Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15701) pohár


pohár
félisten

na, unrated Taken 2 mádzsárul

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#15702) spammer


spammer
veterán

Wreck-It Ralph

Hát gyerekek, ez valami kurva jó lett! Akik ilyen játékokon nőttek fel, játéktermekben még püfölték az ilyen Arcade gépeket, azoknak kötelező. De azoknak is ajánlott, akik nem annyira járatosak az ilyen témában, mert nagyon aranyos kis történetet kanyarintottak mellé, nagyon jó karakterekkel. A kis csaj zabálnivaló, Sarah Silverman telitalált szinkronhangnak. De ez elmondható Jane Lynch-ről is, a karakterét totál ráírták, róla mintázták. Zseniális pillanatokkal van tele, főleg az első fél óra, a végefőcím pedig a hab a tortán.

Amit sajnálok, az az, hogy az eleje túl erős, amikor elkezdődik igazán a történet, onnantól kevés a videójátékos/karakteres utalás/cameo, és csak a főbb szereplőkre és a történetre koncentrál. Nem olyan nagy probléma, csak úgy érzem, hogy ebben azért volt még bőven lehetőség, de lehet, hogy egy esetleges folytatásra tartalékolnak :)

Egyáltalán nem vagyok animciós film rajongó, ritkán nézek ilyesmit, mert kiábrándultam kicsit belőlük, de ez nagyon tetszett, szerintem kicsiknek és nagyoknak is kiváló szórakozást nyújthat.

8/10

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#15703) #54715584 válasza Integra (#15696) üzenetére


#54715584
törölt tag

Már láttam.
Nem biztos, hogy okosabb vagyok, de ha 2 dologgal foglalkozol egyszerre, akkor ne mondd már, hogy mindent láttál a filmből... :U

(#15704) Integra válasza #54715584 (#15703) üzenetére


Integra
titán

ipari hulladék, ne akadékoskodj már.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#15705) Viszlát válasza #54715584 (#15703) üzenetére


Viszlát
addikt

Ne viccelj, van itt olyan akinek meg sem kell nézni a filmet és úgy is meg tudja ítélni. Egy kis játék filmezés közben igazán semmiség.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#15706) Jhonny06 válasza Viszlát (#15705) üzenetére


Jhonny06
veterán

Provokálás rulez.

(#15707) baluka26 válasza Jhonny06 (#15706) üzenetére


baluka26
veterán

Valamiért itt a fórumon, meg úgy amúgyis valamiért jó ez a hangulatkeltés.
Szerintem inkább szeressük már egymást, és ne baszogassuk a másikat :DDD

Kivéve, ha fociról van szó. A foci más ;]

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#15708) #54715584 válasza Viszlát (#15705) üzenetére


#54715584
törölt tag

:DDD

(#15709) Viszlát válasza baluka26 (#15707) üzenetére


Viszlát
addikt

Szó sincs hangulatkeltésről, nem költői túlzás amit írtam, nem csavartam rajta egy icikét sem valamiféle hatás érdekében, szimplán az igazság.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#15710) oriic válasza spammer (#15702) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Köszi, meg is van esti program.

Live-Die-Respawn

(#15711) pohár


pohár
félisten

Taken 2 Theatrical Version vs Unrated Extended Cut

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#15712) Integra válasza Viszlát (#15709) üzenetére


Integra
titán

figyelj, azért mert nem csinálsz semmit, csak egész nap filmeket nézel, és mert kinevezted magad a topic rézandrásának, ettől még nem nyaltad hegyesre a piramiskoat.. nem tetszik amit írok? scrollozol tovább, ahogy én is az írásaidra, én sem minősítem azt a sok blődlit amiket sokszor összehordasz a magasröptű elemzéseidben.. ;)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#15713) dokee78 válasza pohár (#15711) üzenetére


dokee78
félisten

Nemrég kezdtem nézni a filmet (DWP) épp a linket is meglestem.

(#15714) bAtt001 válasza spammer (#15702) üzenetére


bAtt001
addikt

tetszett nekem is de két dolog nagyon zavart az egész film alatt. ez egyik hogy miért kellett arra mézes-mázas helyszínre terelni a történetet... (rózsaszín minden, cukorkák stb). a másik pedig hogy felix és a katona csaj hangját adó színészeket is ismertem sorozatokból és mindig láttam magam előtt azokban a szerepekben őket, nem tudtam elválasztani őket. de ezeken kívűl egész jó darab, jobb mint a többi animációs film számomra

(#15715) Viszlát válasza Integra (#15712) üzenetére


Viszlát
addikt

Nah, most jól megkaptam. Réz András munkásságát nem ismerem túl jól, de ha ő sem játszott (szerk: illetve játszik, nem tudom miért gondoltam, hogy már meghalt) filmnézés közben, akkor valóban van bennünk közös. Egyébként felőlem úgy tekersz át hozzászólásaimon, ahogy csak jólesik, megnyugtató, hogy továbbra is mindenkinek meg van a lehetősége arra és úgy reagálni, ahogy kedve tartja.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#15716) baluka26


baluka26
veterán

Tessék ide fáradni, vagy inkább tényleg befejezhetnétek. Nem vicces, hogy egy ilyen kis faszságon harcoltok?:D
Mert szerintem nagyon.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#15717) Viszlát válasza baluka26 (#15716) üzenetére


