Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71551) nyunyu válasza BénaNyurga (#71546) üzenetére


nyunyu
félisten

nV chipsethez van egyaltalan barmilyen Vista driver?

Csak mert az Asus oldalan nem talaltam.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#71552) Winne válasza Winne (#71532) üzenetére


Winne
nagyúr

Erre valakinek 5let? :U

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#71553) nyunyu válasza nyunyu (#71551) üzenetére


nyunyu
félisten

nV chipsethez van egyaltalan barmilyen Vista driver?

nV oldalan kellett volna keresni :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#71554) Czementhy válasza nyunyu (#71551) üzenetére


Czementhy
csendes tag

Nem tudom, hogy jó-e hozzá, de én a maxdata ftp-jén találtam hasonlót [link]

(#71555) BénaNyurga válasza nyunyu (#71553) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

Ez nem ASUS lap illetve igen de mégse ez egy MAXDATA alaplap!

De nem a driver a gondom hanem hogy nem indul!
Akkor lépésről lépésre
Gép bekapcs
Win7 DVD berak
Boot indul
Lemezről indításról nyomjon meg egy gombot
Megnyom
Aztán jön a fekete leves
Fekete képernyőn sok h betű egymás alatt gép kifagy! A következő félképpen kell elképzelni teljes képernyőn:
H
H
H
H
H
H
H
H

Remélem így érthető a problémám! Ezt csinálja vistánál,win7-nél tökmindegy USB-vagy lemez telepítés!

(#71556) BénaNyurga válasza BénaNyurga (#71555) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

Viszont win xp lemezről tökéletesen bootol és stabilan megy rajta a rendszer!!! Ezért nem értem!

(#71557) shadow1901 válasza Kezdő vagyok (#71549) üzenetére


shadow1901
aktív tag

Én felfújhatós ágy pumpáját használom erre. Ha drágább darabot fogsz ki, is jobban megéri, mint a palackozottat venni. Illetve lehet adnak hozzá ágyat is. :D

Kérdezz, bármit meg lehet oldani! | Inkább privátot írjatok!

(#71558) draff válasza BénaNyurga (#71555) üzenetére


draff
aktív tag

Na persze.
Lehet, hogy a merevlemezed még 32 bit-es Windowsra van megformázva, ám az új programod, amit most futtatni akarsz rajta meg már 64-es.
De lehetséges ok még az is, hogy az már egyáltalán nem NTFS rendszerű, hanem valami másféle.

Lehet, hogy legelőször inkább újra kellene formáznod azt a lemezt?

(#71559) BénaNyurga válasza draff (#71558) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

Értékelem a segítőkészségedet! De butaságokat ne beszéljünk :)
Nem ma kezdtem el!

Egy merevlemez nem tesz különbséget 32 és 64 Bit között! Ehhez inkább a procinak és az alaplapnak van köze! De 64-bites a procim így tudná azt is de ezek mind 32-bites rendszerek! Így ez alapból ki volt lőve! Amit leírtál meg butaság egy picit!
XP,WIN7,WIN8,Vista 99%-ban NTFS fájlrendszert használ! Tisztelet a nagyon ritka kivételnek aki XP alatt FAT fájlrendszerrel lavírozik! Így ez is kilőve! De hozzátenném hogy a telepítő indulásának ehhez nem sok köze van!
A beépített merevlemezkezelők is max annyit írnának ki hogy ismeretlen fájlrendszer és hagynák formázni jobb esetben! De egyébként NTFS fájlrendszerrel próbáltam!
Amiket kizártam:
-Ram
-HDD
-ODD
-TÁP

Maradt alaplap-proci vagy USER ERROR bár ez utóbbit is kizárnám!

[ Szerkesztve ]

(#71560) spiritex válasza shadow1901 (#71557) üzenetére


spiritex
veterán

+1! :)

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#71561) BénaNyurga válasza BénaNyurga (#71559) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

meg lett a hiba oka! BIOS update kellene :) legközelebb használom a google-t :))

(#71562) Doky586 válasza BénaNyurga (#71559) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Marad az a lehetőség hogy hibás a telepítőfile...

