Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14301) spammer válasza oriic (#14299) üzenetére


spammer
veterán

Annyit még hozzátennék, hogy az első részből van az eredeti 95-ös változat, és van egy felújított, ami 2.0 néven fut (erről írtam itt is tegnap). Felújított újra lett színezve sok helyen, CGI-re cseréltek jeleneteket, illetve jobb hangzást kapott.

(#14297) monstre: én is olyan nagy pakkból kölcsönöztem, de mintha az nem lenne teljes, 2nd GIG benne van, de az elsőt nem látom. Na majd utánanézek :) [link]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#14302) hoffman_ válasza #54715584 (#14294) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ghost in the Shell
Ghost in the Shell 2: Innocence
Ghost in the Shell: Stand Alone Complex S01-S02
Ghost in the Shell: Stand Alone Complex - Solid State Society

Az első kettő alapfilm, főleg a legelső rész, ki ne hagyd, fenomenális. Ha valaki nem idegenkedik attól, hogy rajzolt, akkor go for it, mert nagyon komoly film.

Én részemről a második részt is nagyon szeretem. A SAC két évada is nagyon jó, de más történet, független, 2x26 rész, (~25 perc részenként), a Solid State Society pedig elvileg ehhez kapcsolódó nagyfilm, de utóbbit még nem láttam, mert a sorozat második évadában járok, pretty heavy stuff, nem lehet egy könnyen követni sokszor.

Az első, 1995-ös GitS-t filmet nézd meg mindenképp. Ha bejön, akkor érdemes a többit is.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#14303) mephi666 válasza dokee78 (#14271) üzenetére


mephi666
nagyúr

moonrise kingdom:
mi ma néztük meg barátnőmmel, először csak pislogtunk nagyokat a film egyediségén, aztán pillanatok alatt vége lett úgy, hogy észre se vettük, hogy eltelt 1.5 óra :B 10/8 a főszereplő gyerekek nagyon jól alakították a szerepüket, meg azért akad a filmben egy edward norton, bruce willis, bill murray is... könnyed/élvezetes film, ajánljuk mindenkinek

leragadtunk aztán a digifilm-nél (szerintem nagy húzás volt ez az adó, mert oda-vissza verik színvonalban a kereskedelmi adók műsorát)

dear frankie:
már vagy 1 hónapja csomószor berakták az előzetesét, de csak ma tudtuk megnézni... nem értem, hogy került el eddig ez a film :B 10/7.5

haunting in connecticut:
ezt még este kezdtük nézni, de bealudtunk rajta és ma befejeztük... pár résznél volt kisebb ijesztgetés és végső soron amiatt tetszett, hogy bizonyos szinten megtörtént események ihlették és felkeltette annyira az érdeklődésem, hogy egyik nap majd utánaolvasgassak... 10/6

tegnap pedig:
final destination5:
szerintem kb a 2. rész után hagyni kellett volna az egészet, nem pedig lehúzni pár évente egy újabb rókabőrt a témáról... a cgi itt-ott alulról ütötte az asylum szintet, a blődségek meg az utolsó zs-kategóriás horrorokat... nem értem, hogy állhat ez majdnem 6 ponton... nálam 10/1

most ertéelklubon: fantasztikus négyes... adok neki egy újabb esélyt: valahogy marvel filmekből ez egyáltalán nem kedvencem... max alszok rá egy jót :B

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#14304) HuMarc


HuMarc
addikt

Good Will Hunting (1997)

Tetszett a film, nem sok mindent tudok elmondani róla. Mindenkinek ajánlott megnézni. Egyetlen negatívuma, hogy szerintem rövid volt.

9/10

(#14305) oriic válasza spammer (#14301) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

TUdom hogy a 2.0 a felújítás, én a 95-ös eredetit jobban szeretem. Egyébként rengeteg film ebből vett inspirációt, köztük a Matrix is.

Live-Die-Respawn

(#14306) hoffman_ válasza oriic (#14305) üzenetére


hoffman_
nagyúr

De a felújított nem egyezik meg a második filmmel, nehogy valaki félreértse.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#14307) oriic válasza hoffman_ (#14306) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Igen, erre oda kell figyelni... :R

Live-Die-Respawn

(#14308) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Transformers. 1.rész

Az egyik film aminek a megítélését nem tudom hová tenni. Tény hogy botegyszerű a története. Tény hogy az egész film buta. De ettől a filmtől nem is kell többet várni. Egy blockbuster ahol a hangsúly az akciókon illetve a látványon van. És ezeket maradéktalanul teljesíti. Egyedüli problémám shájá lö böff folyamatos visítozásával van. Egy ponton túl hihetetlen idegesítő. De itt nálam kimerült a negatív lista.

