Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71801) t420s válasza Apollo_21 (#71796) üzenetére


t420s
aktív tag

khm.
az olx nem a vatera új neve hanme az apródé, és a vatera továbbra is jutalékos.
nem nézek reklámot, de legalább baromságokat nem beszélek.
ld vatera jutalékok-
http://www.vatera.hu/segitseg/dijak_es_szamlazas/22/

na ENNYIRE jutalékos. csak ennyire.

nem az a gond hogy nem tudod hanem az hogy ennyire nem vagy képben de azért hozzászólsz.

vatera új nevén OLX már NEM jutalékos.....reklámokat ezekszerint nem nézel...

(#71802) t420s válasza razorbenke92 (#71799) üzenetére


t420s
aktív tag

apukám nem mese ez, hanem egy jótét lélek szomszéd feldobta őket.
kb ennyi a sztori.
de ha felmész a vatera fórumra találsz ott ezer ilyesmi ügyet.
volt aki meghalt nagyszülő után tette fel a megmaradt több száz könyvet a vaterára.
és mi lett belőle? NAV.

Eléggé mese szaga van, de ha egészen biztos vagy benne, hogy megtörtént, én elhiszem.

(#71803) Dell XPS válasza enginev3.0 (#71793) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem jó "már" a heatsink, mikrórepedéseken eltávozott a gáz, így terhelésre azonnal bemelegszik. Nincs hőelvezetés a felületek között, nincs korrekt hőátadás a heatsink felé (paszta), vagy nem fekszik fel rendesen a hűtés (alatta maradt egy alu' - fólia, alig venni észre; gyári!). Esetleg nem reagál a komponensre a BIOS, nincs megfelelő ventilátor szabályzás. Ezek lennének.

Több darabbal is találkoztam, ahol Socket P-és procikat cseréltek benne, és nem okozott ilyen erős problémákat még a "T" 7XXX-es sorozat sem (T 7100, T 7300, T 7500).

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#71804) razorbenke92 válasza t420s (#71802) üzenetére

Jaja, közben megtanultam olvasni, láttam, hogy családban történt. Igen, általában jó ismerettségű rosszakaróknak köszönhető az ilyen.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#71805) Apollo_21 válasza razorbenke92 (#71799) üzenetére


Apollo_21
addikt

Sorry:@ 24órás le mans közbe fárad az ember.

T420s
Neked meg csak annyi, h gondolom te sose néztél be semmit. De jó az irány, magyar mentalitás megvan..grat hozzá.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#71806) BikerBoyz


BikerBoyz
csendes tag

sziasztok !!!
Lenne egy kis gondom !

szóval vettem egy új kártyát beraktam a gépbe eddig OK is, drivereket felraktam stb este kikapcsoltam másnap be és felpörögnek a ventik benne semmi nem történik na jó mondom akkor kikapcs tápot lekapcsolom majd újra be és akkor gond nélkül elsőre is bekapcsol :))

újraindításnál vagy alvó állapotnál semmi gondom nicns vele :))

kártyát terheltem CPU = everest 3D MARK semmi hibát gondot nem jelzett memóri se proci se semmi :))
Mindent próbáltam de már tanácstalan vagyok Valaki esetleg tud javasolni valamit ???

sokan táp ra írták hoyg keés de 500 as thermaltake van benne

(#71807) enginev3.0 válasza Dell XPS (#71803) üzenetére


enginev3.0
félisten

T7100 lett bele véve
Ventiszabályozás van, mert ha nagyon meleg akkor már nagyon pörög, idle-n még tűrhetően halk
Fólia nem hiszem hogy lenne bárhol is, pasztát kapott rendesen, 2-3× újra lett pasztázva próbaképp
Először fogkrémmel is próbáltuk, tök jól működik 1-2 napig, míg meg nem szárad
A gáz eltávozás az lehetséges sajnos

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#71808) #65675776 válasza BikerBoyz (#71806) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha leírod, hogy pontosan miből is épül fel a géped, akkor meg lehet mondani mi a baja.

