Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15851) spammer válasza madgie (#15846) üzenetére


spammer
veterán

Summer in the city :K

Így van, a harmadik a best, de azért nálam ott vannak mellette a Halálos fegyverek is (bár azokból is inkább a 2-3 a legjobb a kis getzi Leoval :D )

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#15852) #54715584 válasza mayday00 (#15850) üzenetére


#54715584
törölt tag

Persze :K

(#15853) Jhonny06 válasza mayday00 (#15850) üzenetére


Jhonny06
veterán

A lényeget igen, bár kellett neki egy második nézés, akkor már jobban odafigyeltem az apróbb részletekre is.

(#15854) baluka26


baluka26
veterán

The Iron Giant 9/10

Egyik legjobb animációs film, amit valaha láttam életemben. Érdemes megnézni. :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#15855) oriic válasza baluka26 (#15854) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

:R

Live-Die-Respawn

(#15856) Sotho válasza gyuromoj (#15823) üzenetére


Sotho
őstag

:C :Y kösz ez jól esett. :D 2. felirat már nem is kell.

[ Szerkesztve ]

(#15857) horush válasza mayday00 (#15850) üzenetére


horush
addikt

Mit nem lehet azon elsőre megérteni? :U

(#15858) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Én még picit visszatérnék a Die Hardokhoz. Mi a helyzet a szinkronjukkal? Arra gondolok, hogy pl. az elsőhöz is készült később új szinkron. Dörner György hangja eléggé egybeforrt nálam Willisszel, de Vass Gábor sem rossz. Mi van a többivel, úgy általában az egésszel? Az újnál ilyen neveket olvasok, hogy Hujber, Gesztesi, Rékasi... ehh... Biztos láttam már így is, úgy is, és lehet, hogy nem sokat fog számítani a filmélmény szempontjából, de akkor már elég lenne egy változatot beszereznem. Egyáltalán, milyen verzió tartalmazza az első szinkron változatot?

(#15860) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Ki a legjobb Die Hard-gonosz?

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#15861) Jhonny06 válasza gyuromoj (#15859) üzenetére


Jhonny06
veterán

Te pénzt kapsz ezekért a linkekért?

(#15862) vzsryl válasza Jhonny06 (#15861) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Valószínűleg nem, és engem pl. nem is zavarnak. A nagy részét már előtte én is észreveszem adott oldalon, de tud újdonságokat is mutatni. Filmes topic, filmes linkek, tetszik. :)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#15863) gyuromoj válasza Jhonny06 (#15861) üzenetére


gyuromoj
veterán

Nem, de ha zavar akkor hanyagolom a dolgot. Csak az érdekesebb, új cikkeket válogatom össze, hátha valaki nem olvas mást ezen a topicon kívül. :B :R

(#15862) vzsryl
:R

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#15864) baluka26 válasza oriic (#15855) üzenetére


baluka26
veterán

Egyébként megnézve a rendező munkásságát mindent értek :D
De nem értem hogy lehet ez a film ennyire ismeretlen.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#15865) hoffman_ válasza gyuromoj (#15863) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Én pont a mai csokor kapcsán gondoltam rá, hogy tök jó, hogy néha valaki egy, esetedben több linket is begyűjt, és így nem kell szétnéznem máshol.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15866) Jhonny06 válasza gyuromoj (#15863) üzenetére


Jhonny06
veterán

Dehogy zavar, csak kérdeztem. ;] Sőt

(#15867) oriic válasza baluka26 (#15864) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Annyira nem ismeretlen szerintem. Csak régi.

