Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15801) callmeakos válasza hoffman_ (#15799) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Hát nekik nem szokásuk mutogatni magukat :D

All→M8

(#15802) HuMarc válasza F34R (#15775) üzenetére


HuMarc
addikt

Még egy észrevétel az értékrendhez.

Nálam a film kiérdemelte a 8,5 pontot, mert ugyan voltak hibái (pl. Lens Flare/Flare Lens a film végén kicsit zavaró volt, és nyilván nem ez volt a legnagyobb hiba, de most ez ugrott be) de emellett tetszett! És nem úgy tetszett, hogy egyszer végig lehet nézni, hanem úgy, hogy szívesen megnézném még egyszer moziban. Szóval nem, nem érzem úgy, hogy csak szórom a pontokat, de azért köszönöm a véleményedet a korosztályomról, és azt is, hogy úgy alkottál az értékrendemről és rólam véleményt, hogy nem is ismersz.

Emellett a Metacritic-en a film 28/100 ponton áll a kritikák alapján. Nos egy filmnél ami kb. negyedét éri el a max. pontszámnak, már azon is elgondolkodom, hogy elhagyjam-e a mozitermet. De a Die Hard 5 még akkor is bőven nézhető (tehát legalább 50-60 pontot érdemel, amit a User Score el is ér. Illetve ott 5,5/10-en áll, ami pontosan ugyan olyan, mintha 55/100-on állna) tehát ez a nincs értékrended duma akár a kritikusoknak is szólhatna...

(#15803) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Háh ezen beszartam :DDD

[link]

All→M8

(#15804) callmeakos válasza callmeakos (#15803) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

valszeg törölni fogják szal elmondom: John McLane a Top Gearben. Pont amikor nagyban ő a téma :DDD

All→M8

(#15805) hoffman_ válasza callmeakos (#15804) üzenetére


hoffman_
nagyúr

top gear, imádatos :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15806) callmeakos válasza hoffman_ (#15805) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

tudtam hogy neked tetszeni fog :D

All→M8

(#15807) Integra válasza hoffman_ (#15789) üzenetére


Integra
titán

az mekkora mikor zuhan lefelé a végén a császár és ott napozik sityakban egy stormtrooper és my lordozik.. :DDD aki ezt kitalálta...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#15808) F34R válasza HuMarc (#15802) üzenetére


F34R
nagyúr

jovan erje' meg kicsit.....

(#15809) mephi666


mephi666
nagyúr

készülök "kicsit" a die hard5-re (sok negatív kritika felkeltette az érdeklődésem, de semmi jóra nem számítok)

szombaton egyhuzamban lenyomtam a trilógiát (meg utána azt a die hard-nak csúfolt 4.0-t, vagymit)

igazából az első 3 rész a kedvencem, mert abban úgy érzem megvan az egyensúly rendesen: mcclane ütős egysorosai, a nyűglődése a kapcsolata miatt, mellékesen meg közben legyilkol több tucat terroristát/zsoldost és megmenti, akit csak tud :DDD az első 3 részben is akadnak túlzások, de megmaradt a karakter "sebezhető" embernek és nem csináltak belőle még "szuperhőst" (amit a 4. részben jól elkövettek...)

úgy érzem, hogy a 4.0-val akartak nyitni a fiatal generáció felé és ezt nagyon elszabták...

nálam sorban a pontértékek: 10/8 10/8 10/8.5 (...és 10/5)

ui:
"- Ha baj van szólj a tengerészeknek!
- Granték nem szárazföldiek?
- Bánja a f@szom, csak szólj nekik!"

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#15810) Jhonny06 válasza callmeakos (#15804) üzenetére


Jhonny06
veterán

Törölve ;]

(#15811) F34R válasza mephi666 (#15809) üzenetére


F34R
nagyúr

Igen valahogy igy kellene alapozni , ugye maskepp hat ha latod elotte a 4 reszt ?