(#71563) BénaNyurga válasza Doky586 (#71562) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

Marad az a lehetőség hogy BIOS-hiba!
Már csak azt nem tudom floppy lemez és meghajtó hiányában hogy rakom fel :((( :W

(#71564) Czementhy válasza BénaNyurga (#71563) üzenetére


Czementhy
csendes tag

Adjak floppy meghajtót? :)

(#71565) killergyuszi


killergyuszi
tag

Sziasztok!
Lehet nem jó helyre írok, de itt legalább sokan olvassák.
Szóval, mivan akkor, ha vettem itt egy terméket és az eladó azóta nem volt fent az oldalon mióta megadta a számlaszámát. (Sajnos el is utaltam neki az összeget.) :U Ha esetleg valaki tud róla valamit, vagy azt, hogy ilyenkor mi a teendő azt szívesen meghallgatom.

"Pain is temporary Victory is forever"

(#71566) Rivaul válasza killergyuszi (#71565) üzenetére


Rivaul
addikt

Sajnos rákerestem és az az acc nem az a kategória aminek előre kellett volna utalni :( Ráadásul volt egy üzlete amikor hibás terméket küldött és abból is bujkálás lett. ITT tudod csalóként jelenteni ha eléggé biztos vagy a dologban. ezek után vagy megkeresed (több hirdetése van, másik nickel vásárolsz tőle személyes találkozóra ha fent lesz és nem méltat válaszra) vagy mész hivatalos útra és feljelented.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#71567) BénaNyurga válasza Czementhy (#71564) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

Kösz azt már kukáztam!

(#71568) killergyuszi válasza Rivaul (#71566) üzenetére


killergyuszi
tag

Köszönöm a segítséget. Amit linkeltél nem is láttam. Egyébként kedves, segítőkész eladónak tűnt. Úgy gondoltam ennyi pozitív pont elég lesz ahhoz, hogy ne érjen "meglepetés".
Várok még egy pár napot, ha nem jelentkezik megteszem a szükséges lépéseket. 8 napja nem lépett be. Szerintem ez egy üzletnél, legyen bármilyen indok a távollétre, elfogadhatatlan.

"Pain is temporary Victory is forever"

(#71569) Rivaul válasza BénaNyurga (#71567) üzenetére


Rivaul
addikt

Néha nem is olyan jó az ilyesmit kidobni mi? Nekem van egy programom ami hardveres kulccsal működik csak. A mai gépeken nincs is neki megfelelő port :DDD


killergyuszi

Én előre utalásnál telefonszámot és minden személyes adatot megadok a nagyobb biztonságérzet miatt. Mindemellett mindent nyomon követhetően adok fel. Emellett kicsit biztosabb lábakon áll a profilom mint a te üzletfeledé de még így se hajlandóak előre utalni. Amellett hogy az oldalt tiltja azért komolyan meg is kell fontolni mit csinál az ember.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#71570) wrox válasza killergyuszi (#71568) üzenetére


wrox
senior tag

"...Úgy gondoltam ennyi pozitív pont elég lesz ahhoz, hogy ne érjen "meglepetés"."

Ez az új pozitív rendszer sajnos eléggé félrevezető. Ha elad valaki egy dolgot, egyből kap 5 pozitívat. Szóval arra nem igazán lehet támaszkodni. Régen 1 üzlet 1 pozitív volt.

(#71571) Rivaul válasza wrox (#71570) üzenetére


Rivaul
addikt

+1
Ettől én is kivagyok. Kicsit elértéktelenedett ez a dolog... :(((

Jó lenne ha 1 pozitívat kapna és mellette egy skála hogy mennyire elégedett a vevő/eladó a dolgokkal. Meg lehetne oldani átláthatóan elég egyszerűen és nem lenne ennyire csalóka a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#71572) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

Anyám régi buta normál simes telefonjáról akarom egy másik buta telefon micro simjére átmásolni a telefonszámokat, akkor mi a legegyszerűbb módszer.
Mindkettő nokia.
Az egyik 2600, a másik 225. :F

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#71573) Tim82 válasza Rivaul (#71566) üzenetére


Tim82
nagyúr

A hirdetésnél többek között ezért is építették be a "Jelentem" opciót.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#71574) razorbenke92 válasza -HajTömeg- (#71572) üzenetére

A "buta" sim-et szolgáltató szerint fogadja az új telefon? Esetleg az új sim-et a régi?

