Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14551) dokee78


dokee78
félisten

Savages 8/10
Hozta amit vártam.

(#14552) Dani82


Dani82
senior tag

Flight (Kényszerleszállás) 2012

Nagyon jó kis film. Az első rész maga a repülés, amit én kb. pislogás nélkül :Y így néztem végig, iszonyat gyomorideggel, mivel issszonyatosan utálok repülni, félek mint az állat, akármennyit iszom, xanaxozok előtte, teljesen kész vagyok tőle.
A másik rész pedig egy lassabb, folyam, de nagyon jól felépített forgatókönyv és a főszereplő is nagyon jó.
8/10

(#14553) HuMarc válasza Dani82 (#14552) üzenetére


HuMarc
addikt

Nem a repülés veszélyes, még csak nem is a zuhanás. A földet érés rizikós egy kicsit :DDD

(#14554) spammer válasza HuMarc (#14553) üzenetére


spammer
veterán

Így van, olyan repülőgép még nem épült, ami fent is maradt volna, így vagy úgy, de mindegyik földet ér ;]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#14555) dokee78


dokee78
félisten

A The Collection előtt érdemes megnézni a The Collector-t,vagy külön is van értelme?

(#14556) Dani82 válasza spammer (#14554) üzenetére


Dani82
senior tag

Ezt általában az összes ismerősömtől meghallgatom, amikor utaznom kell valahova repülővel, köszi :D

(#14557) Devid_81 válasza Dani82 (#14556) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Legutoljara olyan viharba jottem vissza, hogy nyiltak ki az ajtok, a legikiserok probaltak rendet tenni mert a csomagok meg jottek volna kifele, jo moka volt, de akkor mar azert en is paraztam kicsit.

...

(#14558) Dani82 válasza Devid_81 (#14557) üzenetére


Dani82
senior tag

fúúú, nem is tudom mit csinálnék ilyen szituban. Szerintem tuti megőrűlnék, le kéne szíjazni vagy nem tudom. Főnököm jött haza Franciaországból pár hete, amikor volt egy "missed approach" az is kőkemény lehet. Amikor kb 5 méterre van a gép a földtől már kezdenél megnyugodni, hogy vége és hallod, ahogy felpörögnek a turbinák és újra emelkedik a gép élesen fel, mert nem volt jó a rárepülés és menni kell még egy kört a leszálláshoz :Y :Y

(#14559) Devid_81 válasza Dani82 (#14558) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Imadom amikor gyursul a gep! :K
Par eve mentem Brittish Airways 4 turbinas geppel tengerentulra, es az ezekhez a kis fapadosokhoz kepest amilyet gyorsul felszallasnal... :Y
Rossz lehet ha felsz tole, engem nem zavar, kulon imadom, a felszallas meg mindent visz, nah de hagyjuk mert sok az off, majd egy masik helyen-topikban tudunk meg errol beszelni barmikor! :)

...

(#14560) atike


atike
nagyúr

Jobs... Egy kiszivárgott jelenet... Háááááát.... :U

(#14561) baluka26


baluka26
veterán

A köd @ TV2 2330. Ajánlom mindenkinek! ;)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#14562) Jhonny06 válasza dokee78 (#14555) üzenetére


Jhonny06
veterán

Folytatás, kvázi ugyanazokkal a szereplőkkel, úgyhogy igen, különben nem nagyon fogod érteni. Persze nem nagy sztori, de kell az előzmény. :)

The Last Stand (2013)

Ezt viszont nézzétek meg srácok, kategóriáján belül eléggé eltalált film, simán megért egy mozijegyet. Érdekes, hogy Schwarzenegger nem volt annyira főszerepben, mint amennyire azt várná az ember, de nem is baj, így több karakternek is jutott hely. Jó a képi világ, helyszínek, verdák, akciójelenetek; nem unatkozol, na. A szinkronnal kapcsolatban vegyesek az érzelmeim: a párbeszédek nagyon gyengék, a káromkodások viszont nagyon jók. Nem tudom, hogy az "iskolabusz, bazmeg?"-nek mi az eredetije, de nem is érdekel - zseniális, ahogy egy-két ilyen elhangzik, pont a megfelelő pillanatban. Jó kis film, de úgy egészében. Nem mondanám, hogy Schwarzi miatt. 7/10.