(#71809) Dell XPS válasza enginev3.0 (#71807) üzenetére


Dell XPS
veterán

Fóliát nagyon nehéz észre venni, mert úgy néz ki mintha az lenne a hőátadó felület (alatta van a vörösréz.). Nem volt pasztázás, "fólián" keresztül történt meg a hőátadás a chip, ill. a heatsink között. Persze erre már tehettek hőelvetőket bőven az idő folyamán, de az is lehet természetesen, hogy eltávolították.

T7300-nál: 55-58 fok általános használat (net, film), játék, egyéb erősebb alkalmazás esetén; 65-68 fok max.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#71810) CJ4567 válasza CJ4567 (#71797) üzenetére


CJ4567
veterán

Kimaradt, hogy GTA San Andreas Multiplayerrel játszottam, közbe Skypeon beszélgettem, és egyszer csak összeomlott a játék, majd kékhalál az előző hozzászólásomban lévő hibakóddal.

No Sana No Life

(#71811) Zolly444 válasza spiritex (#71759) üzenetére


Zolly444
aktív tag

Rengeteget jelent!

(#71812) spiritex válasza Zolly444 (#71811) üzenetére


spiritex
veterán

Köszi! És a táp is elég szokott lenni a stick-nek a 2 méteres kábel ellenére?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#71813) xxSanchez


xxSanchez
őstag

Sziasztok!

Esetleg nem tud valaki ajánlani olyan boltot Budapesten ami most hétvégén is nyitva van és tudnék venni MX-4-es pasztát? Az edigital-t néztem legelőször, de ott 2-3 munkanapot ír...

Heyho.

(#71814) Rivaul válasza xxSanchez (#71813) üzenetére


Rivaul
addikt

Szia.
Itt aprón nem nézted?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#71815) xxSanchez válasza Rivaul (#71814) üzenetére


xxSanchez
őstag

Nem, de inkább megvárom a holnapot, annyira végülis nem fontos.

Heyho.

(#71816) Vakegérke válasza Apollo_21 (#71796) üzenetére


Vakegérke
veterán

Indítsd el az aprod.hu oldalt. Az OLX jön be.
Szóval nem a Vatera változott.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#71817) Apollo_21 válasza Vakegérke (#71816) üzenetére


Apollo_21
addikt

Ez a mecsss már 10x lelett futva..irtam h sorry benéztem k..fáradt vagyok...boruljak térdre esetleg?
Elnéztem...50x nemkérek bocsánatot nehari.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#71818) tornas válasza leslieke (#71583) üzenetére


tornas
őstag

Kipróbáltam és bejött... :R

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#71819) Vakegérke válasza Apollo_21 (#71817) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én kérek elnézést, nem figyeltem eléggé. :B

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#71820) leslieke válasza tornas (#71818) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Remek. :K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#71821) BikerBoyz válasza #65675776 (#71808) üzenetére


BikerBoyz
csendes tag

A configom a következő

AMD Athlon x2 250 3.0 GHZ
Ashrock 760GM GS3
6 GB DDR3
AMD RADEON R7 250 GDDR 5 1 GB
Tehermaltake 500 W

[ Szerkesztve ]

(#71822) Czementhy válasza spiritex (#71759) üzenetére


Czementhy
csendes tag

Én pont ugyanezt csináltam, amikor 4g hálózatot teszteltem és működött a dolog.

(#71823) fixer92 válasza BikerBoyz (#71821) üzenetére


fixer92
aktív tag

Próbáld meg cseretáppal ha tudod.

"Victory loves preparation!"

(#71824) BikerBoyz válasza fixer92 (#71823) üzenetére


BikerBoyz
csendes tag

Igen Közbe kiderült Mégis a Táp nem tetszik neki elméletben szóval szerezhetek be egy másikat :DD de ha van más ötlet meghallgatom :D

(#71825) Zolly444 válasza spiritex (#71812) üzenetére


Zolly444
aktív tag

Na azt már nemtudom. Csak havernak volt így hogy ablaknál működött jól máshol nem.