(#15812) dokee78 válasza callmeakos (#15798) üzenetére


dokee78
félisten

Teljesen egyetértek ezzel a kritikával és még a link előtt írtam is hasonló dolgokat.

Viszont nem lett eléggé kiemelve John McLane karaktere.
2-en vitték a filmet ez így nem Die Hard számomra!

(#15813) alratar


alratar
addikt

A némafilmes

Szvsz a rendező nagyon merész volt, hogy némafilmet készített.
A sztorija kicsit butácska volt, de ebben az esetben ez nem negatívum.
A hőszereplő remek volt, megérdemelte a szobrocskát alakításáért.

8,5/10

A faun labirintusa

Furcsa sztorija van a filmnek. Nekem végig olyan érzésem volt, hogy ez igazából két film, amit csak a szereplők kötnek össze.
Aki fogékony a mesére, viszont nem gyerekmesére kíváncsi, az mindképp nézze meg!

8/10

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#15814) dokee78


dokee78
félisten

Na épp most nézem újra: :DDD

(#15815) Pitterix


Pitterix
őstag

Alkonyat: Hajnalhasadás - 2. rész

Most tessék megdöbbenni mindenkinek, de jó film lett ez. Igazi sok-sok romantikával fűszerezett vámpíros múvi. Simán megért volna egy mozijegyet is, ha lett volna rá keret.

Spoileres:

Ami a végén történt, arra nem számítottam. Már elkönyveltem, hogy mindenki feldobja a pacskert és esetleg visszajön mr farkas a kiscsajjal, aztán adj neki zsilett, de erre bumm.
Simán lehetne egy köv része, ahol a Volturi bosszút áll és annak végén végre egy bazi nagy csata.

De nekem így is:

7,5\10

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#15816) zolynet


zolynet
addikt

Life of David Gale (2003)
8/10
Nagyon szépen felépített film, van eleje, közepe, vége, csattanó, nem olyan összehányt odadobott film, ajánlott. :K

Life is too short to stay stock!

(#15817) pohár


pohár
félisten

na, itthon egy napon lesz az új GI Joe, és Butler új filmje, az Olympus Has Fallen, jó kis nap lesz :D (április 4.)

és az új X-Men filmnek megvan az egyik gonosza, és na ki az? hát ő :D

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#15818) Pitterix


Pitterix
őstag

Tai Chi 0

Érdekes, de nem rossz.

6\10

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#15819) callmeakos válasza Jhonny06 (#15810) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Gondoltam :D

All→M8

(#15821) #54715584 válasza gyuromoj (#15820) üzenetére


#54715584
törölt tag

Sajnos nem látom a cikkeket, de a hétvégén kiderült, mi volt az utalás Budapestre a Bosszúállókban. Egyébként ne nagyon hozzák ide a filmeket, mert mind bukik majd jó nagyot... Kivéve IM4, de ugye ott csak az első pár percet forgatták le. Sorozatokban erősebbek vagyunk... :D

(#15822) Vladi


Vladi
nagyúr

Hope springs - Amit még mindig tudni akarsz a szexről

Kicsit alul pontozták, de jó film. Egy idős házaspár az élet vége felé újraközeledik egymáshoz. Mindezt terapeuta segítségével. Közepesen élethű. Érettebb gondolkodás kell hozzá, kicsit lassú dráma, de jó szereplők : Meryl Streep, Tommy Lee Jones, Steve Carell. Jó alakítások. Kicsit lassú, bár öreges is.
A magyar címe komolytalan, a téma azért komolyabb.

mivel távol is áll még tőlem a téma, és kisebb hibák vannak ezért csak: 8/10.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#15823) gyuromoj


gyuromoj
veterán

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#15824) fpatrik17


fpatrik17
senior tag

Csá all! Ha 2 fájlos filmem van, de csak 1 felirat fájl van az egész filmhez, akkor mia teenndő? :@

• Honor Magic5 Pro •

(#15825) szpal17 válasza fpatrik17 (#15824) üzenetére


szpal17
őstag

Vedd meg dvd-n :D

(#15826) rt06 válasza fpatrik17 (#15824) üzenetére


rt06
veterán

1: kettevagod a feliratot
2: egybeolvasztod a filmet
3: valamelyikbol keresel a masikhoz illo verziot

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#15827) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Taken 2 önmagában nem lenne ez rossz film, de folytatásnak már gyenge. 5/10

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#15828) F34R válasza fpatrik17 (#15824) üzenetére


F34R
nagyúr

4.megkersed az erre szakosodott forumot.

