Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71051) MR_Joe válasza Zoli1222 (#71049) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Erre gondolsz szerintem: USB DVB-C Conax tuner,sajnos jelenleg nem tudom kapható-é, de az ára 40k körül volt utoljára emlékeim szerint. :R

Szerk.: itt egy másik verziója, és ez rendelhető is.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#71052) MR_Joe válasza pelenka35 (#71048) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Windows Movie Maker?

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#71053) mezis válasza Zoli1222 (#71049) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Gondolom analóg kábel TV-t szeretnél nézni.
Én egy ilyet használok, tökéletesen elégedett vagyok vele. Jó a támogatottsága és a hozzá adott, letölthető TVCenter 6.5.933 -hoz már nem is kell külön megvásárolni a h.264 opciót. (kb 10 $).

A nem hybrid változatok sokkal olcsóbbak, de akkor vagy analóg vagy digitális. (Kódolt adások nézésére nem alkalmas !)

mezis

(#71054) Astrasattila


Astrasattila
tag

Szervusztok!

Szeretnék letölteni egy programot, ami jelenleg ingyenesen megtehető. De egy olyat kér, hogy Comms ID. Ez kötelezően kitöltendő. Mi akar ez lenni?

(#71055) MR_Joe válasza Astrasattila (#71054) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Feltételezem be kell regisztrálni az oldalon és kapsz egy ilyen ID-t...persze így látatlanban nem sokat mond. Milyen progiról van szó? Hol található? :R

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#71056) Astrasattila válasza MR_Joe (#71055) üzenetére


Astrasattila
tag

Link Már regisztráláskor kéri. Először valami FB dologra tippeltem, de inkább megkérdezem. FB nincs, de csinálok én nekik valamit ha az kell. :)

(#71057) MR_Joe válasza Astrasattila (#71056) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Aha. Beírsz egy ID-t amit szeretnél és kiírja szabad-é. Ez lesz a Te egyedi ID-d, feltéve ha még nem foglalt...

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#71058) Astrasattila válasza MR_Joe (#71057) üzenetére


Astrasattila
tag

Köszi! Hogy erre nem is gondoltam! Én már túlbonyolítottam.

(#71059) MR_Joe válasza Astrasattila (#71058) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

NM. Van ez így :D

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#71060) MacCaine válasza Vigilante (#71015) üzenetére


MacCaine
őstag

Ha van hozzáférésed a webszerverhez, akkor a logokban pl.

(#71061) Zoli1222


Zoli1222
őstag

(#71050) VoidXs
(#71051) MR_Joe
(#71053) mezis

Húha! Kamionba kellene és parabolán illetve beltérin keresztül. TV helyett laptopon nézném, mert az van. Sztem lehet ezzel kellett volna kezdenem a dolgot. :B

[ Szerkesztve ]

(#71062) Vigilante válasza MacCaine (#71060) üzenetére


Vigilante
őstag

Köszi a választ. :K Akkor meglessük ott. :R

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#71063) VegyesTamás válasza Zoli1222 (#71061) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

van ilyen upc-s kártyád? kódolt (fizetős) adásokat is akarsz nézni?

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#71064) Zoli1222 válasza VegyesTamás (#71063) üzenetére


Zoli1222
őstag

Van rendes előfizus upc beltérim kártyával. Holnapra lesz parabolám is. Már csak a laptoppal kellene vmilyen módon összehozni.

(#71065) VegyesTamás válasza Zoli1222 (#71064) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

na most eszembe jutott egy két dolog, de nem tudnék pontosat mondani, viszont nekem is itt segítettek egy hasonló esetben ha jól tévedek :)

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#71066) VegyesTamás válasza Zoli1222 (#71064) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

szerk lejárt... valami usb-s ci kártyafoglalattal, hogy az jogosultságot is meg lehessen adni...asszem ez volt az amit én kinéztem anno de a terratecnek is vannak ilyen kártyái...a lényeg a CI+ -os foglalat a kártya miatt, de ha írsz egy szépen megfogalmazott mailt a diginek, lehet segítenek is. (ha tudnak :D )

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#71067) Zoli1222 válasza VegyesTamás (#71065) üzenetére


Zoli1222
őstag

Köszi! Írtam oda is is.

