Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71251) wrox válasza beldeczki (#71248) üzenetére


wrox
senior tag

A Kingston is azt mondja, hogy néha kézzel kell állítani:
Using HyperX memory may require that you go into the bios and set the optimal timings manually in order for the BIOS to recognize the memory properly.

Illetve feszültségnek 1.5-1.65 V az ajánlott.
Nézd meg, mennyit mutat a a BIOSban.

(#71252) #65675776 válasza beldeczki (#71248) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nagyon egyszerű. A legtöbb DDR3 RAM SPD-jében a kompatibilitás miatt a mai napig DDR3-1333 van megadva maximális üzemi frekvenciának. Persze ha van XMP vagy hasonló profil, abban lehet több is. ÉS ugye ott a lehetőség a kézi beállításra is.

Egyébként meg lehet 1600MHz-en magasabb feszültség kell a RAM-oknak.

Rico83: FM1-es procik mindegyike támogat DDR3-1600-as RAM-okat.

(#71253) Bone123


Bone123
HÁZIGAZDA

Amúgy a GA-MA770-UD3 lapomba mi a leggyorsabb még elérhető proci, amit kihajt? Jelenleg egy X3 720 BE van benne, 3,2GHz-n pörög, ha van legalább 50%-al gyorsabb, ami lehetőleg elindít egy ilyen Watch Dogs-féle nagyigényű játékot (a videókari Ati 5770), akkor esetleg beszereznék egyet. Maga a játék nem akkora szempont, csak a CPU igénye referenciaalap számomra.

[ Szerkesztve ]

(#71254) Bone123


Bone123
HÁZIGAZDA

Mondjuk ez belemegy-e: AMD FX 6300 Boxed

[ Szerkesztve ]

(#71255) nyunyu válasza Bone123 (#71254) üzenetére


nyunyu
félisten

Ahhoz DDR3-at hasznalo AM3-as lap kell, nem megy a mostani lapoddal.

Negyedik procimagot nem probaltad BIOSban bekapcsolni? Vagy az az olcso lap ezt nem tudja?

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#71256) #65675776 válasza Bone123 (#71253) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nincs olyan, hogy egy lap kihajt egy procit. Működik benne, vagy nem. Egyébként meg ott van a támogatási lista, meg kell nézni benne.

Egyébként Phenom II X6 1100T.

[ Szerkesztve ]

(#71257) beldeczki válasza wrox (#71249) üzenetére


beldeczki
aktív tag

wrox: azzal kezdtem, minden memóriához kapcsolódó beállítást beállítottam megfelelőre.

Rico83: mivel az alaplapon eleve csak 2 slot van így a KIT el is foglalja mindkét slotot, és nem is maradt hely a réginek, tehát a régi az nincs benne. A processzor amúgy egy: AMD A6-5400K.

daa-raa: elvileg 1600Mhz-en 1.5V kell nekik, amit meg is kapnak.

Amúgy azóta már előrelépés történt. Mindkét ramot beraktam újra, most beállítottam mindent előröl, BIOS reset is volt, és a ramokat 1600Mhz-re raktam. Most a gép elindult, de Dual Channel helyett csak Single-ben megy csak és a windows azt írja hogy 4GB-ból csak 1,94GB használható. Majd még próbálkozok vele délután, átnézek mindent.

(#71258) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv

érintőt cseréltem egy tabletben, de most FB-ot nem engedi, mert hogy nem biztonságos? Ötletet tudtok rá mondani, hogy miért van ez? Szét kellett húznom mindent rajta. Wifi, GPS mindent.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#71259) #65675776 válasza beldeczki (#71257) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azh 1,94GiB elérhető memória egy nagyon egyszerű okra vezethető vissza. Az IGP-nek elég sok RAM-ot oszt ki alapértelmezésben.

(#71260) VegyesTamás


VegyesTamás
senior tag

Windows start után---Feladatütemező motor működése leállt
pár perccel később, a windows súlyos hibát talált 1 perc múlva újraindítja a számítógépet és meg is teszi...

Na most én kérdezek válasz helyett, segítsetek légyszi...