Live-Die-Respawn

(#15868) baluka26 válasza oriic (#15867) üzenetére


baluka26
veterán

Oroszlánkirály is régi.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#15869) alratar válasza baluka26 (#15868) üzenetére


alratar
addikt

És milyen jó! :)

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#15870) rt06 válasza gyuromoj (#15863) üzenetére


rt06
veterán

abba ne hagyd, nagyon jo, hogy osszeszeded igy egy csokorba - nekem pl munkaidoben pont jo, hogy egyhelyutt megtalalni mindent

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#15871) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Köszi a pozitív HSZ-eket, akkor folytatom tovább a dolgot. Örülök hogy hozzá tudok tenni a topichoz. :R :B

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#15872) HuMarc


HuMarc
addikt

Die Hard 4.0 - Legdrágább az életed (Live Free or Die Hard) (2007)

Nem értem, mit háborogtok a legújabb Die Hard-on, ez sokkal gyengébb annál.

A sztori sokkal gyengébb, mint a legújabb részben, még a valamilyen szinten ikonikus főgonosz ellenére is.

A film egy csomó tévhitet erősít, és tele van klisékkel. 2007-ben nem hiszem, hogy bármelyik hacker is Nokia 9xxx-et használna. Aztán az, hogy a programozók vagy 25 éves, dagadt, otthonélő geek-ek vagy pedig 40 éves, nagy "SZTK" szemüveges, seggdugaszok lehetnek. Vagy hogy egy igazi hackernek fél perc feltörni akármit.

Aztán a végén az autós üldözésben van egy autó, aminek McClane kétszer is nekimegy (kétszer van bevágva ugyanaz a felvétel) ugyanannak a fekete Mercedes-nek.

Aztán az a puhap*cs hacker, aki kíséri John-t, na nála mindenki jobb lenne.

4/10

(#15873) dokee78 válasza HuMarc (#15872) üzenetére


dokee78
félisten

Az elsővel kellett volna kezdened.
A 4 az valóban gyenge,de legalább John Mclane a főszereplő és ki is van emelve a szerepe.
Míg az újban a fiával egy szinten van.

(#15874) pohár


pohár
félisten

ezt ki meri bevállalni? kíváncsi vagyok, hogy milyen lehet...

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#15875) F34R válasza HuMarc (#15872) üzenetére


F34R
nagyúr

4 tol kezdve lett szar , persze voltak az elso harom reszbe is klisek megis innen kezdett el "hanyatlani" az egesz sorozat.

Told le egybe mind az otot, kicsit mas kepet kapsz majd.

[ Szerkesztve ]

(#15876) baluka26 válasza alratar (#15869) üzenetére


baluka26
veterán

De ez nem kicsit, hanem egy kategóriával jobb. Tényleg.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#15877) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

nem tudom vót-e már: [link]
:DDD

Resistencia eterna

(#15878) rt06 válasza bagyulajuve (#15877) üzenetére


rt06
veterán

vót

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#15879) HuMarc válasza HuMarc (#15872) üzenetére


HuMarc
addikt

Pár kimaradt dolog:

Komolyan gondolták, hogy a fő bunyójelenet egy nő és John McClane között zajlik le? És azt komolyan gondolták, hogy egy nő megveri John-t?? Gondolom ez azért kellett, hogy ne az az üzenet jöjjön le, hogy asszonypajtás verve jó, de az a csaj akármilyen karate-király lehet, egy 70 kilós nő magassarkúban és feszülős ruciban nem tud felemelni egy nála kb. 20-30 kg-val nehezebb férfit, akinek még a súlypontja is magasabban van!

És a 4.0-ban sokkal több (vagy legalábbis sokkal zavaróbb/feltűnőbb) a CGI, mint akár az 5. részben, akár a 3. részben.

@dokee78 (#15873): Megnézném az első kettőt, de kazettán sem találtam őket :(
Igen, abban igazad van, hogy a 4.0-ban ő a főfőszereplő, de
1) ezt úgy érték el, hogy a "társa" egy gyámoltalan puhap*cs
2) én úgy vettem észre, hogy a 3. részben kb. egyenrangú társak voltak Samuel L. Jackson-nal.

Egyébként az 5. részben valóban fura volt kissé a hierarchia apa és fia között, de a film végére John megkapta a kiemelést, és John Jr. megadta neki a tiszteletet.