(#71068) VoidXs válasza Zoli1222 (#71061) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Az én válaszom így is helytáll.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71069) kásás


kásás
tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy van egy asztali gép, amibe router-en keresztül csatlakozik a netkábel (20/10 Digi), de 20Mbps, helyett van amikor 0,35Mbps utána 6Mbps a letöltési sebesség.
Viszont, ha átdugom a kábelt a laptopomra, ott tökéletes, kicsivel 20Mbps fölötti értéket mérek mindig.
Wifi-n mérve is jó.
Valami ötletetek van, hogy mitől lehet ez? Hálózati kártya csinálhat ilyet?

(#71070) Zoli1222 válasza VoidXs (#71068) üzenetére


Zoli1222
őstag

Az az igazság, h nem teljesen értem, amire gondoltál. :B Viszont közben kezd körvonalazódni, h milyen ketyere kell. [link]

(#71071) Rivaul válasza kásás (#71069) üzenetére


Rivaul
addikt

Fent van az asztalin a driver? Ha igen akkor foghatja valami a netet. Minden feles programot lőj ki és úgy is nézd meg.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#71072) VoidXs válasza Zoli1222 (#71070) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Majdnem. Csak ne RCA legyen a bemenet, hanem HDMI.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71073) Zoli1222 válasza VoidXs (#71072) üzenetére


Zoli1222
őstag

De ha ez a szerkezet lesz, akkor a hdmi nem megoldható. Vagy igen?

(#71074) kásás válasza Rivaul (#71071) üzenetére


kásás
tag

Visszaállítottam az előző driver-t, de így sem volt jó. Most visszatettem a legfrissebbet, először megvolt a 20Mbps, de most már megint 3,48Mbps a letöltési sebesség. A feles progik mik lennének?
Cfos speed-et töröltem, de semmi változás.

[ Szerkesztve ]

(#71075) CJ4567 válasza CJ4567 (#70966) üzenetére


CJ4567
veterán

Aki tud megoldást erre, nagy hálám :R

No Sana No Life

(#71076) Rivaul válasza kásás (#71074) üzenetére


Rivaul
addikt

A 3,48 értéket a speedtest adja a 20 megára vagy az a tényleges letöltésid? Ténylegesnek az kiváló. Amennyiben nem akkor valami megeszi a neted. Ha volt cfos stb az is lehet a ludas hiába törölted. szofts hiba lesz de innen elég nehéz kimatekozni mi lehet az. Indíts csökkentett módot hálózattal és nézd meg úgy.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#71077) Intel fan11


Intel fan11
őstag

1re fosabb ez a t-mobile! Válság van náluk vagy mit csinálnak?

Battletag: hojszi#2983

(#71078) IIIstIII


IIIstIII
senior tag

Próbálnám futtatni ezt a hutil nevű programot, de ez a kép fogad. Most hogyan tovább?

(#71079) #85154688 válasza Intel fan11 (#71077) üzenetére


#85154688
törölt tag

Mer? Mér? :F

IIIstIII: Először is fordítsd el 90°-al a monitorod. :DDD A többiek meg majd mondják a megoldást... :DD

[ Szerkesztve ]

(#71080) kásás válasza Rivaul (#71076) üzenetére


kásás
tag

A speedtest adja 3,48-as értéket.
Próbáltam csökkentett módban, ott tökéletes 21,8Mbps-t mutatott a speedtest.net.
Újra indulva most 7,2Mbps mutat csak.
Valami progi nem létezik amivel ki lehetne szűrni mi eszi meg a netet?

(#71081) Intel fan11 válasza #85154688 (#71079) üzenetére


Intel fan11
őstag

térerő és net gondjaim vannak folyamatosan! Ami eddig nem volt!

Battletag: hojszi#2983

(#71082) IIIstIII válasza #85154688 (#71079) üzenetére


IIIstIII
senior tag

Telefonról írtam és töltöttem fel a képet, ott függőlegesen volt. :DDD

(#71083) WillChi


WillChi
senior tag

Ma vettem a Tescoban egy M&M Heroes VI - Pirates of the Savage Sea kiegészítőt (szép, dobozos).