Olyat lehet csinálni, hogy beleteszed valamelyikbe, akár egy harmadik telefonba, és memóriakártyára, vagy telefonmemóriára másolod a tartalmat. Utána cserélsz, és van olyan opció, hogy memóriából sim-re.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#71575) -HajTömeg- válasza razorbenke92 (#71574) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

MIndkét sim tmobilos, csak ugye a régi sim nem megy bele az új telefonba sajnos. (mivel nem micro)
A régibe szerintem memóriakártya sincs :((
Valami olyasmi,hogy egyikről gépre másolom a számokat,majd a gépről a másikra?

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#71576) razorbenke92 válasza -HajTömeg- (#71575) üzenetére

Ha a régi sim nem lesz már használva, akkor simán vágd, vágasd méretre. Nem tudom mennyire tudod, hogy ez is opció az ilyeneknél.

A gépen keresztüli másolás is működhet, kérdés, hogy a régi telefon tudja e. Ha van adatkábeled hozzá, érdemes kipróbálni, az új biztos fogja tudni. Csak a nokia gyári progija kell hozzá, az e90-esemhez amit adtak cd-t volt rajta ilyen.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#71577) -HajTömeg- válasza razorbenke92 (#71576) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

A régi sim elvileg kuka,igazából igen,ez a vágás is opció lehet.
A baj az,hogy csak este tudnék foglalkozni a dologgal, akkor meg már nem tudom hol kivágatni,szóval szinkronizáció lenne a legtutibb.

Alias: Júzer error

(#71578) Lompos48 válasza -HajTömeg- (#71575) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nokia PCSuite? Csak mindkét telefon csatlakoztatható kell legyen a számítógéphez.

[ Szerkesztve ]

(#71579) -HajTömeg- válasza Lompos48 (#71578) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

köszi megoldódott :R

Alias: Júzer error

(#71580) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Sziasztok. Kérnék ismét helpet. Megoldható az, hogy a .tif kiterjesztésű fájlban levő több scannelt oldalt szétbontsam .jpg-kre? Mert irfan-al csak az első oldal húzza ki.

Továbbá megoldható több jpg összefűzése egymás alá irfan batch-el? (Nem 1 képről van szó, azért nem paint-ezek) :R

[ Szerkesztve ]

(#71581) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

E-mailezési problémában szeretnék segítséget kérni:
Mozilla Thunderbird-del (verzió 2.0.0.23) évek óta küldök leveleket gmail-es fiókomból probléma nélkül. Kiszolgáló: pop.gmail.com. Levélküldő kiszolgáló:smtp.digikabel.hu.
Rejtett másolatként freemail-es fiókomba is elküldöm, valamennyit megkapom.

Ismerősöm azt állítja, bizonyos e-mailjeimet nem kap meg a "@chello.hu" végződésű e-mail címére, és hogy alaposan megnézi, és spam tárolóban sem találja.

Szerintetek mi lehet a probléma?
Ha a egy mailt spam-nek titulál egy levelezőrendszer, minden esetben értesíti a címzettet, vagy normális ha nyom nélkül törlődik?
Ha egy mailt sikeresen megkapok a freemail-es fiókomba, az nem azt igazolja, hogy a küldés biztosan hibátlan?

Köszönöm szépen előre is.

[ Szerkesztve ]

(#71582) tornas


tornas
őstag

Üdv Mindenkinek!

Adott egy gép Office 2003-al és Win XP-vel. A kedves rokon az Outlook-kal szedi le a leveleit a kábelnet szolgáltatójának a levelezőklienséről. Viszont elfelejtette a jelszavát és egyáltalán nem emlékszik már rá. :W Meg aztán a gépére már ráférne egy kis vérfrissítés, de ragaszkodik a jelenlegi levelezőkliens használatához. És valahogy nehezére esik ezt a jelszavas dolgot lebrusztolnia a szolgáltatójával. :F :W

Hol tárolja az Outlook ezt az eltárolt jelszavat? Lehetséges-e ennek a kimentése, majd az új rendszerre átrakni (a gépe öreg már - de netezére még alkalmas - , így Win XP és szintén Office 2003 kerülne rá újfent)?

