Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71271) beldeczki válasza #65675776 (#71259) üzenetére


beldeczki
aktív tag

Na sikerült megoldani a problémát. Mind a két ramot egyesével teszteltem ( + megtakarítottam az érintkezőket) mindkét slotban, memtest-et is engedtem rá, és nem kaptam errort sehol sem. Az időzítéseket beállítottam CL9-re, és 1333Mhz-re az órajelet. Így a windows elindult, de csak 2,94GB volt használható a 4-ből. Az APU-ban lévő videokártya Auto-ra volt állítva bios-ban, de most teljesen kikapcsoltam (azt hittem auto-n magától érzékeli, hogy nincs Dual Graphics és van külső videokártya is, így nem szükséges bekapcsolva lennie a beépítettnek), de kikapcsolás után egyből lehetett használni mind a 4GB ramot. Ugye az alaplap azt írta, hogy maximum 1333Mhz-en tudnak menni ramok - de mint ahogy írtad - felraktam 1600Mhz-re és minden működik rendesen, és külső programokkal is ellenőriztem ezt.

Köszönöm a segítséget mindenkinek!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.