Ezzel két problémám van.
Csak online telepíthető, nincs a dobozban semmi, egy papírfecnin kívül (ezt még lenyelem - bár eddig a gyűjteményemben ilyen nincs)...
A cetlin van az élesítő kód. Ennek az elejéről cca. 1.5 karakter hiányzik (már, ha az első szekció is 4 karaktares).

Mi a bánatot csináljak vele? Hol tudok normális supportot találni (lehetőleg magyar nyelvűt)?

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#71084) razorbenke92 válasza kásás (#71080) üzenetére

Feladatkezelőben meg tudod nézni, milyen processz használja a hálózatot. Ha nem látod mi csinálja, akkor bújkál. Ha bújkál akkor sántikál valamiben. Ha sántikál valamiben, akkor a legjobb megoldás a Malwarebytes. Ha veszel* magadnak egy licenszet hozzá, akkor még a hálózati forgalmat is figyeli, és sírdogálni fog, ha gyanúsat talál.

*Yarr

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#71085) Rivaul válasza kásás (#71080) üzenetére


Rivaul
addikt

Sajnos én nem tudok olyanról ami a sávszél kihasználását monitorozná programok szempontjából, lehet van de én nem találkoztam még vele. Esetleg nyisd meg a feladatkezelőt és nézd meg minek a használtsága emelkedik egy speedtest alatt. Ha ez nem juttat előrébb akkor lassan a nem nélkülözhetetlen dolgok/programok törölgetése és egy system cleaner bevetése lehet még opció. Ezen kívül az automatikus indításból is vegyél ki mindent mert akár mi is nyeli a netet az a rendszerrel indul.

Mod: közben razorbenke92 is írt. Ha nem találsz így semmit akkor érdemes az általa ajánlott malwarebytest elengedni.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#71086) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Például van egy 1 MB-os program, ami nem telepítős, hanem csak önmagából az .exe-jéből indul is. A program ablakának például a színét, szövegének bizonyos részeit szeretném megváltoztatni.
Ezt meglehet valamilyen programmal csinálni? Megnyitni, átvariálni, elmenteni a már módosítottat, hogy ugyanúgy használható legyen, csak már a saját módosításokkal?

[ Szerkesztve ]

(#71087) gamer187


gamer187
tag

Üdv

Érdekelne hogy ezt a konfigurációt mennyiért tudnám elpasszolni?

HP DC7800

Processzor: Intel® Core™2 Duo Processor E6550
Memória: 2GB DDR2, 800MHz (2x1GB)
Winchester: 160GB, SATAII, 7200rpm (2x80GB)
Optikai meghajtó: Samsung CD-DL-DVD-RW SUPER MULTI
Integrált VGA: Intel® Graphics Media Accelerator 3100

+Bővített Videókártya: Sapphire Radeon HD6450 1GB 64bit DDR3 PCI-E VGA/DVI/HDMI (Doboz, papírok)
+bővített Hangkártya: Asus XONAR DGX 5.1 (Doboz, papírok)

HP LA1905wg LCD monitor 19"

(#71088) freaghill válasza gamer187 (#71087) üzenetére


freaghill
őstag

Itt próbálnám meg.

(#71089) taky023


taky023
tag

Sziasztok!

Az miért van, hogy a wifi router letilt bizonyos weboldalakat? 1-2 weblapról van szó: semmilyen olyan eszköz nem tölti be ezeket, melyek wifin csatlakoznak a netre.

Mobilinternet, szomszéd-ismerős-rokon internetjével megy. Szóval lokális gond.

Találkozott már valaki ilyesmivel? :D

(#71090) freaghill válasza taky023 (#71089) üzenetére


freaghill
őstag

Router beállításainak Parental Control vagy ilyesmi? Csak tipp.

(#71091) taky023 válasza freaghill (#71090) üzenetére


taky023
tag

Nem nyúltunk hozzá a routerhez, korábban lazán betöltött mindent. :(

Mobilon kipróbáltam: wifire csatlakozva nem tölt be, mobilinternettel viszont azonnal.