@F34R (#15875): Oké, valahogy megszerzem az első két részt és szombaton betolom egyben az első 4-et, az 5-öt meg majd ha kijön DVD-n.

(#15880) dokee78 válasza HuMarc (#15879) üzenetére


dokee78
félisten

Nincs CGI a 3. részben.
Azért a 3. részben látszott és érezhető volt,hogy John Mclane a főhős.

(#15881) rt06 válasza dokee78 (#15880) üzenetére


rt06
veterán

"Nincs CGI a 3. részben."
ezt ugye nem gondoltad komolyan?

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#15882) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Latom atalakult a topik Die Hard topikra, nah majd jovok ha megneztem az uj reszt! :DDD

[ Szerkesztve ]

...

(#15883) vzsryl válasza dokee78 (#15880) üzenetére


vzsryl
nagyúr

De van, méghozzá mai szemmel elég gagyinak mondható, és nagyon könnyen kiszúrható. Az egyik legfeltűnőbb a végén, amikor felrobban a hajó. Könnyen idézem fel, hisz ma hajnalban néztem meg sokadjára. :)

Egyébként teljesen egyetértek madgie ezen hozzászólásával.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#15884) spammer válasza dokee78 (#15880) üzenetére


spammer
veterán

Kőkemény CGI van benne :DDD

"The sandwich board that Bruce Willis wore while filming in Harlem said "I hate every body" rather than the more racist version that appears in the film. The sign was changed with CGI in post-production to read "I Hate Niggers", though the "I hate every body" version is used for some television broadcasts of the film. " - [link]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#15885) rt06 válasza vzsryl (#15883) üzenetére


rt06
veterán

jo film, de szerintem kisse tulzas a legjobbak koze sorolni - max a konnyedebb fajtabol
de amig olyan filmekkel kell megkuzdenie e cimert, mint a ronin, vagy a heat, szerintem messze alulmarad

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#15886) rt06 válasza spammer (#15884) üzenetére


rt06
veterán

emellett arrol se feledkezzunk el, hogy (spoileresen):
- a film elejen felrobbantottottak egy forgalmas es emberekkel tomott new-work-i utcat
- kesobb felrobbantottak a wall street-i metroallomast
- elarasztottak vizzel egy - valoszinuleg em is letezo - csatornahalozatot, melybol fohosunk gejzirkent tort a felszinre
- fenrobbantottak szamtalan egyeb dolgot es embert

amit te irtal az abbol a szempontbol erdekesseg inkabb, hogy az ember nem is gondolna, mi minden cgi abbol, amit a kepernyon lat (tobb, mint amit sokunk elsore elhinne)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#15887) vzsryl válasza rt06 (#15885) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Egyértelmű, hogy a könnyedebbek között kiemelkedő, mivel egy kommersz akció-vígjáték féleség. Én pl. a Ronin-on és a Heat-en nem tudok olyan jól szórakozni, mint a Die Hard 3-on, de hát ízlések és pofonok. :)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#15888) spammer válasza rt06 (#15886) üzenetére


spammer
veterán

Ja, a alagútban a víz ma már eléggé szembetűnő, de hát ennyi baj legyen. Nem sok filmnek volt akkoriban csúcstechnikára pénze (pl.: Jurassic Park), meg hát egy ilyen akciófilmbe nem is lehet elvárni. A metróalagútban viszont volt sok díszlet, meg úgy az egész filmben is, és ez nekem még mindig jobban tetszik, mint az, hogy az új filmekben már minden szinte minden CGI. :(

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#15889) madgie válasza rt06 (#15885) üzenetére


madgie
titán

Kinek mi, nekem a Heat valószínűleg a top 10 akciófilmbe sem férne be, a Ronin meg főleg nem.

(#15890) vzsryl válasza spammer (#15888) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Jurassic Park 93-ban került 63 millió $-ba, a Die Hard 3 95-ben 90 millió $-ba...