(#71826) fixer92 válasza BikerBoyz (#71824) üzenetére


fixer92
aktív tag

Próbáld ki másik táppal, ha akkor se megy, ráérsz ötletelni. :)

"Victory loves preparation!"

(#71827) razorbenke92 válasza Zolly444 (#71825) üzenetére

spiritex:

Az usb 2.0 praktikus kábelhossz maximum 3 métert határoz meg, nagysebességű kommunikációnál (talán inkább erről beszélünk mobilnet sticknél) 5 métert. A hossznál nem a táp miatt kell aggódni, mert nincs akkora feszültségesés, inkább amiatt, hogy nagy lesz a késés.

Wifi stickekhez működik, hogy egy tésztaszűrőbe teszik, és úgy az ablakhoz.

Igaz, hogy teljesen más frekvencia a wifitől a mobil hálózat, de talán ez is segít valamennyit.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#71828) spiritex válasza razorbenke92 (#71827) üzenetére


spiritex
veterán

Köszi, ezt ki fogom próbálni!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#71829) CJ4567


CJ4567
veterán

Sziasztok. Ez mit jelent Prime95-ben: FATAL ERROR: Rounding was 0.5, expected less than 0.4
Hardware failure detected, consult stress.txt file.

No Sana No Life

(#71830) fixer92 válasza CJ4567 (#71829) üzenetére


fixer92
aktív tag

Valami hardver hibára panaszkodik. Van OC-zva a memória vagy a proci?

"Victory loves preparation!"

(#71831) ExpertEndre


ExpertEndre
tag

Helló Mesterek,

Hogyan tudok nCore meghívót küldeni másnak?

(#71832) CJ4567 válasza fixer92 (#71830) üzenetére


CJ4567
veterán

Igen, de már visszavettem ~100mhz-val, és tökéletes :K

No Sana No Life

(#71833) fixer92 válasza CJ4567 (#71832) üzenetére


fixer92
aktív tag

Akkor jó, azért kérdeztem az OC-t mert akkor szokott ilyent sírni :)

[ Szerkesztve ]

"Victory loves preparation!"

(#71834) leslieke válasza ExpertEndre (#71831) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Pontokért vehetsz, de ezt inkább az adott oldalon kérdezd.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#71835) MacCaine válasza razorbenke92 (#71827) üzenetére


MacCaine
őstag

Ez működik műanyag tésztaszűrővel is? Csak az van itthon...

;]

(#71836) Zolly444 válasza ExpertEndre (#71831) üzenetére


Zolly444
aktív tag

Ez nem warez téma gyerekek?

(#71837) tornas válasza MacCaine (#71835) üzenetére


tornas
őstag

Nem, mert fémből kell lennie.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#71838) razorbenke92 válasza MacCaine (#71835) üzenetére

Nem, a műanyag nem jó. Fém kell hozzá, az a lényege hogy kvázi parabola antennaként gyűjti az éterből a hullámokat. Ja, és az én hibám, nem tésztaszűrő, hanem levesszűrő, nem ugyan az, bocsi. A tésztaszűrő általában műanyag, és nagy lyukú, amiről mi beszélünk az sűrű szövésű fém kell hogy legyen. (Nem vagyok otthon a konyhai cuccokban :D )

Szerk: Lekéstem :( :D

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#71839) Rivaul válasza Zolly444 (#71836) üzenetére


Rivaul
addikt

Miért? Csak egy oldal meghívásáról van szó. Az hogy milyen tartalom van az oldalon az jelen esetben semmit nem számít.


ExpertEndre

nCoron beállítások és azon belül a meghívók menüpont. Amennyiben van meghívód akkor a többire rájössz.