9/10

All→M8

(#14309) szpal17


szpal17
őstag

Sziasztok!

Most találtam meg ezt a topikot és csatlakoznék amennyiben lehetséges. :)

Nagy filmrajongó vagyok és eddig több ezer film megnézés vagyok túl.

Az utóbbi napokban a következő filmeket sikerült megnéznem:

Django elszabadul
Tarantino az egyik kedvenc így kissé elfogult vagyok a filmjeivel kapcsolatban, de szerintem ismét bebizonyította, hogy milyen jó rendező. Cristoph Waltz nagy alakítása, nem lepődnék meg egy újabb oscar díjon sem...(szintén kedvenc a becstelen Brigantik óta). A western egyedien, stílusosan tálalva.

10/10

Pi élete
Nem olvastam a könyvet, így igazából nem tudtam mire is számíthatok a filmmel kapcsolatban. Ámulva néztem a gyönyörű képsorokat (nem is beszélve a tigrisről), miközben egyre inkább magával ragadott a történet. A hit és az akarat diadala a film, nagyon összetett mondanivalóval.
Igazából látni kell.

9/10

A maflás
Könnyed szórakozás a fentiek után. Telis-tele hollywood-i klisékkel. A tesitanár aki hős akar lenni és meg akarja szerezni a nőt. Egy-két jó poéntól eltekintve, sajnos nem alkot maradandót. Ezt is elfelejtjük, mint a többi hasonló próbálkozást.

5/10

(#14310) spammer válasza oriic (#14305) üzenetére


spammer
veterán

Ja nem neked szántam (illetve csak kiegészítésnek szántam), hanem azoknak, akik nem ismerik még, nehogy megtévesztő legyen a 2.0-ás cím, illetve csak hogy tudják, hogy van kétféle, lehet választani :)

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#14311) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Az általam 10 legjobban várt film idén

Remélem nem gáz ha megosztottam :)

All→M8

(#14312) szpal17 válasza callmeakos (#14311) üzenetére


szpal17
őstag

Van közte pár amit már én is kinéztem.
Vasember 3, Sötétségben-Star Trek, The Incredible Burt Wonderstone, World War Z
Magyar kötődés miatt a Die Hard 5 is érdekes lehet...

Mondanám még a Horrorra akadva 5-öt is, de már a 3 és a 4 is annyira fájt, hogy inkább ne. :U

Egyébként az előző havi voxban van egy 77 filmes előzetes 2013-ra. Jó kis filmek várhatóak. :K
(Nálam nagyobb figyelmet kap a Kick-Ass 2, Riddick, Másnaposok 3, After Earth, Rush....és még sorolhatnám)

(#14313) Kasza08


Kasza08
őstag

A bombák földjén-en kívűl van még olyan sikerfilm, ami az iraki/afganisztáni háborút dolgozza fel? :)

(#14314) szpal17 válasza Kasza08 (#14313) üzenetére


szpal17
őstag

Zöld Zóna esetleg...

(#14315) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Aki látta már a Django-t: [link] :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#14316) szpal17 válasza hoffman_ (#14315) üzenetére


szpal17
őstag

Óriási forma! :DD

[ Szerkesztve ]

(#14317) pohár válasza hoffman_ (#14315) üzenetére


pohár
félisten

úristen :DDD :DDD :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#14318) callmeakos válasza hoffman_ (#14315) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

ugyan nem láttam, de az a nézés :DDD :DDD

All→M8

(#14319) dokee78 válasza Kasza08 (#14313) üzenetére


dokee78
félisten

Redacted
Armadillo (dokumentum film katonákkal)
Restrepo (dokumentum film katonákkal)
Stb.

(#14320) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

The Day the Earth Stood Still 720p(meglepetésemre)
Hú de tetszett. Mennyire más volt az egész sci-fi felfogása akkoriban.
Megmosolyogtató már a technikai része, de az üzenete szép, fel kéne már hagyni az önpusztítással.
7.5/10

(#14321) hoffman_ válasza callmeakos (#14318) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Azért más szemszögből fogod látni, miután megnézted :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#14322) pohár válasza hoffman_ (#14321) üzenetére


pohár
félisten

az oroszkrém tortára is máshogy nézek már :D

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#14323) callmeakos válasza hoffman_ (#14321) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Gondoltam én hogy e mögött van egy poén, de akkor is az a tekintet :Y :DDD

All→M8

(#14324) hoffman_ válasza pohár (#14322) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Alig várom, hogy kijöjjön a riliz. Azt se tartom kizártnak, hogy ez lesz az első BD lemezem a polcon.

noxwill:

Egy? Egy rakat :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#14325) Jason Bourne


Jason Bourne
csendes tag

Nálam most Top1 lett Apocalypto [link] hibátlan film nekem nagyon tetszett!