[ Szerkesztve ]

(#14563) szpal17 válasza atike (#14560) üzenetére


szpal17
őstag

Számomra semmi nem derül ki ebből a jelenetből...persze a kritikusok, meg a sok okos már osztja is, hogy mekkora gagyi lesz a film.
Egy film nem 1 percből áll...bár tény, hogy Ashton helyett biztos mást raktam volna főszereplőnek...irritál a két pasi meg egy kicsiben is...mégis a legjobban kereső sorozatszínész lett..

(#14564) Jhonny06


Jhonny06
veterán

The Collection kint, ha valami ijesztő kell estére. ;]

(#14565) dokee78 válasza Jhonny06 (#14564) üzenetére


dokee78
félisten

Ezt kérdezem csak nincs válasz.
De már nézem a The Collectort.

[ Szerkesztve ]

(#14566) spammer válasza dokee78 (#14565) üzenetére


spammer
veterán

Válaszolt neked, nem? [link]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#14567) dokee78 válasza spammer (#14566) üzenetére


dokee78
félisten

Szemem,mint a vakondé :U :R

(#14568) oriic válasza dokee78 (#14567) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ekkora ráccsal az arcomon én se látnék. :DDD

Live-Die-Respawn

(#14569) madgie válasza oriic (#14568) üzenetére


madgie
titán

Mindent interlace-ben lát a fijú, még a 24p-s Bluray-t is :DDD

(#14570) pohár


pohár
félisten

Spartacus 3. évad 1. része kint, hamar vége lesz ennek a 10 résznek, és ezzel vége is az egész sorozatnak :O :O

és van Hotel Transylvania BD50 HUN, lesz mit nézni mostanában

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#14571) spammer


spammer
veterán

Side by Side

Jó kis doksifilm a mozis technikák/technológiák fejlődéséről. Sok filmes szakmában dolgozót meginterjúvoltak: nagy rendezőket, operatőröket, post-production szakembereket.Nem annyira másznak bele a részletekbe, inkább bemutatójellegű illetve véleménykifejtős film. Filmbuziknak ajánlott :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#14574) rii


rii
nagyúr

sziasztok

hol kezdődik a star trek?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#14575) pohár válasza rii (#14574) üzenetére


pohár
félisten

a film elején ;]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#14576) oriic válasza madgie (#14569) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

;]

És végre kb 5 óra után be tudtam lépni PH-ra, hell yeah.

Hogy egy kis filmes cucc jöjjön:

[link]

Szóval érdekes a kép, de a kommenteket is olvasva, most nem vágom akkor, ez folytatás vagy előzmény. Mert én eddig úgy tudtam hogy előzmény.

Live-Die-Respawn

(#14577) rii válasza pohár (#14575) üzenetére


rii
nagyúr

éresztem'hogy megkapom .-)

de van a new generation, meg ilynenek ... nem látom át
mosd kezdenék el trek-kelni

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#14578) rii


rii
nagyúr

hülye vagyok

http://hu.wikipedia.org/wiki/Star_Trek

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#14579) HuMarc


HuMarc
addikt

Sziasztok!

Mivel egy hét szünet van az iskolában, gondoltam elmegyek moziba és megnéztem a CinemaCity honlapját és sajnálattal könyveltem el, hogy semmi nézhető nincs a moziban. (Bár a Flight nem hangzik rosszul) De láttam a Die Hard 5-öt, hogy Jön státuszú, szóval azt meg fogom nézni. (Tök rövid, most utoljára a Hobbitot láttam (kétszer) és ez a Die Hard valószínűleg így hopp, el fog szállni.

És ekkor belegondoltam, hogy én még igazából nem is láttam akciófilmet. Amit talán akciófilmnek lehet nevezni, és láttam, az az Indiana Jones-ok (ez akciófilm?), a Mr. és Mrs. Smith, a Tomb Raider(-ek?) és a Batman-ek (szerintem ezek nem szuperhős filmek, összehasonlíthatatlanok pl. a The Avengers-szel)

Szóval azt szeretném megkérdezni, hogy mi az a kategória, amit látni KELL, illetve hogy a Flight-ot és a Die Hard 5-öt érdemes-e moziban nézni.

(#14580) spammer válasza HuMarc (#14579) üzenetére


spammer
veterán

Indy az kalandfilm. Nincs olyan, hogy "kategória, amit látni kell". Filmek vannak, amik ajánlottak, de az sem jelenti azt, hogy tetszeni is fog.