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#71261) beldeczki válasza #65675776 (#71259) üzenetére


beldeczki
aktív tag

Elvileg levan tiltva az IGP mivel van külön egy HD6670-es videokártya.

(#71262) Tompo92


Tompo92
senior tag

Sziasztok...
Vettem egy külsö hdd házat(2,5") és beletettem a vinyómat.
A házhoz egy olyan usb kábel volt aminek az egyik vége dupla usb a másikat pedig a vinyóba kell dugni.
Ez mi célt szolgál? mind a 2-t be kell dugni?
Gondolkodtam olyanon hogy a feszültség felvételéhez kell a 2 usb.
Na most én találtam itthon egy olyat is ami sima egyik a vinyóba másik a gépbe kábel, pár pillanat azt használom mert nincs 2 hely usb amibe be tudnám dugni(Laptop)
A probléma a következő, hobbi szinten zenét írok és a vinyón vannak a cuccok amikből dolgozom de elég sűrűn kapok kékhalált(Windows 8.1) ezt lehetséges hogy a vinyó műveli, hogy nem kap elég feszkót és meggajdul?
Csak zeneírás közben történik a kékhalál mivel akkor használom a vinyót.
Fejből most nem tudom a hibákat amikel kiír kékhalálkor de több félét szokott.
Windows 7 en nem volt ilyen soha viszont ott nem használtam külső hdd-t.
SSD vásárlása miatt került ki a gépből a vinyó.

(#71263) Rivaul válasza Tompo92 (#71262) üzenetére


Rivaul
addikt

Esetleg próba jelleggel húzz ki valamit ahova be tudod dugni a másik usb-t is és egyből rá jössz mi az igazság :U

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#71264) Tompo92 válasza Rivaul (#71263) üzenetére


Tompo92
senior tag

Ugyan úgy kaptam kékhalált.
Kernel_security_check_failure most ezt írta

(#71265) VegyesTamás válasza VegyesTamás (#71260) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Mi a franc ez? Vírust avast nem talált a winyón.

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#71266) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Ha internet van de nem érem el a router webes felületét akkor mi a probléma? :F (720N)

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#71267) VoidXs válasza anonymus89 (#71266) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nézd meg ipconfig-gal, hogy melyik IP-re is költözött a felület.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71268) anonymus89 válasza VoidXs (#71267) üzenetére


anonymus89
addikt

a upc-s címet látom dns utótag pedig chello.hu

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#71269) VoidXs válasza anonymus89 (#71268) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A DHCP szervert kell nézni, az lesz a konfigfelület IP-je.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71270) Milgram1


Milgram1
aktív tag

Hali,
Mi van olyan progi ami játék közben írja a CPU meg GPU kihasználtságot és a hőfokokat?

(#71271) beldeczki válasza #65675776 (#71259) üzenetére


beldeczki
aktív tag

Na sikerült megoldani a problémát. Mind a két ramot egyesével teszteltem ( + megtakarítottam az érintkezőket) mindkét slotban, memtest-et is engedtem rá, és nem kaptam errort sehol sem. Az időzítéseket beállítottam CL9-re, és 1333Mhz-re az órajelet. Így a windows elindult, de csak 2,94GB volt használható a 4-ből. Az APU-ban lévő videokártya Auto-ra volt állítva bios-ban, de most teljesen kikapcsoltam (azt hittem auto-n magától érzékeli, hogy nincs Dual Graphics és van külső videokártya is, így nem szükséges bekapcsolva lennie a beépítettnek), de kikapcsolás után egyből lehetett használni mind a 4GB ramot. Ugye az alaplap azt írta, hogy maximum 1333Mhz-en tudnak menni ramok - de mint ahogy írtad - felraktam 1600Mhz-re és minden működik rendesen, és külső programokkal is ellenőriztem ezt.

Köszönöm a segítséget mindenkinek!