Bár van egy nagyon jó feldolgozása a zenéjének ez adja :D [link]

[ Szerkesztve ]

(#14326) Jason Bourne


Jason Bourne
csendes tag

Ezt ismét megnézem :D Az örökség (1993) [link]

Erről vélemény? soha nem vettem rá magam hogy megnézem. [link]

(#14327) Realradical válasza Jason Bourne (#14326) üzenetére


Realradical
őstag

Örökség! Mekkora film az :)))))
Lehet újra is nézem este! A másik nagy kedvenc a Nekem lámpást adott kezembe az Úr Pesten. tanulság: ne füttyögj

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#14328) Rx


Rx
aktív tag

Elrabolva 2. (2012)
Tetszett a film, ajánlom mindenkinek aki még nem látta!
8,4/10

Famke Janssen
48 éves lesz! :Y
Bár a smink meg a botox...stb. ennek ellenére és ezekkel együtt kívánatos Nő :DDD

Spoiler!
Nem értem, hogy amikor a kiscsaj segít a faternak kiszabadulni (és elkezdik üldözni a tetőn jelenet), szegény asszonyt ott hagyja, miközben lehet rá számítani, hogy visszatérnek a rosszfiúk.
De mindegy.. elvégre csak egy film. :)

keep it simple! "Régi rendszer: Rx felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!"

(#14329) atike


atike
nagyúr

Flight
Kényszerleszállás

Bevallom alapból mostanában nem igazán vagyok ráhangolódva a drámákra... De ez valahogy nagyon bejött (átjött). Csak a végén azt sajnáltam, hogy...

Spoiler
...igen, alkohol, igen kábítószer, de az szinte "elfelejtődött", hogy 106 helyett "csak" 6 ember halt meg... Hogy gyakorlatilag a fizikai állapota ellenére megmentett annyi embert...
/Spoiler

Tetszett, lekötött... Jó kis bő 2 óra volt. Részemről ajánlom mindenkinek!

8/10

[ Szerkesztve ]

(#14330) spammer válasza atike (#14329) üzenetére


spammer
veterán

SPOILER

Ezzel magyarázkodott ő is, hogy bezzeg más nem tudta volna letenni a gépet stb. Ez viszont nem oldja fel a "bűne" alól, narkósan, piásan kockáztatta mások életét. Az, hogy a legjobb tudása szerint lerakta a gépet és megmentette az emberek életét, az nem "szívesség" volt, hanem a kötelessége.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#14331) atike válasza spammer (#14330) üzenetére


atike
nagyúr

Spoiler

De ezzel az erővel nem volt érdekes, hogy nem 106 ember halt meg - akik meghaltak volna, ha nem ő vezet.... :U Arra gondolok, hogy ez a tény nem volt enyhítő körülmény, meg semmi. Ivott, kokó ezért sitt. Mindegy volt, hogy 6 vagy 106 ember halt meg.

/Spoiler

(#14332) atike


atike
nagyúr

T5? :)

Hátha... :) El bírnám viselni... Bár Arnold nélkül nem lesz az igazi... (nem lenne az igazi)... :)

(#14333) spammer válasza atike (#14331) üzenetére


spammer
veterán

SPOILER

Nem biztos, hogy több ember halt volna meg más pilótával, ezt leginkább csak ő gondolta úgy. Sosem lehet tudni, hogyan alakult volna, ha más vezeti a gépet: lehet, hogy meghalt volna 100 ember, lehet, hogy akkor is csak 6, lehet, hogy 20... ki tudja? Az alap dolog, hogy igyekszik profi maradni és a körülményekhez képest a legjobbat kihozni, neki most így sikerült, ügyes volt, lehetett volna nagyobb baj, de attól még.... Ez nem kompenzálja a többit, hiszen lehet, hogy egy másik, józan pilóta is letette volna ugyanígy a gépet. Persze éppen ettől is jó ez a film, hogy ezeken a dolgokon lehet filózni, vitázni :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#14334) atike válasza spammer (#14333) üzenetére


atike
nagyúr

Spoiler és vége :)