(#15829) gyuromoj


gyuromoj
veterán

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#15830) #57919488


#57919488
törölt tag

Djesus Uncrossed Há emmeg mi? :DDD :N

(#15831) hoffman_ válasza #57919488 (#15830) üzenetére


hoffman_
nagyúr

rotfl :DDD Djesus kajak úgy nézni ki, mint Chris Waltz, durva :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15832) oriic válasza #57919488 (#15830) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

DJesus Krájszt!: :DDD :C

Live-Die-Respawn

(#15833) rt06 válasza hoffman_ (#15831) üzenetére


rt06
veterán

na most kicsit elbizonytalanodtam, de elvileg azert nez ki kajak ugy, mert o az

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#15834) leslieke


leslieke
Jómunkásember

The Raid: Redemption egyszer nézhető film. Ez eleje egy nagy lövöldözés, majd hirtelen elfogytak a lőszerek és mindenki átment Bruce Lee-be. Szerencsére nem beszélnek sokat, így a film nyelve lényegtelen. Kap egy 6/10-et.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#15835) hoffman_ válasza rt06 (#15833) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Szerintem nem, egyrészt mert miért adná ehhez a nevét :D Másrészt pedig mert az utolsó pár jelenetben úgy vélem, hogy látszik, hogy nem ő az. Az elején mondjuk azt hittem egy darabig én is. Na most akkor kíváncsi lettem.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15836) rt06 válasza hoffman_ (#15835) üzenetére


rt06
veterán

egyreszt ez egy snl video, amihez nala nagyobb szineszek is adtak mar a nevuket, es legutobbi (feb 16) epizodnak o volt a host-ja
masreszt engem is az bizonytalanitott el, hogy a vegen valoban nagyon ugy latszik, mintha nem o lenne

szerk.: ez elvileg itt a hivatalos verzio, de nekem csak homokorazik

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#15837) Integra válasza #57919488 (#15830) üzenetére


Integra
titán

ez nem valami saturday night live-ban leadott vicctrailer volt?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#15838) rt06 válasza rt06 (#15836) üzenetére


rt06
veterán

ok, a "nala nagyobb szineszek" nem biztos, hogy a legjobb kifejezes
inkabb atfogalmaznam, hogy rajta kivul is rengeteg ismert es elismart szinesz, zenesz, eloado, de meg politikus is feltunt mar snl digital short videoban

es megragadnam az alkalmat, hogy (szerintem mar nem eloszor) peldanak beszurnam az egyik kedvencem: natalie's rap (normalis uncensored verzio legjobb tudomasom szerint nicns belole video formajaban, ha valaki talalna, legyen szives dobjon meg egy linkkel)

integra: de, a tegnapelottiben, ahol o volt a host

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#15839) #54715584 válasza gyuromoj (#15829) üzenetére


#54715584
törölt tag

[link]

(#15840) atike válasza #54715584 (#15839) üzenetére


atike
nagyúr

Na ez fájt. Nem kicsit. :DDD :DDD :DDD :DDD :C :C :C

(#15841) HuMarc


HuMarc
addikt

Die Hard - Az élet mindig drága (Die Hard: With a Vengeance) (1995)

Hát, nem tudom, mit mondjak. Lehet, hogy csak azért, mert túl sokat vártam tőle, vagy mert nem moziban néztem, de valójában nem hozta azt a "hát ez b@szott jó volt" érzést.