(#71272) Rivaul válasza Milgram1 (#71270) üzenetére


Rivaul
addikt

Úgy érted hogy játék alatt látod a képen? Ez nem túl praktikus és én pl nem is ismerek ilyet. Vagy indítasz egy aida64-et és alt+tab kombóval rápillantasz az aktuálisra, vagy Hwinfo64-el monitorozol és utólag visszanézed.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#71273) MR_Joe válasza Rivaul (#71272) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Utóbbit ajánlanám én is, mivel ha fagyás van, meg tudod nézni a fagyás pillanatában mi hány fokos.

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#71274) zsoltie14


zsoltie14
csendes tag

Helló,

Xp-s laptopról kezdtem el egy 30gigás képek mappát másolni a D meghajtóra,úgy hogy kivágás. De túl sok idő lett volna így inkább azt mondtam mégse. És azt a pár képet amit pár perc alatt átmásolt az ott van a D meghajtón, a C meghajtóra viszont nem került vissza a mappa többi része.. A kereső sem találja, én sem látom sehol, viszont a helyet nem szabadította fel, ugyanúgy foglalja..

Erre valaki tudna megoldást?Hol lehet?:S

(#71275) Glaz-dozfhut válasza Milgram1 (#71270) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Lehet, hogy az AIDA tudja, bár "komoly" játékkal nem próbáltam. Beállítások, OSD menü megjelenítése, az "OSD menü legyen legfelül (mindig látható)" - pipa be. Persze naplózni is tudja ettől független vagy e mellett. 'Naplózás' > mappa megadása.

- Glaz-doz-fhut -

(#71276) nyunyu válasza Milgram1 (#71270) üzenetére


nyunyu
félisten

Mi van olyan progi ami játék közben írja a CPU meg GPU kihasználtságot és a hőfokokat?

MSI AfterBurner

Nem csak MSI kartyakkal mukodik.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#71277) Milgram1


Milgram1
aktív tag

aida jó lesz, köszönöm. :R

(#71278) Ricardo128


Ricardo128
aktív tag

Sziasztok,

Valaki feltudna világosítani, hogy mit jelent a mostani TV-kbe épített MPEG-4 kódolású digitális tuner? Ha megveszem a TV-t, akkor kell hozzá valami SepTopBox, hogy tudjak nézni TV-t, vagy már alapból lesz a keresés után? Nem sokat tudok róla, most informálódok neten, de nem sokat tudtam meg eddig. Ha így működik, akkor mely TV csatornák lesz elérhető?

:R

gölmétcsül ©

(#71279) mezis válasza Ricardo128 (#71278) üzenetére


mezis
nagyúr

Az Mpeg4 a hazai MinDigTV által digitálisan sugárzott földfelszíni TV műsork vételéhez kell. (A Set Top Box ugyanezt tudja, csak akkor kell, ha a TV alapból nem tudná.)

Valamilyen antenna kell hozzá, a linken a lefedettségnél kapsz hozzávetőleges információt. Az elérhető műsorokról is. Kódolt csatornákhoz meg még jó ha van a megfelelő kártya fogadására alkalmas hely (és elektronika) a TV.ben.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#71280) Ricardo128 válasza mezis (#71279) üzenetére


Ricardo128
aktív tag

Köszönöm a gyors és kielégítő választ. Nézegetve az antennákat 4-5ezer körül vannak. Vajon elég hozzá egy antenna önmagában és kész is?

gölmétcsül ©

(#71281) mezis válasza Ricardo128 (#71280) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha van nem túl távol van az adó, akkor valószínű. Ha nem régen még tudtad az analóg adást fogni, lehet, hogy jó lesz még az az antenna. (Korrózió meg a varjak szokták csak tönkre tenni. Meg az orkánerejű szél.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#71282) nyunyu válasza Ricardo128 (#71280) üzenetére


nyunyu
félisten

Nezegesd a lefedettseg terkepet, mert nem biztos, hogy onmagaban egy sima antenna eleg hozza.
Lehet, hogy antennaerosito is kell.

Mondjuk egy combosabb yagival biztos menne erosito nelkul is.

Nalam pl. erositos szobaantennaval sem ment, kellett szerezni egy kulterit.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#71283) Ricardo128 válasza nyunyu (#71282) üzenetére


Ricardo128
aktív tag

Megnéztem a térképet. Citromsárga, szóval tetőantenna kell majd.