Viszlát
addikt

Kinek mi az apróság, ugyebár. Egy filmes topikban a véleményalkotás körülménye szerintem nem az, legalábbis meglehetősen szorosan kapcsolódik a téma lényegéhez ahhoz, hogy csak úgy átugorjon felette az ember. De sokkal több szót valóban nem érdemel, ahány ház, annyi szokás.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#15718) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

Big ass spider - egy új csoda, de nem az assylumtól

Resistencia eterna

(#15719) oriic válasza bagyulajuve (#15718) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Az a CGI. Te jó ég. :DDD

Live-Die-Respawn

(#15720) ígyvanferi válasza bagyulajuve (#15718) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Újra divatba jöttek a pókos filmek? Nemrég linkelt itt valaki egy hasonló pókos műalkotást. Ez talán egy fokkal minőségibbnek tűnik (már ha egyáltalán lehet minőségről beszélni).

(#15721) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Kicsit had nosztalgiázzak, kiemelnék 2 nagyszerű magyar tehetséget (főleg komikus szerepkörben kedvelem őket, kicsit keveset hallani mostanában róluk nem megérdemelten):
Sándor György Taxis
Máthé Erzsi.Licitálás

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#15722) HuMarc


HuMarc
addikt

Die Hard - Hollywood Hírügynökség kritika

Főleg @noxwill: A végén látszik, hogy a Yippie-Kai-Yay Mother-t Zoly-tól vette. (OW) Tehát ismeri az Otherworld-öt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15723) spammer válasza bAtt001 (#15714) üzenetére


spammer
veterán

Igen, a mézes-mázas cukorvilág egy kicsit furcsa, de meg lehetett szokni :) Én mondjuk nem nézem Jane Lynch sorozatait, lehet, hogy ezért nem zavart engem :) Amúgy én kajak azt hittem, hogy Seth Rogen szinkronizálja Ralphot, aztán a végén néztem, hogy hoppá, mégsem.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#15724) atike


atike
nagyúr

Timothy Green különös élete
Imdb

Valahol nyálas, van ahol sok, fordulat akad benne, de leginkább dráma. A lényeg, hogy megnézetném azokkal akiknek már van és akiknek még nincs gyereke is... A szirup mögötti mondanivaló nem semmi. És szerintem valami brutálisan jó az operatőri munka, gyönyörű helyszínek vannak benne. Abszolult nem az én stílusom, de nem bántam meg, hogy megnéztem. Ajánlom!

7/10

(#15725) dokee78


dokee78
félisten

Van ez a kék fénycsík a filmekben az mi és miért teszik bele?
OK még a Total Recallban elviseltem,mert az ilyen futurisztikusabb.
De a Taken 2-be minek kellett beletenni.

(#15726) bagyulajuve válasza dokee78 (#15725) üzenetére


bagyulajuve
addikt

engem az Emlékmásban is nagyon zavart, viszont a Star Trekben jól nézett ki
azt hiszem erről van szó: lens flare

Resistencia eterna

(#15727) oriic válasza HuMarc (#15722) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hát egyre több negatív kritikát olvasok, hallok.

A videó meg a szokásos állatság, a katonai teherautós résznél hangosan felröhögtem. :DDD

(#15728) HuMarc

Zavarja többieket. :U :DDD

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#15728) HuMarc válasza oriic (#15727) üzenetére


HuMarc
addikt

Engem nem érdekelnek a negatív kritikák, én holnap megnézem, és elhatároztam, hogy tetszeni fog.

Nekem már meg van tiltva a hangosan röhögés, mert zavarja a többieket :(

(#15729) spammer


spammer
veterán

Lo Imposible (The Impossible / A lehetetlen)

Tetszett, de igazából nem érzem, hogy bármi kiemelkedőt vagy különlegeset nyújtott volna. Igaz történet alapján készített korrekt dráma, a katasztrófa elég látványos volt, szépen bemutatta a csapás utóéletének egy részét. Csodálatos helyszín (volt), jó fényképezés, szép zene, korrekt színészek, főleg a gyerekek, akikről az elején azt hittem idegesítőek lesznek, de aztán nagyon jól játszottak, szépen meg lehet könnyezni 1-2 jelenetet :) Ugyanakkor volt egy pár igen csak hatásvadász jelenet, amit már túlzásnak tartottam, és inkább ellenérzéseket váltott ki belőlem, hogy "ezt minek?". Még akkor is, ha valódi dolgokat mutat be, nem kell mindent bemutatni, tudjuk amúgy is.