Az mindenképpen igaz, hogy mindenképpen nagyon jó filmről van szó, és még 10 év múlva is simán nézhető lesz, de mindenki azt mondta, hogy ez a legjobb így, legjobb úgy, de nálam elmaradt az az áll-leesés, amit vártam volna az áradozások alapján.

Mindenesetre nagyon tetszett, mind a történet, mind az akció. Az itteni főgoszhoz képest a Die Hard 5-ben lévő valóban nagyon jellemtelennek tűnik.

8/10

(A Die Hard 5 új értékelése: 7/10)

(#15842) dokee78 válasza HuMarc (#15841) üzenetére


dokee78
félisten

Jól bekezdted a 3.résszel.
Meg kellett volna nézni az új rész előtt mind a 3-at és úgy értékelni az újat.

(#15843) HuMarc válasza dokee78 (#15842) üzenetére


HuMarc
addikt

Én is így szerettem volna, de nem volt rá lehetőségem. Az 1. és 2. részt még mindig nem szereztem meg, csak a 3. és a 4. van meg.

(#15844) mephi666 válasza dokee78 (#15842) üzenetére


mephi666
nagyúr

ja, főleg, hogy nem is túl szorosan, de összekapcsolódnak azért a részek :K pl a 3. rész főgonoszát részben a bosszú is hajtja a tesója miatt... meg azért akad utalás is szép számmal

szerintem a trilógia nálam olyan "örökéletű" lesz, mint pl a pusztító, utolsó cserkész, halálos fegyver és hasonló "klasszikusok" :K a 4. rész részben azért sem jön be, mert túl sok már benne szerintem a technika: mintha ilyen bourne-irányba indult volna el a sorozat és ez nálam nem fér össze: az "új" rambo-ból sem csináltak bourne-rejtélyt, jó lett volna a die hard-ot is meghagyni oldschool akciófilmnek

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#15845) dokee78 válasza HuMarc (#15843) üzenetére


dokee78
félisten

Kár,mert az első 3 rész az igazi.
Mellesleg ha jól emlékszem egy régi mozi újságban olvastam,hogy a Die Hard 3 forgatókönyve eredetileg a Halálos Fegyver 4-nek indult.

[ Szerkesztve ]

(#15846) madgie válasza dokee78 (#15842) üzenetére


madgie
titán

A harmadik rész szvsz minden idők egyik legjobb akciófilmje, zene, történet, színeszek szempontjából is kitűnő cucc.

A Die Hard 1-2 nálam is mindig nosztalgia, de a harmadik az olyan, hogy nem lehet abbahagyni, ha elkezded. Soha. Zseniális.

szerk, csak off-ban: annak idején a gimis szalagavatós előadáson a die hard 3 ost-ből ollóztuk ki azt a zene-részt, amire főbe lőttem magam :D

[ Szerkesztve ]

(#15847) HuMarc válasza dokee78 (#15845) üzenetére


HuMarc
addikt

Még megnézem kazettán, hogy megvan-e, mert elég valószínű, hogy megvan. És ha megvan, akkor a pénteki felvételi megünneplésére tartok egy maratont.

(#15848) Rx


Rx
aktív tag

Csak, hogy ne Die Hard legyen.. :)
Barátság extrákkal (port.hu)
A hétvégén neki estem megnézni.
Kellemes kis film volt, Timberlake-et jó szerepbe rakták be, és Mila Kunis áhhh szerelmes vagyok..rájöttem :DDD
7,5/10

keep it simple! "Régi rendszer: Rx felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!"

(#15849) Pitterix


Pitterix
őstag

Eredet

Ismétlés a tudás anyja. Azt hittem most már ne fog tetszeni, de ugyanakkorát ütött, mint annak idején.
Még mindig marha nagy film. Van egy-két dolog, ami még csak most lett tiszta, lehet meg kell még néznünk párszor....

9\10

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#15850) mayday00 válasza Pitterix (#15849) üzenetére


mayday00
őstag

Komoly film nagyon a eredet, Elsőre van aki megérti, megértette?:)

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.