Másik téma, de szintúgy TV: A T-home szolgáltatónál lévő TV GO szolgáltatás ingyenesen igénybe vehető annak, akinek van előfizetése? Vagy külön díjat számolnak fel rá? Gondolkoztam azon is, hogy SmartTV-t kellene vennem, csak egy a bökkenő, mégpedig az, hogy megvan szabva, hogy milyen típusú TV készülékeket támogat a GO szolgáltatás (a lap közepe táján egy táblázatban összeszedve).

gölmétcsül ©

(#71284) Ricardo128 válasza Ricardo128 (#71283) üzenetére


Ricardo128
aktív tag

Már nem tudom az előző megszólalásomat módosítani, így új hozzászólást kell írjak. Lenne még egy kérdésem a SmartTv-kkel kapcsolatban. Ugye ahogy előzőleg már kiderült, egy olyan TV-t szeretnék beszerezni, ami benne van a T-home szolgáltatónál lévő TvGO szolgáltatás támogatási listájában, viszont mi van akkor, ha én nem a támogatott listából választanék TV-t, hanem egy másikat? Akkor ugye nem tudnám igénybe venni a TVGO-t, viszont ilyenkor mi történik, ha internetkapcsolat alá helyezem és csatornákat keresek vele? Ki fog dobi random nyelvűeket, vagy foghatok vele korlátozott számban csatornákat?

Remélem kapok választ eme sok kérdéseimre. Előre is köszönöm! :R

gölmétcsül ©

(#71285) mezis válasza Ricardo128 (#71283) üzenetére


mezis
nagyúr

Lefedettség: Település, utca hsz, IRSZ-re is lehet ott keresni.

mezis

(#71286) De4d


De4d
őstag

Egy fura, de nagyon kellemes jelenséget vettem észre.
Bekapcsoltam a gépet, olyan gyorsan bejött a win hogy a, win logonak felvillani se volt ideje,(kb 5mp ha volt) de korábban ennyire gyorsan nem töltött be. Ez hogyan lehetséges? No meg mondhatni a "bootidő állandó" max annak a függvénye lehet hogy mennyivel több, program, alkalmazás kerül fel. (de tegnaphoz képest semmivel sem több)

Lehet mert tegnap lefuttattam egy RegCure Prot? Igen sok file-t megtisztított.

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó!

(#71287) Rivaul válasza De4d (#71286) üzenetére


Rivaul
addikt

Megtámadta egy vírus a géped ami lassacskán megeszi a rendszerfájljaid és velük együtt a logót. Emiatt nem kellett annyi mindent betöltenie így érezhetően felgyorsult ;] :DDD

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#71288) De4d válasza Rivaul (#71287) üzenetére


De4d
őstag

Ez komoly? Ilyen van?
Most megint restartoltam, felvillant a win logó, de az alaplapi viszont nem :\

Minden jó, ha a vége jó!

(#71289) CJ4567 válasza De4d (#71288) üzenetére


CJ4567
veterán

Irónia...

No Sana No Life

(#71290) Rivaul válasza De4d (#71288) üzenetére


Rivaul
addikt

Igazából csak vicceltem :N
A tisztító progikkal az a baj hogy sokszor olyanba is belenyúlnak amibe nem kéne.
Eredményük képen ettől függetlenül okozhatnak érezhető gyorsulást hisz ez lenne az alap dolguk.
Sztem addig ne stresszelj a dolgon amíg konkrét hibába nem ütközöl. Pont emiatt is vicceskedtem, hisz az hogy gyorsul a gép egy tisztítás után, nem konkrét pánikra okot adó kérdés.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#71291) De4d válasza CJ4567 (#71289) üzenetére


De4d
őstag

Mily kedves.
De komolyan nem értem, hogy mitől lett ilyen gyors, és miért nincs olykor logo.

Minden jó, ha a vége jó!

(#71292) GoTReX


GoTReX
őstag

Sziasztok!

