERT, mogyorót és diót tartalmazhat!

De akkor is. Én "olvastam" a könyvet (több százszor, hangoskönyv formájában), láttam a filmet (kétszer) és így sejtem, hogy mi lesz a történet a következő 3 részben. De az, hogy a film első (unalmasabb) 4/7 részét már megfilmesítették 3 órában, azt jelenti, hogy a következő két filmben a mellékszálak (Azog, Morgul-tőr, utalások a Gyűrűk Urára, stb.) legalább olyan nagy szerepet kapnak, mint maga a fő szál. És úgy sejtem, lesz a következő két részben még pár csatajelenet is :))

(#14273) leslieke válasza HuMarc (#14272) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Egyetértünk, ezekre számítok én is.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#14274) spammer válasza dokee78 (#14271) üzenetére


spammer
veterán

Gyerekszerelem, színes-szagos kiadásban. Konkrét film, hát nem tudom... Régebben voltak ilyen gyerekes-első szerelmes filmek, de ez eléggé egyedi köntösbe csomagolja, már ami a látványvilágot, zenét és úgy egészében a stílust illeti (nekem kicsit sok volt néhol). Viszont a 2 gyerek és a történetük nagyon jó, nagyon aranyosak. Érdemes megnézni :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#14275) DelArco válasza HuMarc (#14262) üzenetére


DelArco
aktív tag

SPOILER

Szuper kép de egy elég fontos rész lemaradt a végéről. Még odarajzolhatták volna az öt sereg csatáját mert a könyv utolsó része ezt írja le. Szerintem a 3. filmben is elég jelentős szerepet kap majd.
Én nagyon várom már a következő részt. :))

Youth hides the key to salvation

(#14276) HuMarc válasza DelArco (#14275) üzenetére


HuMarc
addikt

A komment nyomokban SPOILERT, mogyorót és glutént tartalmazhat!

Igen, remélem, hogy az Öt Sereg Csatája legalább olyan látványos lesz, mint az a jelenet, amikor a Ködhegységben harcolnak a Kőóriások. (És legalább kétszer olyan hosszú :)) )

Azt hiszem, olyan felosztása lesz a következő két filmnek, mint a Harry Potter utolsó két részének: A 2. filmben szerintem eljutnak a pókokhoz, vagy a Bakacsinerdei tündékhez (és úgy sejtem, itt fel fog tűnni Legolas is) és az utolsó filmre már csak a Tóváros/Esgorath, a Magányos hegy/Erebor, Smaug, a sárkány és az Öt Sereg Csatája lesz látható. És valószínűleg a könyvbeli szerepénél lényegesebb szerepe lesz az Arkenkőnek.

És a vicc az, hogy ha minden film 3 órás lesz, akkor részletesebbek lesznek, mint a könyv, mivel a felolvasás sem tart 9 óráig :Y

[ Szerkesztve ]

(#14277) oriic válasza HuMarc (#14276) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ó és várjatok még, lehet hogy lesz rendezői változat is. :DDD

Live-Die-Respawn

(#14278) HuMarc válasza oriic (#14277) üzenetére


HuMarc
addikt

Persze, az is várós :D

(#14279) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Ez az igazi folytatás, régi szereplőkkel.

Lehet hogy egyedül vagyok vele, de én imádtam mindegyik X-men filmet. A First Class is tetszett, de nem annyira mint a régiek.

Live-Die-Respawn

(#14280) Pitterix válasza oriic (#14279) üzenetére


Pitterix
őstag

Nem vagy egyedül!

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#14281) leslieke válasza oriic (#14277) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Jöhet az is, meg is veszem BD-n.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#14282) pohár válasza oriic (#14279) üzenetére


pohár
félisten

mit keres ott a csillagszemű birkász? :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#14283) dokee78


dokee78
félisten

Django Unchained 9/10
No comment. :K Nagyon tetszett.

Ma esti program:

The Divide

La hora fría

(#14284) #54715584 válasza dokee78 (#14283) üzenetére


#54715584
törölt tag

A film magyar címe szar, de a film maga nagyon jó. :K
Emészteni kell majd kicsit, nem kis falat :)

Szerk: a Divide-ra gondoltam

[ Szerkesztve ]

(#14285) #57919488 válasza dokee78 (#14283) üzenetére


#57919488
törölt tag

Michael Biehn elvonón volt vagy hol volt eddig? :D

(#14286) Dani82 válasza dokee78 (#14283) üzenetére


Dani82
senior tag

The Divide jó lesz! Nekem bejött tegnap nagyon. bár utána elég sok kommentet olvastam róla és a 70% szarozta :D Pedig sztem nagyon jó.