A Flight -ot ajánlom, de csak akkor, ha szereted a jó drámákat, semmi pörgésre vagy akcióra ne számíts (kivéve az elejét ugye).

Die Hard 5-ért egy fillért nem adnék, mert nálam a 4. is kalap szar kategória és a 3. résznél jobbat soha a büdös életbe' nem fognak készíteni, de ez csak az én véleményem. Akciófilmnek biztos jó lesz, Die Hard filmnek már nem valószínű. Ettől függetlenül ha látványfilmre, robbanásra és lövöldözésre vágysz, akkor valószínűleg meg fog felelni neked, bár ezt a trailerek alapján le tudod szűrni úgyis...

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#14581) HuMarc válasza spammer (#14580) üzenetére


HuMarc
addikt

Köszönöm a válaszodat :)

Igen, a Die Hard szempontjából csak egy robbanásokkal és lövöldével teli filmet várok. De azt hiszem, megnézem az előző részeket is.

A Flight-on még gondolkodom, a drámákat szeretem (pl. Good Will Hunting, A boldogság nyomában, A tökéletes trükk, ezek jó drámának számítanak?)

Most iMDb-n nézem a dráma kategóriát és olyan filmeket sorolnak dráma kategóriába... Pl. a Gyűrűk Urára eddig sosem mint drámára tekintettem, de a Harry Potterre és a Love Actually-ra sem.

(#14582) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Seven Psychopaths
Jobbat vártam, de így sem volt rossz. Kellett már egy hasonló cucc.
7/10

(#14583) Pitterix


Pitterix
őstag

Kényszerleszállás

Nem hittem volna, hogy ilyen jó lesz.
Lehet SPOILERES...

Miután lezuhantak azt hittem ellaposodik, de inkább akkor pörgött fel. Denzel papa szerintem hihetetlen jól alakítja a részeges-kábszeres-leszarom pilótát. Amit ez a filmben megvedelt, azt ép eszű ember nem nagyon bírná gondolom én. Még ha kicsit kiszámítható is a vége, akkor is egy majdnem mestermű.----szerintem

7,5\10

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#14584) Jhonny06 válasza HuMarc (#14579) üzenetére


Jhonny06
veterán

Pont, hogy most egész sok jó film megy:

The Last Stand
Flight
The Impossible
Django Unchained
Jack Reacher
Silver Linings Playbook
Life of Pi

(#14585) baluka26 válasza Jhonny06 (#14584) üzenetére


baluka26
veterán

Ritka, hogy ennyi jóság legyen egyszerre moziban :K

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#14586) spammer válasza HuMarc (#14581) üzenetére


spammer
veterán

Good Will Hunting nagy kedvencem :K Amúgy a dráma egy "alapkategória". Ami nem kifejezetten vígjáték/komédia, az általában besorolható drámába. Ettől még lehet sci-fi, romantikus, fantasy, akármi. Komédia és dráma is lehet egyszerre, ezt nevezik röviden dramedynek.

szerk: ja igen, a Life Of Pi-t is ajánlom moziban, nagy vásznon jól néz ki, és szerintem kicsinek, nagynak, fiatalnak, öregnek is megfelelő film :)

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#14587) horush válasza HuMarc (#14579) üzenetére


horush
addikt

Life of Pi, Django Unchained, esetleg a Flight is. Mi az, hogy nincs semmi nézhető? :Y

(#14588) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

Sinister: éjszaka néztem tök egyedül, hát eléggé paráztatós volt mit ne mondjak, utóbbi évek egyik legjobb horrorja szerintem. Bár sok mindenre számítottam, hogy hogyan fog megijeszteni, de az időzítést nem sikerült eltalálnom, így vagy 3x kb szívroham jött rám. Aki szeret borzongani, annak ajánlott mondjuk éjjel 1-2 körül és szigorúan egyedül nézve, bár horrort nézni amúgy is csak így van értelme. Egyszer majd kibérelek már valami erdei kunyhót és ott fogok ilyet nézni :DDD . 7/10

Resistencia eterna

(#14589) sasa134


sasa134
addikt

Killing them softly

borzalmasan vontatott, semmi fordulat, átlagos párbeszédek, szinte semmi humor. Egy teljesen átlagos rosszfiús-leszámolós film, nem értem, Brad Pitt mit keres benne. A Tarantiono-s kliséktől meg teljesen izzadtság-szagú. 6/10