Előre is köszöntem! :R

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#71583) leslieke válasza tornas (#71582) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ez lehet a megoldás: link

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#71584) tornas válasza leslieke (#71583) üzenetére


tornas
őstag

Ez jónak tűnik és remélem beválik. Köszi szépen!

Ha valakinek van még más egyéb ötlete, azt is szívesen fogadom.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#71585) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

spotify-ról zenét lehet letölteni?
illetve ha warez akkor tárgytalan...

Szépnapot!

(#71586) CJ4567 válasza Dexter-2000 (#71585) üzenetére


CJ4567
veterán

Igen. Premium fiók kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#71587) kispx válasza Dexter-2000 (#71585) üzenetére


kispx
addikt

A fizetősnek van offline módja.

(#71588) Czementhy válasza KaiotEch (#71580) üzenetére


Czementhy
csendes tag

Ha jól emlékszem az irfanview menüsávja alatti gombok közül a jobb és bal nyilakkal lehet az adott tiff fájl oldalai között lapozni.

(#71589) KaiotEch válasza Czementhy (#71588) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ez a Windows-os megjelenítő is tudja. Nem ez volt a kérdésem. Nem megnézni akarom, hanem külön menteni batch-el.

(#71590) petakpa1


petakpa1
őstag

Ezekre van ötlete valakinek?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#71591) Doky586 válasza peter889 (#71581) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Levélküldő kiszolgáló:smtp.digikabel.hu."
Jobb lett volna ha a gmail smtp szerverét használod a digikábelé helyett, akkor nemcsak a PC-ken telefonokon szétszórva lennének meg a küldött leveleid hanem a szerveren is egyben mind. (jobban elenőrizhető nem-e csak nálad volt valami programhiba, vagy átviteli zűr)

[ Szerkesztve ]

(#71592) cattus


cattus
őstag

Ha van egy X áramfelvételű CPU hűtő, azt le szabad cserélni egy X/2 áramfelvételűre? Nem lenne belőle probléma?

Do the thing!

(#71593) Gergő170


Gergő170
aktív tag

Szevasztok !

Vettem egy új gépet!
Konfig :

I5 4440
Asrock b85m pro4
Sapphire r7 260x
FSP 550 Raider táp

Sajnos valamiért az alaplap nem ismeri fel a videokártyát ez miért lehet ? BIOS frissítve van :)
Válaszotokat előre is köszi:) ( PEDIG A VIDIKÁRTYA VENTIJE FOROG )

(#71594) KaiotEch válasza Gergő170 (#71593) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nyomd be újra a helyére és telepíts driver-t. Bár nem írtad, hogy a win vagy a bios nem ismeri fel.

(#71595) Gergő170 válasza KaiotEch (#71594) üzenetére


Gergő170
aktív tag

Drivert most telepítem sajnos nem tudom hogy melyik nem ismeri fel :|

És egyébként amit adtak hozzá cd-t az sem jó :| error-t ír :|

Ezt írja az a driver is amit leszedtem:[link]

Öt percen belül tudod szerkeszteni a hsz-aid. Ez nem chat, hogy minden mondat végén elküldj egy üzenetet.

[ Módosította: #65675776 ]

(#71598) nyunyu válasza Gergő170 (#71593) üzenetére


nyunyu
félisten

Probald a masik kimenetet hasznalni a VGAn.

Pl. hulye GTX460-am nem hajlando a BIOSt kitenni a HDMIre, csak az analog VGA kimeneten van olyankor kep.
Ugyhogy minden BIOS matatashoz eloszor elo kell keresnem a TV taviranyitojat, hogy bemenetet valtsak rajta.

Emiatt persze Win installhoz is kell a VGA kabel, hiszen a HDMI csak az nV driver betoltodese utan eled fel.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#71599) Gergő170 válasza nyunyu (#71598) üzenetére


Gergő170
aktív tag

VGA-n használom :|

Már van rajta win8 sajnos mert csak azt engedte feltenni rá !

Lehet csak a retek win 8 nem ismeri fel ?

[ Módosította: #65675776 ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.