Stolen
Nem tudom, de szerintem ez úgy kb. a 4. pont ilyen típusú filmje lehet Cage-nek. Bűnöző, de imádja a gyerekét/családját, utolsó meló, gebasz, happy end.
Szar volt és unalmas.
3/10

(#14287) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Marvel hírek

Live-Die-Respawn

(#14288) hamham válasza dokee78 (#14283) üzenetére


hamham
tag

Köszi a tippet -The divide- tegnap este megnéztem. Érdekes, mondhatni tetszett a film, pláne az emberi jellemnek a "fejlődése" hagyott mély nyomot bennem.

(#14289) Realradical


Realradical
őstag

Django Unchained 10/10
Hát ezt vártuk, színészek kiválóak, a karakterek emlékezetesek. Kicsit lassú, de ugye a film maga western így ez a dolga. Leó monológja a frenológiáról minimum Oscar esélyes. Ajánlom mindenkinek aki bírja a morbid humort :)

Seven Psychopaths 10/6
Nem tudom, bírom a beteg dolgokat, nem is volt rossz amit láttam, de valahogy nem állt össze bennem a dolog egy nagy kerek egésszé. Lehet, hogy van aki órákig el tudná elemezni, vagy esetleg egyből rátalál valami hangulatra vagy mondanivalóra, nekem nem sikerült...

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#14290) Pitterix


Pitterix
őstag

Minden nap karácsony

Ma volt szerencsém tévében látni.
Annyira kaka, hogy nem bírtam otthagyni.

4\10

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#14291) Coccolino_O válasza Dani82 (#14286) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Nekem is tetszett anno, de ha jól rémlik, akkor itt sem volt mindenki oda érte.

(#14292) spammer


spammer
veterán

Ghost in the Shell 2: Innocence (Páncélba zárt szellem 2. - Ártatlanság)

Az első rész jobban tetszett, de ez is jóság volt. Már a kezdő képsorokkal azonnal berántottak. Stílusában kicsit más, mint az előző, de a története ennek is nagyon jó, viszont jóval bonyolultabb, a vége fele ha nem figyelünk, könnyen elveszíthetjük a fonalat. Ebben már nagyon sok a CGI, elképesztően szép jelenetekkel van tele, és itt már jobban sikerült vegyíteni a rajzos részekkel.

Ilyen minőségű és hangulatú sci-fi filmeket kellene készíteni Hollywoodnak is :K

8/10

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#14293) oriic válasza spammer (#14292) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Első rész nekem jobban tetszett. Amúgy van anime topikunk is: [link]

Live-Die-Respawn

(#14294) #54715584 válasza spammer (#14292) üzenetére


#54715584
törölt tag

Ebből van vagy 8-10 rész, vajon mindegyik ilyen jó lehet?

(#14295) oriic válasza #54715584 (#14294) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

2 nagyfilm van, a többiben más a történet.

Live-Die-Respawn

(#14296) spammer válasza oriic (#14293) üzenetére


spammer
veterán

Tudom, majd benézek oda is, mert kelleni fog tipp hasonlókról :)

Amúgy azért ide írtam, mert anime témákban laikus vagyok, és így is tetszett, mert rohadt jó :) Szóval egyfajta ajánlónak szántam, hogy ha valakit érdekelnek a jó sci-fik, mert ez nem Dragon Ball ;] :D

(#14294) monstre 2 mozifilm van + 2 évados sorozat meg asszem annak egy lezáró filmje, vagy mi :) Én csak a 2 alapfilmet láttam eddig.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#14297) #54715584 válasza spammer (#14296) üzenetére


#54715584
törölt tag

A minap találtam egy bő 30 gigás pakkot, csodálkoztam is, imdb nem írta, hogy sorozat, vagy lehet csak félreolvastam, mintha 8 részre emlékeznék :)

(#14298) FoxiestFox válasza oriic (#14295) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Melyik az a kettő?

(#14299) oriic válasza FoxiestFox (#14298) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

(#14300) FoxiestFox válasza oriic (#14299) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Kösz, nekiugrom hamarosan^^

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.