Moonrise kingdom
Végre valami egyedi, végre valami más, mint a megszokott. Tökéletes szereplőgárda (Edward Norton, Bill Murray, Bruce Willis) egy gyerek-szerelem szatírában - nagyon ajánlott.
9/10

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#14590) mondomén


mondomén
őstag

Hotel Transylvania

Az ötlet jó, de unalmas és abszolút nem vicces. Nem is találtam olyan karaktert aki miatt egy kicsit is élvezni tudtam volna ezt a mesét. ParaNorman sokkal jobban tetszett, ez nekem egy közepes.

5/10

The Thieves

Ez viszont elég jó volt. Szeretem a koreai filmeket, simán hozzák egy hollywoodi mozi minőségét. Jó kis Heist movie, bár nem a legcsavarosabb, gyorsan rá lehet jönni, hogy mi a helyzet. Viszont a végefelé, a rablós rész után, átcsap az egész pörgős akcióba, ráadásul a jobbik fajtába. Filmdroidon írták, hogy az Ocean's Eleven és a Mission: Impossible keresztezése lehet, és tényleg...

7/10

(#14591) bAtt001 válasza spammer (#14586) üzenetére


bAtt001
addikt

akkor én leszek aki a PI-t nem ajánlja senkinek :D borzalom volt, mint egy unalmas természetfilm. bár arra a két dologra mentek rá leginkább amit nem szeretek: 3d és a vallás. sajnálom a pénzt amit ráköltöttünk :D

(#14592) littlelion21 válasza bAtt001 (#14591) üzenetére


littlelion21
addikt

lehetséges reakciók, csak hogy felkészülj:

a, hülye vagy

b, majd felnősz, még (ld a. pont)

c, nem értetted, mert (ld a. pont)

;]

[ Szerkesztve ]

(#14593) koxx


koxx
MODERÁTOR

Django (mozi, hun)

Nehéz értékelni a filmet mert ugyan voltak benne nagyon jó párbeszédek és jelenetek, de sok helyen borzasztó vontatott volt, egy jó 20 perccel rövidebbre kellett volna vágni a filmet és akkor nem lenne bajom. C. Waltz ismét zseniális volt akárcsak a brigantykban. Nem fogom újranézni az biztos. 7/10

(#14594) bAtt001 válasza littlelion21 (#14592) üzenetére


bAtt001
addikt

egy reakció mind felett, egy reakció kegyetlen :DDD már trailer alapján sem tetszett, tényleg hülye vagyok hogy megnéztem :B

(#14595) baluka26 válasza koxx (#14593) üzenetére


baluka26
veterán

Mit éreztél vontatottnak pl?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#14596) #57919488 válasza bAtt001 (#14591) üzenetére


#57919488
törölt tag

A gyerek nem csinált gyrost a cicából? :DDD

(#14597) spammer válasza littlelion21 (#14592) üzenetére


spammer
veterán

Ez esetben választhatsz ;] :DDD

Egyébként a film is megadta a lehetőséget a választásra, szóval annyira nem lehet ráfogni, hogy "vallási propaganda" :)

szerk: elbaxtam, (#14591) bAtt001 -nak ment a választ.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#14598) koxx válasza baluka26 (#14595) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

SPOILER

Pl amikor az asztalnál beszélgetnek a rabszolgákról, meg 30percig mutatják, hogy lovagolnak a farmra. A történet szempontjából semmi jelentősége nem volt.

szerk: az ok, de egy ilyen jellegű filmben ne legyen már 20 perces párbeszéd

[ Szerkesztve ]

(#14599) baluka26 válasza koxx (#14598) üzenetére


baluka26
veterán

Hát, ez a kettő négy karakter felépítésének szempontjából kulcsfontosságú csupán. :D

Egyébként meg SPOILER-es a tied.

De miért ne legyen? Basterds is tele van ilyesmivel.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#14600) Dr.Jones


Dr.Jones
csendes tag

Zero Dark Thirty (2012)

[...]a Zero Dark Thirty tulajdonképpen A Bombák földjén halovány újrája egy gyengébbik nemre cserélt főhőssel. Csak egy hosszabb, unalmasabb, monotonabb és harmadannyi feszültséget tartalmazó rémhosszú kiadás.

Bővebben itt.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.