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#15891) rt06 válasza spammer (#15888) üzenetére


rt06
veterán

pedig egyre inkabb erre halad a filmgyartas, es nem csak a robbanasokra kell gondolni, mint azt a te peldad is mutatja
azt hiszem szerepelt mar a topic-ban ez a video, ami a boardwalk empire effektjei kozul mutat be parat...es nem a robbanasokat, hanem egyeb olyan dolgokat, amiket lenyegesen olcsobb, vagy konnyebb volt cgi segitsegevel megvalositani (es ha nezed a sorozatot, legtobbszor eszre sem venni, max sejted, hogy "ahh, az tuti nincs ott")

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#15892) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Act Of Valor 9/10.

Nekem nagyon tetszett, végigizgultam, nem egy pihenős film, simán többszörnézős lesz nekem.
Mondjuk én alapból is szeretem az ilyen témájú filmeket...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#15893) mondomén válasza spammer (#15888) üzenetére


mondomén
őstag

Jah, már minden az, még akkor is ha lenne rá pénz... Most fejeztem be az utolsó Twilighot. Ennyire ótvar szar CGI-t már rég láttam. Ezzel a sorozattal iszonyat pénzeket szedtek össze, és nem hajlandóak adni az ilyen dolgokra. A linkelt Boardwalk jobban megvan csinálva.

(#15894) spammer válasza rt06 (#15891) üzenetére


spammer
veterán

Jaja, költséghatékony, de én simán kiszúrom sajnos. Nézek elég sok sorozatot, BE, GoT stb., sajnos elég sokszor kiszúrható (háttér, vár, épületek stb.). Bár a tévés CGI nyilván kevesebb pénzből készül, ahhoz képest tényleg nagyon jó, főleg HBO-s vagy meg kábeles sorozatoknál, de azért nem ugyanaz, mintha a fel lenne építve a díszlet.

Én elhiszem, hogy ez így éri meg, meg szanaszét effektezhető, variálható, biztos gyorsabb is elkészíteni, csak az a bajom, hogy nekem nem ugyanaz az élmény, és nem is lesz annyira időtálló a látvány. Elég megnézni a 2001-et, a SW filmeket vagy a Blade Runnert, Alieneket stb., hiába van ezekben is CGI, ott még muszáj volt díszletet építeni, és a mai napig rohadt jól néznek ki. Míg az Avengers hol lesz 10-20 év múlva? Sehol. :(

(#15890) vzsryl: Csak arra gondoltam, hogy nem sok volt rajta kívül, aminél időtálló CGI készült akkoriban. Bár azt hozzáteszem, hogy már nagyon rég láttam a JP filemekt, szóval lehet, hogy nem annyira időtálló, de én arra tippelnék :) Spielberg és csapata azért odatette magát.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#15895) gyuromoj válasza spammer (#15894) üzenetére


gyuromoj
veterán

Nekem megvan a JP Ultimate Trilogy 1080p-ben és sajnos számomra elkeserítő az első rész. Másik két részt nem néztem. VHS-en rongyosra néztem, ott tökéletes volt számomra 10-12 éve.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#15896) pohár válasza mondomén (#15893) üzenetére


pohár
félisten

ótvar filmhez ótvar CGI a nyerő :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#15897) spammer válasza gyuromoj (#15895) üzenetére


spammer
veterán

Akkor mellélőttem :DDD Lehet, hogy én is csak a szép (és HD mentes) emlékek miatt tippeltem erre :D Viszont akkor az idei 3D-s változatot jól meg kell tuningolniuk.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#15898) mondomén válasza pohár (#15896) üzenetére


mondomén
őstag

Én nem mondok semmit. Die Hard után biztos mindenki örülne egy Twilight menetnek. :DDD

(#15899) pohár válasza mondomén (#15898) üzenetére


pohár
félisten

az biztos :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#15900) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Április 8-án jön A Hobbit, kétféle kiadásban: [link] és [link]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.