Egy kicsit nyárhoz kapcsolódó aktuális kérdéssel fordulok hozzátok.Egy régebbi AMD X2 4600 ,HD3850 gépem van.Újabban a túlmelegedéssel vannak gondjaim. Tudom hogy egy régi gép +nyár van,de ha hűvös szobában járatom akkor is 60C körüli fokokkal megy,a GPU pedig 40-45-ről startol. Ezt addig növeli ,még egyszercsak lekapcsol a gép és over.Újrapasztáztam a CPU+GPU-t,kitakarítottam,új táp és ház oldalát levettem. Utolsó tippem már csak a vállból dobás teraszról volt,de jelenleg nincs cseregépem.Mitől lehet ez? Régebben semmi ilyen gondja nem volt.Előre is köszönöm! ;)

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#71293) De4d válasza Rivaul (#71290) üzenetére


De4d
őstag

De ennyit gyorsuljon, logoknak nincs ideje bejönni se, az normális? és még így is egy friss winről van szó, alig 2 hete ha újratettem.
Ezt a RegCure-t azért tettem fel, mert restartoknál, kikapcsolásoknál mindig kékhalált kaptam, és a hibakód 3 dologra utalhatott ahogy utána olvastam a neten. 1 memóriahiba, vírus, vagy valamelyik driver/illesztő program.
Ez a program pedig helyreállítja a fileokat win32k.sys-el volt mindig gond. Azóta hogy lefuttattam szerencsére semmi. Egyébként 3600 hibát talát, de nem tudom hogy egy 2 hetes win7en hogy, természetesen teljes verziós vírusírtó is van fent nod32, de ez ennyire gyenge lenne, beenged mindent a gépre? :\

Minden jó, ha a vége jó!

(#71294) Met válasza De4d (#71293) üzenetére


Met
nagyúr

Nem értelek, felraksz egy "gyorsító" programot és utána az a baj ha gyors a gép? :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#71295) #65675776 válasza De4d (#71288) üzenetére


#65675776
törölt tag

Vagy csak túl magas feszültséget kap a vinyó, így gyorsabban pörög.

Egyébként meg SSD-d van, miért lepődsz meg? Kb ez az egyetlen tényleges előnye ha azon van a rendszer.

GoTReX: És ténylegesen meleg is a procihűtő? Mert lehet csak nem jól méri a hőmérsékletét. Vagy rosszul van feltéve a hűtő.

[ Szerkesztve ]

(#71296) De4d válasza GoTReX (#71292) üzenetére


De4d
őstag

Az over mit takar? Restartol a gép? Kikapcsol? Esetleg kékhalál?
Vannak akik jobban értenek hozzá, de szerintem hűtés, hiába pasztáztad újra a procit, ha a hűtő eleve rossz, és terhelésnél, nem tud már hűteni. De az attól is függ hogy valóban mit értesz over alatt :D

Minden jó, ha a vége jó!

(#71297) De4d válasza #65675776 (#71295) üzenetére


De4d
őstag

Mert korábban azért eltartott egy olyan 10mpig, most egyik napról a másikra 5kb, és hát nem a leg csúcsabb ssdm van, Csak egy samsung evo 840 120gb

Minden jó, ha a vége jó!

(#71298) CJ4567 válasza De4d (#71297) üzenetére


CJ4567
veterán

Azzal az SSD-vel ne is csodálkozz hogy ilyen gyors, még a 10mp is nagyon gyors, nekem 30-40mp Rainmeterestől, inkább örülni kell ilyenkor :DDD

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#71299) GoTReX válasza De4d (#71296) üzenetére


GoTReX
őstag

Köszi a gyors válaszokat! Hát először beállítottam biosbos a figyelmeztetést 80C-re. Over alatt azt értem hogy kikapcsol a gép. Minden hűtő gyári, dobozosan hozzá adott téglaméretű hűtő,és jól ráillesztve.A CPU borda elég meleg igen,rendesen felmelegszik.

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#71300) #65675776 válasza GoTReX (#71299) üzenetére


#65675776
törölt tag

939 vagy AM2? Mert előbbinél bizony fel lehet rakni úgy a coolert, hogy kissé felütközzön a kereten. A cooler melyik?

De4d: Lehet mostanra épült fel rendesen a prefetch és egyéb listák.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.