Amennyiben nincs úgy igényelned kell. a bejelentkezett felületen rámész a wiki menüpontra és a keresőbe megkeresed a meghívó leírását. Abban benne lesz a link a meghívó igényléséhez és szabályaihoz.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#71840) ExpertEndre válasza Rivaul (#71839) üzenetére


ExpertEndre
tag

Köszönöm!

(#71841) spiritex


spiritex
veterán

Sziasztok!
Ez a laptop 3 év garanciával, eredeti windows 8-cal megér 90.000 Ft-ot extra akcióban az Aldiban?
[link1]
[link2]

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#71842) retexis


retexis
tag

Sziasztok!

Gondolkodom egy All-in-one pc beszerzésén. A kérdésem az lenne,hogy amiket kinéztem azok általában 500GB 3.5"-os hdd-vel vannak.
Ezeket vajon kicserélhetem SSD-re garvesztés nélkül?
Illetve ha gyárilag win8 van rajta és ha bele rakok egy pl. 120-as SSD-t akkor a gond nélkül klónozhatom a rendszert? (recovery particióval mi lesz?)

(#71843) Balagheee válasza pjen (#71757) üzenetére


Balagheee
újonc

Köszi!!! Erre is gyanakodtam és végül ez volt a probléma! Sima monitorral tökéletesen megy! :))

(#71844) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Haver vette egy sencor stp-t meg van egy szobaantennája összedugtunk mindent és valamikor semmit sem talál viszont volt olyan is, hogy 26 csatornát de az M1 akkor sem volt benne. :W
Mit javasolnátok?

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#71845) Rivaul válasza spiritex (#71841) üzenetére


Rivaul
addikt

Attól függ mire kell, ha csak netezgetni filmezni és egy lapos kell ami új meg garis akkor annyit ér. Ennyiért viszont azért találsz nevesebb és komolyabb konstrukciót használtan jó állapotban.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#71846) fixer92 válasza anonymus89 (#71844) üzenetére


fixer92
aktív tag

Csak az M1? M2, Duna volt?
Egyébként a szobaantenna, ha nem pontosan irányba áll akkor nem a legmegfelelőbb mivel elég gyenge, erre komolyabb antennák dukálnak tetőre, adott esetben padlásra.

"Victory loves preparation!"

(#71847) spiritex válasza Rivaul (#71845) üzenetére


spiritex
veterán

Ennél azért gyorsabb lesz? Mert néha kisebb melókra is kéne: InDesign, Flash, Photoshop.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#71848) anonymus89 válasza fixer92 (#71846) üzenetére


anonymus89
addikt

Még M2 sem csak a Nyíregyházi Tv, tv2, Rtl klub ezek jöttek be. Igaz garázsban van de ha ezek bejönnek akkor az m1 is köztük lehetne persze tudom nem kívánság műsor viszont milyen frekvenciatartományban keressük mert akkor manuálisan lesz belőve?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#71849) Rivaul válasza spiritex (#71847) üzenetére


Rivaul
addikt

Az a baj hogy tudni kéne ki és mi a háttérgyártó. Ha minőségtelen és lassú alkatrészekből van összerakva akkor nem lesz túl nagy a teljesítmény. Pl az E-machines szintén anno aldis laposok Acerek voltak csak az "éjszakai műszak" gyártotta, viszont rendben lévő vételnek számított átlag használatra. Sajnos nem mernék semmi konkrétat mondani erre a gépre. Ami mellette szól az a sok gari és hogy új.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#71850) fixer92 válasza anonymus89 (#71848) üzenetére


fixer92
aktív tag

Azért, mert az más frekin jön mint az RTL, TV2. És azért nincs m2 se. Valószínűleg gyenge az antenna, nem tudja jól összeszedni, auto keresésen meg kellene neki találni mindet, ha nem gyenge a cucc.

Itt nézelődhetsz.

[ Szerkesztve ]

"Victory loves preparation!"

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.