(#71092) kásás válasza Rivaul (#71085) üzenetére


kásás
tag

Semmit nem találtam a feladatkezelőben gyanúsat.
Malwarebytes sem talált semmit.
Ami érdekes, egy ismerősömnek ugyanez a problémája. :)
Azt hiszem rendszer újrarakás lesz ennek a vége.

Köszönöm a tippeket Neked és razorbenke92-nek is!

(#71093) Rivaul válasza kásás (#71092) üzenetére


Rivaul
addikt

Szívesen.
Nem túl kellemes de azzal jársz a legjobban. Amire figyelnék hogy 2-3 program telepítése után ellenőrizném a netet, így elkerülheted ismét ezt a csapdát.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#71094) toza


toza
senior tag

hello!
androidos telefonon,ha opera classic sd kartyara let move olva.. akkor a bookmarksok oda mentodtek vhova ? hova? "ujra rakodott a rendszer"telefon. es nem talalok semmit az elmentett oldalakbol.
koszonom szepen az esetleges segitseget.

szegyen a futas,de faraszto...

(#71095) gamer187 válasza freaghill (#71088) üzenetére


gamer187
tag

Kerestem ezt a topicot csak nem találtam, köszi!

(#71096) nyunyu válasza Ice&Lime (#71086) üzenetére


nyunyu
félisten

Például van egy 1 MB-os program, ami nem telepítős, hanem csak önmagából az .exe-jéből indul is. A program ablakának például a színét, szövegének bizonyos részeit szeretném megváltoztatni.

Valami ilyesmi resource editor kell neked.

Mar nem emlekszem, milyen programmal hegesztettem tizeneve az elbaltazott orosz nyelvu programokat magyarra, de azzal is le lehetett cserelni a stringeket az exe/dll-ben, meg pixel pontosan beallitani a trehany programozok altal osszehanyt UIt, hogy esetleg egy vonalban legyenek az elemek.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#71097) nyunyu válasza taky023 (#71089) üzenetére


nyunyu
félisten

Az miért van, hogy a wifi router letilt bizonyos weboldalakat? 1-2 weblapról van szó: semmilyen olyan eszköz nem tölti be ezeket, melyek wifin csatlakoznak a netre.

Ellenorizd a c:\Windows\System32\drivers\etc\hosts vagy linux alatt a /etc/hosts fajl tartalmat, nincs-e veletlenul valami kamu IPre iranyitva benne a nem mukodo weboldal.

Az oprendszer innen nezi meg eloszor, hogy milyen IPvel probalkozzon, ha egy adott domainnevet lat.
Ha itt nincs megadva, akkor fogja csak DNSen keresztul lekerdezni a hozzatartozo IPt.

Mobilon kipróbáltam: wifire csatlakozva nem tölt be, mobilinternettel viszont azonnal.

Az pedig a router lesz.

Vagy szolgaltato oldali DNS problema is lehet, azt legegyszerubben ugy tudod orvosolni, hogy sokadik DNS szervernek beallitod mondjuk a 8.8.8.8 IP-t (Google DNS)

UPC teruleten erosen ajanlott...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#71098) razorbenke92 válasza taky023 (#71091) üzenetére

Próbáld az IP címe alapján nyitni az oldalt. Ha cmd-be beírod, hogy ping google.com pl, akkor kiírja hogy 173.194.nemtudomfejbőltovább.éslustavagyokmegnézni pingelése

Azt az IP-t írd a böngészőbe. Ha úgy bejön az oldal, akkor dns szerver van eltérítve. (Megjegyzem, ha kábelen megy, csak wifin nem, akkor fölöslegesen irkáltam.)

Próbálhatod pingelni is az oldalt wifin, hátha válaszol.

(lassú voltam, de kb ugyan azt írtam, szóval nem lesz hülyeség kipróbálni)

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#71099) peter889 válasza #48613632 (#70930) üzenetére


peter889
őstag

Aha, tud, mentésnél ki kell választani a jpg formátumot, és lehet minőséget is választani. És köszi a segítséget. :R

(#71100) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Kollégák a fórumkereső bezárta kapuit? :F

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.