7/10

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#15730) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

"Mintegy 110milliárd ember született erre a világra. És egyikük sem élte túl."
Rokonlelkek

Jó volt újra tininek lenni. 8.5/10

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#15731) oriic válasza HuMarc (#15728) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Jó hát ettől függetlenül engem is érdekel.

Live-Die-Respawn

(#15732) koxx


koxx
MODERÁTOR

40 és annyi

Avagy, hogy nyújtsuk el a sz.rt 130 percig. 4/10

(#15733) vzsryl válasza koxx (#15732) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Én Valentin napon néztem a párommal, és tetszett. Bár lehet, hogy csak a körülmények áldozata lettem. :) Nálam simán 6/10.
A poénok is bejöttek, és külön jó pont jár arra, hogy nem akart olyan mindenáron hollywoodi lenni. Értem ez alatt a problémák élethűbbé tételét az által, hogy nem oldották meg egyszerűen, sőt meg sem oldódott mind. Pl: (SPOILER) a férjhez nem igazolt hirtelen minimum egy Lady Gaga, vagy hasonlóan nagy kaliberű celeb, és így nem húzta ki egyből a céget a szarból, ráadásul a film végén is még fennállt a probléma. Manapság ritkán látok ilyen életszagú vígjátékot, pedig ez sem volt egy nagy durranás.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#15734) koxx válasza vzsryl (#15733) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Tele volt hosszú és meglehetősen unalmas veszekedésekkel. Pár helyen mosolyogtam rajta, de ez kevés. Ha mindezt belesűrítik 85 percbe akkor talán 1-2 ponttal többet kap. Na meg ha Fox kisasszony kicsit többet mutat :D

(#15735) callmeakos válasza HuMarc (#15722) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Íííígen leesett. :D
Még ha másodszorra is hogy ezt mintha hallottam volna :D
De hát csak a szokásos HH epizód. Szakadtam a röhögéstől. Főleg a végén. Viszont ezzel együtt bebizonyosodott hogy ezt a filmet nem moziban fogom megnézni. Nem ér ennyit. És ha ennyi felől kapja az ívet, akkor bizony lehet az egészben valami. Pl. ez is. freddyD véleménye a filmről:

Amúgy csinált már Zolyval Filmbarátokat [link]. Szóval már ismerik egymást :D

All→M8

(#15736) Integra


Integra
titán

robot chicken: star wars
van itt min nevetni, egyik-másik poén fergeteges :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#15737) dokee78


dokee78
félisten

Sosem értettem mire jó ez a sok Relase csapat?
OK,hogy van 2 aki vetekszik,de,hogy a Taken 2-t 5 csapat is kihozza az komoly.

(#15738) oriic válasza dokee78 (#15737) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ki tudja, lehet hogy csak menőzni akarnak hogy ők is tudnak ilyet. Egyébként tényleg nincs sok értelme.

Live-Die-Respawn

(#15740) dokee78 válasza F34R (#15739) üzenetére


dokee78
félisten

magyar oldal

(#15741) dokee78


dokee78
félisten

Miért csinálnak új The Wolverine-t,mikor már van ->X-Men Origins: Wolverine

(#15742) oriic válasza dokee78 (#15741) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Mert folytatás lesz azért. Japánban fog játszódni.

Live-Die-Respawn

(#15743) mayday00


mayday00
őstag

imdb-n hogy kell filmre szavazni, pontot adni rá? Be vagyok jelentkezve, de nem tudom hol kell :O

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#15744) dokee78 válasza mayday00 (#15743) üzenetére


dokee78
félisten

Ott vannak a csillagok nyomj rá.

(#15745) oriic válasza dokee78 (#15741) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

[link]

Live-Die-Respawn

(#15746) mayday00 válasza dokee78 (#15744) üzenetére


mayday00
őstag

Rányomok.mondjuk 5nél. De utána újra lehet nyomni. Újra és újra..egérrel lehet menni jobbra balra, s korlátlanul ,,rányomni" Akkor elvileg egy user nem csak 1 szer szavazhat az adott filmre, hanem bármennyiszer.?

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#15747) alratar válasza mayday00 (#15746) üzenetére


alratar
addikt

Egy user csak egyszer szavazhat! (És ha jól tudom a szavazatot később nem is lehet visszavonni.?)

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#15748) Jhonny06 válasza mayday00 (#15746) üzenetére


Jhonny06
veterán

Gondolom ahányszor rányomsz, annyiszor változtatod a saját értékelésed. Elég egyszer megnyomni. Igen, egy user csak egyszer szavazhat.

[ Szerkesztve ]

(#15749) TazLeacher válasza mayday00 (#15746) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Módosíthatod a szavazatodat. Csak egyszer szavazhatsz, de később bármikor lemódosíthatod.

alratar: de vissza lehet.

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#15750) spammer válasza mayday00 (#15746) üzenetére


spammer
veterán

Felülbírálhatod a szavazatod, de nyilván mindig csak az aktuálisat veszi számításba.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.