...elhangzott a filmben, hogy 10 pilótával is szimulálták az adott helyzetet a vizsgálat alatt és senki nem tudta megcsinálni... És az is elhangzott a segédpilóta, a vizsgálatot vezető nő szájából is hogy senki más nem lett volna képes leszállni a géppel.
/Spoiler

És nagyon jó a film, igen :D

(#14335) Integra válasza atike (#14332) üzenetére


Integra
titán

dehogynem lehet az igazi

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#14336) Jhonny06 válasza atike (#14329) üzenetére


Jhonny06
veterán

Kétlem, hogy ilyen helyzetben bárkit is érdekelne, hogy hány ember hal meg vagy éli túl. Itt nem is a halottak száma a lényeg, hanem maga a tény. 1 embernél is ugyanúgy felelősségre vonás történik, de szerintem még akkor is, ha nem hal meg senki.

(#14337) rt06 válasza Jhonny06 (#14336) üzenetére


rt06
veterán

pontosan
itt ket teljesen fuggetlen dologrol van szo
az egyik, hogy egy vervetel alkalmaval kiderult egy pilotarol, hogy ittasan, kabitoszer hatasa alatt vezetett repulogepet
a masik, hogy egy pilota rendkivuli kepessegrol tanubizonysagot teve ugy tesz le egy gepet, ahogyan arra mas nem lenne kepes (ugye szimulatorban mindenki ugy torte ossze azt, hogy nem maradt tulelo), megmentve ezzel tobb, mint 100 ember eletet
az, hogy ez a ket pilota egy szemely, csak a hangulat fokozasa miatt szamit barmit is

hogy jobban lehessen erzekelni, gondoljon bele mindenki, hogy akkor is elveszik a jogsit ittasvezetesert, ha mintaszeruen kozlekedsz, nem kell hozza elgazolni senkit (s ugyanigy, ha senkit nem gazolsz el, az nem enyhito korulmeny, max orulhetsz, hogy nem vadolnak emberolessel is)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#14338) Pitterix


Pitterix
őstag

A jófiú

Itt volt már az ideje, hogy megnézzem. Annak idején lehet jobban tetszett volna, most olyan egyszer nézhetős.
Frodó és miszterkábszer is elég jól játssza a szerepét. Kár hogy a szöszi elindult lefelé a lejtőn, pedig lehetett volna még pár jó szerepe...

6\10

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#14339) oriic válasza atike (#14332) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nekem 4 is tetszett, szóval jöhet.

Live-Die-Respawn

(#14340) dokee78 válasza oriic (#14339) üzenetére


dokee78
félisten

Terminator Salvation Directors Cut :K

(#14341) Integra


Integra
titán

the grey
iggggazi beforduós film, aki eret szándékozik vágni, annak hajrá.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#14342) #54715584 válasza oriic (#14339) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nekem is tetszett a 4, még így Arnie nélkül is. :K

(#14343) oriic válasza dokee78 (#14340) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Igen az kimaradt hogy csak a DC tetszett de az nagyon...

Live-Die-Respawn

(#14344) spammer válasza dokee78 (#14340) üzenetére


spammer
veterán

Mai napig nem láttam, de meg kellene már néztem. A harmadik résznél rosszabb már csak nem lehet :D

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#14345) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Nagyon kevés Riddick--Rohadt trailert akarok már.

Ez meg érdekes lesz.

Live-Die-Respawn

(#14346) #54715584 válasza oriic (#14345) üzenetére


#54715584
törölt tag

Chris evans és Ed Harris? WoW
A sztori is jónak tűnik :)

(#14347) Integra válasza oriic (#14345) üzenetére


Integra
titán

ez még akár jó is lehet :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#14348) hoffman_ válasza oriic (#14345) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Snowpiercer részemről tuti nézős, köszi a tippet. Riddick meg alap.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#14349) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Gandahar
Tetszett.
7/10

(#14350) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Kint van a Django. Elég ratyi rls, de legalább nem kamerás, a hang és a minőség is használható(pláne annak, aki amúgy se nagy tévén néz), aki nem bír a seggén ülni, már jó lehet. Illetve nekem is, aki a mozi után nem bír a seggén ülni, de még egyszer perkálni most nem akar :B Gyáh, nem tudom nem nézni, odáig vagyok a filmért. Harmadik nézés majd a rendes 1080p rls, a többi meg majd a polcról

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.